14:35 28/09/2022Սեպտեմբերի 21-ից Վրաստան է ժամանել Ռուսաստանի 78 742 քաղաքացիՎրաստանի Ներքին գործերի նախարարությունը վիճակագրություն է հրապարակել Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացիների կողմից վրացական սահմանները հատելու վերաբերյալ։ Jnews-ի հաղորդմամբ, գերատեսչությունում նշել են,...
13:35 28/09/2022Իրաքյան Քրդստանին Իրանի հարվածի հետևանքով երեք մարդ է զոհվել. ԶԼՄ-ներԱռնվազն երեք մարդ է զոհվել, ևս 11-ը վիրավորվել է Իրաքյան Քուրդիստանի ուղղությամբ իրանական հրթիռակոծության հետևանքով։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին չորեքշաբթի հայտնել է Al Hadath հեռուստաալիքը։ Ըստ...
13:08 28/09/2022Թեհրանը պատրաստ է Երևանի և Բաքվի միջև բանակցությունների հարթակ դառնալ. Ադրբեջանում Իրանի դեսպանԱդրբեջանում Իրանի դեսպան Սեյեդ Աբաս Մուսավին Ադրբեջանի առաջին փոխնախագահի օգնական Էլչին Ամիրբեկովի հետ հանդիպմանը հայտարարել է Բաքվի և Երևանի միջև բանակցությունների հարթակ դառնալու Թեհրանի...
10:35 28/09/2022Գերմանիայի Կանաչների առաջնորդը ԵՄ-ին կոչ է արել նոր պատժամիջոցներ սահմանել Իրանի դեմԳերմանիայի իշխող կոալիցիայի մաս կազմող «Միություն-90/Կանաչներ» կուսակցության համանախագահ Օմիդ Նուրիպուրը Եվրամիությանը (ԵՄ) կոչ է արել նոր պատժամիջոցներ սահմանել Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեմ...
20:06 27/09/2022Ախալքալաքում տեղի է ունեցել հոգեհանգստյան կարգ՝ ի հիշատակ 44-օրյա պատերազմում նահատակված հայորդիներիՍեպտեմբերի 27-ին, ժամը 13:00-ին Ախալքալաքի Սուրբ Խաչ առաջնորդանիստ եկեղեցում տեղի ունեցավ հոգեհանգստյան կարգ՝ ի հիշատակ 44-օրյա պատերազմում նահատակված հայորդիների: Այս մասին գրում է Jnews-ը։...
18:03 27/09/2022Կուբիցկին Էրդողանին բնորոշել էր «կոյուղու առնետ» արտահայտությամբ, Թուրքիայի ԱԳՆ-ն արձագանքել էԹուրքիայի արտգործնախարարության խոսնակ Թանժու Բիլգիչը խստորեն դատապարտել է Գերմանիայի դաշնային խորհրդարանի փոխնախագահ Վոլֆգանգ Կուբիցկիի կողմից Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հասցեին արված...
14:15 27/09/2022Թուրքական պատվիրակությունը մեկնում է ԱՄՆ՝ F-16 կործանիչների հարցով բանակցելուԹուրքական պատվիրակությունը մեկնում է ԱՄՆ՝ F-16 կործանիչների հարցով բանակցելու Թուրքիայի խորհրդարանի (մեջլիս) պատգամավորներից կազմված պատվիրակությունը մեկնում է Վաշինգտոն՝ շարունակելու Անկարային...
11:45 27/09/2022«Վերին Լարս» անցակետում կտեղակայվի մոբիլիզացիոն կետ. ՌԴ ՆԳՆԱռաջիկայում Հյուսիսային Օսիայում Վրաստանի հետ սահմանին գտնվող «Վերին Լարս» անցակետում կբացվի զինկոմիսարիատի զորահավաքային կետը։ «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնել է տարածաշրջանի ներքին...
11:25 27/09/2022ԻՀՊ կորպուսի հետախուզությունը ձերբակալել է Իրանի հյուսիսում անկարգություններ հրահրող 12 անձիԱՄՆ-ի փորձերը՝ ոստիկանություն բերման ենթարկված կնոջ մահվան հետ կապված բողոքի ակցիաներով խախտել Իրանի ինքնիշխանությունը, անպատասխան չեն մնա։ «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտարարել է Իրանի...
09:47 27/09/2022Թուրքիայի ՆԳՆ-ն հայտնում է Մերսինում տեղի ունեցած ահաբեկչության մասինԹուրքիայի Մերսին քաղաքում զինված հարձակում է տեղի ունեցել ոստիկանության շենքի վրա, կա մահացածներ, իշխանությունները կատարվածը որակում են որպես ահաբեկչություն: «ՌԻԱ նովոստի»-ին անդրադարձել է A Haber...
19:00 26/09/2022Երևանում կայանալիք «Մանկական Եվրատեսիլ»-ին Ադրբեջանը հրաժարվել է մասնակցելԱդրբեջանի «Հանրային հեռուստատեսություն և ռադիոհեռարձակում»-ը մեկնաբանել է Երևանում կայանալիք «Մանկական Եվրատեսիլ-2022» մրցույթին ադրբեջանական կողմի մասնակցության հարցը: Ադրբեջանական APA-ի փոխանցմամբ՝...
18:26 26/09/2022Էլպիդոֆորոսը պահանջել է դադարեցնել թուրքական ռազմական ներկայությունը Կիպրոս կղզումԹուրքիայի զինված ուժերը պետք է դուրս գան Հյուսիսային Կիպրոսի ինքնահռչակ թուրքական հանրապետությունից: Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին ԱՄՆ-ում հայտարարել է Ամերիկայի ուղղափառ հունական եկեղեցու...
18:19 26/09/2022Իրանի իշխանությունները ԱՄՆ-ին մեղադրել են ցույցերով երկրի ինքնիշխանությունը խախտելու փորձի մեջԱՄՆ-ի փորձերը՝ ոստիկանություն բերման ենթարկված կնոջ մահվան հետ կապված բողոքի ակցիաներով խախտել Իրանի ինքնիշխանությունը, անպատասխան չեն մնա։ «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտարարել է Իրանի...
17:40 26/09/2022Ռուսաստանի և Վրաստանի սահմանին ավելի քան 4,8 հազար տարանցիկ ավտոմեքենա է կուտակվելՎրաստանի հետ սահմանին գտնվող Վերխնի Լարս անցակետում մոտ 3,5 հազար մարդատար և 1,3 հազար բեռնատար ավտոմեքենա է կուտակվել։ Այս մասին հայտնում է «Ինտերֆաքս»-ը՝ հղում անելով Հյուսիսային Օսեթիայի...
17:30 26/09/2022Մահացել է «20-րդ դարի Վրաստանի լավագույն ծանրորդ», օլիմպիական չեմպիոն Ռաֆայել ՉիմիշյանըՎրաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեից հայտնում են, որ կիրակի օրը, 93 տարեկան հասակում մահացել է ազգությամբ հայ լեգենդար ծանրորդ, օլիմպիական չեմպիոն Ռաֆայել Չիմիշկյանը։ Այս մասին գրում է Jnews կայքը։...
16:42 26/09/2022Իրանի դատախազությունը 14 հոգու մեղադրում է ֆիզիկոս Ֆախրիզադեի սպանությունը կազմակերպելու մեջ.Իրանի գլխավոր դատախազությունը միջուկային ֆիզիկոս Մոհսեն Ֆախրիզադեի սպանությունը կազմակերպելու գործով մեղադրանք է առաջադրել երկրի 14 քաղաքացու նկատմամբ։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին երկուշաբթի հայտնել...
16:33 26/09/2022Վրաստանի բոլոր մաքսակետերն անցել են արտակարգ ռեժիմիՎրաստանի բոլոր մաքսային անցակետերն աշխատում են արտակարգ ռեժիմով՝ երթևեկության ավելացման պատճառով։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը՝ հղում անելով Վրաստանի ֆինանսների նախարարությանը։...
14:19 26/09/2022Թուրքիայի կառավարության նիստում կքննարկվի հայ-թուրքական գործընթացըԹուրքիայում այսօր տեղի է ունենալու կառավարության նիստ, որի ընթացքում քննարկվելու են Էգեյան ծովում Հունաստանի հետ ստեղծված իրավիճակը, ռուս-ուկրաինական պատերազմը, երկրի տարածքում և դրանից դուրս...
11:30 26/09/2022Սեպտեմբերի 27-ին,ժամը 11:00-ին Արցախի Հանրապետությունում հայտարարվելու է Լռության րոպեԻ հիշատակ 44-օրյա պատերազմում նահատակված հերոսների:
09:10 26/09/2022Ջավախքում բեռնատարների կուտակումները խանգարում են բերքահավաքինԱրդեն մի քանի ամիս է, սկսած Ջավախքի Վաչիան գյուղից մինչև Կարծախի մաքսային անցակետ բեռնատարների կիլոմետրանոց շարասյունը չի վերջանում: Jnews-ը գրում, է որ դրա պատճառով մարդիկ չեն կարողանում...

19:24 13/09/2016First international festival “Artsakh EthnoFest” to be held on September 15-17In the framework of the policy of preservation of national identity, reproduction and propagation of national and traditional values as well as promotion of international cooperation the Ministry of...
13:55 13/09/2016OSCE monitoring to be conductedIn accordance with the arrangement reached with the authorities of the Nagorno Karabakh Republic, the OSCE Mission will conduct a planned monitoring on September 14 of the Line of Contact between the...
13:31 13/09/2016Iranian Ambassador hopeful Hassan Rouhani to visit ArmeniaIran is ready to cooperate with the parties toward the Nagorno Karabakh conflict settlement, Iranian Ambassador to Armenia Nazem Sajjad said, as quoted by ISNA agency.
16:34 12/09/2016No problems between Georgia, Armenia in the political arena, Maya Panjikidze says“Both Armenia and Azerbaijan are our neighbors, and I would never say Azerbaijan is more valuable for us than Armenia.
13:27 12/09/2016Large explosion in VanA large explosion on Monday that rocked the city of Van in Turkey's restive southeast targeted the provincial offices of the ruling AK Party and wounded 11 people, an AKP lawmaker told broadcaster...
11:04 12/09/2016Artsakh President met with Talish residents who left their houses after April WarOn September 11, Artsakh Republic President, Bako Sahakyan visited Alashan site of Martakert region and met with Talish residents who had left their houses and settled there in the aftermath of the...
19:01 10/09/2016RA Defense Minister: Unless there’s trust, we cannot speak of mutual agreements“We only expect the Nagorno Karabakh conflict to be solved only in peaceful political circumstances, through dialogue, within the framework of mutual agreements and most importantly, through the...
14:44 10/09/2016Van Fortress included in UNESCO World Heritage Tentative ListThe Fortress of Van has been included in the UNESCO World Heritage Tentative List, Turkish media report.
18:42 09/09/2016Iran plans to connect northern cities with Armenia via railwayIran has developed a plan to connect northern cities with Armenia via a railway, Iranian ISNA quoted Iranian Minister of Roads and Urban Development, Abbas Akhoundi as saying.
13:17 08/09/2016RA Judge Advocate visits ArtsakhOn 8 September Artsakh Republic President, Bako Sahakyan received judge advocate, deputy attorney-general of the Republic of Armenia, Artavazd Harutyunyan, Central Information Department of the...
10:47 08/09/2016NKR Defense Army: Adversary fired more than 330 shotsThe adversary violated the ceasefire on the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan about 25 times by firing more than 330 shots from weapons of different calibres on the night of...
18:51 07/09/2016Memorial complex devoted to memory of freedom fighters unveiled in GetavanOn 7 September, Artsakh Republic President, Bako Sahakyan visited Getavan village of Martakert region and partook at a solemn opening ceremony of memorial complex devoted to the memory of freedom...
17:19 07/09/2016Making any concessions is the biggest mistake, Tevan Poghosyan saysThere is no option for NKR conflict settlement that’d be good for us all, National Assembly Zharangutyun (Heritage) faction member, Tevan Poghosyan told the reporters.
15:16 07/09/2016OSCE Mission conducted monitoring in the Omar passIn accordance with the arrangement reached with the authorities of the Nagorno Karabakh Republic, the OSCE Mission conducted on September 7 a planned monitoring of the Line of Contact between the...
13:01 07/09/2016NKR Foreign Minister received President of the Tavitian FoundationMinister of Foreign Affairs of the Nagorno Karabakh Republic Karen Mirzoyan received on September 6 the President of the Tavitian Foundation Aso Tavitian.
18:55 06/09/2016Artsakh Republic President held a meeting with Aso TavitianOn 6 September, Artsakh Republic President, Bako Sahakyan received founder and president of the “Tavitian” Foundation, Aso Tavitian, Central Information Department of the Artsakh Republic President...
15:51 06/09/2016Deputy foreign minister doubtful about expectations from the Minsk group Moscow meetingArmenia’s Deputy Foreign Minister Shavarsh Kocharyan spoke of the meeting of the OSCE Minsk Group Co-chairmen scheduled in Moscow on September 8.
13:20 06/09/2016OSCE Monitoring to be conducted in the Omar passIn accordance with the arrangement reached with the authorities of the Nagorno Karabakh Republic, the OSCE Mission will conduct օn September 7 a planned monitoring of the Line of Contact between the...
19:51 05/09/2016Artsakh President received the Catholicos of All Armenians Garegin IIArtsakh Republic President Bako Sahakyan received on September 5 members of the Supreme Spiritual Council of the Armenian Apostolic Church at the head of the Supreme Patriarch and Catholicos of All...
18:00 05/09/2016Georgia deems the establishment of Armenian-Georgian joint enterprises as perspective“Over the recent years an active cooperation has been underway between the Armenian and Georgia leadership, and our bilateral relations have recorded a notable progress,” Armenian Prime Minister...