17:35 21/09/2022ԱՄՆ-ը ՄԱԿ-ի դատարանին խնդրում է մերժել Իրանի սառեցված ակտիվների վերաբերյալ հայցերըՉորեքշաբթի օրը Միացյալ Նահանգները Արդարադատության միջազգային դատարանին խնդրել է մերժել Թեհրանի հայցը՝ Վաշինգտոնի կողմից իրանական ակտիվների կալանավորումն անօրինական ճանաչելու վերաբերյալ: ՏԱՍՍ-ի...
16:06 21/09/2022Իրանն առաջիկայում օրական 9 մլն խմ ռուսական գազ կգնի. մատակարարումը կիրականացվի Ադրբեջանի տարածքովԻրանն առաջիկայում կարող է իր կարիքների համար Ռուսաստանից օրական մոտ 9 միլիոն խորանարդ մետր գազ գնել։ Այս մասին հայտնում է «Գազետա.ռու»-ն՝ հղում անելով Իրանի նավթի նախարարությանը։ Մատակարարումները...
13:21 21/09/2022Իրանում անկարգություններ հրահրում են ահաբեկչական խմբավորումների գործակալները. Իրանական ԶԼՄ-ներԱհաբեկչական կազմակերպությունների կողմնակիցներն Իրանում անկարգություններ են հրահրում: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին չորեքշաբթի հայտնել է Tasnim գործակալությունը։ Լուրում ասվում է, որ «արտասահմանյան...
11:20 21/09/2022Թբիլիսին, Բաքուն, Կիևը և Քիշնևը ազատ առևտրի բարելավման արձանագրություն են ստորագրելՆյու Յորքում Ժողովրդավարության և տնտեսական զարգացման կազմակերպության նիստում Վրաստանի, Ադրբեջանի, Մոլդովայի և Ուկրաինայի (ՎՈՒԱՄ) արտաքին գործերի նախարարները ստորագրել են արձանագրություն ապրանք...
22:30 20/09/2022Ադրբեջանը պետք է մեկընդմիշտ ազատի օկուպացված տարածքները. Էրդողան«Ադրբեջանը պետք է մեկընդմիշտ ազատի օկուպացված տարածքները»,-ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի 77-րդ նստաշրջանում այսօր՝ սեպտեմբերի 20-ին հայտարարեց Թուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանը և շարունակեց.
18:30 20/09/2022Էգեյան ծովի կղզիների վրա Հունաստանի ինքնիշխանությունը վիճարկման ենթակա թեմա չէ․ ԲորելԵվրամիության (ԵՄ) արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ջոզեֆ Բորելն Անկարայի ու Աթենքի միջև առկա լարվածության թեմայով նամակ է գրել Թուրքիայի արտգործնախարար...
17:38 20/09/2022«Վրաստանի բանկ» ներխուժած զինված անձը 2 մլն դոլարի հետ պահանջել է ուղղաթիռ, կարթ և Ռուսաստանի դրոշՔութայիսիում, Ռուսթավելի փողոցում գտնվող «Վրաստանի բանկի» մասնաճյուղ ներխուժած հարձակվողը երկու միլիոն դոլարի հետ պահանջել է ուղղաթիռ, կարթ և Ռուսաստանի դրոշ։ Այս մասին սոցիալական ցանցերում...
17:29 20/09/2022Հանդիպել են Ղարիբաշվիլին ու ԷրդողանըՎրաստանի և Թուրքիայի Հանրապետության միջև ռազմավարական գործընկերությունը, առևտրատնտեսական հարաբերությունները, անվտանգության միջավայրն աշխարհում և կովկասյան տարածաշրջանում եղել են Վրաստանի վարչապետ...
12:22 20/09/2022Վրաստանում զինված տղամարդը ներխուժել է բանկ և պատանդներ վերցրելՎրաստանի Քութայիսի քաղաքում դիմակով զինված տղամարդը ներխուժել է «Վրաստանի բանկի» մասնաճյուղերից մեկը և պատանդներ վերցրել, գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը՝ հղում անելով վրացական ԶԼՄ-ներին։...
12:12 20/09/2022Իրանում շարունակվում են բողոքի ակցիաներըԻրանում շարունակվում են բողոքի ակցիաները, որոնք սկսվել են 22-ամյա Մահսա Ամինիի մահվան մասին լուրից հետո։ Եվրանյուզը գրում է, որ Թեհրանում ձերբակալված երիտասարդ քուրդ կնոջ մահից օրեր անց Իրանի տարբեր...
19:08 19/09/2022Հայաստանը ցանկանում է պաշտպանված լինել, պետք է ասի՝ «ես միանում եմ Ռուսաստանին»․ ՄիխեևՌուսաստանի «Справедливая Россия-Патриоты-За правду» կուսակցության անդամ, քաղաքական գործիչ Սերգեյ Միխեևը Соловьёв LIVE-ին տված հարցազրույցում ասել է, որ Մոսկվայում խորհուրդ են տալիս Հայաստանին ու...
17:51 19/09/2022Ախալքալաքում ձերբակալվել է Թուրքիայի քաղաքացիՍեպտեմբերի 18-ին, երեկոյան ժամը 18:00-ից հետո Ախալքալաքի Աղմաշենեբելի փողոցում մի քանի ժամ օպերատիվ-հետախուզական գործողություն է անցկացվել տեղի ոստիկանների կողմից։ Jnews-ը գրում է, որ ձերբակալվել է...
14:48 19/09/2022Վրաստանի ամենահայտնի զբոսաշրջային վայրերից է Ծալկայի կիրճըՎրաստանի ամենահայտնի պահպանվող տարածքներից են Պրոմեթևսի քարանձավը, Մարտվիլիի կիրճը, Սաթապլիան և Ծալկայի կիրճը: Այս մասին Interpressnews-ին հայտնել է Զբոսաշրջության ազգային վարչության ղեկավարի...
14:28 19/09/2022Եւս մեկ ուկրաինացի երգիչ չեղարկել է Բաքվում նախատեսված համերգը` ի պաշտպանություն ՀայաստանիՈւկրաինացի երգչուհի Թինա Կարոլն իր ինստագրամում հայտնել է Բաքվում համերգը չեղարկելու մասին։ Երգչուհին, ում համերգը Բաքվում նախատեսված էր նոյեմբերի 15-ին, նախօրեին հանդես է եկել ի պաշտպանություն...
10:03 19/09/2022Իրանի նախագահը բացահայտում է, թե ինչպես է ԱՄՆ-ը մերձեցնում երկրներինԱՄՆ-ը մերձեցնում է երկրներին՝ նրանց նկատմամբ տնտեսական սահմանափակումներ կիրառելով: CBS-ին տված հարցազրույցում Իրանի նախագահ Իբրահիմ Ռաիսիի խոսքերը մեջբերել է «ՌԱԻ նովոստի»-ն։ Նրա խոսքով՝ Վաշինգտոնի...
19:12 17/09/2022«Ադրբեջանն ավարտել է ռազմական գործողությունը Հայաստանի հետ սահմանին». ԷրդողանԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ իր ադրբեջանցի գործընկեր Իլհամ Ալիևից տեղեկություն է ստացել Հայաստանի հետ սահմանին «ռազմական գործողության» ավարտի մասին։ Այս մասին գրում է Ռիա...
17:10 17/09/2022Իրանի իշխանությունները հերքում են իրենց մասնակցությունը 22-ամյա աղջկա մահվան մեջԻրանի իշխանությունները հայտարարություն են տարածել՝ հերքելով իրենց առնչությունը 22-ամյա Մահսա Ամինիի մահվան հետ: Այդ մասին գրում է «Գազետա ռու»-ն՝ վկայակոչելով Onedio պորտալը։ Ըստ որոշ...
16:11 17/09/2022Թուրքիայի Իզմիր քաղաքի կոսմետիկայի գործարանում հրդեհ է բռնկվել, լսվել են պայթյունների ձայներԹուրքիայի Իզմիր քաղաքի կոսմետիկայի գործարանում բարդ հրդեհ է բռնկվել, այնտեղ պայթյուններ են լսվել։ CNN Turk-ի հեռարձակած ռեպորտաժին անդրադարձել է «Գազետա ռու»-ն։ «Իզմիրի Թորբալի շրջանի 29 Էքիմ...
15:50 17/09/2022Շառլ Միշելը զանգահարել է ԱլիևնԵվրախորհրդի ղեկավար Շառլ Միշելը շաբաթ օրը Իլհամ Ալիևը հետ հեռախոսազրույցում քննարկել է Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորմանն ուղղված միջոցառումները: ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին հայտնել է...
15:21 17/09/2022Ադրբեջանն իր զոհերի թիվը բարձրացրեց 79-իԱդրբեջանական զինուժը գրեթե 80 զինծառայողի կորուստ է կրել Հայաստանի հետ սահմանին իր իսկ սանձազերծած ռազմական բախումների ժամանակ։ Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում անելով Ադրբեջանի պաշտպանության...

21:18 31/10/2020Глава МИД Канады в разговоре с Зограбом Мнацаканяном подчеркнул важность внедрения верификационных механизмовГлава МИД Канады Франсуа-Филипп Шампань провел телефонный разговор с главой МИД Армении Зограбом Мнацаканяном.
20:57 31/10/2020На парламентских выборах в Грузии лидирует партия «Грузинская мечта»: экзитполПровластная партия "Грузинская мечта" лидирует c 55% на парламентских выборах по партийным спискам, свидетельствуют результаты экзитпол американской компании Public Opinion Strategies, проведенного...
20:40 31/10/2020Фейк на уровне ниже инфантилизма: агитпроп Азербайджана вновь выставил себя на посмешище«Уровень распространяющего дезинформацию агитпропа Азербайджана упал даже ниже инфантилизма», – говорится в репортаже «Зинуж медиа».
19:31 31/10/2020Заняв важную высоту, армянские военные подбили 2 танка, конфисковали один бронетранспортер АзербайджанаАрмия обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) продолжает представлять подвиги сражающихся на арцахском фронте армянских военнослужащих: «Герои нашего времени: Полковник Арарат...
19:01 31/10/2020Потери в живой силе ВС Азербайджана достигли 6947: инфографикаДействующий при правительстве Армении Армянский единый информационный центр представил в субботу, 31 октября, обновленные данные о потерях ВС Азербайджана.
18:14 31/10/2020Генпрокуратура Армении: Задержан член переброшенной Турцией в Азербайджан террористической группировкиГенпрокуратура Армении сообщает об аресте сирийского наемника Михраба Мухаммада Аль Шхаира, члена террористической группировки, направленной Турцией в Азербайджан.
17:45 31/10/2020В Грузии от коронавируса умерла 15-летняя школьницаВ Грузии умерла 15-летняя девочка, зараженная коронавирусом, лечившаяся в Первой университетской клинике в Тбилиси.
17:09 31/10/2020Вследствие обстрела ВС Азербайджана села Гергер Мартунинского района Арцаха в своем доме погиб 59-летний мужчинаАзербайджан продолжает нацеленные атаки на гражданские населенные пункты Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), сообщает офис Защитника прав человека (омбудсмена) Арцаха.
16:33 31/10/2020Мария Захарова: Детали конкретных форматов помощи РФ Армении будут обсуждаться дополнительноОфициальный представитель МИД России Мария Захарова прокомментировала обращение премьер-министра Армении Никола Пашиняна к президенту России.
16:22 31/10/2020ВС Азербайджана обстреливают мирные населенные пункты АрцахаГосударственная служба по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) сообщает: «Азербайджан в течение дня продолжал держать под огнем мирные населенные пункты...
15:01 31/10/2020Депутаты Верховной Рады Украины в Грузию не добрались, стороны винят друг другаАгентство гражданской авиации Грузии опровергло сообщение СМИ о том, якобы грузинская сторона блокировала прилет в Тбилиси украинских депутатов и журналистов, которые должны были осуществлять...
14:42 31/10/2020Находящиеся в Азербайджане граждане Грузии проголосовать на выборах не смогутВ городе Салоники в Греции граждане Грузии не смогут участвовать в парламентских выборах 2020 года.Об этом пишет портал Грузия Online.
13:58 31/10/2020Представитель Минобороны Армении: Гаджиева ждут еще большие качественные и количественные сюрпризыПредставитель министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян на своей странице в соцсети Facebook написал: «Гаджиев (помощник президента Азербайджана Хикмет Гаджиев.
13:41 31/10/2020Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана применяют в зоне конфликта фосфорные боеприпасы, содержащие элементы химического оружияМинистерство обороны Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) опубликовало факты касательно применения ВС Азербайджана фосфорного вооружения, которое содержит элементы химического оружия.
13:16 31/10/2020Фото из Степанакерта – после ракетного обстрела со стороны ВС АзербайджанаИнформационный штаб Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) представил новые кадры последствий ракетного обстрела вооруженными силами Азербайджана Центрального рынка и жилого дома в...
12:45 31/10/2020МИД РФ: Москва окажет Еревану всю необходимую помощь, если боестолкновения будут перенесены непосредственно на территорию АрменииМИД России выступило с заявлением в связи с обращением премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна к президенту Российской Федерации Владимиру Путину.
12:42 31/10/2020Вардан Восканян: Предложенный Ираном план урегулирования – не актуаленЗаведующий кафедрой иранистики Ереванского государственного университета (ЕГУ) Вардан Восканян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «Если вы заметили, я почти не затрагивал предложенную Ираном...
12:15 31/10/2020Анна Нагдалян показала последствия преднамеренного обстрела ВС Азербайджана мирного населения и инфраструктуры АрцахаПресс-секретарь министерства иностранных дел Армении Анна Нагдалян в своем микроблоге в Twitter опубликовала ряд фото, демонстрирующих последствия преднамеренного использования вооруженными силами...
12:09 31/10/2020Число зараженных коронавирусом в Грузии за сутки увеличилось на 1673Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 1 673. Скончались 22 человека. Об этом сообщает sputnik-georgia. По данным официального сайта StopCov, с...
12:03 31/10/2020Землетрясение в Турции: по последним данным, 25 человек погибли и более 800 пострадалиВ больницах после мощного землетрясения на западе Турции находятся 435 человек, из них 25 в реанимации, заявил глава минздрава республики Фахреттин Коджа.Об этом пишет РИА Новости.