17:35 21/09/2022ԱՄՆ-ը ՄԱԿ-ի դատարանին խնդրում է մերժել Իրանի սառեցված ակտիվների վերաբերյալ հայցերըՉորեքշաբթի օրը Միացյալ Նահանգները Արդարադատության միջազգային դատարանին խնդրել է մերժել Թեհրանի հայցը՝ Վաշինգտոնի կողմից իրանական ակտիվների կալանավորումն անօրինական ճանաչելու վերաբերյալ: ՏԱՍՍ-ի...
16:06 21/09/2022Իրանն առաջիկայում օրական 9 մլն խմ ռուսական գազ կգնի. մատակարարումը կիրականացվի Ադրբեջանի տարածքովԻրանն առաջիկայում կարող է իր կարիքների համար Ռուսաստանից օրական մոտ 9 միլիոն խորանարդ մետր գազ գնել։ Այս մասին հայտնում է «Գազետա.ռու»-ն՝ հղում անելով Իրանի նավթի նախարարությանը։ Մատակարարումները...
13:21 21/09/2022Իրանում անկարգություններ հրահրում են ահաբեկչական խմբավորումների գործակալները. Իրանական ԶԼՄ-ներԱհաբեկչական կազմակերպությունների կողմնակիցներն Իրանում անկարգություններ են հրահրում: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին չորեքշաբթի հայտնել է Tasnim գործակալությունը։ Լուրում ասվում է, որ «արտասահմանյան...
11:20 21/09/2022Թբիլիսին, Բաքուն, Կիևը և Քիշնևը ազատ առևտրի բարելավման արձանագրություն են ստորագրելՆյու Յորքում Ժողովրդավարության և տնտեսական զարգացման կազմակերպության նիստում Վրաստանի, Ադրբեջանի, Մոլդովայի և Ուկրաինայի (ՎՈՒԱՄ) արտաքին գործերի նախարարները ստորագրել են արձանագրություն ապրանք...
22:30 20/09/2022Ադրբեջանը պետք է մեկընդմիշտ ազատի օկուպացված տարածքները. Էրդողան«Ադրբեջանը պետք է մեկընդմիշտ ազատի օկուպացված տարածքները»,-ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի 77-րդ նստաշրջանում այսօր՝ սեպտեմբերի 20-ին հայտարարեց Թուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանը և շարունակեց.
18:30 20/09/2022Էգեյան ծովի կղզիների վրա Հունաստանի ինքնիշխանությունը վիճարկման ենթակա թեմա չէ․ ԲորելԵվրամիության (ԵՄ) արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ջոզեֆ Բորելն Անկարայի ու Աթենքի միջև առկա լարվածության թեմայով նամակ է գրել Թուրքիայի արտգործնախարար...
17:38 20/09/2022«Վրաստանի բանկ» ներխուժած զինված անձը 2 մլն դոլարի հետ պահանջել է ուղղաթիռ, կարթ և Ռուսաստանի դրոշՔութայիսիում, Ռուսթավելի փողոցում գտնվող «Վրաստանի բանկի» մասնաճյուղ ներխուժած հարձակվողը երկու միլիոն դոլարի հետ պահանջել է ուղղաթիռ, կարթ և Ռուսաստանի դրոշ։ Այս մասին սոցիալական ցանցերում...
17:29 20/09/2022Հանդիպել են Ղարիբաշվիլին ու ԷրդողանըՎրաստանի և Թուրքիայի Հանրապետության միջև ռազմավարական գործընկերությունը, առևտրատնտեսական հարաբերությունները, անվտանգության միջավայրն աշխարհում և կովկասյան տարածաշրջանում եղել են Վրաստանի վարչապետ...
12:22 20/09/2022Վրաստանում զինված տղամարդը ներխուժել է բանկ և պատանդներ վերցրելՎրաստանի Քութայիսի քաղաքում դիմակով զինված տղամարդը ներխուժել է «Վրաստանի բանկի» մասնաճյուղերից մեկը և պատանդներ վերցրել, գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը՝ հղում անելով վրացական ԶԼՄ-ներին։...
12:12 20/09/2022Իրանում շարունակվում են բողոքի ակցիաներըԻրանում շարունակվում են բողոքի ակցիաները, որոնք սկսվել են 22-ամյա Մահսա Ամինիի մահվան մասին լուրից հետո։ Եվրանյուզը գրում է, որ Թեհրանում ձերբակալված երիտասարդ քուրդ կնոջ մահից օրեր անց Իրանի տարբեր...
19:08 19/09/2022Հայաստանը ցանկանում է պաշտպանված լինել, պետք է ասի՝ «ես միանում եմ Ռուսաստանին»․ ՄիխեևՌուսաստանի «Справедливая Россия-Патриоты-За правду» կուսակցության անդամ, քաղաքական գործիչ Սերգեյ Միխեևը Соловьёв LIVE-ին տված հարցազրույցում ասել է, որ Մոսկվայում խորհուրդ են տալիս Հայաստանին ու...
17:51 19/09/2022Ախալքալաքում ձերբակալվել է Թուրքիայի քաղաքացիՍեպտեմբերի 18-ին, երեկոյան ժամը 18:00-ից հետո Ախալքալաքի Աղմաշենեբելի փողոցում մի քանի ժամ օպերատիվ-հետախուզական գործողություն է անցկացվել տեղի ոստիկանների կողմից։ Jnews-ը գրում է, որ ձերբակալվել է...
14:48 19/09/2022Վրաստանի ամենահայտնի զբոսաշրջային վայրերից է Ծալկայի կիրճըՎրաստանի ամենահայտնի պահպանվող տարածքներից են Պրոմեթևսի քարանձավը, Մարտվիլիի կիրճը, Սաթապլիան և Ծալկայի կիրճը: Այս մասին Interpressnews-ին հայտնել է Զբոսաշրջության ազգային վարչության ղեկավարի...
14:28 19/09/2022Եւս մեկ ուկրաինացի երգիչ չեղարկել է Բաքվում նախատեսված համերգը` ի պաշտպանություն ՀայաստանիՈւկրաինացի երգչուհի Թինա Կարոլն իր ինստագրամում հայտնել է Բաքվում համերգը չեղարկելու մասին։ Երգչուհին, ում համերգը Բաքվում նախատեսված էր նոյեմբերի 15-ին, նախօրեին հանդես է եկել ի պաշտպանություն...
10:03 19/09/2022Իրանի նախագահը բացահայտում է, թե ինչպես է ԱՄՆ-ը մերձեցնում երկրներինԱՄՆ-ը մերձեցնում է երկրներին՝ նրանց նկատմամբ տնտեսական սահմանափակումներ կիրառելով: CBS-ին տված հարցազրույցում Իրանի նախագահ Իբրահիմ Ռաիսիի խոսքերը մեջբերել է «ՌԱԻ նովոստի»-ն։ Նրա խոսքով՝ Վաշինգտոնի...
19:12 17/09/2022«Ադրբեջանն ավարտել է ռազմական գործողությունը Հայաստանի հետ սահմանին». ԷրդողանԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ իր ադրբեջանցի գործընկեր Իլհամ Ալիևից տեղեկություն է ստացել Հայաստանի հետ սահմանին «ռազմական գործողության» ավարտի մասին։ Այս մասին գրում է Ռիա...
17:10 17/09/2022Իրանի իշխանությունները հերքում են իրենց մասնակցությունը 22-ամյա աղջկա մահվան մեջԻրանի իշխանությունները հայտարարություն են տարածել՝ հերքելով իրենց առնչությունը 22-ամյա Մահսա Ամինիի մահվան հետ: Այդ մասին գրում է «Գազետա ռու»-ն՝ վկայակոչելով Onedio պորտալը։ Ըստ որոշ...
16:11 17/09/2022Թուրքիայի Իզմիր քաղաքի կոսմետիկայի գործարանում հրդեհ է բռնկվել, լսվել են պայթյունների ձայներԹուրքիայի Իզմիր քաղաքի կոսմետիկայի գործարանում բարդ հրդեհ է բռնկվել, այնտեղ պայթյուններ են լսվել։ CNN Turk-ի հեռարձակած ռեպորտաժին անդրադարձել է «Գազետա ռու»-ն։ «Իզմիրի Թորբալի շրջանի 29 Էքիմ...
15:50 17/09/2022Շառլ Միշելը զանգահարել է ԱլիևնԵվրախորհրդի ղեկավար Շառլ Միշելը շաբաթ օրը Իլհամ Ալիևը հետ հեռախոսազրույցում քննարկել է Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորմանն ուղղված միջոցառումները: ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին հայտնել է...
15:21 17/09/2022Ադրբեջանն իր զոհերի թիվը բարձրացրեց 79-իԱդրբեջանական զինուժը գրեթե 80 զինծառայողի կորուստ է կրել Հայաստանի հետ սահմանին իր իսկ սանձազերծած ռազմական բախումների ժամանակ։ Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում անելով Ադրբեջանի պաշտպանության...

10:36 06/08/2016Pokemon Go banned by Iranian authorities over 'security'Authorities in Iran have banned the Pokemon Go app because of unspecified “security concerns”, BBC reports.
11:26 05/08/2016NKR Defense Army: Adversary violated ceasefire more than 35 timesThe adversary violated the ceasefire on the Line of Contact between NagornoKarabakh and Azerbaijan more than 35 times, firing 570 shots from weapons of different calibres on the night of August 4-5,...
16:46 04/08/2016Company to be created to export gas from IranThe Government of Armenia has decided to create the “Energaimpex” company to increase gas import from the Islamic Republic of Iran making the use of Iran-Armenia gas pipeline more productive.
15:55 04/08/2016NKR DA serviceman diedOn August 4, 09:30 local time, NKR Defense Army serviceman, Vahan Mikayelyan, 1997 was killed in unknown circumstances in one of northern military units of NKR DA.
10:50 04/08/2016Adversary applies sniper rifles on frontlineThe adversary violated the ceasefire on the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan 36 times by firing more than 430 shots from weapons of different calibres, including 56 shot from...
19:20 03/08/2016Issues related to cooperation between two Armenian states in energy sphere discussedOn 3 August Artsakh Republic President, Bako Sahakyan received director general of the “Electric Networks of Armenia” closed joint-stock company Karen Haroutyunyan and its deputy director Souren...
12:41 03/08/2016In Hadrout the volume of the gross cereal harvest exceeded the indices of the last 8 yearsArtsakh Republic President Bako Sahakyan visited on 2 August the Hadrout region. As the Information Department of Artsakh President’s Office reports, the head of the State convened a consultation in...
11:32 03/08/2016NKR serviceman dies in a mine explosionOn the night of August 2-3 the adversary violated the ceasefire agreement along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan for 31 times, firing 350 shots from weapons of different...
12:54 02/08/2016Coup attempt cost Turkey’s economy $100 billionThe failed attempted coup on July 15 has cost the Turkish economy 300 billion Turkish Liras (around $100 billion), according to initial calculations, Customs and Trade Minister Bülent Tüfenkci has...
10:44 02/08/2016Situation on frontline: Adversary fires more than 300 shotsThe adversary violated the ceasefire on the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan 27 times by firing more than 300 shots from weapons of different calibres on the night of August...
18:02 01/08/2016FM Nalbandian: Armenia values development of relations with GeorgiaArmenia’s Foreign Minister Edward Nalbandian, who is on an official visit to Tbilisi, met with Georgia’s Foreign Minister Mikheil Janelidze, press department of the RA Foreign Ministry reports.
10:40 01/08/2016NKR DA: Adversary fires more than 200 shotsThe adversary violated the ceasefire on the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan 35 times by firing more than 200 shots from weapons of different calibres on the night of July 31 –...
13:00 29/07/2016USAID: Civil Society sustainability index significantly worsened in Azerbaijan during 2015Non-governmental organizations in Azerbaijan operate in highly restrictive environments. They have limited access to funding—both foreign and local. Overall, theCivil Society sustainability index has...
10:53 29/07/2016NKR Defense Army: The adversary applied mortars on the Line of ContactOn the night of July 28-29 the adversary violated the ceasefire agreement using not only weapons of different calibers but also firing 60 mm mortars (2 shells) on the eastern direction (Akna) of the...
11:00 28/07/2016Issues related to socioeconomic development of Askeran region discussedOn 27 July Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the Askeran region, Central Information Department of the Office of the Artsakh President informs.
10:58 28/07/2016NKR Defense Army: Azerbaijani forces applied RPG-7 grenade launcherThe adversary violated the ceasefire on the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan 24 times by firing more than 130 shots from weapons of different calibres on the night of July...
09:54 27/07/2016NKR Defense Army: Reconnaissance drones of the adversary detected along the Line of ContactOn the night of July 26- 27 the adversary violated the ceasefire agreement for 14 times along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan, firing 100 shots toward the Armenian...
11:30 26/07/2016Erdogan says Turkish people want death penalty reintroducedTurkey’s president, Recep Tayyip Erdogan, said his government would ensure that the Turkish people’s “call” to reinstate the death penalty in wake of the failed coup is heard despite the EU’s warning...
18:05 25/07/2016Iranian official: Iran may increase gas supply to Armenia“Iran may expand the volumes of gas supply to Armenia,” Azizollah Ramezani, Director for the National Iranian Gas Company told reporters, according to IRIB agency.