15:42 09/07/2022Fitch-ը Թուրքիայի վարկային վարկանիշը նվազեցրել է մինչև «աղբայինի» մակարդակFitch վարկանիշային գործակալությունը նվազեցրել է Թուրքիայի վարկային վարկանիշը B+-ից մինչև B կամ՝ «աղբայինի»՝ հետագա բացասական կանխատեսմամբ: «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ այդ մասին ասվում է գործակալության...
12:06 09/07/2022Հայաստանի 45-ամյա քաղաքացին մահացել է Մոսկվայի մարզում՝ տան փլուզման հետևանքովՄոսկվայի մարզի Ռամենսկի շրջանի «Սաննի Բիչ» քոթեջային ավանում կառուցվող տան սալերի փլուզման հետևանքով Հայաստանի քաղաքացի է մահացել։ Բժիշկները չեն կարողացել օգնել, քանի որ ստիպված են եղել սպասել...
18:15 08/07/2022Աբխազական կողմը նախատեսում է ՌԴ-ին հանձնել Բիճվինթայի տարածքներըՎրաստանի կողմից չվերհասկվող Աբխազիայի խորհրդարանի միջազգային հարցերի հանձնաժողովի անդամները կոչ են անում խորհրդարանին վավերացնել Աբխազիայի և Ռուսաստանի կառավարությունների միջև ստորագրված...
18:10 08/07/2022Աջարիայում ճանապարհը փլուզվել է, բեռնատարն ընկել է փոսըԱյսօր Խուլոյի (Աջարիա) մունիցիպալիտետի Տաբախմելա գյուղում փլուզվել է կենտրոնական մայրուղու մի մասը, բեռնատարն ընկել է փոսը։ Ըստ ականատեսների, միջադեպի հետևանքով ոչ ոք չի տուժել։ netgazeti.ge-ի...
14:49 08/07/2022Ամիրան Գամղրելիձեն խորհուրդ է տալիս փակ տարածքներում դիմակ կրելԿորոնավիրուսով արակման դեպքերի աճը հիմնականում պայմանավորված է «օմիկրոնի» նոր ենթատեսակների շրջանառությամբ
10:08 08/07/2022ԱՄՆ կոնգրեսականները կոչ են անում ստեղծել 2020թ.-ին Լեռնային Ղարաբաղում Ադրբեջանի գործունեության վերաբերյալ զեկույցորը Կոնգրեսին կներկայացնի պաշտպանության նախարարը՝ պետքարտուղարի հետ խորհրդակցելով։
20:34 07/07/2022Վրաստան այցելողների թվով ռուսաստանցիներն առաջին տեղում են, Հայաստանը՝ երրորդ տեղումԹուրքիան հունիսին Վրաստան մուտք գործած քաղաքացիների թվով առաջին հորիզոնականը զիջել է Ռուսաստանին։ Այս մասին գրում է Jnews-ը։ Հունիսին Վրաստան է այցելել 90 239 ռուսաստանցի, ինչը վեց անգամ կամ 503%-ով...
19:28 07/07/2022ՌԴ-ից Վրաստան դրամական փոխանցումներն աճել են 888 տոկոսովՎրաստանի ազգային բանկի տվյալներով՝ 2022 թվականի մայիսին Ռուսաստանից Վրաստան է փոխանցվել 313,90 մլն դոլար, ինչը 888 տոկոսով ավելի է՝ համաձայն փոխանցվող ծավալների տարեկան աճի տեմպերի։Այս մասին գրում է...
18:54 07/07/2022Թուրքիան և Իսրայելը կկնքեն ավիացիոն համաձայնագիրԻսրայելի տրանսպորտի նախարարության տարածած հայտարարության մեջ ասվում է, որ 1951 թվականից ի վեր առաջին անգամ Թուրքիայի հետ կկնքվի ավիացիոն համաձայնագիր՝ երկու երկրների միջև օդային հաղորդակցությունն...
17:45 07/07/2022Թուրքիայում հայկական եկեղեցին բանտի, ապա մզկիթի է վերածվելՕսմանյան մեծանուն հայ ճարտարապետ Սարգիս Պալյանի նախագծմամբ կառուցված Այնթափի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցին ժամանակին կայսրության ամենամեծ եկեղեցիներից մեկն է եղել։ 1892թ.
15:39 07/07/2022Ոսկանյան. Նույն տրամաբանությամբ Բաքվում Շիրվանշահերի պալատական համալիրն իրանական էԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է. «Բաքվի բռնապետական վարչախմբի սպասարկու ինչ-որ մի կիսագրագետ հերթական անգամ զառանցել է, թե Երևանի Կապույտ մզկիթն իբր ադրբեջանական է, այլ ոչ թե՝ իրանական։ Հիմնական...
14:00 07/07/2022Բայրամովը խաղաղության համաձայնագրի բանակցություններում առաջընթաց չի տեսնումԱդրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը հայտարարել է Հայաստանի հետ խաղաղության համաձայնագրի բանակցություններ առաջընթացի բացակայության մասին։ Այս մասին գրում է «Ինտերֆաքս Ադրբեջանը»։ «Չեմ կարող ասել,...
09:11 07/07/2022Ջավախքն ունի էկոտուրիզմի ներուժ, և հենց դա էլ պետք է զարգացնել. Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ«Ես որպես այս երկրի քաղաքացու, սիրում եմ Ջավախքը, այստեղ էկոտուրիզմի հնարավորություն կա, բնությունը մեծ ներուժ է հանդիսանում»,- Ջավախք այցի ժամանակ ասել է Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Շալվա...
19:40 06/07/2022Եվրոպայում ապաստան հայցող Վրաստանի քաղաքացիների թիվն աճել է2021 թվականին Եվրամիության և Շենգենյան գոտու անդամ երկրներում Վրաստանի քաղաքացիների կողմից ապաստան հայցողների թիվը նախորդ տարվա համեմատ աճել է 68 տոկոսով և կազմել 14 հազար 970։ Այս մասին գրում է...
18:48 06/07/2022Վրաստան ներկրված ձմերուկներում հայտնաբերվել է նիտրատների բարձր պարունակությունՎրաստանի Սննդի ազգային գործակալության մասնագետները երկրում իրացվող ներկրված ձմերուկներում նիտրատների բարձր պարունակություն են հայտնաբերել։ Այս մասին գրում է Jnews-ը։ Բոստանային կուլտուրաների...
14:13 06/07/2022ՀԱՊԿ պատասխանատվության գոտում իրական տեղեկատվական պատերազմ է ընթանումՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) պատասխանատվության գոտում սանձազերծվել է իսկական տեղեկատվական պատերազմ, գրանցվել է համակարգչային հարձակումների թվի երկրաչափական աճ։ Ինչպես...
13:35 06/07/2022Թուրքիայում տների գները մեկ տարում թանկացել են 100%-ով, գնաճն էլ հասել է 78.6%-իՌուս ներդրողները կարող են կորցնել հետաքրքրությունը Թուրքիայի անշարժ գույքի նկատմամբ՝ կացության թույլտվությունների խստացման, ներդրումային քաղաքականության և բնակարանների ուռճացված գների պատճառով։ Այդ...
10:01 06/07/2022Հայաստան կժամանի Ալի ՇամխանինՀուլիսի 7-ին Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի հրավերով Հայաստան կժամանի Իրանի Իսլամական Հանրապետության Ազգային անվտանգության գերագույն խորհրդի քարտուղար Ալի Շամխանին: ԱԽ գրասենյակից...
18:29 05/07/2022Ահա այսքան է Ձեր իմացությունը տնտեսագիտության վերաբերյալ.Դավութօղլուն` ԷրդողանինԹուրքիայի նախկին վարչապետ, ներկայումս ընդդիմադիր «Ապագա» կուսակցության նախագահ Ահմեթ Դավութօղլուն սոցցանցում կատարած գրառմամբ քննադատել է նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի տնտեսական քաղաքականությունը։ Այս...

16:10 03/04/2016Official Stepanakert dismisses Azerbaijani pledge on cessation of military operationsSpokesperson to the President of Artsakh Davit Babayan dismissed Azerbaijani statements on unilateral cessation of military operations.
15:11 03/04/201614 Azerbaijani tanks annihilated by Karabakh ArmyThe situation remains tense along the entire Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan, Karabakh Defense Ministry reports in a released statement.
14:39 03/04/2016Armenian Ministry of Defense denounces Azerbaijani statement on “unilateral ceasefire”, labels it “information trap”“The Azerbaijani statement is a simple information trap, and it does not mean a unilateral ceasefire.
14:19 03/04/2016Media reports: Islamic State prepares attacks in Azerbaijan during Formula 1Turkish security forces have identified the five suicide attackers, members of the Islamic State militant group (IS), who declared about imminent attacks in the territory of Azerbaijan and Turkey.
12:52 03/04/2016Nagorno Karabakh Defense Army units reclaimed important position, seized by Azerbaijan on April 2“Severe clashes between Nagorno Karabakh and Azerbaijani armed forces in the South-Eastern and North-Eastern directions along the Line of Contact.
12:01 03/04/2016Anti-Talysh front becomes active in Azerbaijan: “Azerbaijani Turks are owners of this land”Azerbaijani deputy Fazil Mustafa called the country’s law enforcement agencies to take a Talysh human rights defender “under strict control,” because he had dared to criticize him for pretensions on...
10:41 03/04/2016NKR National Assembly: Negligence of international recognition of Artsakh Republic leads to unruly operations by AzerbaijanParliamentarians of NKR National Assembly initiated an extraordinary session led by Vice-chairman of National Assembly, Vahram Balayan on April 2, reports the press service of NKR NA.
09:48 03/04/2016Iran calls for restraint in KarabakhIran's Foreign Ministry urged the Republic of Azerbaijan and Armenia to show restraint and avoid any move that can escalate their tensions, Irna agency reports.
09:31 03/04/2016Azerbaijani forces continue large-scale attacking actionsAzerbaijani forces continued aggressive military operations with the use of artillery and armed vehicles since 6:00 AM on April 3.
22:20 02/04/2016Interfax: Five Azerbaijani tanks entered into “boiling pot” in Nagorno KarabakhThe Azerbaijani army units, which also included five tanks, had been encircled in the North-Eastern direction of the Line of Contact, Russian Interfax news agency reported citing its local sources in...
21:27 02/04/2016President Sargsyan says Armenia will fulfill its responsibility to protect the people of Nagorno KarabakhPresident of Armenia Serzh Sargsyan suggested Armenian Ministry of Foreign Affairs to work out a bilateral agreement on mutual military assistance with the Nagorno Karabakh Republic.
19:22 02/04/2016NKR Defense Ministry publishes first footages of the Azerbaijani offensive“The situation along the Line of Contact between armed forces of Nagorno Karabakh and Azerbaijan continues to remain extremely tense.
19:16 02/04/2016NKR Ministry of Health: Children wounded from shelling in critical but stable conditionVardan Andreasyan, 12 and Gevorg Grigoryan, 11 have been transferred from Martuni region to “Arevik” children’s hospital of the NKR Ministry of Health.
19:07 02/04/2016NKR Foreign Ministry: Azerbaijani actions fraught with unpredictable consequencesNKR Foreign Ministry states that an escalation of tension by Azerbaijan is fraught with unexpected consequences.
18:38 02/04/2016Azerbaijani reports on “liberated” settlements in Artsakh have no touch with reality, Defense Ministry spokesman saysArmenian Ministry of Defense officially states that different allegations disseminated through Azerbaijani media that Azeri forces “have liberated different settlements” in the territory of the...
18:35 02/04/2016NKR Ministry of Health reports on the conditions of the injured civiliansTsovinar Aghajanyan, 55, Garegin Aghajanyan, 43, Zaven Avanesyan, 31, and Hayk Torosyan, 19, were transferred to the national medical center of the NKR, reports the Ministry of Health of...
16:19 02/04/2016The spokesperson of Armenian Defense Ministry denounced misinformation campaign launched by the Azerbaijani media“The situation on the frontline continues to be tense, clashes continue on different directions [of the Line of Contact].
14:17 02/04/2016Armenian Foreign Ministry: Baku aims to disrupt the negotiation processMinistry of Foreign Affairs addressed military operations on the Line of Contact between NKR and Azerbaijan on April 1-2 strongly condemning the adversary.
13:54 02/04/2016Armenian Ombudsman strongly condemns Azerbaijani attacks on residential areas and civiliansIn his statement, Ombudsman of Armenia, Arman Tatoyan strongly condemns Azerbaijan attacks on residential areas and civilians.
13:17 02/04/2016Azerbaijani media report about severe situation in Tartar districtThe situation on the line of contact between the Armenian and Azerbaijani troops escalated at night of April 2, Turan news agency reports.