10:50 20/07/2022ԱՄՆ-ն կաջակցի Վրաստանում ցորենի արտադրությանը«Մեզ համար հույժ կարևոր է երկրում հացահատկի, մասնավորապես ցորենի արտադրության ծավալների ավելացումը»,- ասել է Վրաստանի գյուղատնտեսության նախարար Օթար Շամուգիան։
09:55 20/07/2022Հայ-իրանական հարաբերությունները պետք է բարձրացվեն ռազմավարական նոր մակարդակի. Վարուժան ԳեղամյանԹյուրքագետ Վարուժան Գեղամյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է. «Իրանի պետության գլուխ Խամենեին այն ուղերձը, որ Իրանը չի հանդուրժի Հայաստանի (մասնավորապես` Սյունիքի տարածքի) նվաճում, որը կհանգեցնի...
17:53 19/07/2022Վրաստանը կարող է օլիգարխների դեմ օրենք ընդունել, որը նման կլինի ուկրաինականինՎրաստանի խորհրդարանը սկսել է օլիգարխների դեմ օրենքի մշակումը, որը հիմնված կլինի ուկրաինական մոդելի վրա։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին երեքշաբթի օրը աշխատանքային խմբի նիստից առաջ լրագրողներին հայտնել է...
17:08 19/07/2022Պուտինը Թեհրանում էՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել Թեհրանում, որտեղ նախատեսված են Ռուսաստանի ղեկավարի մի շարք հանդիպումներ Իրանի ղեկավարության հետ, ինչպես նաև եռակողմ բանակցություններ Թուրքիայի...
16:48 19/07/2022Խամենեին՝ Էրդողանին. Իրանը թույլ չի տա փակել Հայաստանի հետ սահմանըԻրանի հոգևոր առաջնորդ Ալի Խամենեին այսօր Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ զրույցում անդրադարձել է 2020 թվականի աշնանը Թուրքիայի անմիջական մասնակցությամբ Արցախի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած...
16:40 19/07/2022Մեկ շաբաթում Վրաստանում կորոնավիրուսի 7 812 նոր դեպք է գրանցվելՀուլիսի 10-ից մինչև 17-ն ընկած ժամանակահատվածում Վրաստանում կորոնավիրուսի 7 812 նոր դեպք է հաստատվել, որը 52 տոկոսով ավելին է անցած շաբաթ գրանցված դեպքերի քանակից: Jnews-ի հաղորդմամբ, կորոնավիրուսով...
16:32 19/07/2022Ալի Խամենեին նախազգուշացրել է ԷրդողանինԻրանի հոգևոր առաջնորդ Ալի Խամենեին այսօր Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ զրույցում Անկարային նախազգուշացրել է Սիրիայի հյուսիսում ռազմական գործողություն սկսելու մասին։ Այդ մասին գրում է...
16:12 19/07/2022Աբասթումանի աստղադիտարանը նոր աստղադիտակ կստանաԱվստրիական հայտնի ASA Astrosysteme GmbH ընկերությունը Վրաստանի հարավ-արևմուտքում գտնվող Աբասթումանի աստղադիտարանի համար նոր 1,5 մետրանոց աստղադիտակ կհավաքի: Jnews-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է...
15:00 19/07/2022Թեհրանում հանդիպել են Իրանի և Թուրքիայի նախագահներըԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը մեկն է Իրան: Նրան Սադաբադ պալատում պաշտոնական արարողությամբ դիմավորել է Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռայիսին: Էրմենիհաբերը գրում է, որ Էրդողանի հետ Իրան են մեկնել...
10:04 19/07/2022ԵՄ-ն ողջունել է Թբիլիսիում կայացած Միրզոյան-Բայրամով հանդիպումըԵվրոպական միության արտաքին հարաբերությունների և անվտանգության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելը ողջունել է Թբիլիսիում Արարատ Միրզոյանի ու Ջեյհուն Բայրամովի հանդիպումը։ «Կարևոր քայլ դեպի...
16:59 18/07/2022Թուրքիայում մեկ շաբաթվա ընթացքում կրկին կհանդիպեն «հացահատիկի խնդրի» շուրջԱյս շաբաթ Թուրքիայում տեղի կունենա Թուրքիայի, Ռուսաստանի, Ուկրաինայի և ՄԱԿ-ի պատվիրակությունների հանդիպումը՝ նվիրված «հացահատիկի խնդրին»։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, հայտարարել է երկրի ազգային...
10:03 18/07/2022Իրանում հայտնաբերվել է հսկա դամբարաններով 2000-ամյա գերեզմանոցԻրանի հարավ-արևմուտքում գտնվող Խուզեստան նահանգի մայրաքաղաք Ահվազում հնագույն գերեզմանոց է հայտնաբերվել՝ հնագույն դամբարաններով։ Գերեզմանատունը պատահաբար հայտնաբերվել է Ահվազ քաղաքի Քարուն գետի վրա...
15:35 16/07/2022Վրաստանի արտգործնախարարն անդրադարձել է Թբիլիսիում Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպմանըԱյսօր Վրաստանում առանձնահատուկ օր է, Թբիլիսիում ընթանում է Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև սկսված կարևոր երկխոսությունը, մենք կփորձենք համատեղ ջանքերով ապահովել մեր տարածաշրջանի խաղաղությունն ու...
14:16 16/07/2022Իրանը՝ տարածաշրջանում արբանյակների արձակման կենտրոնԻԻՀ կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարը հայտարարել է, որ Իրանը դառնալու է տարածաշրջանում արբանյակների արձակման կենտրոն, գրում է ParsToday-ը։ Իսա Զարեփուրն ասել է, որ Իրանը հաջորդ տարի կդառնա...
13:13 16/07/2022Ալիևը Ռուսաստանին մեղադրել է Արցախի հարցում խոստումը չկատարելու մեջԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հայտարարել է, որ Ռուսաստանը չի կատարել Արցախի Հանրապետության վերաբերյալ տված խոստումները։ Նրա խոսքով, մի քանի ամիս առաջ Բաքու է այցելել ՌԴ ՊՆ բարձրաստիճան պաշտոնյան...
12:19 16/07/2022Դեղերը, որոնք Վրաստանը ներկրում է Թուրքիայից, կթանկանանԹուրքիայում դեղորայքի գները թանկանում են։ Փորձագետները զգուշացնում են, որ դա կազդի Վրաստանի շուկայի վրա մոտակա շաբաթների ընթացքում։ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հուլիսի 7-ին հրամանագիր է...
09:13 16/07/2022Ադրբեջանական ԶՈւ-ն խոշոր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակել է հայկական մարտական դիրքերի ուղղությամբ. ՊՆԱդրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հայտարարությունը, թե իբր հուլիսի 15-ի լույս 16-ի գիշերը ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված...
15:45 15/07/2022ԱՄՆ ներկայացուցիչների ապալատը որոշում է ընդունել խստիվ վերահսկել F-16 կործանիչների վաճառքը ԹուրքիայինԱՄՆ-ի ներկայացուցիչների պալատն ընդունել է դեմոկրատ անդամ Քրիս Փափասի կազմած օրինագիծը, որով նախատեսվում է խիստ վերահսկողություն սահմանել Թուրքիային F-16 կործանիչների վաճառքի գործընթացի վրա:...
13:45 15/07/2022Ինչ են քննարկել Տոյվո Կլաարն ու Իլհամ ԱլիևըՀարավային Կովկասի ու Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարը և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Բաքվում բանակցություններ են անցկացրել։ Sputnik Ադրբեջանը մանրամասնել է, որ նրանք...
13:09 15/07/2022Էրդողանի մերձավորներից շատերն ապագա են փնտրում Անգլիայում. Էրդողանի նախկին բժիշկԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի նախկին բժիշկ ու նախկին պատգամավոր Թուրհան Չյորմեզը պնդել է, որ Էրդողանի մերձավոր շրջապատից շատերն արտերկիր տեղափոխվելուպլաններ են մշակում, գրում է Էրմենիհաբերը։...

17:53 09/04/2016Azerbaijan authorities set youth against opposition leader, who criticised military failure against NKRA group of young people held a protest in front of the house of the chairman of the Azerbaijani Popular Front Party (APFP), Ali Karimli, in Baku, Trend.az reports.
14:45 09/04/2016Armenian rights defenders call to hold Azerbaijan responsible for military crimesArman Tatoyan, the ombudsman of Armenia, accused Azerbaijan of violating its commitments before the Council of Europe during the escalation of the conflict in Nagorno Karabakh as the Azerbaijan armed...
09:41 09/04/2016NKR Defense Army: The adversary violates the ceasefireOn the night of April 8-9 Azerbaijani forces violated the agreement to cease the fire along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan using weapons of different calibers and 60mm...
16:39 08/04/2016Karen Bekaryan: Aliyev decided to play the childhood game he never played“Large-scale offensive was launched by Azerbaijan on the Line of Contact at this exact moment because of several reasons,” said member to the RA National Assembly Standing Committee on Foreign...
14:35 08/04/2016Davit Babayan: Combination of terrorism and idiocyPress Secretary of the President of NKR, Davit Babayan, gave a short and precise description of the Azerbaijani drone in Stepanakert in his Twitter page.
13:36 08/04/2016Armen Rustamyan: Hitler’s fate awaits AliyevArmenian side should be prepared, because large-scale military operations on the frontline can resume, said head of ARF Dashnaktsutyun faction, Armen Rustamyan during a parliamentary briefing.
10:53 08/04/2016Azerbaijan shells settlements of Armenia’s Tavush and Gegharkunik provincesOn the night of April 8 Azerbaijani forces shelled the Armenian positions and civilian settlements in Tavush and Gegharkunik provinces of Armenia, spokesperson of the Armenian Defense Army Artsrun...
09:51 08/04/2016NKR Defense Army: Azerbaijan continues violating the ceasefireOn the night if April 7-8 the adversary continued violating the agreement of ceasing the fire along the entire Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan, firing weapons of different...
23:38 07/04/2016Artsakh President urges the Minsk Group to return Artsakh to negotiation tableArtsakh President commented on the Russian Foreign Minister Lavrov’s statement that parties are close to reaching an agreement over the “proposals on table.” “I have had and now have the opportunity...
16:35 07/04/2016Defense Minister: All subdivisions beefed upArmenian Defense Minister Seyran Ohanyan issued a message of gratitude to the volunteers, press department of the Defense Ministry reports.
14:23 07/04/2016Tigran Abrahamyan: By disseminating misinformation, Azerbaijan solves four problems“Since yesterday, Azerbaijan has been systematically disseminating about Armenian operations on Nakhijevan front.
09:54 07/04/2016Defense Army soldier killed in Azerbaijani mortar fireThe adversary continues violating the agreement of ceasing the fire, NKR Defense Army reports. Defense Army serviceman, Armen Gasparyan, 1974, received a fatal gunshot in Azerbaijani mortar fire on...
19:21 06/04/2016Azerbaijani politician: Azerbaijan lost war again – killed servicemen are buried almost secretly, authorities fear mass gatheringsThe servicemen killed in fighting in the Nagorno-Karabakh Republic are buried almost secretly in Azerbaijan, Ali Karimli, leader of Azerbaijani Popular Front Party, wrote on his Facebook page.
17:27 06/04/2016The entire Armenian nation demonstrated exemplary unity and cohesion, Artsakh President saysArtsakh Republic President Bako Sahakyan received on April 6 ARF (Dashnaktsoutyun) delegation led by representative of the Party's Bureau Hrant Margaryan, Information department of Artsakh...
17:00 06/04/2016Defense Army frontline units strongly follow agreement on putting halt to fireThe Azerbaijani Defense Ministry rumours saying that Armenian soldiers are firing from mortars of different calibers, are false, reports NKR Defense Army press service.
14:49 06/04/2016Zara Amatuni: Red Cross awaiting further steps of both governmentsInternational Committee of the Red Cross Office in Armenia sent additional delegates to NKR capital, Stepanakert, said ICRC Armenian office press representative, Zara Amatuni in an interview with...
13:53 06/04/2016Tigran Abrahamyan: Bilateral ceasefire doesn’t mean Azerbaijan will finally give upThe bilateral ceasefire on the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan doesn’t mean that Azerbaijan will finally give up and think over settling the conflict exclusively through...
12:01 06/04/2016General Chiefs of Staff met in Moscow yesterday for truce in Nagorno Karabakh“The Chiefs of the General Staff of two countries met in Moscow yesterday and agreed to cease fire”, Seyran Ohanyan, the Minister of Defense of Armenia, made this statement in the Government session...
18:57 05/04/2016Senor Hasratyan: Azerbaijani side restarted shootingsAzerbaijani side restarted shootings but not with the same intensity as before, reported NKR Defense Army press secretary, Senor Hasratyan.