18:12 05/07/2022Վրաստանի խորհրդարանի նախագահն այցելել է Վահան Տերյանի տուն-թանգարանՎրաստանի խորհրդարանի նախագահ Շալվա Պապուաշվիլին հուլիսի 5-ին աշխատանքային այցով Նինոծմինդայի շրջանում էր։ nor.ge-ի հաղորդմամբ, խորհրդարանի նախագահը հանդիպել է տեղական իշխանությունների...
17:33 05/07/2022Վրաստանում մեղուներին չեն ապահովագրումՎերջին ամսվա ընթացքում Ախալքալաքում մեղվաբույծներն անհանգստացած են, քանի որ արջերը մտնում են մեղվանոցներ և ավիրում: Ոչ մի գյուղացու փեթակ ապահովագրված չէ։ Պարզվում է Վրաստանի գյուղնախարարությունը...
14:20 05/07/2022Թուրքիայում տուրիստական ավտոբուսի վթարի հետևանքով վեց մարդ է զոհվելԹուրքիայում ուղևորներով ավտոբուս է շրջվել։ Վթարի հետևանքով զոհվել է առնվազն վեց մարդ, ևս 25 ուղևոր ստացել է տարբեր ծանրության վնասվածքներ։ Այս մասին գրում է ren.tv կայքը։ Վթարը տեղի է ունեցել այսօր...
11:31 05/07/2022Թուրքիայի դեսպանը հայտարարել է, որ Թուրքիայի քաղաքացիների համար ՌԴ վիզային ռեժիմի դյուրինացման անհրաժեշտություն կաԹուրքիայի քաղաքացիների համար ռուսական վիզային ռեժիմի դյուրացումն անհրաժեշտ է երկու երկրների տնտեսության զարգացման համար։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին Innoprom միջազգային արդյունաբերական...
19:03 04/07/2022Հանցագործները տիրացել են ավելի քան 13,3 մլն դոլարիՎրաստանի քաղաքացու միջոցով խարդախները մոտ 2 մլն դոլար են «լվացել»: Հանցագործության բացահայտման մասին հայտնում է Գլխավոր դատախազությունը։Այս մասին գրում է Jnews-ը։ Գործի նյութերի համաձայն՝ հանցավոր...
15:33 04/07/2022Ըստ թուրք քաղաքական գործչի՝ Թուրքիայում քաղաքացիական պատերազմ է սկսվելուԹուրքիայում «Zafer» (Հաղթանակ) կուսակցության առաջնորդ Ումիթ Օզդաղը կուսակցության նահանգային համաժողովի ընթացքում հայտարարել է, որ Թուրքիայում քաղաքացիական պատերազմ է սկսվելու, գրում է Էրմենիհաբերը։...
13:45 04/07/2022Արցախից ահազանգում են՝ Կանաչ ժամ հայկական եկեղեցին լրիվ ավերվել է ադրբեջանցիների կողմիցԱյժմ այն վերանորոգման անվան տակ վերածվում է ուղղափառ եկեղեցու։
10:51 04/07/2022Թբիլիսիում ցուցարարներն ամբողջ գիշեր անցկացրել են կառավարության շենքի մոտՎրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հրաժարականի ակցիայի մի քանի տասնյակ մասնակիցներ ողջ գիշեր անցկացրել են կառավարության տան դիմաց։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին երկուշաբթի հայտնել է վրացական...
19:45 02/07/2022Ստամբուլի Սուրբ Սոֆիայի տաճարի հատակի սալերը ծանր տեխնիկայից վնասվել ենԱվելի վաղ վնասվել էր նաև տաճարի Կայսերական դարպասը։
16:31 02/07/2022Թուրքիան փորձարկել է նոր BayraktarԹուրքիան փորձարկել է նոր հարվածային անօդաչու թռչող սարք (ԱԹՍ) Bayraktar AKINCI, որը հաջողությամբ արձակել է լազերային ուղղորդմամբ հրթիռ։ Լենտա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է Anadolu-ն։...
16:11 02/07/2022Իրանը ցանկանում է երկխոսության միջոցով բարելավել Սիրիայի և Թուրքիայի հարաբերություններըԻրանի արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը շաբաթ օրը պաշտոնական այցով ժամանել է Սիրիա, որի ընթացքում բանակցություններ կվարի իր գործընկեր Ֆեյսալ Միկդադի հետ: Նրան կընդունի նաև նախագահ...
16:02 02/07/2022Էներգետիկ անվտանգությունը Վրաստանում առաջնահերթություն է համարվելՎրաստանը կանգնած է սեփական էներգառեսուրսների օգտագործումը մեծացնելու անհրաժեշտության առաջ, այդ թվում՝ վերականգնվող էներգիայի աղբյուրներից։ Նման կարծիք է հայտնել փոխվարչապետ Լևան Դավիթաշվիլին, որի...
13:45 02/07/2022ԱՊՀ անդամ երկրների արդարադատության նախարարների խորհրդի հերթական նիստը տեղի կունենա ԴուշանբեումԱՊՀ անդամ երկրների արդարադատության նախարարների խորհրդի հերթական՝ 17-րդ նիստը տեղի կունենա Դուշանբեում։ Ինչպես գրում է «Ինտերֆաքս»-ը, այդ մասին որոշումն ընդունվել է Սանկտ Պետերբուրգում ավարտված 16-րդ...
12:31 02/07/2022Թբիլիսիում բերման են ենթարկել «Հպարտության շաբաթվա» դեմ բողոքի ակցիայի 26 մասնակիցներիՎրաստանի իրավապահները ձերբակալել են Թբիլիսիում «Հպարտության շաբաթվա» դեմ կազմակերպված ցույցի 26 մասնակիցների:Վրաստանի Առաջին ալիքի լուրին հղում է անում «ՌԻԱ նովոստի»-ն։ Թբիլիսիում հունիսի 28-ին...
12:21 02/07/2022Նինոծմինդայի շրջանում զանգվածային թունավորման դեպք է գրանցվելԲնակչության մոտ 30 տոկոսը
11:50 02/07/2022Վրաստանը ներկայացնում է ԵՄ պայմանները բավարարելու գործողությունների ծրագիրը«Վրացական երազանք» կուսակցությունը նախատեսում է աշխատանքային խմբեր ստեղծել՝ երկրին ԵՄ թեկնածուի կարգավիճակ տալու պայմանները կատարելու համար։ Այդ մասին ճեպազրույցում հայտարարել է իշխող կուսակցության...
09:09 02/07/2022Էրդողան. Թուրքիան կաշխատի ստեղծել աշխարհի ամենաուժեղ բանակըԹուրքիան կշարունակի ուժեղացնել իր բանակը, որպեսզի դառնա աշխարհում ամենաուժեղը: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին ուրբաթ օրը հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը։ «Մենք կշարունակենք բանակի...
15:15 01/07/2022Լուկաշենկո. Հետխորհրդային երկրները պետք է շահագրգռված լինեն Միութենական պետության հետ մերձեցմամբԲելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն կարծում է, որ հետխորհրդային երկրները պետք է շահագրգռված լինեն Ռուսաստանի և Բելառուսի Միութենական պետության (ՄՊ) հետ սերտ համագործակցությամբ։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝...
20:33 30/06/2022Փայլանը Թուրքիայի փոխնախագահին հարցադրումներ է ներկայացրելԹուրքիայի խորհրդարանի ընդդիմադիր քրդամետ «Ժողովուրդների դեմոկրատական կուսակցության» (ԺԴԿ-HDP) հայ պատգամավոր Կարո Փայլանը փոքրամասնությունների հիմնադրամների ընտրական կանոնակարգի վերաբերյալ գրավոր...

12:31 17/10/2020Эксперт: Эта накаленная атмосфера в Азербайджане, в конце концов, приведет к мощному взрывуЭксперт по турецко-курдским вопросам Карен Ованнисян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «Впредь не то, что просматривается, а даже издалека четко видно реальное состояние искусственно...
12:04 17/10/2020Рвущиеся на фронт многочисленные девушки завалили представителя МО Армении Арцруна Ованнисяна письмамиПредставитель министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян пишет: «После своего утреннего заявления непрерывно получаю письма от девушек, которые хотят взять в руки оружие и отправиться на границу.
11:29 17/10/2020Армия обороны Арцаха опубликовала легитимные военные цели в азербайджанском городе ГянджаАрмия обороны Республики Арцах (НКР) опубликовала легитимные военные цели в азербайджанском городе Гянджа: «Военно-воздушная база ВВС МО, вертолетная авиаэкадрилия МПД мотострелковой бригады ГШ ВС,...
11:07 17/10/2020Кадры из мирных населенных пунктов Арцаха после обстрелов со стороны АзербайджанаАрмянский единый информационный центр опубликовал видеоматериал, продемонстрировав последствия артобстрелов азербайджанскими ВС мирных населенных пунктов Арцаха (НКР).
10:57 17/10/2020В результате ночного обстрела Степанакерта пострадали 3 мирных жителя – Госслужба по ЧС АрцахаВ ночь с 16 на 17 октября мишенью ВС Азербайджана вновь стала столица Республики Арцах (НКР) – Степанакерт.
10:46 17/10/2020Омбудсмен Арцаха: В Степанакерте разрушения вследствие ударов ВС Азербайджана большиеЗащитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Артак Бегларян сообщает: Азербайджан вновь тяжелыми средствами совершил нападение на гражданские...
10:37 17/10/2020Минобороны Арцаха: Азербайджан на рассвете нанес интенсивные удары по Степанакерту и ШушиВ течение ночи в зоне арцахско-азербайджанского конфликта сохранялась относительно стабильная напряженность, существенных изменений в оперативно-тактической обстановке зафиксировано не было, сообщает...
09:50 17/10/2020По Шуши и Степанакерту были нанесены удары более мощными средствами – ОваннисянПредставитель министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян ночью написал: «Вчера по Шуши и Степанакерту были нанесены удары более мощными средствами».
00:12 17/10/2020Азербайджан продолжает наносить ракетные удары по мирным населенным пунктам Арцаха: есть раненыеДетали уточняются.
23:50 16/10/2020ВС Азербайджана подвергли артобстрелу ряд населенных пунктов АрцахаДанные о пострадавших и нанесенном ущербе уточняются.
22:50 16/10/2020Степанакерт подвергся ракетному обстрелуАзербайджан сегодня немногим ранее впервые нанес удар по Степанакерту (столица Арцаха, Нагорно-Карабахской Республики) тяжелыми ракетами.
21:58 16/10/2020Тигран Абрамян: На каждом шагу помните о безопасности военнослужащихВы задумывались, помогаете ли на самом деле этими публикациями общему делу?
21:24 16/10/2020В результате агрессии Азербайджана в Арцахе погибли 34 гражданских лицаВследствие развязанных Азербайджаном военных действий в Арцахе (Нагорно-Карабахской Республике, НКР) в целом погибли 34 гражданских лица.
20:34 16/10/2020Премьер Армении – о принципе «отделение во имя спасения»Премьер-министр Армении Никол Пашинян предлагает положить в основу концепции карабахского урегулирования принцип «отделение во имя спасения» (remedial recognition).
20:25 16/10/2020Спикер НС Арцаха встретился с депутатом Госдумы РФ В.МилоновымПредседатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян 16 октября принял депутата Государственной Думы Российской Федерации, члена фракции «Единая Россия» Виталия Милонова.
18:59 16/10/2020Ожесточенные и тяжелые бои продолжаются каждую минуту – Арцрун ОваннисянОжесточенные и тяжелые бои продолжаются каждую минуту. Об этом на своей странице в социальной сети Facebook написал представитель министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян. «Каждую минуту...
18:08 16/10/2020«Это вновь демонстрирует глубину варварства, с которым мы сталкиваемся»: Мнацаканян об обращении с армянскими пленными«Это вновь демонстрирует глубину варварства, с которым мы сталкиваемся. И это происходит не в первый раз, это не новость. Это еще раз демонстрирует, что мы боремся за существование наших...
17:16 16/10/2020Президент Арцаха Араик Арутюнян принял депутата Госдумы РФ Виталия МилоноваПрезидент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Араик Арутюнян на своей странице в социальной сети Facebook написал: «Дорогие соотечественники!
16:35 16/10/2020Иностранные журналисты: В столице Арцаха – Степанакерте – нет мародёрства27 сентября, около 07:15, ВС Азербайджана, используя артиллерийские средства и ударные БПЛА, перешли в наступление по всему периметру линии соприкосновения ВС Арцаха и Азербайджана.
16:06 16/10/2020Последствия обстрела Азербайджаном общины Кармир Шука в АрцахеИнформационный штаб Арцаха (НКР) показал последствия обстрела общины Кармир Шука Мартунинского района Республики Арцах в ночь с 15 на 16 октября.