18:12 05/07/2022Վրաստանի խորհրդարանի նախագահն այցելել է Վահան Տերյանի տուն-թանգարանՎրաստանի խորհրդարանի նախագահ Շալվա Պապուաշվիլին հուլիսի 5-ին աշխատանքային այցով Նինոծմինդայի շրջանում էր։ nor.ge-ի հաղորդմամբ, խորհրդարանի նախագահը հանդիպել է տեղական իշխանությունների...
17:33 05/07/2022Վրաստանում մեղուներին չեն ապահովագրումՎերջին ամսվա ընթացքում Ախալքալաքում մեղվաբույծներն անհանգստացած են, քանի որ արջերը մտնում են մեղվանոցներ և ավիրում: Ոչ մի գյուղացու փեթակ ապահովագրված չէ։ Պարզվում է Վրաստանի գյուղնախարարությունը...
14:20 05/07/2022Թուրքիայում տուրիստական ավտոբուսի վթարի հետևանքով վեց մարդ է զոհվելԹուրքիայում ուղևորներով ավտոբուս է շրջվել։ Վթարի հետևանքով զոհվել է առնվազն վեց մարդ, ևս 25 ուղևոր ստացել է տարբեր ծանրության վնասվածքներ։ Այս մասին գրում է ren.tv կայքը։ Վթարը տեղի է ունեցել այսօր...
11:31 05/07/2022Թուրքիայի դեսպանը հայտարարել է, որ Թուրքիայի քաղաքացիների համար ՌԴ վիզային ռեժիմի դյուրինացման անհրաժեշտություն կաԹուրքիայի քաղաքացիների համար ռուսական վիզային ռեժիմի դյուրացումն անհրաժեշտ է երկու երկրների տնտեսության զարգացման համար։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին Innoprom միջազգային արդյունաբերական...
19:03 04/07/2022Հանցագործները տիրացել են ավելի քան 13,3 մլն դոլարիՎրաստանի քաղաքացու միջոցով խարդախները մոտ 2 մլն դոլար են «լվացել»: Հանցագործության բացահայտման մասին հայտնում է Գլխավոր դատախազությունը։Այս մասին գրում է Jnews-ը։ Գործի նյութերի համաձայն՝ հանցավոր...
15:33 04/07/2022Ըստ թուրք քաղաքական գործչի՝ Թուրքիայում քաղաքացիական պատերազմ է սկսվելուԹուրքիայում «Zafer» (Հաղթանակ) կուսակցության առաջնորդ Ումիթ Օզդաղը կուսակցության նահանգային համաժողովի ընթացքում հայտարարել է, որ Թուրքիայում քաղաքացիական պատերազմ է սկսվելու, գրում է Էրմենիհաբերը։...
13:45 04/07/2022Արցախից ահազանգում են՝ Կանաչ ժամ հայկական եկեղեցին լրիվ ավերվել է ադրբեջանցիների կողմիցԱյժմ այն վերանորոգման անվան տակ վերածվում է ուղղափառ եկեղեցու։
10:51 04/07/2022Թբիլիսիում ցուցարարներն ամբողջ գիշեր անցկացրել են կառավարության շենքի մոտՎրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հրաժարականի ակցիայի մի քանի տասնյակ մասնակիցներ ողջ գիշեր անցկացրել են կառավարության տան դիմաց։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին երկուշաբթի հայտնել է վրացական...
19:45 02/07/2022Ստամբուլի Սուրբ Սոֆիայի տաճարի հատակի սալերը ծանր տեխնիկայից վնասվել ենԱվելի վաղ վնասվել էր նաև տաճարի Կայսերական դարպասը։
16:31 02/07/2022Թուրքիան փորձարկել է նոր BayraktarԹուրքիան փորձարկել է նոր հարվածային անօդաչու թռչող սարք (ԱԹՍ) Bayraktar AKINCI, որը հաջողությամբ արձակել է լազերային ուղղորդմամբ հրթիռ։ Լենտա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է Anadolu-ն։...
16:11 02/07/2022Իրանը ցանկանում է երկխոսության միջոցով բարելավել Սիրիայի և Թուրքիայի հարաբերություններըԻրանի արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը շաբաթ օրը պաշտոնական այցով ժամանել է Սիրիա, որի ընթացքում բանակցություններ կվարի իր գործընկեր Ֆեյսալ Միկդադի հետ: Նրան կընդունի նաև նախագահ...
16:02 02/07/2022Էներգետիկ անվտանգությունը Վրաստանում առաջնահերթություն է համարվելՎրաստանը կանգնած է սեփական էներգառեսուրսների օգտագործումը մեծացնելու անհրաժեշտության առաջ, այդ թվում՝ վերականգնվող էներգիայի աղբյուրներից։ Նման կարծիք է հայտնել փոխվարչապետ Լևան Դավիթաշվիլին, որի...
13:45 02/07/2022ԱՊՀ անդամ երկրների արդարադատության նախարարների խորհրդի հերթական նիստը տեղի կունենա ԴուշանբեումԱՊՀ անդամ երկրների արդարադատության նախարարների խորհրդի հերթական՝ 17-րդ նիստը տեղի կունենա Դուշանբեում։ Ինչպես գրում է «Ինտերֆաքս»-ը, այդ մասին որոշումն ընդունվել է Սանկտ Պետերբուրգում ավարտված 16-րդ...
12:31 02/07/2022Թբիլիսիում բերման են ենթարկել «Հպարտության շաբաթվա» դեմ բողոքի ակցիայի 26 մասնակիցներիՎրաստանի իրավապահները ձերբակալել են Թբիլիսիում «Հպարտության շաբաթվա» դեմ կազմակերպված ցույցի 26 մասնակիցների:Վրաստանի Առաջին ալիքի լուրին հղում է անում «ՌԻԱ նովոստի»-ն։ Թբիլիսիում հունիսի 28-ին...
12:21 02/07/2022Նինոծմինդայի շրջանում զանգվածային թունավորման դեպք է գրանցվելԲնակչության մոտ 30 տոկոսը
11:50 02/07/2022Վրաստանը ներկայացնում է ԵՄ պայմանները բավարարելու գործողությունների ծրագիրը«Վրացական երազանք» կուսակցությունը նախատեսում է աշխատանքային խմբեր ստեղծել՝ երկրին ԵՄ թեկնածուի կարգավիճակ տալու պայմանները կատարելու համար։ Այդ մասին ճեպազրույցում հայտարարել է իշխող կուսակցության...
09:09 02/07/2022Էրդողան. Թուրքիան կաշխատի ստեղծել աշխարհի ամենաուժեղ բանակըԹուրքիան կշարունակի ուժեղացնել իր բանակը, որպեսզի դառնա աշխարհում ամենաուժեղը: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին ուրբաթ օրը հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը։ «Մենք կշարունակենք բանակի...
15:15 01/07/2022Լուկաշենկո. Հետխորհրդային երկրները պետք է շահագրգռված լինեն Միութենական պետության հետ մերձեցմամբԲելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն կարծում է, որ հետխորհրդային երկրները պետք է շահագրգռված լինեն Ռուսաստանի և Բելառուսի Միութենական պետության (ՄՊ) հետ սերտ համագործակցությամբ։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝...
20:33 30/06/2022Փայլանը Թուրքիայի փոխնախագահին հարցադրումներ է ներկայացրելԹուրքիայի խորհրդարանի ընդդիմադիր քրդամետ «Ժողովուրդների դեմոկրատական կուսակցության» (ԺԴԿ-HDP) հայ պատգամավոր Կարո Փայլանը փոքրամասնությունների հիմնադրամների ընտրական կանոնակարգի վերաբերյալ գրավոր...

13:04 02/04/2016Karabakh Defense Army destroys the adversary’s subversive group; Azerbaijani army lost a UAV and a tankAccording to information provided by NKR Defense Army, special operation unites of the Karabakh defense Army detected and destroyed the adversary’s subversive group in the outskirts of Levonarkh.
13:02 02/04/2016Prime-Minister: Government ready to undertake “all necessary steps” to stabilize the situation“The local Armenian forces [in Nagorno Karabakh] inflicted considerable losses on the adversary and threw the offensive back, now in full control of the situation.
12:15 02/04/2016Azerbaijani actions represent an act of terrorism against the people of Karabakh, Armenian Parliament Vice-Speaker saysAzerbaijani offensive actions along the entire Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan are a terrorist act against the people of Karabakh as well as each co-chairing state of the OSCE...
11:20 02/04/201612-year-old killed, another two wounded by Azerbaijani fireVaghinak Grigoryan, 2004, killed, another two children wounded in a shell launched from MM-21 artillery rocket system in the direction of Martuni positions, Karabakh Defense Army reports, saying the...
20:32 01/04/2016Shavarsh Kocharyan: Minsk Group format not subject to changes unless Armenia deems it appropriate“Only one document is put on the table of negotiations aimed at the Nagorno Karabakh conflict settlement - that is the Madrid document.
18:25 01/04/2016Karabakh soldier killed by Azerbaijani fireKarabakh Defense Army soldier, Vladimir Melqonyan, 1996, received a fatal gunshot wound onApril 1, at around 12:20 on the combat position of a military unit in the norther direction of the...
20:15 31/03/2016Investigative Committee: E-mail threatening to explode Zvartnots airport received from Azerbaijani IP addressArmenian Investigative Committee reports that In the framework of the criminal case investigated in Yerevan Investigative Department active investigatory and operative-intelligence measures are taken...
13:56 31/03/2016Media call prose writer Akram Ayilsli’s detention authorities’ reprisal against exposing political morals of AzerbaijanAzerbaijani prose writer Akram Aylisli, who was detained in Baku Heydar Aliyev International Airport on 30 March in the morning, was released, according to Haqqin.az.
09:40 31/03/2016NKR Foreign Ministry applauds Arsakh recognition by Hawaii StateWe welcome the adoption of the resolution on the recognition of the Nagorno Karabakh Republic by the House of Representatives of the State of Hawaii, NKR Foreign Ministry’s Spokesperson Ani Sargsyan...
12:59 30/03/2016Media reports: Baku detains famous writer Akram Aylisli attacked by authorities for describing pogroms of ArmeniansAzerbaijani writer Akram Aylisli was detained in Baku Heydar Aliyev International Airport and taken to the police department on the airport shuttle, Turan news agency reports.
11:11 30/03/2016Released Azerbaijani human rights defender: I will exchange my freedom with release of my fellow political prisonersHuman rights defender, head of the Legal Education Society NGO, Intigam Aliyev, who was recently released in Azerbaijan, intends to continue his activities in the field of human rights, Turan news...
20:30 29/03/2016RFE/RL: FLNKA takes upon itself functions of Sadvalearlier headed by murdered Nazim GadzhiyevNazimGadzhiyev, 72, who headed the Lezgin public organization Sadval (Unity), was foundstabbed to death on March 21 at his apartment in Makhachkala (Dagestan), almost exactly one year to the day...
17:08 29/03/2016Syrian children die in fire at Turkish refugee campwith Syria has killed three Syrian children and wounded six other people, reports Associated Press. The children were aged between 3 and 8. An investigation is underway to find out the causes of the...
17:06 29/03/2016Armenia initiates free trade agreement talks between Iran, EEUArmenia has initiated free trade agreement talks between Iran and the Eurasian Economic Union (EEU), Deputy Prime Minister of Armenia, Vache Gabrielyan, told reporters on Tuesday.
16:40 29/03/2016El Confidencial: Nationalism and escalation of Nagorno Karabakh conflict are last bastion of safety of Ilham Aliyev’s regimeThe collapse of the hydrocarbon-based economy incited a wave of protests across the whole territory of Azerbaijan.
17:00 28/03/2016Azerbaijan: Prominent political prisoner IntigamAliyev’s punishment changed to suspended sentenceThe Supreme Court of Azerbaijan has ruled to release IntigamAliyev, a rights defender, who headedthe Legal Education Society, local Turan news agency reports.
14:57 28/03/2016Artsrun Hovhannisyan: Tensions maintained on the border and the Line of ContactThe situation on border between Armenia and Azerbaijan, and on the Line of Contact between Nagorno-Karabakh and Azerbaijan had been tense over the weekend, press secretary of the Minister of Defense...
10:01 28/03/2016NKR President called Noragyough among the oldest and established Artsakh settlementsArtakh President Bako Sahakyan visited the Noragyough settlement in the Askeran region on March 26 and partook there at a solemn event devoted to the 50th anniversary of moving the village from the...
15:20 26/03/2016Azerbaijan offensive operations suppressedAccording to operative data provided by the NKR Defense Army, on the Line of Contact between Nagorno-Karabakh and Azerbaijan, the adversary fired more than 13000 shots from weapons of different...
17:17 25/03/2016Media reports: Number of drug addicts among women and children rapidly grows in AzerbaijanAzerbaijani resident Arifa Mammadova, 21, has been using drugs for already four years. The daughter of the headmaster of a school confesses that she tried cocaine for the first time at 17 during the...