08:30 14/06/2022Իրան-Թուրքիա սահմանին պատ է կառուցվումԹուրքիան հայտարարել է, որ ավարտել է Իրանի հետ սահմանային պատի 40 կիլոմետրը, գրում է ParsToday-ը։ Անկարան պնդում է, որ Վան-Իրան սահմանին անօրինական ներգաղթի դեմ անվտանգության միջոցառումները...
18:50 13/06/2022Վրաստանից կարտոֆիլի արտահանմամբ Հայաստանը հինգերորդն էՎրաստանի ազգային վիճակագրական ծառայության (Geostat) տվյալներով՝ 2022 թվականի առաջին չորս ամիսներին՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ Վրաստանից կարտոֆիլի արտահանումն աճել է 2,7 անգամ։ Այս...
18:31 13/06/2022Իսպանիան «Patriot» հակօդային ու հակահրթիռային պաշտպանության մարտկոց է ուղարկել ԹուրքիաԴեռ պարզ չէ, թե արդյոք նոր մարտկոցը կփոխարինի մարտական հերթապահության մեջ գտնվող իսպանական արդեն առկա համակարգին, թե կմիացվի դրան՝ ավելի ուժեղացնելով համակարգը:
17:03 13/06/2022Վրաստանի վարչապետը՝ Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների մասինՎրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին կրկնել է, որ Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցներին միանալը Վրաստանի համար սխալ կլինի։ Նրա խոսքերը մեջբերել է «Գրուզիա օնլայն»-ը: «Պատերազմի սկզբից ի վեր Ռուսաստանը 90...
14:22 13/06/2022Լավրովը կայցելի ԻրանԻրանի արտգործնախարարության խոսնակը հայտարարել է, որ սպասվում է Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի այցը Թեհրան։ Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում անելով Երիտասարդ լրագրողների ակումբին։...
13:58 13/06/2022«Բա քեզ հյուրասիրեմ, դու գնաս ԱՄՆ-ում Թուրքիայի դեմ խոսե՞ս». Էրդողանը՝ ՄիցոտակիսինԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը Վանում երիտասարդների հետ հանդիպման ժամանակ դժգոհություն է հայտնել Հունաստանի վարչապետ Կիրիակիս Միցոտակիսի՝ ԱՄՆ-ի սենատում Թուրքիային առնչվող ելույթի...
21:00 11/06/2022Ջավախքի եկեղեցիներում անցկացվել է հարիսայի փառատոնԱյսօր Ախալքալաքի մի շարք եկեղեցիներում անցկացվել է Հարիսայի փառատոն։ Փառատոնի սկիզբը տրվել է Գումբուրդոյի Սուրբ Խաչ եկեղեցում, այնուհետև շարունակվել է Չամդուրայի Սուրբ Գրիգոր լուսավորիչ եկեղեցու...
19:00 11/06/2022Բայրաքթարը հրապարակել է Bayraktar Kizilelma-ի լուսանկարըԹուրքական ավիաշինական Baykar Makina ընկերության գործադիր տնօրեն Սելչուկ Բայրաքթարը ցուցադրել է Bayraktar Kizilelma ռեակտիվ գերձայնային գրեթե աննկատ անօդաչու թռչող սարքի առաջին ամբողջությամբ ներկված...
13:49 11/06/2022Սուլդայում բեռնատարը վրաերթի է ենթարկել երեխայինԱյսօր ժամը 10:00-ի սահմաններում Ջավախքի Սուլդա գյուղում միջազգային բեռներ փոխադրող բեռնատարը վրաերթի է ենթարկել 7-ամյա աղջկա: Jnews-ը գրում է, որ երեխայի ծնողները չեն սպասել շտապօգնության գալուն և...
20:04 10/06/2022Սաակաշվիլու ծրագրերը «Ուկրաինայի հաղթանակից հետո»Վրաստանի երրորդ նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին առաջարկում է Վրաստանի կողմից չվերահսկվող Աբխազիայի բնակչությանը դաշնություն ստեղծել, որի մայրաքաղաքը կլինի Քութայիսին։ Այս մասին գրում է «Ալիք մեդիան»։ «Մոտ...
17:45 10/06/2022Վրաստանը կհրաժարվի ԵՄ թեկնածուի կարգավիճակից, եթե առաջարկությունն անարդար լինիՎրաստանը ստիպված կլինի հրաժարվել ԵՄ թեկնածուի կարգավիճակից, եթե այն հանրապետությանը տրվի անարդար պայմաններով։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին ուրբաթ լրագրողներին հայտնել է Վրաստանի խորհրդարանի...
08:38 10/06/2022Հայաստանի հետ Իրանի առևտրի ծավալը պետք է հասնի 1 միլիարդ դոլարի. դեսպանՀայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպանն ասել է, որ «չնայած այն հանգամանքին, որ Հայաստանը Արևելյան Ատրպատականին կցված երկիր է, մենք չենք կարողացել այս երկրի հետ մեր առևտրի ծավալը գերազանցել...
18:00 09/06/2022Նինոծմինդայի մաքսակետով փորձել են անցկացնել չհայտարարագրված ծխախոտՎրաստանի եկամուտների ծառայությունը Հայաստան-Վրաստան սահմանին, Նինոծմինդայի մաքսակետում հայտնաբերել և առգրավել է մոտ կես միլիոն լարիի չհայտարարագրված ծխախոտ։ Այն փորձել են անցկացնել 3 բեռնատարների...
16:19 09/06/2022Վրաստանի խորհրդարանը Սաակաշվիլիի կուսակցության անդամին վաղաժամկետ զրկել է պատգամավորի լիազորություններիցՎրաստանի խորհրդարանը հինգշաբթի օրը կայացած նիստում ժամանակից շուտ պատգամավորի մանդատից զրկել է նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլիի հիմնադրած ընդդիմադիր «Միացյալ ազգային շարժում» կուսակցության անդամ...
15:51 09/06/2022Հունաստանի վարչապետը մեղադրել է Թուրքիային, այն խախտել է երկու երկրների միջև պայմանավորվածությունըՀունաստանի վարչապետ Կիրիակոս Միցոտակիսը կրկին մեղադրել է Թուրքիային՝ պնդելով, որ հենց Թուրքիան է խախտել երկու երկրների միջև պայմանավորվածությունը, գրում է Էրմենիհաբերը։ Հունաստանի վարչապետը երկու...
13:21 09/06/2022Վրաստանի տարածքով բեռնատարների տարանցման վճարը կբարձրանաՎրաստանում բեռնատարների տարանցիկ ճանապարհներից օգտվելու վճարը կբարձրանա 75 տոկոսով՝ 200 լարիից հասնելով 350 լարիի։ Jnews-ը գրում է, որ կառավարության համապատասխան որոշման մեջ փոփոխություններ են...
14:18 08/06/2022Այսօր թուրքական լիրան կրկին արժեզրկվեցԹուրքական արժույթը հունիսի 8-ին արժեզրկվել է մինչև 17 լիրա մեկ դոլարի դիմաց այն բանից հետո, երբ նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարեց հիմնական փոխարժեքը նվազեցնելու մտադրության մասին: «Գազետա...
11:14 08/06/2022Իրանում մարդատար գնացքի՝ ռելսերից դուրս գալու հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 17-իԻրանի Հարավային Խորասան նահանգում այսօր առավոտյան մարդատար գնացքը ռելսերից դուրս է եկել, ինչի հետևանքով 17 մարդ է զոհվել, մատ 50-ը՝ վիրավորվել են: Tasnim գործակալության տարածած լուրը ներկայացնում է...
18:50 07/06/2022Թբիլիսիում շտապօգնության աշխատակիցները պահանջում են աշխատավարձի 100 տոկոսով բարձրացումԹբիլիսիում շտապօգնության աշխատակիցները շարունակում են ցույցերը՝ պահանջելով բարձրացնել աշխատավարձերը։ Այս մասին գրում է «Ալիք մեդիան»՝ հղում անելով Netgazeti-ին: Հունիսի 7-ին աշխատողները բողոքի ակցիա...
18:29 07/06/2022Անկարայում Իտալիայի դեսպանը կանչվել է Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարությունԱնկարայում Իտալիայի դեսպան Ջորջիո Մարապոդին կանչվել է Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարություն։ Ermenihaber-ի փոխանցմամբ, պատճառը Հռոմում հունիսի 4-ին կազմակերպված «Քուրդիստանի բանվորական...

14:20 13/10/2020Президент Арцаха: Чтобы сломать хребет врагу – важно непосредственное участие каждого из васПрезидент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Араик Арутюнян на своей странице в социальной сети Facebook написал: «Дорогие соотечественники!
14:09 13/10/2020НС Арцаха единогласно приняло дополнения в закон «Об обороне»Национальное собрание Республики Арцах 13-го октября под председательством Артура Товмасяна созвало внеочередную сессию.
13:57 13/10/2020Антирекорды в Грузии: число случаев заражения коронавирусом за сутки увеличилось на 569Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 569, скончались 11 человек.
13:46 13/10/2020Азербайджан продолжает грубо нарушать режим гуманитарного прекращения огня – Ваграм ПогосянПресс-секретарь президента Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Ваграм Погосян на своей странице в социальной сети Facebook написал: «Азербайджан продолжает грубо нарушать режим...
11:01 13/10/2020Минобороны Арцаха опубликовало имена еще 17 военных, погибших при отражении агрессии АзербайджанаМинистерство обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) опубликовало имена еще 17 военнослужащих, которые погибли при отражении агрессии Азербайджана: 1.
10:34 13/10/2020«Хранители северной приграничной зоны»: фотоистория от Армии обороны АрцахаАрмия обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) опубликовала фоторяд, озаглавив его «Хранители северной приграничной зоны».
10:16 13/10/2020Греция назвала возобновление Турцией геологоразведки в восточном Средиземноморье угрозой для стабильности в регионеГреция назвала возобновление Турцией разведки нефтегазовых месторождений в восточном Средиземноморье угрозой для стабильности в регионе, сообщает Интерфакс со ссылкой на издание Ekathimerini.
10:09 13/10/2020«Абсолютная ложь»: в Минобороны Армении опровергли обвинения азербайджанской стороныПресс-секретарь министерства обороны Армении Шушан Степанян пишет: «Полностью опровергаем обвинения министерства обороны Азербайджана в адрес Армении в обстреле Тартарского района.
10:01 13/10/2020ВС Азербайджана начали наступательные действия практически по всем направлениям – Арцрун ОваннисянПредставитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян пишет: «С утра противник начал наступательные действия практически по всем направлениям».
09:52 13/10/2020Минобороны Арцаха: Азербайджан особенно активен на северо-восточном участке линии фронтаОтносительно стабильно-напряженная обстановка в течение ночи в зоне арцахско-азербайджанского конфликта не претерпела изменений, сообщает пресс-служба министерства обороны Арцаха (НКР).
23:20 12/10/2020Представитель МО: Село Талиш не находится под контролем ВС Азербайджана«Село Талиш не находится под контролем ВС Азербайджана, азербайджанские войска находятся на подступах к селу», – заявил представитель Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян, отвечая на вопрос...
23:04 12/10/2020Арцрун Ованнисян: В Карвачаре также ведутся боевые действия«Сегодня уничтожено 3 БПЛА, 1 самолет, 3 единицы бронетехники, потери противника в живой силе составили около 200 военнослужащих», – отметил А. Ованнисян.
22:04 12/10/2020Всемирный фонд памятников осуждает удары по Собору Сурб Аменапркич Казанчецоц в ШушиWMF призывает стороны продемонстрировать сдержанность и воздержаться от нацеливания на объекты культурного наследия.
21:28 12/10/2020Тигран Абрамян: Мы и это должны преодолеть, другого пути нетЗдесь – в Арцахе, решается судьба каждого армянина, независимо от того, кто и где живет.
21:22 12/10/2020Гуманитарное перемирие было нарушено азербайджанской стороной – МИД АрцахаМинистерство иностранных дел Республики Арцах (НКР) выступило с заявлением о продолжающихся нарушениях Азербайджаном гуманитарного перемирия: «Несмотря на достигнутые в Москве 9-10 октября 2020 года...
21:03 12/10/2020В. Погосян: ВС Азербайджана продолжают осуществлять наступательные действияПо положению на данный момент, и в направлении Гадрута, и в южном направлении продолжаются бои.
21:02 12/10/2020Минобороны Арцаха опубликовало имена военнослужащих, погибших при отражении агрессии АзербайджанаМинистерство обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) опубликовало имена еще 45 военнослужащих, которые погибли при отражении агрессии Азербайджана: 1.
20:19 12/10/2020Лавров: Думаю, что наши совместные ночные бдения, завершившиеся согласованием очень важного документа, не пропали зряНа сайте МИД РФ представлены выступление и ответы на вопросы СМИ министра иностранных дел Российской Федерации Сергея Лаврова в ходе совместной пресс-конференции по итогам переговоров с министром...
19:01 12/10/2020Эта война еще раз продемонстрировала, что мишенью Азербайджана является мирное население АрцахаЭта война еще раз продемонстрировала, что мишенью Азербайджана является мирное население Арцаха (НКР).
18:36 12/10/2020СК Армении: С начала войны вследствие действий ВС Азербайджана в Арцахе убиты 25 мирных жителейСледственный комитет РА сообщает, что продолжает предварительное следствие по уголовному делу, возбужденному по фактам развязывания и ведения агрессивной войны военно-политическим руководством...