08:30 14/06/2022Իրան-Թուրքիա սահմանին պատ է կառուցվումԹուրքիան հայտարարել է, որ ավարտել է Իրանի հետ սահմանային պատի 40 կիլոմետրը, գրում է ParsToday-ը։ Անկարան պնդում է, որ Վան-Իրան սահմանին անօրինական ներգաղթի դեմ անվտանգության միջոցառումները...
18:50 13/06/2022Վրաստանից կարտոֆիլի արտահանմամբ Հայաստանը հինգերորդն էՎրաստանի ազգային վիճակագրական ծառայության (Geostat) տվյալներով՝ 2022 թվականի առաջին չորս ամիսներին՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ Վրաստանից կարտոֆիլի արտահանումն աճել է 2,7 անգամ։ Այս...
18:31 13/06/2022Իսպանիան «Patriot» հակօդային ու հակահրթիռային պաշտպանության մարտկոց է ուղարկել ԹուրքիաԴեռ պարզ չէ, թե արդյոք նոր մարտկոցը կփոխարինի մարտական հերթապահության մեջ գտնվող իսպանական արդեն առկա համակարգին, թե կմիացվի դրան՝ ավելի ուժեղացնելով համակարգը:
17:03 13/06/2022Վրաստանի վարչապետը՝ Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների մասինՎրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին կրկնել է, որ Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցներին միանալը Վրաստանի համար սխալ կլինի։ Նրա խոսքերը մեջբերել է «Գրուզիա օնլայն»-ը: «Պատերազմի սկզբից ի վեր Ռուսաստանը 90...
14:22 13/06/2022Լավրովը կայցելի ԻրանԻրանի արտգործնախարարության խոսնակը հայտարարել է, որ սպասվում է Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի այցը Թեհրան։ Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում անելով Երիտասարդ լրագրողների ակումբին։...
13:58 13/06/2022«Բա քեզ հյուրասիրեմ, դու գնաս ԱՄՆ-ում Թուրքիայի դեմ խոսե՞ս». Էրդողանը՝ ՄիցոտակիսինԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը Վանում երիտասարդների հետ հանդիպման ժամանակ դժգոհություն է հայտնել Հունաստանի վարչապետ Կիրիակիս Միցոտակիսի՝ ԱՄՆ-ի սենատում Թուրքիային առնչվող ելույթի...
21:00 11/06/2022Ջավախքի եկեղեցիներում անցկացվել է հարիսայի փառատոնԱյսօր Ախալքալաքի մի շարք եկեղեցիներում անցկացվել է Հարիսայի փառատոն։ Փառատոնի սկիզբը տրվել է Գումբուրդոյի Սուրբ Խաչ եկեղեցում, այնուհետև շարունակվել է Չամդուրայի Սուրբ Գրիգոր լուսավորիչ եկեղեցու...
19:00 11/06/2022Բայրաքթարը հրապարակել է Bayraktar Kizilelma-ի լուսանկարըԹուրքական ավիաշինական Baykar Makina ընկերության գործադիր տնօրեն Սելչուկ Բայրաքթարը ցուցադրել է Bayraktar Kizilelma ռեակտիվ գերձայնային գրեթե աննկատ անօդաչու թռչող սարքի առաջին ամբողջությամբ ներկված...
13:49 11/06/2022Սուլդայում բեռնատարը վրաերթի է ենթարկել երեխայինԱյսօր ժամը 10:00-ի սահմաններում Ջավախքի Սուլդա գյուղում միջազգային բեռներ փոխադրող բեռնատարը վրաերթի է ենթարկել 7-ամյա աղջկա: Jnews-ը գրում է, որ երեխայի ծնողները չեն սպասել շտապօգնության գալուն և...
20:04 10/06/2022Սաակաշվիլու ծրագրերը «Ուկրաինայի հաղթանակից հետո»Վրաստանի երրորդ նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին առաջարկում է Վրաստանի կողմից չվերահսկվող Աբխազիայի բնակչությանը դաշնություն ստեղծել, որի մայրաքաղաքը կլինի Քութայիսին։ Այս մասին գրում է «Ալիք մեդիան»։ «Մոտ...
17:45 10/06/2022Վրաստանը կհրաժարվի ԵՄ թեկնածուի կարգավիճակից, եթե առաջարկությունն անարդար լինիՎրաստանը ստիպված կլինի հրաժարվել ԵՄ թեկնածուի կարգավիճակից, եթե այն հանրապետությանը տրվի անարդար պայմաններով։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին ուրբաթ լրագրողներին հայտնել է Վրաստանի խորհրդարանի...
08:38 10/06/2022Հայաստանի հետ Իրանի առևտրի ծավալը պետք է հասնի 1 միլիարդ դոլարի. դեսպանՀայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպանն ասել է, որ «չնայած այն հանգամանքին, որ Հայաստանը Արևելյան Ատրպատականին կցված երկիր է, մենք չենք կարողացել այս երկրի հետ մեր առևտրի ծավալը գերազանցել...
18:00 09/06/2022Նինոծմինդայի մաքսակետով փորձել են անցկացնել չհայտարարագրված ծխախոտՎրաստանի եկամուտների ծառայությունը Հայաստան-Վրաստան սահմանին, Նինոծմինդայի մաքսակետում հայտնաբերել և առգրավել է մոտ կես միլիոն լարիի չհայտարարագրված ծխախոտ։ Այն փորձել են անցկացնել 3 բեռնատարների...
16:19 09/06/2022Վրաստանի խորհրդարանը Սաակաշվիլիի կուսակցության անդամին վաղաժամկետ զրկել է պատգամավորի լիազորություններիցՎրաստանի խորհրդարանը հինգշաբթի օրը կայացած նիստում ժամանակից շուտ պատգամավորի մանդատից զրկել է նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլիի հիմնադրած ընդդիմադիր «Միացյալ ազգային շարժում» կուսակցության անդամ...
15:51 09/06/2022Հունաստանի վարչապետը մեղադրել է Թուրքիային, այն խախտել է երկու երկրների միջև պայմանավորվածությունըՀունաստանի վարչապետ Կիրիակոս Միցոտակիսը կրկին մեղադրել է Թուրքիային՝ պնդելով, որ հենց Թուրքիան է խախտել երկու երկրների միջև պայմանավորվածությունը, գրում է Էրմենիհաբերը։ Հունաստանի վարչապետը երկու...
13:21 09/06/2022Վրաստանի տարածքով բեռնատարների տարանցման վճարը կբարձրանաՎրաստանում բեռնատարների տարանցիկ ճանապարհներից օգտվելու վճարը կբարձրանա 75 տոկոսով՝ 200 լարիից հասնելով 350 լարիի։ Jnews-ը գրում է, որ կառավարության համապատասխան որոշման մեջ փոփոխություններ են...
14:18 08/06/2022Այսօր թուրքական լիրան կրկին արժեզրկվեցԹուրքական արժույթը հունիսի 8-ին արժեզրկվել է մինչև 17 լիրա մեկ դոլարի դիմաց այն բանից հետո, երբ նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարեց հիմնական փոխարժեքը նվազեցնելու մտադրության մասին: «Գազետա...
11:14 08/06/2022Իրանում մարդատար գնացքի՝ ռելսերից դուրս գալու հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 17-իԻրանի Հարավային Խորասան նահանգում այսօր առավոտյան մարդատար գնացքը ռելսերից դուրս է եկել, ինչի հետևանքով 17 մարդ է զոհվել, մատ 50-ը՝ վիրավորվել են: Tasnim գործակալության տարածած լուրը ներկայացնում է...
18:50 07/06/2022Թբիլիսիում շտապօգնության աշխատակիցները պահանջում են աշխատավարձի 100 տոկոսով բարձրացումԹբիլիսիում շտապօգնության աշխատակիցները շարունակում են ցույցերը՝ պահանջելով բարձրացնել աշխատավարձերը։ Այս մասին գրում է «Ալիք մեդիան»՝ հղում անելով Netgazeti-ին: Հունիսի 7-ին աշխատողները բողոքի ակցիա...
18:29 07/06/2022Անկարայում Իտալիայի դեսպանը կանչվել է Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարությունԱնկարայում Իտալիայի դեսպան Ջորջիո Մարապոդին կանչվել է Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարություն։ Ermenihaber-ի փոխանցմամբ, պատճառը Հռոմում հունիսի 4-ին կազմակերպված «Քուրդիստանի բանվորական...

16:51 10/02/2016Sergey Minasyan: Is it right to avoid initiatives, which are out of Minsk Group's framework?"Is it right to avoid any initiative, which is out of the framework of the Minsk group and if it comes to political and military spheres should not we take the initiatives?"- said the deputy director...
12:40 08/02/2016Iran prepared to increase fivefold gas exports to ArmeniaExecutive Director of Iran’s National Iranian Gas Export Company Alireza Kameli said today that gas exports from Iran to Armenia could increase from 1 million cubic meters up to 5 million cubic...
19:10 05/02/2016OSCE Minsk Group not satisfied with status quo: US Co-chair WarlickThe OSCE Minsk Group is not satisfied with the status quo, tweeted James Warlick, U.S. Co-chair of the OSCE Minsk Group that spearheads the OSCE's efforts to find a peaceful solution to the...
15:46 04/02/2016OSCE Mission monitoring: No violation of cease-fire regime registeredOn February 4, in accordance with the arrangement reached with the authorities of the Nagorno Karabakh Republic, the OSCE Mission conducted a planned monitoring of the Line of Contact between the...
19:43 03/02/2016Karabakh FM receives Personal Representative of OSCE Chairman-in-OfficeOn February 3, Minister of Foreign Affairs of the Nagorno Karabakh Republic Karen Mirzoyan received Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office, Ambassador Andrzej Kasprzyk, the press...
14:16 02/02/2016Expert points out inconsistencies and an attempt to hide 11 soldiers’ names killed in 2015 in report of Military Prosecutor's Office of AzerbaijanOn a January 29 board meeting of the Military Prosecutor's Office of Azerbaijan, military prosecutor, Lieutenant General of Justice Khanlar Veliyev, made a statement regarding the number of deaths in...
19:09 01/02/20161,300 hotels in Turkish resorts up for sale amid tourism woesAs many as 1,318 hotels have been put up for sale along the Aegean and Mediterranean coasts after Russian sanctions along with security concerns hit Turkey's tourism industry hard, todayszaman.com...
14:40 30/01/2016Defense Ministry of NKR: Azerbaijan fired 3,500 shots at Armenia positions in past weekOn January 24-30, according to the latest data of Defense Army of the Nagorno Karabakh Republic (NKR), the Azerbaijani side fired about 3,500 shots at Armenian positions from small arms of various...
20:19 28/01/2016The army approaches 25th jubilee with its head high: Seyran Ohanyan“The Armenian Armed Forces are approaching their 25th jubilee with their head high, while the words ‘Armenian army’ that every Armenian utters with pride reflect our historic dreams and the delight...
17:03 28/01/2016Defense Minister Ohanyan: Armenian army is competitive in the region“It is symbolic that the first thing we have done today was visiting the Yerablur Military Cemetery, our brothers in arms,” Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan said told reporters.
11:43 28/01/2016Bako Sahakyan: Armenian army is pride of the entire Armenian nationOn 28 January Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent congratulatory address on the Day of the Army to the Republic of Armenia President Serzh Sargsyan, the press service of Artsakh’ president...
21:08 26/01/2016Seyran Ohanyan: Armenian borders are impregnable, Azerbaijani troops did not advanceArmenia’s borders are impregnable and guarded by the corresponding units of the Armed Forces, Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan told a briefing today at Vazgen Sargsyan Military Institute.
16:27 23/01/2016NKR Defense Ministry: Azerbaijani troops fired over 3,200 shots at Armenian positions in a weekOn January 17-23 the Azerbaijani side fired over 3,200 shots at Armenian positions from small arms of various calibers and 82mm mortar on the line of contact between the armed forces of Karabakh and...
14:03 23/01/2016Rouben Galichian’s book about Azerbaijani falsifications shows methodology of their scientific dishonestyFor more than half a century, the authorities of Azerbaijan have been pursuing an agenda to prove to the rest of the world that Armenians are newcomers to the South Caucasus, while they are the...
20:30 22/01/2016General Provotorov: PFA extremists provoked army to use arms en masse against civilians in Baku in January 1990Below we present the last part (Part 4) of Major General of justice V. G. Provotorov’s article titled ‘Baku: The Beginning of the Nineties,’ which was published in ‘Military and History Journal’ No 7...
18:39 22/01/2016Yet another cultural scandal brewing in Iran-Azerbaijan relationsAn Iranian handmade carpet was presented as Azerbaijani one in a book recently published in Azerbaijan, Ali Vandshoari, Head of Carpet Faculty at Tabriz Islamic Art University, was quoted as saying...
18:15 22/01/2016General Provotorov about Baku events in January 1990: Defeated in January 20 clashes, Azerbaijani extremists took up acts of terrorismBelow we present the continuation (Part 3) of Major General of justice V. G. Provotorov’s article titled ‘Baku: The Beginning of the Nineties,’ which was published in ‘Military and History Journal’...
16:50 22/01/2016Seyran Ohanyan, Andrzej Kasprzyk discuss situation on border with AzerbaijanArmenian Defense Minister Seyran Ohanyan received on January 21 Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office Andrzej Kasprzyk, according to the press service of Armenian Defense Ministry.
18:12 21/01/2016General Provotorov about January 1990 in Baku: Women and children were seated in buses on ‘barricades’ and crowd of young drunk men behind themMajor General V. L. Sokolov’s personal meeting with E. Mammadov, the ‘commander,’ exposes the real aims of the Popular Front of Azerbaijan and its ‘military leadership.’ Mammadov gave him an...
15:59 21/01/2016Iranian First Vice President: Deepening of cooperation with Armenia is a priority of Iran’s foreign policyDeepening multilateral cooperation with Armenia is one of the priorities of Iran’s foreign policy, First Vice President of Iran Eshaq Jahangiri was quoted by IRNA news agency as saying at a meeting...