16:20 24/06/2022Արջը փոխել է գյուղըԱրջը մտել է Ախալքալաքի շրջանի Բոզալի գյուղ և ավիրել տանտիրոջ ունեցած մեղուների երեք փեթակներից երկուսը։ Գրիգոր Ավետիսյանի խոսքով, նրանց գյուղում այսպիսի դեպք առաջին անգամ է գրանցվում։ Նա իր փեթակներն...
13:31 24/06/2022Թուրքիայում Հայոց ցեղասպանության ժխտողականությունը նոր դրսևորում է ստանումԹուրքիայում Հայոց ցեղասպանության ուրացման քաղաքականությունը շարունակվում է բոլոր մակարդակներում: Պետական քաղաքականությունից ու քարոզչությունից բացի ժխտողական գործելաոճը տեղափոխվել է նաև հիմնադրամների...
10:23 24/06/2022Շառլ Միշել. ԵՄ խորհուրդը որոշել է ճանաչել Վրաստանի եվրոպական հեռանկարը...պատրաստ է կարգավիճակ տալ, հենց որ սահմանված առաջնահերթությունները կատարվեն
19:19 23/06/2022ԵՄ-ին անդամակցությունն ու աջակցությունը կարևոր նախապայման են Վրաստանի սուվերեն շահերի պաշտպանության համարՎրաստանի էթնիկ և կրոնական համայնքները ներկայացնող ակտիվիստներն արձագանքել են ԵՄ թեկնածուի կարգավիճակ ստանալու գործընթացին։ Այս մասին գրում է «Ալիք մեդիան»՝ հղում անելով սոցիալական արդարության...
18:54 23/06/2022Կարսում հայկական պատմական գերեզմանները շարունակում են ավիրել և ոչնչացնելԹուրք գանձագողերը թիրախավորել են Կարսի քաղաքի Ուչլեր թաղամասում հայկական պատմական գերեզմանները, շարունակում են դրանք ավիրել և ոչնչացնել։ Քաղաքի բնակիչները պահանջում են հնարավորինս շուտ պահպանման...
15:30 23/06/2022Ախալքալաքում կարկուտը փչացրել է բերքըՀունիսի 21-ին Ախալքալաքում և որոշ գյուղերում տեղացած ուժեղ կարկուտը փչացրել է բերքը։ Նման բան ամեն տարի տեղի է ունենում, ու չնայած այն հանգամանքին, որ պետությունը սուբսիդավորում է գյուղատնտեսական...
13:38 23/06/2022Թուրքիան կառուցողական դեր է ստանձնում Սև ծովում հացահատիկի միջանցքի համար. ՉավուշօղլուԹուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն համատեղ մամուլի ասուլիս է անցկացրել Անկարայում աշխատանքային այցով գտնվող Անգլիայի արտգործնախարար Լիզ Թրասի հետ, գրում է Էրմենիհաբերը։ Չավուշօղլուն...
12:04 23/06/2022Թուրքիան դիտարկում է Eurofighter Typhoon-ի ձեռքբերումը, եթե ԱՄՆ-ը հրաժարվի F-16-ների վաճառքից. StarԹուրքիան դիտարկում է Eurofighter Typhoon կործանիչներ գնելու հարցը, եթե ԱՄՆ-ն չցանկանա Անկարային F-16 վաճառել։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է թուրքական Star թերթը։ «Քանի դեռ թուրքական...
18:28 22/06/2022Թուրքիան հիմա ավելի հեռու է եվրաանդամակցությունից․ ԼյայենԵվրահանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լյայենը, խոսելով Եվրամիության հնարավոր նոր անդամների մասին, ասել է, որ Թուրքիան հիմա ավելի հեռու է եվրաանդամակցությունից, քան՝ օրինակ 1999 թվականին: Այս...
16:20 22/06/2022Ղարիբաշվիլի. Արախամիան անձամբ է պահանջել Վրաստանին չտալ ԵՄ թեկնածուի կարգավիճակՈւկրաինայի իշխող կուսակցության «Ժողովրդի ծառա» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Արախամիան անձամբ է մեկնել ԱՄՆ և Եվրոպա՝ պահանջելով Վրաստանին ԵՄ թեկնածուի կարգավիճակ չտրամադրել։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին...
14:31 22/06/2022Թուրքիայում ընդդիմադիր գործիչը դատվել է Էրդողանին վիրավորելու մեղադրանքովԹուրքական դատարանը ընդդիմադիր քրդամետ «Ժողովուրդների դեմոկրատական» կուսակցության (ԺԴԿ-CHP) նախկին պատգամավոր Սըրրը Սյուրեյյա Օնդերին 10 ամսվա ազատազրկման է դատապարտվել հանրապետության նախագահին...
13:19 22/06/2022Լավրովը կմեկնի Թեհրան, ապա ԲաքուՌուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը հունիսի 22-23-ն աշխատանքային այցով կմեկնի Թեհրան։ ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան ճեպազրույցում հայտարարել է, որ Թեհրանում ռուսաստանցի պաշտոնյան...
13:13 22/06/2022Անտառային հրդեհներ՝ Թուրքիայի Մարմարիս ծովափնյա հանգստավայրումԷգեյան ծովի ափին գտնվող թուրքական Մարմարիս հանգստավայրային հարակից անտառներում հրդեհ է բռնկվել, գրում է Էրմենիհաբերը։ Հունիսի 21-ի երեկոյան բռնկված հրդեհը քամու պատճառով արագորեն տարածվել է, քանի որ...
10:35 22/06/2022Թուրքիայի նախագահական ընտրությունները կարող են տեղի ունենալ մեկ ամիս շուտԹուրքիայի նախագահական ընտրությունները, որոնք նախատեսված են 2023 թվականի հունիսին, կարող են տեղի ունենալ մեկ ամիս շուտ, չորեքշաբթի հաղորդում է TGRT-ը՝ վկայակոչելով Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ...
20:04 21/06/2022ՆԱՏՕ-ին անդամակցելուց առաջ Վրաստանը նախ պետք է տարածքային խնդիրը լուծիՎրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին, խոսելով ՆԱՏՕ-ին երկրի անդամակցության մասին, ասել է, որ դրա համար Վրաստանը նախ պետք է տարածքային խնդիրներ լուծի։ Այս մասին գրում է «Ալիք մեդիան»։ Ղարիբաշվիլիի...
18:20 21/06/2022Անկարան այսուհետև ավելի զգուշավոր է Ուկրաինային զենք վաճառելու հարցումԹուրքիայի պաշտպանական արդյունաբերության վարչության ղեկավար Իսմայիլ Դեմիրն ամերիկյան հայտնի «Wall Street Journal» թերթի հետ զրույցում հայտնել է, որ Անկարան այսուհետև ավելի զգուշավոր է Ուկրաինային...
15:08 21/06/2022Թուրքիայի դեմ զենքի էմբարգո կիրառելու պահանջով Շվեդիայում երթ է իրականացվելԹուրքիայի ու սկանդինավյան երկու երկրների՝ Շվեդիայի ու Ֆինլանդիայի միջև լարվածությունը շարունակվում է։ Այն կապված է այդ երկրների՝ ՆԱՏՕ-ին անդամակցելու փորձերի հետ: Ինչպես հայտնի է, Թուրքիան դեմ է, որ...
11:35 21/06/2022Նոր Սահմանադրությունը չի՞ կարող Էրդողանին արգելել 2023 թ.-ին առաջադրվել երրորդ անգամԹուրքիայի իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցությունը (ԱԶԿ) չի քննարկել և չի դիտարկում նախագահի այլ թեկնածուների, բացի հանրապետության ներկայիս ղեկավար Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի։ Կուսակցությունը...
10:35 21/06/2022Պարսից ծոցում իրանական մարտական նավերը մոտեցել են ամերիկյան նավերինԻրանի հեղափոխության պահապանների կորպուսի երեք մարտական նավ Պարսից ծոցում «վտանգավոր մեծ արագությամբ» մոտեցել են ԱՄՆ ռազմածովային ուժերի երկու նավերին:Այդ մասին հայտնել է Washington Post-ը՝ հղում...
17:15 20/06/2022Հնարավո՞ր է արդյոք` կկնքվի Թուրքիա-Պակիստան-Ադրբեջան եռակողմ անվտանգության պայմանագիրԹուրք վերլուծաբան Քյուրշաթ Քորքմազը Թուրքիայի պետական «Anadolu» լրատվական գործակալության համար գրած հոդվածում անդրադարձել է Թուրքիա-Ադրբեջան-Պակիստան եռակողմ համագործակցության հեռանկարներին, գրում է...

17:42 07/03/2016Azerbaijani MP calls to bring treason charges against his desperate compatriots who tried to pass over to NKRThe media reported about 25 residents from Azerbaijan’s Gabala district wishing to cross the border and surrender to the Armenians but nothing was taken up against them, MP Gudrat Hasanguliyev said,...
16:33 07/03/2016New Educational Production Center to be established in ArtsakhAn educational, practice and production center will be established in Araqsavan community of Hadrut district of the Nagorno Karabakh Republic in 2016.
18:04 05/03/2016Davutoghlu discusses regional issues in IranTurkey and Iran must develop a "common perspective" in order to end sectarian strife in the region, Turkish Prime Minister Ahmet Davutoglu said at a press conference with Iranian Vice-President...
14:33 05/03/2016Turkish Police takes down Opposition newspaper officePolice, using tear gas and water cannons, on Friday raided the headquarters of Turkey's largest-circulation newspaper, hours after a court placed it under the management of trustees, reports New...
12:39 04/03/2016Bertelsmann Transformation Index: Even ordinary Azerbaijani citizens feel climate of fear because of authorities’ repressionsIn the Bertelsmann Transformation Index, Armenia ranks 64th out of the 129 countries presented. The index was compiled by Bertelsmann, a non-profit foundation in Germany. Georgia ranks 45th, Turkey...
20:11 01/03/2016Defence Minister: The adversary constantly strains the situationThe resumption of war depends on the Nagorno-Karabakh issue, which is an important and sacred cause for the Armenian people, Defence Minister Seyran Ohanyan said when asked what was the probability...
17:55 01/03/2016Five Opposition Media Outlets Closed in TurkeyFive private media outlets, espousing opposition political views and belonging to the Koza Ipek holding, have been shut down in Turkey, the holding said in a statement on Tuesday, reports Sputnik...
12:02 01/03/2016“Every Turk’s duty is to kill at least one Armenian,” Azerbaijani writer saidMeti Osmanoglu, an Azerbaijani scholar specialising in literary science, shared his memories about a dialogue between Armenian writer Levon Adyan, who was a member of the Union of Azerbaijani Writers...
10:57 01/03/2016OSCE Monitoring expected on the Line of ContactOn March 2, in accordance with the arrangement reached with the authorities of the Nagorno Karabakh Republic, the OSCE Mission will conduct a planned monitoring of the Line of Contact between the...
18:19 29/02/2016Reformists win all 30 Tehran seats in Iran electionsReformists supporting Iranian President Hassan Rouhani have won a landslide victory in Tehran, in the parliamentary vote, held on February 26, BBC reports.
16:22 29/02/2016Armine Adibekyan: Baku sole purpose to discredit Armenia“Official Baku described the events in Khojaly as genocide to disguise and silence the events in Sumgait,” said Armine Adibekyan, a sociologist, expert on Azerbaijan and Coordinator of the Congress...
13:14 29/02/2016Azerbaijan’s desperate Lezgians attempt to cross NKR border with white flagAbout 25 residents of the village Ketuklu of Gabala district inhabited mainly with Lezgians tried to pass to the territory of the Nagorno Karabakh Republic to the direction of Aghdam with white flags...
17:13 27/02/2016The People’s Democratic Party of Turkey refuses to preach falsehoods about Khojaly eventsSpeaker of Grand National Assembly Ismail Kahraman along with leaders of parliamentary factions spread statements condemning Armenia on the occasion of the 24th anniversary of Khojaly events’, Ermeni...
14:19 27/02/2016Lack of facts makesAzerbaijani propaganda machine again circulate ZoriBalayan’s nonexistent quotesThe Azerbaijani propaganda machine again started to circulate the falsifications of1992 Aghdam events, which wereexposed long ago.
14:02 27/02/2016Papian: Dialogue needed with the indigenous peoples living in AzerbaijanA round table on ‘Native peoples of the Republic of Azerbaijan: reality and prospects’ was organized today, February 27, by the Institute of Native Peoples of Caucasus-Caspian Region and Modus...
16:44 26/02/2016Propaganda fail: Azerbaijan accidentally publishes confession of Aghdam events’ “eyewitness”: “I had assault rifle”“Evidence” of the survivors of 1992 Aghdam events circulated by the Azerbaijani propaganda machine and presented in the Azerbaijani propagandistic publication “The Khojaly Genocide” in 2006 started...
14:08 26/02/2016Pro-Azerbaijani propagandist Thomas Goltz caught on falsifications of 1992 Aghdam eventsAmerican journalist Thomas Goltz – one of the pillars of the Azerbaijan’s propaganda machine, who “as an eyewitness” actively spreads “facts” about 1992 Aghdam events he allegedly witnessed – was...
12:33 26/02/2016A 300-year-old Armenian Church on sale in Turkey for $1.5 million18th century Armenian church in Bursa province of Turkey has been put up for sale for $1.5 million, Anadolu news agency reported today referring to an advert on a local property website.
11:30 26/02/2016Azerbaijanis like “Between hunger and fire,” Armenian film about Aghdam events of 1992The propaganda machine of Armenia works in a very professional and organised manner, and some Azerbaijani citizens consciously or unconsciously take part in that work, Asef Guliyev writes for Lent.az.
17:21 25/02/2016“Jews have not faced such xenophobic propaganda”: Armenophobia in AzerbaijanThe English version of the book “Armenophobia in Azerbaijan” was published. The main aim is to inform wider circles about the Armenophobic phenomena going on in Azerbaijan. PhD in Political Sciences...