16:20 24/06/2022Արջը փոխել է գյուղըԱրջը մտել է Ախալքալաքի շրջանի Բոզալի գյուղ և ավիրել տանտիրոջ ունեցած մեղուների երեք փեթակներից երկուսը։ Գրիգոր Ավետիսյանի խոսքով, նրանց գյուղում այսպիսի դեպք առաջին անգամ է գրանցվում։ Նա իր փեթակներն...
13:31 24/06/2022Թուրքիայում Հայոց ցեղասպանության ժխտողականությունը նոր դրսևորում է ստանումԹուրքիայում Հայոց ցեղասպանության ուրացման քաղաքականությունը շարունակվում է բոլոր մակարդակներում: Պետական քաղաքականությունից ու քարոզչությունից բացի ժխտողական գործելաոճը տեղափոխվել է նաև հիմնադրամների...
10:23 24/06/2022Շառլ Միշել. ԵՄ խորհուրդը որոշել է ճանաչել Վրաստանի եվրոպական հեռանկարը...պատրաստ է կարգավիճակ տալ, հենց որ սահմանված առաջնահերթությունները կատարվեն
19:19 23/06/2022ԵՄ-ին անդամակցությունն ու աջակցությունը կարևոր նախապայման են Վրաստանի սուվերեն շահերի պաշտպանության համարՎրաստանի էթնիկ և կրոնական համայնքները ներկայացնող ակտիվիստներն արձագանքել են ԵՄ թեկնածուի կարգավիճակ ստանալու գործընթացին։ Այս մասին գրում է «Ալիք մեդիան»՝ հղում անելով սոցիալական արդարության...
18:54 23/06/2022Կարսում հայկական պատմական գերեզմանները շարունակում են ավիրել և ոչնչացնելԹուրք գանձագողերը թիրախավորել են Կարսի քաղաքի Ուչլեր թաղամասում հայկական պատմական գերեզմանները, շարունակում են դրանք ավիրել և ոչնչացնել։ Քաղաքի բնակիչները պահանջում են հնարավորինս շուտ պահպանման...
15:30 23/06/2022Ախալքալաքում կարկուտը փչացրել է բերքըՀունիսի 21-ին Ախալքալաքում և որոշ գյուղերում տեղացած ուժեղ կարկուտը փչացրել է բերքը։ Նման բան ամեն տարի տեղի է ունենում, ու չնայած այն հանգամանքին, որ պետությունը սուբսիդավորում է գյուղատնտեսական...
13:38 23/06/2022Թուրքիան կառուցողական դեր է ստանձնում Սև ծովում հացահատիկի միջանցքի համար. ՉավուշօղլուԹուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն համատեղ մամուլի ասուլիս է անցկացրել Անկարայում աշխատանքային այցով գտնվող Անգլիայի արտգործնախարար Լիզ Թրասի հետ, գրում է Էրմենիհաբերը։ Չավուշօղլուն...
12:04 23/06/2022Թուրքիան դիտարկում է Eurofighter Typhoon-ի ձեռքբերումը, եթե ԱՄՆ-ը հրաժարվի F-16-ների վաճառքից. StarԹուրքիան դիտարկում է Eurofighter Typhoon կործանիչներ գնելու հարցը, եթե ԱՄՆ-ն չցանկանա Անկարային F-16 վաճառել։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է թուրքական Star թերթը։ «Քանի դեռ թուրքական...
18:28 22/06/2022Թուրքիան հիմա ավելի հեռու է եվրաանդամակցությունից․ ԼյայենԵվրահանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լյայենը, խոսելով Եվրամիության հնարավոր նոր անդամների մասին, ասել է, որ Թուրքիան հիմա ավելի հեռու է եվրաանդամակցությունից, քան՝ օրինակ 1999 թվականին: Այս...
16:20 22/06/2022Ղարիբաշվիլի. Արախամիան անձամբ է պահանջել Վրաստանին չտալ ԵՄ թեկնածուի կարգավիճակՈւկրաինայի իշխող կուսակցության «Ժողովրդի ծառա» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Արախամիան անձամբ է մեկնել ԱՄՆ և Եվրոպա՝ պահանջելով Վրաստանին ԵՄ թեկնածուի կարգավիճակ չտրամադրել։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին...
14:31 22/06/2022Թուրքիայում ընդդիմադիր գործիչը դատվել է Էրդողանին վիրավորելու մեղադրանքովԹուրքական դատարանը ընդդիմադիր քրդամետ «Ժողովուրդների դեմոկրատական» կուսակցության (ԺԴԿ-CHP) նախկին պատգամավոր Սըրրը Սյուրեյյա Օնդերին 10 ամսվա ազատազրկման է դատապարտվել հանրապետության նախագահին...
13:19 22/06/2022Լավրովը կմեկնի Թեհրան, ապա ԲաքուՌուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը հունիսի 22-23-ն աշխատանքային այցով կմեկնի Թեհրան։ ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան ճեպազրույցում հայտարարել է, որ Թեհրանում ռուսաստանցի պաշտոնյան...
13:13 22/06/2022Անտառային հրդեհներ՝ Թուրքիայի Մարմարիս ծովափնյա հանգստավայրումԷգեյան ծովի ափին գտնվող թուրքական Մարմարիս հանգստավայրային հարակից անտառներում հրդեհ է բռնկվել, գրում է Էրմենիհաբերը։ Հունիսի 21-ի երեկոյան բռնկված հրդեհը քամու պատճառով արագորեն տարածվել է, քանի որ...
10:35 22/06/2022Թուրքիայի նախագահական ընտրությունները կարող են տեղի ունենալ մեկ ամիս շուտԹուրքիայի նախագահական ընտրությունները, որոնք նախատեսված են 2023 թվականի հունիսին, կարող են տեղի ունենալ մեկ ամիս շուտ, չորեքշաբթի հաղորդում է TGRT-ը՝ վկայակոչելով Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ...
20:04 21/06/2022ՆԱՏՕ-ին անդամակցելուց առաջ Վրաստանը նախ պետք է տարածքային խնդիրը լուծիՎրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին, խոսելով ՆԱՏՕ-ին երկրի անդամակցության մասին, ասել է, որ դրա համար Վրաստանը նախ պետք է տարածքային խնդիրներ լուծի։ Այս մասին գրում է «Ալիք մեդիան»։ Ղարիբաշվիլիի...
18:20 21/06/2022Անկարան այսուհետև ավելի զգուշավոր է Ուկրաինային զենք վաճառելու հարցումԹուրքիայի պաշտպանական արդյունաբերության վարչության ղեկավար Իսմայիլ Դեմիրն ամերիկյան հայտնի «Wall Street Journal» թերթի հետ զրույցում հայտնել է, որ Անկարան այսուհետև ավելի զգուշավոր է Ուկրաինային...
15:08 21/06/2022Թուրքիայի դեմ զենքի էմբարգո կիրառելու պահանջով Շվեդիայում երթ է իրականացվելԹուրքիայի ու սկանդինավյան երկու երկրների՝ Շվեդիայի ու Ֆինլանդիայի միջև լարվածությունը շարունակվում է։ Այն կապված է այդ երկրների՝ ՆԱՏՕ-ին անդամակցելու փորձերի հետ: Ինչպես հայտնի է, Թուրքիան դեմ է, որ...
11:35 21/06/2022Նոր Սահմանադրությունը չի՞ կարող Էրդողանին արգելել 2023 թ.-ին առաջադրվել երրորդ անգամԹուրքիայի իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցությունը (ԱԶԿ) չի քննարկել և չի դիտարկում նախագահի այլ թեկնածուների, բացի հանրապետության ներկայիս ղեկավար Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի։ Կուսակցությունը...
10:35 21/06/2022Պարսից ծոցում իրանական մարտական նավերը մոտեցել են ամերիկյան նավերինԻրանի հեղափոխության պահապանների կորպուսի երեք մարտական նավ Պարսից ծոցում «վտանգավոր մեծ արագությամբ» մոտեցել են ԱՄՆ ռազմածովային ուժերի երկու նավերին:Այդ մասին հայտնել է Washington Post-ը՝ հղում...
17:15 20/06/2022Հնարավո՞ր է արդյոք` կկնքվի Թուրքիա-Պակիստան-Ադրբեջան եռակողմ անվտանգության պայմանագիրԹուրք վերլուծաբան Քյուրշաթ Քորքմազը Թուրքիայի պետական «Anadolu» լրատվական գործակալության համար գրած հոդվածում անդրադարձել է Թուրքիա-Ադրբեջան-Պակիստան եռակողմ համագործակցության հեռանկարներին, գրում է...

13:38 15/10/2020«Как в кино»: сирийские наемники поражены работой армянских снайперовВернувшиеся из Азербайджана сирийские наемники поражены работой армянских снайперов. Независимая журналистка Линдси Снелл, которая была одной из первых, кто рассказал миру об участии завербованных...
12:36 15/10/2020Арцах: саперы расчищают улицы Степанакерта от ракет РСЗО «Смерч»С целью обеспечения безопасной жизни населения по распоряжению директора Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах (НКР) полковника Карена Саркисяна саперные группы службы...
12:13 15/10/2020Глава МИД Армении: Азербайджан продолжает торпедировать соглашение о прекращении огняМинистр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян заявил, что Азербайджан продолжает торпедировать соглашение о прекращении огня с 12 часов 00 минут 10 октября 2020 г.
12:04 15/10/2020Новый антирекорд в Грузии: за сутки выявили 919 новых случаев заражения COVID-19Суточный показатель новых случаев заражения коронавирусом в Грузии продолжает расти – число выявленных новых случаев заражения коронавирусом за последние сутки увеличилось на 919.
11:38 15/10/2020Представитель Минобороны Армении: Ожесточенные бои продолжаютсяПредставитель министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян пишет: «На данный момент ожесточенные бои ведутся по тем же направлениям».
10:39 15/10/2020Подразделения Армии обороны Арцаха продолжают держать под контролем оперативно-тактическую обстановкуВ течение ночи в зоне арцахско-азербайджанского конфликта сохранялась относительно стабильная напряженность.
09:54 15/10/2020Азербайджан утром возобновил активный артобстрел на двух направлениях арцахского фронта – МО АрменииПредставитель министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян пишет: «В течение ночи в зоне арцахско-азербайджанского конфликта сохранялась относительно стабильная напряженность.
09:49 15/10/2020В Степанакерте решительно осудили преднамеренный обстрел азербайджанской стороной госпиталя в АрцахеМинистерство иностранных дел Республики Арцах (НКР) выступило с заявлением, в котором говорится: «Самым решительным образом осуждаем преднамеренный обстрел азербайджанской стороной расположенного в...
21:59 14/10/2020Минобороны Арцаха опубликовало имена военнослужащих, погибших при отражении агрессии АзербайджанаМинистерство обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) обнародовало имена еще 23 военнослужащих, которые погибли при отражении агрессии Азербайджана: Доброволец – Шагинян Тигран...
20:09 14/10/2020Д. Бабаян: В последние дни происходят опасные развития в связи с интернационализацией этой войныОбратившись к последним развитиям, Д. Бабаян сообщил, что ожесточенные бои продолжаются почти по всему периметру фронта.
19:34 14/10/2020Президент Арцаха: Это наша последняя битва, в которой дезертирство равносильно предательствуПрезидент Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Араик Арутюнян с особым призывом обратился ко всем военнообязанным и способным взяться за оружие арцахским армянам, которые в эти дни находятся...
17:07 14/10/2020АО Арцаха: ВС Азербайджана взяли под прицел один из госпиталей, где проходят лечение и гражданские лицаВС Азербайджана, продолжая нарушать режим прекращения огня в гуманитарных целях, на этот раз взяли под прицел один из госпиталей, расположенных в северо-восточном направлении, где лечение проходят...
16:22 14/10/2020Тигран Абрамян: Не думаю, что исчерпаны все возможности по ведению переговоров и достижению мирного урегулированияУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры») Тигран Абрамян, который с начала развязанных Азербайджаном военных действий находится в Арцахе (НКР), пишет: «Не думаю, что исчерпаны...
15:02 14/10/2020Потери ВС Азербайджана: обновленные данныеЕдиный армянский информационный центр опубликовал последние данные по понесенным ВС Азербайджана потерям.
14:41 14/10/2020Песков: Российские военные проверяют сведения об ударах Азербайджана по АрменииРоссийские военные участвуют в проверке информации о нанесении Азербайджаном ударов непосредственно по территории Армении, сообщил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
14:13 14/10/2020Азербайджан обстреливает гражданские инфраструктуры ряда районов АрцахаАзербайджан этой ночью также нарушил достигнутую 10 октября между сторонами конфликта договоренность о прекращении огня, говорится в сообщении, распространенном Государственной службой по...
14:08 14/10/2020Арцрун Ованнисян: Вчера в направлении Матагиса из леса вышли 2 армянских военнослужащих«Вчера в направлении Матагиса вышли 2 военнослужащих, они 10 дней провели в лесах», – заявил в эфире армянской службы радио «Свобода» («Азатутюн») представитель министерства обороны Армении Арцрун...
13:24 14/10/2020Президент Арцаха: Понимаем, что есть лишь один путь – принудить Азербайджан к мируПрезидент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Араик Арутюнян посредством видеообращения с призывом обращается к проживающим в Армении, Диаспоре и Арцахе армянам.
12:08 14/10/2020Артиллеристы Армии обороны АрцахаАрмия обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) опубликовала фото артиллеристов АО.