15:01 20/06/2022Թուրքիայում հասունանում է արժութային ճգնաժամԹուրքական մամուլն անդրադարձել է լիրայի արժեզրկմանը՝ հայտնելով, որ հունիսի 20-ին գրանցվել է անցած տարվա դեկտեմբերից ի վեր լիրայի անկման ամենաբարձր ցուցանիշը (1 ԱՄՆ դոլար = 17.37 թուրքական լիրա), գրում...
17:48 18/06/2022Հարյուրավոր ռուսներ մնացել են Անթալիայի օդանավակայանում չվերթի ուշացման պատճառովՀարյուրավոր ռուս զբոսաշրջիկներ Անթալիայի օդանավակայանից երկրորդ օրն է չեն կարողանում տուն վերադառնալ: Լուրը հայտնում է «Մոսկվա 24»-ը։ «Աերոֆլոտ»-ի չվերթը պետք է իրականացվեր հունիսի 17-ի երեկոյան,...
16:51 18/06/2022Իրանի նախագահը հանձնարարել է 72 ուղևորի համար հայրենական ինքնաթիռ նախագծելԻրանական արտադրողը 72 մարդու համար նախատեսված մարդատար ինքնաթիռ կստեղծի։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ համապատասխան հանձնարարականը տվել է Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռաիսին։ «Իրանական արտադրողը արտադրում է տարբեր...
18:28 17/06/2022Եվրոպական հանձնաժողովը դեռևս պատրաստ չէ Վրաստանին թեկնածուի կարգավիճակ շնորհելԵվրոպական հանձնաժողովը դեռևս պատրաստ չէ Վրաստանին թեկնածուի կարգավիճակ շնորհել։Այս մասին գրում է Jnews-ը։ Ըստ ֆոն դեր Լյայենի՝ այդ հարցին կարելի է վերադառնալ, եթե Վրաստանն իրականացնի մի շարք...
16:40 17/06/2022Էրդողանի թիմակիցներից ովքե՞ր կարող են լինել Թուրքիայի նախագահի թեկնածուներԹուրքական «Gerçek Gündem» լրատվակայքի վերլուծաբան Օրհան Ուղուրօղլուն հրապարակել է հոդված, որտեղ ներկայացրել է 5 անուն, որոնք կարող են առաջադրվել Թուրքիայի նախագահի պաշտոնում, եթե տապալվի Ռեջեփ Թայիփ...
16:18 17/06/2022Թուրքիան մեղադրել է Գերմանիային Հունաստանի հարցում կողմնապահության մեջԹուրքիայի արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ, դեսպան Թանժու Բիլգիչն անընդունելի է համարել Գերմանիայի արտգործնախարարության խոսնակ Քրիստիան Վագների հնչեցրած մեղադրանքները Թուրքիայի հասցեին՝ դրանք...
13:18 17/06/2022ԱՄՆ-ը կոչ է արել Թուրքիային և Հունաստանին խուսափել լարվածությունը սրող հռետորաբանությունիցՄինչ Հունաստանի և Թուրքիայի միջև շարունակվում են երկուստեք հնչող մեղադրանքներն ու Թուրքիայի կողմից սպառնալից հայտարարությունները, ԱՄՆ Պետքարտուղարության խոսնակ Նեդ Փրայսը հանդես է եկել կոչով, գրում է...
13:06 17/06/2022Թբիլիսիում բացվել է Սերգեյ Փարաջանովի անունը կրող փողոցԹբիլիսիի Մթածմինդա թաղամասում բացվել է Սերգո Փարաջանովի անունը կրող փողոց։ Այն բացվել է Թբիլիսիի սակրեբուլոյի Անվանումների և խորհրդանիշների հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ և Թբիլիսիի սակրեբուլոյի...
09:48 17/06/2022Ուկրաինան, Վրաստանը և Մոլդովան ԵՄ-ի թեկնածուների կարգավիճակ կստանան մի շարք պայմաններովԵվրահանձնաժողովը (ԵՀ) այսօր՝ հունիսի 17-ին, նախատեսում է առաջարկել Ուկրաինային, Վրաստանին և Մոլդովային ԵՄ-ին անդամակցելու թեկնածու երկրների կարգավիճակ տրամադրել: Ըստ «Կոմերսանտ»-ի՝ այդ մասին հայտնում...
18:36 16/06/2022Հարավային Կովկասում առաջին անգամ երկու տարածքներ ստացել են կենսոլորտային արգելոցի կարգավիճակՎրաստանի պատմության մեջ առաջին անգամ երկու տարածքներ ստացել են կենսոլորտային արգելոցի կարգավիճակ։ Վրաստանի կառավարության կողմից ներկայացրած այս անվանակարգը, արժանացել է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի հավանությանը։ «Ալիք...
16:45 16/06/2022Ռուսական ընկերությունները վրացական կազմակերպություններին օգտագործում են արևմտյան պատժամիջոցները շրջանցելու համար«Ժողովրդի ծառա» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Արախամիան, որը գլխավորում է ուկրաինական պատվիրակությունը Ռուսաստանի Դաշնության հետ բանակցություններում, ասել է, որ ռուս ֆիզիկական անձինք և ընկերությունները...
14:33 16/06/2022Ալիևը հայտարարել է Փաշինյանի հետ Ղարաբաղի կարգավիճակի շուրջ բանավոր պայմանավորվածության մասինԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Հայաստանին կոչ է արել դադարեցնել «Ղարաբաղի կարգավիճակի» վերաբերյալ թեման։ «Եղել է բաավոր պայմանավորվածություն, որ «Ղարաբաղի կարգավիճակի» հարց չպետք է բարձրացվի։ Բայց...
12:53 16/06/2022Իրանի նախագահ. Մենք մեր բոլոր բարեկամների համար դժվար օրերի ընկեր ենք«Մենք մեր բոլոր բարեկամների համար դժվար օրերի ընկեր ենք. դրանով ենք առաջնորդվում: Ուրախ օրերին յուրաքանչյուրը կարող է լինել յուրաքանչյուրի կողքին, բայց իրական ընկերությունն ու բարեկամությունը...
12:38 16/06/2022Թուրքիայում բազմաթիվ լրագրողներ են կալանավորվելԴեռևս հունիսի 8-ին Թուրքիայի իրավապահ մարմինները Դիարբեքիրում ներխուժել էին բազմաթիվ լրագրողիների տներ և լրատվամիջոցների գրասենյակներ ու բերման ենթարկել 20 լրագրողի։ Նրանցից 16-ին կալանավորել են,...
18:43 15/06/2022Իռլանդիայի Սենատը Եվրամիությանը կոչ է անում Վրաստանին թեկնածու երկրի կարգավիճակ տալԻռլանդիայի Սենատը Վրաստանին սատարող բանաձև է ընդունել՝ կոչ անելով Եվրամիությանը Վրաստանին տրամադրել ԵՄ թեկնածու երկրի կարգավիճակ։ Այդ մասին տեղեկություն է տարածում Վրաստանի արտաքին գործերի...
18:00 15/06/2022Վրաստան մուտք գործող օտարերկրյա քաղաքացիները ազատվում են թեստ ներկայացնելու պարտավորությունիցԱյսօրվանից օտարերկրյա քաղաքացիներից Վրաստանի տարածք մուտք գործելիս պատվաստման վկայական և բացասական PCR թեստ չի պահաջվում։ Jnews-ի հաղորդմամբ, «Վրաստանի կառավարության՝ մեկուսացման և կարանտինի...
17:45 15/06/2022Վրաստանում հայտնաբերվել է կապիկի ծաղիկի առաջին դեպքըՎրաստանում լաբորատորիայում հաստատվել է կապիկի ծաղիկի մեկ դեպք։ sputnik-georgia.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է Առաջին ալիքը՝ հղում անելով Հիվանդությունների վերահսկման և հանրային առողջության...
15:43 15/06/2022Թուրքիան Հունաստանից պահանջում է ապառազմականացնել կղզիներըԹուրքիայում իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցության (AKP-ԱԶԿ) խոսնակ Օմեր Չելիքը, արձագանքելով Հունաստանի արտահայտած դիրքորոշմանը կղզիների հարցով, նշել է, որ կղզիների ապառազմականացումը օրենքի,...
12:31 15/06/2022Իրանը պատրաստ է համաշխարհային շուկային նավթ և գազ մատակարարելԻԻՀ նավթի նախարարը հայտարարել է, որ Իրանը պատրաստ է համաշխարհային շուկային մատակարարել նավթ և գազ, գրում է ParsToday-ը։ Նշվում է, որ երեքշաբթի օրը, Թուրքմենստանի նավթի և գազի հարցերով փոխվարչապետ...
14:45 14/06/2022Հունիսի 20-21-ը Մինսկում տեղի կունենա ԵԱՏՄ միջկառավարական խորհրդի նիստըԵԱՏՄ միջկառավարական խորհուրդը կանցկացվի հունիսի 20-21-ը Մինսկում: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին Telegram ալիքում հայտնել է Բելառուսի կառավարության մամուլի ծառայությունը։ «Հունիսի 20-21-ը...

12:31 25/02/2016Hero of propagandistic film about Aghdam events “ekes out a miserable existence” in AzerbaijanMusician Valekh Huseynov, one of the main heroes of “Endless Corridor,” an Azerbaijani propagandistic film about the Aghdam events, “ekes out a miserable existence,” Azerbaijani news agency Turan...
16:25 24/02/2016Why Baku loses information warfare to Yerevan, Azerbaijani expert explainsIn “simple indicators,” Azerbaijan actually loses the information warfare against Armenia. Most of the articles covering Azerbaijan and the ‘existing conflict’ are of analytical nature, PhD of...
17:38 23/02/2016Genocide was committed in Sumgayit, expert says«Today we can say for sure that the pogroms in Sumgayit had been pre-planned and even roles assigned to specific people.
16:43 23/02/2016Composition ‘Artsakh’ does not leave Azerbaijanis indifferent: Plagiarism attempts repeat in enviable frequencyThe process of appropriating the Armenian composition ‘Artsakh,’ written by Ara Gevorgyan, and presenting it as Azerbaijani continues despite being repeatedly exposed.
12:27 23/02/2016Azerbaijani media circulate false information about US states recognising so-called ‘Khojaly genocide’For a whole week, the Azerbaijani media have been trumpeting about ‘recognition of the Khojaly genocide’ by various US states.
18:47 22/02/2016Turkish PM Davutoglu: Tourism in Turkey is living through hard timesThe tourism industry in Turkey is living through hard times, and the authorities are thinking to allocate around $85mln in order to help the industry.
15:56 22/02/2016Azerbaijan Military Prosecutor confesses that Azerbaijani authorities knew about Khojalu capture and did not take up any measureThe former president of Azerbaijan,AyazMutallibov, and Azerbaijani authorities were informed, but did not take up any measure to prevent the capture of the town Khojalu, Azerbaijani news agency APA...
15:56 20/02/2016Aris Ghazinyan: According to famous anthropologists, Armenians are descendants of ancient indigenous race, which preserved its type from any influenceThe cultural adaptation of the territory of modern Yerevan began tens of thousands of years ago. Determined by radiocarbon dating, the absolute age for the upper and the lower borders of only one...
13:44 20/02/2016NKR President: We defended our right at the expense of many livesOn 20 February President Bako Sahakyan sent a congratulatory address on the Artsakh Revival Day. This information is provided by the Central Information Department of the office of Artsakh Republic...
16:35 19/02/2016Aris Ghazinyan: According to orientalist Diakonoff's memories, most of Azerbaijani historians had “quite indirect relation” to scienceAzerbaijani historiography is just one of the components of Pan-Turkic and Pan-Azerbaijani ideology, and it is necessary to research the history and philosophy of Pan-Turkic claims for a complex...
16:48 18/02/2016Iranian ambassador to Armenia: We will continue to cooperate in the frameworks of the agreement on transmitting electricity for gasWe will continue to cooperate in the frameworks of already existing agreement between Iran and Armenia on “The coordination of the process of transmitting electricity for gas”.
12:50 18/02/2016Aris Ghazinyan: Politicians and scientists in Turkey and Azerbaijan completely ignore primary sources on Yerevan historyThe speech of the head of the Institute of History of ANAS (Azerbaijan National Academy of Sciences) Yaqub Mahmudov in a ceremony of giving state awards to historians, who “proved” that Yerevan,...
13:54 16/02/2016Aris Ghazinyan: Past and future in Azerbaijan are modeled upon decrees and program speeches of presidentThe capital of the Republic of Armenia, Yerevan, has become a special target of the Azerbaijani information war: since the beginning of 1990s, the official Baku circulates a thesis, which claims that...
16:46 15/02/2016Armenian Grigor healed Azerbaijani enlightener Mirza Jalil with Armenian mulberry vodka with pepperAzerbaijani enlightener and satiric writer Jalil Huseyngulu oglu Mammadguluzadeh’s (Mirza Jalil) wife Hamida Khanum writes in her memoires about the period of the writer’s illness and the last years...
12:28 13/02/2016Italian journalist: “Fires” of protest capture Azerbaijani regions marking the end of oil eraAn unprecedented wave of protests has gone throughout the territory of Azerbaijan since November 2015 and continues until now.
11:17 13/02/2016Azerbaijani LGBT Alliance complains of textbooks classifying homosexuality as mental disorderNefes, a LGBT Alliance representing sexual minorities in Azerbaijan, complains of the Ministry of Education of the country because of gross mistakes in the topic ‘On Homosexuality’ in the discipline...
15:40 12/02/2016Azerbaijan authorities ban gravely ill political prisoners Leyla and Arif Yunus from leaving country for medical treatmentAzerbaijan banned prominent rights activists Leyla and Arif Yunus from leaving the country for medical treatment, Agence France-Presse (AFP) reports.
19:45 11/02/2016President Sahakyan expressed hope, that the registered positive dynamics would be maintained in the future tooOn 11 February Artsakh Republic President Bako Sahakyan received the delegation of the Republic of Armenia's National Assembly headed by its chairman Galoust Sahakyan.
14:02 11/02/2016Gohar Iskandaryan: Iran is an active player in the international economy“It is logical that an interest towards Iran is continuingly growing,”- said senior researcher at the Institute of Oriental Studies of the National Academy of Sciences, Ph.D., associate professor,...