14:51 19/03/2022ԵԱՏՄ-ն և Իրանը պատրաստում են ապրանքների ցանկ՝ ապագա ԱԱԳ-ի շրջանակում առանց մաքսերի առևտրի համարԵվրասիական տնտեսական միությունը (ԵԱՏՄ) սկսել է Իրանի հետ ազատ առևտրի համաձայնագրի կնքումից հետո առանց մաքսերի ռեժիմի համար ապրանքների ցանկի քննարկումները։ ParsToday-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է...
13:11 19/03/2022Լարսը փակ է, ռուսական կողմում կա մոտ 400 բեռնատար ավտոմեքենաՎրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է։ Ռուսական կողմում կա մոտ 400 բեռնատար...
12:31 19/03/2022Վրաստանում մեկ օրում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 849 նոր դեպք, մահացել է 13 մարդՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 849 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը հրապարակվել է stopcov.ge կայքէջում, գրում է վրացական «Առաջին ալիք»-ը։ Ինտենսիվ թեստավորման վերջին 24 ժամում անցկացվել է 20...
19:24 18/03/2022Ալիևն ադրբեջանցիներին արգելել է Ռուսաստանից վերադառնալ ԱդրբեջանՀարյուրավոր ադրբեջանցիներ Ռուսաստանից փորձում են վերադառնալ Ադրբեջան՝ պատժամիջոցների և ռուբլու արժեզրկման պատճառով, բայց Իլհամ Ալիևը նրանց չի ցանկանում ընդունել։ Այս մասին հայտնում է «Ժամը»...
15:50 18/03/2022Պատժամիջոցների պայմաններում Թեհրանը պատրաստ է աջակցել Ռուսաստանին. Իրանի նավթի նախարարԻրանը պատրաստ է աջակցել Ռուսաստանին եւ կոոպերացիան զարգացնել ավելի ինտենսիվ ռեժիմով։ Այս մասին հայտարարել է Իրանի նավթի նախարար Ջավադ Օուջին ՌԴ փոխվարչապետ Ալեքսանդր Նովակի հետ հանդիպման ժամանակ,...
18:28 17/03/2022Պարսից ծոցում էմիրաթական նավ է խորտակվել. 16 ուղևոր փրկվել է, 14-ի որոնողական աշխատանքները շարունակվում ենԻրանի հարավում գտնվող Բուշեհր նահանգի արտակարգ իրավիճակների կոմիտեի գլխավոր տնօրենը հայտարարել է Պարսից ծոցի ջրերում էմիրաթական նավի 16 ուղևորների փրկության մասին, գրում է ParsToday-ը։ «Թասնիմ»...
17:50 17/03/2022ԱՄՆ-ի ռազմական օգնությունը Սիրիայի քրդական ուժերին՝ «աջակցություն ահաբեկչությանը»Ամերիկյան բանակը Սիրիայի քրդական «Ժողովրդական պաշտպանության ջոկատներին» (YPG) ռազմական օգնություն է ուղարկել: Այս մասին հայտնում են թուրքական իշխանամետ լրատվամիջոցները՝ ԱՄՆ-ի քայլը որակելով որպես...
17:33 17/03/2022Ռուսաստանում արգելափակվել են ադրբեջանական կայքերԿապի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և զանգվածային հաղորդակցությունների վերահսկման դաշնային ծառայությունը (Ռոսկոմնադզոր) արգելափակել է ադրբեջանական Haqqin.az առցանց հարթակի հասանելիությունը...
16:35 17/03/2022Զախարովա. Մենք տեղյակ ենք Արցախում գազատարի վթարի հետ կապված ծանր հումանիտար իրավիճակինՀինգշաբթի օրը կայացած ճեպազրույցում ՌԴ ԱԳՆ խոսնակ Մարիա Զախարովային հարցրել են. «Ավելի քան մեկ շաբաթ է, ինչ Արցախի Հանրապետությունում հումանիտար աղետ է՝ ադրբեջանական կողմից գազատարը պայթեցնելու նաև...
16:22 17/03/2022Իրանական «Բարաքաթ» պատվաստանյութն արտահանվել է ՆիկարագուաԻրանական «Քովո Իրան Բարաքաթ» պատվաստանյութի Նիկարագուա արտահանմամբ, այն դարձավ միջազգային պատվաստանյութ։ Այս մասին գրում է ParsToday-ը։ Ըստ աղբյուրի՝ «Բարաքաթ» պատվաստանյութի համաշխարհային շուկա...
16:11 17/03/2022Մոսկվան պատրաստ է աջակցել Բաքվի և Երևանի միջև բանակցային գործընթացին. ԶախարովաՄոսկվան ողջունում է Բաքվի և Երևանի պատրաստակամությունը՝ սկսելու խաղաղ պայմանագրի նախապատրաստումը և պատրաստ է աջակցել բանակցային գործընթացին, ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան,...
16:00 17/03/2022Թուրքիայի կրկին հայտարարել է, որ Ղրիմի կցումը Ռուսաստանին «անեքսիա է»Թուրքիան կրկին հայտարարել է Ղրիմի «անօրինական բռնակցման» անթույլատրելիության մասին՝ այն անվանելով «միջազգային իրավունքի նորմերի բացահայտ խախտում»։ Ինչպես գրում է Էրմենիհաբերը, այս մասին...
10:31 17/03/2022Ղազախստանի խորհրդարանը հավանություն է տվել ԱՊՀ երկրներում իրավական օգնության մասին համաձայնագրինՂազախստանի խորհրդարանի Սենատը (վերին պալատը) հինգշաբթի վավերացրել է ԱՊՀ շրջանակներում վարչական հարցերում անձնական տվյալների փոխանակման ոլորտում իրավական օգնության մասին համաձայնագիրը։ ՏԱՍՍ-ի...
18:39 16/03/2022Վրաստանը չի միանա Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցներին․ Կոբախիձեն վերահաստատում է Թբիլիսիի դիրքորոշումը«Վրացական երազանք» կուսակցության առաջնորդ Իրակլի Կոբախիձեն հայտնել է, որ Վրաստանը չի միանա Ռուսաստանի դեմ սահմանված պատժամիջոցներին, և որ ոչ ոք չի կարող փոխել կառավարության այս դիրքորոշումը։ Այս...
18:18 16/03/2022Ուկրաինական գործարանին հարվածելով՝ ՌԴ-ն վնաս է հասցնում մեր ռազմարդյունաբերությանը․ թուրք զինվորականՊահեստազորի թուրք ծովակալ Ջիհաթ Յայջըն անդրադարձել է ռուսական զինուժի կողմից ուկրաինական ավիացիոն գազատուրբինային շարժիչներ արտադրող «Զորյա մաշպրոեկտ» գործարանին հարվածելու թեմային, գրում է...
10:54 16/03/2022Լարսում երթևեկությունը վերականգնվել էՁյան մաքրման ինտենսիվ աշխատանքների արդյունքում միջազգային նշանակության Մցխեթա-Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհի Գուդաուրի-Կոբի հատվածում երթևեկությունն ազատ է։ Այս մասին տեղեկությունը տարածում է...
18:27 15/03/2022Վրաստանում Ուկրաինայի մոտ 4100 քաղաքացի կա. դեսպանատունՎրաստանում Ուկրաինայի դեսպանի ժամանակավոր պաշտոնակատար Անդրեյ Կասյանովը հայտնել է, որ այսօր Վրաստանում Ուկրաինայի ավելի քան 4100 քաղաքացի կա, գրում է «Ալիք մեդիան»։ «Չհաստատված տվյալների համաձայն՝...
17:18 15/03/2022Կարգավորման գործընթացը հնարավոր է, եթե «Հայաստանը հրաժարվի ագրեսիվ դիրքորոշումներից». Օմեր ՉելիքԹուրքիայում իշխող «Արդարություն և զարգացում» (AKP-ԱԶԿ) կուսակցության խոսնակ Օմեր Չելիքը մամուլի ասուլիսի ժամանակ անդրադարձել է նաև հայ-թուրքական հարաբերությունները կարգավորելուն միտված գործընթացին,...
15:17 15/03/2022Իրանի ԱԳ նախարարը մեկնել է Մոսկվա՝ ռուս պաշտոնյաների հետ քննարկելու տարածաշրջանային խնդիրներըԻԻՀ ԱԳ նախարարը մեկնել է Մոսկվա: ParsToday-ը ՝հղում անելով ԻՌՆԱ-ին, հայտնում է, որ Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահյանը երեքշաբթի առավոտյան մեկնել է Մոսկվա՝ ռուս պաշտոնյաների հետ քննարկելու տարածաշրջանային...

17:58 01/10/2015Seyran Ohanyan, new military attaché of Russia discuss regional issuesRussian Ambassador to Armenia Ivan Volynkin visited Armenian Defense Ministry. During a meeting with Defense Minister Seyran Ohanyan, the ambassador presented the new Air and Military Attache of...
17:23 01/10/2015La Croix: In NKR capital, one can easily see priest talking with prime minister in ordinary café“Day and night, platoon commander Eduard and his soldiers, all Karabakh Armenians, watch the adversary from the narrow slit trenches of their positions in the highlands above the Azerbaijani...
15:25 01/10/2015Barack Obama does not go past jailed Azerbaijani journalist Khadija Ismayilova’s photo in UNA photo of Barack Obama watching a banner with the photo of Khadija Ismayilova, a journalist sentenced to 7 years in prison in Azerbaijan, was posted on the official White House Twitter account...
16:13 30/09/2015Scientific publication of Russian Empire about ancient monastery Kusanats Anapat in ArtsakhIn the 19th issue for the year 1894 of the project “Collection of Materials to Describe the Terrain and Tribes in the Caucasus,” the inspector of Artsevanik school, E.
20:23 29/09/2015Ceasefire agreement negated, says the head of Public Council at Armenian Defense MinistryThe ceasefire agreement signed in 1994 between the Armenian and Azerbaijani sides is negated, and it is becoming impossible to speak of a truce due to the consistent nature of violations and the...
17:08 29/09/2015T. Kocharyan condemns Armenian media outlets seeking high ratings amid escalation of border situationAzerbaijan has launched actions it has never taken in the last 24 years: with targeted shelling of Armenian settlements, Baku took yet another step towards a warlike situation, and Armenian’s...
16:11 29/09/2015Yemen conflict: Wedding attack death toll rises to 130The death toll from a suspected air strike on a wedding party in Yemen on Monday has risen to at least 130, the United Nations and local medics say.
20:32 28/09/2015Karabakh war veterans of Armenia ready to go to the front at any timeUnion of Azatamartiks (Union of Karabakh Liberation War Veterans) NGO is closely following the tense situation on the border, and its members state their readiness to go the front if necessary,...
20:22 28/09/2015MEP Frank Engel tables Official Enquiry over Azerbaijani AttacksFrank Engel, member of the European Parliament, has tabled an urgent official enquiry to the High Representative for Foreign Affairs and Security Policy Frederica Morgherini following attacks by the...
20:11 28/09/2015Tests to be conducted to assess damage to Armenian farmers by Azerbaijani bombardmentOn September 24, 2015 significant material damage was inflicted on peasants and community property as a result of bombardment of border areas of Armenia’s Tavush region from the combat positions of...
19:11 28/09/2015We should protect these people: PACE President on Armenian civilians killed by Azerbaijani armyThe media should provide more coverage, Anne Brasseur told correspondent of Panorama.am
17:57 28/09/2015U.S. House of Representatives Speaker John Boehner accused of corrupt ties with AzerbaijanThe scandal around the sensational and suspicious congressional visits to Azerbaijan takes new turn in the U.S.
15:59 28/09/2015China opens terrifying glass-bottomed bridge in Shiniuzhai parkIt’s called Brave Men's Bridge for a reason. The recently completed span is a glass walkway suspended a stomach-flipping 180 meters (590 feet) above a sheer drop in China's central Hunan Province....
15:40 28/09/2015Turgut Er: Heydar Aliyev regime humiliated and racketeered Turkish investors in AzerbaijanThey were not able to stand the Aliyev regime’s humiliations, bribery and groundless checks
15:26 28/09/2015Karabakh Defense Army responds to offensive actions of Azerbaijan that suffers losses – over 10 killed and woundedThe information spread by Azerbaijani Defense Ministry to the effect that 7 Armenian servicemen were killed in target fire of Azerbaijani troops is not true, Defense Ministry of the Nagorno Karabakh...
10:54 28/09/2015NKR MOD: Defense Army of Karabakh halts offensive actions of Azerbaijani troopsThe Azerbaijani side violated the ceasefire about 120 times along the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan yesterday, on September 27, and on the night of September 28,...
19:15 26/09/2015David Babayan: Nothing strange is happening, Azerbaijan true to its policy, and there is no reason for panic“Azerbaijan should understand at last that such behavior has no prospects”
18:36 26/09/2015MOD of NKR: Defense Army gave adequate response to offensive actions of Azerbaijani troopsOn September 20-26 the Azerbaijani side violated about 1,000 times the ceasefire along the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, the press service of Defense Ministry...
18:25 26/09/2015Artsakh’s president visits Martakert regionOn 26 September Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the Martakert region of the republic and convoked a working consultation in the Martakert regional center.