18:28 14/03/2022Թուրքիայում ընտրական օրենսգրքում փոփոխություններ են կատարումԹուրքիայի իշխող «Արդարություն և զարգացում» (AKP-ԱԶԿ) և դրա խորհրդարանական դաշնակից «Ազգայնական շարժում» (MHP-ԱՇԿ) կուսակցությունները Ընտրական օրենսգրքում փոփոխություններ նախատեսող 15 կետանոց առաջարկ...
18:17 14/03/2022Սաակաշվիլիի մոտ նեյրոպաթիա և վերնիկի էնցեֆալոպաթիա է ախտորոշվելՎրաստանի երրորդ նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է արել և հայտարարել, որ երեկ երեկոյան իրեն տեղափոխել են Հանրապետական հիվանդանոց, որտեղ նրա մոտ ախտորոշվել է նեյրոպաթիա և...
12:58 14/03/2022Ադրբեջանը Հայաստանին առաջարկել է համապարփակ խաղաղության պայմանագիր, սպասում են Հայաստանի արձագանքին. ՉավուշօղլուԹուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն, ելույթ ունենալով Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումի շրջանակներում, անդրադարձել է նաև Հայաստանին, գրում է Էրմենիհաբերը։ Մասնավորապես նշել է, որ ղարաբաղյան...
09:27 14/03/2022Ձնահյուսի վտանգի պատճառով Լարսը փակ էՎրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների...
09:15 14/03/2022Ադրբեջանում թողարկվել է թեյերի հատուկ հավաքածու, որի վրա պատկերված են Սևանը, Սյունիքը, Երևանը. Վարուժան Գեղամյան«Ցանկացած նորմալ պետությունում այս գրառումը արդեն իսկ պատճառ կլիներ դիվանագիտական ճգնաժամի»:
19:04 12/03/2022ԱՄՆ-ն կարծում է, որ կողմերը մոտ են Իրանի հետ միջուկային համաձայնագրի շուրջ համաձայնությունների ձեռքբերմանըԻրանի հետ միջուկային գործարքի վերականգնումը մոտ է, սակայն Ռուսաստանն ու Իրանը պետք է դրա համար անհրաժեշտ որոշումներ կայացնեն։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին ուրբաթ օրը կայացած ճեպազրույցում հայտարարել...
16:38 12/03/2022Թուրքական հեռուստաալիքը Միրզոյանի անունը միտումնավոր սխալ է ներկայացրելԹուրքական հեռուստաընկերություններից մեկը, լուսաբանելով Անթալիայի դիվանագիտկան ֆորումում Արարատ Միրզոյանի և Մևլութ Չավուշօղլուի հանդիպումից հետո կայացած ճեպազրույցը, միտումնավոր սխալ է ներկայացրել ՀՀ...
15:13 12/03/2022Մարտի 20-ից 25-ը Վրաստանում ՆԱՏՕ-ի հետ համատեղ զորավարժություններ կանցկացվենՄարտի 20-ից 25-ը հանրապետության տարածքում կանցկացվեն Վրաստան-ՆԱՏՕ հրամանատարաշտաբային զորավարժությունները։ Վրաստանի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայության՝ շաբաթ օրը հայտնած լուրը փոխանցում...
14:22 12/03/2022Չավուշօղլուն Անթալիայում Հայաստանի արտգործնախարարի հետ հանդիպումն վերին աստիճանի արդյունավետ է գնահատելԹուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանի հետ շաբաթ օրը կայացած երկխոսությունը որակել է որպես վերին աստիճանի արդյունավետ։ Լուրը հայտնում է ՏԱՍՍ-ը: «Մենք...
13:14 12/03/2022Անթալիայում հանդիպում են Արարատ Միրզոյանն ու Մևլութ ՉավուշօղլունԹուրքիայի հարավում գտնվող Անթալիա քաղաքում հանդիպում են Արարատ Միրզոյանն ու Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մևլութ Չավուշօղլուն։ Այս մասին գրում է «անադոլու» գործայակությունը։ Աղբյուրի տեղեկություններով...
12:20 12/03/2022Բաքուն հայտնել է, թե սպասում է «Զանգեզուրի միջանցքի» վերաբերյալ Հայաստանի պատասխանինԲաքուն սպասում է «Զանգեզուրի միջանցքի» հարցում Հայաստանի պատասխանին: «Կրասնայա վեսնա» տեղեկատվական գործակալության փոխանցմամբ՝ մարտի 11-ին թուրքական «Haber Global» գործակալությանը տված...
11:08 12/03/2022Շոյգուն զրուցել է թուրք գործընկերոջ հետՌուսաստանի պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն հեռախոսազրույց է ունեցել իր թուրք գործընկեր Հուլուսի Աքարի հետ։ «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտնել է Anadolu գործակալությունը՝ հղում անելով...
09:00 12/03/2022Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ էՎրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների...
15:00 11/03/2022Թուրքիան հնարավոր է համարում Պուտինի և Զելենսկու մոտ ապագայում հանդիպումըՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու հանդիպումը հնարավոր է մոտ ապագայում, դրա համար հիմքեր կան։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, ասել է Թուրքիայի նախագահի պաշտոնական...
12:56 11/03/2022Էրդողանի ու Ալիևի 4 ժամանոց քննարկման թեմաներից մեկը եղել է «Զանգեզուրի միջանցքը»Մարտի 10-ին Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հանդիպել է մեկօրյա աշխատանքային այցով Անկարայում գտնվող Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ: Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ՝ շուրջ 4 ժամ տևած հանդիպումից...
12:38 11/03/2022Իրանի Ազգային նավթային ընկերությունը պատրաստակամությունն է հայտնել մատակարարել անհրաժեշտ նավթըԻրանի ազգային նավթային ընկերության գործադիր տնօրենը հայտարարել է ԻԻՀ պատրաստակամությունը առավելագույն քանակությամբ նավթ մատակարարելու մասին, գրում է ParsToday-ը։ Ուկրաինա Ռուսաստանի ներխուժումից և...
09:24 11/03/2022Լավրովը Բայրամովի հետ քննարկել է հայ-ադրբեջանական սահմանի սահմանազատման գործընթացի մեկնարկըՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը և Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը հինգշաբթի օրը Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումի շրջանակում կայացած հանդիպմանը քննարկել են Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի...
19:37 10/03/2022Red Wings ավիաընկերությունը մարտին Եկատերինբուրգից և Չելյաբինսկից թռիչքներ է սկսում դեպի ԵրևանRed Wings ավիաընկերությունը ունեցած միջազգային նշանակումների շրջանակներում և Ռուսաստանի և Հայաստանի ավիացիոն իշխանությունների թույլտվությամբ, մարտին կսկսի Եկատերինբուրգից և Չելյաբինսկից թռիչքները...

12:11 03/10/2020За сутки в Грузии выявили 471 новый случай коронавирусаЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 471. Об этом пишет sputnik-georgia. По данным официального сайта StopCov, общее количество зараженных в...
12:08 03/10/2020О мирном урегулировании можно будет серьезно говорить лишь тогда, когда террористы и Турция уйдут из этого региона – ПашинянПресс-секретарь премьер-министра Армении Никола Пашиняна Мане Геворкян на своей странице в социальной сети Facebook опубликовала отрывок из интервью главы правительства France 24.
11:35 03/10/2020Наша борьба – справедливая, и мы победим: на северной части передовой в Арцахе«До победного конца по приказу командира. Мы с вами, дорогой армянский народ», – говорят армянские воины, сражающиеся на северном направлении арцахского фронта. Другой продолжает: «Наша борьба –...
11:25 03/10/2020«Будьте уверены, мы победим!» Обращение президента Арцаха к армянским воинамНочью, перед тем, как отправиться на поле боя, президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Араик Арутюнян встретился со служащими спецподразделений.
10:58 03/10/2020Представитель Минобороны Армении: Сегодня решается не только наша судьба, но и судьба всего регионаПредставитель министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян пишет: «Сегодня решается не только наша судьба, но и судьба всего региона».
10:43 03/10/2020Пресс-секретарь Минобороны Армении: Сбиты три самолета ВВС АзербайджанаПресс-секретарь Минобороны Армении Шушан Степанян на своей странице в Facebook сообщает: «Около 08:46 на передовой Армии обороны Арцаха (НКР) сбиты еще 2 самолета ВВС Азербайджана».
10:35 03/10/2020Степанакерт: последствия обстрела азербайджанскими ВСИнформационный штаб Арцаха (НКР) опубликовал фотографии Давида Каграманяна, на которых видны последствия обстрела азербайджанскими ВС города Степанакерт.
10:30 03/10/2020ВС Азербайджана, сконцентрировав большие силы, перешли в наступление на двух направлениях в Арцахе – Шушан СтепанянПресс-секретарь министерства обороны Армении Шушан Степанян сообщает: «На северном и южном направлениях границы Арцаха ведутся ожесточенные и горячие бои.
10:22 03/10/2020Представитель Минобороны Армении: Ночью велись ожесточенные боиПредставитель министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян пишет: «Ночью велись ожесточенные бои. Подробности – скоро». Немногим ранее президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики...
10:15 03/10/2020Президент Арцаха: Призываю всех вас немедленно встать и самоотверженно защищать наше нерушимое право жить на собственной РодинеПрезидент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Араик Арутюнян с посланием обратился к генералам, офицерам, сержантам, солдатам, соратникам и добровольцам: «Достойные славы и...
10:09 03/10/2020Представитель Минобороны Армении: Число жертв с азербайджанской стороны уже превышает 3000Представитель министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян пишет: «Разведданные свидетельствуют, что число жертв с азербайджанской стороны уже превышает 3000.
00:45 03/10/2020Президент Франции Э.Макрон предложил новый метод возобновления переговоров по карабахскому урегулированиюПрезидент Франции Эммануэль Макрон заявил, что предложил Еревану и Баку новый метод перезапуска переговоров по урегулированию карабахского конфликта в формате Минской группы ОБСЕ, сообщает Reuters.
00:38 03/10/2020МИД Арцаха: Приветствуем совместное заявление президентов государств-сопредседателей Минской группы ОБСЕМинистерство иностранных дел Республики Арцах (НКР) выступило с заявлением относительно совместного призыва глав государств-сопредседателей Минской группы ОБСЕ.
00:27 03/10/2020Бегларян: Степанакерт впервые получил удары из крупнокалиберных ракетных средствСтолица Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) – Степанакерт – впервые получила удары из крупнокалиберных ракетных средств.
23:46 02/10/2020Джастин Трюдо: Мы крайне обеспокоены ситуацией в Нагорном КарабахеПремьер-министр Канады Джастин Трюдо выступил с заявлением о ситуации в зоне карабахского конфликта.
23:27 02/10/2020МГ ОБСЕ: Нападения на мирных жителей или направленные им угрозы недопустимы ни при каких обстоятельствахСопредседатели Минской группы ОБСЕ – Игорь Попов (Российская Федерация), Стефан Висконти (Франция) и Эндрю Шофер (Соединенные Штаты Америки) выступили сегодня со следующим заявлением: «Сопредседатели...
23:13 02/10/2020Первые кадры из обстрелянного СтепанакертаАрмянский единый информационный штаб опубликовал первые кадры из подвергнувшейся обстрелу ВС Азербайджана столицы Республики Арцах (НКР) – Степанакерта.
23:06 02/10/2020Минобороны Арцаха: Снимки с якобы конфискованным в одной из воинских частей боевым знаменем – дезинформация и неряшливая инсценировкаМинистерство обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) распространило заявление, в котором говорится: «Распространяемые в азербайджанских средствах массовой информации...
22:57 02/10/2020Госминистр Арцаха: Официально заявляю – город Степанакерт не эвакуируетсяВ последние дни артобстрелу подверглись множество городов и сел почти во всех районах Республики Арцах (НКР), у нас есть погибшие и раненые среди мирного населения.
22:09 02/10/2020«Приносящие новую победу»: на фронте в Арцахе«Наши войска проявляют исключительную смекалку и неимоверную отвагу. Мы одержим победу в войне и после запомним навечно имена многих новых легенд», – написал на своей странице в социальной сети...