18:28 14/03/2022Թուրքիայում ընտրական օրենսգրքում փոփոխություններ են կատարումԹուրքիայի իշխող «Արդարություն և զարգացում» (AKP-ԱԶԿ) և դրա խորհրդարանական դաշնակից «Ազգայնական շարժում» (MHP-ԱՇԿ) կուսակցությունները Ընտրական օրենսգրքում փոփոխություններ նախատեսող 15 կետանոց առաջարկ...
18:17 14/03/2022Սաակաշվիլիի մոտ նեյրոպաթիա և վերնիկի էնցեֆալոպաթիա է ախտորոշվելՎրաստանի երրորդ նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է արել և հայտարարել, որ երեկ երեկոյան իրեն տեղափոխել են Հանրապետական հիվանդանոց, որտեղ նրա մոտ ախտորոշվել է նեյրոպաթիա և...
12:58 14/03/2022Ադրբեջանը Հայաստանին առաջարկել է համապարփակ խաղաղության պայմանագիր, սպասում են Հայաստանի արձագանքին. ՉավուշօղլուԹուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն, ելույթ ունենալով Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումի շրջանակներում, անդրադարձել է նաև Հայաստանին, գրում է Էրմենիհաբերը։ Մասնավորապես նշել է, որ ղարաբաղյան...
09:27 14/03/2022Ձնահյուսի վտանգի պատճառով Լարսը փակ էՎրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների...
09:15 14/03/2022Ադրբեջանում թողարկվել է թեյերի հատուկ հավաքածու, որի վրա պատկերված են Սևանը, Սյունիքը, Երևանը. Վարուժան Գեղամյան«Ցանկացած նորմալ պետությունում այս գրառումը արդեն իսկ պատճառ կլիներ դիվանագիտական ճգնաժամի»:
19:04 12/03/2022ԱՄՆ-ն կարծում է, որ կողմերը մոտ են Իրանի հետ միջուկային համաձայնագրի շուրջ համաձայնությունների ձեռքբերմանըԻրանի հետ միջուկային գործարքի վերականգնումը մոտ է, սակայն Ռուսաստանն ու Իրանը պետք է դրա համար անհրաժեշտ որոշումներ կայացնեն։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին ուրբաթ օրը կայացած ճեպազրույցում հայտարարել...
16:38 12/03/2022Թուրքական հեռուստաալիքը Միրզոյանի անունը միտումնավոր սխալ է ներկայացրելԹուրքական հեռուստաընկերություններից մեկը, լուսաբանելով Անթալիայի դիվանագիտկան ֆորումում Արարատ Միրզոյանի և Մևլութ Չավուշօղլուի հանդիպումից հետո կայացած ճեպազրույցը, միտումնավոր սխալ է ներկայացրել ՀՀ...
15:13 12/03/2022Մարտի 20-ից 25-ը Վրաստանում ՆԱՏՕ-ի հետ համատեղ զորավարժություններ կանցկացվենՄարտի 20-ից 25-ը հանրապետության տարածքում կանցկացվեն Վրաստան-ՆԱՏՕ հրամանատարաշտաբային զորավարժությունները։ Վրաստանի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայության՝ շաբաթ օրը հայտնած լուրը փոխանցում...
14:22 12/03/2022Չավուշօղլուն Անթալիայում Հայաստանի արտգործնախարարի հետ հանդիպումն վերին աստիճանի արդյունավետ է գնահատելԹուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանի հետ շաբաթ օրը կայացած երկխոսությունը որակել է որպես վերին աստիճանի արդյունավետ։ Լուրը հայտնում է ՏԱՍՍ-ը: «Մենք...
13:14 12/03/2022Անթալիայում հանդիպում են Արարատ Միրզոյանն ու Մևլութ ՉավուշօղլունԹուրքիայի հարավում գտնվող Անթալիա քաղաքում հանդիպում են Արարատ Միրզոյանն ու Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մևլութ Չավուշօղլուն։ Այս մասին գրում է «անադոլու» գործայակությունը։ Աղբյուրի տեղեկություններով...
12:20 12/03/2022Բաքուն հայտնել է, թե սպասում է «Զանգեզուրի միջանցքի» վերաբերյալ Հայաստանի պատասխանինԲաքուն սպասում է «Զանգեզուրի միջանցքի» հարցում Հայաստանի պատասխանին: «Կրասնայա վեսնա» տեղեկատվական գործակալության փոխանցմամբ՝ մարտի 11-ին թուրքական «Haber Global» գործակալությանը տված...
11:08 12/03/2022Շոյգուն զրուցել է թուրք գործընկերոջ հետՌուսաստանի պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն հեռախոսազրույց է ունեցել իր թուրք գործընկեր Հուլուսի Աքարի հետ։ «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտնել է Anadolu գործակալությունը՝ հղում անելով...
09:00 12/03/2022Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ էՎրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների...
15:00 11/03/2022Թուրքիան հնարավոր է համարում Պուտինի և Զելենսկու մոտ ապագայում հանդիպումըՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու հանդիպումը հնարավոր է մոտ ապագայում, դրա համար հիմքեր կան։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, ասել է Թուրքիայի նախագահի պաշտոնական...
12:56 11/03/2022Էրդողանի ու Ալիևի 4 ժամանոց քննարկման թեմաներից մեկը եղել է «Զանգեզուրի միջանցքը»Մարտի 10-ին Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հանդիպել է մեկօրյա աշխատանքային այցով Անկարայում գտնվող Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ: Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ՝ շուրջ 4 ժամ տևած հանդիպումից...
12:38 11/03/2022Իրանի Ազգային նավթային ընկերությունը պատրաստակամությունն է հայտնել մատակարարել անհրաժեշտ նավթըԻրանի ազգային նավթային ընկերության գործադիր տնօրենը հայտարարել է ԻԻՀ պատրաստակամությունը առավելագույն քանակությամբ նավթ մատակարարելու մասին, գրում է ParsToday-ը։ Ուկրաինա Ռուսաստանի ներխուժումից և...
09:24 11/03/2022Լավրովը Բայրամովի հետ քննարկել է հայ-ադրբեջանական սահմանի սահմանազատման գործընթացի մեկնարկըՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը և Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը հինգշաբթի օրը Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումի շրջանակում կայացած հանդիպմանը քննարկել են Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի...
19:37 10/03/2022Red Wings ավիաընկերությունը մարտին Եկատերինբուրգից և Չելյաբինսկից թռիչքներ է սկսում դեպի ԵրևանRed Wings ավիաընկերությունը ունեցած միջազգային նշանակումների շրջանակներում և Ռուսաստանի և Հայաստանի ավիացիոն իշխանությունների թույլտվությամբ, մարտին կսկսի Եկատերինբուրգից և Չելյաբինսկից թռիչքները...

18:24 26/09/2015Edward Nalbandyan discusses Karabakh settlement with FMs of Norway and BulgariaArmenian Foreign Minister Edward Nalbandyan was present at the first speech delivered by Pope Francis at the 70th session of the United Nations General Assembly, the press service of Armenian Foreign...
16:35 26/09/2015Names of soldiers wounded in Azerbaijani rocket fire released, criminal case openedInvestigative Committee (IC) of Armenia opened a criminal case in connection with the killing of 4 Armenian servicemen by Azerbaijani troops and the attempted murder of several others on September 25.
16:34 26/09/2015NKR DA soldiers N. Khachatryan, R. Mkrtchyan, K. Shahinyan, H. Hakobyan posthumously awarded For Service in Battle MedalOn 26 September President of Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan signed decrees on awards, the press service of NKR President’s Office said.
15:57 26/09/2015Serzh Sargsyan to Azerbaijan: «We will be consistent in finding and persecuting every one guilty for crimes against humanity»«Derailing from the path of peaceful resolution of the conflict, Azerbaijan is also moving aside from the other principles of international law day by day.
15:34 26/09/2015MOD of NKR: Azerbaijani forces used D30 122mm howitzerThe Azerbaijani side violated the ceasefire about 100 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan yesterday, September 25, and on the night of September 26,...
20:42 25/09/2015European politicians shocked over Azerbaijan’s shooting, demand action from EU: EuFoAYesterday for the second time in September, Azerbaijan army has shelled and shot with different calibre weapons the Republic of Armenia in the Tavush region, resulting in 3 civilian deaths and 2...
18:40 25/09/2015Minister: Azerbaijan’s actions on border cause problems for both Armenia and Diaspora“Aliyev constantly seeks an opportunity to cause harm to Armenia, but we give fitting rebuff”
16:49 25/09/2015Serious result in 2015, number of countries recognizing Armenian Genocide reaches 24: Deputy FMDeputy Foreign Minister of Armenia Shavarsh Kocharyan speaks to media before the forum
14:39 25/09/2015OSCE Minsk Group Co-chairs: The parties should work towards an OSCE investigation mechanismThe OSCE Minsk Group Co-Chairs (Ambassadors Igor Popov of the Russian Federation, James Warlick of the United States of America, and Pierre Andrieu of France), together with the Personal...
19:54 24/09/2015Mecca Stampede Death Toll Rises to 717At least 717 people have been killed and hundreds more injured outside Mecca in a stampede Thursday, as hundreds of thousands of Muslims participated in a ritual in the city of Mina.
18:41 24/09/2015Professor Threatened by Turkish Nationalists says United States is Complicit in Armenian Genocide DenialIn the book at the Genocide Memorial she left the following note for her grandfather, “I came for you I stayed for us”.
18:38 24/09/2015In South Caucasus Azerbaijan facing highest risks of mass atrocities in 2015Among the South Caucasus countries, Azerbaijan is facing the highest risks of potential mass atrocities in 2015, according to a map and ranking of Global Risk Assessments compiled by the Early...
17:48 24/09/2015Armenian president attends consecration of Holy Martyrs Church in GyumriThe church was named "Holy Martyrs" in memory of the holy martyrs of Armenian Genocide.
16:20 24/09/2015James Warlick looks forward to productive talks with foreign ministers of Armenia and AzerbaijanThe U.S. Co-chair of the OSCE Minsk Group James Warlick has arrived in New York to participate in negotiations on a settlement of the Nagorno Karabakh conflict. “Arrived in New York this afternoon to...
13:51 23/09/2015PACE mission surprised in Azerbaijan: Oppositionists banned to leave country, officials threaten votersPACE delegates, led by the Spanish deputy Jordi Xucla, said they would monitor the parliamentary elections in Azerbaijan and met the civil society representatives there, Turan agency writes citing a...
20:13 22/09/2015Expert: Opportunity arose to check importance of CSTO in ensuring Armenia’s military-political securityIt is time to check CSTO’s viability´
17:39 22/09/2015Azerbaijan opposition tells PACE about absence of democratic pre-election environmentElection commissions are under the authorities’ control in Azerbaijan, and the pre-election campaign for the upcoming parliamentary elections is carried out with violations, Musavat opposition party...
17:21 22/09/2015Turan: Azerbaijan main example of civil rights and free speech violator during OSCE meetingAzerbaijan became the main subject of discussion at the Human Dimension Implementation Meeting (HDIM) of OSCE, which started in Warsaw on 21 September 2015, according to the agency Turan.
16:29 22/09/2015V. Babayan: Prosperous Armenia Party to vote in favor of draft constitutional amendments in parliament“On the whole, the draft is acceptable to us”