11:36 07/02/2022Էրդողանը կմասնակցի 2023 թվականին կայանալիք նախագահական ընտրություններինԹուրքիայի գործող նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը լինելու է «Ժողովրդի դաշինք»-ի թեկնածուն 2023 թվականի նախագահական ընտրություններում։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, ասել է դաշինքի կազմում ընդգրկված «Ազգային...
11:29 07/02/2022Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 11 235 նոր դեպք, մահվան՝ 34 դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 11 235 նոր դեպք, հայտնում է վրացական «Առաջին ալիք»-ը՝ հղում անելով stopcov.ge-ին։ Ըստ աղբյուրի՝ ինտենսիվ թեստավորման վերջին 24 ժամում անցկացվել է 33 905 թեստ,...
16:53 05/02/2022Իրանում արտադրվել են «օմիկրոն» շտամը հայտնաբերող մոլեկուլային փաթեթներԻրանցի գիտնականներն արտադրել են «օմիկրոն» շտամը հայտնաբերող մոլեկուլային փաթեթներ, գրում է ParsToday-ը։ Ըստ աղբյուրի՝ սիլիցիումի հիմքով «Corona Genome» հավաքածուն իրանական գիտելիքահենք...
16:41 05/02/2022Էրդողանն ու կինը վարակվել են կորոնավիրուսովԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ վարակվել է կորոնավիրուսի «օմիկրոն» շտամով։ Այս մասին գրում է Ռիա նովոստին։ «COVID-19-ի մեր թեստի արդյունքը դրական է, որը ես և կինս հանձնել էին...
16:17 05/02/2022Իրանցի գիտնականները նախագծել են ռադիոակտիվ ջրի մաքրման համակարգԱՄՆ-ի կիրառած պատժամիջոցների անարդյունավետության ֆոնին, Իրանի միջուկային արդյունաբերության ոլորտի գիտնականներին հաջողվել է նախագծել ռադիոակտիվ ջրի մաքրման և այդ ջուրը գյուղատնտեսության մեջ...
12:00 05/02/2022Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 23 134 նոր դեպք, մահվան՝ 33 դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 23 134 նոր դեպք: «Առաջին ալիք»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկությունը հրապարակվել է stopcov.ge կայքէջում: Ինտենսիվ թեստավորման վերջին 24 ժամում անցկացվել է 76...
10:52 05/02/2022ԵՄ-ն 2 միլիարդ եվրո է հատկացնում ԱդրբեջանինԵվրամիությունը Ադրբեջանին հատկացրել է 2 միլիարդ եվրոյի ֆինանսական օգնության փաթեթ՝ տնտեսական ներդրումների ծրագրի շրջանակներում։ Այս մասին մասին հայտնել է ԵՄ Հարևանության և ընդլայնման քաղաքականության...
20:30 04/02/2022Բաքուն դժգոհում է՝ Թբիլիսին չի վերադարձնում Գանձակի դարպասը«Անցյալ տարի Վրաստան կատարած այցի օրակարգում էր Գյանջա (Գանձակի) դարպասը Ադրբեջանին վերադարձնելու հարցը»,-հայտարարել է Ադրբեջանի մշակույթի նախարար Անար Քերիմովը, գրում է «Ալիք մեդիան»։ Ըստ Քերիմովի՝...
20:02 04/02/2022COVID-19-ի դեմ պատվաստված քանի՞ մարդու մոտ են ի հայտ եկել կողմնակի ազդեցություններ2022 թվականի հունվարի 1-ի դրությամբ Վրաստանում գրանցվել է իմունիզացումից հետո անբարենպաստ հետևանքների (AEFI) 1 929 դեպք, ինչը կազմում է երկրում կորոնավիրուսի դեմ պատվաստումների ընդհանուր թվի 0,08%-ը։...
19:00 04/02/2022Ադրբեջանից բնական գազի գնման գործընթացում առկա է կոռուպցիա. թուրք պատգամավորԹուրքիայի խորհրդարանի (մեջլիս)՝ Ստամբուլից ընտրված պատգամավոր, ընդդիմադիր «Ժողովրդահանրապետական» կուսակցության (ԺՀԿ-CHP) անդամ Այքութ Էրդողդուն օրերս Twitter-ի իր էջում մի շարք ուշագրավ...
10:01 04/02/2022Թուրքիան վավերացրել է Ադրբեջանի հետ ռազմական համագործակցության «Շուշիի հռչակագիրը»Թուրքիայի խորհրդարանը վավերացրել է Ադրբեջանի հետ ռազմական համագործակցության մասին «Շուշիի հռչակագիրը»։ Այս մասին գրում է Ռիա նովոստին։ Ավելի վաղ Միլի Մեջլիսը (Ադրբեջանի խորհրդարանը) հաստատել էր...
09:30 04/02/2022Զեկույց․ Թուրքիայում հունվար ամսին 26 կին է սպանվելԹուրքիայում 2022 թվականի հունվար ամսին 26 կին է սպանվել, իսկ 28 կին մահացել է կասկածելի պայմաններում։ «Էրմենիհաբերի» հացորդմամբ, տվյալները հրապարակել է Թուրքիայում գործող «Կանանց սպանությունները...
17:46 03/02/2022Թուրքական զինուժի՝ Իրաքում գտնվող ռազմաբազան հրթիռակոծվել էԹուրքիայի զինուժի՝ Մոսուլի Բաշիքայի շրջանում գտնվող Գեդու ռազմաբազան հրթիռակոծվել է։ Թուրքիայի զինուժն ավելի վաղ ռմբակոծել էր Մահմուրը, Սինջարը և Դերիքը, գրում է Էրմենիհաբերը։ «Rûdaw»-ի հետ զրույցում...
14:30 03/02/2022Կրեմլը՝ Պուտինի եւ Էրդողանի հանդիպման ժամկետների մասինՌուսաստանի Դաշնության և Թուրքիայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինն ու Թայիփ Էրդողանը քննարկել են հանդիպման տարբեր ժամկետների տարբերակներ, այդ թվում փետրվարի վերջ, սակայն մինչ այժմ հստակ ժամկետներ չկան։...
10:28 03/02/2022Թուրքիան չի ճանաչում Ղրիմի անօրինական բռնակցումը. Թուրքիայի ԱԳՆԹուրքիան հաստատում է իր հանձնառությունն Ուկրաինայի հետ հարաբերությունների հետագա զարգացման ուղղությամբ։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին ասվում է Անկարայի և Կիևի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների...
18:51 02/02/2022Վրաստանում վառելիքը կթանկանաՎրաստանում վառելիքը կթանկանա նաև ոչ բրենդային կայաններում՝ թանկացումը կկազմի 10 թեթրի։ Այս մասին հայտարարել է «Բիօյլ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռուսուդան Ռամազաշվիլին, գրում է «Ալիք մեդիան»։ Ըստ...
16:45 02/02/2022Վրաստանի չորս քաղաքներում թանկացումների դեմ բողոքի ակցիաներ ենՎրաստանի չորս քաղաքներում՝ Թբիլիսիում, Քութայիսում, Փոթիում և Քոբուլեթիում, այսօր բողոքի ակցիաներ են անցկացվում թանկացումների դեմ «Ոչ կյանքի թանկացմանը» կարգախոսով։ apsny.ge-ի հաղորդմամբ, ակցիաները...
13:48 02/02/2022Չնայած պաշտոնական հրավերին, ԱՄՆ-ն վիզա չի տվել Իրանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի նախագահինԱՄՆ-ն, չնայած պաշտոնական հրավերին, ճամփորդական վիզա չի տրամադրել Իրանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Ալիռեզա Դաբիրին և ազգային հավաքականի մարզիկներից մեկին ու ևս մեկ մարզչի, գրում է ParsToday-ը։...
12:55 02/02/2022Վրաստանում կորոնավիրուսի ռեկորդներ են գրանցվում. մեկ օրում՝ 26 հազար 320 նոր դեպքՎրաստանում մեկ օրում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 26 320 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը հրապարակվել է stopcov.ge կայքէջում՝փոխանցում է «Առաջին ալիք»-ը։ Ըստ աղբյուրի՝ ինտենսիվ թեստավորման վերջին 24...

13:34 27/09/2020Самвел Бабаян: В результате боевых действий в Арцахе погибли 10 военнослужащих. Aysor.amВ результате начатых Азербайджаном боевых действий в направлении Арцаха погибли десять военнослужащих ВС Армении, заявил сегодня в ходе встречи с журналистами секретарь Совета безопасности Арцаха...
12:17 27/09/2020Жизнь и здоровье армянских детей, женщин и всего населения Нагорного Карабаха находятся под реальной угрозой – омбудсменЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян распространил заявление: «С раннего утра по всему периметру границы Азербайджан инициировал беспорядочные военно-воздушные и артиллерийские...
12:09 27/09/2020Азербайджанские ВС потеряли 2 вертолета, 14 БПЛА и бронетехнику – Минобороны АрцахаВС Азербайджана предпринимают атаки по различным направлениям линии соприкосновения с использованием военной авиации, беспилотников, бронетехники и артиллерии, сообщает министерство обороны...
11:16 27/09/2020Вследствие азербайджанских обстрелов в Мартунинском районе Арцаха погибли женщина и ребенокЗащитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Артак Бегларян сообщает: «Вследствие азербайджанских обстрелов среди гражданского населения есть жертвы и...
10:23 27/09/2020Тигран Абрамян: «По довольно многим направлениям наши устроили разгром военной техники и наступательных групп противника»Учредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры»), бывший советник президента Арцаха (НКР) по вопросам безопасности Тигран Абрамян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «Ребята...
10:19 27/09/2020Пресс-секретарь: Ситуация полностью находится под контролем президента Арцаха«Ситуация полностью находится под контролем президента Республики Арцах», – сообщил на своей странице в соцсети Facebook пресс-секретарь президента Арцаха Ваграм Погосян.
10:01 27/09/2020Глава Минобороны Арцаха: Подразделения АО, нанося противнику многочисленные потери, успешно срывают его планыМинистр обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), командующий Армией обороны Арцаха, генерал-майор Джалал Арутюнян выступил с боевым призывом: «Соотечественники, по...
09:50 27/09/2020Анжела Элибегова: Не отвечайте на подозрительные письма в соцсетях и звонки с иностранных номеровЭксперт по геополитике Южного Кавказа, кандидат политических наук Анжела Элибегова на своей странице в соцсети Facebook пишет: «Вновь вспомним правила информационной безопасности и гигиены: 1.
09:42 27/09/2020Арцрун Ованнисян: Бои продолжаются, противник потерял танки«Бои продолжаются, Азербайджан потерял танки», – сообщил на своей странице в соцсети Facebook военный эксперт Арцрун Ованнисян.
19:20 26/09/2020«Это медицинский терроризм»: введенные США санкции не позволяют Ирану закупать вакцины у других странВсе, что американцы говорят о том, что санкции не затрагивают гуманитарную сферу, – это ложь.
17:06 26/09/2020Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана за неделю нарушили режим прекращения огня свыше 330 разЗа указанный период времени ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 3000 выстрелов.
13:28 26/09/2020В Арцахе за сутки выявлено 17 новых случаев коронавирусаВирусологи проводят работы по установлению круга контактов инфицированных.
12:40 26/09/2020За сутки в Грузии зафиксировано 296 новых случаев коронавирусаВместе с тем за последние 24 часа ковид-клиники покинули 60 человек. С начала пандемии вылечились 1 819 пациентов, скончались – 27.
12:16 26/09/2020Посольства США в Армении и Азербайджане призвали своих граждан воздержаться от поездок к армяно-азербайджанской границе«Не посещайте Нагорный Карабах», – говорится в распространенном накануне заявлении.
14:00 25/09/2020Российские туристы стали жертвами популярной мошеннической схемы в ТурцииРоссийские туристы, отдыхавшие в турецком Стамбуле, стали жертвами популярной мошеннической схемы — им угрожали ножом и отобрали деньги.
12:32 25/09/2020В Арцахе за сутки выявлено 10 новых случаев коронавирусаСогласно предоставленным министерством здравоохранения Арцаха данным, в Арцахе за сутки подтверждено 10 новых случаев коронавируса.
12:02 25/09/2020В Грузии зафиксировали новый антирекорд: за сутки выявлено 265 новых случаев коронавирусаЗа минувшие сутки грузинские инфекционисты выявили 265 новых случаев заражения коронавирусной инфекций.
20:13 24/09/2020Пресс-секретарь президента Арцаха: Азербайджанская пресса очень быстро отредактировала распространенную вчера дезинформациюЭто проявление многолетнего стиля работы нашего горе-соседа, когда желаемое выдается за действительное, привело к позорному концу.
11:13 24/09/2020И снова антирекорд: за сутки в Грузии выявили 259 случаев COVID-19За минувшие сутки грузинские инфекционисты выявили 259 новых случаев заражения коронавирусной инфекций.
10:28 24/09/2020Отчет фонда Гранта Динка: Риторика ненависти в турецких СМИ в 2019 году чаще всего применялась в отношении армянАрмяне стали основными объектами риторики ненависти в турецких СМИ в 2019 году. Об этом говорится в отчете фонда Гранта Динка «Media Watch on Hate Speech». Как пишет ermenihaber, в отчете...