11:36 07/02/2022Էրդողանը կմասնակցի 2023 թվականին կայանալիք նախագահական ընտրություններինԹուրքիայի գործող նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը լինելու է «Ժողովրդի դաշինք»-ի թեկնածուն 2023 թվականի նախագահական ընտրություններում։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, ասել է դաշինքի կազմում ընդգրկված «Ազգային...
11:29 07/02/2022Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 11 235 նոր դեպք, մահվան՝ 34 դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 11 235 նոր դեպք, հայտնում է վրացական «Առաջին ալիք»-ը՝ հղում անելով stopcov.ge-ին։ Ըստ աղբյուրի՝ ինտենսիվ թեստավորման վերջին 24 ժամում անցկացվել է 33 905 թեստ,...
16:53 05/02/2022Իրանում արտադրվել են «օմիկրոն» շտամը հայտնաբերող մոլեկուլային փաթեթներԻրանցի գիտնականներն արտադրել են «օմիկրոն» շտամը հայտնաբերող մոլեկուլային փաթեթներ, գրում է ParsToday-ը։ Ըստ աղբյուրի՝ սիլիցիումի հիմքով «Corona Genome» հավաքածուն իրանական գիտելիքահենք...
16:41 05/02/2022Էրդողանն ու կինը վարակվել են կորոնավիրուսովԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ վարակվել է կորոնավիրուսի «օմիկրոն» շտամով։ Այս մասին գրում է Ռիա նովոստին։ «COVID-19-ի մեր թեստի արդյունքը դրական է, որը ես և կինս հանձնել էին...
16:17 05/02/2022Իրանցի գիտնականները նախագծել են ռադիոակտիվ ջրի մաքրման համակարգԱՄՆ-ի կիրառած պատժամիջոցների անարդյունավետության ֆոնին, Իրանի միջուկային արդյունաբերության ոլորտի գիտնականներին հաջողվել է նախագծել ռադիոակտիվ ջրի մաքրման և այդ ջուրը գյուղատնտեսության մեջ...
12:00 05/02/2022Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 23 134 նոր դեպք, մահվան՝ 33 դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 23 134 նոր դեպք: «Առաջին ալիք»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկությունը հրապարակվել է stopcov.ge կայքէջում: Ինտենսիվ թեստավորման վերջին 24 ժամում անցկացվել է 76...
10:52 05/02/2022ԵՄ-ն 2 միլիարդ եվրո է հատկացնում ԱդրբեջանինԵվրամիությունը Ադրբեջանին հատկացրել է 2 միլիարդ եվրոյի ֆինանսական օգնության փաթեթ՝ տնտեսական ներդրումների ծրագրի շրջանակներում։ Այս մասին մասին հայտնել է ԵՄ Հարևանության և ընդլայնման քաղաքականության...
20:30 04/02/2022Բաքուն դժգոհում է՝ Թբիլիսին չի վերադարձնում Գանձակի դարպասը«Անցյալ տարի Վրաստան կատարած այցի օրակարգում էր Գյանջա (Գանձակի) դարպասը Ադրբեջանին վերադարձնելու հարցը»,-հայտարարել է Ադրբեջանի մշակույթի նախարար Անար Քերիմովը, գրում է «Ալիք մեդիան»։ Ըստ Քերիմովի՝...
20:02 04/02/2022COVID-19-ի դեմ պատվաստված քանի՞ մարդու մոտ են ի հայտ եկել կողմնակի ազդեցություններ2022 թվականի հունվարի 1-ի դրությամբ Վրաստանում գրանցվել է իմունիզացումից հետո անբարենպաստ հետևանքների (AEFI) 1 929 դեպք, ինչը կազմում է երկրում կորոնավիրուսի դեմ պատվաստումների ընդհանուր թվի 0,08%-ը։...
19:00 04/02/2022Ադրբեջանից բնական գազի գնման գործընթացում առկա է կոռուպցիա. թուրք պատգամավորԹուրքիայի խորհրդարանի (մեջլիս)՝ Ստամբուլից ընտրված պատգամավոր, ընդդիմադիր «Ժողովրդահանրապետական» կուսակցության (ԺՀԿ-CHP) անդամ Այքութ Էրդողդուն օրերս Twitter-ի իր էջում մի շարք ուշագրավ...
10:01 04/02/2022Թուրքիան վավերացրել է Ադրբեջանի հետ ռազմական համագործակցության «Շուշիի հռչակագիրը»Թուրքիայի խորհրդարանը վավերացրել է Ադրբեջանի հետ ռազմական համագործակցության մասին «Շուշիի հռչակագիրը»։ Այս մասին գրում է Ռիա նովոստին։ Ավելի վաղ Միլի Մեջլիսը (Ադրբեջանի խորհրդարանը) հաստատել էր...
09:30 04/02/2022Զեկույց․ Թուրքիայում հունվար ամսին 26 կին է սպանվելԹուրքիայում 2022 թվականի հունվար ամսին 26 կին է սպանվել, իսկ 28 կին մահացել է կասկածելի պայմաններում։ «Էրմենիհաբերի» հացորդմամբ, տվյալները հրապարակել է Թուրքիայում գործող «Կանանց սպանությունները...
17:46 03/02/2022Թուրքական զինուժի՝ Իրաքում գտնվող ռազմաբազան հրթիռակոծվել էԹուրքիայի զինուժի՝ Մոսուլի Բաշիքայի շրջանում գտնվող Գեդու ռազմաբազան հրթիռակոծվել է։ Թուրքիայի զինուժն ավելի վաղ ռմբակոծել էր Մահմուրը, Սինջարը և Դերիքը, գրում է Էրմենիհաբերը։ «Rûdaw»-ի հետ զրույցում...
14:30 03/02/2022Կրեմլը՝ Պուտինի եւ Էրդողանի հանդիպման ժամկետների մասինՌուսաստանի Դաշնության և Թուրքիայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինն ու Թայիփ Էրդողանը քննարկել են հանդիպման տարբեր ժամկետների տարբերակներ, այդ թվում փետրվարի վերջ, սակայն մինչ այժմ հստակ ժամկետներ չկան։...
10:28 03/02/2022Թուրքիան չի ճանաչում Ղրիմի անօրինական բռնակցումը. Թուրքիայի ԱԳՆԹուրքիան հաստատում է իր հանձնառությունն Ուկրաինայի հետ հարաբերությունների հետագա զարգացման ուղղությամբ։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին ասվում է Անկարայի և Կիևի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների...
18:51 02/02/2022Վրաստանում վառելիքը կթանկանաՎրաստանում վառելիքը կթանկանա նաև ոչ բրենդային կայաններում՝ թանկացումը կկազմի 10 թեթրի։ Այս մասին հայտարարել է «Բիօյլ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռուսուդան Ռամազաշվիլին, գրում է «Ալիք մեդիան»։ Ըստ...
16:45 02/02/2022Վրաստանի չորս քաղաքներում թանկացումների դեմ բողոքի ակցիաներ ենՎրաստանի չորս քաղաքներում՝ Թբիլիսիում, Քութայիսում, Փոթիում և Քոբուլեթիում, այսօր բողոքի ակցիաներ են անցկացվում թանկացումների դեմ «Ոչ կյանքի թանկացմանը» կարգախոսով։ apsny.ge-ի հաղորդմամբ, ակցիաները...
13:48 02/02/2022Չնայած պաշտոնական հրավերին, ԱՄՆ-ն վիզա չի տվել Իրանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի նախագահինԱՄՆ-ն, չնայած պաշտոնական հրավերին, ճամփորդական վիզա չի տրամադրել Իրանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Ալիռեզա Դաբիրին և ազգային հավաքականի մարզիկներից մեկին ու ևս մեկ մարզչի, գրում է ParsToday-ը։...
12:55 02/02/2022Վրաստանում կորոնավիրուսի ռեկորդներ են գրանցվում. մեկ օրում՝ 26 հազար 320 նոր դեպքՎրաստանում մեկ օրում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 26 320 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը հրապարակվել է stopcov.ge կայքէջում՝փոխանցում է «Առաջին ալիք»-ը։ Ըստ աղբյուրի՝ ինտենսիվ թեստավորման վերջին 24...

16:01 13/08/2015Forum 18: Sunni Muslims sentenced in Azerbaijan for selling religious literatureSunni Muslim prisoner of conscience Eyvaz Mammadov was given a nine-month prison term in the Azerbaijani capital Baku for selling religious books and other religious items
13:36 13/08/2015Armenian defense minister: Situation on the border and line of contact with Azerbaijan is under control“Our neighbors try to derive political or economic dividends''
13:10 13/08/2015Azerbaijan: Three professional footballers arrested over journalist’s murderRasim Aliyev became the third journalist murdered in Azerbaijan over the past 10 years
10:55 12/08/2015International HR defenders question official version of Azerbaijani journalist’s murderThe Secretary General of the Council of Europe, Thorbjørn Jagland, issued a statement concerning the Azerbaijani journalist Rasim Aliyev’s murder
15:43 11/08/2015Scientific publication about monastery in Armenian village Verin Agulis, Nakhijevan“Even though the monastery is not considered to be a parish church, the evening and morning worship services conducted there are attended by many inhabitants of Agulis,”
17:39 10/08/2015Azerbaijan to take Skype, Facebook and WhatsApp under controlThe story about “blocking” Skype, Facebook and WhatsApp in Azerbaijan, that started last month, gathers pace as the Minister of Communications and Information Technologies, Ali Abbasov, made an...
16:57 10/08/2015The Washington Post: Who outside of Azerbaijan encourages Ilham Aliyev’s impunity?Who outside of Azerbaijan encourages Ilham Aliyev’s impunity?
15:45 10/08/2015Opposition journalist beaten to death in Azerbaijan by footballer’s relatives for criticism on FacebookThe reason for the attack on the journalist was his criticism on Facebook of Javid Huseynov, a player from the Azerbaijani football club Gabala
12:05 10/08/2015Azerbaijan fires 165 mortar shells at Armenian positions over the weekend: NKR Defense ArmyNKR Defense Army
19:28 08/08/2015Azerbaijan fires over 14,000 shots at Armenian positions in past week - NKR Defense ArmyOn August 2-8 the Azerbaijani side violated the ceasefire about 900 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, Defense Army of the Nagorno Karabakh Republic...
17:00 08/08/2015Forum 18: Old Testament on police list of banned religious literature in AzerbaijanOld Testament on police list of banned religious literature in Azerbaijan
15:18 08/08/2015ANCA insists on release of report on SOCAR’s funding of US Congressmen’s trip to AzerbaijanThe Armenian National Committee of America (ANCA) seeks release of a 70-page Office of Congressional Ethics (OCE) report
20:08 07/08/2015Greece makes 186.3 million-euro interest payment to IMFThe International Monetary Fund announced on Thursday that the Greek government made a payment of 186.3 million euros towards for interest charges that were due on Thursday, according to Greece.com.
19:18 07/08/2015Italian journalist: In Armenia, land of lavash and duduk, no misfortune could spoil peoples’ soulIn Armenia, land of lavash and duduk, no misfortune could spoil peoples’ soul
18:46 07/08/2015Azerbaijan in top 10 countries on number of abortionsAzerbaijan is among the top 10 countries on the number of abortions, according to the website of the American Institute of Charlotte Lozier.
17:00 07/08/2015Fire breaks out at Armenian village of Khachik after Azerbaijani gunfireA fire broke out on the border with Nakhichevan after Azerbaijani troops opened gunfire. The flames reached the Armenian border – the village of Khachik in Armenia’s Vayots Dzor province, Panorama.am...
19:23 06/08/2015Huffington Post: Formula 1 can give chance to human rights defenders jailed in AzerbaijanThe Executive Director of Business & Human Rights Resource Center, Phil Bloomer, published an article on The Huffington Post Blog, condemning the organizers of the European Games and Formula One...
18:11 06/08/2015Who and why blew up Baku-Tbilisi-Erzurum pipeline?Turkey is going to use advanced technologies to protect its oil and gas pipelines from acts of sabotage, the Minister of Energy and Natural Resources of Turkey, Taner Yildiz, stated after an...
19:11 05/08/2015Traveler from Australia: No one knows where Azerbaijan is“No one knows where Azerbaijan is. In fact, plenty of people don't even know what Azerbaijan is. Is it a city? A state? A sub-continental cricketer?” traveler and writer from Australia, Ben...