12:19 29/01/2022Այսօր ժամը 9.00-ից Լարսը բացվել է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համարՌուսաստանն ու Վրաստանը կապող վրացական ռազմական մայրուղու(Լարսի) երթևեկությունը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար: «Ինտերֆաքս»-ի փոխանցմամբ, շաբաթ օրն այդ մասին հաղորդել է Հյուսիսային...
11:48 29/01/2022Թուրքիան Վրաստանի բանակին երկու տրակտոր և 13 պիկապ է նվիրելԹուրքիան Վրաստանի բանակին երկու տրակտոր և 13 պիկապ է նվիրել։ «Գազետա ռու»-ն հայտնում է, որ այդ մասին գրել է Anadolu լրատվական գործակալությունը: Ըստ հրապարակման՝ տեխնիկայի հանձնման արարողությունը տեղի...
11:11 29/01/2022Վրաստանի նախագահը կարծում է, որ Սաակաշվիլիի ներումը կբարձրացնի հասարակության բևեռացումըՎրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին կարծում է, որ եթե ինքը ներում շնորհի հանրապետության նախկին առաջնորդ Միխեիլ Սաակաշվիլիին, դա վրացական հասարակության մեջ բևեռացման աճ կառաջացնի։ Լուրը հայտնում է...
17:49 28/01/2022Ադրբեջանը կրակել է հայ-ադրբեջանական սահմանի հյուսիս-արևելյան հատվածում. ՊՆԱդրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը, թե հունվարի 27-ին ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի հյուսիս-արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական...
17:40 28/01/2022Թբիլիսի-Մոսկվա ուղիղ չվերթը վերջին պահին չեղարկվել էԹբիլիսի-Մոսկվա ուղիղ չարտերային ավիաչվերթը, որը ծրագրվում էր իրականացնել հունվարի 28-ին, վերջին պահին չեղարկվել է։ Jnews-ի հաղորդմամբ, «Georgian Airways»-ի հիմնադիր Թամազ Գաիաշվիլին տարբեր...
17:07 28/01/202228.01.2021. Վարանդայից հայտնաբերվել է զինծառայողի աճյուն2020 թվականի ռազմական գործողությունների ընթացքում զոհված և անհետ կորած զինծառայողների ու քաղաքացիական անձանց աճյունների (մասունքների) որոնողական աշխատանքներն այսօր փրկարարական մեկ ջոկատով իրականացվել...
14:06 28/01/2022Ռուսաստանում վերջին մեկ օրում COVID-19-ով 14 հազար հիվանդ է հոսպիտալացվելՌուսաստանում անցած մեկ օրվա ընթացքում կորոնավիրուսով հոսպիտալացվել է 14 046 մարդ, ինչը 9,7%-ով ավելի է նախորդ օրվա համեմատ։ «Ինտերֆաքս»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկացրել են կորոնավիրուսի դեմ պայքարի...
13:35 28/01/2022ԱՊՀ երկների շահերից են բխում, որ բոլոր այլազգի քաղաքացիներն ապրեն այնտեղ, որտեղ ծնվել են. Սերգեյ Լավրով«ԱՊՀ երկների շահերից են բխում, որ բոլոր այլազգի քաղաքացիները մնան և ապրեն այնտեղ, որտեղ ծնվել են»,- պատասխանելով ՀԱՊԿ որոշ երկրներում ռուսների իրավունքների ստորադասման մասին «Sputnik ռադիո»-ի խմբագիր...
13:26 28/01/2022«Գազպրոմ»-ը 2021 թվականին ռեկորդային ծավալով գազ է մատակարարել Թուրքիային«Գազպրոմ»-ը 2021 թվականին «Երկնագույն հոսք» գազատարով ռեկորդային ծավալով գազ է մատակարարել Թուրքիա։ Այս մասին հայտնել է «Գազպրոմ Էքսպորտ»-ը։ «2021 թվականի արդյունքներով պատմական ռեկորդ է սահմանվել...
18:42 27/01/2022Այս տխմար քաղաքականությամբ Թուրքիան ոչ թե կնվազեցնի գնաճը, այլ՝ կավելացնի. ՓայլանԹուրքիայի ընդդիմադիր քրդամետ «Ժողովուրդների դեմոկրատական կուսակցության» (ԺԴԿ-HDP) Դիարբեքիրից ընտրված հայ պատգամավոր Կարո Փայլանը Twitter-ում անդրադարձել է գնաճի (ինֆլյացիա) նվազեցմանը միտված...
18:09 27/01/2022Թուրքական կայքը «դավաճանություն» է անվանել Իրանի կողմից գազի մատակարարման դադարեցումըԹուրքական իշխանամերձ «El-aziz» լրատվական կայքն անդրադարձել է Իրանից Թուրքիա արտահանվող գազի դադարեցման թեմային։ Լրատվականը Իրանի այդ որոշումը «դավաճանություն» է որակել՝ միաժամանակ նշելով, որ Թուրքիան...
16:20 27/01/2022Թուրքիայի անվտանգության խորհրդի նիստում կքննարկվի նաև Հայաստանի թեմանՀունվարի 27-ի երեկոյան տեղի կունենա Թուրքիայի ազգային անվտանգության խորհրդի նիստը։ Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ՝ նիստի օրակարգում ընդգրկված են Հայաստանին, Իսրայելին, Սիրիային, Իրաքին և ռուս-ուկրաինական...
15:47 27/01/2022Սանկտ Պետերբուրգի նահանգապետի՝ ադրբեջանցիներին հաճոյանալու ցանկությունը և քաղաքացիների տարակուսանքըՍանկտ Պետերբուրգի նահանգապետ Ալեքսանդրա Բեգլովն առաջարկել է հավերժացնել այն ադրբեջանցիների հիշատակը, որոնք կռվել են Լենինգրադի ռազմաճակատում Հայրենական մեծ պատերազմի ժամանակ։ Այս մասին հայտնել է...
12:24 27/01/2022Արցախցիները փողոց են դուրս եկել. Իշխանությունները խոսում են ամեն ինչից, բացի Արցախի վերադարձիցԱդրբեջանի զինված ուժերի կողմից Արցախի օկուպացրած տարածքներից տեղահանված բնակիչներն այսօր կրկին փողոց են դուրս եկել։ Նրանք հավաքվել են ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակի դիմաց՝ ներկայացնելու խնդիրներն ու...
11:05 27/01/2022Էրդողանը Պուտինին հրավիրել է ԹուրքիաԹուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանը չորեքշաբթի հայտարարել է, որ հրավիրել է Ռուսաստանի առաջնորդ Վլադիմիր Պուտինին այցելել Թուրքիա։ «Մենք պարոն Պուտինին հրավիրել ենք մեր երկիր։ Ցանկանում ենք որոշ քայլեր...
10:52 27/01/2022Ռուս խաղաղապահների աջակցությամբ Արցախում նոր ջրամատակարարման համակարգ է կառուցվումՌուս խաղաղապահների աջակցությամբ մեկնարկել է Արցախի Հանրապետության Ճարտար գյուղի և Մարտունու շրջանի մոտակա գյուղերի բնակիչների համար կենտրոնացված ջրամատակարարման համակարգի կառուցումն ու անցկացումը։...
10:33 27/01/2022Էրդողանը խոսել է ԱՄՆ-ի հետ F-35-ի շուրջ բանակցությունների մասինԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը թուրքական NTV հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում ասել է, որ Անկարայի և Վաշինգտոնի միջև F-35 կործանիչների մատակարարման շուրջ բանակցությունները դրական ուղղությամբ...
19:25 26/01/2022«Արմենպրես»․Երևան-Ստամբուլ-Երևան ուղղությամբ չվերթների համար ուղևորները կազատվեն օդի տուրքիցԵրևան-Ստամբուլ-Երևան ուղղությամբ չվերթների համար ուղևորները կազատվեն օդի տուրքից: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասել են Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեից: «Այն ուղղությունները, որոնք վերջին 12...
19:18 26/01/2022Թուրք լրագրողի պնդմամբ՝ Հայաստանն է պատճառը, որ Իրանը դադարեցրել է գազի մատակարարումը ԹուրքիաԹուրքական մամուլն անդրադարձել է Իրանից Թուրքիա արտահանվող բնական գազի մատակարարման հետ կապված վերջին շրջանի տեխնիկական խնդիրներին: Ինչպես գրում է ermenihaber-ը, դրանք արդեն զգալի դժվարություններ են...
18:38 26/01/2022Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Լյուքսեմբուրգի Պատգամավորների պալատի նախագահի հետՀունվարի 26-ին պաշտոնական այցով Լյուքսեմբուրգում գտնվող ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Լյուքսեմբուրգի Պատգամավորների պալատի նախագահ Ֆերնան Էտգենի հետ: Ինչպես հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ-ն,...

11:26 16/09/2020Антирекорды продолжаются: в Грузии число случаев заражения коронавирусом за сутки увеличилось на 196Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 196. По данным официального сайта StopCov, общее количество зараженных в стране оставляет 2 758. Вместе с...
11:12 16/09/2020«Мы должны выбрать свет, а не тьму»: вручена премия Гранта ДинкаНакануне, 15 сентября, в 12-й раз состоялась церемония вручения международной премии, носящей имя основателя и бывшего главного редактора газеты «Акос» Гранта Динка.
09:46 16/09/2020290 студентов из Джавахка получили разрешение на въезд в АрмениюОколо 290 студентов с гражданством Грузии, обучающихся в Армении, получили разрешение на пересечение грузино-армянской границы.
19:28 15/09/2020Президент Арцаха принял депутатов фракции «Справедивость»Во встрече принял участие также председатель Национального собрания Артур Товмасян.
15:12 15/09/2020В одном из отелей в Турции туриста едва не загрызли собакиПозднее стало известно, что хозяином питбулей является владелец отеля — пострадавший подал на него в суд и заявил, что, если бы на его месте был ребенок или женщина, «они могли бы умереть».
12:25 15/09/2020Грузия: число инфицированных коронавирусом за сутки выросло на 170В Грузии число выявленных случаев заражения коронавирусом за последние сутки увеличилось на 170. По данным официального сайта StopCov, общее количество зараженных в стране оставляет 2 562. Остальные...
20:30 14/09/2020Турция: бывший премьер Давутогу вызвал Эрдогана на теледебатыБывший премьер-министр Турции и лидер оппозиционной Партии будущего Ахмет Давутогу пригласил экс-союзника и президента страны Реджепа Тайипа Эрдогана на теледебаты.
18:36 14/09/2020Официанта турецкого отеля обвинили в изнасиловании 15-летней туристки из РФПятнадцатилетняя туристка из России обвинила официанта 5-звездочного отеля в турецкой Анталье в изнасиловании, сообщает газета Hurriyet.
15:19 14/09/2020Новый антирекорд в Грузии: число инфицированных коронавирусом увеличилось за сутки на 165Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 165. По данным официального сайта StopCov, общее количество зараженных в стране оставляет 2 392. О...
14:26 14/09/2020В квартале Акна в Арцахе начнется реализация масштабной программы по развитию садоводстваПрезидент А. Арутюнян отметил, что правительство разрабатывает программу, по которой предусмотрена посадка садов на всей территории квартала Акна.
13:35 14/09/2020В Арцахе за сутки подтверждено 2 новых случая коронавирусаС целью проведения тестирования за сутки было взято 64 образца, общее число проведенных тестов – 12 935.
12:20 12/09/2020В Арцахе за сутки выявлено 5 новых случаев коронавирусаДля тестирования за сутки было взято 76 образцов. До сегодняшнего дня исследованы 12756 образцов.
12:06 12/09/2020Новый антирекорд в Грузии: за сутки зафиксировано 158 новых случаев коронавируса41 гражданин Грузии доставлен на лечение из других стран.
18:27 11/09/2020Грузия «вышла из зеленой зоны» с точки зрения заболеваемости Covid-19В настоящее время в Грузии лечение продолжают 536 человек с коронавирусом, состояние 17 из которых тяжелое, а четырех – критическое.
16:26 11/09/2020Учеба в крупных городах Грузии будет дистанционной до 1 октябряУчеба в крупных городах Грузии будет дистанционной до 1 октября, после этого учебный процесс возобновится в классах и аудиториях, заявил премьер-министр Георгий Гахария на брифинге в пятницу.
13:42 11/09/2020В Арцахе за сутки выявлено 5 новых случаев коронавирусаВрачи оценивают состояние здоровья 7 пациентов как тяжелое, 5 – как средней тяжести.
11:43 11/09/2020«Антирекорд растет»: за сутки в Грузии зафиксировано 87 новых случаев коронавирусаВместе с тем за сутки из клиник выписаны 20 пациентов, общее число излечившихся составляет 1 354 человека. Скончались за время пандемии 19.
14:38 10/09/2020Георгий Гахария заявил о начале второй волны коронавируса в ГрузииПремьер-министр Грузии Георгий Гахария на правительственном заседании заявил, что ожидаемая вторая волна коронавируса фактически началась, но ситуация контролируется властями.
10:56 10/09/2020Снова антирекорд: 57 новых случаев коронавируса в Грузии за суткиЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 57. Это самый высокий суточный показатель за всю историю пандемии в стране. По данным официального сайта...
10:44 10/09/2020Пожилая туристка из России скончалась в АбхазииПожилая туристка из России скончалась в Абхазии, предположительно в результате инфаркта, сообщил Минздрав республики.