12:19 29/01/2022Այսօր ժամը 9.00-ից Լարսը բացվել է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համարՌուսաստանն ու Վրաստանը կապող վրացական ռազմական մայրուղու(Լարսի) երթևեկությունը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար: «Ինտերֆաքս»-ի փոխանցմամբ, շաբաթ օրն այդ մասին հաղորդել է Հյուսիսային...
11:48 29/01/2022Թուրքիան Վրաստանի բանակին երկու տրակտոր և 13 պիկապ է նվիրելԹուրքիան Վրաստանի բանակին երկու տրակտոր և 13 պիկապ է նվիրել։ «Գազետա ռու»-ն հայտնում է, որ այդ մասին գրել է Anadolu լրատվական գործակալությունը: Ըստ հրապարակման՝ տեխնիկայի հանձնման արարողությունը տեղի...
11:11 29/01/2022Վրաստանի նախագահը կարծում է, որ Սաակաշվիլիի ներումը կբարձրացնի հասարակության բևեռացումըՎրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին կարծում է, որ եթե ինքը ներում շնորհի հանրապետության նախկին առաջնորդ Միխեիլ Սաակաշվիլիին, դա վրացական հասարակության մեջ բևեռացման աճ կառաջացնի։ Լուրը հայտնում է...
17:49 28/01/2022Ադրբեջանը կրակել է հայ-ադրբեջանական սահմանի հյուսիս-արևելյան հատվածում. ՊՆԱդրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը, թե հունվարի 27-ին ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի հյուսիս-արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական...
17:40 28/01/2022Թբիլիսի-Մոսկվա ուղիղ չվերթը վերջին պահին չեղարկվել էԹբիլիսի-Մոսկվա ուղիղ չարտերային ավիաչվերթը, որը ծրագրվում էր իրականացնել հունվարի 28-ին, վերջին պահին չեղարկվել է։ Jnews-ի հաղորդմամբ, «Georgian Airways»-ի հիմնադիր Թամազ Գաիաշվիլին տարբեր...
17:07 28/01/202228.01.2021. Վարանդայից հայտնաբերվել է զինծառայողի աճյուն2020 թվականի ռազմական գործողությունների ընթացքում զոհված և անհետ կորած զինծառայողների ու քաղաքացիական անձանց աճյունների (մասունքների) որոնողական աշխատանքներն այսօր փրկարարական մեկ ջոկատով իրականացվել...
14:06 28/01/2022Ռուսաստանում վերջին մեկ օրում COVID-19-ով 14 հազար հիվանդ է հոսպիտալացվելՌուսաստանում անցած մեկ օրվա ընթացքում կորոնավիրուսով հոսպիտալացվել է 14 046 մարդ, ինչը 9,7%-ով ավելի է նախորդ օրվա համեմատ։ «Ինտերֆաքս»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկացրել են կորոնավիրուսի դեմ պայքարի...
13:35 28/01/2022ԱՊՀ երկների շահերից են բխում, որ բոլոր այլազգի քաղաքացիներն ապրեն այնտեղ, որտեղ ծնվել են. Սերգեյ Լավրով«ԱՊՀ երկների շահերից են բխում, որ բոլոր այլազգի քաղաքացիները մնան և ապրեն այնտեղ, որտեղ ծնվել են»,- պատասխանելով ՀԱՊԿ որոշ երկրներում ռուսների իրավունքների ստորադասման մասին «Sputnik ռադիո»-ի խմբագիր...
13:26 28/01/2022«Գազպրոմ»-ը 2021 թվականին ռեկորդային ծավալով գազ է մատակարարել Թուրքիային«Գազպրոմ»-ը 2021 թվականին «Երկնագույն հոսք» գազատարով ռեկորդային ծավալով գազ է մատակարարել Թուրքիա։ Այս մասին հայտնել է «Գազպրոմ Էքսպորտ»-ը։ «2021 թվականի արդյունքներով պատմական ռեկորդ է սահմանվել...
18:42 27/01/2022Այս տխմար քաղաքականությամբ Թուրքիան ոչ թե կնվազեցնի գնաճը, այլ՝ կավելացնի. ՓայլանԹուրքիայի ընդդիմադիր քրդամետ «Ժողովուրդների դեմոկրատական կուսակցության» (ԺԴԿ-HDP) Դիարբեքիրից ընտրված հայ պատգամավոր Կարո Փայլանը Twitter-ում անդրադարձել է գնաճի (ինֆլյացիա) նվազեցմանը միտված...
18:09 27/01/2022Թուրքական կայքը «դավաճանություն» է անվանել Իրանի կողմից գազի մատակարարման դադարեցումըԹուրքական իշխանամերձ «El-aziz» լրատվական կայքն անդրադարձել է Իրանից Թուրքիա արտահանվող գազի դադարեցման թեմային։ Լրատվականը Իրանի այդ որոշումը «դավաճանություն» է որակել՝ միաժամանակ նշելով, որ Թուրքիան...
16:20 27/01/2022Թուրքիայի անվտանգության խորհրդի նիստում կքննարկվի նաև Հայաստանի թեմանՀունվարի 27-ի երեկոյան տեղի կունենա Թուրքիայի ազգային անվտանգության խորհրդի նիստը։ Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ՝ նիստի օրակարգում ընդգրկված են Հայաստանին, Իսրայելին, Սիրիային, Իրաքին և ռուս-ուկրաինական...
15:47 27/01/2022Սանկտ Պետերբուրգի նահանգապետի՝ ադրբեջանցիներին հաճոյանալու ցանկությունը և քաղաքացիների տարակուսանքըՍանկտ Պետերբուրգի նահանգապետ Ալեքսանդրա Բեգլովն առաջարկել է հավերժացնել այն ադրբեջանցիների հիշատակը, որոնք կռվել են Լենինգրադի ռազմաճակատում Հայրենական մեծ պատերազմի ժամանակ։ Այս մասին հայտնել է...
12:24 27/01/2022Արցախցիները փողոց են դուրս եկել. Իշխանությունները խոսում են ամեն ինչից, բացի Արցախի վերադարձիցԱդրբեջանի զինված ուժերի կողմից Արցախի օկուպացրած տարածքներից տեղահանված բնակիչներն այսօր կրկին փողոց են դուրս եկել։ Նրանք հավաքվել են ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակի դիմաց՝ ներկայացնելու խնդիրներն ու...
11:05 27/01/2022Էրդողանը Պուտինին հրավիրել է ԹուրքիաԹուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանը չորեքշաբթի հայտարարել է, որ հրավիրել է Ռուսաստանի առաջնորդ Վլադիմիր Պուտինին այցելել Թուրքիա։ «Մենք պարոն Պուտինին հրավիրել ենք մեր երկիր։ Ցանկանում ենք որոշ քայլեր...
10:52 27/01/2022Ռուս խաղաղապահների աջակցությամբ Արցախում նոր ջրամատակարարման համակարգ է կառուցվումՌուս խաղաղապահների աջակցությամբ մեկնարկել է Արցախի Հանրապետության Ճարտար գյուղի և Մարտունու շրջանի մոտակա գյուղերի բնակիչների համար կենտրոնացված ջրամատակարարման համակարգի կառուցումն ու անցկացումը։...
10:33 27/01/2022Էրդողանը խոսել է ԱՄՆ-ի հետ F-35-ի շուրջ բանակցությունների մասինԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը թուրքական NTV հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում ասել է, որ Անկարայի և Վաշինգտոնի միջև F-35 կործանիչների մատակարարման շուրջ բանակցությունները դրական ուղղությամբ...
19:25 26/01/2022«Արմենպրես»․Երևան-Ստամբուլ-Երևան ուղղությամբ չվերթների համար ուղևորները կազատվեն օդի տուրքիցԵրևան-Ստամբուլ-Երևան ուղղությամբ չվերթների համար ուղևորները կազատվեն օդի տուրքից: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասել են Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեից: «Այն ուղղությունները, որոնք վերջին 12...
19:18 26/01/2022Թուրք լրագրողի պնդմամբ՝ Հայաստանն է պատճառը, որ Իրանը դադարեցրել է գազի մատակարարումը ԹուրքիաԹուրքական մամուլն անդրադարձել է Իրանից Թուրքիա արտահանվող բնական գազի մատակարարման հետ կապված վերջին շրջանի տեխնիկական խնդիրներին: Ինչպես գրում է ermenihaber-ը, դրանք արդեն զգալի դժվարություններ են...
18:38 26/01/2022Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Լյուքսեմբուրգի Պատգամավորների պալատի նախագահի հետՀունվարի 26-ին պաշտոնական այցով Լյուքսեմբուրգում գտնվող ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Լյուքսեմբուրգի Պատգամավորների պալատի նախագահ Ֆերնան Էտգենի հետ: Ինչպես հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ-ն,...

12:03 30/07/2015Azerbaijan President’s former security guard headed radical terrorist group in SyriaAzerbaijani President’s former bodyguard headed one of the radical terrorist groups in the territory of Syria, said Zhabrayil Tsoltsayev (name is changed), a Chechen who had fought for so-called...
11:37 30/07/2015NKR Defense Army gives proportionate response, suppresses activity of Azerbaijani troopsAlthough the tension on the border has eased somewhat, on the night of July 29-30 the Azerbaijani side continued to violate the ceasefire on the line of contact between the armed forces of Karabakh...
19:15 29/07/2015Energy cooperation of Armenia and Iran discussed in YerevanIssues related to energy cooperation between Armenia and Iran were discussed in Yerevan, the press service of Armenian Ministry of Energy and Natural Resources reported.
18:32 29/07/2015Expert G. Petrosyan predicts serious clashes in TurkeyA complex chaotic situation has emerged in Turkey and it continues on several fronts simultaneously, Gevorg Petrosyan, an expert on Turkey, said during a press conference in Yerevan today.
15:15 29/07/2015Erdogan needs anti-Kurdish hysteria to hold early elections in TurkeyAn anti-Kurdish hysteria is building up in Turkey, and the probability of early elections in the country is 75%, with a 25% chance of forming a new government, Director of the Institute of Oriental...
13:37 29/07/2015NKR Defense Ministry refutes information about Armenian drone downed by Azerbaijani sideThe statement released today by Azerbaijani Defense Ministry that an Armenian drone was allegedly shot down by the Azerbaijani army is not true, the press service of Defense Ministry of the Nagorno...
12:40 29/07/2015Azerbaijan among six ‘worst neighbors’ in world in Global Peace Index 2015Azerbaijan is one of the six states in the world with the worst relations with neighboring countries, according to the Global Peace Index 2015 compiled by the Institute for economics and peace.
12:34 29/07/2015Deputy foreign minister of Karabakh meets with ICRC representativesOn 28 July, Deputy Minister of Foreign Affairs of the Nagorno-Karabakh Republic (NKR) Armine Aleksanyan received the Head of the ICRC Mission in the NKR Thomas Hallier and ICRC Regional Delegates...
10:39 29/07/2015Azerbaijani side violates ceasefire 180 times last nightOn the night of 28-29 July the Azerbaijani side violated the ceasefire about 180 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according to latest data of Defense...
10:24 29/07/2015Department of State: Corruption hinders Azerbaijan’s efforts to fight labor and sex traffickingAzerbaijan is a source, transit, and destination country for men, women, and children subjected to forced labor and sex trafficking, according to a recent US Department of State Trafficking in...
10:12 29/07/2015Azerbaijani political migrant: Aliyev-terror-regime arrests my relatives to silence meAzerbaijani political migrant in Germany, head of the online media project Meydan TV, Emin Milli, said his wife’s brother had been arrested in Azerbaijan on drug charges, according to Turan agency.
13:44 28/07/2015IS uses new Russian-language media wing to recruit militants from AzerbaijanThough Russian-speaking IS (‘Islamic State’) militants have put out their own propaganda for some time, in the recent past a new Russian-language IS media wing, namely, ‘Furat Media’ has emerged...
11:00 28/07/2015NKR Defense Army gives proportionate response to offensive actions of Azerbaijani troopsOn the night of 27-28 July, Azerbaijani troops continued violating the ceasefire along the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan.
20:00 27/07/2015Advisor to defense minister: Armenian army and society should be ready for possible large-scale aggression of AzerbaijanFrequent ceasefire violations by Azerbaijani troops along the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan since the end of European Games in Baku is a predictable phenomenon,...
19:02 27/07/2015Bako Sahakyan signs decrees on appointments and dismissals in NKR Defense ArmyPresident of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan signed a decree, according to which Major-General Miqayel Arzumanyan was appointed first deputy commander of the NKR Defense Army's military...
18:00 27/07/2015Azerbaijani creates entrepot for ‘Islamic State’ militants in TurkeyAzerbaijani Abdulla Abdullayev was found out to be one of the key ‘Islamic State’ figures in the territory of Turkey, the Turkish media report, according to the Azerbaijani news portal Haqqin.az.
14:17 27/07/2015Azadlig: ECHR’s investigation of Azerbaijan authorities’ involvement in journalist murder had “chilling effect”The communication, commenced in the European Court of Human Rights (ECHR) on the case of the murder of the Azerbaijani journalist and editor-in-chief of the magazine Monitor, Elmar Huseynov, had a...
13:14 27/07/2015Political scientist: Azerbaijan immediately takes actions as soon as any developments start in regionThere will not be any serious developments in the negotiations on a resolution to the Nagorno Karabakh conflict, political scientist Hrant Melik-Shahanzaryan said at a press conference today.
11:06 27/07/2015Azerbaijan continues to intensively violate ceasefire at the weekend – NKR Defense MinistryAzerbaijani troops continued to intensively violate the ceasefire at the weekend along the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according to the press service of...