10:48 02/02/2022ԱՄՆ-ի և Թուրքիայի նախագահների օգնականները քննարկել են հայ-թուրքական հարաբերություններըԱՄՆ ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանը Թուրքիայի ղեկավարի պաշտոնական ներկայացուցիչ Իբրահիմ Կալինի հետ հեռախոսով քննարկել է դիվանագիտական համագործակցությունը ՌԴ-ի հետ, ինչպես նաև...
10:07 02/02/2022Վրաստանի մշակույթի նախարարությունը շնորհավորել է Պետրոս Ադամյանի անվան թատրոնի գեղարվեստական ղեկավարինԱրմեն Բայանդուրյանը վերանշանակվել է Թբիլիսիի Պետրոս Ադամյանի անվան հայկական դրամատիկական թատրոնի գեղարվեստական ղեկավարի պաշտոնում։ «Պրոֆեսիոնալ թատրոնների մասին» Վրաստանի օրենքին համապատասխան՝ նա այս...
19:53 01/02/2022Ռուդենկոն և Կլաարը քննարկել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև կարգավորման գործընթացըՌուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Անդրեյ Ռուդենկոն հեռախոսազրույց է ունեցել Հարավային Կովկասում և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով Եվրամիության հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարի հետ`...
18:58 01/02/2022Սոչիի քաղաքապետարանը Արցախի դեմ պատերազմին վերաբերող տեղեկությամբ է բացատրել իր պաշտոնական կայքը կոտրելու դեպքըՌուսաստանի Դաշնության Կրասնոդարի երկրամասի Սոչի առողջարանային քաղաքի վարչակազմը 2020 թվականի աշնանը Արցախի Հանրապետության դեմ սանձազերծած պատերազմում Ադրբեջանի հաղթանակի տոնակատարության մասին...
18:40 01/02/2022ՄԻԵԴ-ն ապօրինի է ճանաչել Թուրքիայի 40 ընդդիմադիր պատգամավորների անձեռնմխելիությունից զրկումըՄարդու իրավունքների եվրոպական դատարանը (ՄԻԵԴ) հերթական որոշումն է կայացրել, որում ապօրինի են ճանաչվում քրդամետ «Ժողովուրդների դեմոկրատական» կուսակցության (ԺԴԿ-HDP) պատգամավորներին...
18:00 01/02/2022Թուրքիայում պարգևատրել են ադրբեջանցի կեղծ հերոսի, որը խարդախության համար գտնվում է հետախուզման մեջԱդրբեջանցի Ռասիմ Ահմադլընը, ում Թուրքիայի Մարմարիս բնակավայրի քաղաքապետ Մեհմեթ Օքթայը ներկայացրել է որպես «անտառային հրդեհների ժամանակ հերոսություն ցուցաբերած ադրբեջանցի հրամանատար», պարզվել է, որ...
17:58 01/02/2022Էրդողանն ընդունել է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարինԹուրքական իշխանամերձ «Haber Global» լրատվական ծառայությունը հայտնում է, որ Թուրքիայի պաշտպանության նախարար Հուլուսի Աքարի հրավերով Անկարա է մեկնել Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը:...
16:55 01/02/2022Վրաստանում «կանաչ անձնագիր» ունենալն այլևս պարտադիր չէՎրաստանում չեղարկվել է «կանաչ անձնագիր» ունենալու պարտավորությունը։ Համապատասխան որոշումն ընդունվել է այսօր՝ փետրվարի 1-ին կայացած միջգերատեսչական համակարգող խորհրդի նիստի ժամանակ։ Միջգերատեսչական...
13:25 01/02/2022Վրաստանում մեկ օրում կորոնավիրուսով վարակվել է ռեկորդային՝ 24.201 մարդՎրաստանում վերջին մեկ օրում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսով վարակման 24.201 նոր դեպք, մահացել է 36 մարդ։ Վերջին 24 ժամում ապաքինվել է 10 732 մարդ: Համավարակի սկզբից այդ ցուցանիշը կազմում է 1.020.510,...
12:43 01/02/2022Վրաստանի վարչապետը վարակվել է օմիկրոն շտամովՎրաստանի վարչապետ Իրաքլի Ղարիբաշվիլիի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսի օմիկրոն շտամ։ Այս մասին գրում է «Գրուզիա օնլայն»-ը՝ վկայակոչելով այդ երկրի վարչապետի աշխատակազմի մամուլի ծառայությունը։ Նշվում է,...
11:46 01/02/2022Իրանում 103 տարեկան հասակում մահացել է Այաթոլլահ ՀոլփայհանինԻրանի ամենաազդեցիկ կրոնական գործիչներից մեկը՝ մեծ Այաթոլլահ Սաֆի Լոթֆոլլահ Հոլփայհանին սրտի կանգի հետևանքով մահացել է երեկ երեկոյան՝ 103 տարեկան հասակում։ Այս մասին երեքշաբթի հայտնել է IRNA լրատվական...
10:46 01/02/2022Ղազախստանը նախատեսում է Մոսկվայում ՀԱՊԿ-ին կից մշտական ներկայացուցչություն բացելՂազախստանի իշխանությունները ծրագրում են Մոսկվայում Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությանը (ՀԱՊԿ) կից բացել հանրապետության մշտական ներկայացուցչությունը։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին...
14:11 31/01/2022Ադրբեջանի պետական նավթային հիմնադրամը 1 մլրդ եվրոյի ավանդ է ներդրել Թուրքիայի ԿԲ-ումԱդրբեջանի պետական նավթային հիմնադրամը 2022-ի հունվարին փուլ առ փուլ Թուրքիայի Կենտրոնական բանկում 1 մլրդ եվրո ընդհանուր ծավալով ավանդ է ներդրել: Վերջն փոխանցումն իրականացվել է հունվարի 27-ին: Նշվում...
11:40 31/01/2022Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 13 150 նոր դեպք, մահվան՝ 35 դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 13 150 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը հրապարակվել է կառավարության stopcov.ge կայքում՝ փոխանցում է վրացական «Առաջին ալիք»-ը։ Վերջին 24 ժամվա ընթացքում...
09:29 31/01/2022Իրան-Ռուսաստան-Չինաստան զորավարժությունների ուղերձն է՝ տարածաշրջանում անվտանգության հաստատում. Ծովակալ ԻրանիԻրանի Իսլամական Հանրապետության բանակի ռազմածովային ուժերի հրամանատարն ընդգծել է, որ Իրան-Ռուսաստան-Չինաստան զորավարժությունների ուղերձը տարածաշրջանում անվտանգության հաստատումն է։ Այս մասին գրում է...
19:10 29/01/2022ԱՊՀ երկրների ասամբլեայի հանդիսավոր նիստը նախատեսվում է մարտին ԱլմաթիումՌուսաստանի Դաշնության Խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոն հունվարի 28-ին հեռախոսազրույց է ունեցել Ղազախստանի խորհրդարանի Սենատի նախագահ Մաուլեն Աշիմբաևի հետ։ Այդ մասին գրում է Sputnik.kz-ն։...
16:15 29/01/2022Քարվաճառում ադրբեջանցի զինծառայողներ են կորելԱդրբեջանի զինված ուժերի կողմից օկուպացրած Քարվաճառում ադրբեջանցի չորս զինվորներ են կորել։ Ըստ ադրբեջանական ԶԼՄ-ների, պատճառը եղանակային պայմանների կտրուկ փոփոխությունն է։ «Հաքքին.ազ»-ը հրապարակել է...
15:20 29/01/2022Արցախում կաթնամթերքի արտադրամաս է բացվելԱրցախի Հանրապետության պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանը ԿԳՄՍ նախարար Լուսինե Ղարախանյանի հետ միասին, Արցախի գիտական կենտրոնում ներկա է գտնվել «Նարինե +» կաթնամթերքի արտադրամասի բացման արարողությանը:...
13:45 29/01/2022ՌՀՄ. «Գարեգին Նժդեհ» ֆիլմի ցուցադրությունը Մոսկվայում անցավ առանց էքսցեսներիՄոսկվայում «Գարեգին Նժդեհ» ֆիլմի ցուցադրությունն անցել է առանց էքսցեսների: Մարկովի և նրա նմանների հնչեցրած մնացած բոլոր վարկածները իրենց խավիարի հովանավորների անկատար երազանքն են։ Այս մասին ասված է...
13:28 29/01/2022Բեքիր Բոզդաղը նշանակվել է Թուրքիայի արդարադատության նախարարԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը ուրբաթ՝ լույս շաբաթ գիշերը նշանակել է արդարադատության նոր նախարար: NTV-ի տարածած լուրը հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը։ Բեքիր Բոզդաղը նշանակվել է հրաժարական տված Աբդուլհամիդ...

18:30 05/08/2015Open Democracy: Why is Turkey bombing the Kurds?“War is the continuation of politics by other means', Clausewitz famously remarked. Nowhere is this maxim better in display than in Turkey’s current dual-offensive against the ‘Islamic State’, also...
16:03 05/08/2015Claudia Leist proud of her Armenian roots – AsbarezAn article about Claudia Leist, half Armenian and half German, who recounts how she grew attached to Artsakh’s children after spending two weeks in a local camp
14:28 05/08/2015Turkey seizes 3.5 million packets of cigarettes smuggled from GeorgiaTurkish police seized 3.5 million packs of smuggled cigarettes, worth 22 million Turkish Liras, at the Sarp border gate in trucks crossing into Turkey from Georgia, Dogan news agency said.
13:27 05/08/2015NKR Defense Army suppresses activity of Azerbaijani troopsThe Azerbaijani army continues to violate systematically the ceasefire on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan by using small arms and artillery weapons of various...
12:04 05/08/2015Azerbaijani terrorists fight against each other in different Islamist groups in SyriaAzerbaijan has long earned the status of one of the main sources for recruiting new fighters into the “Islamic State” (IS) whose militants get “serious support from the Azerbaijani citizens,”...
18:56 04/08/2015Turkish Minister accuses PKK of Baku-Tbilisi-Erzurum pipeline explosionAn explosion hit Baku-Tbilisi-Erzurum gas pipeline in the territory of the Turkish province Kars, APA reports.
17:14 04/08/2015Religious figure: Men and women must not undress and walk in front of each other in AzerbaijanSpecial beaches should be allocated for women in hijabs, Azerbaijani religious figure Haji Teyyar Huseynli said expressing his attitude towards men and women going to the same beach, Minval.az...
15:56 04/08/2015Sport website questions Formula 1 representatives’ dismissal of press freedom issues in AzerbaijanFormula One is going to Azerbaijan in 2016. The country’s international sport profile is small, which made it a big deal when it hosted the first European Games this year with reports about press...
12:39 04/08/2015Tigranakert in Artsakh: Witness of rich Armenian cultural heritageWitness of rich Armenian cultural heritage
13:36 03/08/2015Scientific edition of Russian Empire: Nakhijevan was prominent Armenian city founded in C16 BCIn the second edition for the year 1881 of the project “The Collection of the Materials to Describe the Terrain and Tribes in the Caucasus,” Nakhijevan city school inspector K.A.
20:00 01/08/2015Azerbaijani side fires over 17,000 shots at Armenian positions over past weekOn July 26 – August 1, the Azerbaijani side violated the ceasefire over 1,100 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according to latest data of Defense...
14:35 01/08/2015Defense ministry: The US will continue assisting with defense reforms in ArmeniaThe US will continue assisting with defense reforms in Armenia
11:56 01/08/2015French FM circulaire does not prohibit or hinder creation of direct ties with NKRAra Toranian and Murad Papazian, the co-chairs of the Co-ordination Council of Armenian organizations of France (CCAF), had a meeting with the French Foreign Minister’s advisor on strategic issues,...
11:08 01/08/2015Azerbaijan authorities employ new crackdown tactics ahead of Parliamentary ElectionsIn an appeal to Azerbaijan’s President Ilham Aliyev, 23 relatives of the director of Meydan TV, Emin Milly, declared they cut ties with him, the newspaper Yeni Musavat reports, according to the news...
19:09 31/07/2015Why US president candidate Trump received $2.5 million from notorious Azerbaijani oligarch?Luxury hotels bearing Donald Trump's name grace some of the world's ritziest locations, including New York, Waikiki, and Rio.
17:43 31/07/2015Trans-Asian train targeted in Turkey mine blastA passenger train travelling from Ankara to Tehran was attacked Thursday in a mine blast thought to have been carried out by Kurdistan Workers' Party (PKK) militants, a local official said.
10:58 31/07/2015US' call to respect human rights in Azerbaijan ‘only evokes irony’ of official BakuAzerbaijan’s government must respect its citizens’ universal rights, the press service of the US Department of State said in response to Voice of America radio station’s question about the detained...
10:39 31/07/2015Azerbaijani troops violate ceasefire 140 times last night – NKR Defense MinistryOn the night of 30-31 July, the Azerbaijani side violated the ceasefire about 140 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according to latest data of Defense...
17:52 30/07/2015Arrested Azerbaijani journalist Khadija Ismayilova wins US National Press Club awardRFE/RL Editor in Chief Nenad Pejic had nominated the Azerbaijani journalist Khadija Ismayilova for the US National Press Club’s Press Freedom Award, and she won it, Azerbaijani information agency...
17:44 30/07/2015Deputy FM of Armenia slams baseless accusation of Azerbaijani defense ministryThe Armenian side has always aimed to maintain a balance of armaments in the Karabakh conflict zone, and this policy continues, Armenian Deputy Foreign Minister Shavarsh Kocharyan said during a...