12:46 11/02/2022Վրաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսի 19 968 նոր դեպք, մահվան՝ 55 դեպքՎրաստանում վերջին մեկ օրում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 19 968 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը հրապարակվել է կառավարության stopcov.ge կայքում, գրում է վրացական «Առաջին ալիք»-ը։ Վերջին 24 ժամվա...
19:52 10/02/2022Ժողովրդավարության հետընթաց. Վրաստանը հետ է Հայաստանից և ՈւկրաինայիցThe Economist բրիտանական լրատվական ընկերությունը հրապարակել է 2021 թվականի Համաշխարհային ժողովրդավարության ինդեքսը, գրում է «Ալիք մեդիան»։ Վրաստանի վարկանիշային միավորը նոր ինդեքսում վատթարացել է,...
19:34 10/02/2022«Ժողովրդավարության ինդեքս 2021»-ում Թուրքիան 103-րդն էԲրիտանական «Economist Intelligence Unit» հետազոտական և վերլուծական ընկերությունը ներկայացրել է «Ժողովրդավարության ինդեքս 2021» զեկույցը, որում 167 երկրների մեջ Թուրքիան զբաղեցրել է 103-րդ տեղը և...
18:00 10/02/2022Վրաստանում մեկուսացման և կարանտինի ժամկետները կրճատվել ենCovid-19-ով հիվանդների և նրանց հետ շփվողների մեկուսացման և կարանտինի ժամկետները կրճատվում են: Այս մասին Վրաստանի Առաջին ալիքին հայտնել են առողջապահության նախարարությունից։ Գերատեսչության հաղորդմամբ,...
16:57 10/02/2022Չավուշօղլուն ցանկանում է, որ հայ-թուրքական բանակցությունները Հայաստանում ու Թուրքիայում անցկացվենԹուրքիայի ԱԳՆ-ի ղեկավար Մևլութ Չավուշօղլուն անդրադարձել է հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին և դրա վերաբերյալ Ադրբեջանի դիրքորոշմանը: Այդ հարցերի մասին Չավուշօղլուն խոսել է...
16:06 10/02/2022Վրաստանի «Իմեդի» հեռուստաընկերությունը պաշտոնապես ներողություն է խնդրել. Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունՎրաստանում ՀՀ դեսպանությունը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է. «Փետրվարի 9-ին վրացական «Իմեդի» հեռուստաընկերության 20։00-ի «Քրոնիկոն» լրատվական հաղորդման ընթացքում սյուժեներից մեկում...
18:46 09/02/2022Լարին արժեզրկվել էՓետրվարի 9-ի պաշտոնական փոխարժեքով, որն ուժի մեջ կմտնի փետրվարի 10-ից, լարին երկշաբաթյա ամրապնդումից հետո դոլարի նկատմամբ արժեզրկվել է 1,31 թեթրիով: Փետրվարի 10-ին 1 ԱՄՆ դոլարի արժեքը կկազմի 2,9331...
14:15 09/02/2022Չավուշօղլուն ու Բլինքենը քննարկել են հայ-թուրքական կարգավորման գործընթացըԹուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուի ու ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի միջև տեղի է ունեցել հեռախոսազրույց: Այդ մասին հայտնում են թուրքական լրատվամիջոցները՝ հղում անելով Թուրքիայի ԱԳՆ-ին,...
11:18 09/02/2022Հունական մամուլ․ «Բայդենի վարչակազմը Թուրքիայի շահերի համար Հունաստանից հետո վաճառում է Եգիպտոսին ևս»Հունական «News Break» լրատվական կայքը ոչ միանշանակ է արձագանքել տարածվող լուրերին, ըստ որոնց՝ ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի վարչակազմը դադարեցնելու է Եգիպտոսին 130 միլիոն դոլար ռազմական աջակցության...
09:00 09/02/2022Ադրբեջանը վարում է հայկական մշակութային ու պատմական հետքը Արցախի տարածքից բնաջնջելու հստակ ծրագրային քաղաքականություն. monumentwatch.org«Ադրբեջանն ընտրեց այլ տարբերակ. պահպանել հայկական եկեղեցիները՝ վերացնելով հայկական հետքը, բռնայուրացնելով քրիստոնյա հանրույթի ողջ ժառանգությունը»։
19:26 08/02/2022Վրաստանում ո՞ւմ համար և քանի՞ օրով կարող է կրճատվել մեկուսացման ժամկետըՎրաստանի առողջապահության փոխնախարար Թամար Գաբունիան բացատրել է, թե ինչ սկզբունքով է հնարավոր կրճատել մեկուսացման ժամկետները Վրաստանում, գրում է Jnews-ը։ Վրացի պաշտոնյայի խոսքով ՝քննարկումներում...
18:22 08/02/2022Վրաստանում վիրուսի տարածումը կնվազի փետրվարի երկրորդ կեսին․ իմունոլոգՀունվարի 20-ից հետո Վրաստանում նկատվում է կորոնավարակի ներքին տարածման բավականին լուրջ ցուցանիշ։ «Ալիք մեդիայի» փոխանցմամբ՝ այս մասին ասել է ալերգոլոգ-իմունոլոգ Բիձինա Կուլումբեգովը։ Վրացի իմունոլոգի...
17:55 08/02/2022Համազգային թատրոնը «Ֆաջր» թատերական միջազգային փառատոնում ներկայացրել է «Լոռեցի Սաքոն»ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության և ՀՀ-ում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպանատան աջակցությամբ՝ Սոս Սարգսյանի անվան Համազգային թատրոնը փետրվարի 7-ին Թեհրանում «Ֆաջր» միջազգային փառատոնում ներկայացրել է...
15:23 08/02/2022Հարցումներ. Թուրքիայի ընդդիմադիր դաշինքը վարկանիշով գերազանցում է իշխանական դաշինքինԹուրքիայի 13 սոցիոլոգիական ընկերություններ հունվար ամսին առանձին-առանձին հարցումներ են իրականացրել՝ պարզելու համար ընտրողների շրջանում քաղաքական կուսակցությունների վարկանիշը: Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ՝...
19:19 07/02/2022Քրդամետ կուսակցության հերթական գործիչն է բռնության ենթարկվել ԹուրքիայումԹուրքիայի ոստիկանությունը բերման է ենթարկել քրդամետ «Ժողովուրդների դեմոկրատական» կուսակցության (ԺԴԿ-HDP)՝ Քըզըլթեփեի շրջանային կազմակերպության նախկին համանախագահ Քադիր Ըշըքին։ Ermenihaber-ի...
19:04 07/02/2022Վրաստանի ընդդիմադիր կուսակցությունները հակաօկուպացիոն խորհուրդ են ստեղծումՎրաստանի Գորիի շրջանի Կիրբալի գյուղում՝ օկուպացիոն բաժանարար գծի մոտ, քաղաքական կուսակցությունները հայտարարել են հակաօկուպացիոն խորհուրդ ստեղծելու մասին, գրում է «Ալիք մեդիան»։ Խորհրդի անդամները 4...
18:44 07/02/2022Դիարբեքիրի Սբ. Սարգիս հայկական կիսավեր եկեղեցին կվերականգնվիԹուրքական իշխանությունները որոշել են վերականգնել Դիարբեքիրի Սուր կենտրոնական շրջանում գտնվող 16-րդ դարի Սուրբ Սարգիս հայկական կաթոլիկ եկեղեցին, գրում է ermenihaber-ը։ Նշվում է, ներկայում կիսաքանդ...
14:33 07/02/2022«Նորդուզից դեպի Հայաստան երթուղու և կովկասյան միջանցքի խնդիրը կլուծվի, տարածաշրջանի տարանցիկ քարտեզն ամբողջությամբ կփոխվի»Իրանի ճանապարհների և քաղաքաշինության նախարարը Աստարաչայի ռազմավարական կամրջի կառուցումը համարել է Ադրբեջան կատարած իր վերջին այցի կարևոր ձեռքբերումներից մեկը, հավելելով.«Իրանի համար ոչ մի ճանապարհ չի...
13:57 07/02/2022Թուրքիայում հարսանյաց դահլիճը վերածվել է կռվի դաշտի. զույգը պատրաստվում է դատի տալ հարազատներինԹուրքիայի Սաքարյա շրջանում հարսանյաց արարողության ժամանակ աղմկահարույց միջադեպ է տեղի ունեցել։ Հարսանյաց սրահը վերածվել է կռվի դաշտի, գրում է Էրմենիհաբերը։ Ծեծուջարդի հետևանքով 24 հոգի ստացել է...
12:22 07/02/2022Իրանի կանայք՝ իսլամական հեղափոխությունից հետոԻրանի կանանց տնտեսական մասնակցության մակարդակը 2013թ. 12.4 տոկոսից 2018թ հասել է 16.4 տոկոսի: Այս մասին գրում է ParsToday-ը։ Նշվում է. որ կառավարման ոլորտում Իրանի կանանց դերակատարությունը նույնպես...

11:01 28/09/2020В Арцахе сформирован оперативный штабРаспоряжением президента Республики Арцах создан оперативный штаб для координации тыловых работ государственных органов с Армией обороны Арцаха во главе с государственным министром Григорием...
10:49 28/09/2020Армия обороны Арцаха вернула ряд ранее потерянных позицийВ течение ночи на южном, юго-восточном и северном направлениях линии соприкосновения продолжались интенсивные боевые действия.
10:02 28/09/2020Армен отметил своё 6-летие в убежище в Степанакерте«В убежище отметили день рождения Арменчика. Армен был достоин дня рождения лучше этого, но отметили хотя бы так. Ему исполнилось 6 лет. Отметили с имеющимися свечами, 2+4=6», – сообщил на своей...
09:46 28/09/2020Обнародованы имена ещё 15 погибших при отражении агрессии ВС Азербайджана армянских военнослужащихМинобороны Республики Арцах (НКР) опубликовало имена ещё 15 армянских военнослужащих, погибших при отражении агрессии ВС Азербайджана: Нерсисян Сасун Греникович (2002 г.р.), Хачатрян Хорен Юрьевич...
21:51 27/09/2020Эстония инициирует обсуждение ситуации в зоне карабахского конфликта в Совбезе ООНТаллин инициирует проведение в Совете Безопасности ООН консультаций по ситуации в Нагорном Карабахе.
20:38 27/09/2020Омбудсмен Арцаха: Среди гражданского населения есть двое погибших, более 30 раненыхАзербайджан начал широкомасштабное наступление по всему периметру линии соприкосновения ВС Арцаха и Азербайджана применив в направлении расположенных в глубине многочисленных населенных пунктов...
18:54 27/09/2020Тигран Абрамян: Армянские ВС обеспечивают достойный разгром противника, причиняя большие потериУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры»), бывший советник президента Арцаха (НКР) по вопросам безопасности Тигран Абрамян на своей странице в соцсети Facebook пишет:...
18:45 27/09/2020МИД Греции: Мирное урегулирование споров – единственный путь к региональной безопасности и стабильностиГреция с особой тревогой следит за эскалацией напряженности в нагорно-карабахском регионе. Об этом говорится в заявлении, распространенном в воскресенье греческим внешнеполитическим ведомством. "Мы с...
18:44 27/09/2020По предварительным данным, у Армии обороны – 16 погибших и свыше 100 раненныхВ данный момент ведутся интенсивные бои.
17:36 27/09/2020МИД Ирана: Тегеран призывает Армению и Азербайджан немедленно прекратить военные действияПо его словам, «МИД Ирана заявляет о готовности Ирана использовать все возможности с целью установления перемирия и начала диалога между сторонами».
16:41 27/09/2020Жозеп Боррель: ЕС призывает к немедленному прекращению боевых действийЕвросоюз призвал к прекращению боевых действий в зоне карабахского конфликта, деэскалации и строгому соблюдению режима прекращения огня, говорится в заявлении верховного представителя ЕС по...
15:57 27/09/2020Генсек Совета Европы призывает немедленно прекратить военные действияГенеральный секретарь Совета Европы (СЕ) Мария Пейчинович-Бурич распространила заявление касательно сложившейся вокруг Нагорного Карабаха ситуации.
15:39 27/09/2020Подразделения АО НКР уничтожили 4 вертолета, 15 БПЛА, 10 танков и боевых машин пехоты противникаПотери Армии обороны уточняются.
15:23 27/09/2020Т. Абрамян: Сборы резервистов в Арцахе осуществляется довольно оперативно и организованно«Сборы резервистов в Арцахе осуществляется довольно оперативно и организованно», – сообщил на своей странице в соцсети Facebook учредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры»),...
15:02 27/09/2020МИД Франции призывает прекратить военные действия и возобновить диалогФранция глубоко обеспокоена крупномасштабными столкновениями в Нагорном Карабахе и сообщениями о жертвах среди мирного населения.
14:54 27/09/2020Офис Омбудсмена Арцаха начал миссию по установлению фактовПомимо многочисленных повреждений инфраструктуры, были также повреждены некоторые школы.
14:48 27/09/2020Главы МИД РФ и Турции обсудили ситуацию в зоне карабахского конфликтаВыражены соболезнования родным и близким погибших.
14:45 27/09/2020В парламенте Грузии призвали к прекращению огня в зоне карабахского конфликтаГрузия всегда была на стороне мира, стабильности и вместе с международным сообществом призывает противоборствующие стороны к прекращению огня.
14:09 27/09/2020Каро Пайлан: Турция должна прекратить подливать бензин в огоньДавайте возьмем ответственность за прекращение огня.
13:48 27/09/2020Минобороны Армении показало кадры уничтожения танков ВС АзербайджанаПресс-секретарь министерства обороны Армении Шушан Степанян опубликовала видео уничтожения азербайджанских танков и живой силы противника.