12:46 11/02/2022Վրաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսի 19 968 նոր դեպք, մահվան՝ 55 դեպքՎրաստանում վերջին մեկ օրում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 19 968 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը հրապարակվել է կառավարության stopcov.ge կայքում, գրում է վրացական «Առաջին ալիք»-ը։ Վերջին 24 ժամվա...
19:52 10/02/2022Ժողովրդավարության հետընթաց. Վրաստանը հետ է Հայաստանից և ՈւկրաինայիցThe Economist բրիտանական լրատվական ընկերությունը հրապարակել է 2021 թվականի Համաշխարհային ժողովրդավարության ինդեքսը, գրում է «Ալիք մեդիան»։ Վրաստանի վարկանիշային միավորը նոր ինդեքսում վատթարացել է,...
19:34 10/02/2022«Ժողովրդավարության ինդեքս 2021»-ում Թուրքիան 103-րդն էԲրիտանական «Economist Intelligence Unit» հետազոտական և վերլուծական ընկերությունը ներկայացրել է «Ժողովրդավարության ինդեքս 2021» զեկույցը, որում 167 երկրների մեջ Թուրքիան զբաղեցրել է 103-րդ տեղը և...
18:00 10/02/2022Վրաստանում մեկուսացման և կարանտինի ժամկետները կրճատվել ենCovid-19-ով հիվանդների և նրանց հետ շփվողների մեկուսացման և կարանտինի ժամկետները կրճատվում են: Այս մասին Վրաստանի Առաջին ալիքին հայտնել են առողջապահության նախարարությունից։ Գերատեսչության հաղորդմամբ,...
16:57 10/02/2022Չավուշօղլուն ցանկանում է, որ հայ-թուրքական բանակցությունները Հայաստանում ու Թուրքիայում անցկացվենԹուրքիայի ԱԳՆ-ի ղեկավար Մևլութ Չավուշօղլուն անդրադարձել է հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին և դրա վերաբերյալ Ադրբեջանի դիրքորոշմանը: Այդ հարցերի մասին Չավուշօղլուն խոսել է...
16:06 10/02/2022Վրաստանի «Իմեդի» հեռուստաընկերությունը պաշտոնապես ներողություն է խնդրել. Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունՎրաստանում ՀՀ դեսպանությունը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է. «Փետրվարի 9-ին վրացական «Իմեդի» հեռուստաընկերության 20։00-ի «Քրոնիկոն» լրատվական հաղորդման ընթացքում սյուժեներից մեկում...
18:46 09/02/2022Լարին արժեզրկվել էՓետրվարի 9-ի պաշտոնական փոխարժեքով, որն ուժի մեջ կմտնի փետրվարի 10-ից, լարին երկշաբաթյա ամրապնդումից հետո դոլարի նկատմամբ արժեզրկվել է 1,31 թեթրիով: Փետրվարի 10-ին 1 ԱՄՆ դոլարի արժեքը կկազմի 2,9331...
14:15 09/02/2022Չավուշօղլուն ու Բլինքենը քննարկել են հայ-թուրքական կարգավորման գործընթացըԹուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուի ու ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի միջև տեղի է ունեցել հեռախոսազրույց: Այդ մասին հայտնում են թուրքական լրատվամիջոցները՝ հղում անելով Թուրքիայի ԱԳՆ-ին,...
11:18 09/02/2022Հունական մամուլ․ «Բայդենի վարչակազմը Թուրքիայի շահերի համար Հունաստանից հետո վաճառում է Եգիպտոսին ևս»Հունական «News Break» լրատվական կայքը ոչ միանշանակ է արձագանքել տարածվող լուրերին, ըստ որոնց՝ ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի վարչակազմը դադարեցնելու է Եգիպտոսին 130 միլիոն դոլար ռազմական աջակցության...
09:00 09/02/2022Ադրբեջանը վարում է հայկական մշակութային ու պատմական հետքը Արցախի տարածքից բնաջնջելու հստակ ծրագրային քաղաքականություն. monumentwatch.org«Ադրբեջանն ընտրեց այլ տարբերակ. պահպանել հայկական եկեղեցիները՝ վերացնելով հայկական հետքը, բռնայուրացնելով քրիստոնյա հանրույթի ողջ ժառանգությունը»։
19:26 08/02/2022Վրաստանում ո՞ւմ համար և քանի՞ օրով կարող է կրճատվել մեկուսացման ժամկետըՎրաստանի առողջապահության փոխնախարար Թամար Գաբունիան բացատրել է, թե ինչ սկզբունքով է հնարավոր կրճատել մեկուսացման ժամկետները Վրաստանում, գրում է Jnews-ը։ Վրացի պաշտոնյայի խոսքով ՝քննարկումներում...
18:22 08/02/2022Վրաստանում վիրուսի տարածումը կնվազի փետրվարի երկրորդ կեսին․ իմունոլոգՀունվարի 20-ից հետո Վրաստանում նկատվում է կորոնավարակի ներքին տարածման բավականին լուրջ ցուցանիշ։ «Ալիք մեդիայի» փոխանցմամբ՝ այս մասին ասել է ալերգոլոգ-իմունոլոգ Բիձինա Կուլումբեգովը։ Վրացի իմունոլոգի...
17:55 08/02/2022Համազգային թատրոնը «Ֆաջր» թատերական միջազգային փառատոնում ներկայացրել է «Լոռեցի Սաքոն»ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության և ՀՀ-ում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպանատան աջակցությամբ՝ Սոս Սարգսյանի անվան Համազգային թատրոնը փետրվարի 7-ին Թեհրանում «Ֆաջր» միջազգային փառատոնում ներկայացրել է...
15:23 08/02/2022Հարցումներ. Թուրքիայի ընդդիմադիր դաշինքը վարկանիշով գերազանցում է իշխանական դաշինքինԹուրքիայի 13 սոցիոլոգիական ընկերություններ հունվար ամսին առանձին-առանձին հարցումներ են իրականացրել՝ պարզելու համար ընտրողների շրջանում քաղաքական կուսակցությունների վարկանիշը: Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ՝...
19:19 07/02/2022Քրդամետ կուսակցության հերթական գործիչն է բռնության ենթարկվել ԹուրքիայումԹուրքիայի ոստիկանությունը բերման է ենթարկել քրդամետ «Ժողովուրդների դեմոկրատական» կուսակցության (ԺԴԿ-HDP)՝ Քըզըլթեփեի շրջանային կազմակերպության նախկին համանախագահ Քադիր Ըշըքին։ Ermenihaber-ի...
19:04 07/02/2022Վրաստանի ընդդիմադիր կուսակցությունները հակաօկուպացիոն խորհուրդ են ստեղծումՎրաստանի Գորիի շրջանի Կիրբալի գյուղում՝ օկուպացիոն բաժանարար գծի մոտ, քաղաքական կուսակցությունները հայտարարել են հակաօկուպացիոն խորհուրդ ստեղծելու մասին, գրում է «Ալիք մեդիան»։ Խորհրդի անդամները 4...
18:44 07/02/2022Դիարբեքիրի Սբ. Սարգիս հայկական կիսավեր եկեղեցին կվերականգնվիԹուրքական իշխանությունները որոշել են վերականգնել Դիարբեքիրի Սուր կենտրոնական շրջանում գտնվող 16-րդ դարի Սուրբ Սարգիս հայկական կաթոլիկ եկեղեցին, գրում է ermenihaber-ը։ Նշվում է, ներկայում կիսաքանդ...
14:33 07/02/2022«Նորդուզից դեպի Հայաստան երթուղու և կովկասյան միջանցքի խնդիրը կլուծվի, տարածաշրջանի տարանցիկ քարտեզն ամբողջությամբ կփոխվի»Իրանի ճանապարհների և քաղաքաշինության նախարարը Աստարաչայի ռազմավարական կամրջի կառուցումը համարել է Ադրբեջան կատարած իր վերջին այցի կարևոր ձեռքբերումներից մեկը, հավելելով.«Իրանի համար ոչ մի ճանապարհ չի...
13:57 07/02/2022Թուրքիայում հարսանյաց դահլիճը վերածվել է կռվի դաշտի. զույգը պատրաստվում է դատի տալ հարազատներինԹուրքիայի Սաքարյա շրջանում հարսանյաց արարողության ժամանակ աղմկահարույց միջադեպ է տեղի ունեցել։ Հարսանյաց սրահը վերածվել է կռվի դաշտի, գրում է Էրմենիհաբերը։ Ծեծուջարդի հետևանքով 24 հոգի ստացել է...
12:22 07/02/2022Իրանի կանայք՝ իսլամական հեղափոխությունից հետոԻրանի կանանց տնտեսական մասնակցության մակարդակը 2013թ. 12.4 տոկոսից 2018թ հասել է 16.4 տոկոսի: Այս մասին գրում է ParsToday-ը։ Նշվում է. որ կառավարման ոլորտում Իրանի կանանց դերակատարությունը նույնպես...

17:13 19/08/2015Azerbaijani media accuse The Washington Post of "violating a ceasefire" between US and AzerbaijanBaku believes recent meetings with US officials — in particular, visits by Special Energy Envoy Amos Hochstein — signal that Washington is willing to drop the criticism of Azerbaijan’s civil right...
12:44 19/08/2015Scientific publication about Persian poet Nizami and Ganja inhabitants’ “obtuse ignorance”In the 26th issue for the year 1899 of the project “The Collection of Materials to Describe the Terrain and Tribes in the Caucasus,” Nikolay Ivanovich Gulak published an article dedicated to the...
10:29 19/08/2015Azerbaijan: Civil registry official wishes newly married couple “to respect Heydar Aliyev’s great soul”Azerbaijani service of RFE/RL published a video of a marriage certificate handing ceremony in the Heydar Aliyev Center in Baku, where the official tells the newly married couple about Azerbaijan’s...
18:18 18/08/2015Ball in Erdogan's court as Turkish PM set to return government mandateTurkish Prime Minister Ahmet Davutoglu will return the mandate to form the next government to President Tayyip Erdogan on Tuesday after weeks of talks with opposition parties failed to produce a...
16:52 18/08/2015Russian snipers take part in shooting competitions in ArmeniaAbout 100 snipers from the Russian military base of the Southern Military District (SMD) are participating in shooting competitions held in ’Kamhud’ high-altitude training complex of Armenia, RIA...
14:02 18/08/2015Eurasianet.org: It is taboo for men to wear shorts in AzerbaijanAnyone who defies the unofficial ban runs the risk of being rebuked by family members, friends or even strangers on the street.
11:00 18/08/2015Iran to work with rivals for peace - VP Masumeh EbtekarIran wants to work with other powers in the Middle East to promote peace following last month's nuclear deal, Vice-President Masumeh Ebtekar says.
16:47 15/08/2015Turkologist: Armenian leadership implements proper policy without interfering in superpowers’ struggleThe situation in the Middle East has become quite tense in recent months, Turkologist Mushegh Khudaverdyan said at a press conference today.
14:09 15/08/2015Bird attempts to perch on Erdogan’s headTurkish President Recep Tayyip Erdoğan released a number of birds at the opening of a mosque in the Black Sea Province of Rize in an effort to show his environmentalist side, but one partridge...
13:48 15/08/2015Scientific publication of Russian Empire about destruction of Christian monuments in Barda by TatarsG. Osipov, a teacher at Kasapet school, published an article in “The Collection of Materials to Describe the Terrain and Tribes in the Caucasus,”
13:35 15/08/2015Azerbaijan: Rights groups consider verdict against Yunuses to be equivalent to death sentenceOn 13 August 2015, Baku Court of Grave Crimes brought in a verdict against the Azerbaijani human rights defenders Leyla and Arif Yunus, sentencing them to 8.5 years and 7 years’ imprisonment respectiv
13:13 15/08/2015Albuquerque Journal: Since its existence, Azerbaijan desires to wipe ancient Christian Armenia off map"The facts show Azerbaijan has a history of anything but “interfaith harmony and tolerance” especially when it comes to its neighbor Armenia...."
18:19 14/08/2015Activists have no intention to stop round-the-clock vigil at Camp Armen in IstanbulUnknown men with batons attacked on Thursday evening a group of activists protesting the demolition of the building of Camp Armenia, a former Armenian summer camp located in Tuzla district of...
17:00 14/08/2015International rights groups condemn Azerbaijan for verdict against Arif and Leyla YunusA prominent human rights activist in Azerbaijan, Leyla Yunus, has been sentenced to eight-and-a-half years in prison, her husband, Arif Yunus, was given seven years.
13:35 14/08/2015US, UK, Council of Europe, OSCE and PACE sharply condemn Leyla and Arif Yunus sentence in AzerbaijanThe Foreign Ministry of the UK expressed grave concern over the Azerbaijani human rights defenders Leyla and Arif Yunus’ sentence.
11:50 14/08/2015Azerbaijan gives up Coca-Cola because of Jewish directorUnknown people, hiding behind well-known names in Azerbaijan, use various levers of influence to put pressure on retail facilities and push the production of Coca-Cola out of the market shelves,...
20:18 13/08/2015All-university student assembly to start in ArtsakhAll-University student assembly 2015 will be held in the village of Togh in Artsakh on August 14-20.
18:20 13/08/2015Azerbaijani human rights defenders, spouses Yunus, sentenced to 8.5 and 7 years’ imprisonmentBaku Court of Grave Crimes brought in a verdict against the Azerbaijani human rights defenders Leyla and Arif Yunus.
16:14 13/08/2015Soldier Karen Hovhannisyan posthumously awarded ‘For Service in Battle’ MedalKaren Hovhannisyan died of a gunshot wound in a military unit of NKR Defense Army in the eastern direction after the Azerbaijani side opened fire