18:22 26/01/2022Թուրքիան սահմանային պատը քրդերի դեմ է կառուցումԹուրքիան Իրանի հետ սահմանին ԵՄ-ի ֆինանսավորմամբ պատ կառուցելով փախստականների հոսքը վերահսկելուց բացի նպատակ ունի իրարից մեկուսացնել սահմանի 2 կողմերում ապրող քրդերին: Այս մասին հայտարարել է Վանի...
14:30 26/01/2022Գրառումը ջնջելու պահանջով «Twitter»-ին ամենաշատ դիմած երկրներից մեկը Թուրքիան է«Twitter»-ը 2021-ի հունվար-հունիս ամիսներին տարբեր երկրների կառավարությունների կողմից բովանդակության հեռացման հարցումների վերաբերյալ տվյալներ է հրապարակել, գրում է Էրմենիհաբերը։ Հայտարարության մեջ...
14:19 26/01/2022Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 17 530 նոր դեպք, մահացել է 39 մարդՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 17 530 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկացնում է վրացական «Առաջին ալիք»-ը։ Ըստ աղբյուրի՝ ինտենսիվ թեստավորման վերջին 24 ժամում անցկացվել է 78 172 թեստ, այստեղից 46...
13:37 26/01/2022Աստարայում կկառուցվի Իրան-Ադրբեջան ցամաքային տարանցիկ կամուրջԻրանի ճանապարհների և քաղաքաշինության նախարարի և Ադրբեջանի փոխվարչապետի ներկայությամբ, տրվել է Իրան-Ադրբեջան տարանցիկ ճանապարհային կամրջի շինարարության մեկնարկը: Կամուրջը կնպաստի երկու երկրների միջև...
12:27 26/01/2022Էրդողանի կուսակցության վարկանիշը շարունակում է ընկնելԹուրքական «Aksoy Araştırma» սոցիոլոգիական կազմակերպության կողմից իրականացված վերջին հարցման արդյունքների՝ համաձայն նախագահ Ռեջեփ Էրդողանի գլխավորած իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցության...
10:34 26/01/2022Փաստ է, որ Բաքուն առնվազն ադրբեջանական քաղաք չի եղել նույնիսկ 19-րդ դարավերջին. Վարդան Ոսկանյան«Ի տարբերություն Բաքվի բռնապետի, որը հայտարարում է, որ Երևանն իբր ադրբեջանական քաղաք է, Հայաստանի պաշտոնատար առաջին դեմքերից և ոչ մեկը երբեք չի պնդել, թե Բաքուն հայկական քաղաք է»։
20:23 25/01/2022Իրանի և Ադրբեջանի սահմանին ճանապարհային կամրջի կառուցման մասին համաձայնագիր է ստորագրվելԻԻՀ ճանապարհների և քաղաքաշինության նախարարի և նրան ուղեկցող պատվիրակության Ադրբեջան կատարած այցի երկրորդ օրը ստորագրվել է Աստարաչայ գետի վրա ճանապարհային կամուրջ կառուցելու մասին համաձայնագիրը:...
20:08 25/01/2022Էրդողանը դատի է տվել 2 ընդդիմադիր պատգամավորիԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայց է ներկայացրել դատախազություն ընդդիմադիր «Ժողովրդահանրապետական» կուսակցության (ԺՀԿ-CHP) խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Էնգին Օզքոչի և Ստամբուլից...
19:33 25/01/2022Վրաստանում դեպքերի 90%-ի մոտ շրջանառվում է «օմիկրոն» շտամըԱռաջիկա երկու շաբաթվա ընթացքում երկրում Omicron շտամի շրջանառությունը կավելանա։ Մենք կունենանք վարակման էլ ավելի շատ դեպքեր: Այս մասին Վրաստանի կառավարության վարչակազմում կայացած ճեպազրույցում...
18:35 25/01/2022Ֆրանսիայից «օրենքով գողը» դատի է տվել Վրաստանի նախագահինՖրանսիայում ցմահ ազատազրկման դատապարտված քրեական հեղինակություն Կախա Շուշանաշվիլին Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիից պահանջում է վերադարձնել Վրաստանի քաղաքացիությունը: Այս մասին հայտնում է...
16:53 25/01/2022Թուրքիան նախատեսում է թռիչքներ բացել դեպի Հայաստանի շրջաններԱնկարան մտադիր է ավիաչվերթներ բացել դեպի Հայաստանի տարբեր շրջաններ և Երևանի հետ ընդլայնել առևտրային կապերը: Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այս մասին գրել է Hüriyyet պարբերականը՝ հղում անելով Թուրքիայի...
14:43 25/01/2022ԱՄՆ Պետդեպի խոսնակ Նեդ Փրայսն անդրադարձել է թուրք լրագրողի ձերբակալությանըՄիացյալ Նահանգների Պետդեպարտամենտի խոսնակ Նեդ Փրայսն անդրադարձել է նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին վիրավորելու մեղադրանքով լրագրող Սեդեֆ Քաբաշի ձերբակալությանը Թուրքիայում։ Այս մասին գրում է...
13:07 25/01/2022Չեմ կարծում, որ այս փուլում կարելի է խոսել ՀԱՊԿ զորքերի ներգրավման մասին. Նիկոլայ Բորդյուժա«Ես չեմ կարծում, որ այս փուլում կարելի է խոսել և մշակել գործողություններ ՀԱՊԿ զորքերի ներգրավման կամ Հայաստանին ինչ-որ այլ ռազմական օգնության ցուցաբերման մասին»,-...
11:43 25/01/2022Տիգրան Աբրահամյան. Հարավային Կովկասում կարող է նոր պայթյունավտանգ իրավիճակ ստեղծելԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ուկրաինայի և Ռուսաստանի միջև առաջացած լուրջ ճգնաժամը, որում անուղղակի ներգրավված են մեծ թվով երկրներ, հնարավոր էսկալացիայի...
09:31 25/01/2022Թուրք լրագրողին ասացվածք հրապարակելու համար կալանավորել ենՍտամբուլի դատարանը լրագրող Սեդեֆ Քաբաշին կալանավորել է Թուրքիայի նախագահ Էրդողանին վիրավորելու մեղադրանքով։ Լրագրողն իր թվիթերի միկրոբլոգում մի ասացվածք էր հրապարակել։ Իրավապահները դրանում թաքնված...
22:21 24/01/2022Ադրբեջանը հայկական կողմին է փոխանցել մեկ աճյուն2020 թվականի ռազմական գործողությունների ընթացքում զոհված և անհետ կորած զինծառայողների ու քաղաքացիական անձանց աճյունների (մասունքների) որոնողական աշխատանքներն այսօր փրկարարական մեկ ջոկատով իրականացվել...
19:52 24/01/2022«Օմիկրոն»-ի արագ տարածման պատճառով համաճարակաբանները տարեց բնակչությանը կոչ են անում ստանալ խթանիչ դոզաԿորոնավիրուսի նոր «օմիկրոն» շտամի արագ տարածման պատճառով Վրաստանում համաճարակային զարգացումը դժվար է գնահատել։ Համաճարակաբանները, հատկապես տարեց բնակչությանը, կոչ են անում ստանալ կորոնավիրուսի դեմ...
19:41 24/01/2022ՆԱՏՕ-ի վերաբերյալ բանաձևի նախագծի վրա աշխատանքներ են տարվում․ Նիկոլոզ ՍամխարաձեՎրաստանի խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովն աշխատում է ՆԱՏՕ-ի վերաբերյալ բանաձևի նախագծի վրա։ «Ալիք մեդիա»-ի փոխանցմամբ, Բյուրոյի նիստում հանձնաժողովի նախագահ Նիկոլոզ Սամխարաձեն...
18:45 24/01/2022Bloomberg Economics․ Թուրքիան ամենախոցելի տնտեսություն ունեցող երկրների ցանկում 2-րդն է«Bloomberg Economics»-ի տվյալների համաձայն՝ ԱՄՆ կենտրանական բանկի (FED) կողմից տոկոսադրույքների բարձրացման հետևանքով Թուրքիան ամենախոցելի տնտեսությունն ունեցող երկրների ցանկում 2-րդն է, գրում է...
18:25 24/01/2022Դադիվանքի վերադարձած հոգևորականներին հանձնվել են պետական պարգևներԱրցախի Հանրապետության պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանը հունվարի 24-ին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանի հետ միասին ընդունել է Դադիվանք վանական համալիրում...

09:36 10/09/2020На берегу озера Парвана проводятся археологические раскопкиВ Джавахке рядом с озером Паравани проводится археологическая экспедиция с целью найти исторические образцы.
14:30 09/09/2020Тигран Абрамян: Турецко-азербайджанская инициатива открывает огромный фронт для Армении, Арцаха и ДиаспорыУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры»), бывший советник президента Арцаха (НКР) по вопросам безопасности Тигран Абрамян на своей странице в социальной сети Facebook пишет:...
14:08 09/09/2020Под запретом свадьбы и поминки: в Грузии вводятся новые ограничения из-за коронавирусаВ связи с ухудшением эпидемиологической ситуации власти Грузии приняли решение ввести ряд ограничений, сообщила глава администрации правительства Грузии Натия Мезвришвили после заседания...
12:06 09/09/2020За сутки в Грузии выявлено 44 новых случая заражения коронавирусомЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 44. По данным официального сайта StopCov, общее количество зараженных в стране оставляет 1773. Вместе с тем...
11:33 09/09/2020Замглавы МИД России обсудил с послом Азербайджана карабахское урегулированиеЗаместитель министра иностранных дел России Андрей Руденко и посол Азербайджана в Москве Полад Бюльбюль оглы во вторник обсудили вопросы региональной безопасности, в частности, нагорно-карабахский...
10:41 09/09/2020Мобильные зловреды на Южном Кавказе меньше всех атакуют пользователей АрменииВ апреле-июне 2020 года в Армении атакам мобильных вредоносных программ подверглись 2,00% пользователей, когда как в Грузии доля столкнувшихся с такими атаками пользователей составила 2,08%, а в...
20:00 08/09/2020Турист заразился коронавирусом во время отдыха в Турции и умерО смерти украинца написала на своей странице в Facebook жительница города Виноградова Ирина Гуцул.
11:24 08/09/2020Новый антирекорд в Грузии: число случаев заражения коронавирусом за сутки увеличилось на 45Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 45. Это новый рекорд в стране за последнюю неделю. До этого наибольший суточный показатель составлял 38. По...
11:11 08/09/2020Грузия пока не собирается открывать границы для новых стран – ТикарадзеГрузия пока не собирается расширять список стран, с которыми будет восстановлено регулярное авиасообщение.
10:57 08/09/2020Из-за снижения уровня воды в озере Ван всплывает древняя армянская крепостьИз-за снижения уровня воды в озере Ван на территории современной Турции показались руины армянской исторической крепости.
19:40 07/09/2020«Пусть приезжает»: Гахария о возвращении Саакашвили в ГрузиюВозвращение экс-президента Михаила Саакашвили в Грузию не сможет помешать спокойному предвыборному процессу в стране, заявил премьер-министр Грузии Георгий Гахария.
19:12 07/09/2020Сокращенный карантин и результат теста на коронавирус: Грузия изменила правила въезда в странуПравительство Грузии сократило срок обязательного карантина для приезжающих в страну с 12 до восьми дней, в то же время с 15 сентября они будут обязаны предоставить результат ПЦР-теста на...
14:33 07/09/2020В Арцахе за минувшие сутки выявлено 3 новых случая заражения коронавирусомВрачи оценивают состояние здоровья 2 пациентов как тяжелое, 8 – как средней тяжести.
11:43 07/09/2020За сутки в Грузии зафиксировано 34 новых случая коронавирусаВ карантине в настоящее время находятся 6020 человек, в стационарах под наблюдением врачей - 299.
18:45 05/09/2020Через 7 месяцев перерыва из-за COVID-19: в Иране начался учебный годШкольники и студенты в Иране с субботы вернулись к учебному процессу в образовательных учреждениях, который был прерван пандемией коронавируса COVID-19 несколько месяцев назад, сообщает Интерфакс со...
15:17 05/09/2020Соскар Путулян выдвинут мажоритарном кандидатом от партии «Лело для Грузии»Накануне, 4 сентября, партия «Лело для Грузии» представила Соскара Путуляна в качестве мажоритарного кандидата от избирательного округа Ахалкалаки-Ниноцминда.
14:05 05/09/2020За сутки число инфицированных коронавирусом в Грузии увеличилось на 25За последние сутки в Грузии выявлено 25 новых случаев коронавируса. По данным официального сайта StopCov, общее число инфицированных к этому времени составляет 1 621. Вместе с тем за последние 24...
18:15 04/09/2020В центре Тбилиси прогремел взрыв: один человек погиб, ещё несколько пострадалиУ здания Филармонии мобилизованы пожарно-спасательные бригады и патрульная полиция, улица Костава перекрыта.
16:45 04/09/2020В Грузии создадут механизмы борьбы с сексуальными домогательствами на работеВ правительстве Грузии решили создать механизмы противодействия сексуальным домогательствам на работе и на службе.
14:12 04/09/2020COVID-19 в Грузии: Гурия перестала быть «зеленой зоной», в регионе зафиксирован первый случай зараженияВ регионе Гурия, который все это время считался "зеленой зоной" Грузии, подтвердился первый случай коронавируса - инфекция выявлена в Чохатаури у молодой женщины, сообщает телекомпания Rustavi 2.