18:22 26/01/2022Թուրքիան սահմանային պատը քրդերի դեմ է կառուցումԹուրքիան Իրանի հետ սահմանին ԵՄ-ի ֆինանսավորմամբ պատ կառուցելով փախստականների հոսքը վերահսկելուց բացի նպատակ ունի իրարից մեկուսացնել սահմանի 2 կողմերում ապրող քրդերին: Այս մասին հայտարարել է Վանի...
14:30 26/01/2022Գրառումը ջնջելու պահանջով «Twitter»-ին ամենաշատ դիմած երկրներից մեկը Թուրքիան է«Twitter»-ը 2021-ի հունվար-հունիս ամիսներին տարբեր երկրների կառավարությունների կողմից բովանդակության հեռացման հարցումների վերաբերյալ տվյալներ է հրապարակել, գրում է Էրմենիհաբերը։ Հայտարարության մեջ...
14:19 26/01/2022Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 17 530 նոր դեպք, մահացել է 39 մարդՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 17 530 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկացնում է վրացական «Առաջին ալիք»-ը։ Ըստ աղբյուրի՝ ինտենսիվ թեստավորման վերջին 24 ժամում անցկացվել է 78 172 թեստ, այստեղից 46...
13:37 26/01/2022Աստարայում կկառուցվի Իրան-Ադրբեջան ցամաքային տարանցիկ կամուրջԻրանի ճանապարհների և քաղաքաշինության նախարարի և Ադրբեջանի փոխվարչապետի ներկայությամբ, տրվել է Իրան-Ադրբեջան տարանցիկ ճանապարհային կամրջի շինարարության մեկնարկը: Կամուրջը կնպաստի երկու երկրների միջև...
12:27 26/01/2022Էրդողանի կուսակցության վարկանիշը շարունակում է ընկնելԹուրքական «Aksoy Araştırma» սոցիոլոգիական կազմակերպության կողմից իրականացված վերջին հարցման արդյունքների՝ համաձայն նախագահ Ռեջեփ Էրդողանի գլխավորած իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցության...
10:34 26/01/2022Փաստ է, որ Բաքուն առնվազն ադրբեջանական քաղաք չի եղել նույնիսկ 19-րդ դարավերջին. Վարդան Ոսկանյան«Ի տարբերություն Բաքվի բռնապետի, որը հայտարարում է, որ Երևանն իբր ադրբեջանական քաղաք է, Հայաստանի պաշտոնատար առաջին դեմքերից և ոչ մեկը երբեք չի պնդել, թե Բաքուն հայկական քաղաք է»։
20:23 25/01/2022Իրանի և Ադրբեջանի սահմանին ճանապարհային կամրջի կառուցման մասին համաձայնագիր է ստորագրվելԻԻՀ ճանապարհների և քաղաքաշինության նախարարի և նրան ուղեկցող պատվիրակության Ադրբեջան կատարած այցի երկրորդ օրը ստորագրվել է Աստարաչայ գետի վրա ճանապարհային կամուրջ կառուցելու մասին համաձայնագիրը:...
20:08 25/01/2022Էրդողանը դատի է տվել 2 ընդդիմադիր պատգամավորիԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայց է ներկայացրել դատախազություն ընդդիմադիր «Ժողովրդահանրապետական» կուսակցության (ԺՀԿ-CHP) խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Էնգին Օզքոչի և Ստամբուլից...
19:33 25/01/2022Վրաստանում դեպքերի 90%-ի մոտ շրջանառվում է «օմիկրոն» շտամըԱռաջիկա երկու շաբաթվա ընթացքում երկրում Omicron շտամի շրջանառությունը կավելանա։ Մենք կունենանք վարակման էլ ավելի շատ դեպքեր: Այս մասին Վրաստանի կառավարության վարչակազմում կայացած ճեպազրույցում...
18:35 25/01/2022Ֆրանսիայից «օրենքով գողը» դատի է տվել Վրաստանի նախագահինՖրանսիայում ցմահ ազատազրկման դատապարտված քրեական հեղինակություն Կախա Շուշանաշվիլին Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիից պահանջում է վերադարձնել Վրաստանի քաղաքացիությունը: Այս մասին հայտնում է...
16:53 25/01/2022Թուրքիան նախատեսում է թռիչքներ բացել դեպի Հայաստանի շրջաններԱնկարան մտադիր է ավիաչվերթներ բացել դեպի Հայաստանի տարբեր շրջաններ և Երևանի հետ ընդլայնել առևտրային կապերը: Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այս մասին գրել է Hüriyyet պարբերականը՝ հղում անելով Թուրքիայի...
14:43 25/01/2022ԱՄՆ Պետդեպի խոսնակ Նեդ Փրայսն անդրադարձել է թուրք լրագրողի ձերբակալությանըՄիացյալ Նահանգների Պետդեպարտամենտի խոսնակ Նեդ Փրայսն անդրադարձել է նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին վիրավորելու մեղադրանքով լրագրող Սեդեֆ Քաբաշի ձերբակալությանը Թուրքիայում։ Այս մասին գրում է...
13:07 25/01/2022Չեմ կարծում, որ այս փուլում կարելի է խոսել ՀԱՊԿ զորքերի ներգրավման մասին. Նիկոլայ Բորդյուժա«Ես չեմ կարծում, որ այս փուլում կարելի է խոսել և մշակել գործողություններ ՀԱՊԿ զորքերի ներգրավման կամ Հայաստանին ինչ-որ այլ ռազմական օգնության ցուցաբերման մասին»,-...
11:43 25/01/2022Տիգրան Աբրահամյան. Հարավային Կովկասում կարող է նոր պայթյունավտանգ իրավիճակ ստեղծելԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Ուկրաինայի և Ռուսաստանի միջև առաջացած լուրջ ճգնաժամը, որում անուղղակի ներգրավված են մեծ թվով երկրներ, հնարավոր էսկալացիայի...
09:31 25/01/2022Թուրք լրագրողին ասացվածք հրապարակելու համար կալանավորել ենՍտամբուլի դատարանը լրագրող Սեդեֆ Քաբաշին կալանավորել է Թուրքիայի նախագահ Էրդողանին վիրավորելու մեղադրանքով։ Լրագրողն իր թվիթերի միկրոբլոգում մի ասացվածք էր հրապարակել։ Իրավապահները դրանում թաքնված...
22:21 24/01/2022Ադրբեջանը հայկական կողմին է փոխանցել մեկ աճյուն2020 թվականի ռազմական գործողությունների ընթացքում զոհված և անհետ կորած զինծառայողների ու քաղաքացիական անձանց աճյունների (մասունքների) որոնողական աշխատանքներն այսօր փրկարարական մեկ ջոկատով իրականացվել...
19:52 24/01/2022«Օմիկրոն»-ի արագ տարածման պատճառով համաճարակաբանները տարեց բնակչությանը կոչ են անում ստանալ խթանիչ դոզաԿորոնավիրուսի նոր «օմիկրոն» շտամի արագ տարածման պատճառով Վրաստանում համաճարակային զարգացումը դժվար է գնահատել։ Համաճարակաբանները, հատկապես տարեց բնակչությանը, կոչ են անում ստանալ կորոնավիրուսի դեմ...
19:41 24/01/2022ՆԱՏՕ-ի վերաբերյալ բանաձևի նախագծի վրա աշխատանքներ են տարվում․ Նիկոլոզ ՍամխարաձեՎրաստանի խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովն աշխատում է ՆԱՏՕ-ի վերաբերյալ բանաձևի նախագծի վրա։ «Ալիք մեդիա»-ի փոխանցմամբ, Բյուրոյի նիստում հանձնաժողովի նախագահ Նիկոլոզ Սամխարաձեն...
18:45 24/01/2022Bloomberg Economics․ Թուրքիան ամենախոցելի տնտեսություն ունեցող երկրների ցանկում 2-րդն է«Bloomberg Economics»-ի տվյալների համաձայն՝ ԱՄՆ կենտրանական բանկի (FED) կողմից տոկոսադրույքների բարձրացման հետևանքով Թուրքիան ամենախոցելի տնտեսությունն ունեցող երկրների ցանկում 2-րդն է, գրում է...
18:25 24/01/2022Դադիվանքի վերադարձած հոգևորականներին հանձնվել են պետական պարգևներԱրցախի Հանրապետության պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանը հունվարի 24-ին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանի հետ միասին ընդունել է Դադիվանք վանական համալիրում...

14:33 25/07/2015Khadija Ismayilova from Baku court: Ilham Aliyev has personal dislike towards meThe preliminary hearing of the criminal case initiated against the Azerbaijani journalist Khadija Ismayilova took place at Baku court of Grave Crimes chaired by Judge Ramella Allahverdiyeva,...
12:43 25/07/2015Armenian Defense Ministry : Armenian army suppresses activity of Azerbaijani troops, enemy suffers lossesThe press service of Azerbaijani Defense Ministry reported that soldier Eldar Sakhavet ogly Fataliyev died on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan.
10:56 25/07/2015Frontline units of NKR Defense Army control situationOn the night of 24-25 July the Azerbaijani side violated the ceasefire about 140 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan.
10:12 25/07/2015Azerbaijan: Party leader urges to pour acid on legs of men in shortsIn Baku, men in shorts should be booed at, they should be stopped and mocked at with the words, “Immoral, disgraceful!
20:03 24/07/2015S. Ohanyan: Azerbaijani troops fire not only in Artsakh, but also at border settlements of ArmeniaAzerbaijani troops fire not only in Artsakh, but also at border settlements of Armenia
19:15 24/07/2015The West and Russia do not need a new flashpoint – German expert on Karabakh conflict and other issuesGerman expert on Karabakh conflict and other issues
16:38 24/07/2015Mohammad Raiesi: Relations between Armenia and Iran will further develop from now onRelations between Armenia and Iran will further develop from now on
16:07 24/07/2015Prime Minister Hovik Abrahamyan to travel to GeorgiaArmenian Prime Minister Hovik Abrahamyan will travel to Georgia tomorrow, on July 25 at the invitation of his Georgian counterpart Irakli Garibashvili in order to attend the opening ceremony of the...
14:15 24/07/2015Kindergarten opens in Nor Seysulan village of Martakert regionOn 24 July Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the Nor Seysulan village in the Martakert region, the press service of President of Artsakh reports.
11:16 24/07/2015Army building issues discussed in ArtsakhOn 24 July President of Artsakh Bako Sahakyan received Military Prosecutor, Deputy Attorney-General of the Republic of Armenia Artavazd Harutyunyan, the press service of Artsakh’s president said.
10:47 24/07/2015Defense Army of NKR suppresses activity of Azerbaijani troopsOn the night of 23-24 July the Azerbaijani side violated the ceasefire about 160 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according to the press service of...
20:26 23/07/2015James Warlick: Past several months have been a period of relative quiet, and we want that period to continueDuring the OSCE Minsk Group co-chairs’ visits to the region, an issue was raised on the importance of the Nagorno-Karabakh conflict sides’ continuing to respect ceasefire and avoid violence, the OSCE...
20:15 23/07/2015‘Armenia attaches importance to cooperation within framework of CSTO’ – Nalbandyan-Bordyuzha meetingArmenian Foreign Minister Edward Nalbandyan received today Secretary General of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) Nikolai Bordyuzha, Armenian Foreign Ministry said.
19:44 23/07/2015Deputy minister: There are companies interested in Iran-Armenia railway construction projectNegotiations on construction of Iran-Armenia railway are being held, and work is done to get financing for the project’s implementation, Armenian Deputy Minister of Transport and Communications...
17:05 23/07/2015The Guardian: British brand Harvey Nichols leaves Azerbaijan four months after openingThe English department store chain Harvey Nichols has pulled out of its first store in Azerbaijan just four months after opening in the oil-rich state widely criticized for human rights abuses,...
16:38 23/07/2015Economy minister on Armenia’s expectations from Iran nuclear deal“The warmer the relations with Iran, the more positive their impact on Armenia will be”
16:35 23/07/2015We, the Jews, make a historic choice: The letter of Rimma Varzhapetyan-Feller to KnessetThe letter of Rimma Varzhapetyan-Feller to Knesset
16:00 23/07/2015Artsakh-Diaspora relations discussed at meeting with Bako SahakyanOn 23 July Artsakh Republic President Bako Sahakyan received students from the Diaspora living and working in the Motherland within the frameworks of student summer program of the Armenian Assembly...
14:08 23/07/2015Hassan Rouhani hails Iran nuclear dealIranian President Hassan Rouhani defended a nuclear deal criticized by Iran's conservatives, arguing on Thursday that the agreement reflected the nation's will and was "more valuable" than domestic...