18:02 24/01/2022Թուրքիայի «Anadolu» գործակալությունն Անիի մասին հոդվածում ոչինչ չի նշում քաղաքի հայկական անցյալի մասինԹուրքական պետական «Anadolu» լրատվական գործակալությունը հոդված է հրապարակել Անիի վերաբերյալ։ Հոդվածում, սակայն, որևէ բառ չի նշվում քաղաքի հայկական անցյալի մասին։ «Էրմենիհաբերի» հաղորդմամբ,նշվում է, որ...
14:36 24/01/2022Իրանի ճանապարհների և քաղաքաշինության նախարարը մեկնում է ԱդրբեջանԻԻՀ ճանապարհների և քաղաքաշինության նախարարը կմեկնի Բաքու՝ երկու երկրների միջև տարանցման ու բեռնափոխադրումների դյուրացման հետ կապված հարցերի քննարկման նպատակով: Այս մասին հայտնում է ParsToday-ը։...
14:17 24/01/2022Թուրքիայում էժան հացի համար երկար հերթեր են գոյանումՉնայած վատ եղանակային պայմաններին և տեղացող ձյանը՝ Բուրսայում հերթեր են գոյանում էժան հացի վաճառակետերի դիմաց։ Այս մասին հայտնում է Թուրքիայի խորհրդարանի ընդդիմադիր «Ժողովրդահանրապետական»...
13:53 24/01/2022Պոլսահայ երգչուհին Դուրյանի «Տրտունջք» բանաստեղծության հիման վրա երգ է թողարկելՊոլսահայ երգչուհի Մարալ Այվազը բանաստեղծ Պետրոս Դուրյանի 170-ամյա հոբելյանի առթիվ նրա հանրահայտ «Տրտունջք» ստեղծագործության հիման վրա երգ է թողարկել: Հոլովակն արդեն Մարալ Այվազի YouTube-ի պաշտոնական...
15:24 23/01/2022Էրդողանը հայտարարել է Թուրքիայում «3+3» ձևաչափով հերթական հանդիպում անցկացնելու ծրագրի մասինԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է «3+3» հարթակի շրջանակում հաջորդ տարածաշրջանային հանդիպումը Թուրքիայում անցկացնելու Անկարայի մտադրության մասին։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այս մասին...
18:30 22/01/2022ԻԻՀ բանակի ռազմաօդային ուժերն արդիականացնում են իրենց սպառազինությունըԻԻՀ բանակի ռազմաօդային ուժերի փոխհրամանատարն ընդգծել է, որ «իրանցի մասնագետների և պաշտպանական արդյունաբերության անձնակազմի օգնությամբ, կանխարգելիչ և պաշտպանական ռազմավարության նպատակով, ռազմաօդային...
17:39 22/01/2022Ադրբեջանցի զինծառայողը զինվորական հոսպիտալի շենքից ցած է նետվել ու մահացելԱդրբեջանի պետական սահմանապահ ծառայության զինծառայողն ինքնասպան է եղել հոսպիտալում։ Այս մասին գրում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները։ Ժամկետային զինծառայող Ռամիլ Ռզագուլիևը զորակոչվել է պետական սահմանապահ...
16:56 22/01/2022Իրանում բարեկարգվել է հայկական եկեղեցի, որը Բուշեհր քաղաքի կարևոր և նշանակալի պատմական հուշարձաններից էԻրանի հարավ-արեւմտյան Բուշեհր նավահանգստային քաղաքում հայկական եկեղեցի (Gregorian Church) է բարեկարգվել, հայտնում է Tehran Times-ը` փոխանցում է Pasttoday-ը։ Ավարտվել է հայկական տաճարի տարածքի...
15:17 22/01/202222.01.2022. Արցախում կորոնավիրուսով 4 հիվանդի վիճակ գնահատվում է ծայրահեղ ծանրԿորոնավիրուսային հիվանդության իրավիճակը Արցախում
14:40 22/01/2022Վերջին մեկ օրում Ռուսաստանում հոսպիտալացվել է COVID-19-ով վարակված մոտ 10 հազար մարդՎերջին մեկ օրվա ընթացքում Ռուսաստանում հոսպիտալացվել է COVID-19-ով վարակված մոտ 10 հազար հիվանդ՝ 8,4 տոկոսով ավելի, քան նախորդ օրը (9136), լրագրողներին հայտնել են կորոնավիրուսի տարածման դեմ պայքարի...
14:08 22/01/2022Ամիր Աբդոլլահյան. Իրանը և Ռուսաստանը կունենան գերազանց մակարդակի համագործակցությունԻԻՀ ԱԳ նախարարն անդրադառնալով Մոսկվայում իր ռուս գործընկերոջ հետ հանդիպմանը, Թվիթերում գրել է. «Իրան-Ռուսաստան հարաբերությունների նոր փուլում սպասվում է գերազանց համագործակցություն»: ParsToday-ը...
13:46 22/01/2022Փաշինյանի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել հեռախոսազրույց Պուտինի հետՀայկական կողմի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել Նիկոլ Փաշինյանի ու ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հեռախոսազրույցը։ Այս մասին հաղորդում է Կրեմլի պաշտոնական էջը։ Քննարկվել են 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի,...
12:23 22/01/2022Իրանի «Արաս» ազատ գոտուց արտահանվել է 665 մլն դոլարի ապրանք․ հիմնական ուղղություններից եղել է նաև ՀայաստանըԻրանի «Արաս» ազատ գոտու գործադիր տնօրենը հայտարարել է, որ այս գոտուց արտահանվել է 665 մլն դոլարի ապրանք, գրում է ParsToday-ը։ «Արաս» ազատ գոտու կազմակերպության գործադիր տնօրեն Մոհսեն Նարիմանն այսօր...
11:40 22/01/2022Վրաստանում մեկ օրում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 11 039 նոր դեպք, մահացել է 42 մարդՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 11 039 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը հրապարակվել է stopcov.ge կայքէջում, գրում է վրացական «Առաջին ալիք»-ը։ Ըստ աղբոյւրի՝ վերջին 24 ժամում անցկացվել է 63 875...
10:41 22/01/2022Իրանը Ռուսաստանի հետ քննարկում է Բուշերում ԱԷԿ-ի նոր բլոկներ կառուցելԻրանը Ռուսաստանի հետ բանակցություններ է վարում Բուշեր քաղաքում ԱԷԿ-ի նոր բլոկների կառուցման շուրջ, հայտնում է Press TV հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով Իրանի ատոմային Էներգիայի կազմակերպության...
20:15 21/01/2022Հարավային Օսիայում ապրիլի 10-ին նախագահ կընտրենՎրաստանի կողմից չվերահսկվող Հարավային Օսիայի խորհրդարանը ապրիլի 10-ը հայտարարել է նախագահական ընտրությունների օր։ Այս մասին հայտնում է «Ալիք մեդիան»։ Դե ֆակտո կառավարության կողմից վերահսկվող «Ռես»...
19:44 21/01/2022Սաակաշվիլիի Ջավախքի թեմ տեղափոխելու նախաձեռնությունն իրատեսական չէ․ ԿոբախիձեՎրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլիին բանտից տնային կալանքի տակ պահելու նպատակով թեմ տեղափոխելու նախաձեռնությունն իրատեսական չէ, հայտարարել է իշխող «Վրացական երազանք-Ժողովրդավարական Վրաստան»...
17:41 21/01/2022Եվրոպական միության պատվիրակությունը Հայաստանում էՆիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԵՄ խորհրդում ֆրանսիական նախագահության ներկայացուցիչ, Ֆրանսիայի նախագահի գրասենյակի խորհրդական Իզաբել Դյումոնի և Հարավային Կովկասի ու Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ...
17:19 21/01/2022Թուրքական երգիծական հանդեսի ծաղրանկարը՝ գնաճի շուրջ Էրդողանի հայտարարության վերաբերյալԹուրքական «Uykusuz» (Անքուն) երգիծական հանդեսի այս շաբաթվա համարի շապիկին ծաղրանկար է հրապարակվել, որը վերաբերում է Թուրքիայում տիրող գնաճի վերաբերյալ երկրի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի վերջին...
15:51 21/01/2022Ռուսաստանում՝ կորոնավիրուսի նոր ռեկորդներ․ 52.3%-ի մոտ՝ «Դելտա», 47.7%-ի մոտ՝ «Օմիկրոն»Ռուսաստանում կորոնավիրուսով վարակման ռեկորդային ցուցանիշ է գրանցվել։ Գազետա․ռու-ի փոխանցմամբ՝ անցած մեկ օրվա ընթացքում Ռուսաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակման 49 513 նոր դեպք, ինչը ռեկորդային...

14:08 04/09/2020Землетрясение произошло в высокогорье на западе ГрузииЗемлетрясение магнитудой 3,1 произошло в регионе Рача на востоке Грузии, сообщает Национальный центр сейсмического мониторинга Грузии.
09:41 04/09/2020В Грузии Самвел Петросян будет выдвигаться по спискам «Альянса патриотов»Бывший депутат парламента Грузии и действующий депутат Сакребуло Ахалкалаки Самвел Петросян будет баллотироваться на предстоящих парламентских выборах 2020-го года.
17:26 03/09/2020Хакеры атаковали лабораторию Лугара в Грузииакеры одной из иностранных спецслужб 1 сентября совершили кибератаку и взломали информационную систему Минздрава Грузии и исследовательского центра общественного здравоохранения имени Ричарда Лугара...
16:08 03/09/2020Трое граждан Индии задержаны за незаконное пересечение армяно-грузинской границыТрое граждан Индии задержаны в Грузии по обвинению в незаконном пересечении государственной границы.
13:59 03/09/2020«Я не спал несколько ночей»: Ефремов признал вину в суде3 сентября, в ходе очередного заседания по делу о смертельном ДТП с участием Михаила Ефремова, актер повторно признал свою вину в произошедшем, пишет gazeta.ru.
12:54 03/09/2020За сутки в Грузии зафиксировано 20 новых случаев коронавируса41 гражданин Грузии доставлен на лечение из других стран.
12:28 03/09/2020В Арцахе за минувшие сутки выявлено 4 новых случая заражения коронавирусомДля тестирования за сутки был взят 261 образец. До сегодняшнего дня исследовано 11 158 образцов.
10:48 03/09/2020Энзел Мкоян будет участвовать в парламентских выборах в ГрузииСегодня люди хотят, чтобы я выдвинулся, я выдвигаюсь по просьбе людей, так же, как и я хочу – я 5 раз был депутатом парламента и хочу, чтобы меня избрали и в 6-ой раз.
10:02 03/09/2020В Турции началась вторая волна коронавирусаОн добавил, что также много новых случаев заражения наблюдаются в восточных провинциях страны – Газиантепе, Шанлыурфе, Мардине, Эрзуруме.
18:45 02/09/2020Араик Арутюнян прокомментировал отказ от встречи с Артуром ВанецяномА. Арутюнян заверил, что точно не обсуждал с премьер-министром РА вопрос проведения или не проведения данной встречи.
17:35 02/09/2020А. Арутюнян: С каждым днем наша передовая укрепляется, с каждым днем наша армия усиливаетсяВ Арцахе будет связь, соответствующая качеству и цене связи в Армении.
14:05 02/09/2020Учебный процесс в Грузии перенесен не будет – несмотря на увеличение числа зараженных COVID-19Учеба в школах перенесена не будет, несмотря на то, что в Грузии за последние сутки выявили рекордные 38 новых случаев коронавирусной инфекции.
11:16 02/09/2020В Грузии зафиксирован суточный рекорд инфицированных коронавирусом – 38 человекЗа последние сутки в Грузии выявлено 38 новых случаев коронавируса. По данным официального сайта StopCov, общее число инфицированных к этому времени составляет 1 548. Вместе с тем за последние 24...
09:53 02/09/2020Иранский чемпион по борьбе приговорен к смертной казниИранский чемпион по борьбе Навид Афкари будет казнен за свою предполагаемую роль в протесте против правительства в 2018 году, передает gazeta.ru со ссылкой на TMZ Sports.
20:38 01/09/2020Грузинские спасатели в августе на побережье Черного моря спасли 170 человекИз 170 спасенных 48 были несовершеннолетними.
13:41 01/09/2020В Турции арестован «эмир» террористической группировки «Исламское государство»«Эмир» террористической группировки «Исламское государство» (запрещена в ряде стран, в том числе и в РФ) в Турции арестован, заявил глава МВД страны Сулейман Сойлу.
11:40 01/09/2020В Грузии число инфицированных коронавирусом за сутки увеличилось на 23За последние сутки в Грузии выявлено 23 новых случаев коронавируса. По данным официального сайта StopCov, общее число инфицированных к этому времени составляет 1510. Вместе с тем за последние 24 часа...
18:11 31/08/2020В Турции после длительной голодовки умерла правозащитницаВ Стамбуле умерла правозащитница Эбру Тимтик, восемь месяцев назад объявившая голодовку требованием справедливого судебного разбирательства для себя и 17 коллег.
16:26 31/08/2020Коронавирус нашли в офисе правящей партии Грузии, на COVID-19 теперь проверяют всехВ офисе правящей партии "Грузинская мечта – Демократическая Грузия" выявлено еще два случая заражения коронавирусом, сообщает sputnik-georgia.
16:17 31/08/2020Известна дата парламентских выборов в ГрузииВыборы в парламент Грузии и в Верховный совет Аджарии пройдут 31 октября. Соответствующее распоряжение подписала президент Грузии Саломе Зурабишвили. "Эти выборы для нас имеют особое значение. Они...