18:02 24/01/2022Թուրքիայի «Anadolu» գործակալությունն Անիի մասին հոդվածում ոչինչ չի նշում քաղաքի հայկական անցյալի մասինԹուրքական պետական «Anadolu» լրատվական գործակալությունը հոդված է հրապարակել Անիի վերաբերյալ։ Հոդվածում, սակայն, որևէ բառ չի նշվում քաղաքի հայկական անցյալի մասին։ «Էրմենիհաբերի» հաղորդմամբ,նշվում է, որ...
14:36 24/01/2022Իրանի ճանապարհների և քաղաքաշինության նախարարը մեկնում է ԱդրբեջանԻԻՀ ճանապարհների և քաղաքաշինության նախարարը կմեկնի Բաքու՝ երկու երկրների միջև տարանցման ու բեռնափոխադրումների դյուրացման հետ կապված հարցերի քննարկման նպատակով: Այս մասին հայտնում է ParsToday-ը։...
14:17 24/01/2022Թուրքիայում էժան հացի համար երկար հերթեր են գոյանումՉնայած վատ եղանակային պայմաններին և տեղացող ձյանը՝ Բուրսայում հերթեր են գոյանում էժան հացի վաճառակետերի դիմաց։ Այս մասին հայտնում է Թուրքիայի խորհրդարանի ընդդիմադիր «Ժողովրդահանրապետական»...
13:53 24/01/2022Պոլսահայ երգչուհին Դուրյանի «Տրտունջք» բանաստեղծության հիման վրա երգ է թողարկելՊոլսահայ երգչուհի Մարալ Այվազը բանաստեղծ Պետրոս Դուրյանի 170-ամյա հոբելյանի առթիվ նրա հանրահայտ «Տրտունջք» ստեղծագործության հիման վրա երգ է թողարկել: Հոլովակն արդեն Մարալ Այվազի YouTube-ի պաշտոնական...
15:24 23/01/2022Էրդողանը հայտարարել է Թուրքիայում «3+3» ձևաչափով հերթական հանդիպում անցկացնելու ծրագրի մասինԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է «3+3» հարթակի շրջանակում հաջորդ տարածաշրջանային հանդիպումը Թուրքիայում անցկացնելու Անկարայի մտադրության մասին։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այս մասին...
18:30 22/01/2022ԻԻՀ բանակի ռազմաօդային ուժերն արդիականացնում են իրենց սպառազինությունըԻԻՀ բանակի ռազմաօդային ուժերի փոխհրամանատարն ընդգծել է, որ «իրանցի մասնագետների և պաշտպանական արդյունաբերության անձնակազմի օգնությամբ, կանխարգելիչ և պաշտպանական ռազմավարության նպատակով, ռազմաօդային...
17:39 22/01/2022Ադրբեջանցի զինծառայողը զինվորական հոսպիտալի շենքից ցած է նետվել ու մահացելԱդրբեջանի պետական սահմանապահ ծառայության զինծառայողն ինքնասպան է եղել հոսպիտալում։ Այս մասին գրում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները։ Ժամկետային զինծառայող Ռամիլ Ռզագուլիևը զորակոչվել է պետական սահմանապահ...
16:56 22/01/2022Իրանում բարեկարգվել է հայկական եկեղեցի, որը Բուշեհր քաղաքի կարևոր և նշանակալի պատմական հուշարձաններից էԻրանի հարավ-արեւմտյան Բուշեհր նավահանգստային քաղաքում հայկական եկեղեցի (Gregorian Church) է բարեկարգվել, հայտնում է Tehran Times-ը` փոխանցում է Pasttoday-ը։ Ավարտվել է հայկական տաճարի տարածքի...
15:17 22/01/202222.01.2022. Արցախում կորոնավիրուսով 4 հիվանդի վիճակ գնահատվում է ծայրահեղ ծանրԿորոնավիրուսային հիվանդության իրավիճակը Արցախում
14:40 22/01/2022Վերջին մեկ օրում Ռուսաստանում հոսպիտալացվել է COVID-19-ով վարակված մոտ 10 հազար մարդՎերջին մեկ օրվա ընթացքում Ռուսաստանում հոսպիտալացվել է COVID-19-ով վարակված մոտ 10 հազար հիվանդ՝ 8,4 տոկոսով ավելի, քան նախորդ օրը (9136), լրագրողներին հայտնել են կորոնավիրուսի տարածման դեմ պայքարի...
14:08 22/01/2022Ամիր Աբդոլլահյան. Իրանը և Ռուսաստանը կունենան գերազանց մակարդակի համագործակցությունԻԻՀ ԱԳ նախարարն անդրադառնալով Մոսկվայում իր ռուս գործընկերոջ հետ հանդիպմանը, Թվիթերում գրել է. «Իրան-Ռուսաստան հարաբերությունների նոր փուլում սպասվում է գերազանց համագործակցություն»: ParsToday-ը...
13:46 22/01/2022Փաշինյանի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել հեռախոսազրույց Պուտինի հետՀայկական կողմի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել Նիկոլ Փաշինյանի ու ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հեռախոսազրույցը։ Այս մասին հաղորդում է Կրեմլի պաշտոնական էջը։ Քննարկվել են 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի,...
12:23 22/01/2022Իրանի «Արաս» ազատ գոտուց արտահանվել է 665 մլն դոլարի ապրանք․ հիմնական ուղղություններից եղել է նաև ՀայաստանըԻրանի «Արաս» ազատ գոտու գործադիր տնօրենը հայտարարել է, որ այս գոտուց արտահանվել է 665 մլն դոլարի ապրանք, գրում է ParsToday-ը։ «Արաս» ազատ գոտու կազմակերպության գործադիր տնօրեն Մոհսեն Նարիմանն այսօր...
11:40 22/01/2022Վրաստանում մեկ օրում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 11 039 նոր դեպք, մահացել է 42 մարդՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 11 039 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը հրապարակվել է stopcov.ge կայքէջում, գրում է վրացական «Առաջին ալիք»-ը։ Ըստ աղբոյւրի՝ վերջին 24 ժամում անցկացվել է 63 875...
10:41 22/01/2022Իրանը Ռուսաստանի հետ քննարկում է Բուշերում ԱԷԿ-ի նոր բլոկներ կառուցելԻրանը Ռուսաստանի հետ բանակցություններ է վարում Բուշեր քաղաքում ԱԷԿ-ի նոր բլոկների կառուցման շուրջ, հայտնում է Press TV հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով Իրանի ատոմային Էներգիայի կազմակերպության...
20:15 21/01/2022Հարավային Օսիայում ապրիլի 10-ին նախագահ կընտրենՎրաստանի կողմից չվերահսկվող Հարավային Օսիայի խորհրդարանը ապրիլի 10-ը հայտարարել է նախագահական ընտրությունների օր։ Այս մասին հայտնում է «Ալիք մեդիան»։ Դե ֆակտո կառավարության կողմից վերահսկվող «Ռես»...
19:44 21/01/2022Սաակաշվիլիի Ջավախքի թեմ տեղափոխելու նախաձեռնությունն իրատեսական չէ․ ԿոբախիձեՎրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլիին բանտից տնային կալանքի տակ պահելու նպատակով թեմ տեղափոխելու նախաձեռնությունն իրատեսական չէ, հայտարարել է իշխող «Վրացական երազանք-Ժողովրդավարական Վրաստան»...
17:41 21/01/2022Եվրոպական միության պատվիրակությունը Հայաստանում էՆիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԵՄ խորհրդում ֆրանսիական նախագահության ներկայացուցիչ, Ֆրանսիայի նախագահի գրասենյակի խորհրդական Իզաբել Դյումոնի և Հարավային Կովկասի ու Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ...
17:19 21/01/2022Թուրքական երգիծական հանդեսի ծաղրանկարը՝ գնաճի շուրջ Էրդողանի հայտարարության վերաբերյալԹուրքական «Uykusuz» (Անքուն) երգիծական հանդեսի այս շաբաթվա համարի շապիկին ծաղրանկար է հրապարակվել, որը վերաբերում է Թուրքիայում տիրող գնաճի վերաբերյալ երկրի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի վերջին...
15:51 21/01/2022Ռուսաստանում՝ կորոնավիրուսի նոր ռեկորդներ․ 52.3%-ի մոտ՝ «Դելտա», 47.7%-ի մոտ՝ «Օմիկրոն»Ռուսաստանում կորոնավիրուսով վարակման ռեկորդային ցուցանիշ է գրանցվել։ Գազետա․ռու-ի փոխանցմամբ՝ անցած մեկ օրվա ընթացքում Ռուսաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակման 49 513 նոր դեպք, ինչը ռեկորդային...

12:58 23/07/2015RFE/RL: Most dramatic period of Azerbaijan press development came after Ilham Aliyev took officeAzerbaijan celebrates National Press Day on July 22 every year. Yet, in spite of the formal celebrations and congratulations, it is far from being a holiday for all the media workers in Azerbaijan...
12:34 23/07/2015President of Artsakh Bako Sahakyan visits Kashatagh regionOn 22 July Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the Kashatagh region and got acquainted on site with the activities of the new water reservoir being built at the intersection of the...
11:20 23/07/2015James Warlick: A negotiated settlement is possible if the parties are ready and willingThe U.S. Co-chair of the OSCE Minsk Group James Warlick wrote on Twitter that he is meeting today with Azerbaijan’s president and foreign minister in Baku to discuss a settlement of the Nagorno...
11:09 23/07/2015Defense Ministry of Karabakh: Azerbaijan violates ceasefire 130 times on July 22 and night of July 23On July 22 and the night of July 23 the Azerbaijani side violated the ceasefire about 130 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan.
20:30 22/07/2015Hardworking people are welcome in Nagorno Karabakh, German Sterligov saysRossiana Markovskaya, a correspondent of Russian TV Channel ‘Zvezda’, received a second job offer from Russian millionaire German Streligov.
15:33 22/07/2015Armenian frontier guards release Azerbaijani border violators after explanatory talkArmenian frontier guards have released two Azerbaijanis who illegally crossed the border. The frontier guards detained the Azerbaijanis (residents of Georgia) who intended to have a swim in the river...
14:19 22/07/2015No violation of cease-fire regime recorded during OSCE Mission monitoringOn July 22, in accordance with the arrangement reached with the authorities of the Nagorno Karabakh Republic, the OSCE Mission conducted a planned monitoring of the Line of Contact between the armed...
14:08 22/07/2015Spokesman for Karabakh’s president: Increased activity of Azerbaijani troops is quite a regular occurrenceIncreased activity of Azerbaijani troops is quite a regular occurrence
12:55 22/07/2015Defense minister of Armenia inspects situation on the frontline, gives instructionsArmenian Defense Minister Seyran Ohanyan visited on July 21-22 the military units in the southeastern section.
11:32 22/07/2015Defense Army of Nagorno Karabakh stops offensive actions of Azerbaijani troopsOn July 21, Azerbaijani troops continued to intensively violate the ceasefire along the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, said the press service of Defense Ministry...
10:19 22/07/2015Statoil does not comment on sale of its TAP stake and new buyers, announced by SOCARNorway's oil and gas Company Statoil is to sell its 20% stake in the Trans Adriatic Gas Pipeline (TAP) project that will carry gas from Azerbaijan to Europe, the president of Azerbaijani state energy...
20:24 21/07/2015Azerbaijani information about explosion of tanks is a figment of imagination, Defense Ministry of NKR saysDefense Ministry of NKR says
20:11 21/07/2015Defense Ministry of Nagorno Karabakh: Intense exchange of fire continues between sides on line of contactDefense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic issued a statement saying: “It is not quiet again on the line of contact between troops of Karabakh and Azerbaijan.
19:03 21/07/2015US Co-chair of OSCE Minsk Group James Watlick: Then it’s on to BakuThe Co-chairs of the OSCE Minsk Group are meeting in Vienna today, on July 21, to discuss the settlement of the Karabakh conflict, the U.S.
18:21 21/07/2015Albuquerque Journal: Pro-Azerbaijan lobbyists in US do not register officially and introduce ‘absurd’ resolutionsThere’s nearly 7,000 miles (about 11,265 km) between the US state New Mexico and Azerbaijan. But the distance between the two belies an increasing political coziness. Mary Kay Papen, a top-ranking...
15:51 21/07/2015Turkish organization ASIMDER intends to disrupt annual liturgy in Surb Khach Armenian church on Lake VanSurb Khach Church was built in 915-921 AD by order of Armenian King Gagik Artsruni
14:44 21/07/2015President of Karabakh Bako Sahakyan awards Gratitude Medal to Dmitry AdbashyanBy a decree of President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan, Dmitry Adbashyan has been awarded the Gratitude Medal for his services to the NKR, the presidential press service reported.
12:11 21/07/2015OSCE Mission to conduct planned monitoring of Line of Contact between Karabakh and AzerbaijanOn July 22, in accordance with the arrangement reached with the authorities of the Nagorno Karabakh Republic, the OSCE Mission will conduct a planned monitoring of the Line of Contact between the...
10:30 21/07/2015Turkey attack: Border security to increase, says PMTurkish PM Ahmet Davutoglu has promised to boost security along the country's border with Syria, after 30 people were killed by a bomb in the town of Suruc, BBC reported.
10:25 21/07/2015Vank village in Artsakh is now recognized tourist center, Bako Sahakyan saysOn 20 July Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the Vank village in the Martakert region and met with representatives of the community, according to the press service of President of...