16:33 14/01/2022Բերձորի մոտակայքում Արցախի քաղաքացին հայտնվել է Ադրբեջանի ԶՈՒ վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում. ԱՀ ԱԱԾԱյսօր ժամը 15։30-ին Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությանը հաղորդվել էր Բերձոր քաղաքի 1953թ.
15:53 14/01/2022Ռուբինյանը մինչ թուրք բանագնացին հանդիպելը խոսել է Անդրեյ Ռուդենկոյի հետՀունվարի 14-ին, Հայաստանի և Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչների հանդիպմանն ընդառաջ Մոսկվայում տեղի է ունեցել ԱԺ փոխնախագահ, Հայաստան-Թուրքիա կարգավորման գործընթացի հատուկ ներկայացուցիչ Ռուբեն...
15:41 14/01/2022Ըստ HRW-ի զեկույցի՝ Արցախում անկախ դիտորդների բացակայության պայմաններում չկան փոխհրաձգության խնդիրները կարգավորելու մեխանիզմներՕրերս հրապարակվել է Human Rights Watch իրավապաշտպան կազմակերպության այս տարվա զեկույցը, ուր առանձին գլուխ նվիրված է հետպատերազմյան շրջանում, ժողովրդավարության և մարդու իրավունքների հարցերում անցած...
15:21 14/01/2022Զախարովան Էրդողանի խորհրդականին կոչ է արել Ղազախստանի թեմայով չմտածված հայտարարություններ չանելՄոսկվան հույս ունի, որ Թուրքիան կհրաժարվի Ղազախստանի վերաբերյալ չմտածված հայտարարություններ անելուց և չի «փորձի ձուկ բռնել պղտոր ջրում»: Նման հայտարարություն է արել Ռուսաստանի արտգործնախարարության...
12:11 14/01/2022Թուրքիայի ու Հայաստանի հատուկ բանագնացները ժամանել են ՌԴ ԱԳՆՔիչ անց կմեկնարկի հանդիպումը։
12:08 14/01/2022Վրաստանում համավարակի մեկնարկից մինչ օրս կորոնավիրուսից մահացել է 14 395 մարդՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 5 567 նոր դեպք: Այս մասին հայտնում է վրացական «Առաջին ալիք»-ը։ Ինտենսիվ թեստավորման վերջին 24 ժամում անցկացվել է 60 753 թեստ, այստեղից 34 092-ը՝ հակագենի արագ...
20:27 13/01/2022Վրաստանը մարդու իրավունքների պաշտպանության առումով հետընթաց է գրանցելՄիջազգային իրավապաշտպան կազմակերպությունն (Human Rights Watch) ամփոփել է 2021 թվականին մարդու իրավունքների վիճակն ամբողջ աշխարհում, գրում է «Ալիք մեդիան»։ Ըստ զեկույցի՝ անցյալ տարի Վրաստանում...
18:17 13/01/2022Ադրբեջանի բարձրագույն ռազմական ուսումնարանի ծրագիրը համապատասխանեցվել է թուրքականինԱդրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը այցելել է Հեյդար Ալիևի անվան բարձրագույն ռազմական ուսումնարան, որտեղ խոսել է բանակում կատարված բարեփոխումների մասին: Այս մասին գրում է ermenihaber-ը։...
16:54 13/01/2022Միտերանի ինստիտուտի մրցանակը՝ թուրքական բանտում գտնվող Սելահաթթին ԴեմիրթաշինՖրանսիայի նախկին նախագահ Ֆրանսուա Միտերանի անվան ինստիտուտը սահմանել է «Քաղաքկան համարձակության» մրցանակ, որը սկսել է հանձնել այս տարվանից: Դրա առաջին հավակնորդը եղել է Թուրքիայի քրդամետ...
15:40 13/01/2022Գերմանիան կշարունակի մարզել Իրաքյան Քուրդիստանի զինված ուժերինԳերմանիայի դաշնային կառավարությունը որոշում է կայացրել ևս 9 ամսով երկարաձգել Իրաքում և Իրաքյան Քուրդիստանում տեղակայված զորախմբի ծառայություն ժամկետը: Այս մասին գրում է Էրմենիհաբերը։ «Իսլամական...
14:15 13/01/2022Վանում 5 տարի անընդմեջ երկարացվում է հանրային միջոցառումների արգելքըՎանում 5 տարի անընդմեջ երկարաձգվող բոլոր տեսակի հանրահավաքների, երթերի ու մամուլի ասուլիսների իրականացման արգելքը հերթական անգամ 15 օրով երկարացվել է։ Այս մասին գրում է «Էրմենիհաբերը»:...
12:02 13/01/2022Սուքիասյանի խոսնակ. Փետրվարի 2-ից կիրականացվեն Երևան-Ստամբուլ չվերթներFLYONE ARMENIA ավիաընկերությունը փետրվարի 2-ից սկսում է ոչ կանոնավոր կոմերցիոն չվերթներ իրականացնել Երևան-Ստամբուլ-Երևան երթուղով: Այս մասին տեղեկացնում է Խաչատուր Սուքիասյանի մամուլի խոսնակ Աննա...
10:20 13/01/2022Մատաղիսից հայտնաբերվել է ռազմական գործողությունների մասնակցի մասունքՌուսական խաղաղապահ առաքելության զորակազմը Արցախի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությանն է փոխանցել հյուսիսարևելյան ուղղությունից (Մատաղիս) հայտնաբերված ևս մեկ զինծառայողի...
10:06 13/01/2022Ալիևն ասել է՝ ռուս խաղաղապահների գործողությունների վերաբերյալ առարկություններ ունենԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հայտարարել է, որ Ղարաբաղում ռուսական խաղաղապահ ուժերի գործողությունների վերաբերյալ որոշակի առարկություններ ունեն և Բաքուն այդ մասին մի քանի անգամ տեղեկացրել է ռուսական...
19:26 12/01/2022Ղազախստանում ստեղծված իրավիճակը հաստատեց ՀԱՊԿ-ի արժեքը՝ որպես ռազմաքաղաքական կառույց․ ՏոկաևՂազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասեմի հետ հանդիպման ժամանակ ասել է, որ հանրապետությունում անցյալի անկարգությունների հետ կապված իրավիճակը հաստատում է ՀԱՊԿ-ի...
17:29 12/01/2022ՀԱՊԿ անդամ երկրների պաշտպանության նախարարների արտահերթ նիստ կանցկացվիՀունվարի 13-ին կանցկացվի ՀԱՊԿ պաշտպանության նախարարների խորհրդի արտահերթ նիստը, որտեղ կքննարկվեն Ղազախստանում խաղաղապահ գործողության անցկացումը: Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, ասել է կազմակերպության...
16:30 12/01/20222021-ին Արցախ է այցելել 4391 օտարերկրյա քաղաքացի2021 թվականի հունվարի 1-ից մինչև դեկտեմբերի 31-ը Արցախի Հանրապետություն է այցելել 4391 օտարերկրյա քաղաքացի: Այս մասին հայտնում է Արցախի էկոնոմիկայի և գյուղատնտեսության նախարարությունը։ Համեմատած 2020...
16:20 12/01/2022ՀԱՊԿ խաղաղապահների դուրսբերումը Ղազախստանից կմեկնարկի հինգշաբթի. ՏոկաևՂազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևն Ալմաթիում կայացած օպերատիվ շտաբի նիստում հայտարարել է, որ ՀԱՊԿ խաղաղապահ զորակազմի դուրսբերումը նախատեսվում է սկսել հինգշաբթի: Այս մասին գրում է Ռիա նովոստին։...
13:44 12/01/2022Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 5 596 նոր դեպք, մահացել է 47 մարդՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 5 596 նոր դեպք: Այս մասին գրում է վրացական «Առաջին ալիք»-ը։ Նշվում է, որ ինտենսիվ թեստավորման վերջին 24 ժամում անցկացվել է 58 109 թեստ, այստեղից 34 115-ը՝...
13:28 12/01/2022Պուտինն ու Փաշինյանը քննարկել են Արցախում ու Ղազախստանում առկա իրավիճակըՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի ու Նիկոլ Փաշինյանի միջև այսօր՝ հունվարի 12-ին կայացել է հեռախոսազրույց։ Կրեմլի պաշտոնական էջի փոխանցմամբ, քննարկվել է Ղազախստանում ՀԱՊԿ խաղաղապահ ուժերի գործունեությունը,...

18:40 09/07/2015Almost twenty US senators write critical letter to Azerbaijan’s President Ilham AliyevUS Senator Benjamin Cardin (D-Md.), Ranking Member of the Senate Foreign Relations Committee, led a group of 15 Republican and Democratic senators calling on President Ilham Aliyev of Azerbaijan to...
17:26 09/07/2015Haqqin.az: Azerbaijani citizens living in Iran cooperate with Kurdish PKK fightersThe commanders of the Kurdistan Workers' Party (PKK) fighters use mobile numbers that belong to Azerbaijanis living in Iran, according to the Azerbaijani news portal Haqqin.az.
11:26 09/07/2015Vandals yet another time defile Christian cemetery in BakuThe Azerbaijani correspondent writes that the mass graves in the abandoned Sabunchi cemetery are placed in a territory made as a memory park
20:01 08/07/2015Hayk Demoyan: Number of Turk visitors of Armenian Genocide Museum-Institute grew sharplyThe Armenian Genocide Genocide-Museum (AGMI) has hosted Turk visitors daily in the past month and a half, Director of AGMI Hayk Demoyan told reporters today.
18:35 08/07/2015President of Karabakh meets with members of Hayastan All-Armenian Fund British affiliatePresident of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan met today in London with members of the Hayastan All-Armenian Fund’s British affiliate and the Chair of the affiliate Armine Karapeti, the...
16:58 08/07/2015Hovhannisyan: Azerbaijani troops possibly ‘down’ toy aircrafts of their childrenAzerbaijan Defense Ministry spread false information about allegedly shooting down Armenian drones twice in the week.
19:22 07/07/2015No alternative to peaceful settlement of Karabakh conflict. Armenian FM meets EU Special RepresentativeArmenian Foreign Minister Edward Nalbandyan met today, on July 7 Special Representative of the EU for South Caucasus and the crisis in Georgia Herbert Salber, Armenian Foreign Ministry said.
17:45 07/07/2015In Washington, OSCE MG Co-chairs heard US is committed to working with Russia and France on Karabakh problem“In mtgs in Washington, the Co-chairs heard from the US that we are committed to working with Russia and France on #NKpeace and a settlement,” the U.S.
15:38 07/07/2015Azerbaijan adds Kazarnovskaya in “black list” for NKR visitThe spokesperson for the Foreign Ministry of Azerbaijan, Hikmet Hajiyev, said that the Russian opera singer Lyubov Kazarnovskaya’s name will be included in a list of undesirable people because of her...
13:36 07/07/2015Hacking attack on Italy-based cybersecurity firm reveals its cooperation with repressive regime in AzerbaijanThe Italy-based cybersecurity firm Hacking Team, which works with law enforcement and national security organizations and offers legal offensive security services, using malware and vulnerabilities...
19:25 06/07/2015Special State Protection Service of Azerbaijan blocks SkypeSerious problems occur in the work of the Internet program Skype in Azerbaijan, Oxu.az reports. According to the report, it is impossible to log in Skype from computers or mobile devices. That is to...
19:16 06/07/2015Armen Apikyan: Armenian air force has enough equipment to ensure impregnability of our airspace“Yet the equipment in our arsenal is enough to give a fitting rebuff to the enemy and ensure the impregnability of our airspace''
16:31 04/07/2015Armenian soldier wounded on frontline position after Azerbaijan opens gunfireArmenian serviceman Arsen Khachatryan, 20, was wounded today, on July 4, around 1:30 am Yerevan time as the Azerbaijani side opened gunfire.
15:37 04/07/2015Bako Sahakyan signs decrees on appointments in NKR governmentOn 4 July President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan signed a set of decrees, the press service of the NKR President Office reports.
12:00 04/07/2015Transparency International: Endemic corruption permeating all spheres of public life in AzerbaijanCorruption in Azerbaijan is widely perceived to be endemic and deeply institutionalised – permeating all spheres of public life, with entrenched political patronage networks and widespread conflicts...
10:35 03/07/2015European Games incomes tiny, tourists fail to arrive in Baku and journalists have no chance to talk to athletesReporting about powerful people can be a dangerous line of work. In Azerbaijan, it may cost you your freedom. Investigative journalist Khadija Ismayilova is currently in jail for exposing corrupt...
18:08 02/07/2015Azerbaijani society can become tolerant and aggressive with single movement of Ilham Aliyev’s hand“Despite the enormous sums of money allocated for the development of sport, it does not develop, which means that a wrong policy is conducted in the sphere of sport,”
12:50 02/07/2015US Department of State: Discrimination against women, children, believers and sexual minorities in AzerbaijanThe US Secretary of State John Kerry introduced the Country Reports on Human Rights Practices for 2014 where the Department of State analyses the human rights situation in different spheres in...
19:50 01/07/2015President of NKR signs law on government structureOn 1 July President of the Nagorno Karabagh Republic Bako Sahakyan signed the law "On the Structure of the Nagorno Karabagh Republic’s Cabinet of Ministers, the press service of NKR’s president...
18:35 01/07/2015Byrakan Observatory in Armenia declared regional astronomical centerThe Byurakan Astrophysical Observatory after V. Hambartsumyan has been declared a regional astronomical center by a decision of the International Astronomical Union, the Information and Analytical...