14:55 08/01/2022Պուտինը հեռախոսազրույցներ է ունեցել Փաշինյանի ու Լուկաշենկոյի հետՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույցներ է ունեցել Նիկոլ Փաշինյանի ու Բելոռուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկեյի հետ։ Ռուսական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, քննարկվել է Ղազախստանում տիրող...
12:18 08/01/2022Վրաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսի 2622 նոր դեպք, մահացել է 46 հիվանդՎրաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսի 2622 նոր դեպք։ Այդ մասին տեղեկություն է տարածում Հիվանդությունների վերահսկման ազգային կենտրոնը, գրում է վրացական «Առաջին ալիք»-ը։ Վերջին 24 ժամում երկրում...
10:25 08/01/2022Իրանական Pasto co-ad պատվաստանյութը հաջողությամբ անցել է նախակլինիկական փորձարկումների փուլըԻրանի Պաստերի ինստիտուտի ղեկավարը հայտարարել է, որ Pasto co-ad պատվաստանյութը հաջողությամբ անցել է նախակլինիկական փորձարկումների փուլը: Այս մասին գրում է իրանական Pars Today-ը։ Նշվում է, որ Իրանի...
17:40 07/01/2022Լեռնային Ղարաբաղի հայերը գրեթե ոչ մի աջակցություն չեն ստացել բրիտանական կառավարության կողմից․ Քերոլայն ՔոքսԼորդերի պալատում տեղի ունեցած «Փախստականներ. զանգվածային տեղահանումներ» վերնագրով լսումների ժամանակ բարոնուհի Քերոլայն Քոքսի անդրադարձել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանը։ Նա , մասնավորապես, նշել...
15:42 07/01/2022Ու հիմա սկսվելու են գայկեքը ձգելու պրոցեսները․ ԷլիբեգովաԱդրբեջանագետ Անժելա Էլիբեգովան գրում է․ «Կենտրոնական Ասիայում թյուրքական ինքնագիտակցության զարթոնքի մեջ Թուրքիան տասնամյակներով միլլիոններ ա, որ լցրել ա։ Նույնիսկ եթե հիմա դեմն առնեն, անցնելու են...
15:02 07/01/2022Վրաստանում կորոնավիրուսից մահացել է 46 մարդՀունվարի 7-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ` Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսով վարակման 4 234 նոր դեպք: «Ալիք մեդիայի» փոխանցմամբ՝ ընդհանուր առմամբ, երկրում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերը 953 410-ն...
14:42 07/01/2022Ղազախստան ՀԱՊԿ զորքերի մուտքը «հիշողություններ է արթնացնում»․ ԲորելԵվրամիությունը կոչ է արել Ռուսաստանին հարգել Ղազախստանի ինքնիշխանությունն ու անկախությունը՝ զանգվածային բողոքները ճնշելու համար հանրապետություն ռուսական օդադեսանտային զորքեր ուղարկելու ֆոնին։ Այս...
18:30 06/01/2022Ղազախստանում ՀՀ դեսպանատունը դիմել է հայաստանցիներինՂազախստանում ՀՀ դեսպանատունը ՀՀ քաղաքացիներին հիշեցնում է, որ այդ երկրում գործում է պարետային ժամ՝ ժամը 23։00-ից մինչև 07։00-ն։ «Հայաստանի Հանրապետության բոլոր քաղաքացիներին խիստ կերպով կոչ ենք անում...
14:46 06/01/2022Հայաստանը մոտ 70 զինծառայող է ուղարկել ՂազախստանՀԱՊԿ հավաքական խաղաղապահ ուժերի կազմում Հայաստանը 70 զինծառայող է ուղարկել Ղազախստան։ Այս մասին հայտնում է «Սպուտնիկ Արմենիա»-ն։ Հիշեցնենք, ՀԱՊԿ հավաքական ուժերը պահպանելու են ռազմավարական կարևոր...
13:05 06/01/2022Փաշինյանի նախկին թիմակից. Հերթական անգամ ՀՀ պետական շահը ստորադասվեց ու վտանգվեցՆիկոլ Փաշինյնաի նախկին թիմակից, ԱԺ նախկին պատգամավոր Գայանե Աբրահամյանը գրում է. «Հերթական անգամ ՀՀ պետական շահը ստորադասվեց ու վտանգվեց։ Հասկանալի է, որ ՀՀ-ն չի նախաձեռնել, առավել ևս, որոշում...
12:52 06/01/2022ՀԱՊԿ հավաքական խաղաղապահ ուժերը պահպանելու են Ղազախստանի պետական և ռազմական կարևոր օբյեկտներըՀԱՊԿ հավաքական անվտանգության խորհրդի որոշմամբ, ժամաակավորապես Ղազախստան են ուղարկվել հավաքական խաղաղապահ ուժեր իրավիճակի կայունացման ու կարգավորման նպատակով։ Այս մասին հայտարարել է ՀԱՊԿ մամուլի...
11:42 06/01/2022ՀՀ ԱԳՆ. Ղազախստան ահաբեկչական խմբավորումների ներթափանցման մասին լուրերը տագնապալի ենՀայաստանի ԱԳ նախարարությունը տարածել է հակտարարություն Ղազախստանում տեղի ունեցող իրադարձությունների մասին։ Հայտարարության մեջ ասված է.
23:50 05/01/2022Փաշինյանը՝ «որպես ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի նախագահ»Նիկոլ Փաշինյանը հայտնում է, որ քիչ առաջ հեռախոսազրույց է ունեցել Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարդ Տոկաևի հետ.
20:31 05/01/2022Հայաստանի և Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչները կհանդիպեն հունվարի 14-ին Մոսկվայում. ՀՀ ԱԳՆ խոսնակՀայաստանի և Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչների առաջին հանդիպումը տեղի կունենա հունվարի 14-ին Մոսկվայում։ Այս մասին հայտնել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Վահան Հունանյանը։ Հիշեցնենք, որ Հայաստան-Թուրքիա...
19:30 05/01/2022Վրաստանում սկսվել է «Օմիկրոն»-ի ներքին տարածումը. Ամիրան Գամղրելիձե«Ներկայում Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի «Օմիկրոն» տարբերակի 253 դեպք, սակայն այս շտամով վարակվածների իրական թիվը երեքից չորս անգամ ավելի է», – 1tv.ge-ի հաղորդմամբ, հայտարարել է Վրաստանի...
18:15 05/01/2022Սկսվել է Իրանի տարածքով թուրքմենական գազի մատակարարումն ԱդրբեջանԱդրբեջանը սկսել է թուրքմենական գազ ստանալ` կապույտ վառելիքի մատակարարումների փոխանակման վերաբերյալ Իրանի և Թուրքմենստանի հետ կնքված եռակողմ համաձայնագրի շրջանակում։ ՏԱՍՍ-ին հայտնել է Ադրբեջանի...
17:20 05/01/2022Վաղարշակ Հարությունյանը նշանակվել է Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպանՎարդան Տողանյանը հետ է կանչվել Ռուսաստանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպանի պաշտոնից։ «Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 132-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի, ինչպես նաև...
12:00 04/01/2022Թուրքիայում Վրաստանի դեսպանը հայտարարել է՝ Վրաստանը չի մասնակցի Թուրքիայում կայանալիք 3+3 ձևաչափով հանդիպմանըԹուրքիայում Վրաստանի դեսպան Գիորգի Ջանջղավան հայտարարել է, որ Վրաստանը չի մասնակցի Թուրքիայում նախատեսված այսպես կոչված 3+3 ձևաչափով հերթական հանդիպմանը։ Այսպիսի հայտարարություն է արել վրացի...
11:30 04/01/2022Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 3 590 նոր դեպք, մահացել է 67 հիվանդՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 3 590 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը հրապարակվել է կառավարության stopcov.ge կայքում, գրում է վրացական «Առաջին ալիք»-ը։ Վերջին 24 ժամվա ընթացքում երկրում...
17:57 03/01/2022Դեկտեմբերին Թուրքիայում գնաճը հասել է 19 տարվա առավելագույն շեմին՝36,08%-ի2021 թվականի դեկտեմբերին նախորդ տարվա նույն ամսվա համեմատ Թուրքիայում սպառողական գներն աճել են 36,08%-ով՝ 2002 թվականի սեպտեմբերից ի վեր լիրայի փոխարժեքի անկման ամենաբարձր տեմպերի պայմաններում:...

16:38 16/06/2015AFP: Even Armenian athletes from other countries fearful of aggressive crowds during Euro-Games in BakuThe Azerbaijani organizers of the European Games are prepared for anti-Armenian sentiment from the home crowd, they said after the Armenia team was booed at the opening ceremony, according to the...
11:09 16/06/2015Rebecca Vincent: Rock band U2 stands up for political prisoners in Azerbaijan, unlike Lady GagaPaul David Hewson, the frontman of the world-famous Irish rock-band U2 and famous for his stage name Bono, stood up for political prisoners in Azerbaijan, Turan news agency reports citing online...
10:05 16/06/2015Baku police officer fired for spreading footage of bus hitting Austrian athletesThe bus driver, Veli Ahmadov, was detained the same day and arrested before the investigation was finished.
17:41 15/06/2015Armenian Ambassador to Iran calls on Iranian businessmen to make investments in ArmeniaArmenia assesses positively Iran’s position regarding the Karabakh conflict, the Armenian Ambassador to Iran, Artashes Tumanyan, told the Iranian news agency FARS.
16:42 15/06/2015Tbilisi flooding: 14 missing people return home safeFourteen people who were reported missing after Sunday morning’s deadly Tbilisi flood have shown up safe and well and are now recovering from their ordeal with their loved ones, Agenda.ge reports.
15:25 15/06/2015Eurasianet: European Games’ sponsors have close ties to Ilham Aliyev’s clanThat corporate sponsorship and international sporting events go hand-in-hand is nothing new. But the extent to which many sponsors of the European Games have connections to the host nation,...
14:27 15/06/2015Ambassador Tumanyan: Armenia wants to link Iran to Eurasian Economic UnionA big terminal is planned to be constructed on the Iranian-Armenian border, which will contribute to the increase in bilateral product turnover.
13:30 15/06/2015Yerevan Zoo support group travels to TbilisiA support group of four was delegated from Yerevan Zoo to Tbilisi on Sunday to provide necessary assistance to their Georgian colleagues, according to the Facebok page of Yerevan Zoo.
12:52 15/06/2015International rights groups condemn Azerbaijani authorities barring foreign journalists’ entryProtests against Azerbaijan's human rights record took place in cities around the world Friday.
17:38 13/06/2015Ordinary Azerbaijanis forced to pay off European Games: Ill do not get medicine, civil servants deprived of bonus salariesThe Azerbaijani authorities politicized the European Games in Baku exactly the same way as they did with Eurovision in 2012.
16:30 13/06/2015Didier Burkhalter evacuates human rights defender from Azerbaijan who hid in Swiss Embassy for almost yearThe chairman of the Institute for Reporters’ Freedom and Safety (IRFS), Emin Huseynov, who was sheltered in the Swiss Embassy in Baku as the Azerbaijani authorities tried to arrest him on trumped-up...
14:52 13/06/2015Haaretz: European Games of shame – guests will leave and Azerbaijani people will be left to pay for showThe European Games are part of the president Aliyev's grand plan to cover up the theft of the country’s riches and the suppression of human rights in Azerbaijan, Anshel Pfeffer writes for the Israeli...
13:36 13/06/2015Putin, Erdogan have talks in BakuPresidents of Russia and Turkey Vladimir Putin and Recep Erdogan had negotiations on Saturday, TASS reports.
13:04 13/06/2015International reports: Azerbaijan spectators gave Armenian delegation hostile reception at Euro-Games opening ceremonyThe Armenia team had been anticipating a 'warm' welcome and they duly got it.
12:53 13/06/2015The Guardian: Poor and isolated rural areas come into sharp contrast with Baku embellished ahead of Euro-GamesAzerbaijan’s government wants to boost its reputation with the European Games, but they must not be allowed to lend credibility to an administration which has no regard for free speech, Idrak...
10:51 13/06/2015Foreign Policy: Azerbaijan papers over its dismal human rights record through aggressive lobbyingFor years, Azerbaijan has papered over its dismal human rights record by presenting itself to the United States as a loyal partner in the “war on terror,” a stalwart friend to Israel, and an...
10:44 13/06/2015OCCRP new investigation: Aliyev clan controls assets worth more than US$ 3 billion in banking sectorAzerbaijan hopes to dazzle the world with the first-ever European Games, opening with a lavish ceremony in Baku on June 12.
18:36 12/06/2015European Games without Europe: Leaders of Western European countries disregard opening ceremony of Games in BakuThe athletes from Armenia have been accompanied by the Secretary General of the National Olympic Committee of Armenia, Hrachya Rostomyan, to the European Games.
18:32 12/06/2015Media reports: Foreign Minister of Azerbaijan and Ambassadors to EU, NATO, France and Germany to be dismissed after EuroGamesThe Foreign Minister of Azerbaijan, Elmar Mammadyarov, is in impasse because of the scandal unfolded around the Azerbaijani diplomats who had criticized the corrupt officials.
18:00 12/06/2015Energy and Health Minister of Malta agrees on dubious deal with Azerbaijan and 'gets lost' with his wifeDuring the Parliament session in Malta on June 10, 2015, Parliamentary Secretary Chris Fearne reported Minister for Energy and Health of Malta Konrad Mizzi traveled to Azerbaijan three times during...