10:00 25/12/2021Մոսկվայում Արմեն Մուրադյանը, Ռուբեն Բաբայանը և այլք հանդիպել են ադրբեջանցի գործիչներիՂարաբաղյան 3-րդ պատերազմից հետո առաջին անգամ Մոսկվայում հանդիպել են հայ ու ադրբեջանցի մշակույթի, հասարակական գործիչներ։ Այս մասին գրում է «Սպուտնիկ Արմենիա»-ն։ Հանդիպման մասին հայտնի է դարձել ուրբաթ...
20:15 24/12/2021Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև երկաթուղային հաղորդակցության հետ կապված նախաձեռնությունները զարգացնում են․ ԶախարովաԲրյուսելյան եռակողմ հանդիպումից հետո, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև երկաթուղային հաղորդակցության հետ կապված նախաձեռնությունները զարգանում են՝ համաձայն ձեռք բերված եռակողմ պայմանավորվածությունների։ Այս...
19:53 24/12/2021Ծեծ, քնից ու սնունդից զրկում. Ինչպես են պատժել երեխաներին վրացական մանկատանըՖիզիկական բռնություն, հարկադրական քաղց և նվաստացում: Սա ընդամենը մի փոքրիկ մասն է այն միջոցառումների, որոնք, ըստ ՄԻՊ զեկույցի, մանկավարժները կիրառել են Վրաստանի Պատրիարքարանի ենթակայությամբ գործող...
16:50 24/12/2021Փաշինյանը Սանկտ Պետերբուրգում կմասնակցի ԱՊՀ երկրների ղեկավարների հանդիպմանըՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի նախաձեռնությամբ դեկտեմբերի 28-ին Սանկտ Պետերբուրգում տեղի կունենա Անկախ պետությունների համագործակցության՝ ԱՊՀ երկրների ղեկավարների ավանդական ոչ պաշտոնական հանդիպումը: Այս...
13:58 24/12/2021Վանում երկրաշարժ է գրանցվելԹուրքիայի Վան նահանգի Տուշպա շրջանում գրանվել է երկրաշարժ 3.9 բալ ուժգնությամբ: Ըստ թուրքական լրատվամիջոցների՝ էպիկենտրոնը գտնվել է 7.3 կմ խորության վրա: Երկրաշարժը, ըստ Էրմենիհաբերի, զգացվել է...
17:06 23/12/2021Թուրքիայի և Հայաստանի միջև առաջիկա օրերին կսկսվեն թռիչքները. Թուրք նախարարՀայաստանն ու Թուրքիան առաջիկա օրերին կվերսկսեն երկկողմ թռիչքները։ Այս մասին հայտնել է Թուրքիայի տրանսպորտի և ենթակառուցվածքների նախարար Ադիլ Քարաիսմայիլօղլուն։ Այս մասին գրում է ekhokavkaza.com...
17:00 23/12/2021Իրանի ԶՈւ-ն զորավարժություններին կիրառել է նոր «Karrar» տանկԻրանի զինված ուժերը զորավարժություններին կիրառել են նոր «Karrar» տանկ։ Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի Payambar-e Azam-17 միավորումների վարժանքների ժամանակ նկատել են արդիականացված տանկ,...
14:10 23/12/202123.12.2021. Վրաստանում կորոնավիրուսից մեկ օրում 68 մահ է գրանցվելՎրաստանում անցած մեկ օրվա ընթացքում գրանցվել է COVID-19-ով վարակման 2164 նոր դեպք, մահացել է 68 հիվանդ։ Այս մասին հայտնում է կառավարության մամուլի ծառայությունը։ Թբիլիսիում վերջին 24 ժամում գրանցվել...
13:13 23/12/2021Արցախում շուրջ 1000 երեխա ամանորյա նվերներ է ստացելՌուսական խաղաղապահ զորախմբի զինծառայողները բարերարների հետ միասին մարդասիրական ակցիա են անցկացրել և շնորհավորել գալիք Նոր տարին Արցախի Հանրապետության Մարտակերտի շրջանի (ԼՂՀ) շրջանի մոտ 1000...
12:37 23/12/2021Ադրբեջանը Google-ին խնդրել է քարտեզներից հեռացնել Արցախի Հանրապետության հայկական անվանումներըԱդրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությունը պաշտոնական դիվանագիտական ուղիներով դիմել է Google-ին՝ խնդրելով հրաժարվել հայկական անվանումների օգտագործումից։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ»...
11:46 23/12/2021Ադրբեջանում զինծառայող է մահացելԱդրբեջանում քաղաքացիական հոսպիտալում սրտի ու թոքերի սուր անբավարարության հետևանքով զինծառայող է մահացել։ Այս մասին գրում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները՝ վկայակոչելով այդ երկրի ՊՆ հաղորդագրությունը։...
09:17 23/12/2021Ծաղրանկար հրապարակելու համար թուրք լրագրողը դատապարտվել է2020-ի մարտին սոցցանցում հրապարակած ծաղրանկարի պատճառով թուրք լրագրող Էնվեր Այսևերի նկատմամբ քրեական հետապնդում է իրականացվել։ Բացված դատական գործով որոշումն արդեն կայացվել է։ Լրագրողը նախ...
18:57 22/12/2021Վրաստանում «օմիկրոն»-ով վարակման 24 դեպք է գրանցվելՎրաստանի առողջապահության փոխնախարար Թամար Գաբունիայի խոսքով՝ այսօրվա դրությամբ երկրում գրանցվել է շտամով վարակման 24 դեպք։ «Ալիք մեդիայի» փոխանցմամբ՝ համակարգող նիստից հետո Գաբունիան հայտնել է, որ...
17:55 22/12/2021Միրզոյանն ու Լավրովը կարևորել են դելիմիտացիայի և դեմարկացիայի հարցերով մեխանիզմների ձևավորումըԴեկտեմբերի 22-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից։ Հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկվել է նոյեմբերի 26-ին Սոչիի...
17:53 22/12/2021Մահմուդ Ահմադի Բիղաշ. Թեհրանը չի հանդուրժի տարածաշրջանում որևէ տարածքային փոփոխությունԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Իրանի իսլամական մեջլիսի Իրան-Հայաստան խորհրդարանական բարեկամական խմբի անդամների հետ: ԱԽ գրասենյակից հայտնում են, որ հանդիպման սկզբում Իրանի Իսլամական...
17:23 22/12/2021Ռուսական ինքնաթիռները ոչնչացրել են Սիրիայում խոշոր զինյալներից մեկինՌուսական ինքնաթիռները վերջերս ոչնչացրել են Սիրիայում հայտնի զինյալներից մեկին՝ ալ-Շիշանի Մարգոշվիլիին, հայտարարել է սիրիական կարգավորման հարցով ՌԴ նախագահի հատուկ բանագնաց Ալեքսանդր Լավրենտևը։ Այս...
11:50 22/12/2021Թեհրանի մետրոյում գնացքը դուրս է եկել ռելսերից, կան տուժածներԱռնվազն 22 մարդ վիրավորվել է Թեհրանի մետրոյում գնացքի՝ ռելսերից դուրս գալու հետևանքով, մեկ հոգու վիճակը ծանր է: «ՌԻԱ Նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտնում է Tasnim գործակալությունը։...
10:20 22/12/2021Հարութ Սասունյան. Հիսուսը, Օբաման և Մուհամեդը թուրքեր էին՝ ըստ թուրքական կեղծ պնդումներիՈրևէ վատ բան չկա սեփական ազգությամբ, էթնիկական ծագմամբ կամ կրոնով հպարտանալու մեջ: Սակայն, երբ այդ հպարտությունը դառնում է այնքան մոլեռանդ, որ հասնում է անհեթեթության աստիճանի, ապա գործ ունենք մեկի...
09:16 22/12/2021Էրդողանի մտերիմ գործարարը պատրաստվում 40 մլն դոլարանոց ներդրում անել ԱդրբեջանումԱրցախյան 44-օրյա պատերազմից հետո աստիճանաբար ավելանում է ադրբեջանական շուկա մտնող թուրքական խոշոր ընկերությունների թիվը: «Էրմենիհաբերի» հաղորդմամբ, սկզբում ադրբեջանական շուկա են մտնում թուրքական...

12:56 17/07/2020МИД: Иран готов выступить посредником между Арменией и АзербайджаномОфициальный представитель МИД Ирана Аббас Мусави накануне, 16 июля, заявил, что Иран выступить посредником между Арменией и Азербайджаном, сообщает агентство Irna.
10:51 17/07/2020За сутки в Грузии выявили 4 новых случая коронавирусаВместе с тем за сутки из клиник выписаны еще два пациента – число вылеченных составило 885. Скончались с начала пандемии 15 человек.
18:47 16/07/2020Ашот Дадаян назначен руководителем администрации Аскеранского районаПрезидент Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Араик Арутюнян утвердил ряд решений правительства.
18:32 16/07/2020Минобороны Азербайджана угрожает ядерным терактомГлава пресс-службы Минобороны Азербайджана полковник Вагиф Даргяхлы пригрозил нанести ракетный удар по Мецаморской АЭС.
18:17 16/07/2020Азербайджан начал подтверждать информацию о гибели военнослужащихМинистерство обороны Азербайджана подтвердило новость о гибели рядового военнослужащего Исмаилова Назима Афган оглы.
18:06 16/07/2020Мэр Батуми подал в отставкуМэр Батуми Лаша Комахидзе подал в отставку. Официальное заявление об этом сделал сам Комахидзе. Он не говорит о точных причинах отставки и отмечает, что принял решение с учетом взглядов команды,...
15:44 16/07/2020Ильхам Алиев назначил министра образования Джейхуна Байрамова главой МИД АзербайджанаАлиев в четверг отправил в отставку главу МИД страны Эльмара Мамедъярова.
15:16 16/07/2020Каро Пайлан: Заявления Эрдогана и его министров подливают масла в огонь между Арменией и АзербайджаномКаро Пайлан – депутат-армянин Великого национального собрания Турции от прокурдской Демократической партии народов – коснулся заявлений турецких должностных лиц в защиту Азербайджана.
12:50 16/07/2020Ни один беспилотник ВС Армении не был сбит – МинобороныС 12 июля подразделения ПВО ВС Армении сбили 13 БПЛА противника, 10 из них – ударные, 3 – разведывательные.
12:36 16/07/2020В. Арутюнян: Стратегия Азербайджана в карабахском вопросе состоит в том, чтобы избегать переговоров и решить проблему силойПо его словам, армянская армия действовала четко, грамотно, пресекла активность противника, который понес также потери, не позволив ему выполнить поставленную перед задачу.
11:54 16/07/2020Град и ветер уничтожили часть виноградников в КахетиМестные власти подсчитывают ущерб.
11:32 16/07/2020МИД Армении: Из-за своей недальновидной политики военно-политическое руководство Азербайджана оказалось в тупиковой ситуацииМинистерство иностранных дел Армении выступило с заявлением относительно возобновления Азербайджаном военных действий в направлении Тавушской области РА.
11:20 16/07/2020Число выявленных случаев коронавируса в Грузии достигло 1 006За последние сутки в Грузии выявлено три новых случая коронавируса. Один из них - у десятимесячного ребенка.
10:48 16/07/2020Тигран Абрамян: ВС Армении нанесли тяжелые удары по азербайджанским огневым точкамС целью выйти из сложившейся ситуации руководство Азербайджана прибегает к никуда не ведущим отчаянным шагам, отметил он.
10:38 16/07/2020НС Арцаха: Руководство Азербайджана вовлекает свой народ в очередную авантюру, чреватую для него катастрофическими последствиямиФракции Национального собрания Республики Арцах строго осуждают спровоцированные Азербайджаном в последние дни боевые действия на армяно-азербайджанской границе.
10:28 16/07/2020ВС Армении подбили азербайджанский танкОни поразили огневые позиции артиллерийских и минометных батарей Азербайджана, откуда ранее велась стрельба по армянским позициям и приграничным населенным пунктам
10:06 16/07/2020Призыв МГ ОБСЕ: Воздерживаться от подстрекательской риторики и попыток изменить ситуацию на местахСопредседатели продолжают ставить акцент на необходимости создания атмосферы, способствующей восстановлению мирного процесса.
09:57 16/07/2020Армянская сторона потерь не понесла – Минобороны АрменииПосле ожесточенного боя противник, неся потери, был отброшен.
09:51 16/07/2020Минобороны Армении обнародовало кадры обстрела ВС Азербайджана села Айгепар«Сегодняшний удар азербайджанской стороны в направлении села Айгепар. Чуть позже противник получил достойный ответ», – написала Степанян.
09:42 16/07/2020Тоноян сообщил послу Каспрщику: У азербайджанской стороны многочисленные раненые и погибшиеМинистр обороны проинформировал, что посягательства на границы Армении со стороны Азербайджана пресекаются всеми имеющимися силами и средствами.