17:00 29/12/2021ՌԴ ԱԳՆ-ն Հայաստանին ու Թուրքիային առաջարկել է օգնություն ցանկացած ձևովՌուսաստանը պատրաստ է միջնորդ դառնալ Հայաստանի և Թուրքիայի միջև հարաբերությունների կարգավորման երկխոսության գործում, աջակցել «ցանկացած ձևով»։ «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ, այդ մասին...
16:51 29/12/2021Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման հարցով հանձնաժողովը կարող է ստեղծվել մոտ ժամանակներում. ՌԴ փոխարտգործնախարարՀայաստանի և Ադրբեջանի միջև պետական սահմանի սահմանազատման հարցով հանձնաժողովը կարող է ստեղծվել մոտ ապագայում: Ռիա նովոստիին ասել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Անդրեյ Ռուդենկոն: Նա հիշեցրել է, որ նոյեմբերի...
15:06 29/12/2021Իրանը Կապանում հյուպատոսություն կբացիԻրանի կառավարությունը հաստատել է այդ երկրի ԱԳ նախարարության առաջարկությունը Հայաստանի Սյունիքի մարզի Կապան քաղաքում գլխավոր հյուպատոսություն բացելու վերաբերյալ։ Այս մասին գրում է իրանական պետական...
14:48 29/12/2021ՌԴ ԱԳՆ. Մոսկվան աջակցում է Երևանի ու Բաքվի միջև հարաբերությունների կարգավորմանըՌուսաստանն ակտիվորեն առաջ է մղել Երևանի ու Բաքվի միջև հարաբերությունների կարգավորումը։ Այս մասին ասված է ՌԴ ԱԳ նախարարության հրապարակած զեկույցում։ «Ռուսաստանն առաջ է մղել նաև այնպիսի խնդիրների...
11:14 29/12/2021Ինչու է Թուրքիայի իրավիճակը սպառնում համաշխարհային շուկաներինԹուրքիայում ֆինանսական կարգավորումը փաստացի հայտնվել է երկրի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանի ձեռքում, որն աչքի է ընկնում դրամավարկային քաղաքականության վերաբերյալ անսովոր հայացքով: Եւ արժութային ճգնաժամը միայն...
19:00 28/12/2021Գերմանիան Թուրքիա է արտաքսել 4 «վտանգավոր» իսլամիստ ծայրահեղականիԳերմանիան այս տարի արտաքսել է 18 իսլամիստ ծայրահեղականի, որոնք գերմանական անվտանգության մարմինների կողմից դասակարգված են եղել որպես «վտանգավոր» անձինք։ «Deutsche Welle»-ի թուրքերեն ծառայության...
11:34 28/12/2021«Օմիկրոն»-ը Թուրքիայում COVID-ի դեպքերի արագ աճի պատճառ է դարձելԹուրքիայում «Օմիկրոն» շտամի արագ տարածման արդյունքում երկրում վարակվածների թիվը սկսել է արագ աճել: «Ինտերֆաքս»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնել է Թուրքիայի առողջապահության նախարարությունը։ Երկուշաբթի...
11:10 28/12/2021Փաշինյանը ոչ միայն ավիրեց բանակցային գործընթացի հայանպաստ հիմքերը, այլ բավականին տհաճ ուղերձներ հղեց Ադրբեջանին. Աբրահամյան«Արցախում ապրող մարդը պետք է շատ հստակ իմանա, որ մենք նրանց երբեք մենակ չենք թողնի՝ ինչ էլ լինի, ով էլ իշխանության լինի»։
10:53 28/12/2021«Փաշինյանը մտադիր է ԱՊՀ ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովի ընթացքում շփվել Ալիևի հետ». ՏԱՍՍՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն այսօր Սանկտ Պետերբուրգում մասնակցելու է ԱՊՀ անկախ պետությունների համագործակցության՝ ԱՊՀ երկրների ղեկավարների ավանդական ոչ պաշտոնական հանդիպմանը: ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ,...
10:35 28/12/2021Սաակաշվիլին ուշագնաց է եղելԲանտարկված Վրաստանի նախկին նախագահ Միխաեիլ Սաակաշվիլին պատմել է, որ սևազգեստ տղամարդիկ եկել էին իրեն զինվորական հոսպիտալից վերցնելու, և դիմադրության ժամանակ նա կորցրել է գիտակցությունը։ «Ժամը հինգ...
10:02 28/12/2021Արցախի ԱԺ նախագահ. Մեր օրերում Արցախը, թեկուզ ծվատված, ունի պետականություն, իսկ նրա անկախությունն անվիճարկելի էԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ԼՂՀ առաջին գումարման Գերագույն խորհրդի կազմավորման 30-ամյակի առիթով։ ԱՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնի փոխանցմամբ, ուղերձում...
17:46 27/12/2021Բաքուն աջակցում է Անկարայի և Երևանի հարաբերությունների կարգավորմանը. ԲայրամովԱդրբեջանը սատարում է Թուրքիայի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին: ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, ասուլիսում ասել է Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը։ «Ադրբեջանը լիարժեք...
16:47 27/12/2021«3+3»-ի բոլոր մասնակիցները ֆորմատին Վրաստանի միանալու հարցում շահագրգռվածություն են հայտնել. Անդրեյ ՌուդենկոՍտեղծվել և արդեն գործում է «3+3» տարածաշրջանային խորհրդատվական հարթակը որպես պրագմատիկ, չքաղաքականացված ձևաչափ՝ ուղղված Հարավային Կովկասի երկրներին և նրանց հարևաններին մերձեցնելուն։ «Սպուտնիկին» տված...
13:24 27/12/2021Վերջին մեկ օրում Վրաստանում կորոնավիրուսից մահացել է 71 հիվանդՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 986 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը հրապարակվել է կառավարության stopcov.ge կայքում, գրում է վրացական «Առաջին ալիք»-ը։ Վերջին 24 ժամվա ընթացքում երկրում...
13:15 27/12/2021Մեր վրդովմունքն ենք հայտնում Նիկոլ Փաշինյանի մի շարք վնասակար և վտանգավոր ձևակերպումների ու գաղափարների առթիվ. Արցախի ԱԺԱՀ Ազգային ժողովը հանդես է եկել հայտարարությամբ ՝ Արցախի Հանրապետության ինքնիշխանությանն ու սուբյեկտայնությանը սպառնացող վտանգների և մարտահրավերների մասին
13:03 27/12/2021Ադրբեջանի նախագահը վերջին պահին Քի Վեսթում հրաժարվեց ստորագրել. Ռոբերտ Քոչարյան«Առաջինը այն ժամանակ Թուրքիան այդ պատմության մեջ չկար։ Երկրորդ՝ իսկ դուք տարբերությունը չե՞ք տեսնում»,-ասուլիսում ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ինչո՞վ էր...
12:50 27/12/2021Թուրքիայի և Հայաստանի հատուկ ներկայացուցիչների առաջին հանդիպումը կկայանա Մոսկվայում. ՉավուշօղլուՀարաբերությունների կարգավորման հարցով Թուրքիայի և Հայաստանի հատուկ ներկայացուցիչների առաջին հանդիպումը կկայանա Մոսկվայում։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, հայտնել է Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մևլյութ...
17:08 25/12/2021Արցախի դատախազություն. Սեյրան Սարգսյանը սպանվել է հեռահար կրակոցով, որից հետո ադրբեջանական զինվորականները նրա մարմինը չեզոք գոտուց տեղափոխել են իրենց մարտական դիրքԱյս տարվա դեկտեմբերի 3-ին Ադրբեջանի զինված ուժերի ներկայացուցիչների կողմից ԱՀ Մարտունու շրջանի Ճարտար համայնքի վարչական տարածքում սպանվել էր նույն համայնքի բնակիչ Սեյրան Սարգսյանը: Արցախի...
15:53 25/12/2021Արցախում կորոնավիրուսով 15 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 31-ինը՝ ծանրԱրցախի Հանրապետությունում դեկտեմբերի 24-ին կատարվել է 184 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 14 նոր դեպք է գրանցվել: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին...
15:10 25/12/2021Տյումեն-Երևան չվերթն իրականացնող օդանավի շարժիչը բռնկվել է թռիչքի պահինԻնչպես արդեն տեղեկացրել էինք, Utair ավիաընկերության Տյումեն-Երևան չվերթը հետաձգվել է շարժիչի բռնկման պատճառով։ «Չվերթը պետք է մեկնարկեր տեղի ժամանակով 07:20-ին: Ինքնաթիռի շարժիչը պայթել է թռիչքի...

16:20 08/06/2015Turkish ruling party ready to form coalition governmentTurkey's ruling Justice and Development Party (AKP) is ready to form a coalition government after losing its parliamentary majority for the first time since 2002 in the Sunday general election,...
16:12 08/06/2015Turkish elections: 10 per cent threshold limited political pluralism, international election observers sayThe 7 June parliamentary elections in Turkey were characterized by active and high citizen participation, during the campaign and on election day.
14:22 08/06/2015Iran to open 150 alcohol treatment centersIran plans to open 150 alcohol treatment centers, a health ministry official said on Monday, in an acknowledgement of the scale of abuse in a country where drinking is illegal, AFP reports.
18:00 06/06/2015International organizations sound alarm: European Games in Baku to allow Aliyev regime to continue repressions in countrySome observers say decades-old regimes strive to host sport's biggest events for purely power and prestige to legitimize oppression.
17:02 06/06/2015The Guardian: EOC's stance about disastrous situation in Azerbaijan is patheticFrom 12 June, Baku will host a mini-Olympics for top athletes from the 50 member nations of the European Olympic Committees.
15:13 06/06/2015Azerbaijani news reports: All Azerbaijani MFA employees who liked their colleague’s status about corrupt officials are firedOn the directive of the Foreign Minister of Azerbaijan, Elmar Mammadyarov, all the diplomats and staffers who had liked the status of the now former ambassador of the country to the Organization of...
13:55 06/06/2015Turkish parliamentary elections are historic, says expertThe June 7 parliamentary elections in Turkey are historic, Turkish studies expert Gevorg Petrosyan said on Saturday.
11:53 06/06/2015Azerbaijani media attribute EU Office in Baku statements about boycotting European Games which it deniesThe reports about the EU Office in Baku calling on EU member states to boycott the European Games in Baku are not true, a press release issued by the EU office reads, according to the information...
20:33 05/06/2015Journal of Democracy: Azerbaijan successfully bribes European deputies and demonstratively violates CoE normsWhen Azerbaijan joined the Council of Europe, it committed itself to resolving the issue of political prisoners as a condition of membership.
19:32 05/06/2015Turan: Azerbaijani authorities close OSCE office in Baku and provoke tightening of relations with WestAzerbaijan is closing the OSCE office in Baku. According to the information agency Turan, the Foreign Ministry of Azerbaijan sent the respective letter to the OSCE head office in Vienna on 3 June...
18:00 05/06/2015Chairman of Press Council of Azerbaijan urges to block access to FacebookFacebook administration must block the ‘anti-Azerbaijani’ pages. In case they fail to do that, access to Facebook should be blocked in Azerbaijan, the chairman of the Press Council of Azerbaijan,...
15:11 05/06/2015Germany leadership not to attend European Games in Baku, and athletes call for Azerbaijani political prisoners’ releaseLeadership of Germany and government members will not attend the opening ceremony of the European Games in Baku on June 12.
13:10 05/06/2015Journal of Democracy: Total electoral fraud in Azerbaijan reveals broken system of international election observationAndreas Gross, a Swiss Social Democrat, having headed the election observation mission in Azerbaijan in November 2000, had no illusions about the quality of Azerbaijani democracy.
12:20 05/06/2015While torture returned to jails in Azerbaijan, Azerbaijani became president of CoE Committee for Prevention of TortureToday, Europe has more human-rights treaties, employs more human rights commissioners, awards more human-rights prizes, and is home to more human-rights organizations than at any point in its history.
11:41 05/06/2015Struggle over Istanbul Armenian orphanage continuesArmenian campaigners in Istanbul are calling for the “unconditional” return of a historic building at the centre of a demolition row, Anadolu Agency reports.
19:36 04/06/2015Intn’l reaction: Azerbaijan spends enormous sums on EuroGames hiding poverty and human rights violations in country"After the European Games in Baku, people across the world will know that Azerbaijan is in Europe," Azerbaijani Sports Minister Azad Rahimov declared.
18:56 04/06/2015Police, protesters clash near pro-Kurdish party rally in eastern TurkeyTurkish police fired tear gas and water cannon to disperse crowds protesting against a rally by the pro-Kurdish Peoples' Democratic Party (HDP) in eastern Turkey Thursday, ahead of weekend...
18:47 04/06/2015NKR Foreign Minister hosts Ambassador Andrzej KasprzykOn June 4, Nagorno-Karabakh Foreign Minister Karen Mirzoyan received Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Ambassador Andrzej Kasprzyk, the press service of Nagorno-Karabakh...
18:19 04/06/2015Disgraced diplomat hunted in Azerbaijan and quickly discovered to have ‘Armenian blood’Azerbaijani President Ilham Aliyev withdrew Eynulla Madatli from the post of the Azerbaijani ambassador to Ukraine and of the permanent representative at GUAM.
16:32 03/06/20154 detained for leaking exam questions in TurkeyTurkey's state-run news agency says police have detained four people suspected of cheating by leaking questions to military school entrance exams, The Associated Press reports.