17:00 29/12/2021ՌԴ ԱԳՆ-ն Հայաստանին ու Թուրքիային առաջարկել է օգնություն ցանկացած ձևովՌուսաստանը պատրաստ է միջնորդ դառնալ Հայաստանի և Թուրքիայի միջև հարաբերությունների կարգավորման երկխոսության գործում, աջակցել «ցանկացած ձևով»։ «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ, այդ մասին...
16:51 29/12/2021Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման հարցով հանձնաժողովը կարող է ստեղծվել մոտ ժամանակներում. ՌԴ փոխարտգործնախարարՀայաստանի և Ադրբեջանի միջև պետական սահմանի սահմանազատման հարցով հանձնաժողովը կարող է ստեղծվել մոտ ապագայում: Ռիա նովոստիին ասել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Անդրեյ Ռուդենկոն: Նա հիշեցրել է, որ նոյեմբերի...
15:06 29/12/2021Իրանը Կապանում հյուպատոսություն կբացիԻրանի կառավարությունը հաստատել է այդ երկրի ԱԳ նախարարության առաջարկությունը Հայաստանի Սյունիքի մարզի Կապան քաղաքում գլխավոր հյուպատոսություն բացելու վերաբերյալ։ Այս մասին գրում է իրանական պետական...
14:48 29/12/2021ՌԴ ԱԳՆ. Մոսկվան աջակցում է Երևանի ու Բաքվի միջև հարաբերությունների կարգավորմանըՌուսաստանն ակտիվորեն առաջ է մղել Երևանի ու Բաքվի միջև հարաբերությունների կարգավորումը։ Այս մասին ասված է ՌԴ ԱԳ նախարարության հրապարակած զեկույցում։ «Ռուսաստանն առաջ է մղել նաև այնպիսի խնդիրների...
11:14 29/12/2021Ինչու է Թուրքիայի իրավիճակը սպառնում համաշխարհային շուկաներինԹուրքիայում ֆինանսական կարգավորումը փաստացի հայտնվել է երկրի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանի ձեռքում, որն աչքի է ընկնում դրամավարկային քաղաքականության վերաբերյալ անսովոր հայացքով: Եւ արժութային ճգնաժամը միայն...
19:00 28/12/2021Գերմանիան Թուրքիա է արտաքսել 4 «վտանգավոր» իսլամիստ ծայրահեղականիԳերմանիան այս տարի արտաքսել է 18 իսլամիստ ծայրահեղականի, որոնք գերմանական անվտանգության մարմինների կողմից դասակարգված են եղել որպես «վտանգավոր» անձինք։ «Deutsche Welle»-ի թուրքերեն ծառայության...
11:34 28/12/2021«Օմիկրոն»-ը Թուրքիայում COVID-ի դեպքերի արագ աճի պատճառ է դարձելԹուրքիայում «Օմիկրոն» շտամի արագ տարածման արդյունքում երկրում վարակվածների թիվը սկսել է արագ աճել: «Ինտերֆաքս»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնել է Թուրքիայի առողջապահության նախարարությունը։ Երկուշաբթի...
11:10 28/12/2021Փաշինյանը ոչ միայն ավիրեց բանակցային գործընթացի հայանպաստ հիմքերը, այլ բավականին տհաճ ուղերձներ հղեց Ադրբեջանին. Աբրահամյան«Արցախում ապրող մարդը պետք է շատ հստակ իմանա, որ մենք նրանց երբեք մենակ չենք թողնի՝ ինչ էլ լինի, ով էլ իշխանության լինի»։
10:53 28/12/2021«Փաշինյանը մտադիր է ԱՊՀ ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովի ընթացքում շփվել Ալիևի հետ». ՏԱՍՍՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն այսօր Սանկտ Պետերբուրգում մասնակցելու է ԱՊՀ անկախ պետությունների համագործակցության՝ ԱՊՀ երկրների ղեկավարների ավանդական ոչ պաշտոնական հանդիպմանը: ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ,...
10:35 28/12/2021Սաակաշվիլին ուշագնաց է եղելԲանտարկված Վրաստանի նախկին նախագահ Միխաեիլ Սաակաշվիլին պատմել է, որ սևազգեստ տղամարդիկ եկել էին իրեն զինվորական հոսպիտալից վերցնելու, և դիմադրության ժամանակ նա կորցրել է գիտակցությունը։ «Ժամը հինգ...
10:02 28/12/2021Արցախի ԱԺ նախագահ. Մեր օրերում Արցախը, թեկուզ ծվատված, ունի պետականություն, իսկ նրա անկախությունն անվիճարկելի էԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ԼՂՀ առաջին գումարման Գերագույն խորհրդի կազմավորման 30-ամյակի առիթով։ ԱՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնի փոխանցմամբ, ուղերձում...
17:46 27/12/2021Բաքուն աջակցում է Անկարայի և Երևանի հարաբերությունների կարգավորմանը. ԲայրամովԱդրբեջանը սատարում է Թուրքիայի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին: ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, ասուլիսում ասել է Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը։ «Ադրբեջանը լիարժեք...
16:47 27/12/2021«3+3»-ի բոլոր մասնակիցները ֆորմատին Վրաստանի միանալու հարցում շահագրգռվածություն են հայտնել. Անդրեյ ՌուդենկոՍտեղծվել և արդեն գործում է «3+3» տարածաշրջանային խորհրդատվական հարթակը որպես պրագմատիկ, չքաղաքականացված ձևաչափ՝ ուղղված Հարավային Կովկասի երկրներին և նրանց հարևաններին մերձեցնելուն։ «Սպուտնիկին» տված...
13:24 27/12/2021Վերջին մեկ օրում Վրաստանում կորոնավիրուսից մահացել է 71 հիվանդՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 986 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը հրապարակվել է կառավարության stopcov.ge կայքում, գրում է վրացական «Առաջին ալիք»-ը։ Վերջին 24 ժամվա ընթացքում երկրում...
13:15 27/12/2021Մեր վրդովմունքն ենք հայտնում Նիկոլ Փաշինյանի մի շարք վնասակար և վտանգավոր ձևակերպումների ու գաղափարների առթիվ. Արցախի ԱԺԱՀ Ազգային ժողովը հանդես է եկել հայտարարությամբ ՝ Արցախի Հանրապետության ինքնիշխանությանն ու սուբյեկտայնությանը սպառնացող վտանգների և մարտահրավերների մասին
13:03 27/12/2021Ադրբեջանի նախագահը վերջին պահին Քի Վեսթում հրաժարվեց ստորագրել. Ռոբերտ Քոչարյան«Առաջինը այն ժամանակ Թուրքիան այդ պատմության մեջ չկար։ Երկրորդ՝ իսկ դուք տարբերությունը չե՞ք տեսնում»,-ասուլիսում ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ինչո՞վ էր...
12:50 27/12/2021Թուրքիայի և Հայաստանի հատուկ ներկայացուցիչների առաջին հանդիպումը կկայանա Մոսկվայում. ՉավուշօղլուՀարաբերությունների կարգավորման հարցով Թուրքիայի և Հայաստանի հատուկ ներկայացուցիչների առաջին հանդիպումը կկայանա Մոսկվայում։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, հայտնել է Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մևլյութ...
17:08 25/12/2021Արցախի դատախազություն. Սեյրան Սարգսյանը սպանվել է հեռահար կրակոցով, որից հետո ադրբեջանական զինվորականները նրա մարմինը չեզոք գոտուց տեղափոխել են իրենց մարտական դիրքԱյս տարվա դեկտեմբերի 3-ին Ադրբեջանի զինված ուժերի ներկայացուցիչների կողմից ԱՀ Մարտունու շրջանի Ճարտար համայնքի վարչական տարածքում սպանվել էր նույն համայնքի բնակիչ Սեյրան Սարգսյանը: Արցախի...
15:53 25/12/2021Արցախում կորոնավիրուսով 15 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 31-ինը՝ ծանրԱրցախի Հանրապետությունում դեկտեմբերի 24-ին կատարվել է 184 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 14 նոր դեպք է գրանցվել: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին...
15:10 25/12/2021Տյումեն-Երևան չվերթն իրականացնող օդանավի շարժիչը բռնկվել է թռիչքի պահինԻնչպես արդեն տեղեկացրել էինք, Utair ավիաընկերության Տյումեն-Երևան չվերթը հետաձգվել է շարժիչի բռնկման պատճառով։ «Չվերթը պետք է մեկնարկեր տեղի ժամանակով 07:20-ին: Ինքնաթիռի շարժիչը պայթել է թռիչքի...

15:42 21/07/2020Известный российский эксперт рассказал о попытке московского СМИ «купить» у него комментарий против АрменииРоссийское медиа звонит и предлагает "за деньги, которые Вы назовете" дать им комментарий о том, что Армения развязала конфликт с Азербайджаном, нацелясь на его нефтяные промыслы, пишет он.
14:32 21/07/2020Политолог: Единственным выходом в сложившейся ситуации для Алиева было обвинить Мамедъярова и взять тайм-аутАльтернативой переговорам является война, которая может иметь трагический конец для Азербайджана по геополитическим причинам.
14:20 21/07/2020«Нет войне»: акция армян ДжавахкаВ Ахалкалаки проходит мирная акция под лозунгом «Нет войне».
12:34 21/07/2020Предназначавшиеся для Турции 8 истребителей F-35A купят ВВС СШАВследствие закупки Анкарой у Москвы зенитных ракетных систем С-400 Вашингтон исключил Турцию из американской программы производства истребителей летом прошлого года.
11:07 21/07/202010 новых случаев заражения: данные по коронавирусу в ГрузииОбщее число заболевших составляет 1 049.
09:44 21/07/2020Генсек ООН призвал Армению и Азербайджан «проявлять максимальную сдержанность»Это уже второе заявление Генсека с начала обострения ситуации на границе между Арменией и Азербайджаном.
16:47 20/07/2020Самвел Манукян – кандидат от партии «Грузинская мечта – Демократическая Грузия»Сегодня, 20-ого июля, правящая партия «Грузинская мечта – Демократическая Грузия» представила кандидатов в мажоритарные депутаты в 30 избирательных округах.
15:10 20/07/2020Песков прокомментировал конфликт на границе Армении и АзербайджанаПресс-секретарь президента России Дмитрий Песков прокомментировал происходящий на границе Армении и Азербайджана конфликт, передает корреспондент «Газеты.Ru».
13:46 20/07/2020Азербайджанский УАЗ попал в ДТП: погиб полковникНаходящиеся в автомобиле другие военнослужащие получили телесные повреждения разной степени тяжести.
12:17 20/07/2020Власти Ирана казнили обвиняемого в шпионаже на ЦРУ и передаче данных о СулейманиМахмуд Мусави Маджд, которого также обвинили в работе на израильскую разведку «Моссад», был казнён в понедельник утром.
11:05 20/07/2020За сутки в Грузии зафиксировано 11 новых случаев коронавирусаВ карантине находится 5 687 человек, в стационарах под наблюдением врачей - 232.
10:17 20/07/2020Эрдоган посетил собор Святой СофииПрезидент Турции Тайип Эрдоган посетил собор Святой Софии (Айя-Софию) в Стамбуле, где ознакомился с подготовительными работами к первому богослужению после его превращения в мечеть, и поделился в...
18:30 18/07/2020Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана за неделю нарушили режим прекращения огня свыше 500 разЗа указанный период времени ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций около 6000 выстрелов.
17:56 18/07/2020За сутки в Грузии выявлено 8 новых случаев коронавирусаВ карантине к этому времен находятся 5 627 человек, в стационарах под наблюдением врачей - 228.
16:32 18/07/2020Замглавы МИД Грузии: Тбилиси находится в контакте с Ереваном и Баку с целью разрешения конфликтаЛюбая дестабилизация в регионе заслуживает внимания Грузии и однозначно не в наших интересах.
13:23 18/07/2020АО НКР: На линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск сохраняется относительно стабильная обстановкаПередовые подразделения Армии обороны бдительно следят за всеми действиями противника на передовой линии и предпринимают вытекающие из ситуации необходимые шаги.
10:54 18/07/2020В Арцахе сбили азербайджанский беспилотник ORBITER-318 июля около 06:38 подразделения противовоздушной обороны (ПВО) Армии обороны Республики Арцаха на северо-восточном направлении линии соприкосновения сбили беспилотник типа ORBITER-3 азербайджанских...
18:12 17/07/2020Содокладчики ПАСЕ призывают Армению и Азербайджан возобновить мирные переговорыСодокладчики напоминают странам, что содействие миру – это обязательство, которое они приняли, когда стали членами Совета Европы.
15:02 17/07/2020Музей, превращенный в мечеть: Что ждет христианские мозаики Айя-СофииПервое мусульманское богослужение в Айя-Софии (соборе Святой Софии) в Стамбуле должно состояться 24 июля.
14:08 17/07/2020Президент Арцаха произвел новое назначениеОн высоко оценил деятельность Комиссии в вопросе защиты как интересов хозяйственников, так и общественных интересов, пожелав удачи Артаку Мирзояну в новой сфере.