16:36 03/01/2022Քարվաճառում հերթական զավթիչ ադրբեջանցին է պայթել ականի վրաԱդրբեջանի կողմից օկուպացված ԱՀ Քարվաճառի շրջանում ականի վրա ադրբեջանական բանակի զինծառայող է պայթել։ Այս մասին լուր է տարածել Ադրբեջանի պաշտպանական գերատեսչությանը: «Ադրբեջանական բանակի զինծառայող...
11:36 03/01/2022Ադրբեջանի կողմից օկուպացված Բերձորի շրջանի գյուղերից մեկում ձերբակալվել է ծառայակիցներին գնդակահարած ադրբեջանցի սահմանապահըԱրցախի Հանրապետության Բերձորի շրջանի օկուպացված գյուղերից մեկում ձերբակալվել է ադրբեջանցի սահմանապահը, որը հունվարի 2-ին սպանել էր երեք ծառայակցի։ «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին...
09:32 03/01/2022Ռուսական կրթությունը Ջավախքի երիտասարդների համար․ պատճառներն ու հետևանքներըՎրաստանի Սամցխե-Ջավախեթիի երիտասարդները վերջին շրջանում նախընտրում են ռուսական բուհերում կրթություն ստանալ։ Այս մասին գրում է «Ալիք մեդիայի»-ի մեկնաբան Տաթև Խոցանյանը: «Շրջանի երիտասարդները մինչև...
09:15 03/01/2022Ադրբեջանում սահմանապահը սպանել է երեք ծառայակցինԱդրբեջանի սահմանապահ ուղեկալում զինծառայողներից մեկը կրակ է բացել ծառայակիցների ուղղությամբ: Հրաձգության հետևանքով երեք մարդ է զոհվել` հայտնում է հանրապետության պետական սահմանային ծառայությունը։...
10:45 31/12/2021Հայաստանի և Թուրքիայի ներկայացուցիչների առաջին հանդիպումը հնարավոր է կայանա հունվարին. ՉավուշօղլուԹուրքիայի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորման հարցով հատուկ ներկայացուցիչների առաջին հանդիպումը հնարավոր է տեղի ունենա հունվարին: Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, հայտնել է Թուրքիայի արտաքին...
17:48 30/12/2021Հայաստանը 2021 թվականին դարձել է ռուսաստանցիների ամենապահանջված արտասահմանյան ուղղությունըՄոսկվան, Սանկտ Պետերբուրգը, Սոչին և Կրասնոդարը 2021 թվականին ռուսաստանցիների շրջանում դարձել են թռիչքների և երկաթուղային ճանապարհորդությունների ամենատարածված ուղղությունները։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ...
17:32 30/12/2021Զախարովան Մոսկվայում տեղի ունեցած Հայաստանի և Ադրբեջանի «մտավորականների առաջին հանդիպման» մասինԴեկտեմբերի 23-24-ին արցախյան այս Պատերազմի ավարտից հետո Մոսկվայում տեղի ունեցավ Հայաստանի և Ադրբեջանի հասարակական գործիչների առաջին հանդիպումը։ Այս մասին ամենշաբաթյա ճեպազրույցում հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ...
16:50 30/12/2021Ախալքալաքի ֆերմերները ժամանակակից տեխնոլոգիաների անցումն անխուսափելի են համարումԱխալքալաքի ֆերմերների համար 2021 թվականը համեմատաբար հաջող էր այն առումով, որ բերքը լավ էր, և իրացման հետ կապված խնդիրներ չկային։ Սակայն, արդյոք հաջորդ գյուղատնտեսական տարին այդքան հաջող կլինի,...
16:35 30/12/2021Վրաստանում օմիկրոն շտամով վարակման 93 դեպք է հաստատվելՎրաստանի Հիվանդությունների վերահսկման ազգային կենտրոնի փոխտնօրեն Պաատա Իմնաձեն հայտարարել է, որ երկրում հաստատվել է կորոնավիրուսային օմիկրոն շտամի 93 դեպք։ Ըստ Իմնաձեի, դրանց մեծ մասի համար հաստատված...
13:25 30/12/2021Վանեցյան. Հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը վտանգավոր է, Հայաստանի շահը որևէ կերպ ներկայացված չէ«Մեզ տանում են թուրքական օրակարգով հարաբերությունների հաստատման։ Թուրքիան մշտապես հայտարարել է, որ նախապայմաններ ունի՝ Հայաստանի հետ դիվանագիտական հարաբերություններ հաստատելու համար»,-այս մասին...
12:53 30/12/2021Պետդեպի Եվրոպայի և Ասիայի հարցերով բյուրոն կոչ է արել Ադրբեջանին արագ ազատել բոլոր գերիներինԱՄՆ պետդեպարտամենտի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով բյուրոն կոչ է անում ազատ արձակել բոլոր գերեվարված անձանց։ Բյուրոյի հայտարարությամբ հրապարակված է Թվիթերի պաշտոնական միկրոբլոգում։ Նախ Բյուրոն...
12:35 30/12/20212020թ. սեպտեմբերի 27-ից մինչ օրս ԱՀ-ում ոչնչացվել է 859029 հատ տարբեր տեսակի արկ ու զինամթերքԴեկտեմբերի 20-ից մինչև դեկտեմբերի 25-ը ներառյալ «Հումանիտար Ականազերծման Կենտրոն» հիմնադրամի կողմից Մարտունու, Մարտակերտի և Ասկերանի շրջանի տարածքներում հայտնաբերվել և ոչնչացվել է 173 հատ տարբեր...
11:27 30/12/2021Վրաստանում զբոսաշրջիկներին տեղափոխող միկրոավտոբուսն ընկել է ձորըՄայրն ու անչափահաս երեխան տեղում մահացել են։ Եվս մեկ մարդ մարդ մահացել է հիվանդանոցում։
11:07 30/12/2021«Մարդասեր» Հունգարիան քավո՞ւմ է մեղքերըՄարդասիրական օգնության շրջանակներում Հունգարիան 100 հազար դեղաչափ «ԱստրաԶենեկա» պատվաստանյութ է նվիրաբերել Հայաստանին: Հայտնում են առողջապահության նախարարությունից։ Երեկ էլ ԱԳ նախարարությունը...
09:50 30/12/2021Կայացել է Փաշինյան-Միշուստին հեռախոսազրույցՆիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության ղեկավար Միխայիլ Միշուստինի հետ: Կառավարությունից հայտնում են, որ զրուցակիցները քննարկել են Եվրասիական տնտեսական միության...
21:54 29/12/2021Ադրբեջանական տեսախցիկները Որոտանում անօրինական վերահսկողության ներքո են պահում բնակիչների տները. ՄԻՊԱդրբեջանական զինված ծառայողների այս արարքները ևս ապացուցում են, որ նրանց ներկայությունն ինքնին խաթարել է Հայաստանի քաղաքացիական բնակչության բնականոն կյանքը։
18:42 29/12/2021ՀՀ ԱԳՆ–ն հրապարակել է հայրենիք վերադարձած 5 ռազմագերիների անուններըՀՀ ԱԳՆ խոսնակը տեղեկացնում է․ «Հունգարիայի կառավարության միջնորդությամբ 5 հայ ռազմագերիներ վերադարձան հայրենիք - Սարգիս Աբրահամյան Արթուրի - Արման Խաչատրյան Վաչագանի - Վահե Աղաջանյան Սասունի - Սուրեն...
17:54 29/12/2021Արայիկ Հարությունյան. Արցախի ժողովուրդն ու իշխանությունները երբևէ չեն ընդունելու Ադրբեջանի կազմում որևէ կարգավիճակՀադրութի և Շուշիի դպրոցներն ու մանկապարտեզները ունենալու են նոր առանձին մասնաշենքեր Ստեփանակերտում։
17:43 29/12/2021Դեպի Վրաստան թռիչքների արգելքը կհանվի, երբ ստեղծվեն անհրաժեշտ նախադրյալներ. ՌԴ ԱԳՆՌուսական ավիաընկերությունների՝ Վրաստան թռիչքների արգելքը կչեղարկվի, երբ դրա համար ստեղծվեն անհրաժեշտ նախադրյալներ, այդ թվում՝ համաճարակաբանական իրավիճակի հետ կապված։ Ռիա նովոստիի հաղոդմամբ, ասել է ՌԴ...
17:19 29/12/2021Ադրբեջանը վերադարձրել է Արցախի բնակչին. Գեղամ ՍտեփանյանԱյսօր առավոտյան Արցախի Հանրապետության Ասկերանի շրջանի Այգեստան համայնքի բնակիչ 1971թ. ծնված Արմեն Վերդյանը, մոլորվելու հետևանքով, հայտնվել էր ադրբեջանական զինված ուժերի վերահսկողության տակ գտնվող...

17:45 12/06/2015Twitter hashtag war unfolds between Azerbaijani authorities and international human rights campaignersThe European Games kicked off in Baku, capital of Azerbaijan, on Friday. But the hashtag #Baku2015 has been used by human rights campaigners to voice protest against the human rights situation in...
09:48 12/06/2015International rights groups launch online video-game: Now everyone can feel themselves as Azerbaijani political prisonerReporters Without Borders sent an open letter to the sponsors of the European Games in Baku urging them not to turn a blind eye to violations of freedom of information for the sake of their economic...
19:39 11/06/2015Artsakh revives tradition of breeding Karabakh stallion almost lost because of military aggression of AzerbaijanExclusive interview with assistant to the head of Nagorno Karabakh Republic Department of Tourism, Artak Grigoryan
19:32 11/06/2015The Star: Nagorno Karabakh stakes its future on babiesNagorno Karabakh’s “big wedding” — involving nearly 700 couples — was organized to encourage population growth.
18:36 11/06/2015Scandal around UNICEF lending its name to European Games in Azerbaijan, country accused of torturing young peopleThe goal of the United Nation Children’s Fund (UNICEF) is to protect the rights of children. Yet UNICEF is lending its name to the European Games in Azerbaijan, a country accused of torturing young...
18:34 11/06/2015Nalbandian: PACE report on Karabakh conflict may undermine negotiation processArmenian Foreign Minister Edward Nalbandian on Thursday hosted PACE Co-Rapporteurs Axel Fischer (Germany) and Alan Meale (UK).
18:10 11/06/2015First European Games in Baku may be last: Austrian athletes get in accident, Russians fight with UkrainiansThree representatives from the Austrian team, teenage synchronized swimmers, that had arrived in Baku for the European Games were hospitalized after being hit by a shuttle bus in the athletes...
17:31 11/06/2015Media: Ilham Aliyev boots out OSCE and runs smiling through Baku streets with Olympic torchTwo days after his government booted out the OSCE, a smiling Azerbaijani President Ilham Aliyev ran through the streets of Baku with an Olympic torch of the European Games, a presidential pet-project...
15:20 11/06/2015Turkish President Erdogan urges swift governmentTurkey's President Recep Tayyip Erdogan has called on the country's political parties to "leave egos aside" and form a government as soon as possible, the BBC reports.
14:26 11/06/2015Open Democracy: Nagorno Karabakh Republic manages to pursue successful foreign policy and international tiesThe Nagorno-Karabakh Republic has actively sought to strengthen its ties with Europe. It has managed to pursue a dynamic European and global foreign policy, Lucas Goetz writes on the British online...
13:26 11/06/2015OSCE Office closure in Azerbaijan is response to Western criticism of country's human rights and media freedom recordOn the eve of the European Games in Baku – held by the European Olympic Committees – Azerbaijan authorities ordered Organization for Security and Co-operation in Europe (OSCE) office to close down.
19:07 10/06/2015Armenian President receives OSCE Minsk Group Co-ChairArmenian President Serzh Sargsyan on Wednesday received U.S. Co-Chair of the OSCE Minsk Group James Warlick, the President’s press office reports. The sides discussed the current stage of the...
18:50 10/06/2015British journalist is deported from Baku and Amnesty International is denied entry to AzerbaijanA British activist working for a leading human rights organization Platform London that has been strongly critical of the relationship between oil and gas giant BP and the Azerbaijan regime, Emma...
20:31 09/06/2015Azerbaijani citizens say government arranges EuroGames for foreigners without thinking about locals who barely make ends meetMoney is no object as the Azerbaijani government puts the finishing touches on the venues for the European Games.
19:02 09/06/2015Islamic association head shot dead in southeast TurkeyFour people were killed in Turkey's mainly Kurdish southeast on Tuesday after the shooting of an Islamic aid group leader touched off a violent clash, security sources said, two days after a historic...
18:30 09/06/2015Armenian Defense Minister: Situation on border is calmThe situation on the Armenian-Azerbaijani border and the Line of Contact between Nagorno-Karabakh and Azerbaijani armed forces is calm, Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan told reporters at the...
15:01 09/06/2015Azerbaijani Ambassador to Iran hasn't read Ramiz Mehdiyev's book yet but considers Nader Shah to be Iranian shahThe prominent historians around the world recognize Nader Shah as an Iranin shah, the Iranian Ambassador to Azerbaijan, Mohsen Pakayin, said, according to the Iranian outlet Jamejamonline.ir.
13:47 09/06/2015RTVi: Baku hosts glamour festivals to assert itself on world stage with European sports officials deaf to criticismOn June 12, the first-ever European Games will kick off in Azerbaijan -- featuring 50 nations competing in 30 sports over two weeks.
19:31 08/06/2015Azerbaijan toughens requirements for foreign donors for NGOsAzerbaijan toughened the requirements for donor organizations. The Cabinet of Ministers of Azerbaijan introduced the corresponding amendments to the decision “On the approval of the unified budget...
17:51 08/06/2015Asbarez: Rigid foreign policy ideology, faltering economy and authoritarianism converge to isolate AzerbaijanGiven the geographic proximity of the South Caucasus to Europe, the Middle East, and the former Soviet Union, virtually all developments in those areas have reverberations in Baku, Azerbaijan.