16:36 03/01/2022Քարվաճառում հերթական զավթիչ ադրբեջանցին է պայթել ականի վրաԱդրբեջանի կողմից օկուպացված ԱՀ Քարվաճառի շրջանում ականի վրա ադրբեջանական բանակի զինծառայող է պայթել։ Այս մասին լուր է տարածել Ադրբեջանի պաշտպանական գերատեսչությանը: «Ադրբեջանական բանակի զինծառայող...
11:36 03/01/2022Ադրբեջանի կողմից օկուպացված Բերձորի շրջանի գյուղերից մեկում ձերբակալվել է ծառայակիցներին գնդակահարած ադրբեջանցի սահմանապահըԱրցախի Հանրապետության Բերձորի շրջանի օկուպացված գյուղերից մեկում ձերբակալվել է ադրբեջանցի սահմանապահը, որը հունվարի 2-ին սպանել էր երեք ծառայակցի։ «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին...
09:32 03/01/2022Ռուսական կրթությունը Ջավախքի երիտասարդների համար․ պատճառներն ու հետևանքներըՎրաստանի Սամցխե-Ջավախեթիի երիտասարդները վերջին շրջանում նախընտրում են ռուսական բուհերում կրթություն ստանալ։ Այս մասին գրում է «Ալիք մեդիայի»-ի մեկնաբան Տաթև Խոցանյանը: «Շրջանի երիտասարդները մինչև...
09:15 03/01/2022Ադրբեջանում սահմանապահը սպանել է երեք ծառայակցինԱդրբեջանի սահմանապահ ուղեկալում զինծառայողներից մեկը կրակ է բացել ծառայակիցների ուղղությամբ: Հրաձգության հետևանքով երեք մարդ է զոհվել` հայտնում է հանրապետության պետական սահմանային ծառայությունը։...
10:45 31/12/2021Հայաստանի և Թուրքիայի ներկայացուցիչների առաջին հանդիպումը հնարավոր է կայանա հունվարին. ՉավուշօղլուԹուրքիայի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորման հարցով հատուկ ներկայացուցիչների առաջին հանդիպումը հնարավոր է տեղի ունենա հունվարին: Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, հայտնել է Թուրքիայի արտաքին...
17:48 30/12/2021Հայաստանը 2021 թվականին դարձել է ռուսաստանցիների ամենապահանջված արտասահմանյան ուղղությունըՄոսկվան, Սանկտ Պետերբուրգը, Սոչին և Կրասնոդարը 2021 թվականին ռուսաստանցիների շրջանում դարձել են թռիչքների և երկաթուղային ճանապարհորդությունների ամենատարածված ուղղությունները։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ...
17:32 30/12/2021Զախարովան Մոսկվայում տեղի ունեցած Հայաստանի և Ադրբեջանի «մտավորականների առաջին հանդիպման» մասինԴեկտեմբերի 23-24-ին արցախյան այս Պատերազմի ավարտից հետո Մոսկվայում տեղի ունեցավ Հայաստանի և Ադրբեջանի հասարակական գործիչների առաջին հանդիպումը։ Այս մասին ամենշաբաթյա ճեպազրույցում հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ...
16:50 30/12/2021Ախալքալաքի ֆերմերները ժամանակակից տեխնոլոգիաների անցումն անխուսափելի են համարումԱխալքալաքի ֆերմերների համար 2021 թվականը համեմատաբար հաջող էր այն առումով, որ բերքը լավ էր, և իրացման հետ կապված խնդիրներ չկային։ Սակայն, արդյոք հաջորդ գյուղատնտեսական տարին այդքան հաջող կլինի,...
16:35 30/12/2021Վրաստանում օմիկրոն շտամով վարակման 93 դեպք է հաստատվելՎրաստանի Հիվանդությունների վերահսկման ազգային կենտրոնի փոխտնօրեն Պաատա Իմնաձեն հայտարարել է, որ երկրում հաստատվել է կորոնավիրուսային օմիկրոն շտամի 93 դեպք։ Ըստ Իմնաձեի, դրանց մեծ մասի համար հաստատված...
13:25 30/12/2021Վանեցյան. Հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը վտանգավոր է, Հայաստանի շահը որևէ կերպ ներկայացված չէ«Մեզ տանում են թուրքական օրակարգով հարաբերությունների հաստատման։ Թուրքիան մշտապես հայտարարել է, որ նախապայմաններ ունի՝ Հայաստանի հետ դիվանագիտական հարաբերություններ հաստատելու համար»,-այս մասին...
12:53 30/12/2021Պետդեպի Եվրոպայի և Ասիայի հարցերով բյուրոն կոչ է արել Ադրբեջանին արագ ազատել բոլոր գերիներինԱՄՆ պետդեպարտամենտի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով բյուրոն կոչ է անում ազատ արձակել բոլոր գերեվարված անձանց։ Բյուրոյի հայտարարությամբ հրապարակված է Թվիթերի պաշտոնական միկրոբլոգում։ Նախ Բյուրոն...
12:35 30/12/20212020թ. սեպտեմբերի 27-ից մինչ օրս ԱՀ-ում ոչնչացվել է 859029 հատ տարբեր տեսակի արկ ու զինամթերքԴեկտեմբերի 20-ից մինչև դեկտեմբերի 25-ը ներառյալ «Հումանիտար Ականազերծման Կենտրոն» հիմնադրամի կողմից Մարտունու, Մարտակերտի և Ասկերանի շրջանի տարածքներում հայտնաբերվել և ոչնչացվել է 173 հատ տարբեր...
11:27 30/12/2021Վրաստանում զբոսաշրջիկներին տեղափոխող միկրոավտոբուսն ընկել է ձորըՄայրն ու անչափահաս երեխան տեղում մահացել են։ Եվս մեկ մարդ մարդ մահացել է հիվանդանոցում։
11:07 30/12/2021«Մարդասեր» Հունգարիան քավո՞ւմ է մեղքերըՄարդասիրական օգնության շրջանակներում Հունգարիան 100 հազար դեղաչափ «ԱստրաԶենեկա» պատվաստանյութ է նվիրաբերել Հայաստանին: Հայտնում են առողջապահության նախարարությունից։ Երեկ էլ ԱԳ նախարարությունը...
09:50 30/12/2021Կայացել է Փաշինյան-Միշուստին հեռախոսազրույցՆիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության ղեկավար Միխայիլ Միշուստինի հետ: Կառավարությունից հայտնում են, որ զրուցակիցները քննարկել են Եվրասիական տնտեսական միության...
21:54 29/12/2021Ադրբեջանական տեսախցիկները Որոտանում անօրինական վերահսկողության ներքո են պահում բնակիչների տները. ՄԻՊԱդրբեջանական զինված ծառայողների այս արարքները ևս ապացուցում են, որ նրանց ներկայությունն ինքնին խաթարել է Հայաստանի քաղաքացիական բնակչության բնականոն կյանքը։
18:42 29/12/2021ՀՀ ԱԳՆ–ն հրապարակել է հայրենիք վերադարձած 5 ռազմագերիների անուններըՀՀ ԱԳՆ խոսնակը տեղեկացնում է․ «Հունգարիայի կառավարության միջնորդությամբ 5 հայ ռազմագերիներ վերադարձան հայրենիք - Սարգիս Աբրահամյան Արթուրի - Արման Խաչատրյան Վաչագանի - Վահե Աղաջանյան Սասունի - Սուրեն...
17:54 29/12/2021Արայիկ Հարությունյան. Արցախի ժողովուրդն ու իշխանությունները երբևէ չեն ընդունելու Ադրբեջանի կազմում որևէ կարգավիճակՀադրութի և Շուշիի դպրոցներն ու մանկապարտեզները ունենալու են նոր առանձին մասնաշենքեր Ստեփանակերտում։
17:43 29/12/2021Դեպի Վրաստան թռիչքների արգելքը կհանվի, երբ ստեղծվեն անհրաժեշտ նախադրյալներ. ՌԴ ԱԳՆՌուսական ավիաընկերությունների՝ Վրաստան թռիչքների արգելքը կչեղարկվի, երբ դրա համար ստեղծվեն անհրաժեշտ նախադրյալներ, այդ թվում՝ համաճարակաբանական իրավիճակի հետ կապված։ Ռիա նովոստիի հաղոդմամբ, ասել է ՌԴ...
17:19 29/12/2021Ադրբեջանը վերադարձրել է Արցախի բնակչին. Գեղամ ՍտեփանյանԱյսօր առավոտյան Արցախի Հանրապետության Ասկերանի շրջանի Այգեստան համայնքի բնակիչ 1971թ. ծնված Արմեն Վերդյանը, մոլորվելու հետևանքով, հայտնվել էր ադրբեջանական զինված ուժերի վերահսկողության տակ գտնվող...

14:57 25/07/2020Посольства США в Армении и Азербайджане выступили с совместным заявлениемПосольства США в Армении и Азербайджане осуждают не соответствующие всеобщим принципам мирных собраний и демонстраций проявления насилия.
13:53 25/07/2020Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана за неделю нарушили режим прекращения огня свыше 260 разВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций около 2300 выстрелов.
11:17 25/07/2020ЮНЕСКО до сих пор не получила необходимых гарантий от Турции о сохранении собора Святой СофииВопрос о смене статуса собора будет рассматриваться на ближайшей сессии Комитета всемирного наследия.
11:10 25/07/202013 новых случаев заражения: данные по коронавирусу в ГрузииОбщее число зараженных составляет 1 117.
19:31 24/07/2020«Обычные грузовики, не оружие»: премьер Грузии Гахария опроверг информацию азербайджанских СМИ«Вы видели эти фотографии? Это обычные грузовики без ничего, а не вооружение», – сказал Гахария.
19:25 24/07/2020Минобороны Армении: В Чинари обезвредили снаряд, выпущенный ВС Азербайджана из 122-мм гаубицы Д-30Согласно информации, снаряд был перенесен в безопасное место и обезврежен. Работы на этой территории продолжаются.
18:09 24/07/2020Орхан Памук назвал решение Анкары по собору Святой Софии противоречащим принципам Кемаля Ататюрка«Сейчас у нас отнимают гордость быть и мусульманином, и светским человеком одновременно», – убежден писатель, награжденный Нобелевской премией по литературе.
10:41 24/07/2020В Грузии возобновляются внутренние авиарейсыПо словам Арчуадзе, цены билетов на внутренние полеты не изменились и являются такими же, как в 2019 году.
18:06 23/07/2020Премьер-министр Грузии призвал к бдительности в связи с ростом числа случаев коронавирусаНесмотря на то, что правительство Грузии контролирует ситуацию и скорость распространения коронавируса, необходимо проявить больше внимания.
12:35 23/07/2020ПВО Армении против БПЛА Азербайджана: репортаж проекта WarGonzoКоманда проекта WarGonzo выяснила также, почему Баку сделало ставку именно на войну в воздухе.
11:28 23/07/2020Число случаев коронавируса в Грузии за сутки возросло на 12 и достигло 1085В режиме карантина находятся 5936 человек, в стационарах под наблюдением врачей - 268 пациентов.
10:34 23/07/2020К телефонной беседе Зограба Мнацаканяна с Жозепом Боррелем присоединился и новоназначенный глава МИД АзербайджанаМнацаканян в качестве приоритетного шага подчеркнул необходимость отказа со стороны военно-политического руководства Азербайджана от милитаристской риторики и угроз войны.
10:20 23/07/2020Минобороны Армении: ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций около 43 выстреловВС Азербайджана на отдельных участках границы из стрелкового оружия нарушили режим прекращения огня 6 раз.
18:59 22/07/2020Каро Пайлан – главе МИД Турции: Как Вы прокомментируете угрозу Баку нанести удар по Армянской АЭС?Он представил в парламент адресованный главе МИД Турции Мевлюту Чавушоглу запрос.
16:55 22/07/2020Посол США в Грузии: Вашингтон обеспокоен ситуацией на границе Армении и Азербайджана«Мы действительно обеспокоены той ситуацией, что происходит на границе Азербайджана и Армении. Этот конфликт очень опасный, и он обязательно должен быть решен путем диалога», – сказала посол.
15:40 22/07/2020«Почему нет?» Царукян вызвал на бой Эла ЯквинтуОн отметил, что хотел бы провести бой с каким-нибудь топовым бойцом. Говоря о Яквинте, он вспомнил его поединок с Хабибом Нурмагомедовым.
12:53 22/07/2020В Арцахе выявлено 10 новых случаев заражения коронавирусомВ общей сложности в Арцахе проведено 4 043 тестирования.
10:25 22/07/2020Air France в августе возобновит регулярные авиарейсы Париж-ТбилисиПравительство Грузии разрешит французской авиакомпании AirFrance возобновить регулярные полеты в Грузию с начала августа, заявила министр экономии и устойчивого развития Натия Турнава на брифинге во...
18:14 21/07/2020На рынках Тбилиси будет введен обязательный термоскринингРешение о закрытии Гардабанского муниципалитета координационный совет на данном этапе принимать не стал.
16:15 21/07/2020В Иране за сутки зафиксировано рекордное число смертей от коронавирусаПо данным Минздрава, всего за время эпидемии выздоровел 242 351 заболевший, было проведено 2 201 958 тестов на коронавирус.