10:45 15/03/2026Իրանում պատերազմի պատճառով Ասիական տարածաշրջանի երկրներում են մնացել 55 ՀՀ քաղաքացի. ՀՀ ԱԳՆՀՀ քաղաքացիները դիմել են մուտքի արտոնագրերի ժամկետի երկարաձգման խնդրանքով
09:09 15/03/2026Ձյան տեղումների պատճառով մարտի 15-ի առավոտվա դրությամբ Հայաստանում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներՇիրակի և Գեղարքունիքի մարզերի ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց
22:57 14/03/2026Գրիգորի Լեպսը կարիերան ավարտելու ժամկետ է նշելՌուսաստանի ժողովրդական արտիստ, հայտնի երգիչ Գրիգորի Լեպսը հայտարարել է, որ կարող է մեկ տարուց ավարտել իր կարիերան։ «Գուցե հաջորդ տարի ես ավարտեմ իմ երաժշտական կարիերան։ Եթե ոչ, ապա կերգեմ այնքան...
21:29 14/03/2026Լարված իրավիճակ՝ Արտաշատ քաղաքի «Արդշինբանկ»-ի դիմաց․ մեծ թվով քաղաքացիներ չեն կարողանում բանկում գրավադրված իրենց ոսկեղենը հետ ստանալԱյսօր՝ մարտի 14-ին, լարված իրավիճակ է ստեղծվել Արարատի մարզում։ Արտաշատ քաղաքում՝ «Արդշինբանկ» ՓԲԸ-ի մասնաճյուղի դիմաց, հավաքվել էին մի խումբ քաղաքացիներ, որոնք բողոքի ձայն էին բարձրացնում այն խնդրի...
19:16 14/03/2026Մահացել է հայտնի փիլիսոփա, սոցիոլոգ Յուրգեն Հաբերմասը96 տարեկանում մահացել է գերմանացի հայտնի փիլիսոփա, սոցիոլոգ Յուրգեն Հաբերմասը։ Այս մասին հայտնում է Welt-ը։ Գիտնականի մահը վրա է հասել այսoր` մարտի 14-ին։ Նա ծնվել է 1929 թվականի հունիսի 18-ին...
18:03 14/03/2026Մասկատից Երևան ժամանած թռիչքով ՀՀ է վերադարձել ևս 46 քաղաքացիՄարտի 13-ին Մասկատից Երևան ժամանած թռիչքով ՀՀ է վերադարձել ևս 46 քաղաքացի։ ԱԳՆ մամուլի խոսնակի փոխանցմամբ, այդ թվում էին Կատարից Սաուդյան Արաբիայով տեղափոխված ՀՀ 10 քաղաքացիները, ովքեր Կատարում էին...
17:43 14/03/2026Ով ընդդիմադիր է, հարցերը լուծում են՝ կարճ-կոնկրետ, բանտարկում են. Հարցում«Լոռվա մարզը շատ գոհ է Սամվել Կարապետյանից։ Շատ է աջակցել թե մարզին, թե մարդկանց»,-ասել է հարցման մասնակից կինը։ Քաղաքացիները նշում են, ով ելնում է Փաշինյանի դեմ, միանգամից բանտ են նստացնում։ «Հարց...
17:25 14/03/2026Ալեն Սիմոնյա՞նն է արգելել նշանածին սերիալներում նկարահանվելԴերասանուհի Անելա Գուբրյանը, որ վերջերս նշանվեց ԱԺ նախագահի պաշտոնը զբաղեցնող Ալեն Սիմոնյանի հետ, հիմա քիչ է սերիալներում նկարահանվում։ Tete A Tete հաղորդման հեղինակ Մհեր Բաղդասարյանը Սիմոնյանից...
17:03 14/03/2026Ինչ-որ պահից ես ասել եմ, թող աշխարհը փուլ գա, բայց էլ այսպես չի լինի. Ալեն Սիմոնյանը՝ Անելա Գուբրյանին առաջին հայացքից սիրահարվելու մասին«Այո, երջանիկ եմ զգում, ամեն ինչ լավ է»,- Tete A Tete հաղորդմանն ընթացքում ասել է ԱԺ նախագահի պաշտոնը զբաղեցնող Ալեն Սիմոնյանը՝ անդրադառնալով իրենց 20 տարի փոքր դերասանաուհի Անելա Գուբրյանի հետ...
16:25 14/03/2026Հո մենակ ես չե՞մ ասում, ամբողջ ժողովուրդն է ասում. Քաղաքացիները ՀԷՑ-ը խլելու նպատակի մասին«ՀԷՑ-ը վերցրեցին, որ տան այնպիսի մարդկանց, որոնք մեր երկիրն ուրիշներից, օտարն րից ավելի մեծ կախվածության մեջ կգցեն»,-նման կարծք է հայտնում քաղաքացին՝ պատասխանելով, թե ինչո՞ւ իշխանությունները «Տաշիր»...
13:53 14/03/2026Մեծ Պահք. Մարտի 15-ին՝ Դատավորի կիրակիՄեծ պահքի հինգերորդ կիրակին՝ այս տարի մարտի 15-ին, կոչվում է Դատավորի: Այս օրվա խորհուրդը բացատրում է այրի կնոջ և դատավորի մասին առակը (Ղուկ.
13:41 14/03/2026Եռօրյա որոնողական աշխատանքներից հետո Աղբյուրակ ջրամբարում հայտնաբերել են քաղաքացու մարմինըՄարտի 12-ին, ժամը 10։48-ին Կոտայքի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Աղբյուրակ ջրամբարի տարածքում քաղաքացու որոնողափրկարարական աշխատանքների համար անհրաժեշտ է փրկարարների...
11:10 14/03/2026Առաջարկեք Փաշինյանին հրապարակի այն թեմաները, որոնց անդրադառնալ չի կարել. Իրավապաշտպան«Առաջարկեք Փաշինյանին հրապարակի այն թեմաները, որոնց անդրադառնալ չի կարել։ Իմանան մարդիկ նախապես, որ վաղը-մյուս օրը Վենսին հանդիպելիս սխալ գիրք չնվիրեն ու աշխատանքից չզրկվեն»,- նշել է իրավապաշտպան...
10:58 14/03/2026Ռուս-ուկրաինական պատերազմnւմ զnhվել է 31-ամյա հայաստանցի31 տարեկան հասակում ՌԴ կողմից Ուկրաինայի դեմ պատերազմում զոհվել է քաջարանցի Վահան Համբարձումյանը։ Այս մասին հայտնում են Ողջի Քաջարանց ֆեյսբուքյան էջից։ «Տեղեկացնում ենք, որ Վահան Համբարձումյանի...
10:04 14/03/2026Հայաստանի տարբեր շրջաններում ձյուն է տեղումՄարտի 14-ին՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհային դեպարտամենտից հայտնում են, որ Վարդենյաց լեռնանցքը դժվարանցանելի է կցորդով...
10:04 14/03/2026Ուրախ եմ, որ դեռ վախեր ունես ինձնից և իմ ժողովրդից. Բագրատ Սրբազանը՝ Փաշինյանին«Ես՝ բանտում, դու՝ ոչ, բայց ես՝ ազատ, իսկ դու՝ ոչ»
09:24 14/03/2026Աղոթքը պայքար է հանուն կյանքի. Հայր ՌուբենՆախօրեին Մարմարաշենի Սուրբ Գևորգ եկեղեցում մեկտեղվել էին Մասյացոտնի թեմի հոգևորականները և հավատացյալները՝ Հանգստյան ժամերգությամբ և հոգևոր խորհրդածությամբ։ Ժամերգության ավարտին Մասյացոտնի թեմի...
22:28 13/03/2026Ստորագրահավաք, ծառասպանդը դադարեցնելու պահանջով. ՀայտարարությունԵրևանի քաղաքապետարանից պահանջում ենք` դադարեցնել ծառերի սպանդը
22:01 13/03/2026Գիտական բացատրություն այն մասին, թե ինչու չպետք է ժամանակ անցկացնել նյարդայնացնող գործընկերների կամ պահանջկոտ ղեկավարի հետԱրդյունքները ցույց են տվել, որ «տոքսիկ» մարդկանց հետ փոխազդեցությունները միջինում արագացնում են կենսաբանական ծերացումը 1.5%-ով։
20:35 13/03/2026Իմ հարցազրույցն անցյալն է, Ձեր ծառահատումները՝ ներկան․ Քրիստինա ՎարդանյանԵրևանի ավագանու անդամ Քրիստինե Վարդանյանը գրում է․ «Նախօրեին քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը, հնչեցրածս հարցերին ի պատասխան, նախընտրեց փիարային նպատակով վկայակոչել նախկին մասնագիտական տեսակետս, քան...

15:43 01/09/2025Прогноз погоды в Армении на сентябрь: что ожидать?В Армении в сентябре среднемесячная температура воздуха прогнозируется выше нормы на 1-2 градуса, а количество осадков ожидается ближе к норме.
15:20 01/09/2025Температура воздуха в Армении повысится еще на 1-2 градусаНа территории Армении днем 1-го, 2-го, ночью 3-го, 5-6 сентября ожидается погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды...
13:34 01/09/2025Число жертв землетрясения в Афганистане возросло до 800 человекЧисло жертв землетрясения в Афганистане возросло до 800 человек, поиски погибших и раненых продолжаются.
11:53 01/09/2025Жертвами сильного землетрясения в Афганистане стали более 600 человекПо меньшей мере 622 человека погибли и более 1500 пострадали в результате землетрясения магнитудой 6 баллов на востоке Афганистана, сообщает МВД Афганистана, контролируемое «Талибаном».
11:37 01/09/2025Праздники Армянской церкви: 1 сентября в календареДень памяти Свв. Стефанօса Улнеци, Гоаринэ и его братьев-мучеников Армянская Апостольская Святая Церковь отмечает в понедельник третьей недели по Успению Богородицы.
16:54 26/08/2025Музей ARARAT удостоен звания Travelers’ ChoiceМузей ARARAT удостоен престижного звания Travelers’ Choice по версии Tripadvisor, которая считается одной из крупнейших туристических платформ в мире.
10:48 20/08/2025ВТБ (Армения) оказывает поддержку инициативе по обновлению книжных фондов библиотек в регионахБанк ВТБ (Армения) присоединился к реализации образовательной и благотворительной инициативы Newmag BOOK DONATION, направленной на пополнение фондов общинных библиотек в регионах Армении.
13:46 14/08/2025Team Telecom Armenia первой в регионе отключит сеть 2G, заменив ее передовыми технологиями․ Действует специальная программа предоставления новых телефоновTeam Telecom Armenia объявляет о запуске нового масштабного проекта по оптимизации и модернизации мобильной сети.
17:06 09/08/2025Температура воздуха в Армении постепенно понизитсяВечером 9-го августа, ночью и вечером 10-13, вечером 14-го августа в отдельных областях Армении ожидаются кратковременные дожди и грозы, возможен град.
15:22 09/08/2025Последствия дождя на курорте в Грузии: вода затопила улицы Батуми и создала проблемыВода, скопившаяся из-за сильного дождя в черноморском курортном городе Грузии Батуми, затопила несколько улиц и создала проблемы для передвижения транспорта, сообщает мэрия Батуми.
13:54 09/08/2025Пожар на мусорной свалке в Нубарашене потушен, остается засыпать тлеющие очагиЧетыре боевых расчета проводили работы по тушению крупного пожара, вспыхнувшего ночью на мусорной свалке в Нубарашене.
13:01 09/08/2025Пожар на свалке в Нубарашене: Ереван окутан токсичным дымомС ночи на свалке в Нубарашене продолжается пожар, из-за чего весь город окутан токсичным дымом. В каждый пожароопасный сезон на Нубарашенской свалке регулярно возникают пожары. Этот год также не стал...
14:36 08/08/2025Пилот вертолета умер от сердечного приступа прямо во время перелета на КамчаткеПилот и владелец вертолета, умерший от сердечного приступа при перелете на Камчатке, по данным SHOT, – предприниматель Игорь Кан.
13:40 08/08/2025Всемирный день кошек отмечается ежегодно 8 августаВсемирный день кошек (англ. World Cat Day) отмечается ежегодно 8 августа по инициативе Международного фонда по защите животных Animal Welfare, не только с целью чествования пушистых домоседов, но...
13:21 08/08/2025Католикос всех армян Гарегин Второй 8 августа отправился в СШАКатоликос всех армян Гарегин Второй 8 августа отправился с патриаршим недельным визитом США – в Восточную Епархию ААЦ, сообщает пресс-канцелярия Первопрестольного Святого Эчмиадзина.
12:35 08/08/2025К Армении с запада приближаются холодные воздушные потоки«К Армении с запада приближаются холодные воздушные потоки, их проникновение начнется завтра после полудня и продлится до 11 августа включительно», – сообщил заместитель директора Центра...
15:23 07/08/2025Грозы и похолодание: синоптики предупредили о смене погоды в АрменииДнем 7-го, 9-12 августа в отдельных областях Армении прогнозируются кратковременные дожди и грозы. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей...
14:50 07/08/2025Юг Франции теперь одно сплошное пепелище из-за природных пожаровКатастрофа беспрецедентного масштаба – так во Франции называют лесной пожар, который охватил юг страны.
13:55 07/08/2025У британского принца Эндрю насчитали больше тысячи любовницБиограф Эндрю Лауни насчитал у британского принца Эндрю больше тысячи любовниц. Об этом сообщается в книге Entitled: The Rise and Fall of the House of York, главы из которой публикует издание Daily...
13:48 07/08/2025Лето 2025 года прервало череду жарких рекордовВпервые за последние два года средние температуры в течение трех месяцев (с мая по июль) продержались ниже показателя +1,5°C к доиндустриальному уровню, удержать который договорились почти все страны...