10:45 15/03/2026Իրանում պատերազմի պատճառով Ասիական տարածաշրջանի երկրներում են մնացել 55 ՀՀ քաղաքացի. ՀՀ ԱԳՆՀՀ քաղաքացիները դիմել են մուտքի արտոնագրերի ժամկետի երկարաձգման խնդրանքով
09:09 15/03/2026Ձյան տեղումների պատճառով մարտի 15-ի առավոտվա դրությամբ Հայաստանում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներՇիրակի և Գեղարքունիքի մարզերի ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց
22:57 14/03/2026Գրիգորի Լեպսը կարիերան ավարտելու ժամկետ է նշելՌուսաստանի ժողովրդական արտիստ, հայտնի երգիչ Գրիգորի Լեպսը հայտարարել է, որ կարող է մեկ տարուց ավարտել իր կարիերան։ «Գուցե հաջորդ տարի ես ավարտեմ իմ երաժշտական կարիերան։ Եթե ոչ, ապա կերգեմ այնքան...
21:29 14/03/2026Լարված իրավիճակ՝ Արտաշատ քաղաքի «Արդշինբանկ»-ի դիմաց․ մեծ թվով քաղաքացիներ չեն կարողանում բանկում գրավադրված իրենց ոսկեղենը հետ ստանալԱյսօր՝ մարտի 14-ին, լարված իրավիճակ է ստեղծվել Արարատի մարզում։ Արտաշատ քաղաքում՝ «Արդշինբանկ» ՓԲԸ-ի մասնաճյուղի դիմաց, հավաքվել էին մի խումբ քաղաքացիներ, որոնք բողոքի ձայն էին բարձրացնում այն խնդրի...
19:16 14/03/2026Մահացել է հայտնի փիլիսոփա, սոցիոլոգ Յուրգեն Հաբերմասը96 տարեկանում մահացել է գերմանացի հայտնի փիլիսոփա, սոցիոլոգ Յուրգեն Հաբերմասը։ Այս մասին հայտնում է Welt-ը։ Գիտնականի մահը վրա է հասել այսoր` մարտի 14-ին։ Նա ծնվել է 1929 թվականի հունիսի 18-ին...
18:03 14/03/2026Մասկատից Երևան ժամանած թռիչքով ՀՀ է վերադարձել ևս 46 քաղաքացիՄարտի 13-ին Մասկատից Երևան ժամանած թռիչքով ՀՀ է վերադարձել ևս 46 քաղաքացի։ ԱԳՆ մամուլի խոսնակի փոխանցմամբ, այդ թվում էին Կատարից Սաուդյան Արաբիայով տեղափոխված ՀՀ 10 քաղաքացիները, ովքեր Կատարում էին...
17:43 14/03/2026Ով ընդդիմադիր է, հարցերը լուծում են՝ կարճ-կոնկրետ, բանտարկում են. Հարցում«Լոռվա մարզը շատ գոհ է Սամվել Կարապետյանից։ Շատ է աջակցել թե մարզին, թե մարդկանց»,-ասել է հարցման մասնակից կինը։ Քաղաքացիները նշում են, ով ելնում է Փաշինյանի դեմ, միանգամից բանտ են նստացնում։ «Հարց...
17:25 14/03/2026Ալեն Սիմոնյա՞նն է արգելել նշանածին սերիալներում նկարահանվելԴերասանուհի Անելա Գուբրյանը, որ վերջերս նշանվեց ԱԺ նախագահի պաշտոնը զբաղեցնող Ալեն Սիմոնյանի հետ, հիմա քիչ է սերիալներում նկարահանվում։ Tete A Tete հաղորդման հեղինակ Մհեր Բաղդասարյանը Սիմոնյանից...
17:03 14/03/2026Ինչ-որ պահից ես ասել եմ, թող աշխարհը փուլ գա, բայց էլ այսպես չի լինի. Ալեն Սիմոնյանը՝ Անելա Գուբրյանին առաջին հայացքից սիրահարվելու մասին«Այո, երջանիկ եմ զգում, ամեն ինչ լավ է»,- Tete A Tete հաղորդմանն ընթացքում ասել է ԱԺ նախագահի պաշտոնը զբաղեցնող Ալեն Սիմոնյանը՝ անդրադառնալով իրենց 20 տարի փոքր դերասանաուհի Անելա Գուբրյանի հետ...
16:25 14/03/2026Հո մենակ ես չե՞մ ասում, ամբողջ ժողովուրդն է ասում. Քաղաքացիները ՀԷՑ-ը խլելու նպատակի մասին«ՀԷՑ-ը վերցրեցին, որ տան այնպիսի մարդկանց, որոնք մեր երկիրն ուրիշներից, օտարն րից ավելի մեծ կախվածության մեջ կգցեն»,-նման կարծք է հայտնում քաղաքացին՝ պատասխանելով, թե ինչո՞ւ իշխանությունները «Տաշիր»...
13:53 14/03/2026Մեծ Պահք. Մարտի 15-ին՝ Դատավորի կիրակիՄեծ պահքի հինգերորդ կիրակին՝ այս տարի մարտի 15-ին, կոչվում է Դատավորի: Այս օրվա խորհուրդը բացատրում է այրի կնոջ և դատավորի մասին առակը (Ղուկ.
13:41 14/03/2026Եռօրյա որոնողական աշխատանքներից հետո Աղբյուրակ ջրամբարում հայտնաբերել են քաղաքացու մարմինըՄարտի 12-ին, ժամը 10։48-ին Կոտայքի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Աղբյուրակ ջրամբարի տարածքում քաղաքացու որոնողափրկարարական աշխատանքների համար անհրաժեշտ է փրկարարների...
11:10 14/03/2026Առաջարկեք Փաշինյանին հրապարակի այն թեմաները, որոնց անդրադառնալ չի կարել. Իրավապաշտպան«Առաջարկեք Փաշինյանին հրապարակի այն թեմաները, որոնց անդրադառնալ չի կարել։ Իմանան մարդիկ նախապես, որ վաղը-մյուս օրը Վենսին հանդիպելիս սխալ գիրք չնվիրեն ու աշխատանքից չզրկվեն»,- նշել է իրավապաշտպան...
10:58 14/03/2026Ռուս-ուկրաինական պատերազմnւմ զnhվել է 31-ամյա հայաստանցի31 տարեկան հասակում ՌԴ կողմից Ուկրաինայի դեմ պատերազմում զոհվել է քաջարանցի Վահան Համբարձումյանը։ Այս մասին հայտնում են Ողջի Քաջարանց ֆեյսբուքյան էջից։ «Տեղեկացնում ենք, որ Վահան Համբարձումյանի...
10:04 14/03/2026Հայաստանի տարբեր շրջաններում ձյուն է տեղումՄարտի 14-ին՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհային դեպարտամենտից հայտնում են, որ Վարդենյաց լեռնանցքը դժվարանցանելի է կցորդով...
10:04 14/03/2026Ուրախ եմ, որ դեռ վախեր ունես ինձնից և իմ ժողովրդից. Բագրատ Սրբազանը՝ Փաշինյանին«Ես՝ բանտում, դու՝ ոչ, բայց ես՝ ազատ, իսկ դու՝ ոչ»
09:24 14/03/2026Աղոթքը պայքար է հանուն կյանքի. Հայր ՌուբենՆախօրեին Մարմարաշենի Սուրբ Գևորգ եկեղեցում մեկտեղվել էին Մասյացոտնի թեմի հոգևորականները և հավատացյալները՝ Հանգստյան ժամերգությամբ և հոգևոր խորհրդածությամբ։ Ժամերգության ավարտին Մասյացոտնի թեմի...
22:28 13/03/2026Ստորագրահավաք, ծառասպանդը դադարեցնելու պահանջով. ՀայտարարությունԵրևանի քաղաքապետարանից պահանջում ենք` դադարեցնել ծառերի սպանդը
22:01 13/03/2026Գիտական բացատրություն այն մասին, թե ինչու չպետք է ժամանակ անցկացնել նյարդայնացնող գործընկերների կամ պահանջկոտ ղեկավարի հետԱրդյունքները ցույց են տվել, որ «տոքսիկ» մարդկանց հետ փոխազդեցությունները միջինում արագացնում են կենսաբանական ծերացումը 1.5%-ով։
20:35 13/03/2026Իմ հարցազրույցն անցյալն է, Ձեր ծառահատումները՝ ներկան․ Քրիստինա ՎարդանյանԵրևանի ավագանու անդամ Քրիստինե Վարդանյանը գրում է․ «Նախօրեին քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը, հնչեցրածս հարցերին ի պատասխան, նախընտրեց փիարային նպատակով վկայակոչել նախկին մասնագիտական տեսակետս, քան...

14:35 12/06/2024Serzh Sargsyan pays tribute to late PM Andranik MargaryanThird Armenian President and Republican Party of Armenia (RPA) Chairman Serzh Sargsyan visited the Komitas Pantheon in Yerevan to pay tribute to late statesman, former Prime Minister Andranik...
13:34 12/06/2024LIVE: Protesters camping out near Armenian parliamentMembers and supporters of the Tavush for the Homeland movement led by Archbishop Bagrat Galstanyan remain camped out near the Armenian parliament on Baghramyan Avenue, having spent the third night...
12:00 12/06/2024Archbishop Bagrat urges all to join protest near Armenian parliamentMembers and supporters of the Tavush for the Homeland movement led by Archbishop Bagrat Galstanyan remained camped out on Marshal Baghramyan Avenue adjacent to the Armenian parliament on Wednesday...
11:15 12/06/2024Armenia's Supreme Spiritual Council to address internal political developmentsOn June 11, in the Mother See of Holy Etchmiadzin, under the presidency of His Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, the activities of the Supreme Spiritual Council...
15:34 11/06/2024Archbishop Bagrat plays football with young protestersArchbishop Bagrat Galstanyan on Tuesday played football with young protesters on Baghramyan Avenue in central Yerevan.
12:35 11/06/2024Protesters march through central YerevanA group of protesters led by opposition MP Garnik Danielyan began marching through central Yerevan streets on Tuesday morning.
12:00 11/06/2024Russian Su-34 bomber crashes in CaucasusA Russian SU-34 bomber crashed in the Caucasus mountains during a routine training flight likely due to a technical malfunction, killing the crew aboard, Reuters reported on Tuesday, citing Russian...
11:34 11/06/2024Protesters remain camped out near Armenian parliamentMembers and supporters of the Tavush for the Homeland movement led by Archbishop Bagrat Galstanyan remained camped out on Marshal Baghramyan Avenue adjacent to the Armenian parliament on Tuesday...
17:04 10/06/2024Police set up barbed wire barricades in front of Armenian parliamentArmenian police on Monday set up barbed wire barricades at the gate of the Armenian parliament building amid a protest in the area led by Archbishop Bagrat Galstanyan.
16:01 10/06/2024More protesters gather outside Armenian parliament ahead of sittingMore people on Monday joined protesters camping in tents near the Armenian parliament on Baghramyan Avenue ahead of the National Assembly Council sitting, heeding a call from Archbishop Bagrat...
15:31 10/06/2024452 measles cases confirmed in ArmeniaA total of 452 measles cases have been confirmed in Armenia to date, the health authorities said. Four measles patients are currently hospitalized. 361 people were discharged from the hospital after...
15:03 10/06/2024Armenian Spiritual Revival Foundation - a new future-oriented initiative by Noubar AfeyanNoubar Afeyan, the Founder and CEO of a number of successful biotech companies, such as Flagship Pioneering, and co-Founder of many philanthropic initiatives such as the Aurora Humanitarian...
12:28 10/06/2024Archbishop insists on Pashinyan's ousterArchbishop Bagrat Galstanyan says Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan ether has to resign or face an impeachment motion in the parliament.
11:33 10/06/2024LIVE: Protesters continue to block central Yerevan avenueMembers and supporters of the Tavush for the Homeland movement led by Archbishop Bagrat Galstanyan continued to block Marshal Baghramyan Avenue in central Yerevan on Monday morning.
11:00 10/06/2024In pictures: Protesters spent the night on Baghramyan Avenue in YerevanProtesters led by Archbishop Bagrat Galstanyan spent the night near the Armenian parliament on Marshal Baghramyan Avenue in central Yerevan.
17:00 08/06/2024Rain, hail in the forecastAn active cyclone is delivering rain, thunderstorms and strong winds to most parts of Armenia today and in the next few days.
16:45 08/06/2024Pizza chefs compete at Buenos Aires championshipFor the first time, participants from nations including Cuba, Senegal and Sweden competed in front of a panel of 30 judges.
16:36 08/06/2024Archbishop Bagrat: We seek real and unshakable peaceThe Tavush for the Homeland protest movement seeks a real negotiation process between Armenia and Azerbaijan, says its leader Archbishop Bagrat Galstanyan.
16:06 08/06/2024Heavy rain hits Armenia's SevanavankAn active cyclone from the Black Sea region has made landfall in Armenia, bringing rain and thunderstorms to most parts of the country.
14:30 08/06/2024Photos of officials 'who sold their homeland for thirty pieces of silver’ appear in YerevanPhotos of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and members of his Civil Contract party have been distributed in Yerevan’s administrative districts.