08:38 11/02/2026Փետրվարի 11-ին նախատեսված հոսանքազրկումների մասինՀայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 11-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
21:01 10/02/2026Մոսկվայի կենտրոնում գտնվող բնակելի շենքում բռնկված հրդեհի հետևանքով 35 մարդ տարհանվել էՀրդեհ է բռնկվել Մոսկվայի կենտրոնում գտնվող բնակելի շենքում։ Բնակիչներին տարհանում են։ Այս մասին հայտնել են ՌԴ Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից։ Այրվող շենքից արդեն տարհանվել է 35 մարդ, որոնցից...
20:10 10/02/2026Եղանակային անբարենպաստ պայմանների պատճառով՝ ճանապարհները ժամանակ առ ժամանակ փակվում ենՓետրվարի 10-ին՝ ժամը 19:35-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Այս մասին հայտնում են Ճանապարհային դեպարտամենտից։ «Ճանապարհների սպասարկման համար...
18:10 10/02/2026Վրաստանի Լարս ավտոմայրուղու Գուդաուրի-Կոբի հատվածում կցորդների և կիսակցորդների երթևեկությունը վերականգնվել էՄիջազգային նշանակության Մցխեթա-Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոմայրուղու Գուդաուրի-Կոբի հատվածում կցորդների և կիսակցորդների երթևեկությունը վերականգնվել է։ Ըստ Վրաստանի շրջակա միջավայրի ազգային գործակալության՝...
17:55 10/02/2026Վերջին ամիսներին ՀՀ իշխանությունների կողմից Եկեղեցու և եկեղեցականների թիրախավորմամբ և հետապնդումներով խաթարվել է ազգային և եկեղեցական մեր կյանքը. Քահանայից հավաքի մասնակիցներՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում գումարված քահանայից հավաքի մասնակիցները հայտարարություն են տարածել, որում ասվում է.
17:30 10/02/2026Գարեգին Երկրորդ. Վարչապետի ձեռնարկած հակաեկեղեցական արշավն արդեն բացահայտ է, խոչընդոտվում է Եկեղեցու առաքելությունը, վնաս հասցվում մեր ժողովրդի հոգևոր-եկեղեցական կյանքինՍուրբ Պատարագ և շնորհաբաշխություն՝ Սուրբ Ղևոնդյանց քահանաների տոնի առիթով
16:35 10/02/2026ՊՆ-ն զինծառայողների ցրտահարություն դեպքերի մասին տեղեկությունը գաղտնի է պահումՀայաստանի պաշտպանության նախարարությունը հրաժարվել է տրամադրել տեղեկություն, թե ձմռան ամիսներին՝ 2025 թ.
16:08 10/02/2026Հայաստանցի բովանդակություն ստեղծողները գարնանից կկարողանան գումար վաստակել YouTube-ումԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսի՝ Հայաստան կատարած այցի շրջանակում YouTube-ը պաշտոնապես հայտարարեց իր Գործընկերային ծրագրի (YPP) մեկնարկի մասին, որը նախատեսվում է գործարկել այս գարնանը: Այս զարգացումը...
16:01 10/02/2026ՃՏՊ Ալագյազ-Ջամշլու ավտոճանապարհին․ կան տուժածներ և զոհԱրագածոտնի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն փետրվարի 10-ին, ժամը 11։45-ինահազանգ է ստացվել, որ Ալագյազ-Ջամշլու ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ բախվել են երկու ավտոմեքենա, կան տուժածներ․...
14:53 10/02/2026Սկսել են վճարել մինչև 2 տարեկան երեխայի խնամքի նպաստըՄինչև երկու տարեկան երեխայի խնամքի նպաստի, ինչպես նաև երրորդ և հաջորդ երեխայի (մինչև 6 տարեկան) դրամական աջակցության 2026 թվականի փետրվար ամսվա վճարման գործընթացը մեկնարկել է: Այս մասին հայտնեցին...
12:10 10/02/2026Եթե ՔՊ գործակարգավարական նիստերին հետևեմ, ուրեմն այսօր Աջափնյակի մետրոյով եմ եկել. Մեսրոպ Մանուկյան«Պարոն Ավինյան, ու այսքանից հետո Դուք ուզում եք, որ ավագանին լո՞ւրջ վերաբերվի Ձեզ, կամ սիրում եք ասել, կառուցողական ընդդիմություն...»,-Երևանի ավագանու ընթացող նիստում հայտարարեց «Մայր Հայաստան»...
10:41 10/02/2026Օրական չորս և ավելի ժամ թվային սարքեր օգտագործող երեխաները հոգեկան խանգարումների զարգացման առումով ունեն նշանակալիորեն ավելի բարձր ռիսկՎերջին տարիներին համաշխարհային բժշկական հանրությունը առավել հաճախ է անդրադառնում աճող սերնդի առողջական վիճակի համակարգային և բազմագործոն վատթարացման խնդրին
10:34 10/02/2026Ժամանակները փոխվել են, բայց չեն դադարել հոգևորականության դեմ զանազան հարձակումները. Հայր ԶաքարիաՀայ Առաքելական եկեղեցին այսօր նշում է Ս. Ղևոնդյանց քահանաների հիշատակության օրը։
10:14 10/02/2026100 անուն լայն սպառման դեղամիջոց էժանանալու է. «Մեր Ձևով» շարժում«Նույն դեղը Վաստանում ավելի էժան է, քան Հայաստանում։ Սա փաստ է, ոչ թե կարծիք։ Դեղերի գների 20 և ավելի տոկոս էժանացումը Սամվել Կարապետյանի 5 տնտեսական քայլերից 3-րդն է, որն ազդելու է նախ և առաջ...
10:10 10/02/2026Միջերկրական ծովից Հայաստան ցիկլոն է ներթափանցել, սպասվում են տեղումներ, մառախուղՄիջերկրական ծովից ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված փետրվարի 10-ի ցերեկը, 11-ի գիշերը շրջանների մեծ մասում, 11-ի ցերեկը առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ, փետրվարի 10-ի ցերեկը նախալեռնային...
09:25 10/02/2026Ջերմուկի խաչմերուկից մինչև Սիսիանի խաչմերուկ, Սպիտակի ոլորանները փակ են կցորդով տրանսպորտային միջոցների համարՓետրվարի 10-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Եղանակային անբարենպաստ պայմանների պատճառով, սաստիկ բքի, տեսանելիության բացակայության...
08:54 10/02/2026Երևանի փոքր կենտրոնում այսօր էլ փակ ճանապարհներ կլինենԱյսօր փետրվարի 10-ին՝ տարբեր ժամերի, կսահմանափակվի երթևեկությունը Երևանի Աբովյան փողոցում՝ Աբովյան-Թումանյան փողոցների խաչմերուկից մինչև Հանրապետության հրապարակ, Պուշկինի փողոցում՝ Պուշկին-Կողբացի...
08:48 10/02/2026Երևանի ու 7 մարզերի բազմաթիվ հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 10-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:45 10/02/2026Տեղումները կշարունակվեն. Ի՞նչ եղանակ է սպասվում առաջիկայումԵրևանում փետրվարի 10-12-ին, 14-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև, գիշերային ժամերին քաղաքի բարձրադիր հատվածներում ձնախառն անձրև։ Փետրվարի 10-11-ին առավոտյան ժամերին սպասվում է նաև մառախուղ։...

13:10 27/12/2023Yerevan subway to extend working hours on holidaysThe Yerevan Metro will extend its working hours for the New Year and Christmas holidays. According to the new schedule, the Yerevan subway will work from 7 a.m. on 31 December to 2 a.m. on 1 January....
11:45 27/12/2023Stepantsminda-Larsi road closed to all vehiclesThe Rescue Service has warned drivers about closed roads in Armenia as of Wednesday morning. In particular, the roads linking the Amberd high mountain meteorological station to Amberd Fortress and...
15:36 26/12/2023Yerevan mayor defends proposed parking fee increaseYerevan Mayor Tigran Avinyan has defended the proposed increase in parking fees and charges in Yerevan strongly condemned by the opposition, adding systemic changes require tough decisions.
12:34 26/12/2023Yerevan City Council starts meeting after quorum ensuredThe Yerevan City Council started its plenary sitting on Tuesday after members of the opposition Public Voice faction ensured a quorum.
11:15 26/12/2023Stepantsminda-Larsi road closed to all vehiclesThe Stepantsminda-Larsi highway connecting Armenia and Russia via Georgia is closed to all vehicles as of Tuesday morning, the Armenian Interior Ministry's Rescue Service reported, citing the...
16:48 25/12/2023Pope: May Armenia and Azerbaijan draw closer to definitive peacePope Francis delivered the traditional Christmas “Urbi et Orbi” (“To the City and the World”) message and blessing on Monday.
13:03 25/12/2023Azerbaijan paid €90,000 to Armenia for flights to Nakhichevan this yearAzerbaijani airlines have paid approximately €90,000 to Armenia for flights to and from Nakhichevan this year, the Civil Aviation Committee told Sputnik Armenia on Monday.
14:45 23/12/2023Stepantsminda-Larsi highway closed to all vehiclesThe Stepantsminda-Larsi highway connecting Armenia and Russia via Georgia is closed to all vehicles as of Saturday afternoon, the Armenian Interior Ministry's Rescue Service reported, citing the...
13:36 23/12/2023Opposition faction announces protest in Yerevan on TuesdayThe opposition Mother Armenian faction of the Yerevan City Council will stage a protest outside the Municipality on Tuesday morning.
11:30 23/12/2023Magnitude 4․6 quake hits Iran, felt in ArmeniaA magnitude 4․6 earthquake struck Iran early on Saturday morning. The quake was 33 km northeast of the city of Tabriz and at a depth of 10 km, the Armenian Interior Ministry reported. The tremors...
11:12 23/12/2023Pashinyan sends birthday greetings to national hero Hovhannes ChekijianPrime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to Armenia's national hero Hovhannes Chekijian on his 95th birth anniversary.
14:31 22/12/2023Armenian Pulmonology Center employee goes on strikeArman Avchyan, an employee of Armenia’s National Center of Pulmonology, has announced his decision to start a sit-in and a hunger strike outside the hospital to call attention to its problems.
17:15 21/12/2023Social media platform X down for users globallySocial media platform X, formerly known as Twitter, suffered global outages for just over an hour on Thursday, the BBC reported.
15:05 21/12/2023Russian Embassy deplores suspension of Radio Sputnik Armenia's licenseThe Russian Embassy in Yerevan has condemned the decision to suspend the license of Radio Sputnik Armenia.
13:30 21/12/2023Pashinyan's wife meets with businesswomenThe National Gallery of Armenia on Wednesday hosted a meeting of female leaders and businesswomen on the initiative of Prime Minister Nikol Pashinyan's wife, Anna Hakobyan.
12:30 21/12/2023Armenian church looted and vandalized in SwedenAn Armenian church has been vandalized and looted in Sweden. Local media reports suggest that vandals broke into St. Mary's Armenian Apostolic Church in Södertälje and stole items of both financial...
11:36 21/12/2023Drivers warned over icy roads in ArmeniaThe Rescue Service has warned drivers about closed roads and icy conditions in Armenia as of Thursday morning.
15:32 20/12/2023Czech ambassador plays saxophone at Foreign Ministry receptionCzech Ambassador to Armenia Petr Piruncik played saxophone at the reception with the participation of diplomatic missions accredited in Armenia held at the country’s Foreign Ministry on December 18.
14:04 20/12/2023Armenians bid farewell to singer Ara MartirosyanFamily, friends, colleagues and fans of Ara Martirosyan gathered at the Aram Khachaturian Concert Hall in Yerevan on Wednesday to bid a final farewell to the renowned singer.
12:34 20/12/2023Armenian Interior Ministry confirms detention of fishermen in GegharkunikThe Armenian Interior Ministry has confirmed the detention of fishermen protesting in Gegharkunik Province.