08:38 11/02/2026Փետրվարի 11-ին նախատեսված հոսանքազրկումների մասինՀայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 11-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
21:01 10/02/2026Մոսկվայի կենտրոնում գտնվող բնակելի շենքում բռնկված հրդեհի հետևանքով 35 մարդ տարհանվել էՀրդեհ է բռնկվել Մոսկվայի կենտրոնում գտնվող բնակելի շենքում։ Բնակիչներին տարհանում են։ Այս մասին հայտնել են ՌԴ Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից։ Այրվող շենքից արդեն տարհանվել է 35 մարդ, որոնցից...
20:10 10/02/2026Եղանակային անբարենպաստ պայմանների պատճառով՝ ճանապարհները ժամանակ առ ժամանակ փակվում ենՓետրվարի 10-ին՝ ժամը 19:35-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Այս մասին հայտնում են Ճանապարհային դեպարտամենտից։ «Ճանապարհների սպասարկման համար...
18:10 10/02/2026Վրաստանի Լարս ավտոմայրուղու Գուդաուրի-Կոբի հատվածում կցորդների և կիսակցորդների երթևեկությունը վերականգնվել էՄիջազգային նշանակության Մցխեթա-Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոմայրուղու Գուդաուրի-Կոբի հատվածում կցորդների և կիսակցորդների երթևեկությունը վերականգնվել է։ Ըստ Վրաստանի շրջակա միջավայրի ազգային գործակալության՝...
17:55 10/02/2026Վերջին ամիսներին ՀՀ իշխանությունների կողմից Եկեղեցու և եկեղեցականների թիրախավորմամբ և հետապնդումներով խաթարվել է ազգային և եկեղեցական մեր կյանքը. Քահանայից հավաքի մասնակիցներՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում գումարված քահանայից հավաքի մասնակիցները հայտարարություն են տարածել, որում ասվում է.
17:30 10/02/2026Գարեգին Երկրորդ. Վարչապետի ձեռնարկած հակաեկեղեցական արշավն արդեն բացահայտ է, խոչընդոտվում է Եկեղեցու առաքելությունը, վնաս հասցվում մեր ժողովրդի հոգևոր-եկեղեցական կյանքինՍուրբ Պատարագ և շնորհաբաշխություն՝ Սուրբ Ղևոնդյանց քահանաների տոնի առիթով
16:35 10/02/2026ՊՆ-ն զինծառայողների ցրտահարություն դեպքերի մասին տեղեկությունը գաղտնի է պահումՀայաստանի պաշտպանության նախարարությունը հրաժարվել է տրամադրել տեղեկություն, թե ձմռան ամիսներին՝ 2025 թ.
16:08 10/02/2026Հայաստանցի բովանդակություն ստեղծողները գարնանից կկարողանան գումար վաստակել YouTube-ումԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսի՝ Հայաստան կատարած այցի շրջանակում YouTube-ը պաշտոնապես հայտարարեց իր Գործընկերային ծրագրի (YPP) մեկնարկի մասին, որը նախատեսվում է գործարկել այս գարնանը: Այս զարգացումը...
16:01 10/02/2026ՃՏՊ Ալագյազ-Ջամշլու ավտոճանապարհին․ կան տուժածներ և զոհԱրագածոտնի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն փետրվարի 10-ին, ժամը 11։45-ինահազանգ է ստացվել, որ Ալագյազ-Ջամշլու ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ բախվել են երկու ավտոմեքենա, կան տուժածներ․...
14:53 10/02/2026Սկսել են վճարել մինչև 2 տարեկան երեխայի խնամքի նպաստըՄինչև երկու տարեկան երեխայի խնամքի նպաստի, ինչպես նաև երրորդ և հաջորդ երեխայի (մինչև 6 տարեկան) դրամական աջակցության 2026 թվականի փետրվար ամսվա վճարման գործընթացը մեկնարկել է: Այս մասին հայտնեցին...
12:10 10/02/2026Եթե ՔՊ գործակարգավարական նիստերին հետևեմ, ուրեմն այսօր Աջափնյակի մետրոյով եմ եկել. Մեսրոպ Մանուկյան«Պարոն Ավինյան, ու այսքանից հետո Դուք ուզում եք, որ ավագանին լո՞ւրջ վերաբերվի Ձեզ, կամ սիրում եք ասել, կառուցողական ընդդիմություն...»,-Երևանի ավագանու ընթացող նիստում հայտարարեց «Մայր Հայաստան»...
10:41 10/02/2026Օրական չորս և ավելի ժամ թվային սարքեր օգտագործող երեխաները հոգեկան խանգարումների զարգացման առումով ունեն նշանակալիորեն ավելի բարձր ռիսկՎերջին տարիներին համաշխարհային բժշկական հանրությունը առավել հաճախ է անդրադառնում աճող սերնդի առողջական վիճակի համակարգային և բազմագործոն վատթարացման խնդրին
10:34 10/02/2026Ժամանակները փոխվել են, բայց չեն դադարել հոգևորականության դեմ զանազան հարձակումները. Հայր ԶաքարիաՀայ Առաքելական եկեղեցին այսօր նշում է Ս. Ղևոնդյանց քահանաների հիշատակության օրը։
10:14 10/02/2026100 անուն լայն սպառման դեղամիջոց էժանանալու է. «Մեր Ձևով» շարժում«Նույն դեղը Վաստանում ավելի էժան է, քան Հայաստանում։ Սա փաստ է, ոչ թե կարծիք։ Դեղերի գների 20 և ավելի տոկոս էժանացումը Սամվել Կարապետյանի 5 տնտեսական քայլերից 3-րդն է, որն ազդելու է նախ և առաջ...
10:10 10/02/2026Միջերկրական ծովից Հայաստան ցիկլոն է ներթափանցել, սպասվում են տեղումներ, մառախուղՄիջերկրական ծովից ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված փետրվարի 10-ի ցերեկը, 11-ի գիշերը շրջանների մեծ մասում, 11-ի ցերեկը առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ, փետրվարի 10-ի ցերեկը նախալեռնային...
09:25 10/02/2026Ջերմուկի խաչմերուկից մինչև Սիսիանի խաչմերուկ, Սպիտակի ոլորանները փակ են կցորդով տրանսպորտային միջոցների համարՓետրվարի 10-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Եղանակային անբարենպաստ պայմանների պատճառով, սաստիկ բքի, տեսանելիության բացակայության...
08:54 10/02/2026Երևանի փոքր կենտրոնում այսօր էլ փակ ճանապարհներ կլինենԱյսօր փետրվարի 10-ին՝ տարբեր ժամերի, կսահմանափակվի երթևեկությունը Երևանի Աբովյան փողոցում՝ Աբովյան-Թումանյան փողոցների խաչմերուկից մինչև Հանրապետության հրապարակ, Պուշկինի փողոցում՝ Պուշկին-Կողբացի...
08:48 10/02/2026Երևանի ու 7 մարզերի բազմաթիվ հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 10-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:45 10/02/2026Տեղումները կշարունակվեն. Ի՞նչ եղանակ է սպասվում առաջիկայումԵրևանում փետրվարի 10-12-ին, 14-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև, գիշերային ժամերին քաղաքի բարձրադիր հատվածներում ձնախառն անձրև։ Փետրվարի 10-11-ին առավոտյան ժամերին սպասվում է նաև մառախուղ։...

16:03 29/04/2025Первопрестольный Св. Эчмиадзин: Некоторые мысли и суждения архиепископа Вазгена Мирзаханяна крайне субъективны, не выражают позицию ЦерквиПресс-канцелярия Первопрестольного Святого Эчмиадзина в ответ на запросы представила следующее разъяснение: «Высказывания в приветственном слове предстоятеля армянской епархии стран Балтии...
15:36 29/04/20251-го мая столбики термометров в Ереване поднимутся до +27°CДнем 29-го, 30-го апреля, 1-4 мая в отдельных регионах Армении прогнозируются кратковременные дожди и грозы.
14:06 29/04/2025В турецкой Анталье автобус с российскими туристами вылетел с трассы, есть пострадавшиеАвтобус с российскими туристами попал в ДТП в турецкой провинции Анталья, передает РИА Новости со ссылкой на агентство IHA.
12:55 29/04/2025В Гюмри машина Спасательной службы попала в ДТП с 4 другими автомобилями: среди пострадавших – трое спасателейВодитель автомобиля Ford скончался от полученных травм.
12:43 29/04/2025Взрыв на газозаправочной станции на 3-м км трассы Севан – Ереван в Армении: повреждены транспортные средстваВзрыв произошел на газозаправочной станции на 3-м км трассы Севан–Ереван сегодня, 29 апреля. Подробности приводит портал Shamshyan.com. Согласно информации, оперативные данные о происшествии в...
12:33 29/04/2025Ребенок случайно поцарапал картину стоимостью 56 млн долларов в музее НидерландовКартина художника Марка Ротко в музее Роттердама (Нидерланды) получила повреждения после того, как ребенок случайно к ней прикоснулся.
11:59 29/04/2025Американка влюбилась в чат-бот с искусственным интеллектом и ушла от мужаАмериканка влюбилась в чат-бот с искусственным интеллектом и ушла от мужа. По ее словам, нейросеть удивила ее своей способностью тонко улавливать настроение и эмоциональные потребности, сообщает МИР...
11:39 29/04/2025В Испании и Португалии восстанавливают электричество после масштабного блэкаутаТочная причина масштабного отключения в Испании и Португалии по-прежнему неизвестна.
11:00 29/04/2025Понимаете, кем вас воспитывают?Азербайджан живет с обликом и нравами исламского государства. Сперва хотела опубликовать кадры из фильма «Государство», чтобы объяснить, как азербайджанцы обращались даже с армянскими гражданскими...
16:58 28/04/2025Испания и Португалия остались без электричестваИспанские и португальские электрокомпании выясняют причины масштабного отключения электроэнергии, которое произошло после полудня по центральноевропейскому времени.
16:07 28/04/2025Конклав для избрания Папы Римского начнется 7 маяВатикан закрыл Сикстинскую капеллу в связи с началом подготовки к конклаву, который изберет следующего Папу Римского после смерти Папы Франциска, скончавшегося 21 апреля в возрасте 88 лет.
12:11 28/04/202528 апреля отмечается Всемирный день охраны трудаМеждународная организация труда, МОТ (англ. International Labour Organization, ILO) объявила 28 апреля Всемирным днем охраны труда, или Всемирным днем безопасности и здоровья на рабочем месте (англ....
11:22 28/04/2025В Армении запутавшегося в сетях медвежонка отправили в центр реабилитации животныхВ Инспекционный орган охраны природы и недр Республики Армения поступило сообщение о медвежонке, обнаруженном в селе Ачаджур Тавушской области РА.
17:10 26/04/2025Католикос всех армян принял участие в церемониях прощания и похорон Папы Римского Франциска26 апреля в 10 часов утра на площади Св. Петра в Ватикане состоялась погребальная Месса о новопреставленном Папе Франциске, которую возглавил декан Коллегии кардиналов Джованни Баттиста Ре в...
16:50 26/04/2025Дожди в Армении в ближайшие дни продолжатсяВечером 26-го, ночью 27-го апреля преимущественно на всей территории Армении прогнозируются дожди и грозы, в отдельных регионах ожидается ливень.
16:42 26/04/2025ЧП в Ереване: балкон обрушился, вешавшая стирку женщина упалаЧрезвычайное происшествие произошло сегодня, 26 апреля, в Ереване. Как передает портал shamshyan.com, около 13:20 жительница квартиры, расположенной на 2-м этаже дома 66 на улице Араратян в...
16:12 26/04/2025Сильный взрыв прогремел в порту Шахид-Раджаи на юге Ирана: пострадали 195 человекНа территории иранского морского порта Шахид-Раджаи рядом с городом Бендер-Аббас на юге страны прогремел взрыв.
14:06 26/04/2025Личную саблю Наполеона выставят на аукционе в ПарижеЛичную саблю Наполеона Бонапарта, изготовленную по его заказу в 1802 году, выставят на торги в аукционном доме в Париже.
14:00 26/04/2025В Риме проходят похороны Папы Римского Франциска.В Риме проходят похороны Папы Римского Франциска. Заупокойная месса пройдет под открытым небом. На ней будут присутствовать представители более 130 делегаций из разных стран, в том числе президенты...