22:07 09/02/2026Երբ երիտասարդներն ապագայի մեջ տեսնում են ոչ թե խոստում, այլ սպառնալիք, դա արդեն միայն անձնական հոգեվիճակ չէ. Տեր Ռուբեն վարդապետ ԶարգարյանԲայց առավել կարևոր է այն, որ այս շրջափուլը նաև հոգևոր աճի մեծ հնարավորության ժամանակ է
18:23 09/02/2026«Ազատությո՛ւն պատանդներին», Բաղրամյան պողոտայում շարունակվում է գերիների վերադարձի պահանջով ակցիան«Մեր պահանջն է, որպեսզի երկու օր հետո Բաքվում սպասվելիք Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպմանը նա հետ պահանջի Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ավագ եղբորից մեր բոլոր 19 պատանդներին»,- բողոքի...
17:13 09/02/2026Դեղերի գները կարող ենք նվազեցնել, թույլ մի՛ տվեք՝ ասեն, թե դա անհնար է. Նարեկ Կարապետյան«Մեր ծրագրում գրել ենք 20 տոկոս էժան դեղորայք, բայց դա գրել ենք նրա համար, որ գերակատարենք այդ ծրագիրը»,- այս մասին ասել է «Մեր ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը՝ խոսելով «Մեր Ձևով» շարժման...
16:59 09/02/2026Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհի բախվել են 8 մեքենաներ, կա տուժածՓետրվարի 9-ին, ժամը 11։40-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Մաստարա բնակավայրի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կան տուժածներ․ անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը։...
16:48 09/02/2026Այսօր ժամը 17։00-21։00-ն մետրոյի «Մարշալ Բաղրամյան» կայարանում գնացքները կանգառ չեն կատարիԵրևանի Մետրոպոլիտենից հայտնում են, մայրաքաղաքում նախատեսված պետական արարողակարգային միջոցառումների մասնակիցների անվտանգությունն ապահովելու նպատակով, այսօր՝ փետրվարի 9-ին, ժամը 17։00-ից մինչև 21։00-ն,...
13:15 09/02/2026Ծնվել է Արցախյան 44-օրյա պատերազմում անմահացած հերոս Ժիրայր Մարգարյանի քույրը՝ բազմազավակ ընտանիքի 9-րդ երեխանԾնվել է Արցախյան 44-օրյա պատերազմում անմահացած հերոս Ժիրայր Մարգարյանի քույրը՝ բազմազավակ ընտանիքի 9-րդ երեխան, 8-րդ աղջիկը։ Նորածինը լույս աշխարհ է եկել «Արմավիր» ԲԿ-ում կեսարյան հատումով՝ 4 կգ...
12:01 09/02/2026Երևանում հունվարին օդի որակը եղել է անառողջի միջակայքում՝ զիջելով 2025 թ-ի նույն ամսի ցուցանիշին. Երևանի քաղաքապետարանՄենք պետք է կիսվենք քաղաքացիների հետ, որ, կներեք, այդ կիսագրագետ մտքերը քիչ հնչեն, որովհետև այդ կիսագրագետ մտքերը մարդկանց մոտ ստեղծում են որոշակի տգպավորություններ
11:42 09/02/2026Ապրիլի 1-ից Հայաստանի ողջ տարածքում կենսաթոշակները և նպաստները վճարվելու են բացառապես անկանխիկ եղանակով2026 թ․ ապրիլի 1-ից Հայաստանի Հանրապետության ողջ տարածքում կենսաթոշակները և նպաստները վճարվելու են բացառապես անկանխիկ եղանակով։ 2026 թ․ մարտի 5-ից կենսաթոշակը կամ նպաստը կանխիկ եղանակով ստացող և...
11:04 09/02/2026Այսօր և վաղը Երևանի մի քանի փողոցներ փակ են լինելուՓետրվարի 9-ին և 10-ին մայրաքաղաքում նախատեսված պետական արարողակարգային միջոցառումների մասնակիցների անվտանգությունն ապահովելու նպատակով Երևանի մի քանի փողոցներում կլինեն երթևեկության սահմանափակումներ։...
10:56 09/02/202699.9% դեպքերում չենք կարող օրինականացնել ավտոտնակները, կառավարության որոշումն էլ մեզ պարտադրում է քանդել դրանք. Տիգրան ԱվինյանԵրևանի գլխավոր հատակագծով հիմնականում վերգետնյա բոլոր ավտոտնակները գտնվում են ընդհանուր օգտագործման հողերի
10:26 09/02/2026Ողբերգական վթարներից հետո Իսպանիայում գնացքավարները պատրաստվում են համազգային գործադուլիԻսպանիայում գնացքավարները երկուշաբթի օրը պատրաստվում են եռօրյա համազգային գործադուլ սկսել։ Այս մասին հայտնում է BBC-ն։ Նրան բողոքում են երկրի երկաթուղային համակարգում անվտանգության երաշխիքների...
08:40 09/02/2026Ի՞նչ եղանակ է սպասվում այսօրԵրևանում փետրվարի 9-13-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են կարճատև տեղումներ՝ անձրևի և ձնախառն անձրևի տեսքով։ Հանրապետության տարածքում փետրարի 9-13-ին առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ,...
08:34 09/02/2026Այսօր առավել քան երբևէ մեր հասարակությունը ծարավ է սիրո, ճշմարտության, հույսի և ողորմածության. Հայր ՌուբենՆախօրեին Մասյացոտնի թեմի առաջնորդական տեղապահ Հոգեշնորհ Տեր Ռուբեն վարդապետ Զարգարյանը Սուրբ Պատարագ է մատուցել Արարատի Սուրբ Ամենափրկիչ եկեղեցում՝ տեղի եկեղեցական ծուխի հրավերով։ Հայր Սուրբն իր...
08:30 09/02/2026Որ հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 9-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
16:44 08/02/2026Որտե՞ղ է եղանակը «խելագարվում»․ կլիմայական անոմալիաներով աչքի ընկնող ԹՈՓ-5 երկրներ. Լևոն ԱզիզյանԵթե վախենում եք ամպրոպից, ապա հաստատ չպետք է մոտենաք Մարակայբո լիճ թափվող Կատատումբո գետի գետաբերանին
13:05 08/02/2026ՀՀ ՊՆ փոխգնդապետը «Mercedes»-ով բախվել է «Zhongtong» մակնիշի ավտոբուսինՎթարի փաստով ՊԾ Երևան քաղաքի գնդի 1-ին գումարտակում փաստաթղթեր են ձևակերպվում, որտեղ էլ պարզվում են վարորդների ինքնությունը
12:17 08/02/2026Չինաստանի գործարաններից մեկում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով առնավազն ութ մարդ է զոհվելՊայթյունի պատճառը և պայթյունի պահին գործարանում գտնվող մարդկանց թիվը դեռևս չեն հրապարակվել
11:29 08/02/2026Ուզում եմ հարցնեմ թոշակներս ինչ եղավ. Քաղաքացիները Փաշինյանի պատճառով լքում են եկեղեցինՁայնս դողում է, երբ իմացա, որ այստեղ է գալիս Նիկոլ Փաշինյանը։

13:11 26/04/2025Праздники Армянской церкви: 26 апреля в календареВ следующую за праздником Св. Воскресения субботу Армянская Апостольская Св. Церковь отмечает день памяти Усечения головы Св. Иоанна Крестителя, напоминает qahana.am. Евангельская история Крестителя...
11:13 26/04/2025Верующие собрались у Ватикана на похороны Папы Франциска еще затемноПервые верующие стали собираться у Ватикана на похороны Папы Римского Франциска еще затемно, сообщает корреспондент РИА Новости.
17:25 25/04/2025В Париже при участии премьера Франции состоялось мероприятие, посвященное 110-й годовщине Геноцида армянВ центре Парижа, на эспланаде Армении вдоль реки Сены, 24 апреля при участии премьер-министра Франции Франсуа Байру состоялось мероприятие, посвященное 110-й годовщине Геноцида армян, сообщили в...
16:16 25/04/2025Католикос всех армян отправился в Ватикан на похороны Папы РимскогоВерховный патриарх и католикос всех армян Его Святейшество Гарегин Второй 25 апреля отправился в Ватикан на похороны Папы Римского Франциска.
16:06 25/04/2025Дожди, грозы и усиление ветра: синоптики рассказали о погоде в АрменииДнем 25-го, вечером 26-го, ночью 27-го апреля в большинстве регионов Армении прогнозируются дожди и грозы, в отдельных регионах ожидаются ливни.
15:42 25/04/2025Tesla запустила роботаксиАмериканская компания Tesla начала тестировать сервис роботакси. Пока он доступен только для сотрудников, говорится в аккаунте корпорации в социальных сетях, передает МИР 24. Роботакси запустили в...
14:45 25/04/2025В Японии пенсионерам старше 65 лет запретят пользоваться банкоматами во время разговоров по телефонуОдна из префектур в Японии приняла на правительственном уровне решение запретить людям старше 65 лет пользоваться банкоматами во время разговора по телефону.
19:29 24/04/2025ПО СЛУЧАЮ 110-ЛЕТИЯ ГЕНОЦИДА АРМЯН И 10-ЛЕТИЯ КАНОНИЗАЦИИ СВЯТЫХ МУЧЕНИКОВ24 апреля 2025 года, Лондон, Великобритания Сегодня отмечается 110-летие самого трагического события в нашей общей армянской истории.
17:39 24/04/2025Фонд «Гегард»: 1915. История одного переводаНаучно-аналитический фонд «Гегард» опубликовал материал Мариам Ханзадян под названием «1915. История одного перевода», который приводим ниже: «1915-ый был в сознании всегда. Начиная с шестого...
16:40 24/04/2025Тигран Мансурян: Как принять турок? Есть жестокая реальность«Для моей семьи, как и для всего армянского народа, 24 апреля – день памяти. Тяжелый день. Национальный день памяти», – сказал в беседе с корреспондентом Panorama.am в мемориальном комплексе...
13:20 24/04/2025Генрих Мхитарян: «Мы помним, мы требуем, мы едины»Бывший капитан сборной Армении по футболу и полузащитник миланского «Интера» Генрих Мхитарян сделал публикации на своих страницах в соцсетях по случаю 110-й годовщины Геноцида армян в Османской...
11:15 24/04/2025110-я годовщина Геноцида армян в Османской империиСегодня, 24 апреля, отмечается 110-я годовщина Геноцида армян в Османской империи – первого геноцида XX века.
17:46 23/04/2025Британскому принцу Луи исполнилось семь летКенсингтонский дворец опубликовал новую фотографию внука короля Карла III.
17:36 23/04/2025Жанна Андреасян – о переименовании станции ереванского метро «Еритасардакан» в честь Исаакяна«В этом году исполняется 150 лет со дня рождения армянского поэта Аветика Исаакяна, сформирована юбилейная комиссия, в состав которой вошли также видные представители интеллигенции, члены семьи...
17:09 23/04/2025Кольцо Папы Римского Франциска перед похоронами разобьют молоткомКольцо Папы Римского Франциска разобьют молотком. Это традиция, которая соблюдается при похоронах каждого понтифика, передает МИР 24. Кольцо, также известное как «Кольцо рыбака», изготавливается для...
17:06 23/04/2025При землетрясении в турецком Стамбуле пострадали более 150 человекБолее 150 человек пострадали в результате землетрясения в Стамбуле, сообщает РИА Новости со ссылкой на местные власти.
16:52 23/04/2025С военнослужащими военной базы ЮВО в Армении провели занятия по переводу техники на летний режим эксплуатацииНа военной базе Южного военного округа (ЮВО) в Армении проведены занятия с личным составом по переводу вооружений, военной и специальной техники на летний режим эксплуатации, сообщается на сайте МО...
16:13 23/04/2025Осадки в Армении продолжатсяДнем 23-го, ночью 24-го, 25-го, ночью 27-го апреля в большинстве регионов Армении, днем 24-го, 26-го и 27-го, 28-го в отдельных регионах ожидается дождь с грозой.
15:01 23/04/2025Под Стамбулом произошла серия землетрясений, магнитуда одного из них достигла 6,2Люди в панике покинули здания и собирались на открытой местности.
14:04 23/04/2025Появились кадры лесного пожара в Нью-Джерси: огонь идет стеной на населенные пунктыПоявились кадры лесного пожара в штате Нью-Джерси, который уничтожил около 1,3 тыс. гектаров леса, передает 1tv.ru. Сообщается, что огонь идет стеной на населенные пункты, там находятся почти 1,5...