08:46 28/01/2026Որքան ուզում եք «սրտիկ» ցույց տվեք: Անսիրտ մարդիկ եք. Ռուբեն ՄխիթարյանԳյումրու ավագանու անդամ, հայտնի պրոդյուսեր Ռուբեն Մխիթարյանը գրում է. «Դուք նահատակներին ու անհետ կորածներին պլյուս մինուսով հաշվողներն եք: Դուք ռազմադաշտում վայրագություններ անողներին և արցախցիներին...
08:38 28/01/2026Այսօրվանից ջերմաստիճանը կսկսի բարձրանալՀունվարի 28-ին Շիրակի դաշտի ցածրադիր հատվածներում, Արագածոտնի և Կոտայքի նախալեռներում, Արարատյան դաշտում, այդ թվում նաև Երևանում սպասվում է մառախուղ։ Հունվարի 28-ի գիշերը և առավոտյան ժամերին...
22:43 27/01/2026ՊԵԿ աշխատակիցը «Volvo»-ով մխրճվել է բեռնատար «Mercedes»-ի հետնամասը․ բժիշկները պայքարում են նրա կյանքի համար«Volvo»-ի վարորդը աշխատում է Պետական եկամուտների կոմիտեում
22:17 27/01/2026Կարգալույծ է հռչակվել Տ․ Գևորգ եպիսկոպոս Սարոյանը. Մայր ԱթոռԳևորգ եպս․ Սարոյանը կանոնական շեղումներով և կարգազանց գործողություններով դրժել է հնազանդության ուխտը
21:10 27/01/2026«Ճանապարհային դեպարտամենտ»-ը հորդորով դիմել է վարորդներինՄառախուղի և կլիմայական այլ պատճառներով լուսադեմին ճանապարհները պատվում են մերկասառույցով
19:47 27/01/2026Սյունիքի մարզում բшխվել են «Toyota»-ն ու «Mercedes»-ը․ կա 4 վիրավորՀունվարի 22-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Սյունիքի մարզում։ Ժամը 11։00-ի սահմաններում Գորիս-Շինուհայր ավտոճանապարհի 12 կմ հատվածում բախվել են Սյունիքի մարզի բնակիչներ 41-ամյա Արբակ Բ․-ի վարած «Toyota»...
18:35 27/01/2026Էս ի՞նչ արեցինք մենք տղերք, էս ի՞նչ արեցինք․ Աշոտ Մինասյան«Սիսական» ջոկատի հրամանատար, պահեստազորի գնդապետ Աշոտ Մինասյանի (Աշոտ Երկաթ) ուղերձ է հղել կալանավայրից՝ Բանակի օրվան ընդառաջ, որում ասվում է․ «Էս ի՞նչ արեցինք մենք տղերք, էս ի՞նչ արեցինք: Բանտախցի...
17:18 27/01/2026Իրական կյանքը տարբերվում է վիրտուալ կյանքից. հոգեբանի խորհուրդները՝ ինչպես չդառնալ խաբեբաների զոհ«Անծանոթների կողմից ցանկացած չափազանց գայթակղիչ առաջարկ (ենթադրաբար շահավետ) պետք է լինի կարմիր դրոշ, որը ցույց է տալիս, որ ինչ-որ մեկը մեզ համարում է զոհ, մանիպուլյացիայի առարկա և շահույթի միջոց»։
16:35 27/01/2026Գյումրի-Երևան ճանապարհին տեղի ունեցած վթարի հետևանքով վիրավորներից մի քանիսի վիճակը ծանր է. ԱՆՀանրապետական շտապօգնության ծառայության Արագածոտնի մարզային կայանի բրիգադներն այսօր առավոտից աշխատում են գերծանրաբեռնված՝ օպերատիվ բուժօգնություն տրամադրելով Թալին-Բազմաբերդ ավտոճանապարհին տեղի...
15:43 27/01/2026«Արմեն Դուլյան-2026» մրցանակաբաշխության մեկնարկը տրված էՀունվարի 27-ին՝ հայտնի լրագրողի մահվան առաջին տարելիցի օրը, Հայաստանի ժուռնալիստների միությունը հայտարարում է Արմեն Դուլյան-2026 մրցականաբաշխության մեկնարկի մասին։ Հայաստանի ժուռնալիստների միությունը...
15:28 27/01/2026Ֆրանսիայում նոր ընդունված օրենքն արգելում է 15 տարեկանից փոքր երեխաներին օգտվել սոցցանցերիցՖրանսիայի Ազգային ժողովը հաստատել է 15 տարեկանից փոքր երեխաներին սոցիալական ցանցերից օգտվելն արգելող օրինագիծը։ Օրենսդրական նախաձեռնությունը ներառում է նաև ավագ դպրոցում սմարթֆոնների օգտագործման...
15:06 27/01/2026Բուք, ցածր տեսանելիություն. Ի՞նչ եղանակ է սպասվում առաջիկա օրերինԵրևանում հունվարի 27-ի ցերեկը, 28-ին, հունվարի 29-ի ցերեկը և 30-31-ին, սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Հունվարի 29-ի գիշերը, փետրվարի 1-ին սպասվում է ձյուն։ Հունվարի 27-ի ցերեկը, 28-ին սպասվում է...
14:23 27/01/2026Հիփոթեքային վարկեր ունեցող ռուսների թիվը հասել է 11 միլիոնիՍպասվում է սպառողական պահանջարկի անկում, գների 25% ճշգրտում․
13:58 27/01/2026Մայր Աթոռում կատարվել է հոգեհանգստյան կարգ հանուն Հայրենիքի նահատակված քաջորդիների համարՀունվարի 27-ին՝ հանուն հայրենիքի զոհվածների հիշատակի և խոնարհումի օրը, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հանդիսապետությամբ Միածնաէջ Մայր Տաճարում կատարվեց...
13:53 27/01/2026Նոր մանրամասներ Երևան-Գյումրի ճանապարհին տեղի ունեցած խոշոր վթարից. կան վիրավորներԱրագածոտնի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն այսօր ժամը 11։10-ին ահազանգ է ստացվել, որ Թալին-Բազմաբերդ ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կան տուժածներ․ անհրաժեշտ է...
13:46 27/01/2026Պարտավոր ենք ամեն օր, ամիս հիշատակել մեր տղաներին, որոնք իրենց կյանքն են նվիրել հայրենիքին. Տեր Հովհաննես«Կապ չունի, թե շաբաթվա, ամսվա որ օրն է, մենք ամեն օր պետք է հիշատակենք զոհված տղաների հիշատակը, ովքեր իրենց ամենաթանկն են նվիրել հայրենիքին՝ իրենց կյանքը»,- «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում...
12:31 27/01/2026Գյումրի-Երևան ավտոմայրուղու վրա մերկասառույցի հետևանքով բախվել են մի քանի տասնյակ մեքենաներ«Գյումրի-Երևան ավտոմայրուղին, Կաքավաձոր գյուղի խաչմերուկի հատվածում ամբողջությամբ փակ է։ Ճանապարհն ամբողջությամբ մերկասառույց է, տասնյակ մեքենաներ են բախվել իրար»,-ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է...
10:33 27/01/2026Փաշինյանը ծայրից ծայր սուտասան է. Զոհված զինծառայողի եղբայր«Փաշինյանը ծայրից ծայր սուտասան է»,- «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում լրագրողների հետ զրույցում ասաց 44-օրյա պատերազմում զոհված Կարեն Նիկողոսյանի եղբայրը՝ Գոռ Նիկողոսյանը։ Նա հարցադրումներ արեց.
10:14 27/01/2026Չեմ ուզում, որ ինքը հարամի իմ տղայի շիրիմը. Զոհվածի հայրը՝ Փաշինյանի՝ «Եռաբլուր» այցի մասին«Նախքան իր այստեղ գալը՝ ամբողջ Եռաբլուրը սանրում էին»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց 44-օրյա պատերազմում զոհված Հարություն Հարությունյանի հայրը՝ Գևորգ Հարությունյանը։ Նա պատմեց, որ նախքան Նիկոլ...

11:38 17/03/2025Ким Кардашьян разгневана: звезда реалити-шоу подала в суд на Канье Уэста из-за их дочери и P.DiddyБизнесвумен Ким Кардашьян подала в суд на Канье Уэста из-за участия их 11-летней дочери Норт в его новом треке «Lonely Roads Still Go to Sunshine».
17:35 15/03/2025Болезнь Папы Римского Франциска напомнила о 900-летнем пророчестве о конце света в 2027 годуПосле того как Папа Римский Франциск 14 февраля попал в больницу с диагнозом "пневмония", верующие вспомнили о таинственной книге пророчеств 900-летней давности, передает euronews.
17:27 15/03/2025Родился брат обретшего бессмертие в 44-дневной войне Нарека Гиносяна – РобертНа свет появился брат обретшего бессмертие в 44-дневной войне 2020 года Нарека Гиносяна – Роберт. Нарек служил в армии всего восемь месяцев, когда началась 44-дневная война. Он погиб 31 октября от...
17:06 15/03/2025«Я убил человека. Но я – не убийца»: 15 марта 1921 года Тейлирян застрелил Талаат-пашу – организатора Геноцида армян104 года назад в этот день, 15 марта 1921 года, деятель армянского национально-освободительного движения, армянский мститель, потерявший в 1915 году семью в результате Геноцида армян в Османской...
16:53 15/03/2025Сообщается о массовой вырубке деревьев в ереванском Ботаническом садуПользователь Эдуард Айрумян сообщает о массовой вырубке здоровых дубов в ереванском Ботаническом саду.
16:12 15/03/2025Температурные качели и осадки: синоптики рассказали о погоде в АрменииНа территории Армении днем 15-го, 16-17, ночью 18-го марта ожидается погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении....
15:46 15/03/2025В Белграде машина въехала в толпу протестующих, водитель задержанПолиция задержала в Белграде водителя, сбившего трёх человек в субботу в день массового и несогласованного протеста студентов и сторонников оппозиции, сообщает РИА Новости со ссылкой на пресс-службу...
12:35 15/03/2025Трагическое происшествие в Ереване: в медцентр доставлено тело 40-дневного младенцаТрагическое происшествие зарегистрировано в Ереване 11 марта. Как передает портал shamshyan.com, около 09:15 в отделение Маштоца главного управления общинной полиции МВД поступило сообщение о том,...
11:59 15/03/2025СМИ подсчитали наследство Евгения ПетросянаЖенщин, претендующих на наследство Евгения Петросяна, ждет раздел как минимум шести объектов недвижимости, расположенных в престижных районах Москвы, пишет Tsargrad.
11:40 15/03/2025Журналистка случайно ткнула Трампа микрофоном в лицоТележурналистка случайно задела микрофоном лицо президента США Дональда Трампа во время его общения с журналистами, в ответ американский лидер сыронизировал.
11:37 15/03/2025Праздники Армянской церкви: 15 марта в календареАрмянская Апостольская церковь отмечает День памяти святого епископа Кирилла и его матери Анны в субботу второй недели Великого Поста.
16:41 14/03/2025Снежный циклон парализовал СахалинНа Сахалин этой ночью обрушился снежный циклон. Под удар стихии попали Южно-Сахалинск, Долинский, Томаринский, Анивский и Макаровский районы, передает МИР 24. Дорожные службы с раннего утра расчищают...
15:40 14/03/2025С 18 марта в Армении прогнозируются осадкиНа территории Армении днем 14-го, 15-17, ночью 18-го марта ожидается погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении....
15:23 14/03/2025Летчики оперативно-тактической авиации военной базы ЮВО в Армении выполнили учебно-тренировочные полетыЛетчики Миг-29 оперативно-тактической авиации военной авиабазы Южного военного округа в Армении выполнили учебно-тренировочные полеты.
13:47 14/03/2025Сегодня отмечается Всемирный день снаВпервые Всемирный день сна (англ. World Sleep Day) прошёл 14 марта 2008 года по инициативе Международного комитета дня сна (англ. World Sleep Day Committee) Международной ассоциации медицины сна...
17:57 13/03/2025Апрельское тепло в Армении: в Тавуше столбики термометров поднимутся до +28°CНа территории Армении днем 13-го, 14-18 марта ожидается погода без осадков. Согласно прогнозам синоптиков, которые приводит Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды...
17:11 13/03/2025Экипажи истребителей ЮВО выполнили плановые полеты в горах АрменииЛетчики истребительной авиации российской военной авиационной базы Южного военного округа (ЮВО) в Армении выполнили плановые полеты, сообщается на сайте Минобороны РФ.
17:08 13/03/2025Ушел из жизни академик НАН Армении Альберт Гулян12 марта в возрасте 86 лет ушел из жизни академик НАН РА, доктор физико-математических наук, профессор Альберт Гарегинович Гулян.
16:50 13/03/2025В пещере на севере Испании обнаружили древнейшие в Западной Европе останки человекаВ пещере на севере Испании обнаружили окаменевшие фрагменты человеческого черепа. Их признали древнейшими останками человека в Западной Европе. Возраст находки составил от 1,1 до 1,4 млн лет....