15:43 09/01/2026Շահարկվող զրպարտությունների առնչությամբ. Մայր Աթոռը թվեր է հրապարակելՎերջին շրջանում անհարկի շահարկվում է Վեհափառ Հայրապետի գահակալության օրոք, այսպես կոչված «անհարկի» կարգալուծությունների հարցը, հրապարկվում են ուռճացված թվեր։ Մայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգից...
15:39 09/01/2026Լոռու մարզում վերջերս նկատված ազնվացեղ եղջերուն վերադարձվել է «Դիլիջան» ազգային պարկԼոռու մարզում վերջերս նկատված ազնվացեղ եղջերուն վերադարձվել է «Դիլիջան» ազգային պարկ՝ մարդու միջամտությունից բխող հնարավոր վնասները կանխելու նպատակով։ WWF-Հայաստանից հայտնում են, որ քաղաքացիների...
14:34 09/01/2026Թիվ 16 երթուղին սպասարկող հանրային տրանսպորտի վարորդը ծեծի է ենթակվելԱյսօր ժամը 10:00-ի սահմաններում Թամանցիների փողոցում` վերջնակետում հաց ուտելիս, թիվ 16 երթուղին սպասարկող հանրային տրանսպորտի վարորդը ծեծի է ենթակվել ուղևորներից մեկի կողմից։ «Երևան տրանսպորտ» ՓԲ...
13:32 09/01/2026Պետք է ընդամենը կարողանալ ճիշտ կառավարել. Ղազինյանը՝ ՀԷՑ-ում վթարներ մասին«Մենք եղել ենք ամենօրյա աշխատանքի մեջ։ Նորմալ էինք աշխատում, աշխատում էինք այնպես, ինչպես պետք է աշխատեինք»,- ասուլիսում ասաց ՀԷՑ-ի նախկին գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատար Դավիթ Ղազինյանը՝ պատասխանելով...
13:08 09/01/2026Հռոմի պապը նամակ է հղել Պոլսո հայոց պատրիարքին ու շնորհակալություն հայտնելՀռոմի Պապ Լևոն XIV-ը նամակ է հղել Պոլսի հայոց պատրիարք Սահակ արքեպիսկոպոս Մաշալյանին՝ շնորհակալություն հայտնելով իր՝ Ստամբուլ այցի ընթացքում Սուրբ Աստվածածին եկեղեցում ջերմ ընդունելության համար։...
11:20 09/01/2026Քամուց վնասվել է Ստամբուլի Սուրբ Սոֆիայի տաճարըԹուրքիայում ուժեղ փոթորիկը և պարբերաբար անձրևները ծառերի տապալման, տանիքների պոկման և ճանապարհատրանսպորտային պատահարների պատճառ են դարձել։ Վնասվել է նաև Ստամբուլում Սուրբ Սոֆիայի տաճարի մզկիթի...
11:19 09/01/2026Դեպի Հալեպ, Շարմ էլ Շեյխ չվերթները չեղարկվել ենՀայաստանի «Զվարթնոց» օդանավակայանում չվերթներ են չեղարկվել։ Տեղեկությունը Panorama.am-ի հետ զրույցում հաստատեց «Զվարթնոց» օդանավակայանի մամուլի խոսնակ Լուսինե Մողրովյանը։ Ըստ «Զվարթնոց»...
10:14 09/01/2026Հայաստան ներթափանցած ցիկլոնի ազդեցությամբ՝ սպասվում է ձյուն, բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիությունԱրևադարձային տաք օդային հոսանքների ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ վերջին 2 օրերին Հայաստանի տարածքում գիշերային ժամերին օդի ջերմաստիճանը հունվարի 3-ի համեմատ բարձրացել է 16-20, առանձին հատվածներում...
09:34 09/01/2026Հունվարի 9-ի հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 9-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
09:32 09/01/2026Աշոցքի և Ամասիայի տարածաշրջաններում ձյուն է տեղումՀունվարի 9-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, Աշոցքի և Ամասիայի տարածաշրջաններում ձյուն է տեղում։ Քեթիի և Ջաջուռի լեռնանցքները դժվարանցանելի են կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար։ Ապարանի, Արագածի,...
21:44 08/01/2026Արամ Ա-ն ընդունել է Հ.Բ.Ը.Մ-ի Լիբանանի շրջանային վարչությանըՆերկայացվել է միության գորւծունեությունը։
20:57 08/01/2026Թալինի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցում մաքրագործման հատուկ կարգ է կատարվելԹալինի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցում մաքրագործման հատուկ կարգ է կատարվել, քանի որ Սուրբ ծննդյան տոնին խորան էր բարձրացել կարգալույծ հռչակված քահանա տեր Թադեն (ներկայում՝ Արամայիս Թախմազյան)։ Կարգն...
19:36 08/01/2026«Utair Airlines»-ը բացատրել է Դուբայ-Մոսկվա չվերթի հետ կապված միջադեպի պատճառները, որը աղետի ազդանշան էր տվել«Utair Airlines»-ը բացատրել է Դուբայ-Մոսկվա չվերթի հետ կապված միջադեպի պատճառները, որը աղետի ազդանշան է տվել և շրջվել Պարսից ծոցի վրայով։ Այս մասին գրում է ura.news-ը։ Ավիաընկերության մամուլի...
18:45 08/01/2026Մեր տարածաշրջանի համար օդի ջերմաստիճանը հունվարի 12-19-ը կանխատեսվում է նորմայից ցածր 1-3 աստիճանՄեր տարածաշրջանի համար օդի ջերմաստիճանը հունվարի 12-19-ը կանխատեսվում է նորմայից ցածր 1-3 աստիճան: Այս մասին հայտնում է Հդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը։...
18:35 08/01/2026Թուրքիա–Հունաստան սահմանին զինված բախում է տեղի ունեցելԹուրքիայի և Հունաստանի սահմանին՝ Մերիչ (Էվրոս) գետի շրջանում, զինված բախում է տեղի ունեցել միգրանտների և մարդկանց մաքսանենգությամբ զբաղվողների միջև։ Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ՝ միջադեպի հետևանքով մեկ...
18:03 08/01/2026Հայր Գուսանի ընդվզումը ոչ թե հովվական հիմքեր ունի, այլ պարզապես անձնական անհանդուրժողականություն է. Շվեյցարահայ համայնքի հայտնի դեմքերից Վահե ԳաբրաշՇվեյցարահայ համայնքի հայտնի դեմքերից Վահե Գաբրաշը հավատարմության կոչ է հրապարակել Մայր Եկեղեցուն և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին՝ պախարակելով Հայր Գուսանի կեցվածքը։ Նա տարածել է հայտարարություն, որտեղ...
17:19 08/01/2026Փոթորիկ և մրրիկ Թուրքիայում. Ստամբուլում տագնապի դեղին ազդանշան է հայտարարվելХաղորդվում է, որ փոթորկի հետևանքով նավակներ են խորտակվում:
17:10 08/01/2026Նուբարաշենում բռնկված հրդեհի հետևանքով այրվածքներ ստացած եղբայրներից մեկը մահացել էՎիրավորները հարազատ եղբայրներ էին, որոնցից մեկը հրաժարվել էր հիվանդանոց մեկնելուց

16:33 01/02/2025До 4 февраля на территории Армении ожидается погода без осадковНа территории Армении днем 1-го февраля, а также 2-4 февраля ожидается погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды...
16:13 01/02/2025Руководство ЗММК уже перешло к террористическим методам, нам постоянно угрожают – сотрудник«Руководство Зангезурского медно-молибденового комбината (ЗММК) уже перешло к террористическим методам», – заявил в беседе с корреспондентом Panorama.am один из сотрудников предприятия, имея в виду...
15:41 01/02/2025Международный день десерта отмечается 1 февраляПопулярность вкусных блюд, именуемых десертами, дошла до того, что среди неофициальных праздников начали появляться дни, посвящённые тому или иному десерту — например, День торта, День Нутеллы, День...
14:35 01/02/2025Wildberries предупреждает об участившихся случаях фишингаСлужба информационной безопасности Wildberries предупреждает: мошенники рассылают фишинговые письма и сообщения якобы от Wildberries в мессенджерах, где, в том числе, могут сообщать о фейковых...
13:07 01/02/2025Зангезурский комбинат грозится отправить проводящих забастовку работников на вынужденный простойЗАО «Зангезурский медно-молибденовый комбинат» (ЗММК) и профсоюз ЗММК выступили с совместным заявлением в связи с забастовкой более 700 сотрудников предприятия.
12:54 01/02/2025Новая авиакатастрофа произошла в СШАСамолет Learjet 55, который выполнял медицинский рейс, потерпел крушение после вылета из аэропорта на северо-востоке Филадельфии, пишет МИР 24.
12:32 01/02/2025«У 99,9% кредиты, а зарплата копеечная»: рабочие Зангезурского комбината в Армении бастуют за достойные зарплаты«Тяжелый труд на комбинате и копеечная зарплата», – говорит Зограб из города Каджаран Сюникской области Армении, один из более 700 рабочих Зангезурского медно-молибденового комбината (ЗММК), которые...
12:13 01/02/2025«Пусть меньше воруют, не будем платить 150 драмов за проезд»: акции против решения мэрии – в административных районах ЕреванаСегодня в разных административных районах Еревана проходят акции против подорожания проезда в городском общественном транспорте.
11:38 01/02/2025Тарифный протест в Ереване: граждане и оппозиция против повышения стоимости проезда в городском транспортеС 1 февраля в Ереване начал действовать новый проездной тариф, который составляет 150 драмов за одну поездку в общественном транспорте.
11:08 01/02/2025Забастовка на Зангезурском медно-молибденовом комбинате в Армении: какие требования у сотрудников?Согласно источнику Hetq, с утра 31 января более 700 работников Зангезурского медно-молибденового комбината (ЗММК) объявили забастовку, требуя повышения заработной платы.
17:33 31/01/2025В Бразилии прошел «дождь» из пауковВ Бразилии прошел «дождь» из пауков, попавший на видео, пишет «Газета.Ru» со ссылкой на издание Estado de Minas.
15:58 31/01/2025Совет старейшин Еревана утвердил новый тариф – 150 драмов за 1 поездку в общественном транспорте вместо нынешних 100 драмовС 1 февраля 2025 года в общественном транспорте Еревана вводится также новый разовый билет стоимостью в 150 драмов, этот тариф будет действовать на протяжении всего 2025 года.
14:18 31/01/2025«Красные береты» вывели из зала представителей оппозиции в Совете старейшин ЕреванаСозванное сегодня, 31 января, внеочередное заседание Совета старейшин Еревана превратилось в арену споров, криков и даже потасовки.
13:31 31/01/2025«Ни одного корректного ответа на слова Авиняна нет». С чего началась потасовка в Совете старейшин Еревана«Потасовка началась с того, что во время обсуждения было сказано: „Цифры не соответствуют, врете“. В этот момент Тигран Авинян воскликнул: „Иааа!“. По моему представлению, на это невозможно ответить...
13:02 31/01/2025Спасатели нашли тела 40 погибших в авиакатастрофе над ВашингтономСпасатели нашли тела 40 погибших в авиакатастрофе над Вашингтоном, сообщил CBS со ссылкой на источник в правоохранительных органах, знакомый с ходом расследования.
12:55 31/01/2025Заседание Совета старейшин Еревана: потасовка, крики и вмешательство полицииСозванное сегодня, 31 января, внеочередное заседание Совета старейшин Еревана превратилось в арену споров, криков и даже потасовки.
12:01 31/01/2025На Солнце появился «динозавр»На видимой, обращенной к Земле, стороне солнечного диска, практически точно у линии Солнце — Земля, расположилась пара корональных дыр, одна из которых напоминает очертаниями фигуру динозавра.
11:56 31/01/2025Горящее здание на северо-западе Москвы тушат четыре вертолетаЧетыре вертолета задействованы в тушении двухэтажного административного здания на северо-западе Москвы, сообщила пресс-служба МЧС РФ в пятницу.
17:01 30/01/2025Трагедия в небе над Вашингтоном: спасатели извлекли из воды 28 телСпасатели в США извлекли из воды 28 тел погибших при столкновении пассажирского самолета с военным вертолетом Black Hawk под Вашингтоном.
16:10 30/01/2025Исследователи обнаружили глубокий разлом в тектонической плите между Турцией и ИраномМеждународная группа исследователей под руководством Геттингенского университета (Германия) изучила регион гор Загрос в Ираке.