10:03 12/01/2026Ինչպես անցնել պետական նպաստների և կենսաթոշակների ստացման անկանխիկ եղանակի. Նախախարարության ուղեցույցըԱշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը հրապարակել է ուղեցույց, թե ինչպես անցնել պետական նպաստների և կենսաթոշակների ստացման անկանխիկ եղանակի.
09:47 12/01/2026Մահացել է Վազգեն Սարգսյանի հայրը94 տարեկան հասակում կյանքից հեռացել է սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի հայրը։ Գույժն իրենց էջերում հրապարակել են Սպարապետի եղբայրները։ «94 տարեկան հասակում հայրս` Զավեն Սարգսյանը կնքեց իր մահկանացուն։...
09:17 12/01/2026Ճանապարհների վիճակը՝ ժամը 9-ի դրությամբՀունվարի 12-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար, իսկ մյուս տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար՝ դժվարանցանելի։ Ապարանի, Արագածի, Արթիկի,...
09:15 12/01/2026Որ հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 12-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
20:35 11/01/2026Փրկարարներն օգնության են հասել «Սուրբ Հովհաննես» մատուռի մոտակայքում բքի մեջ հայտնվածներինԴեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից երկու մարտական հաշվարկ
15:12 11/01/2026Երևանում 19-ամյա տղան սուր կտրող-ծակող գործիքով վնասվածքներ է պատճառել 16-ամյա երկու անչափահասիՎիրավորներն են Երևանի բնակիչներ 16-ամյա Ա․ Պ․-ն է՝«ծոծրակի վնասվածք, 1 որովայնի, 2 մեջքի» ախտորոշմամբ և 16-ամյա Գ․ Գ․-ին՝ «մեջքի վնասվածք 1 տեղից» ախտորոշումամբ
23:09 10/01/2026Դեռ մի քանի հոգի էլ կան, որոնք հավանական դավաճաններ են, սպասենք. Ասողիկ աբեղա Կարապետյան«Ինչէ, որքան էլ այս խմբի թվաքանակն ավելանա՝ առ ոչինչ է, քանի որ իրենք բոլորը, դարձի չգալու դեպքում, հերթով, կարգով ու սարքով վտարվելու են Սուրբ Եկեղեցու նվիրապետական կարգից»:
22:44 10/01/2026Մրցանակի փոխանցումն անհնար է. Նոբելյան կոմիտեն՝ Մաչադոյի՝ իր խաղաղության մրցանակը Թրամփին հանձնելու հայտարարությունից հետոՎենեսուելայի ընդդիմադիր քաղաքական գործիչ Մարիա Կորինա Մաչադոյի հայտարարությունից հետո, որ նա Նոբելյան խաղաղության մրցանակը կհանձնի ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին, Նորվեգիայի Նոբելյան կոմիտեն հայտարարել...
21:36 10/01/2026AntiFake-ի կոչը. Ձևավորել միասնական քաղաքական օրակարգ՝ ուղղված քաղբանտարկյալների ազատությանըAntiFake.am-ը հանդես է եկել քաղաքական կոչով՝ ուղղված ընդդիմադիր ուժերին, մեդիագործիչներին, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին և շահագրգիռ այլ կողմերին.
21:24 10/01/2026Ուխտագնացություն-խաչերթ՝ Կարբիի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցուց դեպի ՀովհաննավանքՀունվարի 15-ին Հայ Առաքելական Սուրբ եկեղեցին նշում է Ս. Հովհաննես Մկրտչի ծննդյան տոնը։ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնից Արագածոտնի թեմ է բերվելու Սուրբ Հովհաննես Մկրտչի Մասունքը։
20:52 10/01/2026Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհի բեռնատարը շրջվել է ճամփեզրյա փոսի մեջ, կան տուժածներՀունվարի 10-ին, ժամը 16։42-ին Արարատի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Տիգրանաշենի ոլորաններում տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կա տուժած․ անհրաժեշտ է...
20:47 10/01/2026Դադիվանքի նախկին վանահայր Տեր Հովհաննեսն իր հավատարմությունն է հայտնում Գարեգին ԵրկրորդինԴադիվանք վանական համալիրի նախկին վանահայր Տեր Հովհաննես քահանա Հովհաննիսյանը, ով հոգևոր ծառայության է անցել Եռաբլուրի եկեղեցում, իր աջակցությունն է հայտնել Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդին.
20:24 10/01/2026Արարատյան Հայրապետական թեմի երիտասարդաց միություններն իրենց լիակատար աջակցությունն հայտնում Գարեգին Երկրորդ ՀայրապետինԱրարատյան Հայրապետական թեմի երիտասարդաց միությունները հանդես են եկել հայտարարությամբ՝ լիակատար աջակցություն ու որդիական խոնարհություն հայտնելով Մայր Աթոռին և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Ն.Օ․Ս․Տ․Տ.
20:06 10/01/2026Հրդեհ Մոսկվա-Երևան չվերթի ինքնաթիռում. ձեռքի ուղեբեռը բռնկվել է թռիչքի ժամանակFlyOne Armenia 3F324 չվերթի ինքնաթիռում արդեն Երևանին մոտենալիս ուղևորներից մեկի ՝ անձնական իրերով պայուսակը նռնկվել է։ Այս մասին հայտնում է SHOT-ը։ Ականատեսների խոսքով՝ բորդ-ուղեկցորդուրդներն...
19:15 10/01/2026Մասյացոտնի թեմի առաջնորդարանի դիմաց ոստիկանական ուժեր են հավաքվածԳևորգ եպիսկոպոս Սարոյանը Գարեգին Երկրորդի տնօրինությամբ այսօր ազատվել է թեմակալ առաջնորդի պաշտոնից։
18:50 10/01/2026Մերժում եմ թեմիս առաջնորդական փոխանորդի և մյուս արծաթասեր եպիսկոպոսների, ՀՀ գլխավոր և գերագույն ծաղրածուի նախաձեռնած «բարենորոգման» ծրագիրը. Վարուժան դպիր ՏանիելյանՏարբեր թեմերից բազմաթիվ քահանաներ իրենց որդիական անվերապահ հավատարմությունն են հայտնել Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնին, Վեհափառ Հայրապետին, դեմ են արտահայտվել Եկեղեցին ու ժողովրդին պառակտելու կործանարար գործընթացին։
18:23 10/01/2026«Մի լռեք, կարող է հաջորդը դուք լինեք». «Անտիֆեյքի» երթը՝ ի պաշտպանության Վազգեն Սաղաթելյանի ու Նարեկ Սամսոնյանի«Մի լռել, կարող եք հաջորդը դուք լինեք». «Անտիֆեյքի» երթը՝ ի պաշտպանության Վազգեն Սաղաթելյանի ու Նարեկ Սամսոնյանի
17:54 10/01/2026Ջերմուկի խաչմերուկից մինչև Սիսիան ճանապարհը փակ է կցորդով տրանսպորտային միջոցների համարՀունվարի 10-ին՝ ժամը 17:35-ի դրությամբ, բքի պատճառով Ջերմուկի խաչմերուկից մինչև Սիսիան ճանապարհը փակ է կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար։ Այս մասին հայտնում են Ճանապարհային դեպարտամենտից։
17:39 10/01/2026Հավատարիմ մնալ Եկեղեցու ուղղափառ վարդապետությանը, ծիսականոնական դրույթներին և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին. Տավուշի թեմՀայ Առաքելական եկեղեցու Տավուշի թեմի հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է. «Հունվարի 10-ին Հաղարծին վանական համալիրում տեղի է ունեցել քահանայից 2026թ․-ի անդրանիկ ժողովը։ Ի թիվս քննարկված մի շարք...

12:13 07/02/2025О ситуации на дорогах Армении – к утру пятницыСпасательная служба сообщает, что в Республике Армения есть закрытые и труднопроходимые автодороги. Автодороги, ведущие от высокогорной метеорологической станции «Амберд» к озеру Кари и крепости...
12:04 07/02/2025Чрезвычайная ситуация на острове Санторини: тысячи человек эвакуируютсяБолее 11 тысяч человек покинули греческий остров Санторини и еще многие собираются это сделать — после двух землетрясений магнитудой 5,2 и 4,7 баллов, произошедших рядом с островом в среду вечером и...
15:33 06/02/2025Синоптики предупреждают: в Армении ожидаются резкие перепады температуры и сильный ветерДнем 6-го, ночью 7-го февраля в большинстве регионов Армении ожидается снег, в горных областях - метель, низкая горизонтальная видимость.
15:12 06/02/2025Руководство ЗММК отклонило требование бастующих о повышении зарплат на 120–150 тысяч драмовНакануне, 5 февраля, длившиеся около 2 часов переговоры между руководством Зангезурского медно-молибденового комбината (ЗММК) и бастующими сотрудниками предприятия снова завершились безрезультатно,...
14:10 06/02/2025Снег и метели блокируют трассы Армении: полиция и спасатели работают в усиленном режимеСпасательная служба МВД сообщает, что в Республике Армения по положению на 12:51 четверга, 6 февраля, закрыты автодороги, ведущие от высокогорной метеорологической станции «Амберд» к озеру Кари и...
13:36 06/02/2025Волки попали в видеоловушку Хосровского заповедника в АрменииВ видеоловушку заповедника «Хосровский лес», расположенного в Араратской области Армении, попали волки.
12:13 06/02/2025Между жизнью и смертью: что происходит с Тиграном Кеосаяном и есть ли у него шансы на выздоровление?С конца декабря 2024 года известный российский режиссер и телеведущий Тигран Кеосаян находится в коме, и его состояние остается крайне тяжелым.
12:01 06/02/2025Туман, снег и метель: какие дороги в Армении лучше объезжать из-за непогодыСпасательная служба сообщает, что по положению на 11:29 четверга, 6 февраля, в Республике Армения есть закрытые и труднопроходимые автодороги.
11:45 06/02/2025Праздники Армянской церкви: 6 февраля в календареСегодня, 6 февраля, Армянская церковь отмечает День памяти Свв. мучениц Софии и трех ее дочерей - Пистии, Эльбии и Агафьи, напоминает qahana.am. Эти имена имеют греческое происхождение и означают...
11:41 06/02/20256 февраля – День отказа от мобильного телефонаПринимая мобильную связь как данность, как факт объективной реальности, даже те, кто использует мобильную связь, но признаёт и её негативные стороны, учредили Всемирный день отказа от мобильного...
15:58 05/02/2025Погода изменится с вечера 5 февраля: Армению накроют снег и метель, резко похолодаетНа территории Армении поздно вечером 5-го февраля, а также 6-9 февраля в отдельных областях республики ожидается снег.
15:34 05/02/2025Землетрясения на Санторини – часть «сейсмического роя»Мэр Санторини заявил, что сотни землетрясений, обрушившихся на греческие острова в Эгейском море, представляют собой "сейсмический рой" и могут продолжаться в течение нескольких недель, прежде чем в...
14:59 05/02/2025Манук Сукиасян: Мы никого не призываем к хулиганству, мы призываем бойкотировать незаконное повышение стоимости проезда«Люди должны понять, что бойкот – это не проявление неуважения. Это реализация твоего конституционного права, когда ты не позволяешь некомпетентным, безграмотным властям лезть в твой карман», –...
11:44 05/02/2025Католикос всех армян Гарегин Второй отбыл в ШвейцариюЕго Святейшество Верховный Патриарх и Католикос Всех Армян Гарегин Второй 5 февраля отбыл в Швейцарию.
11:34 05/02/2025Автобус вылетел с трассы в турецкой Анталье: пострадали более 30 человекМеждугородний автобус вылетел с трассы в турецкой провинции Анталья, пострадали 33 человека, передает РИА Новости со ссылкой на телеканал TRT Haber.
17:52 04/02/2025Ара Папян: Кто покрывает расходы на визит Анны Акопян в Вашингтон?Бывший посол Армении в Канаде (2000-2006 гг.) Ара Папян написал: «У меня один вопрос Службе государственного протокола и Генпрокурору Республики Армения: кто покрывает расходы на визит Анны Акопян в...
16:24 04/02/2025Российский блогер и певец Давид Манукян впервые станет отцомПопулярный российский блогер и певец Давид Манукян, известный как Дава, и его возлюбленная, певица Мари Краймбрери (настоящее имя — Марина Жадан) впервые станут родителями.