17:19 08/01/2026Փոթորիկ և մրրիկ Թուրքիայում. Ստամբուլում տագնապի դեղին ազդանշան է հայտարարվելХաղորդվում է, որ փոթորկի հետևանքով նավակներ են խորտակվում:
17:10 08/01/2026Նուբարաշենում բռնկված հրդեհի հետևանքով այրվածքներ ստացած եղբայրներից մեկը մահացել էՎիրավորները հարազատ եղբայրներ էին, որոնցից մեկը հրաժարվել էր հիվանդանոց մեկնելուց
16:14 08/01/2026Արցախից բռնի տեղահանված 1768 ընտանիք է կարողացել հավաստագրով տուն գնելՂարաբաղից բռնի տեղահանված ընտանիքների բնակարանային ապահովման պետական աջակցության ծրագրի շրջանակում հունվարի 8-ի դրությամբ հավաստագիր է ստացել 4066 ընտանիք, որից 1768֊ն արդեն իրացրել է հավաստագիրը։...
16:10 08/01/2026Ապրենք խաղաղ՝ առանց փախեփախի ու ինտրիգների. Ի՞նչ ակնկալիք ունեն երևանցիները 2026-իցՈրն է մարդկանց գլխավոր սպասելիքը 2026 թվականից։ Panorama.am-ը Երևանի կենտրոնում անցորդներից փորձել է ստանալ այս հարցի պատասխանը։ Քաղաքացիները խոսել են իրենց գլխավոր ակնկալիքների մասին՝ խաղաղություն,...
15:17 08/01/2026Հրաժարվում ենք չար պաշտոնյաներից, չար զրպարտողներից, նրա չար կամքը կատարողներից. Բագրատ Սրբազանը՝ դատարանումԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթ նստավայրում դատավոր Կ. Ֆարխոյանի նախագահությամբ, այսօր շարունակվում է 18 արդարների գործով դատական նիստը։ Նիստերի դահլիճում ներկաները Բագրատ Սրբազանին...
14:59 08/01/2026Ես չեմ պատրաստվել որևէ մեկին գնդшկաhшրել, մшհը հեշտ լինի իրենց համար, պետք է ազգի դատաստանի առաջ կանգնեն. Հրայր սարկավագ Հակոբյան«Երբ որ ազգը ոտքի կանգնի ու Փաշինյանին և իր նմանաներին հանի զբաղեցրած պաշտոններից, վերջում մի գեղեցիկ նախադասություն է ասելու՝ ժողովուրդ ջան, ես խենթություն էի անում, դուք չէի՞ք հասկանում։ Էլի ամեն...
14:11 08/01/2026«Ասում էր՝ մեր Ղարաբաղից լավ տեղ չի լինելու». 2 որդուն կորցրած մորից վերցրել են շիրմաքարերի համար նախատեսված 12 հազար դոլարն ու խաբելԿառավարության շենքի դիմաց բողոքի ակցիա իրականացրեց Ալլա Ստեփանյանը, ով ցանկանում է հանդիպել Նիկոլ Փաշինյանի և գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի հետ։ Տիկին Ալլան երկու որդի է կորցրել 2023 թվականի...
13:42 08/01/202650 ոչխարներ չնախատեսված «գնումների» են մտել Բավարիայի սուպերմարկետներից մեկըՀունվարի 5-ի առավոտյան մեծ հոտից պոկված 50 ոչխարներ մտել են Բավարիայի Բուրգզին քաղաքի սուպերմարկետներից մեկը, որտեղ մեծ զեղչեր էին հայտարարված։ Ոչխարների մուտքն իրարանցում է առաջացրել խանութի...
12:57 08/01/2026Այս գիշեր Երևանում ջերմաստիճանը կտրուկ կտաքանաԵրևանում հունվարի 8-ի ցերեկը, 9-ի գիշերը, 11-12-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Հունվարի 9-ին կեսօրից հետո դեպի երեկո, 10-ին և 13-ի ցերեկը սպասվում է ձյուն: Հանրապետության տարածքում հունվարի...
12:35 08/01/2026Հալեպի հայաբնակ շրջանները բախումների հետևանքով նյութական վնասներ են կրելՀալեպում տեղի ունեցող բախումների հետևանքով Շէյխ Թահա եւ Վիլլաներ հայաբնակ շրջանները արկերի պայթյունից նյութական վնասներ են կրել։ Այս մասին գրում է «Գանձասարը»։ Հաղորդվում է, որ վիրավորներ չկան։ Ներկա...
12:09 08/01/2026Եթե մենք 20 հազարով բարձրացնենք թոշակը, թոշակառուն տունը տաքացնելու վրա ծախսելու է ոչ թե 27 հազար դրամ, այլ՝ 35 հազար, բայց տունը չի տաքանալու. Թվաբանություն՝ ՓաշինյանիցՏունը տաքացնելու համար մեծ հաշվով պետք է ծախսեն ավելի քիչ՝ 18 հազար դրամ և ներդրումներ անեն , որպեսզի բնակարանը էներգետիկ առումով ամբողջությամբ վերափոխվի
10:51 08/01/2026Կառավարությունը 2026 թ. վարժական հավաքները կֆինանսավորի նաև ՊՆ անձնակազմի կրճատմամբ խնայած աշխատավարձերով547,168.2 հազար դրամի, ինչպես նաև վարժական հավաքների մասնակիցների սննդի, հանդերձանքի և այլ ծախսերի մասով ֆինանսական միջոցների աղբյուր կհանդիսանա ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում ՀՀ զինված ուժերի կերպափոխման շրջանակներում կառուցվածքային փոփոխությունների արդյունքում կրճատվող հաստիքներով պայմանավորված անձնակազմի վարձատրության ֆոնդի տնտեսված միջոցները
09:03 08/01/2026Հունվարի 8-ի հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 8-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:52 08/01/2026Ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ մերկասառույց էՀՀ տարածքում կան փակ ու դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ։ Փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները: Ապարանի, Արագածի,...
08:23 08/01/2026Մայր Աթոռի բոլոր սրբություններն ու մասունքներն անվնաս ու անխաթար, սրբորեն պահվում են Սուրբ Էջմիածնի Գանձատանը. Ասողիկ աբեղա ԿարապետյանՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Թանգարանների և Արխիվի տնօրեն Ասողիկ աբեղա Կարապետյանը գրում է. «Այս սուրբ օրերին, երբ ողջ անձով պետք է վերապրենք մեր Տեր Հիսուս Քրիստոսի Սբ Ծննդյան տոնի մեծ ու սքանչելի...
23:31 07/01/2026Սրբազանները իրենց մտահոգություններն էին հայտնում տիրադավների և օրվա իշխանության համատեղ գործողությունների առնչությամբ. ԴանիելյանՀայրենադավը գտել է տիրադավներին, ողորմելին՝ խղճալիներին
22:27 07/01/2026Հրդեհ Աչաջուր գյուղումԱյրվել է մոտ 500 հակ պահեստավորած և մոտ 3 տոննա կուտակած անասնակեր
21:00 07/01/2026Ձմեռային ռեկորդ՝ ամենամեծ ձնագնդիկն աշխարհում. ավելի քան՝ 13 մետրՀիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը գրում է․ «Ձմեռային ռեկորդ՝ ամենամեծ ձնագնդիկն աշխարհում.

13:30 08/06/2023ICRC officials visit two Armenian soldiers held in BakuRepresentatives of the International Committee of the Red Cross (ICRC) have visited two Armenian servicemen held in Azerbaijan.
12:05 08/06/2023Foreign literature confirms Armenian origin of DadivankThe inscriptions preserved on the walls of the monastery and ancient khachkars on the territory of the monastery testify to the antiquity and Armenian origin of Dadivank.
17:00 07/06/2023Temperatures to rise in Armenia from ThursdayShowers and thunderstorms will persist in Armenia throughout the week. Hail is possible in some parts of the country, the weather service says. Strong winds of 15-20 m/s are forecast during...
17:00 06/06/2023Temperatures set to drop in ArmeniaShowers and thunderstorms will persist in Armenia throughout the week. Hail is possible in some parts of the country, the weather service says. Strong winds of 15-20 m/s are forecast during...
16:45 06/06/2023Patriarch Sahak Mashalian arrives at Mother See of Holy EtchmiadzinHis Eminence Archbishop Sahak Mashalian, Armenian Patriarch of Constantinople, arrived at the Mother See of Holy Etchmiadzin on Tuesday.
16:15 06/06/2023Governor welcomes plans to open Russian consulate in SyunikSyunik Governor Robert Ghukasyan claims the planned opening of a Russian consulate in Armenia’s southern province would help enhance its security.
13:58 06/06/2023Sotk gold mine halted partially, governor saysOperations at the Sotk gold mine in Armenia's Gegharkunik Province have been halted partially because of cross-border fire from nearby Azerbaijani army positions, Gegharkunik Governor Karen Sargsyan...
12:48 06/06/2023Viva-MTS expands and strengthens entire mobile infrastructure along with 5G network developmentFor Viva-MTS, Armenia's leading mobile operator, 2023 marks the launching of first 5G network in Armenia.
11:32 06/06/2023Armenian Church commemorates St. Gayane and her companionsThe Armenian Apostolic Church on Tuesday pays tribute to St. Gayane and her companions. All churches across the country celebrate a Divine Liturgy during the feast. On the eve of the feast ceremonies...
17:05 05/06/2023Temperatures to drop in ArmeniaShowers and thunderstorms are expected in Armenia this week. Hail is possible in some parts of the country, the weather service says. Strong winds of 15-20 m/s are forecast during thunderstorms....
14:46 05/06/2023Child critically injured in tragic car crash in Armenia dies in hospitalA child critically injured in a tragic road accident in Armenia’s Kotayk Province in late May died in the hospital on Monday.
11:35 05/06/2023Viva-MTS: Partnership for environmental protection and community developmentFor more than 17 years, Viva-MTS and the Foundation for Preservation of Wildlife and Cultural Assets (FPWC) have been implementing important and serious projects in different regions of Armenia.
11:00 05/06/2023Historic Massachusetts church ravaged by intense fireA historic Massachusetts church that dates back to the 18th century became engulfed in flames on Friday, the New York Post reports.
14:35 03/06/2023Armenia stands in solidarity with India after tragic train crashArmenia’s Foreign Ministry has expressed its condolences to India over the deadly train disaster in the city of Balasore, in eastern Odisha state.
12:15 03/06/202315 schoolchildren face Gabriel Sargissian in open-air simultaneous displayOn June 1, Byblos Bank Armenia held a unique event for kids and school students to celebrate the International Children's Day.
11:30 03/06/2023India train crash death toll climbs to 288Rescuers in India are scrambling to find survivors after a horrific crash involving three trains killed hundreds of people in one of the worst rail disasters the country has ever seen, CNN reports.
17:00 02/06/2023Temperatures to drop in Armenia next weekShowers and thunderstorms will persist in Armenia in the next few days. Hail is possible in some parts of the country, the weather service says. Strong winds of 15-20 m/s are forecast during...
16:15 02/06/2023Team Telecom Armenia undertakes its initial public offeringTelecom Armenia OJSC (trademark: Team Telecom Armenia) has issued and is allocating stocks through a public offering, giving everyone the opportunity to participate in the development of the company,...
12:16 02/06/2023Biden falls on stage at US Air Force Academy ceremonyPresident Joe Biden tripped and fell after handing out the last diploma at a graduation ceremony at the U.S.
11:33 02/06/2023US military drone controlled by AI 'kills' its operatorIn a virtual test staged by the US military, an air force drone controlled by AI decided to “kill” its operator to prevent it from interfering with its efforts to achieve its mission, an official...