17:19 08/01/2026Փոթորիկ և մրրիկ Թուրքիայում. Ստամբուլում տագնապի դեղին ազդանշան է հայտարարվելХաղորդվում է, որ փոթորկի հետևանքով նավակներ են խորտակվում:
17:10 08/01/2026Նուբարաշենում բռնկված հրդեհի հետևանքով այրվածքներ ստացած եղբայրներից մեկը մահացել էՎիրավորները հարազատ եղբայրներ էին, որոնցից մեկը հրաժարվել էր հիվանդանոց մեկնելուց
16:14 08/01/2026Արցախից բռնի տեղահանված 1768 ընտանիք է կարողացել հավաստագրով տուն գնելՂարաբաղից բռնի տեղահանված ընտանիքների բնակարանային ապահովման պետական աջակցության ծրագրի շրջանակում հունվարի 8-ի դրությամբ հավաստագիր է ստացել 4066 ընտանիք, որից 1768֊ն արդեն իրացրել է հավաստագիրը։...
16:10 08/01/2026Ապրենք խաղաղ՝ առանց փախեփախի ու ինտրիգների. Ի՞նչ ակնկալիք ունեն երևանցիները 2026-իցՈրն է մարդկանց գլխավոր սպասելիքը 2026 թվականից։ Panorama.am-ը Երևանի կենտրոնում անցորդներից փորձել է ստանալ այս հարցի պատասխանը։ Քաղաքացիները խոսել են իրենց գլխավոր ակնկալիքների մասին՝ խաղաղություն,...
15:17 08/01/2026Հրաժարվում ենք չար պաշտոնյաներից, չար զրպարտողներից, նրա չար կամքը կատարողներից. Բագրատ Սրբազանը՝ դատարանումԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթ նստավայրում դատավոր Կ. Ֆարխոյանի նախագահությամբ, այսօր շարունակվում է 18 արդարների գործով դատական նիստը։ Նիստերի դահլիճում ներկաները Բագրատ Սրբազանին...
14:59 08/01/2026Ես չեմ պատրաստվել որևէ մեկին գնդшկաhшրել, մшհը հեշտ լինի իրենց համար, պետք է ազգի դատաստանի առաջ կանգնեն. Հրայր սարկավագ Հակոբյան«Երբ որ ազգը ոտքի կանգնի ու Փաշինյանին և իր նմանաներին հանի զբաղեցրած պաշտոններից, վերջում մի գեղեցիկ նախադասություն է ասելու՝ ժողովուրդ ջան, ես խենթություն էի անում, դուք չէի՞ք հասկանում։ Էլի ամեն...
14:11 08/01/2026«Ասում էր՝ մեր Ղարաբաղից լավ տեղ չի լինելու». 2 որդուն կորցրած մորից վերցրել են շիրմաքարերի համար նախատեսված 12 հազար դոլարն ու խաբելԿառավարության շենքի դիմաց բողոքի ակցիա իրականացրեց Ալլա Ստեփանյանը, ով ցանկանում է հանդիպել Նիկոլ Փաշինյանի և գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի հետ։ Տիկին Ալլան երկու որդի է կորցրել 2023 թվականի...
13:42 08/01/202650 ոչխարներ չնախատեսված «գնումների» են մտել Բավարիայի սուպերմարկետներից մեկըՀունվարի 5-ի առավոտյան մեծ հոտից պոկված 50 ոչխարներ մտել են Բավարիայի Բուրգզին քաղաքի սուպերմարկետներից մեկը, որտեղ մեծ զեղչեր էին հայտարարված։ Ոչխարների մուտքն իրարանցում է առաջացրել խանութի...
12:57 08/01/2026Այս գիշեր Երևանում ջերմաստիճանը կտրուկ կտաքանաԵրևանում հունվարի 8-ի ցերեկը, 9-ի գիշերը, 11-12-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Հունվարի 9-ին կեսօրից հետո դեպի երեկո, 10-ին և 13-ի ցերեկը սպասվում է ձյուն: Հանրապետության տարածքում հունվարի...
12:35 08/01/2026Հալեպի հայաբնակ շրջանները բախումների հետևանքով նյութական վնասներ են կրելՀալեպում տեղի ունեցող բախումների հետևանքով Շէյխ Թահա եւ Վիլլաներ հայաբնակ շրջանները արկերի պայթյունից նյութական վնասներ են կրել։ Այս մասին գրում է «Գանձասարը»։ Հաղորդվում է, որ վիրավորներ չկան։ Ներկա...
12:09 08/01/2026Եթե մենք 20 հազարով բարձրացնենք թոշակը, թոշակառուն տունը տաքացնելու վրա ծախսելու է ոչ թե 27 հազար դրամ, այլ՝ 35 հազար, բայց տունը չի տաքանալու. Թվաբանություն՝ ՓաշինյանիցՏունը տաքացնելու համար մեծ հաշվով պետք է ծախսեն ավելի քիչ՝ 18 հազար դրամ և ներդրումներ անեն , որպեսզի բնակարանը էներգետիկ առումով ամբողջությամբ վերափոխվի
10:51 08/01/2026Կառավարությունը 2026 թ. վարժական հավաքները կֆինանսավորի նաև ՊՆ անձնակազմի կրճատմամբ խնայած աշխատավարձերով547,168.2 հազար դրամի, ինչպես նաև վարժական հավաքների մասնակիցների սննդի, հանդերձանքի և այլ ծախսերի մասով ֆինանսական միջոցների աղբյուր կհանդիսանա ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում ՀՀ զինված ուժերի կերպափոխման շրջանակներում կառուցվածքային փոփոխությունների արդյունքում կրճատվող հաստիքներով պայմանավորված անձնակազմի վարձատրության ֆոնդի տնտեսված միջոցները
09:03 08/01/2026Հունվարի 8-ի հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 8-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:52 08/01/2026Ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ մերկասառույց էՀՀ տարածքում կան փակ ու դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ։ Փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները: Ապարանի, Արագածի,...
08:23 08/01/2026Մայր Աթոռի բոլոր սրբություններն ու մասունքներն անվնաս ու անխաթար, սրբորեն պահվում են Սուրբ Էջմիածնի Գանձատանը. Ասողիկ աբեղա ԿարապետյանՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Թանգարանների և Արխիվի տնօրեն Ասողիկ աբեղա Կարապետյանը գրում է. «Այս սուրբ օրերին, երբ ողջ անձով պետք է վերապրենք մեր Տեր Հիսուս Քրիստոսի Սբ Ծննդյան տոնի մեծ ու սքանչելի...
23:31 07/01/2026Սրբազանները իրենց մտահոգություններն էին հայտնում տիրադավների և օրվա իշխանության համատեղ գործողությունների առնչությամբ. ԴանիելյանՀայրենադավը գտել է տիրադավներին, ողորմելին՝ խղճալիներին
22:27 07/01/2026Հրդեհ Աչաջուր գյուղումԱյրվել է մոտ 500 հակ պահեստավորած և մոտ 3 տոննա կուտակած անասնակեր
21:00 07/01/2026Ձմեռային ռեկորդ՝ ամենամեծ ձնագնդիկն աշխարհում. ավելի քան՝ 13 մետրՀիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը գրում է․ «Ձմեռային ռեկորդ՝ ամենամեծ ձնագնդիկն աշխարհում.

11:55 30/01/2025СМИ: В упавшем в США самолете были чемпионы мира по фигурному катанию в парах Шишкова и НаумовЧемпионы мира по фигурному катанию в парах в составе сборной России Евгения Шишкова и Вадим Наумов находились на борту упавшего в Вашингтоне самолета.
11:52 30/01/2025Спасатели в Армении вызволили 10 застрявших автомобилей, помощь оказали 15 гражданамВ период с 28 по 30 января в центры кризисного управления областных спасательных управлений Арагацотна, Вайоц дзора, Котайка, Гегаркуника и Ширака поступили сигналы о застрявших на дорогах...
11:35 30/01/2025Аэропорт имени Рейгана в Вашингтоне закрыли после авиакатастрофыВашингтонский аэропорт имени Рейгана, недалеко от которого произошла авиакатастрофа, будет закрыт до утра пятницы, сообщает РИА Новости со ссылкой на Американское управление гражданской авиации (FAA).
17:12 29/01/2025Число погибших в давке на фестивале в Индии возросло до 40Число погибших в результате давки на религиозном фестивале Кумбха-мела в штате Уттар-Прадеш увеличилось до 40.
16:48 29/01/2025Индия: ночная давка на празднике Кумбха Мела привела к гибели людейОчевидцы и источники в больницах сообщили Би-би-си, что в результате давки на фестивале Кумбха Мела в индийском Праяградже погибли по меньшей мере 12 верующих.
16:17 29/01/2025В Мадриде таксисты устроили массовую акцию протестаВодители такси устроили массовую акцию протеста из-за повышения стоимости страховки, покрывающую их деятельность, на 300%, передает в среду профессиональная ассоциация Elite Taxi Barcelona.
15:53 29/01/2025Бабкен Пипоян: Сначала «катастрофа», теперь норма? За чей счет мэрия Еревана вводит новый тариф на проезд в транспорте?«Мы наблюдаем развал систем, и одно из наглядных проявлений сказанного – заявление Тиграна Авиняна. Фактически, не имеющая большинства в Совете старейшин Еревана сила без решения Совета объявляет об...
15:12 29/01/2025Погода в Армении: температура воздуха повысится на 2-3 градусаНа территории Армении днем 29-го, 30-31 января, 1-3 февраля ожидается погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды...
14:24 29/01/2025Дальний Восток во власти непогоды: задерживаются авиарейсы, застревают поездаДальний Восток вторые сутки находится во власти погодной стихии. Ей противостоят сразу несколько регионов, пишет МИР 24. На Сахалине и в Приморье метет так, что люди не могут даже выйти из дома....
13:24 29/01/2025Дарон Аджемоглу подарил Музею Нобелевской премии пресс-папье из личных вещей своей материРодившийся в Стамбуле в армянской семье всемирно известный американский экономист Дарон Аджемоглу подарил Музею Нобелевской премии пресс-папье из личных вещей своей матери.
12:29 29/01/2025Падение истребителя F-35 на Аляске сняли на видеоПоявилось видео крушения истребителя F-35 на Аляске, передает РИА Новости. На кадрах запечатлено неконтролируемое падение самолета. При столкновении с землей прогремел взрыв. В американских ВВС...
11:39 29/01/2025«Голос Армении»: Зачем Пашиняну понадобилось шоу с членством Республики Армения в ЕС?Газета «Голос Армении» пишет: «Эксперт Давид Степанян озвучил предположение, что в ходе встречи в Москве министров иностранных дел Арарата Мирзояна и Сергея Лаврова обсуждался вопрос открытия...
17:31 28/01/2025Без осадков и стабильная температура: погода в Армении на конец января и начало февраляНа территории Армении днем 28-го, 29-31 января, а также 1-2 февраля ожидается погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей...
17:23 28/01/2025Российская авиакомпания в марте 2025 года возобновляет прямые рейсы в Ереван из ряда городов РФВ марте 2025 года авиакомпания Red Wings возобновит прямые рейсы между Ереваном и Казанью, Челябинском, Самарой, Нижним Новгородом.
16:51 28/01/2025В 2025 году китайский Новый год будут праздновать 29 январяТрадиционный Новый год в Китае - один из самых важных и масштабных праздников. Готовиться к нему китайцы начинают за несколько недель, и само празднование нередко продолжается больше двух недель....
16:44 28/01/2025Coca-Cola отзывает продукцию в странах ЕвропыCoca-Cola Europacific Partners Belgium, дочерняя компания пищевого гиганта The Coca-Cola Company, объявила о массовом отзыве своей продукции с рынков Бельгии, Великобритании, Люксембурга,...
16:10 28/01/2025Эдвард Асрян: ВС Азербайджана продолжают оставаться на суверенной территории Армении, мы движемся по пути мира«Обстановка на границе – относительно стабильная, скоплений вооруженных сил Азербайджана в приграничных районах нет, сохраняется относительная стабильность», – заявил начальник Генерального штаба...
12:22 28/01/2025Праздники Армянской церкви: 28 января в календареСегодня, 28 января, Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти Свв. Полководца Андрея, свидетелей его армии Калиникоса и Дометия, напоминает Qahana.am. Общехристианский святой полководец...
12:04 28/01/2025Католикос Гарегин II: В условиях стоящих перед Арменией сложнейших вызовов безопасности усиление армии – императивЕго святейшество католикос всех армян Гарегин II направил послание по случаю отмечаемого 28 января в Армении Дня армии.