19:58 07/01/2026Տավուշի մարզում մեկնարկել է ձմեռային զորակոչըՀՀ Տավուշի մարզում մեկնարկեց ձմեռային զորակոչը։ Այս մասին հայտնում են մարզպետարանից։ «Հունվարի 7-ին Տավուշի մարզի Նոյեմբերյան համայնքից պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայության են մեկնել մի խումբ...
19:09 07/01/2026Վրաստանում ծնելիության մակարդակը նվազել էԸստ Վրաստանի ազգային վիճակագրական ծառայության՝ 2024 թվականին ծնվել է ընդհանուր առմամբ 39 հազար 483 երեխա։ 2024 թվականին Վրաստանում ծնելիության մակարդակը հասել է վերջին 30 տարվա ընթացքում ամենացածր...
19:02 07/01/2026Երեխաների ագրեսիան քչացել է. ծափաթաղցի Տիգրանի քույր–եղբայրները Ամանորը ՀՕՖ-ում են նշելՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Ծափաթաղ գյուղում սպանված 3 տարեկան Տիգրան Օվանեսովի քրոջ և 3 եղբայրների հոգեբանական վիճակը քիչ–քիչ կայունանում է։ Երեխաներն Ամանորը Հայ օգնության ֆոնդի «Մարդիգյան» երեխաների...
18:32 07/01/2026Թալինի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցում կկատարվի միասնական ժամերգությունԱրագածոտնի թեմը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Սիրելի՛ քույրեր և եղբայրներ, տեղեկացնում ենք ամենքիդ՝ հունվարի 8-ին, ժամը 19:00-ին Արագածոտնի թեմի Թալինի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցում...
18:08 07/01/2026«Խոսրովի անտառ» պետական արգելոցում ֆոտոխցիկները արձանագրել են Լուսան«Խոսրովի անտառ» պետական արգելոցում ֆոտոխցիկները արձանագրել են Լուսան: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՇՄՆ-ից։ Հայաստանում մեծությամբ երկրորդ կատվազգին է ։ Բնակվում է հիմնականում անտառներում, անտառամերձ...
16:41 07/01/2026Հրդեհ և պայթյուն ադրբեջանական նավթաբազայում. ԼուսանկարներՂազախի շրջանում նավթի բազայում ավտոցիստեռի լիցքավորման ընթացքում տեղի է ունեցել պայթյուն։ Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները՝ վկայակոչելով Socar Petroleum ընկերության հայտարարությունը, որին...
14:27 07/01/2026Հայաստանի մի քանի քաղաքներում ջերմաստիճանը +14-+18 էՏավուշում և Սյունիքում գարնանային տրամադրություն է։ «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը հայտնում է, որ Իջևանում, Բագրատաշենում, Գորիսում, Կապանում...
13:03 07/01/2026Երևանում շաբաթվա վերջին կեսօրին կգրանցվի 0-ից բարձր ջերմաստիճանԵրևանում հունվարի 7-ի ցերեկը, hունվարի 8-ին, 9-ի գիշերը, 10-ի ցերեկը, 11-12-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Հունվարի 9-ի ցերեկը, 10-ի գիշերը և առավոտյան սպասվում է ձյուն: Հանրապետության...
12:25 07/01/2026Հալեպում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսությունը հայտարարություն է տարածելՀալեպում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսությունը շարունակում է իր գործունեությունը՝ ծառայություններ մատուցելով ՀՀ և օտարերկրյա քաղաքացիներին: Այս մասին հայտնում են հյուպատոսությունից։ «Հյուպատոսական...
12:12 07/01/2026Գործատուները 2026 թ ընթացքում պարտավոր են բոլոր աշխատանքային պայմանագրերը ներբեռնել էլեկտրոնային թվային հարթակ433 պայմանագիր է ներբեռնվել համակարգ, 1500 պայմանագիր էլ պատրաստվել է, բայց դեռ չի ստորագրվել
12:09 07/01/2026Պոլսի Հայոց պատրիարքը հայտնել է՝ Թուրքիայի մշակույթի և զբոսաշրջության նախարարությունը կաջակցի երկրաշարժից վնասված Սրբոց Քառասուն Մանուկ եկեղեցու վերանորոգմանըՊոլսի Հայոց պատրիարք Սահակ արքեպիսկոպոս Մաշալյանը նախօրեին հանդիպել է համայնքային մարմինների ներկայացուցիչներին։ Կոստանդնուպոլսի Հայոց Պատրիարքությունի հաղորդմամբ, Սահակ արքեպիսկոպոս Մաշալյանը...
11:26 07/01/2026Հարգելի թաղապետ, դպրոց տանող ճանապարհները սառցապատ են, սառցե լուլաներն էլ կախված են. Ահազանգում են Մալաթիա-Սեբաստիայի բնակիչներըԵրևանում մայթերի մեծ մասը պատված են ձյունով ու սառույցով։ Խնդիրն ավելի սրվեց, երբ երեխաները սկսեցին դպրոց հաճախել։ Քաղաքաքապետարանն ու համայնքապետարանները չեն հոգացել երեխայի անվտանգ տեղաշարժն...
10:20 07/01/2026Սևանա լճի մակարդակն անցած տարվա նույն օրվա համեմատ ցածր է 15 սմ-ովՍևանա լճի մակարդակը 2025 թվականի դեկտեմբերի 29-ից մինչև 2026 թվականի հունվարի 4-ն ընկած ժամանակահատվածում բարձրացել է 1 սմ-ով և կազմել՝ 1900.23 մ (04.01.26թ․), որն անցյալ տարվա նույն օրվա մակարդակից...
09:15 07/01/2026Իրանից հերքել են ցուցարարների կողմից Մալեքշահիի և Աբդանանի գրավման մասին լուրերըԻրանական Tasnim և Mehr լրատվական գործակալությունները հերքել են արևմտյան լրատվամիջոցների այն տեղեկությունները, որ ցուցարարները վերահսկողություն են հաստատել Մալեքշահի շրջանի և Իլամ նահանգի Աբդանան...
09:03 07/01/2026Ճանապարհների վիճակը՝ ժամը 09.00 դրությամբՀունվարի 7-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է միայն կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար։ Մյուս տրանսպորտային միջոցների համար բաց է։ Ճանապարհային դեպարտամենտից հայտնում են, որ...
08:48 07/01/2026Հալեպում իրավիճակը լարված է. կան վիրավորներ, դպրոցներն ու համալսրանները փակվել են, Մեռելոց հիշատակի արարողությունը չեղյալ է հայտարարվելՀալեպում երեկ իրավիճակը կտրուկ սրվել է. բախումներ են սկսվել սիրիական ժողովրդավարական ուժերի ներքին ապահովական խմբերի և սիրիական բանակի միջև։ «Գանձասարը» գրում է, որ Նոր Գիւղ, Շէյխ Թահա, Ճալաա,...
08:35 07/01/2026Կապան-Երևան ճանապարհն ավտոմեքենայի և կցորդիչով բեռնատարի բախման հետևանքով երկկողմանի փակվել էՄինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը՝ «Nissan» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը հոսպիտալացվել է բժշկական կենտրրոն։
08:15 07/01/2026Մարդիկ ջան, հանուն ո՞ւմ, հանուն ինչի՞... ձեր անունից դատարկեցին Արցախը, ձեր անունից այսօր հարձակվում են եկեղեցու վրա. Լիլիթ Բլեյան«Հանուն ո՞ւմ, հանուն ինչի՞ են մեզ իրար թշնամի հռչակել»։
20:39 06/01/2026Մարզահագուստը, որը Մադուրոն հագել էր ձերբակալության ժամանակ, դարձել է համաշխարհային թրենդNike ընկերությունը Nike Tech Fleece մարզահագուստի ամենատարածված չափսերը սպառեց ընդամենը մի քանի օրում։ Euronews-ի փոխանցմամբ՝ Նիկոլաս Մադուրոն այն կրում էր, երբ ամերիկացիները նրա հետևից եկան։ Նոր...
20:15 06/01/2026Բրազիլական մի ընտանիք աշխարհին ցույց է տվել, թե ինչպես կարելի է վերականգնել բնությունըՀիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը գրում է․ «Բրազիլական մի ընտանիք աշխարհին ցույց է տվել, թե ինչպես կարելի է վերականգնել բնությունը մարդկանց փոքր խմբի ջանքերով:...

16:46 27/01/2025Скончался Армен ДулянВ возрасте 71 года скончался Армен Дулян – известный журналист, обозреватель. «В воскресенье вечером ему резко стало плохо, врачам не удалось спасти жизнь журналиста, он скончался сегодня в...
16:42 27/01/2025Музей ARARAT - пятикратный обладатель премии World Travel AwardsМузей ARARAT продолжает сохранять лидирующие позиции и в пятый раз удостаивается высшей награды со стороны «World Travel Awards».
15:21 27/01/2025Фефилов: Это памятник не только блокадному Ленинграду, но и в первую очередь армянским женщинам, которые помогли ленинградским детямВ Ереване в понедельник почтили память жертв блокады Ленинграда в годы Великой Отечественной войны, передает корреспондент РИА Новости.
14:42 27/01/2025Армения встретит февраль без дождей и снегаНа территории Армении днем 27-го, 28-31 января, 1-го февраля ожидается погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды...
13:02 27/01/2025Праздники Армянской церкви: 27 января в календареСегодня, 27 января, Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти Свв. Свидетелей Евгения, Макария, Валерия, Кандида и Ахилла, напоминает Qahana.am. Распространение христианства во втором...
12:37 27/01/2025The Sun: В США 76-летняя женщина случайно узнала о беременности от врачейПожилая женщина из Атланты забеременела в возрасте 76 лет. Об этом пишет The Sun. Как передает МК, уточняется, что американка обратилась в больницу с жалобами на головокружение, но узнала, что скоро...
12:14 27/01/2025ДТП с пассажирским автобусом в Боливии: погибли 19 человек, 9 пострадалиПассажирский автобус попал в ДТП на юго-востоке Боливии, 19 человек погибли, еще девять пострадали, сообщает местная газета El Deber со ссылкой на данные полиции.
12:04 27/01/2025В Армении на ведущей от монастыря Татев к «Чертову мосту» дороге в пробку попали 30 автомобилейНакануне, 26 января, в 23։40 в центр кризисного управления Сюникского областного спасательного управления СС МВД Армении поступило сообщение о том, что на ведущей от монастыря Татев к «Чертову мосту»...
17:12 25/01/2025Судан: при ударе беспилотника по больнице погибли более 70 человекБолее 70 человек погибли в результате удара беспилотника формирований Сил быстрого реагирования (СБР) по больнице в городе Эль-Фашер на западе Судана, сообщил губернатор Дарфур Мини Арко Минави в...
16:43 25/01/2025Арнольд Шварценеггер пожертвует 300 тысяч евро спасателям Лос-Анджелеса, которые борются с лесными пожарамиГолливудский актер Арнольд Шварценеггер пожертвует 300 тысяч евро спасателям Лос-Анджелеса, которые борются с лесными пожарами.
16:25 25/01/2025Почему озеро Севан в Армении не «позеленело» в этом году и что будет дальше?Министр окружающей среды Армении Акоп Симидян, подводя на пресс-конференции итоги деятельности ведомства за 2024 год, сообщил, что в 2024 году на озере Севан не наблюдалось процессов эвтрофикации –...
15:09 25/01/2025Столбики термометров в Армении устремятся вниз: похолодает на 4-6 градусовДнем 25-го, 26-30 января на территории Армении ожидается погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды Армении. Ветер...
14:40 25/01/2025В Хабаровском крае пассажирский самолет при взлете откатился в кустыСамолет Ан-24 выкатился со взлетно-посадочной полосы перед взлетом, никто из пассажиров и экипажа не пострадал, сообщило в субботу Восточное МСУТ СК России.
13:57 25/01/2025Армения – среди популярных у российских туристов зарубежных направленийСреди популярных у россиян в новогодние праздники зарубежных направлений оказались Белоруссия, Турция, Таиланд, сообщили в Ассоциации туристических агрегаторов (АТАГ), ссылаясь в том числе на данные...
13:04 25/01/2025В Турции обрушился 4-этажный жилой дом: спасатели ищут людей под заваламиСпасатели извлекли из-под завалов дома, обрушившегося в турецкой Конье, двух человек, ведутся поиски еще пяти, сообщил в пятницу губернатор провинции Ибрагим Акын.
11:49 25/01/2025Гололед и снег: какие дороги в Армении лучше объезжатьСпасательная служба сообщает, что в Республике Армения по положению на 10:20 субботы, 25 января, есть закрытые автодороги.
11:36 25/01/2025Праздники Армянской церкви: сегодня День памяти Свв. Патриархов Афанасия и КириллаДень памяти Свв. Патриархов Афанасия и Кирилла отмечает сегодня, 25 февраля, Армянская Апостольская церковь. Святօй Афанасий, Патриарх Александрийский, родился в Александрии (ок. 297) в семье...
17:24 24/01/2025Землю накроет магнитная буря. Врачи рассказали, как ее пережитьМагнитная буря, которая ожидается на Земле во второй половине дня 24 января, может ухудшить самочувствие метеозависимых людей.
16:49 24/01/2025Синоптики рассказали о погоде в Армении на выходныеДнем 24-го, 25-29 января на территории Армении ожидается погода без осадков. Ветер будет дуть северо-западный со скоростью 2-5 м/с. Ночью 25-26 января температура воздуха понизится на 3-5 градусов. В...
15:15 24/01/2025Тбилиси: система оплаты проезда в общественном транспорте временно отключилась из-за предполагаемой кибератакиПо информации мэрии Тбилиси, система оплаты проезда в общественном транспорте восстановлена, передает 1tv.ge.