19:58 07/01/2026Տավուշի մարզում մեկնարկել է ձմեռային զորակոչըՀՀ Տավուշի մարզում մեկնարկեց ձմեռային զորակոչը։ Այս մասին հայտնում են մարզպետարանից։ «Հունվարի 7-ին Տավուշի մարզի Նոյեմբերյան համայնքից պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայության են մեկնել մի խումբ...
19:09 07/01/2026Վրաստանում ծնելիության մակարդակը նվազել էԸստ Վրաստանի ազգային վիճակագրական ծառայության՝ 2024 թվականին ծնվել է ընդհանուր առմամբ 39 հազար 483 երեխա։ 2024 թվականին Վրաստանում ծնելիության մակարդակը հասել է վերջին 30 տարվա ընթացքում ամենացածր...
19:02 07/01/2026Երեխաների ագրեսիան քչացել է. ծափաթաղցի Տիգրանի քույր–եղբայրները Ամանորը ՀՕՖ-ում են նշելՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Ծափաթաղ գյուղում սպանված 3 տարեկան Տիգրան Օվանեսովի քրոջ և 3 եղբայրների հոգեբանական վիճակը քիչ–քիչ կայունանում է։ Երեխաներն Ամանորը Հայ օգնության ֆոնդի «Մարդիգյան» երեխաների...
18:32 07/01/2026Թալինի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցում կկատարվի միասնական ժամերգությունԱրագածոտնի թեմը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Սիրելի՛ քույրեր և եղբայրներ, տեղեկացնում ենք ամենքիդ՝ հունվարի 8-ին, ժամը 19:00-ին Արագածոտնի թեմի Թալինի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցում...
18:08 07/01/2026«Խոսրովի անտառ» պետական արգելոցում ֆոտոխցիկները արձանագրել են Լուսան«Խոսրովի անտառ» պետական արգելոցում ֆոտոխցիկները արձանագրել են Լուսան: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՇՄՆ-ից։ Հայաստանում մեծությամբ երկրորդ կատվազգին է ։ Բնակվում է հիմնականում անտառներում, անտառամերձ...
16:41 07/01/2026Հրդեհ և պայթյուն ադրբեջանական նավթաբազայում. ԼուսանկարներՂազախի շրջանում նավթի բազայում ավտոցիստեռի լիցքավորման ընթացքում տեղի է ունեցել պայթյուն։ Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները՝ վկայակոչելով Socar Petroleum ընկերության հայտարարությունը, որին...
14:27 07/01/2026Հայաստանի մի քանի քաղաքներում ջերմաստիճանը +14-+18 էՏավուշում և Սյունիքում գարնանային տրամադրություն է։ «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը հայտնում է, որ Իջևանում, Բագրատաշենում, Գորիսում, Կապանում...
13:03 07/01/2026Երևանում շաբաթվա վերջին կեսօրին կգրանցվի 0-ից բարձր ջերմաստիճանԵրևանում հունվարի 7-ի ցերեկը, hունվարի 8-ին, 9-ի գիշերը, 10-ի ցերեկը, 11-12-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Հունվարի 9-ի ցերեկը, 10-ի գիշերը և առավոտյան սպասվում է ձյուն: Հանրապետության...
12:25 07/01/2026Հալեպում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսությունը հայտարարություն է տարածելՀալեպում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսությունը շարունակում է իր գործունեությունը՝ ծառայություններ մատուցելով ՀՀ և օտարերկրյա քաղաքացիներին: Այս մասին հայտնում են հյուպատոսությունից։ «Հյուպատոսական...
12:12 07/01/2026Գործատուները 2026 թ ընթացքում պարտավոր են բոլոր աշխատանքային պայմանագրերը ներբեռնել էլեկտրոնային թվային հարթակ433 պայմանագիր է ներբեռնվել համակարգ, 1500 պայմանագիր էլ պատրաստվել է, բայց դեռ չի ստորագրվել
12:09 07/01/2026Պոլսի Հայոց պատրիարքը հայտնել է՝ Թուրքիայի մշակույթի և զբոսաշրջության նախարարությունը կաջակցի երկրաշարժից վնասված Սրբոց Քառասուն Մանուկ եկեղեցու վերանորոգմանըՊոլսի Հայոց պատրիարք Սահակ արքեպիսկոպոս Մաշալյանը նախօրեին հանդիպել է համայնքային մարմինների ներկայացուցիչներին։ Կոստանդնուպոլսի Հայոց Պատրիարքությունի հաղորդմամբ, Սահակ արքեպիսկոպոս Մաշալյանը...
11:26 07/01/2026Հարգելի թաղապետ, դպրոց տանող ճանապարհները սառցապատ են, սառցե լուլաներն էլ կախված են. Ահազանգում են Մալաթիա-Սեբաստիայի բնակիչներըԵրևանում մայթերի մեծ մասը պատված են ձյունով ու սառույցով։ Խնդիրն ավելի սրվեց, երբ երեխաները սկսեցին դպրոց հաճախել։ Քաղաքաքապետարանն ու համայնքապետարանները չեն հոգացել երեխայի անվտանգ տեղաշարժն...
10:20 07/01/2026Սևանա լճի մակարդակն անցած տարվա նույն օրվա համեմատ ցածր է 15 սմ-ովՍևանա լճի մակարդակը 2025 թվականի դեկտեմբերի 29-ից մինչև 2026 թվականի հունվարի 4-ն ընկած ժամանակահատվածում բարձրացել է 1 սմ-ով և կազմել՝ 1900.23 մ (04.01.26թ․), որն անցյալ տարվա նույն օրվա մակարդակից...
09:15 07/01/2026Իրանից հերքել են ցուցարարների կողմից Մալեքշահիի և Աբդանանի գրավման մասին լուրերըԻրանական Tasnim և Mehr լրատվական գործակալությունները հերքել են արևմտյան լրատվամիջոցների այն տեղեկությունները, որ ցուցարարները վերահսկողություն են հաստատել Մալեքշահի շրջանի և Իլամ նահանգի Աբդանան...
09:03 07/01/2026Ճանապարհների վիճակը՝ ժամը 09.00 դրությամբՀունվարի 7-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է միայն կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար։ Մյուս տրանսպորտային միջոցների համար բաց է։ Ճանապարհային դեպարտամենտից հայտնում են, որ...
08:48 07/01/2026Հալեպում իրավիճակը լարված է. կան վիրավորներ, դպրոցներն ու համալսրանները փակվել են, Մեռելոց հիշատակի արարողությունը չեղյալ է հայտարարվելՀալեպում երեկ իրավիճակը կտրուկ սրվել է. բախումներ են սկսվել սիրիական ժողովրդավարական ուժերի ներքին ապահովական խմբերի և սիրիական բանակի միջև։ «Գանձասարը» գրում է, որ Նոր Գիւղ, Շէյխ Թահա, Ճալաա,...
08:35 07/01/2026Կապան-Երևան ճանապարհն ավտոմեքենայի և կցորդիչով բեռնատարի բախման հետևանքով երկկողմանի փակվել էՄինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը՝ «Nissan» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը հոսպիտալացվել է բժշկական կենտրրոն։
08:15 07/01/2026Մարդիկ ջան, հանուն ո՞ւմ, հանուն ինչի՞... ձեր անունից դատարկեցին Արցախը, ձեր անունից այսօր հարձակվում են եկեղեցու վրա. Լիլիթ Բլեյան«Հանուն ո՞ւմ, հանուն ինչի՞ են մեզ իրար թշնամի հռչակել»։
20:39 06/01/2026Մարզահագուստը, որը Մադուրոն հագել էր ձերբակալության ժամանակ, դարձել է համաշխարհային թրենդNike ընկերությունը Nike Tech Fleece մարզահագուստի ամենատարածված չափսերը սպառեց ընդամենը մի քանի օրում։ Euronews-ի փոխանցմամբ՝ Նիկոլաս Մադուրոն այն կրում էր, երբ ամերիկացիները նրա հետևից եկան։ Նոր...
20:15 06/01/2026Բրազիլական մի ընտանիք աշխարհին ցույց է տվել, թե ինչպես կարելի է վերականգնել բնությունըՀիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը գրում է․ «Բրազիլական մի ընտանիք աշխարհին ցույց է տվել, թե ինչպես կարելի է վերականգնել բնությունը մարդկանց փոքր խմբի ջանքերով:...

17:00 01/06/2023Elon Musk reclaims position as world's richest manElon Musk has reclaimed his position as the world’s wealthiest person. That’s according to a Bloomberg Billionaires tally, which estimated the Tesla (TSLA) CEO’s net worth is now about $192 billion,...
16:45 01/06/2023Temperatures to rise in ArmeniaShowers and thunderstorms will prevail over some parts of Armenia in the next few days. Hail is possible in some regions, the weather service says. Strong winds of 15-20 m/s are forecast during...
16:30 01/06/2023Ruben Vardanyan: 30,000 children living under blockade in Artsakh for over six monthsArtsakh’s former State Minister Ruben Vardanyan urged the international community to take action to protect the rights of 30,000 children in Artsakh under the Azerbaijani blockade on International...
13:06 01/06/2023Parliament speaker: Children in Artsakh deprived of basic rightsThe Artsakh National Assembly speaker, Artur Tovmasyan, has issued a congratulatory message on International Children's Day celebrated on June 1.
11:00 01/06/2023Karen Vardanyan provided 115 million drams to the Yerevan beneficiary families with orphans on the occasion of June 1There are 461 beneficiary families registered in Yerevan, having orphans under the age of 18. On the occasion of June 1, The International Day for Protection of Children benefactor Karen Vardanyan...
19:52 31/05/2023Team Group of Companies has acquired 30% of Georgian SkyTelTeam Group of Companies has acquired 30% of SkyTel, one of the three leading telecommunications operators in Georgia.
16:35 31/05/2023Heavy hailstorm damages crops in Armenia's GorisA severe hailstorm has hit Goris, a town in Armenia’s Syunik Province, causing extensive damage to crops.
17:00 30/05/2023Temperatures to rise in ArmeniaShowers and thunderstorms are expected in some parts of Armenia over the next few days to grip most regions on Wednesday.
12:36 30/05/2023Celebrity chef Amanda Freitag to visit ArmeniaAmerican celebrity chef, star of the TV show "Chopped", and cookbook author Amanda Freitag will visit Armenia June 1-6, 2023 for a culinary diplomacy program focused on food sustainability and...
12:15 30/05/2023Moscow buildings hit by dronesRussia has accused Ukraine of launching a series of early morning drone attacks on Moscow, BBC News reports.
17:00 29/05/2023WhatsApp to introduce new screen-sharing feature for video callsWhatsApp is set to introduce a new feature that will enable users to easily share their screen during video calls.
16:45 29/05/2023Showers to continue in ArmeniaShowers and thunderstorms will persist in Armenia over the next few days. Hail is possible in some parts of the country, the weather service says. Strong winds of 15-20 m/s are forecast during...
15:35 29/05/2023Azeri forces destroy memorial to WWII victims in BerdzorAzerbaijani forces have razed to the ground the Memorial of Glory in the town of Berdzor (Lachin), Artsakh’s State Service for Preservation of the Historical Environment reported on Sunday.
12:33 29/05/2023Four children in critical condition after tragic car crash in ArmeniaFour children are in critical condition in the wake of a deadly car crash in Armenia’s Kotayk Province on Friday.
17:00 27/05/2023Showers to persist in ArmeniaShowers and thunderstorms will persist in Armenia during the weekend and next week. Hail is possible in some parts of the country, the weather service says. Strong winds of 15-20 m/s are forecast...
16:46 27/05/2023Russian man drowns off Phuket beachA Russian man drowned while swimming in the sea off Patong beach in Phuket Island, Thailand, on Saturday morning, the Bangkok Post reported.
16:36 27/05/2023Fire at Yerevan landfill put outThe fire at the Nubarashen landfill on the outskirts of Yerevan has been extinguished, the Rescue Service reports.
15:35 27/05/2023Last Bell in Armenia: 102 cars driven by minors taken to penalty areasPolice imposed enhanced security measures across Armenia for Last Bell celebrations on Friday, May 26.
15:22 27/05/2023Armenian Defense Ministry releases names of soldiers captured by AzerbaijanArmenia’s Defense Ministry has released the names of two soldiers captured by Azerbaijani forces late on Friday.
17:00 26/05/2023Showers, thunderstorms forecast for next few daysShowers and thunderstorms are expected in Armenia over the next five days. Hail is possible in some parts of the country, the weather service says. Strong winds of 15-20 m/s are forecast during...