16:52 02/01/2026Գիշերը և առավոտյան հանրապետության ավտոճանապարհներին սպասվում է մերկասառույցՀիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի տեղեկացմամբ՝ հունվարի 3-ի երեկոյան, 3-ի լույս 4-ի գիշերը և առավոտյան հանրապետության ավտոճանապարհներին սպասվում է մերկասառույց։ «Հարգելի՛ վարորդներ,...
15:47 02/01/2026Մաhաgել է գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանի քույրըՄահացել է գեներալ-լեյտենանտ, Արցախի Հանրապետության ՊԲ նախկին ղեկավար, գերության մեջ գտնվող Լևոն Մնացականյանի քույրը՝ Լարիսա Մնացականյանը։ «Եղբոր անօրեն, շինծու մեղադրանքներով բանտարկությանը...
15:31 02/01/2026Լարսը փակ է, հարյուրավոր մեքենաներ խցանման մեջ են, զբոսաշրջիկները բողոքում ենՁնաբքի պատճառով ռուս-վրացական սահմանին հարյուրավոր մեքենաներ են մնացել։ Ձյուն մաքրող մեքենաները տեղում աշխատում են անդադար։ SHOT-ը պարզել է, Վերին Լարսը փակ է բոլոր տրանսպորտային միջոցների համար:...
14:51 02/01/2026ՃՏՊ Երևան-Երասխ ավտոճանապարհին, կան տուժածներՀունվարի 2-ին, ժամը 12։04-ին Արարատի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Երասխ ավտոճանապարհին՝ Այգավան գյուղի կամրջի մոտակայքում, տեղի է ունեցել...
14:00 02/01/2026Եղանակն՝ առաջիկա օրերինՀունվարի 3-ի երեկոյան, 3-ի լույս 4-ի գիշերը և առավոտյան, հանրապետության բոլոր ավտոճանապարհներին սպասվում է մերկասառույց։ Երևանում հունվարի 2-ի ցերեկը, hունվարի 3-7-ին սպասվում է առանց տեղումների...
13:07 02/01/2026Հայաստանում շուրջ 60 բնակավայր հոսանքազրկված էՀայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունն իր բաժանորդներին հայտնում է, որ եղանակային անբարենպաստ պայմանների՝ առատ ձյան տեղումների հետևանքով հոսանքազրկված են հետևյալ բնակավայրերը․ Վայոց ձորի մարզ • գ.
12:35 02/01/2026Իրանի արևմտյան մասում ցուցարարներն այրել են ՂուրանըԻրանի արևմտյան Համադան քաղաքում ցուցարարները այրել են Ղուրանը և փորձել են հարձակվել մզկիթի վրա։ Այս մասին հաղորդում է իրանական Tasnim լրատվական գործակալությունը։ Նշվում է, որ ցուցարարները այրել են...
12:27 02/01/2026Երևանի քաղաքապետարանից հորդորում են՝ ավտոմեքենաները օգտագործել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքումՍպասվող ջերմաստիճանի կտրուկ նվազման հետևանքով Երևանի ողջ տարածքում հնարավոր է մերկասառույցի առաջացում, ինչի պատճառով երթևեկությունը կարող է դառնալ խիստ վտանգավոր։ Երևանի քաղաքապետարանից հորդորում են...
12:00 02/01/2026Վերջին երկու օրում փրկարարները 387 քաղաքացու ցուցաբերել են համապատասխան օգնությունԴեկտեմբերի 31-ի ժամը 08։00-ից մինչև հունվարի 2-ը ժամը 08։00-ն ՆԳՆ ՓԾ Ճգնաժամային կառավարման ազգային և մարզային փրկարարական վարչությունների ճգնաժամային կառավարման կենտրոններ ահազանգեր են ստացվել ձյան...
11:45 02/01/2026Դատարաններն անվավեր են ճանաչում ՀԷՑ աշխատակիցների ազատման հրամանները, բայց նրանց չեն վերականգնում իրենց պաշտոններում. Հանրային հսկող«Հայաստանի «արդար» դատարանները Ռոմանոս Պետրոսյանի` ՀԷՑ ՓԲ ընկերության աշխատակիցների, ազատման հրամաններն անվավեր են ճանաչում, բայց աշխատակիցներին չեն վերականգնում իրենց պաշտոններում»,- այս մասին...
11:34 02/01/2026Երասխ-Զանգակատուն ավտոճանապարհը փակ էՀունվարի 2-ին՝ ժամը 11:20-ի դրությամբ, սաստիկ բքի պատճառով Երասխ-Զանգակատուն ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։ Այս մասին հայտնում են Ճանապարհային դեպարտամենտից։
11:04 02/01/2026Սպիտակ-Գյումրի ավտոճանապարհը փակ էՀունվարի 2-ին՝ ժամը 10:55-ի դրությամբ, սաստիկ բքի պատճառով Սպիտակ-Գյումրի ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։
10:50 02/01/2026Իրավիճակը ճանապարհներին՝ ժամը 10.35-ի դրությամբՀունվարի 2-ին՝ ժամը 10:35-ի դրությամբ, Սպիտակ-Գյումրի, Նորավան-Լծեն-Տաթև, Վանաձոր -Դիլիջան ավտոճանապարհները փակ են կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար։ Ճանապարհային դեպարտամենտից հայտնում են, որ...
10:14 02/01/2026Հենրիխ Մխիթարյանն իր անունն ու հեղինակությունը օգտագործում է` հայ ժողովրդի խնդիրները բարձրաձայնելու ու արտաքին լսարանին հասցնելու համար. Աբրահամյան«Հարգանքի արժանի քայլ, որը միայն պատիվ է բերում ու առավել ընդգծում Հենրիխ Մխիթարյան մարդու և ֆուտբոլիստի մեծությունը»։
10:00 02/01/2026Ձնառատ ցիկլոնը հեռանում է, ջերմաստիճանը կնվազի 14-18 աստիճանով. Գագիկ Սուրենյան«Երևանում և Հայաստանի մի շարք շրջաններում ձնառատ տեղումները շարունակվում են, առանձին շրջաններում բուք է, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն»,- հայտնում է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն»...
09:13 02/01/2026«Սարսափելի մասշտաբների աղետ». Շվեյցարիայի նախագահը՝ Կրանս-Մոնտանա հանգստավայրում բռնկված հրդեհի մասինՇվեյցարիայի նախագահ Գի Պարմելենը Կրանս-Մոնտանա հանգստավայրում տեղի ունեցած հրդեհը անվանել է երկրի պատմության մեջ ամենասարսափելի ողբերգությունը։ Le Nouvelliste-ի հաղորդմամբ, նախագահի գնահատմամբ,...
08:44 02/01/2026Հայաստանի տարբեր ճանապարհներ փակ են, դժվարանցանելի, շրջաններում բուք է և ձյունՀայաստանի տարածքում կան փակ ու դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ։ Փրկարար ծառայության հաղորդմամբ, փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող...
22:46 01/01/2026«Մարդիկ ամենուրեք ընկած էին». Շվեյցարիայի հանգստավայրերում հրդեհի հետևանքով տասնյակ մարդիկ են մահացելՈղբերգության ականատեսների վկայությամբ, այդ պահին այնտեղ եղել է մոտ 200 մարդ, այդ թվում՝ անչափահասներ և 15-ից 20 տարեկան երիտասարդներ
21:28 01/01/2026Թող Բարձրյալը մեր Հայրենիքը պահի հզոր, մեր ազգը՝ անսասան, եկեղեցին՝ պայծառ և մեր ընտանիքները՝ երջանիկ. Արամ Ա2026 նոր տարում անդրանիկ սուրբ պատարագն է մատուցվել Մայրավանքում

11:15 27/04/2023Biden caught again red handed with cheat sheetA cheat sheet held by U.S. President Joe Biden during a Wednesday press conference revealed that the 80-year-old commander in chief had advance knowledge of a question from a journalist, the New York...
17:00 26/04/2023Bruce Willis becomes grandfather for the first timeHollywood stars Bruce Willis and Demi Moore have become grandparents, Sky News reports. The former couple's eldest daughter, Rumer Willis, announced the birth of her first child on Tuesday. It comes...
16:30 26/04/2023U.S. ambassador visits MatenadaranU.S. Ambassador to Armenia Kristina Kvien has visited the Matenadaran, the well-known Museum and Institute of Ancient Manuscripts of Armenia, the U.S. Embassy in Yerevan reported on Wednesday. "She...
15:00 26/04/2023Romania awards $321 million contract for Turkish dronesThe Romanian Ministry of National Defense has awarded the Turkish defense firm Baykar a $321 million contract for the purchase of TB2 unmanned aerial vehicles, according to recently published...
13:31 26/04/2023ICRC helps transfer 16 more patients from Artsakh to ArmeniaThe International Committee of the Red Cross (ICRC) has facilitated the transfer of 16 more severely ill patients from Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia amid Azerbaijan’s ongoing blockade of...
13:10 26/04/2023Passenger aircraft successfully lands at Syunik airportA passenger aircraft carried out a successful test flight from the Armenian capital of Yerevan to Kapan, a town in Syunik Province, on Wednesday morning.
16:38 25/04/2023'Fight is inevitable': Poll reveals what Armenians think about situation in ArtsakhThe situation in Artsakh, which has been under a blockade imposed by Azerbaijan since December 12 last year, is getting worse with each passing day.
15:58 25/04/2023Introduction of electric fences program implemented in Ararat – Viva-MTSBecause of the continuous human-wildlife conflict, there are still cases of bears appearing in the territory of different settlements.
12:06 25/04/2023Armenian Genocide commemoration held in TehranA commemoration was held in Tehran on 24 April to mark the 108th anniversary of the Armenian Genocide.
16:57 24/04/2023Levon Aronian: Message of remembering and demanding must be directed towards ourselvesGM Levon Aronian took to Facebook to pay tribute to the Armenian Genocide victims on April 24, a day when Armenians commemorate the 108th anniversary of the Ottoman-era massacre.
16:09 24/04/2023Catholicos Karekin II slams Azerbaijan's installment of checkpoint on Artsakh roadHis Holiness Karekin II, the Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, denounced Azerbaijan's establishment of a checkpoint on the Lachin Corridor, the sole road linking Artsakh...
11:00 24/04/2023Armenians worldwide commemorate Genocide anniversaryToday, on April 24, Armenians around the world commemorate the 108th anniversary of the Armenian Genocide, also known as Medz Yeghern – the first horrendous crime against humanity in the 20th century.
17:00 22/04/2023Showers, thunderstorms forecast for coming daysShowers and thunderstorms are expected in Armenia in the coming days. Hail is also possible in some parts of the country, the weather service says. Strong winds of up to 20 m/s are expected during...
16:45 22/04/2023Kourtney Kardashian gets unique birthday gift from Travis BarkerKourtney Kardashian is feeling this birthday. The Kardashians star turned 44 on April 18 and rang in the special milestone—her first birthday as a married woman—with husband Travis Barker. As seen in...
15:36 22/04/2023Activists in UK gather for Earth Day, urge action to avoid 'dystopian' futureClimate change campaigners gathered outside Britain's parliament building ahead of Earth Day to urge action on global warming, while volunteers worldwide geared up to plant trees and clear trash to...
14:35 22/04/2023Facebook blocks Armenian Genocide framesFacebook has blocked the creation of profile frames to commemorate the 108th anniversary of the Armenian Genocide, the Armenian Genocide Museum and Institute reported on Saturday.
13:33 21/04/2023Istanbul governor bans Armenian Genocide commemoration eventİstanbul’s ban on commemorating the Armenian Genocide continues this year, as the governor's office has once again prohibited an event planned to be held in the Kadikoy district, Bianet reports.
12:07 21/04/2023Families of soldiers killed in barracks fire protest in YerevanThe parents of Armenian soldiers killed in a military barracks fire in January blocked the streets around Republic Square in central Yerevan on Thursday morning, accusing Armenia’s authorities of...
11:30 21/04/2023Jaguar Land Rover to drop 'Land Rover' brand after 75 yearsJaguar Land Rover (JLR) has announced it will radically regroup its model lines under a "House of Brands" approach, with Range Rover, Defender, Discovery and Jaguar forming four brand pillars, Driven...
17:00 20/04/2023Rain, thunderstorms forecast for coming daysRain and thunderstorms are expected in Armenia over the next five days. Hail is also possible in some parts of the country, the weather service says. Strong winds of up to 20 m/s are expected during...