10:22 27/12/2025Ճապոնիայում ավելի քան 50 մեքենայի մասնակցությամբ վթար է եղելԱյս գիշերը Ճապոնիայի Գունմա պրեֆեկտուրայում տեղի է ունեցել ավելի քան 50 մեքենայի մասնակցությամբ վթար։ NTV-ի հաղորդմամբ, ճանապարհով ընթացող մեծ բեռնատարը սահել է, ինչի հետևանքով այն կանգ է առել հենց...
09:48 27/12/2025Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյան՝ անուն-կենսագրություն, որ այլևս ոսկե տառերով արձանագրված է մեր Սուրբ Եկեղեցու նորագույն պատմության էջերումՌուբեն վարդապետ Զարգարյանը շնորհավորել է Միքայել Սրբազանին ծննդյան օրվա առիթով։
09:16 27/12/2025Լանջառում մեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և մոտ 40 մետր սահել ձորըԴեկտեմբերի 26-ին, ժամը 21։05-ին Արարատի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Զանգակատուն գյուղում ավտոմեքենան ընկել է ձորը․ անհրաժեշտ է փրկարարների...
08:04 27/12/2025Ստեղծվել է եկեղեցու պաշտպանության համար հարթակ«ՆԻԿՈԼ ՓԱՇԻՆՅԱՆՆ ԱՅՆ ԲԱՐԻ ՀՈՎԻՎԸ ՉԷ, որը ցանկանում է Եկեղեցին բարեփոխել: Այդ բարեփոխումները չեն նկատվել նույնիսկ Նիկոլ Փաշինյանի պատասխանատվության ոլորտներում»
07:42 27/12/2025Բագրատ և Արշակ Սրբազանները շնորհավորել են Միքայել Սրբազանին. «Գալիք տարին ծննդյանդ տարեդարձը նշենք չարիքից ազատ»«Երևան-Կենտրոն» քրեակատարողական հիմնարկում կալանավորված Բագրատ և Արշակ Սրբազանները շնորհավորել են Միքայել Սրբազանին ծննդյան օրվա առիթով։ Հիշեցնենք, որ Միքայել Սրբազանը «Իզմիրլյան» բժշկական...
23:20 26/12/2025«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը այս տարի հավաքագրել է 17 մլն ԱՄՆ դոլարՀավաքագրված նվիրատվություններով կիրականացվեն ենթակառուցվածքային, սոցիալական, հումանիտար և մշակութային ծրագրեր
22:19 26/12/2025Խոշոր ավտովթարի ժամանակ «Shacman» բեռնատարը բախվել է ժայռին. կա վիրավորՎթարի փաստով քննչական վարչությունում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
21:30 26/12/2025Հայաստանում գրանցված տրանսպորտային միջոցների թիվը հասնում է 1 մլն-ի. Արփինե ՍարգսյանԱյս տարի հասցրել ենք 31 փոփոխություն իրականացնել հենց նախարարության առաջարկով
20:53 26/12/2025Տրանսպորտի ուղեվարձի, աղբահանության վճարի, «Ա» և «Բ» գոտիներում կայանման վճարի թանկացումներ տեղի չեն ունեցել. Երևանի քաղաքապետարանԻ պատասխան մամուլում տարածվող ապատեղեկատվության
19:47 26/12/2025Արարատի, Վայքի, Սիսիանի, Մեղրիի, Գորիսի շրջաններում ձյուն էՍարավան-Զանգեր կոչվող հատվածում մառախուղ է, տեսանելիությունը՝ 30-40 մետր։
18:45 26/12/2025Այս տարի Հ1-ը կրկին կխախտի ավանդույթը. Կաթողիկոսի Ամանորի ուղերձը չի հեռարձակվիՀանրային հեռուստաընկերությունն այս տարի ևս կխախտի տարիների ընթացքում ձևավորված ավանդույթը. դեկտեմբերի 31-ին Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի ուղերձը չի հեռարձակվի Հանրային հեռուսատեսնությամբ։ Հանրային...
18:31 26/12/2025Կեղծ List. Am անունից գողանում են Viber. Զգուշացնում է փորձագետը«Կեղծ List. Am անունից գողանում են Viber։ Նոր բան չէ, բայց սաստկացել է»,- զգուշացնում է տեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Սամվել Մարտիրոսյանը։ Նա մանրամասնում է, որ եթե List. Am-ով ինչ-որ բան...
17:09 26/12/2025Խոճկորներ տեղափոխող բեռնատարը շրջվել է, կենդանիները փախել ենԱյսօր՝ դեկտեմբերի 26-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Վայոց ձորի մարզում։ Ժամը 14:35-ի սահմաններում Երևան-Երասխ-Մեղրի ավտոճանապարհի 115 կմ հատվածում՝ Արփի գյուղի վարչական տարածքում, բախվել են Վայոց ձորի...
16:42 26/12/2025Հայաստանի 8 տարածաշրջաններում այս պահին ձյուն է տեղումԴեկտեմբերի 26-ին՝ ժամը 16։30-ի դրությամբ, Արարատի, Վայքի, Ապարանի, Սևանի, Գավառի, Աբովյանի, Հրազդանի տարածաշրջաններում և Սիսիանի տարածաշրջանի «Զանգեր» կոչվող հատվածից դեպի Գորայք թույլ ձյուն է...
15:35 26/12/2025«Հաց ու պանիր կուտենք, նոր տարի չենք անի». քաղաքացիները դժգոհում են թանկացումներիցՍնունդ, տրանսպորտ, կոմունալ վճարներ, դեղեր․ վերջին ամիսներին քաղաքացիները միաբերան ասում են՝ թանկացումները դարձել են ամենօրյա։ Panorama.am-ի՝ փողոցում անցկացրած հարցման ընթացքում մարդիկ նշում էին, որ...
14:34 26/12/2025Շներին լվանալու մեքենայից՝ մինչ ԱԲ-ով աշխատող շրթներկ. 2025 թվականի ամենաանսովոր գյուտերըՏունը մաքրող մարդանման ռոբոտ, շան լվացքի մեքենա, շրթներկ, որը կարելի է քսել առանց ձեռքերի օգնության...
13:22 26/12/2025Մասկ. Բրյուսելն այլևս չի կարող համարվել բելգիական քաղաքԲրյուսելն այլևս բելգիական քաղաք չէ։ Այս մասին հայտարարել է ամերիկացի գործարար Իլոն Մասկը։ Նա իր տեսակետը հայտնել է X սոցիալական մեդիա հարթակում։ Մասնակը մեկնաբանել է բլոգեր Մարիո Նաուֆոլի գրառումը,...
12:19 26/12/2025Վերին Լարսում սահմանափակվել է բեռնատարների որոշ տեսակների երթևեկությունըՍահմանափակված է Մցխեթա-Ստեփանծմինդա-Լարս միջազգային մայրուղու 93-րդ և 107-րդ կմ-ների միջև ընկած հատվածում
12:15 26/12/2025Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոնական արարողությունների` Արարատյան Հայրապետական թեմի ժամանակացույցըՆերկայացվել է Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոնական արարողությունների` Արարատյան Հայրապետական թեմի ժամանակացույցը.
11:51 26/12/2025Հայաստանին ակտիվ ցիկլոն է մոտենում. Սուրենյանը մանրամասներ է ներկայացնումՍև ծովի շրջաններից՝ հյուսիս-արևմուտքից մեզ մոտենում է ակտիվ։ «Այսօր մենք գտնվելու ենք այդ ցիկլոնի ծայրամասերում, ինչը նշանակում է, որ հանրապետության առանձին հատվածներում կտեղա թույլ ձյուն։...

17:00 20/03/2023190 million children at risk from water-related crises, UNICEF warns190 million children in 10 African countries are at the highest risk from a convergence of three water-related threats – inadequate water, sanitation, and hygiene (WASH); related diseases; and...
16:57 20/03/2023Temps to rise in ArmeniaRain and fog will persist in Armenia’s regions from March 20 to 25, the national weather service says.
14:46 20/03/2023Armenia's crisis management center handles 249 emergencies in one weekThe National Center for Crisis Management of Armenia’s Interior Ministry responded to a total of 493 calls from March 13 to 19, of which 249 were emergency cases.
13:04 20/03/2023Don't Drink and Drive course get included in main curriculum of X-Drive driving schoolThe Don’t Drink and Drive program, initiated by Yerevan Brandy Company, is now included in the curriculum of X-Drive driving school.
17:11 18/03/2023Water resources specialist warns of major Amulsar mining risksThe planned mining at the gold deposit in Amulsar mountain near Armenia’s southern resort town of Jermuk poses major environmental risks, Lusine Taslakyan, a water policy and management expert and a...
16:35 18/03/2023Rain, fog in the forecastRain and fog are expected in Armenia from March 18 to 23, the national weather service says. Daytime temperatures are set to increase by 3-5C on Saturday. No precipitation is expected in the capital...
16:11 18/03/2023Three injured in Armenia road accidentThree people have been wounded in a car crash in Armenia’s Tavush Province, the Rescue Service said.
15:05 18/03/2023Scarlet fever cases rise in ArmeniaThe number of scarlet fever cases has increased in Armenia, statistics show. 124 cases of scarlet fever were recorded in the country in January 2023. Most of the cases were confirmed in children,...
11:58 18/03/2023Fog hits Vardenyats Pass in ArmeniaSome roads in Armenia are closed to traffic as of Saturday morning. In particular, the roads linking the Amberd high mountain meteorological station to Amberd Fortress and Lake Kari in Aragatsotn...
11:11 18/03/2023Armenian Church honors Forty Martyrs of SebasteThe Armenian Apostolic Church on Saturday commemorates the Forty Martyrs of Sebaste (the Holy Forty), Qahana.am reports.
17:00 17/03/2023Temps to rise in ArmeniaRain and fog are expected in Armenia from March 17 to 22, the national weather service says. Daytime temperatures are set to rise by 3-5C on Saturday. The capital Yerevan will also see rain on Friday...
15:32 17/03/2023Uranium reported missing in Libya recovered, say eastern forcesArmed forces in eastern Libya say they have found about two and a half tonnes of uranium ore that were reported missing by the International Atomic Energy Agency, BBC News reports.
14:39 17/03/2023When your language gives you awayNikol Pashinyan was well-prepared for Tuesday’s press conference. Whether he answered the questions or not is not the point. There were almost no unnecessary movements, facial expressions or angry...
12:36 17/03/2023Drivers warned over snow in Armenian regionSome roads in Armenia are closed to traffic as of Friday afternoon. In particular, the roads linking the Amberd high mountain meteorological station to Amberd Fortress and Lake Kari in Aragatsotn...
17:00 16/03/2023Rain, strong winds in the forecastRain is expected in Armenia from March 16 to 21. Strong winds of up to 15 m/s are predicted in some parts of the country on Thursday, the national weather service says. Daytime temperatures are set...
16:45 16/03/2023Magnitude 5․1 quake hits Iran, tremors felt in ArmeniaA magnitude 5․1 earthquake struck Iran on Thursday. The quake was 41 km southwest of the city of Khoy and at a depth of 10 km, the Armenian Ministry of Emergency Situations reported. The tremors were...
13:29 16/03/2023Four Armenian soldiers wounded in single-car crashFour Armenian servicemen were injured and hospitalized following a single-vehicle crash on Wednesday, the Investigative Committee said on.
11:32 16/03/2023Drivers warned over foggy conditions in parts of ArmeniaSome roads in Armenia are closed to traffic as of Thursday morning. In particular, the roads linking the Amberd high mountain meteorological station to Amberd Fortress and Lake Kari in Aragatsotn...
17:00 15/03/2023Temps to drop in Armenia on ThursdayRain is expected in Armenia’s regions over the next few days. Strong winds of up to 15 m/s are predicted in some parts of the country on Wednesday, the national weather service says. Daytime...
15:23 15/03/2023TikTok mulls splitting from ByteDanceChina's TikTok is considering separating from parent ByteDance to help address U.S. concerns about national security risks, Bloomberg News reported on Tuesday, citing people familiar with the matter....