10:22 27/12/2025Ճապոնիայում ավելի քան 50 մեքենայի մասնակցությամբ վթար է եղելԱյս գիշերը Ճապոնիայի Գունմա պրեֆեկտուրայում տեղի է ունեցել ավելի քան 50 մեքենայի մասնակցությամբ վթար։ NTV-ի հաղորդմամբ, ճանապարհով ընթացող մեծ բեռնատարը սահել է, ինչի հետևանքով այն կանգ է առել հենց...
09:48 27/12/2025Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյան՝ անուն-կենսագրություն, որ այլևս ոսկե տառերով արձանագրված է մեր Սուրբ Եկեղեցու նորագույն պատմության էջերումՌուբեն վարդապետ Զարգարյանը շնորհավորել է Միքայել Սրբազանին ծննդյան օրվա առիթով։
09:16 27/12/2025Լանջառում մեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և մոտ 40 մետր սահել ձորըԴեկտեմբերի 26-ին, ժամը 21։05-ին Արարատի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Զանգակատուն գյուղում ավտոմեքենան ընկել է ձորը․ անհրաժեշտ է փրկարարների...
08:04 27/12/2025Ստեղծվել է եկեղեցու պաշտպանության համար հարթակ«ՆԻԿՈԼ ՓԱՇԻՆՅԱՆՆ ԱՅՆ ԲԱՐԻ ՀՈՎԻՎԸ ՉԷ, որը ցանկանում է Եկեղեցին բարեփոխել: Այդ բարեփոխումները չեն նկատվել նույնիսկ Նիկոլ Փաշինյանի պատասխանատվության ոլորտներում»
07:42 27/12/2025Բագրատ և Արշակ Սրբազանները շնորհավորել են Միքայել Սրբազանին. «Գալիք տարին ծննդյանդ տարեդարձը նշենք չարիքից ազատ»«Երևան-Կենտրոն» քրեակատարողական հիմնարկում կալանավորված Բագրատ և Արշակ Սրբազանները շնորհավորել են Միքայել Սրբազանին ծննդյան օրվա առիթով։ Հիշեցնենք, որ Միքայել Սրբազանը «Իզմիրլյան» բժշկական...
23:20 26/12/2025«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը այս տարի հավաքագրել է 17 մլն ԱՄՆ դոլարՀավաքագրված նվիրատվություններով կիրականացվեն ենթակառուցվածքային, սոցիալական, հումանիտար և մշակութային ծրագրեր
22:19 26/12/2025Խոշոր ավտովթարի ժամանակ «Shacman» բեռնատարը բախվել է ժայռին. կա վիրավորՎթարի փաստով քննչական վարչությունում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
21:30 26/12/2025Հայաստանում գրանցված տրանսպորտային միջոցների թիվը հասնում է 1 մլն-ի. Արփինե ՍարգսյանԱյս տարի հասցրել ենք 31 փոփոխություն իրականացնել հենց նախարարության առաջարկով
20:53 26/12/2025Տրանսպորտի ուղեվարձի, աղբահանության վճարի, «Ա» և «Բ» գոտիներում կայանման վճարի թանկացումներ տեղի չեն ունեցել. Երևանի քաղաքապետարանԻ պատասխան մամուլում տարածվող ապատեղեկատվության
19:47 26/12/2025Արարատի, Վայքի, Սիսիանի, Մեղրիի, Գորիսի շրջաններում ձյուն էՍարավան-Զանգեր կոչվող հատվածում մառախուղ է, տեսանելիությունը՝ 30-40 մետր։
18:45 26/12/2025Այս տարի Հ1-ը կրկին կխախտի ավանդույթը. Կաթողիկոսի Ամանորի ուղերձը չի հեռարձակվիՀանրային հեռուստաընկերությունն այս տարի ևս կխախտի տարիների ընթացքում ձևավորված ավանդույթը. դեկտեմբերի 31-ին Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի ուղերձը չի հեռարձակվի Հանրային հեռուսատեսնությամբ։ Հանրային...
18:31 26/12/2025Կեղծ List. Am անունից գողանում են Viber. Զգուշացնում է փորձագետը«Կեղծ List. Am անունից գողանում են Viber։ Նոր բան չէ, բայց սաստկացել է»,- զգուշացնում է տեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Սամվել Մարտիրոսյանը։ Նա մանրամասնում է, որ եթե List. Am-ով ինչ-որ բան...
17:09 26/12/2025Խոճկորներ տեղափոխող բեռնատարը շրջվել է, կենդանիները փախել ենԱյսօր՝ դեկտեմբերի 26-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Վայոց ձորի մարզում։ Ժամը 14:35-ի սահմաններում Երևան-Երասխ-Մեղրի ավտոճանապարհի 115 կմ հատվածում՝ Արփի գյուղի վարչական տարածքում, բախվել են Վայոց ձորի...
16:42 26/12/2025Հայաստանի 8 տարածաշրջաններում այս պահին ձյուն է տեղումԴեկտեմբերի 26-ին՝ ժամը 16։30-ի դրությամբ, Արարատի, Վայքի, Ապարանի, Սևանի, Գավառի, Աբովյանի, Հրազդանի տարածաշրջաններում և Սիսիանի տարածաշրջանի «Զանգեր» կոչվող հատվածից դեպի Գորայք թույլ ձյուն է...
15:35 26/12/2025«Հաց ու պանիր կուտենք, նոր տարի չենք անի». քաղաքացիները դժգոհում են թանկացումներիցՍնունդ, տրանսպորտ, կոմունալ վճարներ, դեղեր․ վերջին ամիսներին քաղաքացիները միաբերան ասում են՝ թանկացումները դարձել են ամենօրյա։ Panorama.am-ի՝ փողոցում անցկացրած հարցման ընթացքում մարդիկ նշում էին, որ...
14:34 26/12/2025Շներին լվանալու մեքենայից՝ մինչ ԱԲ-ով աշխատող շրթներկ. 2025 թվականի ամենաանսովոր գյուտերըՏունը մաքրող մարդանման ռոբոտ, շան լվացքի մեքենա, շրթներկ, որը կարելի է քսել առանց ձեռքերի օգնության...
13:22 26/12/2025Մասկ. Բրյուսելն այլևս չի կարող համարվել բելգիական քաղաքԲրյուսելն այլևս բելգիական քաղաք չէ։ Այս մասին հայտարարել է ամերիկացի գործարար Իլոն Մասկը։ Նա իր տեսակետը հայտնել է X սոցիալական մեդիա հարթակում։ Մասնակը մեկնաբանել է բլոգեր Մարիո Նաուֆոլի գրառումը,...
12:19 26/12/2025Վերին Լարսում սահմանափակվել է բեռնատարների որոշ տեսակների երթևեկությունըՍահմանափակված է Մցխեթա-Ստեփանծմինդա-Լարս միջազգային մայրուղու 93-րդ և 107-րդ կմ-ների միջև ընկած հատվածում
12:15 26/12/2025Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոնական արարողությունների` Արարատյան Հայրապետական թեմի ժամանակացույցըՆերկայացվել է Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոնական արարողությունների` Արարատյան Հայրապետական թեմի ժամանակացույցը.
11:51 26/12/2025Հայաստանին ակտիվ ցիկլոն է մոտենում. Սուրենյանը մանրամասներ է ներկայացնումՍև ծովի շրջաններից՝ հյուսիս-արևմուտքից մեզ մոտենում է ակտիվ։ «Այսօր մենք գտնվելու ենք այդ ցիկլոնի ծայրամասերում, ինչը նշանակում է, որ հանրապետության առանձին հատվածներում կտեղա թույլ ձյուն։...

12:43 19/12/2024Сильный ветер в Армении повалил деревья, повредил автомобили и кровли18 декабря, начиная с 22:53, в областные центры кризисного управления Лори и Гегаркуника начали поступать сообщения о поваленных в результате сильного ветра деревьях, поврежденных кровлях,...
12:07 19/12/2024Киевский пропагандист распространяет сведения якобы об отправке в Украину тысяч армянских солдатВоенный контингент Североатлантического альянса в составе 170 тысяч солдат войдет в Украину, сообщил украинский журналист Дмитрий Гордон.
12:00 19/12/2024Возобновляются рейсы по маршруту Екатеринбург – ЕреванАвиакомпания FlyOne возобновит полетную программу из Международного аэропорта Кольцово в Ереван. Лайнеры Airbus A320 начнут полеты в апреле 2025 года, передает АиФ Урал. «Авиаперевозчик обещает...
11:55 19/12/2024Праздники Армянской церкви: 19 декабря в календареСегодня, 19 декабря, Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти Св. девы Домны, Свв. Индиса, священника Гликерия и двадцати тысяч мучеников, сожжённых в Никомидской церкви. В начале 4-го...
17:25 18/12/2024Почему выполнявший рейс Саратов-Ереван самолет приземлился в «Эребуни»?Комитет гражданской авиации (КГА) Армении к данному моменту все еще не может представить каких-либо официальных разъяснений относительно того, почему 14 декабря самолет авиакомпании «Ширак Авиа»,...
17:05 18/12/2024Ситуация на дорогах Армении: какие трассы лучше объезжать из-за метели и гололедаНа территории Армении по положению на 16:00 среды, 18 декабря, слабый снег шел в Артике, Чамбараке, Ашоцке и Амасии.
16:38 18/12/2024Погода в Армении: порывы ветра достигнут скорости 25-30 м/с, потеплеет еще на 2-4 градусаДнем 18-го, ночью 19-го декабря в Лори, Тавуше, Арагацотне, Гегаркунике и Сюнике ожидается усиление ветра, с порывами до 25-30 м/с.
14:43 18/12/2024Ситуация на КПП «Верхний Ларс»: движение грузовиков к границе Грузии с Россией ограниченоДвижение автотранспорта с прицепом и полуприцепом из-за снегопада и гололеда временно ограничено на участке Гудаури (Поста)-Коби дороги международного значения Мцхета-Степанцминда-Ларс, сообщили в...
13:50 18/12/2024Пляжи Анапы залиты мазутом: к уборке привлекли 4 тысячи добровольцевБолее 4 тыс. добровольцев убирают пляжи в Темрюкском и Анапском районах после того, как там заметили пятна мазута. Нефтепродукты утекли из-за аварии танкеров в Керченском проливе, где в выходные был...
12:21 18/12/2024Сочи во власти потопа: река Хорота вышла из берегов и затопила домаСочи оказался во власти потопа. Из-за сильных осадков река Хорота вышла из берегов, сообщает пресс-служба МЧС России. Затоплены улицы и придомовые территории. В некоторых районах вода зашла в...
11:53 18/12/2024Самая дорогая продажа аукциона: пейзаж Айвазовского ушел на торгах в Москве за 130 млн рублейКартину «Галатская башня в лунном свете» Ивана Айвазовского продали на торгах в Московском аукционном доме за рекордные 130 млн рублей.
11:44 18/12/2024Водителей предупредили о гололеде на ряде автодорог АрменииСпасательная служба сообщает, что на территории Республики Армения по положению на утро среды, 18 декабря, есть закрытая автодорога.
16:14 17/12/2024«Вы не представляете, в каком я аду жила»: Анна Седокова прокомментировала смерть бывшего мужаПевица Анна Седокова опубликовала в соцсетях видеообращение после смерти бывшего мужа, латвийского баскетболиста Яниса Тиммы.
15:58 17/12/2024«Лаборатория Касперского»: Количество атак на Android-устройства в мире продолжает сокращаться«Лаборатория Касперского» в третьем квартале 2024 года во всем мире предотвратила 6 686 375 атак с использованием вредоносного, рекламного или нежелательного мобильного ПО для Android, когда как за...
15:31 17/12/2024Температура воздуха в Армении постепенно повысится еще на 2-4 градусаДнем 17-го и 19-го декабря, ночью 18-го декабря, 20-22 декабря в Армении ожидается погода без осадков.
15:18 17/12/2024Forbes: Starlink Илона Маска обеспечит доступ Армении к Интернету во время конфликтов с АзербайджаномНа днях стало известно, что правительство Армении уже запустило комплексный план интеграции глобальной системы Starlink, пишет Forbes.
13:51 17/12/2024Сильный ветер с порывами до 30 м/с ожидается в областях АрменииСильный ветер с порывами до 20-30 м/с ожидается завтра, 18 декабря в большинство областей Армении, предупреждают из ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды РА.
12:28 17/12/2024Магнитная буря накрыла Землю во вторник утромСлабая магнитная буря класса G1 накрыла Землю во вторник утром, она будет непродолжительной, сообщил ведущий специалист центра погоды "Фобос" Михаил Леус в своем Telegram-канале.
12:09 17/12/2024Водителям в Армении рассказали, какие дороги лучше объезжать из-за гололедаНа территории Республики Армения по положению на 10:04 вторника, 17 декабря, есть закрытая автодорога.
16:26 16/12/2024Электроснабжение Пушкинского тоннеля в Армении восстановлено16 декабря, по положению на 15:45, электроснабжение Пушкинского тоннеля в Армении восстановлено, сообщает Дорожный департамент.