10:38 29/12/2025Էրեբունիի բնակիչներից շատերը դեռ հոսանք չունեն. ՀԷՑ-ը ժամկետ է հրապարակել«Վարդաշեն» 110/35/6 կՎ Ենթակայանի 6 կՎ փակ բաշխիչ սարքավորումներում առաջացած հրդեհի հետևանքով ամբողջովին շարքից դուրս են եկել և դարձել անպիտան սնող 6 կՎ թվով 23 բջիջները, ինչպես նաև դրանց ռելեական...
09:07 29/12/2025Բուք, մերկասառույց. Ինչ վիճակ է հանրապետության ճանապարհներին ժամը 9։00-ի դրությամբԴեկտեմբերի 29-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, Վանաձոր-Ալավերդի-Նոյեմբերյան ճանապարհը, Ջերմուկի խաչմերուկից մինչև «Զանգեր» կոչվող հատվածը, Նորավան-Լծեն-Տաթև, Շինուհայր-Տաթև-Կապան ավտոճանապարհները և...
08:39 29/12/2025Երևանի երեք վարչական շրջանների բազմաթիվ հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 29-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
07:57 29/12/2025Ավտոճանապարհներին մերկասառույց է, իսկ որոշները փակ են կցորդիչով բեռնատարների համարՀայաստանի տարածքում փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները: Ջերմուկի խաչմերուկից մինչև «Ջանգեր» կոչվող հատվածը,...
21:33 28/12/2025Մինչև վաղը ժամը 22:00-ն հնարավոր կլինի վերականգնել այն հասցեների էլեկտրամատակարարումը, որոնք մինչ այս պահը դեռ հոսանքազրկված են. ՀԷՑՀայաստանի էլեկտրական ցանցեր»-ից հայտնում են, որ «Վարդաշեն» 110/35/6 կՎ Ենթակայանի 6 կՎ փակ բաշխիչ սարքավորումներում առաջացած հրդեհի հետևանքով ամբողջովին շարքից դուրս են եկել և դարձել անպիտան սնող 6...
21:07 28/12/2025Մի շարք ճանապարհներ փակ են կցորդով տրանսպորտային միջոցների համարԴեկտեմբերի 28-ին՝ ժամը 21:00-ի դրությամբ, Վանաձոր-Ալավերդի-Նոյեմբերյան ճանապարհը, Ջերմուկի խաչմերուկից մինչև «Զանգեր» կոչվող հատվածը, Նորավան-Լծեն-Տաթև, Շինուհայր-Տաթև-Կապան ավտոճանապարհները,...
20:30 28/12/2025Պայթյուն՝ հրդեհի բռնկմամբԴեկտեմբերի 28-ին, ժամը 14։22-ին Լոռու մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Շիրակամուտ գյուղի 16-րդ փողոցի տներից մեկում տեղի է ունեցել գազի բալոնի...
16:56 28/12/2025Մահացել է Հրայր Թովմասյանի հայրը՝ Վարդան Թովմասյանը29 տարի ծառայել է ԽՍՀՄ Ներքին գործերի նախարարության համակարգում
16:23 28/12/2025Հանրապետության բոլոր ավտոճանապարհներին սպասվում է մերկասառույցԴեկտեմբերի 30-31-ն առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-20 մ/վրկ
15:43 28/12/2025Այսօր Շիրակի մարզում տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի հետևանքով կան զոհեր և վիրավորներՎթարի հետևանքով 2 հոգի տեղում մահացել են, 3 հոգի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են «Գյումրի» բժշկական կենտրոն
13:55 28/12/2025ՀԷՑ-ից հայտնում են, որ «Վարդաշեն» 110/35/6 ենթակայանում վթարից հետո դեռ ոչ բոլոր հասցեներում է էլեկտրաէներգիայի մատակարարումը վերականգնվելՄյուս հասցեներում մի քանի բրիգադների կողմից աշխատանքներ են տարվում
13:32 28/12/2025Գարեգին Երկրորդն իր օրհնությունը փոխանցեց Մայր տաճարում ներկա հավատավոր ժողովրդինԱղոթք բարձրացրեց ի պահպանություն և պաշտպանություն Հայ ժողովրդի և Հայ Առաքելական սուբ եկեղեցու
13:10 28/12/2025Արտակարգ դեպք՝ Երևանում. Մաշտոցի պողոտայի թունելի մոտ երկաթե երկու էլեկտրասյուներ հիմքից պոկվել ու տապալվել են՝ փակելով ճանապարհըԴեպքի վայր են ժամանել նաև Երևանի քաղաքապետարանի «Երքաղլույսի» աշխատակիցները
12:30 28/12/2025Ելքը մեկն է՝ համախմբվել Հայոց Եկեղեցու շուրջ, մտնել այդ Նոյյան Տապանը.Հայր ԶաքարիաՏարին փակում ենք, երբ եկեղեցու 4 սրբազան բանտարկված են
10:18 28/12/2025Հայաստանում որոշ բեռնատարների համար փակ ավտոճանապարհներ կանՎարորդներին հորդորում ենք երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով
10:03 28/12/2025«Mercedes»-ի 35-ամյա վարորդը ստեղծել է վթարային իրավիճակ, ինչի հետևանքով «Nissan Teana»-ն բախվել բետոնե պատնեշինԱրարատի մարզի բնակիչ 18-ամյա Տարիել Գ․-ն մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է «Մարտունի» բժշկական կենտրոն
09:16 28/12/2025Ռոմանոս Պետրոսյա՛ն. ՀԷՑ-ը ՔՊ-ի նախընտրական շտաբ չէ, Երևանի 1/4-ը կառույցի անգործության պատճառով առաջին ձյան հետ հոսանքազրկված էԵնթակայանում բռնկված հրդեհի հետևանքով հոսանքազրկվել է՝ «Էրեբունի» վարչական շրջանն ամբողջությամբ, «Սարի Թաղ» թաղամասը, «Խորենացի» փողոցը, «Տիգրան Մեծ» փողոցը, «Չարենց» փողոցից մի հատված
22:48 27/12/2025Երևանում առատ ձյուն կտեղա ողջ գիշեր. ՍուրենյանԵրևանում առատ ձյուն է տեղում։ Մայրաքաղաքում ձյունը կտեղա ողջ գիշեր։ Միայն վաղը կեսօրին մոտ տեղումները կդադարեն։ Այս մասին հայտարարեց Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ կենտրոնի...

18:23 24/12/2024Санта-Клаус начал 69-е путешествие по мируСанта-Клаус начал свое 69-е путешествие по миру, чтобы поздравить всех c Рождеством и вручить подарки.
17:56 24/12/2024Мощный циклон обрушился на Балканы: в Хорватии и Боснии выросли полуметровые сугробыОбильные снегопады обрушились на Боснию и Герцеговину. Сугробы выросли почти до полуметра. Похожая ситуация и в соседней Хорватии. По прогнозам синоптиков, буря может переместиться в Сербию, сообщает...
17:52 24/12/2024Температура воздуха в Армении днем 26-28 декабря понизится на 4-6 градусовНа территории Армении днем 24-го и 29-го декабря, 25-26 декабря, ночью 27 декабря ожидается погода без осадков.
17:05 24/12/2024Из-за пожара на Эйфелевой башне в Париже эвакуировано более 1000 туристовОколо 1200 туристов были эвакуированы во вторник из знаковой достопримечательности Парижа — Эйфелевой башни — после сообщений о пожаре в одной из ее лифтовых шахт между первым и вторым этажами.
13:32 24/12/2024Водителей предупредили о гололеде на ряде автодорог АрменииПо положению на 11:45 вторника, 24 декабря, на территории Армении есть закрытая автодорога. Подробности о ситуации на дорогах республики приводит Спасательная служба МВД РА. Так, закрыта автодорога,...
12:43 24/12/2024Праздники Армянской церкви: День памяти Свв. первомученика архидьякона СтефанаДень памяти Свв. первомученика архидьякона Стефана отмечает сегодня,24 декабря, Армянская церковь. Святой Стефан, один из любимейших святых Вселенской Церкви, происходил из евреев, живших вне Святой...
17:47 23/12/2024Российский Дед Мороз из Великого Устюга посетил АрмениюРоссийский Дед Мороз из Великого Устюга посетил Армению в своем предновогоднем путешествии по зарубежным странам и поздравил детей с наступающим праздником.
17:42 23/12/2024На высокогорных полигонах военной базы ЮВО в Армении прошли практические занятия с мотострелкамиНа высокогорных полигонах военной базы Южного военного округа (ЮВО) в Армении прошли практические занятия по огневой подготовке с подразделениями мотострелковых батальонов военной базы ЮВО в Армении.
16:37 23/12/2024Сегодня без осадков, впереди 2 снежных дня: о погоде в Армении рассказали синоптикиНа территории Армении днем 23-го, 25-26 декабря ожидается погода без осадков. Как сообщает ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды РА, 24-го декабря в отдельных...
12:03 23/12/2024Рождественское шоу в США закончилось травмами зрителей: дроны столкнулись и упали в толпуРождественское шоу в США закончилось травмами зрителей после того, как несколько дронов столкнулись в небе и упали прямо в толпу.
11:59 23/12/2024Ушел из жизни известный офтальмолог Александр МалаянУшел из жизни профессор офтальмологии, учредитель Центра офтальмологии им.С.В. Малаяна Александр Малаян, сообщил ректор Ереванского государственного медицинского университета Армен Мурадян. «С...
11:51 23/12/2024Водителей предупредили о гололеде на ряде автодорог АрменииСпасательная служба сообщает, что на территории Республики Армения есть закрытая автодорога. Так, закрыта автодорога, ведущая от высокогорной метеорологической станции «Амберд» к озеру Кари. На...
17:41 21/12/2024Союз журналистов Армении: Не сомневаемся, что автором содержания ответа фонда «Мой шаг» сайту Panorama.am является сама Анна Акопян«Действующая в Армении власть, во главе которой – некогда журналистская семья, казалось бы, должна была хорошо понимать и осознавать функциональную миссию медиаполя, но из-за своей одержимости...
16:47 21/12/2024В Тобольске после купания в бассейне госпитализированы 15 детей и две женщиныВрачи оценивают состояние детей, отравившихся парами хлора в бассейне в городе Тобольске Тюменской области, как средней тяжести, сообщает РИА Новости со ссылкой на региональный депздрав.
16:37 21/12/2024В отдельных регионах Армении ожидается снегНа территории Армении днем 21-го, ночью 22-го, 23-го, днем 24-го, 25-26 декабря ожидается погода без осадков.
15:47 21/12/2024Пожар в здании парламента Южной Кореи: эвакуировано почти 500 человекВ зале приемов Национального собрания Южной Кореи вспыхнул пожар. Возгорание началось в 11:52 по местному времени в парламентском комплексе, расположенном в сеульском районе Йоидо, пишет МИР 24. В...
15:34 21/12/2024Шушан Дойдоян: Поведение фонда «Мой шаг» неприемлемо«Подобный ответ фонда «Мой шаг» на запрос журналиста, СМИ, неприемлем. Фонды также должны развивать свою деятельность в соответствии с принципами публичности и прозрачности», – сказала основатель...