10:38 29/12/2025Էրեբունիի բնակիչներից շատերը դեռ հոսանք չունեն. ՀԷՑ-ը ժամկետ է հրապարակել«Վարդաշեն» 110/35/6 կՎ Ենթակայանի 6 կՎ փակ բաշխիչ սարքավորումներում առաջացած հրդեհի հետևանքով ամբողջովին շարքից դուրս են եկել և դարձել անպիտան սնող 6 կՎ թվով 23 բջիջները, ինչպես նաև դրանց ռելեական...
09:07 29/12/2025Բուք, մերկասառույց. Ինչ վիճակ է հանրապետության ճանապարհներին ժամը 9։00-ի դրությամբԴեկտեմբերի 29-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, Վանաձոր-Ալավերդի-Նոյեմբերյան ճանապարհը, Ջերմուկի խաչմերուկից մինչև «Զանգեր» կոչվող հատվածը, Նորավան-Լծեն-Տաթև, Շինուհայր-Տաթև-Կապան ավտոճանապարհները և...
08:39 29/12/2025Երևանի երեք վարչական շրջանների բազմաթիվ հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 29-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
07:57 29/12/2025Ավտոճանապարհներին մերկասառույց է, իսկ որոշները փակ են կցորդիչով բեռնատարների համարՀայաստանի տարածքում փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները: Ջերմուկի խաչմերուկից մինչև «Ջանգեր» կոչվող հատվածը,...
21:33 28/12/2025Մինչև վաղը ժամը 22:00-ն հնարավոր կլինի վերականգնել այն հասցեների էլեկտրամատակարարումը, որոնք մինչ այս պահը դեռ հոսանքազրկված են. ՀԷՑՀայաստանի էլեկտրական ցանցեր»-ից հայտնում են, որ «Վարդաշեն» 110/35/6 կՎ Ենթակայանի 6 կՎ փակ բաշխիչ սարքավորումներում առաջացած հրդեհի հետևանքով ամբողջովին շարքից դուրս են եկել և դարձել անպիտան սնող 6...
21:07 28/12/2025Մի շարք ճանապարհներ փակ են կցորդով տրանսպորտային միջոցների համարԴեկտեմբերի 28-ին՝ ժամը 21:00-ի դրությամբ, Վանաձոր-Ալավերդի-Նոյեմբերյան ճանապարհը, Ջերմուկի խաչմերուկից մինչև «Զանգեր» կոչվող հատվածը, Նորավան-Լծեն-Տաթև, Շինուհայր-Տաթև-Կապան ավտոճանապարհները,...
20:30 28/12/2025Պայթյուն՝ հրդեհի բռնկմամբԴեկտեմբերի 28-ին, ժամը 14։22-ին Լոռու մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Շիրակամուտ գյուղի 16-րդ փողոցի տներից մեկում տեղի է ունեցել գազի բալոնի...
16:56 28/12/2025Մահացել է Հրայր Թովմասյանի հայրը՝ Վարդան Թովմասյանը29 տարի ծառայել է ԽՍՀՄ Ներքին գործերի նախարարության համակարգում
16:23 28/12/2025Հանրապետության բոլոր ավտոճանապարհներին սպասվում է մերկասառույցԴեկտեմբերի 30-31-ն առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-20 մ/վրկ
15:43 28/12/2025Այսօր Շիրակի մարզում տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի հետևանքով կան զոհեր և վիրավորներՎթարի հետևանքով 2 հոգի տեղում մահացել են, 3 հոգի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են «Գյումրի» բժշկական կենտրոն
13:55 28/12/2025ՀԷՑ-ից հայտնում են, որ «Վարդաշեն» 110/35/6 ենթակայանում վթարից հետո դեռ ոչ բոլոր հասցեներում է էլեկտրաէներգիայի մատակարարումը վերականգնվելՄյուս հասցեներում մի քանի բրիգադների կողմից աշխատանքներ են տարվում
13:32 28/12/2025Գարեգին Երկրորդն իր օրհնությունը փոխանցեց Մայր տաճարում ներկա հավատավոր ժողովրդինԱղոթք բարձրացրեց ի պահպանություն և պաշտպանություն Հայ ժողովրդի և Հայ Առաքելական սուբ եկեղեցու
13:10 28/12/2025Արտակարգ դեպք՝ Երևանում. Մաշտոցի պողոտայի թունելի մոտ երկաթե երկու էլեկտրասյուներ հիմքից պոկվել ու տապալվել են՝ փակելով ճանապարհըԴեպքի վայր են ժամանել նաև Երևանի քաղաքապետարանի «Երքաղլույսի» աշխատակիցները
12:30 28/12/2025Ելքը մեկն է՝ համախմբվել Հայոց Եկեղեցու շուրջ, մտնել այդ Նոյյան Տապանը.Հայր ԶաքարիաՏարին փակում ենք, երբ եկեղեցու 4 սրբազան բանտարկված են
10:18 28/12/2025Հայաստանում որոշ բեռնատարների համար փակ ավտոճանապարհներ կանՎարորդներին հորդորում ենք երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով
10:03 28/12/2025«Mercedes»-ի 35-ամյա վարորդը ստեղծել է վթարային իրավիճակ, ինչի հետևանքով «Nissan Teana»-ն բախվել բետոնե պատնեշինԱրարատի մարզի բնակիչ 18-ամյա Տարիել Գ․-ն մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է «Մարտունի» բժշկական կենտրոն
09:16 28/12/2025Ռոմանոս Պետրոսյա՛ն. ՀԷՑ-ը ՔՊ-ի նախընտրական շտաբ չէ, Երևանի 1/4-ը կառույցի անգործության պատճառով առաջին ձյան հետ հոսանքազրկված էԵնթակայանում բռնկված հրդեհի հետևանքով հոսանքազրկվել է՝ «Էրեբունի» վարչական շրջանն ամբողջությամբ, «Սարի Թաղ» թաղամասը, «Խորենացի» փողոցը, «Տիգրան Մեծ» փողոցը, «Չարենց» փողոցից մի հատված
22:48 27/12/2025Երևանում առատ ձյուն կտեղա ողջ գիշեր. ՍուրենյանԵրևանում առատ ձյուն է տեղում։ Մայրաքաղաքում ձյունը կտեղա ողջ գիշեր։ Միայն վաղը կեսօրին մոտ տեղումները կդադարեն։ Այս մասին հայտարարեց Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ կենտրոնի...

13:35 03/04/2023Travel off Path advises Americans to visit ArmeniaTravel Off Path, a world-leading indie travel news source, advises American travelers to visit Armenia, “one of the most ancient civilizations in the world.” “Despite its relative obscurity, Armenia...
11:57 03/04/2023Two new postage stamps on 'Armenia-Romania Joint Issue' put into circulationTwo postage stamps dedicated to the theme “Armenia-Romania Joint Issue” were put into circulation on Monday, April 3.
11:15 03/04/2023Armenian Church marks Holy MondayThe entire week leading up to Easter or Holy Resurrection is known as Holy Week (in Armenian Avak Shabat).
17:00 01/04/2023Armenian Church commemorates raising of LazarusThe Armenian Apostolic Church commemorates the resurrection of Lazarus on Saturday 1 April, the 41st day of the period of Great Lent, Qahana.am reports.
15:36 01/04/2023Yerevan subway suspends operationThe Yerevan Metro has suspended its services, the Rescue Service of the Armenian Interior Ministry reported on Saturday.
14:15 01/04/2023Pope Francis discharged from hospitalPope Francis was discharged on Saturday from the Rome hospital where he was treated for bronchitis, quipping to journalists before being driven away: “I’m still alive.” Francis, 86, was hospitalized...
13:30 01/04/2023ICRC facilitates transfer of more patients from Artsakh to ArmeniaThe International Committee of the Red Cross (ICRC) has facilitated the transfer of 12 more severely ill patients from Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia amid the blockade, the Artsakh Ministry of...
13:48 31/03/2023At least 35 dead in Indian temple collapseThe death toll after a floor collapsed at a Hindu temple in India had risen to 35 on Friday with rescue operations ongoing, a local official told AFP.
12:54 31/03/2023Large-scale potato planting carried out in Artsakh's BerdashenA large-scale potato planting has been carried out in the Berdashen community of the Martunu region in the Republic of Artsakh, the head of the community, Georgi Poghosyan, told Artsakhpress, adding...
11:15 31/03/2023AI-generated photo of Pope Francis in puffer coat goes viralOver the weekend, a peculiar image of Pope Francis set the internet alight. Widely circulated on social media, the picture shows the 86-year-old pontiff dressed in a chunky longline white puffer...
17:00 30/03/2023Temperatures to plunge in ArmeniaRain, snow and fog are expected in Armenia’s regions from March 30 to April 3. Thunderstorms are also possible in some parts of the country, the national weather service says. Strong winds of up to...
14:07 30/03/2023Yerevan shopping center reopens after major fireThe Surmalu shopping center in Yerevan, which was hit by a major explosion and fire in mid-August last year, has reopened.
11:35 30/03/2023'There's something for everyone' in Armenia, Forbes saysForbes has named 10 reasons to visit Armenia. UNESCO World Heritage sites, amazing hiking and nature, Lake Sevan, Mount Ararat, impressive monuments, Ararat Brandy, Armenian wine, pure water,...
11:15 30/03/2023Pope Francis taken to hospital with respiratory infectionPope Francis was hospitalized with a respiratory infection Wednesday after experiencing difficulty breathing in recent days and will remain in the Rome hospital for several days of treatment, AP...
16:35 29/03/2023Louvre museum closed amid pension protestsStriking Louvre workers blocked the entrance to France's most visited museum on Monday in protest of President Emmanuel Macron's controversial plans to raise the retirement age from 62 to 64,...
16:15 29/03/2023Amnesty International records 'environmental degradation' in ArmeniaAmnesty International recorded an “environmental degradation” in Armenia last year. In its report on the 2022 human rights situation around the world, the human rights group recalled that on 18 June,...
15:05 28/03/2023Armenian fans hoist 'End the Blockade of Artsakh' banner at Sweden vs. Azerbaijan matchArmenian fans of the Swedish national team hoisted an “End the Blockade of Artsakh” banner as Sweden defeated Azerbaijan 5-0 in a Euro 2024 qualifier at the Friends Arena in Solna, Sweden, on Monday.
12:45 28/03/2023At least 35 dead after fire at Mexican immigration centerAt least 35 migrants were killed and about 100 were injured in a fire that broke out at a Mexican immigration center on the US border, Sputnik said on Tuesday, citing media reports.
16:00 27/03/2023Snow, rain, fog in the forecastRain and fog are expected in Armenia throughout this week, except for Tuesday, with snow forecast for the country’s mountainous regions.
16:45 25/03/2023Temperatures to rise in Armenia on SundayRain and fog are expected in Armenia’s regions from March 25 to 30. Thunderstorms are also possible in some parts of the country, the national weather service says. Strong winds of up to 23 m/s are...