11:41 26/12/2025Հրդեհ է բռնկվել «Nissan» մակնիշի ավտոմեքենայումՀրշեջ-փրկարարները կանխել են հրդեհի տարածումը դեպի ավտոմեքենայի սրահ
11:34 26/12/2025Հայաստանում առաջիկա օրերին սպասվում են ձյան առատ տեղումներՀյուսիս-արևմուտքից ցուրտ մթնոլորտային ճակատի ներթափանցմամբ պայմանավորված դեկտեմբերի 26-ին, դեկտեմբերի 27-ի գիշերը առանձին շրջաններում կտեղա թույլ ձյուն։ «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի...
09:26 26/12/2025Սպիտակի ոլորանները փակ են կցորդով տրանսպորտային միջոցների համարԳորիսի տարածաշրջանի ավտոճանապարհներին մառախուղ է, տեսանելիությունը՝ 50-60 մետր։
08:51 26/12/2025Հայաստանի մի շարք շրջաններում ձյուն է տեղումՇիրակի մարզում, Արագածի, Թալինի, Հրազդանի, Չարենցավանի, Ստեփանավանի, Սպիտակի, Վանաձորի, Իջևանի, Բերդի և Դիլիջանի տարածաշրջաններում տեղում է ձյուն: Փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային...
08:25 26/12/2025Միասնական աղոթք՝ Սուրբ Հովհաննես Մկրտչ և Սուրբ Վարդան մատուռ-մկրտարանումՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի օրհնությամբ, Արագածոտնի թեմը նախօրեին միասնական աղոթքի էր մեկտեղվել Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Սուրբ Հովհաննես Մկրտչ և Սուրբ Վարդան մատուռ-մկրտարանում:...
08:24 26/12/2025Արաբկիրի, Նոր Նորքի բազմաթիվ հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 26-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
21:13 25/12/2025Հայաստանի մի շարք բնակավայրերում ձյուն է գալիսՄիջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են
21:01 25/12/2025Բոլոր ժամանակներում Եկեղեցին հանդիպել է մարտահրավերների, որոնք հաղթահարվել են նվիրյալ եկեղեցականաց ծառայութան շնորհիվ. Գարեգին ԲԱյսօր էլ, ժամանակի նոր մարտահրավեներին ընդառաջ, հայ հոգևորականը կոչված է հավատավոր իր ժողովրդին համախմբելու Եկեղեցու շուրջ
21:00 25/12/2025Ավտովթար-վրաերթ «Toyota Camry»-ի և «Mercedes»-ի մասնակցությամբԴեպքի փաստով Մարտունու քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ
18:45 25/12/2025Կարմիր խաչի ներկայացուցիչները այցելել են Բաքվում ձերբակալված Վիգեն ԷյուլջեքչյանինԿարմիր խաչի ներկայացուցիչները մարդասիրական այց են կատարել Բաքվում ձերբակալված Վիգեն Էյուլջեքչյանին։ Նրա իրավաբանական ներկայացուցիչ Մարիա Լուսիանա Մինասյանը սոցիալական ցանցերում է հայտնել է այդ մասին:...
17:50 25/12/2025Աղքատ ընտանիքը նախարարության նոր ռեֆորմի զոհ. 270 դրամի պատճառով մեզ զրկեցին նպաստիցԵղվարդում ապրող ընտանիքն այս տարվա օգոստոսից զրկվել է ընտանեկան նպաստից, ինչը նրանց սոցիալական վիճակն էլ ավելի է վատացրել։ Չորս հոգանոց ընտանիքում հաշմանդամություն ունեցող 2 անձ կա՝ հայրը և 16-ամյա...
16:41 25/12/2025Սուրբ Ստեփանոսի տոնին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում տեղի ունեցավ սարկավագական ձեռնադրությունԴեկտեմբերի 25-ին Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցին տոնախմբեց Սուրբ Ստեփանոս Նախավկայի հիշատակության օրը, որը նաև Եկեղեցու անդաստանում ծառայող սարկավագների տոնն է: Բերկրառատ օրվա կապակցությամբ...
15:40 25/12/2025ՊԵԿ-ը հրապարակել է առողջության ապահովագրավճար վճարողների շրջանակըմինչև 18 տարեկան, ինչպես նաև 65 և բարձր տարիքի ՀՀ քաղաքացի վարձու աշխատողների համար գործատուի կողմից ապահովագրավճար չի հաշվարկվում
15:20 25/12/2025Team-ի շուրջ 50 աշխատակից մեկնեց եվրոպական շրջագայությանTeam Telecom Armenia-ն իր շուրջ 50 աշխատակցի հանձնել է եվրոպական շրջագայության ուղեգրեր՝ վաճառքի ռեկորդային արդյունքներ գրանցելու համար: Մեկ շաբաթվա ընթացքում թիմակիցները կայցելեն եվրոպական երեք...
14:53 25/12/2025Բիբլոս Բանկ Արմենիան տարին ամփոփում է կարևոր նախաձեռնությամբԲիբլոս Բանկ Արմենիան ամանորյա նվերների համար նախատեսված գումարն այս տարի նույնպես կհատկացնի կյանքեր փոխող ծրագրերի՝ այս անգամ միջոցները նվիրաբերելով Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամին։ Բանկի...
14:22 25/12/20252026 թվականին «ԱրՔա» վճարային համակարգով վճարելու դեպքում քաղաքացիները 2 % հետվճար կստանանՅուրաքանչյուր գործարքի համար շահառուներին վճարվող հետվճարը չի կարող գերազանցել 6,000 ՀՀ դրամը։ Շահառուներին վճարվող հետվճարը յուրաքանչյուր հաշվետու ամսվա համար չի կարող գերազանցել 60,000 ՀՀ դրամը
14:04 25/12/2025Սուրբ Ծնունդը «վերադարձել» է ԲեթղեհեմԲեթղեհեմի Ծննդյան տաճարը Սուրբ Ծննդյան պատարագի ժամանակ պաղեստինա-իսրայելական հակամարտության սկսվելուց ի վեր առաջին անգամ լի էր հավատացյալներով: Այս մասին իր սոցիալական ցանցերի էջում հայտարարել է...
12:57 25/12/2025Ջերմաստիճանը կտրուկ կնվազիԵրևանում դեկտեմբերի 25-ի ցերեկը, 26-ին, 29-30-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։Դեկտեմբերի 27-ին սպասվում են տեղումներ, 27-ին բարձրադիր գոտում, 28-ին ողջ մայրաքաղաքում ձյան տեսքով։ Մարզերում...
12:56 25/12/2025Կառավարությունը որոշեց Արցախից բռնագաղթած 1-3 հոգի ունեցող ընտանիքներին 10 տարով 40-ական հազար դրամ տան վարձ տալՆախատեսվում է սոցիալական աջակցությունը տրամադրել 120 ամիսների ընթացքում
11:32 25/12/2025Քննարկեցինք, քննարկեցինք, քննարկեցինք, էլի քննարկեցինք, հետո մի քիչ էլ քննարկեցինք՝ հասկացանք, որ պատրաստ չենք, չենք էլ լինի. ՓաշինյանՈ՛չ բժշկական կենտրոններն են փախնելու, ոչ կառավարությունն է փախնելու, ո՛չ պոլիկլինիկաններն են փակվելու

13:33 15/03/2023Red Wings to launch direct Ufa-Yerevan flightsRed Wings Airlines will launch direct flights between Ufa and Yerevan soon, UfacityNews.ru reported on Tuesday.
11:31 15/03/2023Armenian Church marks Median Day of Great LentThe Armenian Apostolic Church marks on Wednesday, March 23, the Median Day of Great Lent (Mijink), Qahana.am reports.
17:00 14/03/2023Rain in sight, temps to drop on ThursdayNo precipitation is expected in Armenia on Tuesday, while rain is forecast for the rest of the week.
14:23 14/03/2023Peace Corps volunteers return to ArmeniaLast night, Peace Corps Armenia welcomed a new group of 16 American Peace Corps Volunteers to serve alongside the Armenian people in different regions of the country, the U.S.
14:05 14/03/2023ICRC facilitates transfer of 13 seriously ill patients from Artsakh to ArmeniaThe International Committee of the Red Cross (ICRC) has facilitated the transfer of thirteen more severely ill patients from Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia amid the ongoing blockade, the...
13:30 14/03/2023'Waiting for Godot'Ahead of Nikol Pashinyan's press conference. "Waiting for Godot" is an absurd play by Samuel Beckett in which the characters are awaiting the arrival of someone, but they don’t know who.
17:00 13/03/2023Rain in sight, temps to drop in ArmeniaNo precipitation is expected in Armenia on Monday and Tuesday, while rain is forecast for the rest of the week.
16:45 13/03/2023New exhibition in San Francisco explores dangers of AIHave you ever wondered what life would be like if artificial intelligence became too powerful? A new exhibition titled the 'Misalignment Museum' has opened to the public in San Francisco - the...
16:35 13/03/2023Vegetable crops to be mainly sown in Artsakh's Paravatumb during spring sowingIn the Paravatumb community of the Martuni region in the Artsakh Republic (Nagorno-Karabakh), most of the arable land is cultivated, the head of the community, Sasun Sargsyan, told Artsakhpress on...
14:48 13/03/2023Doctor says there is no disease called 'salt accumulation'A circular formation in the lower part of the neck is often called "salt accumulation", while experts claim there can be no such phenomenon as buildup of salt layers in joints between bones.
13:34 13/03/2023Japan eases mask guidelines, but few people are keen to changeJapan's government eased its mask guidelines on Monday, recommending them only on crowded trains and in hospitals or care homes, but there was little sign residents were keen to unmask, AFP reported.
17:00 11/03/2023Temps to rise in Armenia over the weekendNo precipitation is expected in Armenia over the weekend as well as next Monday. Rain and snow are forecast for March 14-16, the weather service says. Strong winds of up to 15 m/s are expected on...
15:36 11/03/2023130,000 tourists visited Armenia in FebruaryA total of 130,000 tourists visited Armenia in February this year, marking a strong growth from last year, the country’s Tourism Committee reports.
13:09 11/03/2023Armenians largely disbelieve Pashinyan's claims about military barracks fire, survey findsSome 70% of Armenian adults surveyed by the Gallup International Association distrust Prime Minister Nikol Pashinyan's claims about the deadly fire in an Armenian military barracks in January.
12:33 11/03/2023Stepantsminda-Larsi highway closed to trucksDrivers have been warned over closed road in Armenia on Saturday afternoon. In particular, the roads linking the Amberd high mountain meteorological station to Amberd Fortress and Lake Kari in...
11:34 11/03/2023Azerbaijan again disrupts gas supply to ArtsakhAzerbaijan has again cut off the natural gas supply to Artsakh (Nagorno-Karabakh), the local gas operator ArtsakhGas reported.
15:34 10/03/2023Temps rising in ArmeniaRain and snow are expected in some parts of Armenia on Friday, while no precipitation is forecast for the weekend.
11:15 10/03/2023Drivers warned over closed roads in ArmeniaSome roads in Armenia are closed or difficult to pass as of Friday morning, the Rescue Service reports.
17:00 09/03/2023Temps to rise in Armenia over coming daysRain and snow are expected in some parts of Armenia over the next few days, expect for Sunday, the weather service says.
12:48 09/03/2023Opposition MP: Noose around Armenia, Artsakh keeps tighteningAzerbaijan is actively running a propaganda campaign against Armenia and Artsakh (Nagorno-Karabakh), also accusing Russia of failure to fulfil its commitments, says MP Tigran Abrahamyan of the...