11:41 26/12/2025Հրդեհ է բռնկվել «Nissan» մակնիշի ավտոմեքենայումՀրշեջ-փրկարարները կանխել են հրդեհի տարածումը դեպի ավտոմեքենայի սրահ
11:34 26/12/2025Հայաստանում առաջիկա օրերին սպասվում են ձյան առատ տեղումներՀյուսիս-արևմուտքից ցուրտ մթնոլորտային ճակատի ներթափանցմամբ պայմանավորված դեկտեմբերի 26-ին, դեկտեմբերի 27-ի գիշերը առանձին շրջաններում կտեղա թույլ ձյուն։ «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի...
09:26 26/12/2025Սպիտակի ոլորանները փակ են կցորդով տրանսպորտային միջոցների համարԳորիսի տարածաշրջանի ավտոճանապարհներին մառախուղ է, տեսանելիությունը՝ 50-60 մետր։
08:51 26/12/2025Հայաստանի մի շարք շրջաններում ձյուն է տեղումՇիրակի մարզում, Արագածի, Թալինի, Հրազդանի, Չարենցավանի, Ստեփանավանի, Սպիտակի, Վանաձորի, Իջևանի, Բերդի և Դիլիջանի տարածաշրջաններում տեղում է ձյուն: Փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային...
08:25 26/12/2025Միասնական աղոթք՝ Սուրբ Հովհաննես Մկրտչ և Սուրբ Վարդան մատուռ-մկրտարանումՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի օրհնությամբ, Արագածոտնի թեմը նախօրեին միասնական աղոթքի էր մեկտեղվել Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Սուրբ Հովհաննես Մկրտչ և Սուրբ Վարդան մատուռ-մկրտարանում:...
08:24 26/12/2025Արաբկիրի, Նոր Նորքի բազմաթիվ հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 26-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
21:13 25/12/2025Հայաստանի մի շարք բնակավայրերում ձյուն է գալիսՄիջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են
21:01 25/12/2025Բոլոր ժամանակներում Եկեղեցին հանդիպել է մարտահրավերների, որոնք հաղթահարվել են նվիրյալ եկեղեցականաց ծառայութան շնորհիվ. Գարեգին ԲԱյսօր էլ, ժամանակի նոր մարտահրավեներին ընդառաջ, հայ հոգևորականը կոչված է հավատավոր իր ժողովրդին համախմբելու Եկեղեցու շուրջ
21:00 25/12/2025Ավտովթար-վրաերթ «Toyota Camry»-ի և «Mercedes»-ի մասնակցությամբԴեպքի փաստով Մարտունու քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ
18:45 25/12/2025Կարմիր խաչի ներկայացուցիչները այցելել են Բաքվում ձերբակալված Վիգեն ԷյուլջեքչյանինԿարմիր խաչի ներկայացուցիչները մարդասիրական այց են կատարել Բաքվում ձերբակալված Վիգեն Էյուլջեքչյանին։ Նրա իրավաբանական ներկայացուցիչ Մարիա Լուսիանա Մինասյանը սոցիալական ցանցերում է հայտնել է այդ մասին:...
17:50 25/12/2025Աղքատ ընտանիքը նախարարության նոր ռեֆորմի զոհ. 270 դրամի պատճառով մեզ զրկեցին նպաստիցԵղվարդում ապրող ընտանիքն այս տարվա օգոստոսից զրկվել է ընտանեկան նպաստից, ինչը նրանց սոցիալական վիճակն էլ ավելի է վատացրել։ Չորս հոգանոց ընտանիքում հաշմանդամություն ունեցող 2 անձ կա՝ հայրը և 16-ամյա...
16:41 25/12/2025Սուրբ Ստեփանոսի տոնին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում տեղի ունեցավ սարկավագական ձեռնադրությունԴեկտեմբերի 25-ին Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցին տոնախմբեց Սուրբ Ստեփանոս Նախավկայի հիշատակության օրը, որը նաև Եկեղեցու անդաստանում ծառայող սարկավագների տոնն է: Բերկրառատ օրվա կապակցությամբ...
15:40 25/12/2025ՊԵԿ-ը հրապարակել է առողջության ապահովագրավճար վճարողների շրջանակըմինչև 18 տարեկան, ինչպես նաև 65 և բարձր տարիքի ՀՀ քաղաքացի վարձու աշխատողների համար գործատուի կողմից ապահովագրավճար չի հաշվարկվում
15:20 25/12/2025Team-ի շուրջ 50 աշխատակից մեկնեց եվրոպական շրջագայությանTeam Telecom Armenia-ն իր շուրջ 50 աշխատակցի հանձնել է եվրոպական շրջագայության ուղեգրեր՝ վաճառքի ռեկորդային արդյունքներ գրանցելու համար: Մեկ շաբաթվա ընթացքում թիմակիցները կայցելեն եվրոպական երեք...
14:53 25/12/2025Բիբլոս Բանկ Արմենիան տարին ամփոփում է կարևոր նախաձեռնությամբԲիբլոս Բանկ Արմենիան ամանորյա նվերների համար նախատեսված գումարն այս տարի նույնպես կհատկացնի կյանքեր փոխող ծրագրերի՝ այս անգամ միջոցները նվիրաբերելով Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամին։ Բանկի...
14:22 25/12/20252026 թվականին «ԱրՔա» վճարային համակարգով վճարելու դեպքում քաղաքացիները 2 % հետվճար կստանանՅուրաքանչյուր գործարքի համար շահառուներին վճարվող հետվճարը չի կարող գերազանցել 6,000 ՀՀ դրամը։ Շահառուներին վճարվող հետվճարը յուրաքանչյուր հաշվետու ամսվա համար չի կարող գերազանցել 60,000 ՀՀ դրամը
14:04 25/12/2025Սուրբ Ծնունդը «վերադարձել» է ԲեթղեհեմԲեթղեհեմի Ծննդյան տաճարը Սուրբ Ծննդյան պատարագի ժամանակ պաղեստինա-իսրայելական հակամարտության սկսվելուց ի վեր առաջին անգամ լի էր հավատացյալներով: Այս մասին իր սոցիալական ցանցերի էջում հայտարարել է...
12:57 25/12/2025Ջերմաստիճանը կտրուկ կնվազիԵրևանում դեկտեմբերի 25-ի ցերեկը, 26-ին, 29-30-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։Դեկտեմբերի 27-ին սպասվում են տեղումներ, 27-ին բարձրադիր գոտում, 28-ին ողջ մայրաքաղաքում ձյան տեսքով։ Մարզերում...
12:56 25/12/2025Կառավարությունը որոշեց Արցախից բռնագաղթած 1-3 հոգի ունեցող ընտանիքներին 10 տարով 40-ական հազար դրամ տան վարձ տալՆախատեսվում է սոցիալական աջակցությունը տրամադրել 120 ամիսների ընթացքում
11:32 25/12/2025Քննարկեցինք, քննարկեցինք, քննարկեցինք, էլի քննարկեցինք, հետո մի քիչ էլ քննարկեցինք՝ հասկացանք, որ պատրաստ չենք, չենք էլ լինի. ՓաշինյանՈ՛չ բժշկական կենտրոններն են փախնելու, ոչ կառավարությունն է փախնելու, ո՛չ պոլիկլինիկաններն են փակվելու

16:17 16/12/2024Сильнейший циклон обрушился на архипелаг Майотта: число погибших может превысить тысячуНесколько сотен человек — а возможно, и тысячи — могли погибнуть после того, как самый мощный почти за 100 лет циклон обрушился на французский архипелаг Майотта в Индийском океане, заявили местные...
16:08 16/12/2024Наводнение на юге Индии: из-за мощных ливней прорвало дамбу и затопило поселкиМощное наводнение затопило штат Тамилнад на юге Индии. Там из-за проливных дождей прорвало дамбу и залило населенные пункты. В воде оказались около десятка поселков, передает МИР 24. От сильных...
15:27 16/12/2024Синоптики рассказали, когда в Армении потеплеетПоздно вечером 16-го и 18-го декабря, ночью 17-го и 19-го декабря в отдельных областях Армении ожидаются осадки, в горных регионах - снег и метель.
13:53 16/12/2024Музей истории Армении 18 декабря будет открыт для посетителей с 14:00Музей истории Армении сообщает об изменениях в графике работы 18 декабря. «Сообщаем, что 18 декабря в связи с организационными работами Конференции древнейших цивилизаций Музей истории Армении будет...
13:30 16/12/2024Армения вошла в пятерку популярных у россиян направлений отдыха на новогодние праздникиСпрос на авиабилеты в Индонезию на предстоящие новогодние каникулы вырос на 75% по сравнению с 2023 годом, в Китай - на 58%.
11:57 16/12/2024О ситуации на дорогах Армении – к утру понедельникаСпасательная служба сообщает, что в Республике Армения по положению на утро понедельника, 16 декабря, есть закрытая автодорога.
11:30 16/12/2024Праздники Армянской церкви: 16 декабря в календареСегодня, 16 декабря, Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти Свв. Патриарха Игнатия, Авдия и епископа Маруфа, напоминает Qahana.am. Святой Игнатий родился в Сирии в последние годы жизни...
17:31 14/12/2024Повреждены кровли более 100 домов и школы, повалены деревья: последствия ветра в селах Арагац и Цахкашен в АрменииО чрезвычайном происшествии в селе Арагац Арагацотнской области Армении пишет сайт криминальной хроники shamshyan.com.
17:09 14/12/2024Рубен Мелконян: В риторике Эрдогана мы видим два проявления пантюркизма«Турецкая Республика после своего основания официально заявила, что отказывается от пантюркизма, однако заявления и реальность – совершенно разные вещи», – в своем выступлении на международной...
16:27 14/12/2024Ситуация на дорогах Армении: какие трассы лучше объезжать из-за метели и гололедаНа территории Республики Армения по положению на 16:05 субботы, 14 декабря, есть закрытые автодороги.
16:20 14/12/2024В Армении в ближайшие дни столбики термометров упадут до -23°CНа территории Армении днем 14, 17-го и 19 декабря, ночью 15-16 декабря, а также 18 декабря ожидается погода без осадков.
15:43 14/12/2024Ушел из жизни известный ученый и врач, профессор Айрапет ГалстянУшел из жизни известный ученый и врач, старший товарищ, учитель, профессор Айрапет Галстян. Об этом сообщил ректор Ереванского государственного медицинского университета Армен Мурадян. «85-летний...
14:15 14/12/2024Дружба с дочкой Алсу и «богатые» родители: победительница шоу «Ну-ка, все вместе» Элен Бадалян столкнулась с хейтомВокруг шоу «Ну-ка, все вместе» не утихают многочисленные скандалы и слухи. На этот раз все внимание сконцентрировалось на победительнице шестого сезона проекта Элен Бадалян. 17-летняя девушка...
13:25 14/12/2024«Кавказские пленники»: на КПП «Верхний Ларс» на границе России и Грузии застряли более тысячи грузовиковБолее 1,3 тысячи грузовых автомобилей скопились в ожидании проезда через российско-грузинскую границу на КПП "Верхний Ларс", говорится в информации на сайте центра организации дорожного движения...
13:10 14/12/2024Тигриные истории: амурский тигр Борис преодолел более 200 километров ради любвиАмурский тигр Борис и самка Светлая воссоединились в Приморье. Самец прошел более 200 километров, чтобы встретиться с ней. Через несколько месяцев у пары появилось потомство. Это произошло в 2015...
11:55 14/12/2024Праздники Армянской церкви: 14 декабря в календареСегодня, 14 декабря, Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти Свв. Иакова Патриарха Нисибинского, отшельника Маруге и епископа Мелетия, напоминает Qahana.am. Святой Иаков Патриарх...
11:45 14/12/2024Снег, метель, гололед и туман: о ситуации на дорогах Армении к этому часуНа территории Республики Армения по положению на 11:32 субботы, 14 декабря, есть закрытые и труднопроходимые автодороги.
17:49 13/12/2024Бабкен Пипоян: Мощностей недостаточно для обеспечения реализации мяса боенского происхождения по всей стране«В связи с произошедшим сегодня на территории действующего на ул․Мовсеса Хоренаци в Ереване мясного пассажа – рынка ГУМ – хочу выделить два аспекта: не учтены права граждан, но в то же время я...
14:58 13/12/2024Инспекционный орган: Изъятое сегодня на рынке в Ереване мясо будет сожжено«Инспекционный орган продовольственной безопасности просто осуществляет очередное надзорное мероприятие на рынке мяса», – сказала в комментарии для Panorama.am пресс-секретарь Инспекционного органа...