11:32 25/12/2025Քննարկեցինք, քննարկեցինք, քննարկեցինք, էլի քննարկեցինք, հետո մի քիչ էլ քննարկեցինք՝ հասկացանք, որ պատրաստ չենք, չենք էլ լինի. ՓաշինյանՈ՛չ բժշկական կենտրոններն են փախնելու, ոչ կառավարությունն է փախնելու, ո՛չ պոլիկլինիկաններն են փակվելու
11:09 25/12/2025Կառավարության վերջին նիստին պատրաստ չէին 2026 թ բյուջեի նախագիծը և առողջապահական ապահովագրական փաթեթը73-րդ հարցն էլ ճշգրտման կարիք ունի, որը պետական բյուջեի եռամսյակային բաշխումներ են
10:00 25/12/2025Դեկտեմբերի 25-ի հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 25-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:13 25/12/2025Մինչև 2050 թվականը շոկոլադը կարող է անհետանալԿակաոյի արտադրության կտրուկ անկման պայմաններում գիտնականները հույսը դնում են կլիմայական պայմաններին դիմացկուն բույսի վրա՝ շոկոլադի արդյունաբերությունը փրկելու համար։ Եվրանյուզը գրում է, որ շոկոլադը...
07:30 25/12/2025Ինչո՞ւ համախմբվել Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի շուրջ. Սամվել դպիր ԳրիգորյանՍամվել դպիր Գրիգորյանը մի քան կետով նշել է, թե ինչու համախմբվել Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի շուրջ. «1. Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի շուրջ համախմբումը կանխում է եկեղեցու մասնատումը փոքր խմբավորումների,...
22:31 24/12/2025Այս տարի կլուսավորենք խավարը`միասին. Սամվել Կարապետյանի նվերը ԳյումրունԿարապետյանի հովանավորությամբ վառվել են Գյումրու մայր տոնածառի լույսերը
22:01 24/12/2025Տեղի է ունեցավ դպրության, ուրարակրության և կիսասարկավագության աստիճանների տվչության արարողություն. Մայր ԱթոռԳևորգյան հոգևոր ճեմարանի Բ լսարանի 10 սաներ արժանացան դպրության, Դ լսարանի 7 սաներ՝ ուրարակրության, իսկ 5-րդ լսարանի 9 և Քահանայից պատրաստության ավարտական լսարանի 3 սաներ` կիսասարկավագության աստիճանի
21:18 24/12/2025Արջը ներխուժել է դպրոց և տարել 6-րդ դասարանի մի երեխայիՎախեցած ուսուցիչներն ու աշակերտները վազել են գազանի հետևից,
20:30 24/12/2025Տեր Վրթանես Բաղալյանը դուրս է գրվել հիվանդանոցից և անակնկալ այց կատարել Մայր ԱթոռԱԵ Արագածոտնի թեմի Բյուրականի Սուրբ Հովհաննես եկեղեցու հոգևոր հովիվ Տեր Վրթանես Բաղալյանը դուրս է գրվել հիվանդանոցից և անակնկալ այց կատարել Մայր Աթոռ: Այս մասին տեղեկանում ենք նրա ֆեյսբուքյան էջից։...
14:38 24/12/2025«Տիրադավ» բառը դարձել է նրանց նկարագիրը և անվան անքակտելի բաղկացուցիչը․․․Արարատ քահանա Պողոսյան«Տիրադավ» բառի իմաստային դաշտը և դրա իրավաչափ կիրառությունը.
14:16 24/12/2025Պատմությունը կարձանագրի, թե ով կանգնեց սրբության կողքին, և ով՝ սրբության դեմ. Մկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանի հայտարարությունը կալանավայրիցՄկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանի հայտարարությունը կալանավայրից
14:15 24/12/2025Հրատեխնիկայից, ճայթուկներից մարդիկ տարբեր աստիճանի վնասվածքներ են ստանում ոչ ճիշտ օգտագործման, անվտանգության կանոնները չպահպանելու հետևանքովՏոնական օրերին կիրառվող հրատեխնիկայից, ճայթուկներից մարդիկ դեռևս շարունակում են տարբեր աստիճանի վնասվածքներ ստանալ, դրանց ոչ ճիշտ օգտագործման, անվտանգության կանոնները չպահպանելու կամ չլիցենզավորված...
13:21 24/12/2025Ի՞նչ եղանակ է սպասվում առաջիկա օրերինԵրևանում դեկտեմբերի 24-ի ցերեկը, 25-26-ին, 29-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Դեկտեմբերի 27-28-ին սպասվում են տեղումներ, բարձրադիր գոտում ձյան տեսքով։ Մարզերում դեկտեմբերի 24-ի ցերեկը, 25-ին,...
12:38 24/12/2025Նախքան բանտարկվելը՝ Աշոտ Երկաթն իր աջակցությունն էր հայտնել Եկեղեցուն, Կաթողիկոսին, Հայաստանի ու Ադրբեջանի բանտերում գտնվող ընկերներինՆախքան բանտարկությունը, «Սիսական» ջոկատի լեգենդար հրամանատար, բանաստեղծ Աշոտ Մինասյանը՝ Աշոտ Երկաթը, իր աջակցոթյունն է հայտնել Հայ առաքելական եկեղեցուն, Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդին և...
12:09 24/12/2025Եկեղեցի չեմ գնում, որովհետև Աստված իմ հոգում է... կեղծ արտահայտություն, որևէ աղերս չունի իրական հավատքի հետ. Հայր Զաքարիա«Եկեղեցի չեմ գնում, որովհետև Աստված իմ հոգում է: Այս արտահայտությունը կեղծ է և որևէ աղերս չունի իրական հավատքի հետ»,- ասում է Հայր Զաքարիան։ «Եկեղեցի չեմ գնում, որովհետև Աստված իմ հոգում է: Ծանոթ...
11:57 24/12/2025Կառավարությունը մտնում է վարկով արևային վահանակ տեղադրած քաղաքացու գրպանըԵրբ խաղի կանոնները փոխվում են արդեն ներդրում կատարած քաղաքացիների համար, դա երկարաժամկետ առումով ազդակ է ոչ միայն արևային էներգետիկայի, այլ ընդհանրապես փոքր ու միջին էներգետիկ նախաձեռնությունների համար
10:21 24/12/2025Կապսի ջրամբարի շինարարությունը ևս ձախողեցին, ինչը կարող է պայմանավորված լինել օտար պետության գործադրած ջանքերով. Դերենիկ ՄալխասյանԳյուղատնտեսական տեսանկյունից Կապսի ջրամբարը կարող է հսկայական դրական ազդեցություն ունենալ Շիրակի հողերի մշակման վրա
10:08 24/12/2025Առաջիկա օրերին Երևանում ԱՄՆ դեսպանատունը փակ կլինիՄիացյալ Նահանգներում նշվող տոների կապակցությամբ
09:03 24/12/2025Թալին-Դաշտադեմ ճանապարհին մեքենա է այրվելԴեկտեմբերի 24-ին, ժամը 04։16-ին Արագածոտնի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Թալին-Դաշտադեմ ավտոճանապարհին ավտոմեքենա է այրվում։ Դեպքի վայր է...
08:49 24/12/2025Որ հասցենեում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 24-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...

12:20 09/03/2023Armenian soldier found dead; probe underwayAn Armenian serviceman, identified as Andranik Ohanyan, was found dead on Wednesday, the Defense Ministry reported.
11:46 09/03/2023Teenage girl faces limb amputation after shark attack in BrazilA 15-year-old girl had her arm torn off in a shark attack at Piedade Beach in Brazil, Daily Mail reported.
11:00 09/03/2023Snowfall reported in parts of ArmeniaSome roads are closed to traffic in Armenia as of Thursday morning, the Rescue Service reports. In particular, the roads linking the Amberd high mountain meteorological station to Amberd Fortress and...
16:36 08/03/2023Jermuk will become ghost town in case of Amulsar gold mine operation, ecologist warnsJermuk will cease to be a spa town if mining operations at the Amulsar gold deposit restart, EcoLur Informational NGO President Inga Zarafyan told Panorama.am in an interview on Wednesday.
15:00 08/03/2023Pope applauds women on International Women's DayOn International Women's Day celebrated on 8 March, Pope Francis called for an applause for women, saying "they deserve it," while praising their "tender hearts" and "ability to construct a more...
14:35 08/03/2023Catholicos Karekin II congratulates women on March 8His Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, issued a congratulatory message on International Women's Day celebrated on March 8, highlighting women’s role in preserving...
13:59 08/03/202399% of world's population exposed to unhealthy levels of tiny air pollutants, study findsNearly the entire global population is exposed to very fine air and harmful air pollutants that can be harmful to health, a new study found.
13:21 08/03/2023Artur Vanetsyan extends Women's Day greetingsThe leader of the Homeland Party, Artur Vanetsyan, has congratulated Armenian women on March 8, International Women's Day, wishing them robust health and success.
17:00 07/03/2023Kylie Minogue refuses to perform at King Charles coronationKylie Minogue has reportedly turned down an invite to perform at King Charles' Coronation Concert and joins a growing list of other stars refusing to play, the Mirror reports.
16:30 07/03/2023Armenia named most welcoming country in EuropeArmenia has been named Europe’s most welcoming country by Euronews.travel. The country extends relaxed visa rules to travelers from 135 countries, placing it in 26th place in the overall leaderboard,...
15:32 07/03/2023Notre Dame Cathedral set to reopen to public in late 2024The reconstruction of Notre Dame Cathedral in Paris is going fast enough to allow its reopening to visitors and faithful at the end of 2024, less than six years after a fire ravaged its roof, The...
12:46 07/03/2023Over 30,000 people sign petition against Amulsar gold mine projectA total of 30,026 people have already signed a Change.org petition against the Amulsar gold mine exploitation.
12:00 07/03/2023Spain asks US to remove soil from nuclear accident siteSpain said Monday it has asked the United States to begin procedures to remove soil contaminated with radioactivity after a mid-air collision dumped four U.S.
11:00 07/03/2023Snowfall hits Armenia's GavarSome roads are closed to traffic in Armenia as of Tuesday morning, the Rescue Service reports. In particular, the roads linking the Amberd high mountain meteorological station to Amberd Fortress and...
10:07 07/03/2023On the occasion of March 8 Karen Vardanyan donated 113 million drams to 562 mothers of many children in LoriThere are 562 beneficiary families in Lori region with 4 and more children under the age of 18. Benefactor Karen Vardanyan implemented another charitable program in Lori region and on the occasion of...
16:50 06/03/2023Eco-activist says Amulsar gold mine project lacks broad public supportEnvironmental activist Levon Galstyan has joined the statement against the Amulsar gold mine development in which a number of NGOs and individuals laid out their demands to the government agencies.
14:00 06/03/2023Prince Harry and Meghan weigh up coronation invitationPrince Harry and Meghan, the Duchess of Sussex, will be invited to King Charles III's coronation, a statement from the couple suggests.
11:46 06/03/2023Stepantsminda-Larsi highway closed to trafficSome roads are closed in Armenia as of Monday morning, the Rescue Service reports. In particular, the roads linking the Amberd high mountain meteorological station to Amberd Fortress and Lake Kari in...
17:00 04/03/2023Jermuk residents join call against Amulsar mine exploitationA group of organizations and individuals on Wednesday released a statement on the planned resumption of operations at the Amulsar gold mine.
16:30 04/03/2023Lawyer slams Amulsar mine restart plan, says environmental risks are ignoredArmenia’s Ministry of Economy, the Eurasian Development Bank and Lydian Armenia, a subsidiary of the U.S.-British Lydian International, on February 22 signed a memorandum for $250 million to...