11:05 27/11/2025Էտած ճյուղերը տեղափոխում են Ավան ու այրում. Օդի աղտոտվածության պատասխանատուն քաղաքապետարաննԷտած ճյուղերը տեղափոխում են Ավան ու այրում. Օդի աղտոտվածության պատասխանատուն քաղաքապետարանն Երևանի Ավան վարչական շրջանում՝ Ֆուտբոլի ակադեմիայի հարևանությամբ մեծաքանակ կտրտված ճյուղեր են այրում։...
10:57 27/11/2025Երևանի օդը մաքրող հսկա ծառը, վերածեն այն աղտոտող ծխի. Քրիստինա ՎարդանյանՍակավաթիվ հասուն ծառերը, փողոցներով «հնձեն»՝ փայփայելու փոխարեն, ու գլուխ գովեն, թե բաժանում ենք կարիքավորներին, ձմռանը այրելու նպատակով
09:59 27/11/2025Սոչիում անօդաչու թռչող սարքերի հարձակման սպառնալիք է հայտարարվել. Երևան-Սոչի թռիչքը հետաձգվել էԱյսօր նախատեսված Սոչի-Երևան և Երևան Սոչի թռիչքները չեղյալ են հայտարարվել։ Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկանում է «Զվարթնոց» օդանավակայանի կայքից։ Azimuth ավիաընկերության կողմից սպասարկվող Սոչի-Երևան...
08:52 27/11/2025Դիլիջանի ոլորանների և «Լեռնային Հայաստան»-ի մոտակա անտառային հատվածներում բռնկված հրդեհները ամբողջությամբ մեկուսացված ենՆոյեմբերի 27-ի՝ ժամը 08:00-ի դրությամբ, ՆԳՆ Փրկարար ծառայության օպերատիվ և համակարգված միջոցառումների շնորհիվ Դիլիջանի ոլորանների և «Լեռնային Հայաստան» առողջարանի մոտակա անտառային հատվածներում...
08:39 27/11/2025Պոլսի Հայոց պատրիարքը Էրդողանի հրավերով կմեկնի ԱնկարաԿոստանդնուպոլսի Հայոց պատրիարք Ն.Ա.Տ. Սահակ Ս. Արք. Մաշալյանը Թուրքիայի Հանրապետության նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հրավերով կմեկնի Անկարա։ Այս մասին հայտնում են Հայոց Պատրիարքությունից։ «Ինչպես...
21:32 26/11/2025Հրդեհ է բռնկվել Սուրբ Գայանե եկեղեցու հարևանությամբ կայանված «Nissan Teana»-ումՍակայն ավտոմեքենան դարձել է ոչ շահագործելի
21:13 26/11/2025Զոհվել է հրշեջ-փրկարար, փրկարար ծառայության սերժանտ Տարոն Սիմոնյանը. ՆԳՆ Փրկարար ծառայությունՀանրությանը կրկին հորդորում ենք խստորեն պահպանել հրդեհային անվտանգության կանոնները, լինել զգոն և ցանկացած հրդեհի կամ ծխի դեպք նկատելու դեպքում անմիջապես զանգել 911
20:50 26/11/2025Կամո Ցուցուլյանի որդին ատրճանակի հետ անզգույշ վարվելու հետևանքով վնասվածք է ստացելՓրկարար ծառայության ղեկավար, գեներալ-մայոր Կամո Ցուցուլյանի որդին ատրճանակի հետ անզգույշ վարվելու հետևանքով վնասվածք է ստացել։ ՆԳՆ-ից լրատվամիջոցներին փոխանցել են, որ օդաճնշիչ ատրճանակի հետ անզգույշ...
20:33 26/11/2025Լեգենդար ֆուտբոլիստ և օլիմպիական չեմպիոն Նիկիտա Սիմոնյանի հոգեհանգստի արարողությունն էՄոսկվայի հայկական եկեղեցական համալիրում ընթանում է լեգենդար ֆուտբոլիստ և օլիմպիական չեմպիոն Նիկիտա Սիմոնյանի հոգեհանգստի արարողությունը։ Մոսկվայի հայ համայնքի տելեգրամյան ալիքը հրապարակել է...
20:05 26/11/2025Արամ Ա Վեհափառը կմասնակցի Հռոմի Պապի գլխավորությամբ տոնախմբությանըԱրամ Ա Վեհափառ Հայրապետը կհանդիպի Հռոմի Պապի հետ․ «Ներկայ տարին 1700 ամեակն է Նիկիոյ մէջ 325 թուականին կայացած առաջին տիեզերական ժողովին։ Այս առիթով զանազան շրջաններու մէջ տեղի կ՚ունենան յիշեալ դէպքը...
19:21 26/11/2025Երևանում ազոտի երկօքսիդի և փոշու պարունակությունը գերազանցել են սահմանային թույլատրելի կոնցենտրացիան«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը հայտնում է․ «Երևանում մթնոլորտային օդի որակը նոյեմբերի 19-25-ը (2025թ.) Փոշու պարունակությունը գերազանցել է սահմանային թույլատրելի...
19:10 26/11/2025Հրդեհները նույնիսկ հանգցնելուց հետո միտում ունեն նորից բռնկվելու․ «Բնապահպանի տուն»«Բնապահպանի տուն» նախաձեռնության ֆեյսբուքյան էջում գրված է․ «Հրդեհները նույնիսկ հանգցնելուց հետո միտում ունեն նորից բռնկվելու։ Այնպես որ միանշանակ պատասխան այն մասին, որ դրանք նորից չեն թեժանալու...
18:58 26/11/2025Ծառայողական պարտականությունները կատարելիս փրկարար է զոհվելԾառայողական պարտականությունները կատարելիս փրկարար է զոհվել։ Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ ՓԾ-ից։ «Խոր վշտով հայտնում ենք, որ նոյեմբերի 26-ին Տավուշի մարզում տեղի ունեցել է դժբախտ պատահար․ Լոռու մարզային...
18:49 26/11/2025Հրդեհը «Դիլիջան ազգային պարկ»-ի տարածքում էՀՀ ներքին գործերի նախարարությունից «Էկոսֆերային» հայտնել են, որ ժամը 18։00-ի դրությամբ հրդեհը հասել է «Դիլիջան ազգային պարկ»-ի տարածք։ ՆԳՆ-ից միաժամանակ հայտնել են, որ հրդեհաշիջման աշխատանքները...
18:35 26/11/2025Ըստ Ավինյանի՝ օդի աղտոտվածությունն այս տարածաշրջանում ունի խիստ սեզոնային բնույթՏիգրան Ավինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է․ «Վերջին օրերին Երևանում օդի աղտոտվածության բարձր ցուցանիշների վերաբերյալ տարբեր մտահոգություններ կան։ Պետք է հստակ արձանագրել, որ աղտոտվածությունը բնորոշ...
17:23 26/11/20252025 թվականին Երևանում արձանագրվել է տերևների այրման 16 դեպք. Տեսչական մարմնի և ՓԾ ներկայացուցիչները հերքում են օդի որակի փոփոխության Ավինյանի տեսությունըՆոյեմբերի 17-ից 25-ը ընկած ժամանակահատվածում մթնոլորդային օդում փոշու սահմանային կոնցետրացիան թուլատրելին գերազանցել է 1.4-4 անգամ
16:50 26/11/2025Պայթյուն Իջևանում. Կան տուժածներԱյսօր՝ նոյեմբերի 26-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Տավուշի մարզում: Ժամը 14:00-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Իջևանի...
16:35 26/11/2025Ակբա բանկը և Պրոպարկոն ամփոփել են համագործակցության մեկամյակըԱկբա բանկն ու Ֆրանսիական զարգացման գործակալության անդամ Պրոպարկոն ամփոփել են համագործակցության մեկամյակը։ Մեկ տարի առաջ Պրոպարկոն դարձավ Ակբա բանկի բաժնետեր՝ 10% մասնաբաժնով։ «Մենք երկար պատմության...
16:22 26/11/2025Այդ երեխան մերն էր ու մեր մեջ նմանատիպ խոսակցություն երբեք չի եղել. Խեղդամահ արված Տիգրանի մայրը չի հավատում, որ որդուն ամուսինն է սպանելՆախնական տվյալներով, հոր կողմից խեղդամահ արված երեքամյա Տիգրանի մայրը՝ Փառանձեմ Վաթյանը մինչ օրս չի հավատում կատարվածին։ «Առավոտ»-ի հետ զրույցում կինը պատմել է, որ ինքն է անձամբ ահազանգել...
16:09 26/11/2025Արարատյան և Շիրակի դաշտում սպասվում է կարճատև մառախուղԵրևանում նոյեմբերի 26-ի ցերեկը, 27-30-ին, դեկտեմբերի 1-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում նոյեմբերի 26-ի ցերեկը, 27-30-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, լուսադեմին Արարատյան և...

13:32 28/09/2024Синоптики рассказали о погоде в Армении в первые дни октябряДнем 28 сентября, 1 октября время от времени в отдельных районах Армении, а 2 октября преимущественно на всей территории республики ожидаются дожди, возможен также туман.
12:53 28/09/2024Праздники Армянской церкви: День памяти Свв. Георгия Победоносца, Адокта и Романа СладкопевцаСегодня, 28 сентября, Армянская церковь отмечает День памяти Свв. Георгия Победоносца, Адокта и Романа Сладкопевца. Св. Георгий был выходцем из кападокийской христианской семьи. Будучи призванным в...
12:30 28/09/2024Водителей предупреждают о тумане в высокогорных районах Сюникской области АрменииВ высокогорных районах Сюникской области Армении наблюдается туман, сообщили в Спасательной службе Министерства внутренних дел республики.
11:57 28/09/2024Число погибших при взрыве на АЗС в Дагестане выросло до 12Четверо пострадавших при взрыве на АЗС в Махачкале остаются в больницах, сообщил в субботу журналистам помощник министра здравоохранения РФ Алексей Кузнецов.
17:44 27/09/2024Архиепископ Баграт Галстанян: «Не забуду во имя Армении и не прощу во имя Арцаха»Ровно 4 года назад в этот день, 27 сентября 2020 года, Азербайджан при непосредственном участии Турции и привлечении иностранных боевиков-террористов развязал войну против Республики Арцах...
17:26 27/09/2024Умерла актриса из фильмов о Гарри ПоттереБританская актриса Мэгги Смит, наиболее известная по роли профессора Макгонагалл в фильмах о Гарри Поттере, скончалась в возрасте 89 лет, сообщает РИА Новости со ссылкой на телеканал Sky News.
16:53 27/09/2024Синоптики рассказали о погоде в Армении на выходныеВ Ереване днем 27 сентября, 28-30 сентября прогнозируется погода без осадков. После полудня 1 октября, 2 октября время от времени в армянской столице ожидаются дожди. Прогнозы синоптиков приводит...
15:59 27/09/2024Ботсвана рассматривает возможность уничтожить 20 тысяч слонов из-за голодаБотсвана рассматривает возможность уничтожить 20 тысяч слонов. Как передает «МИР 24», такое заявление сделал президент Мокгвитси Масиси. Глава государства подчеркнул, что в настоящее время Ботсвана...
15:52 27/09/2024Ураган «Хелен» в США: не менее трех человек погибли, без света остаются около миллионаНе менее трех человек стали жертвами урагана «Хелен», который обрушился на юго-восточную часть США. Шторм заливает города. Высота волн местами достигает шести метров. Синоптики назвали «Хелен» самым...
15:46 27/09/2024Музей ARARAT внедряет дополнительный инструмент обратной связи с посетителемМузей ARARAT всегда обращал особое внимание на мнение каждого из своих посетителей, рассматривая его как одну из гарантий развития музея.
14:59 27/09/2024В Первопрестольный Святой Эчмиадзин прибыл армянский патриарх КонстантинополяВ Первопрестольный Святой Эчмиадзин 27 сентября прибыл Армянский Патриарх Константинополя, Его Высокопреосвященство архиепископ Саак Машалян для участия в церемонии переосвящения Кафедрального собора...
14:15 27/09/2024Россельхознадзор: Россия готова расширять список поставщиков продукции из АрменииРуководитель Россельхознадзора Сергей Данкверт 26 сентября в Москве провел переговоры с Начальником Бюро по координированию работ инспекционных органов Аппарата премьер-министра Армении Петросом...
12:18 27/09/2024СМИ: Ален Симонян примет участие в церемонии переосвящения Кафедрального собора Святого ЭчмиадзинаПо сведениям Tert.am, председатель НС Армении Ален Симонян примет участие в церемонии переосвящения Кафедрального собора Святого Эчмиадзина.
17:53 26/09/2024В Ереване самым пыльным районом остается центрВ столице Армении Ереване самым пыльным из административных районов остается центр. Содержание пыли в ереванском административном районе Кентрон (Центр) превышало предельно допустимую концентрацию...
17:33 26/09/2024Жители Европы стали ужинать в ресторанах раньше, чем до пандемииИсследование Mastercard, проведенное в 16 странах, показало, что жители Европы стали ужинать в ресторанах раньше, чем до пандемии.
17:26 26/09/2024Минометчики ЮВО в Армении уничтожили условного противника в ходе тактических ученийВоеннослужащие минометных подразделений военной базы Южного военного округа (ЮВО) в Армении уничтожили условного противника в ходе тактического учения на высокогорном полигоне Алагяз.
17:18 26/09/2024Пипоян – Папояну: Что для нас важнее – продовольственная и национальная безопасность или себестоимость?«Зерновые культуры – важный и серьезный фактор в геополитических процессах. Мы все прекрасно знаем, какой процент потребляемого зерна Армения производит сама и насколько страна зависима в этом...
13:45 26/09/2024Наводнение в Индии: десятки погибших, сотни эвакуированныхВ штате Бихар на востоке Индии разлилась река Ганг. Более 10 человек погибли, сотни эвакуированы, затоплены дома и километры дорог, передает телеканал «МИР 24». Наводнение вызвали проливные дожди,...
13:19 26/09/2024Сегодня исполняется 155 лет со дня рождения великого армянского композитора Комитаса«Армянский народ в песне Комитаса нашёл и узнал свою душу, своё духовное „я“. Комитас Вардапет — начало, не имеющее конца. Он должен жить армянским народом, и народ должен жить им, отныне и...
12:18 26/09/2024Арендованный «Сан-Паулу» для рекламы перед матчем с «Ботафого» дирижабль врезался в жилой домАкция бразильской команды «Сан-Паулу» перед ответным матчем 1/4 финала Кубка Либертадорес против «Ботафого» едва не завершилась трагедией, передает интернет-портал Спорт-Экспресс.