10:57 28/11/2025Ինչ պետք է անել, եթե այսպիսի ծանուցում եք ստացել OpenAI–ից. խորհուրդներ՝ Արթուր ՊապյանիցՏեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Արթուր Պապյանը ներկայացրել է անհրաժեշտ քայլերը, թե ինչ պետք է անել, եթե այսպիսի ծանուցում եք ստացել OpenAI–ից.
09:21 28/11/2025Այսօր բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 28-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
09:18 28/11/2025Անտառային հրդեհների հետևանքով բազմաթիվ վայրի կենդանիներ լքել են իրենց բնական միջավայրը և կարող են հայտնվել բնակելի հատվածներին մոտ. ՆախարարՇրջակա միջավայրի նախարար Համբարձում Մաթևոսյանը այցելել է Տավուշի մարզ` ծանոթանալու վերջին օրերին «Դիլիջան» ազգային պարկում ու հարակից տարածքներում տեղի ունեցած հրդեհների հետևանքներին Հ.Մաթևոսյանը...
08:56 28/11/2025Հաստատուն, հավատարիմ ու միախորհուրդ լինենք, չզիջենք հավատքի նկատմամբ ոչ մի տեսակ ոտնձգություն. Միասնական աղոթք՝ Ապարանի Սուրբ Խաչ եկեղեցումԱնազատության մեջ գտնվող Արագածոտնի Թեմի Առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Մկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանի օրհնությամբ, թեմը երեկ միասնական աղոթքի էր մեկտեղվել Ապարանի Սուրբ Խաչ եկեղեցում: Հանդիսապետությամբ Արագածոտնի...
22:41 27/11/2025Հայ ժողովուրդը միշտ զորակցել է պաղեստինի դատը՝ այն համարելով արդարության դատ. Արամ ԱԴեսպանն այցելեց Հայոց Ցեղասպանությանը նվիրված Սրբոց Նահատակաց հուշարձան-մատուռ
21:41 27/11/2025Արցախցիները վրդովված են Արցախի թեմի առաջնորդի` Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումիցԱրցախցիները վրդովված են Արցախի թեմի առաջնորդի` Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումից։ Մասնավորապես․ Ռոման Երիցյանը գրում է․ «Արցախի թեմի առաջնորդ Վրթանես Սրբազանի՝ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպելը, ձեռքը...
20:17 27/11/2025Տավուշի մարզի խոտածածկ և բուսածածկ տարածքներում բռնկված հրդեհները մարված ենՏավուշի մարզի խոտածածկ և բուսածածկ տարածքներում բռնկված հրդեհները մարված են։ Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ ՓԾ-ից։ «Նոյեմբերի 27-ին՝ ժամը 18։35-ին, ՆԳՆ Փրկարար ծառայության օպերատիվ և համակարգված...
19:51 27/11/2025ԿԽՄԿ-ն Բաքվի հետ երկխոսությունը վերականգնելու ուղի է փնտրում․ Ամատունի«ԿԽՄԿ-ն Բաքվի հետ երկխոսությունը վերականգնելու ուղի է փնտրում»,-այս մասին այսօր՝ նոյեմբերի 27-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասել է Հայաստանում միջազգային Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի հաղորդակցման...
19:41 27/11/2025Երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն՝ Փափազյան փողոցումԵրևանի քաղաքապետարանից հայտնում են․ «Մայրաքաղաքում տրանսպորտային հոսքերի անցանելիությունն ավելացնելու նպատակով ս.թ.
19:20 27/11/2025Իրարանցում կանգառում, Ավինյանի բարեփոխած տրանսպորտըԱվինյանի բարեփոխած տրանսպորտը։ Տեսանյութն արվել է րոպեներ առաջ՝ «Երիտասարդական»-ի հարևանությամբ գտնվող կանգառում։ Քաղաքացիները չեն կարողանում օգտվել հանրային տրանսպորտից, քանի որ նույնիսկ կանգնելու...
18:43 27/11/2025Վեհափառ Հայրապետին որևէ մեկը ո՛չ բարոյական, ո՛չ էլ կանոնական իրավունք չունի հեռացնելու․ Ասողիկ աբեղա ԿարապետյանԱսողիկ աբեղա Կարապետյանը լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ մամուլից է տեղեկացել «Եպիսկոպոսաց հայտարարության» մասին փաստաթղթի մասին։ «Մենք չգիտենք՝ վավերակա՞ն է, թե՝ ոչ։ Դրա համար որևէ...
18:24 27/11/2025Թափոնների, տերևների, խոզանների, բուսածածկի մնացորդների, աղբավայրերի այրումների վերաբերյալ արձանագրվել է 998 դեպք․ ԲԸՏՄԲնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի կողմից մթնոլորտային օդի պահպանության ոլորտում՝ թափոնների, տերևների, խոզանների, բուսածածկի մնացորդների, աղբավայրերի այրումների վերաբերյալ արձանագրվել է 998...
17:52 27/11/2025Մի շարք տեղեկություններ և պնդումներ չեն համապատասխանում իրականությանը. Տեր Եսային՝ «Եպիսկոպոսաց հայտարարության» մասին«Հիշյալ հայտարարությունը խեղաթյուրումներով շարադրված տեքստ է։ Մի շարք տեղեկություններ և պնդումներ չեն համապատասխանում իրականությանը»,-Panorama.am-ին փոխանցեց Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի տեղեկատվական...
17:46 27/11/202540-ամյա հայտնի փոփ աստղը հանկարծամահ է եղել կնոջ գրկումԱլբանացի հայտնի փոփ երգիչ 40-ամյա Շպատ Կասապին մահացել է կնոջ գրկում՝ սրթի կաթվածից հետո։ Mirror պարբերականը գրում է, որ ողբերգական դեպքը տեղի է ունեցել Իտալիայի Մոնցա քաղաքում։ Ենթադրվում է, որ...
17:18 27/11/2025Իմ անունը կա այնտեղ, բայց ստորագրությունը չկա, չեմ պահանջում Կաթողիկոսի հրաժարականը. Գերմանիայի հայոց թեմի առաջնորդ«Վստահաբար, այն անձերը, որոնք ստորագրել են, համաձայն են տեքստի բովանդակությանը, ոճին, և ուրեմն կրում են պատասխանատվությունը»։
16:57 27/11/2025Հրդեհների պայմաններում ինչ վիճակում են Դիլիջանի անտառներ բաց թողնված և պահվող ազնվացեղ եղջերուները2025 թվականին բազմացման կենտրոնից 9 առանձնյակ ենք բաց թողել Եղեգնուտի անտառներ, որը շատ հեռու է կրակի գոտուց
16:32 27/11/2025Ինչո՞ւ համար հեռանամ, որովհետև ինչ-որ մարդիկ այդպե՞ս են ցանկանում. Արշակ Սրբազան«Այս պահին բան չունեմ ասելու։ Պետք է հասկանալ՝ այն գրությունը, որը շրջանառվում է, արդյոք վավերական է, թե ոչ»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանն՝ անդրադառնալով համացանցում...
15:18 27/11/2025Ալեն Սիմոնյանը հրապարակել է 44-օրյա պատերազմի զnhերի թիվըԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հրապարակել է 44-օրյա պատերազմի ընթացքում հայկական կողմի զոհերի թիվը։ «2020 թվականի 44-օրյա պատերազմի հետևանքով զոհվել է 3833 անձ (այդ թվում՝ 78 քաղաքացիական անձինք, 3755...
14:47 27/11/2025Ի՞նչ ենք շնչում. Մասնագետներն ահազանգում են օդի աղտոտվածության վտանգների մասին«Երևանում օդն այնքան է աղտոտված, որ տպավորություն է, թե քաղաքում մշտապես մառախուղ է»։ «Ասել, որ մենք խայտառակ կեղտոտ օդ ենք շնչում, քիչ է, այսօր օրինակ մենք թունավոր օդ ենք շնչում, չեմ հասկանում ինչ...
14:29 27/11/2025Անկանխիկ գնումների դեպքում կենսաթոշակառուների հետվճարը 12 %-ից կբարձրանա 20 %Ինչի համար բյուջեից կհատկացվի շուրջ 14 մլրդ դրամ

11:35 02/10/2024В Ереване столкнулись обслуживающий маршрут №51 автобус и «Mercedes-Benz»Утром в среду, 2 октября, в Ереване произошло ДТП с участием автобуса, обслуживающего маршрут №51, и легкового автомобиля.
11:18 02/10/2024Землетрясение магнитудой 3,7 произошло на армяно-грузинской границеЗемлетрясение магнитудой 3,7 произошло на армяно-грузинской границе в ночь на 2 октября. Подробности приводит Спасательная служба Армении Согласно информации, сейсмической сетью территориальной...
17:34 01/10/2024Житель США прошел почти 50 км пешком после урагана «Хелен», чтобы отвести свою дочь к алтарюДэвид Джонс из США прошел пешком 48 километров через завалы и затопленные территории, чтобы присутствовать на свадьбе своей дочери.
16:02 01/10/2024В Вайоц Дзоре сбили бурого медведяМинувшей ночью «Фонд охраны дикой природы и культурных ценностей» (FPWC) успешно провел спасательную операцию, придя на помощь пострадавшему в ДТП молодому бурому медведю.
15:48 01/10/2024Архиепископ Баграт Галстанян: В эти судьбоносные для нашего государства дни мы просто не имеем права на ошибкуВступаем в этап последовательной, неотступной, упорной и терпеливой борьбы, которая гарантированно увенчается победой, заявил в своем обращении 1 октября лидер движения «Священная борьба» архиепископ...
13:27 01/10/2024Сотрудники Института тонкой органической химии вновь вышли на акцию протеста в ЕреванеСотрудники ГНКО «Научно-технологический центр органической и фармацевтической химии» НАН Армении сегодня, 1 октября, вновь вышли на акцию протеста у здания правительства республики.
13:05 01/10/2024«Лаборатория Касперского»: Количество атак на компьютеры корпоративных пользователей в Армении возрослоРешения «Лаборатории Каперского» за первые 8 месяцев 2024 года отразили на компьютерах корпоративных пользователей в Армении 10 180 атак с использованием бэкдоров.
12:38 01/10/2024Сегодня днем в Ереване воздух прогреется до +22-+24°CВ Ереване после полудня 1 октября, 2 октября время от времени ожидаются дожди и грозы. Во время грозы порывы ветра достигнут скорости в 16-20 м/с. А в период с 3 по 5 октября в армянской столице...
16:45 30/09/2024На военной базе ЮВО в Армении прошли учебно-боевые стрельбы танкового батальонаТанкисты военной базы Южного военного округа (ЮВО) в Армении выполнили упражнения контрольных стрельб из вооружения танков Т-72Б, а также нормативы по вождению боевых машин по пересечённой местности...
16:03 30/09/20241 октября будет ограничено движение по ряду улиц ЕреванаВ связи с проведением Евразийского экономического форума в Ереване, 1 октября будет ограничено движение по ряду столичных улиц.
15:53 30/09/2024В ООН оценили число беженцев из Ливана в Сирии в 100 тысяч человекОколо 100 тысяч ливанцев и сирийцев вынужденно перебрались в Сирию после начала израильских авиаударов по Ливану, сообщило Управление Верховного комиссара ООН по делам беженцев.
13:50 30/09/2024В Армении осень набирает оборотыВ Ереване 30 сентября, днем 3 октября, 4 октября прогнозируется погода без осадков. А после полудня 1 октября, 2 октября и ночью 3 октября время от времени в армянской столице ожидаются дожди....
12:02 30/09/2024Число погибших на юго-востоке США из-за урагана «Хелен» выросло до 116Число погибших на юго-востоке США из-за обрушившегося на территорию страны урагана "Хелен" выросло до 116.
11:59 30/09/2024Тигран Авинян отправился в РимОфициальная делегация во главе с мэром Еревана Тиграном Авиняном с 29 сентября по 1 октября будет находиться в столице Италии Риме.
18:25 28/09/2024«Никакого обострения нет»: Самвел Карапетян – об армяно-российских отношенияхСегодня, 28 сентября, в Первопрестольном Святом Эчмиадзине, в Открытом алтаре Св. царя Трдата, рукою Его Святейшества Гарегина Второго, Верховного Патриарха и Католикоса Всех Армян, совершается чин...
18:21 28/09/2024В Первопрестольном Святом Эчмиадзине совершается чин освящения Мира. Кто присутствует? (Фоторепортаж)Сегодня, 28 сентября, в Первопрестольном Святом Эчмиадзине, в Открытом алтаре Св. царя Трдата, рукою Его Святейшества Гарегина Второго, Верховного Патриарха и Католикоса Всех Армян, совершается чин...
17:42 28/09/2024Каждый сам решает, участвовать или нет. Иерей Есаи Артенян – о заявлениях экс-президентов Армении«В Первопрестольный Святой Эчмиадзин на чин освящения Пресветлого Мирá и церемонию переосвящения Кафедрального собора Святого Эчмиадзина 28-29 сентября приглашены и общественные, и политические...
17:22 28/09/2024«Не имеют морального права». Рубен Матевосян – о кампании против церкви«Я боготворю армянскую церковь, осознавая, какую роль она играет в нашей жизни», – сказал в беседе с журналистами Народный артист РА Рубен Матевосян, который находится в Первопрестольном Святом...
16:57 28/09/2024В Пакистане разбился вертолет с российскими пилотамиШесть человек погибли и восемь пострадали при крушении вертолета Ми-8 с российскими пилотами в округе Северный Вазиристан пакистанской провинции Хайбер-Пахтунхва, сообщило издание Geo со ссылкой на...
15:10 28/09/2024Какую температуру предпочитают красные вина? Секреты армянских виноделовФермеры Армении торопятся собрать урожай винограда. В отдельных регионах уже похолодало и пошли дожди. Влага напрямую влияет на сладость ягоды, а ведь сейчас самый разгар приготовления вина. При...