15:35 26/11/2025Կաթողիկոսի անվան զեղչումը հակականոնական է և կարող է հանգեցնել հերձվածի. Եպիսկոպոսաց և թեմակալ առաջնորդների ժողովՆ․Ս․Օ․Տ․Տ․ Գարեգին Երկրորդ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի նախագահությամբ 2025 թ. նոյեմբերի 25-ին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում գումարվեց հայաստանյան եպիսկոպոսների և թեմակալ առաջնորդների ժողով։ Ժողովին...
15:17 26/11/2025Թ. Մոնտերոն, որ մեղադրվում էր հղիությունը կեղծելու և տիկնիկին հուղարկավորելու համար, արդարացվել էԹահիրա Էդիլկա Մոնտերոն, որ մեղադրվում էր իր հղիությունը կեղծելու և ներկված տիկնիկի համար կեղծ հուղարկավորություն կազմակերպելու համար, արդարացվել է։ Այս մասին գրում է Mirror պարբերականը։ Աղբյուրը...
11:30 26/11/2025Դիլիջանի հրդեհները մոտեցել են «Լեռնային Արմենիա» հյուրանոցինՆոյեմբերի 26-ի՝ ժամը 10։30-ի դրությամբ, Տավուշի մարզի Դիլիջան «Կազաչի» հատվածում բռնկված հրդեհը մեկուսացվել է, մյուս հատվածներում՝ Նավուր բնակավայրի մոտակայքում, Դիլիջանի ոլորաններին հարակից անտառում...
10:00 26/11/2025Կարեն Վարդանյանը երաժշտական 17 նոր գործիք է նվիրել Հայաստանի ազգային Ֆիլհարմոնիկ նվագախմբինՀայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը 100 տարեկան է: Հոբելյանական տարվա առթիվ բարերար Կարեն Վարդանյանը նվագախմբին նվիրել է գերմանական, շվեյցարական, ֆրանսիական, անգլիական հայտնի ընկերությունների...
09:58 26/11/2025Հաճախ կրկնվող խոզանների այրման դեպքերն ու դրանց հնարավոր բացասական հետևանքները սպառնալիքներ են ստեղծում շրջակա միջավայրի համար. ՆԳՆ հորդորըՎերջին շրջանում հաճախ կրկնվող խոզանների այրման դեպքերն ու դրանց հնարավոր բացասական հետևանքները լուրջ սպառնալիքներ են ստեղծում շրջակա միջավայրի համար։ Այս մասին նշում են ՆԳՆ-ից ու հորդորում խստորեն...
09:58 26/11/2025Երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն՝ Բաղրամյան պողոտայումՄայրաքաղաքում տրանսպորտային հոսքերի անցանելիությունն ավելացնելու նպատակով ս.թ. նոյեմբերի 26-ից կկատարվի երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն: Մասնավորապես՝ Բաղրամյան պողոտայում` Բաղրամյան պողոտա –...
09:24 26/11/2025Ի՞նչ է կատարվում Դիլիջանի անտառներում«Այն չափազանցված իրավիճակը, որ ներկայացվում, չկա»,-ուշ երեկոյան նման հայտարարություն է արել Դիլիջանի ՔՊ-ական համայնքապետ Դավիթ Սարգսյանը՝ անտառներում բռնկված հրդեհի մասին։ Համայնքապետարանը հայտնել է,...
09:05 26/11/2025Ճամբարակ-Թթուջուր հատվածում բռնկված հրդեհի օջախներից 2-ը մարվել ենՃամբարակ-Թթուջուր հատվածում բռնկված հրդեհի օջախներից 2-ը հրշեջ-փրկարարների օպերատիվ գործողությունների արդյունքում մարվել է, մյուս օջախներում հրդեհը մեկուսացվել է։ Այս մասին հայտնում է ՆԳՆ փրկարար...
08:59 26/11/2025Այսօր բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 26-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
22:45 25/11/2025Սպաներին բնակարան հատկացնելու ծրագիրն այլևս չի գործում. Սուրեն ՊապիկյանԶՈւ կրկին վերադառնալն է և հնարավորություն ունենալ օգտվել զինծառայողներին հիպոտեկային արտոնյալ ծրագրից
21:32 25/11/2025Այրվում են Դիլիջան ազգային պարկի անտառները. քննարկվում է նաև դիտավորությամբ հրկիզելու վարկածը. ԴանիելյանՀրդեհը բռնկվել և տարածվում է միանգամից 4 օջախով
20:17 25/11/2025Պատրաստված սպա, գաղափարական հրամանատար և հայրենիքի նվիրյալ․․․․ ԱբրահամյանԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է․ «Այսօր Արցախի հերոս Դավիթ Առուշանյանի երկնային ծնունդն է: Բազմաթիվ քաղաքացիներ, ովքեր գիտակցում են Դավիթի և Եռաբլուրի դերն ու նշանակությունը մեր...
18:25 25/11/2025«Ասելիք չունեմ»․ Եպիսկոպոսաց ժողովից դուրս եկող սրբազանները չեն պատասխանում լրագրողների հարցերինՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ընթանում է եպիսկոպոսաց ժողովը։ Արդեն երկու սրբազան դուր եկավ ժողովից, սակայն հրաժարվեցին պատասխանել լրագրողների հարցերին։ Առաջինը դուրս եկավ Արտակ Եպիսկոպոսը, որը լուռ...
17:34 25/11/2025Վարդենիսի շատ հասցեներում մեկ օր ջուր չի լինի«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ վթարի վերացման աշխատանքներով պայմանավորված, ս.թ.
17:11 25/11/2025Բացարձակ բարձիթողի, չկարգավորվող վիճակ է, որի զոհը բոլորս ենք. Քրիստինա ՎարդանյանՍտացվում է, որ մենք ինքներս ստեղծել ենք մի իրավիճակ, որ մնացել ենք պատանդ տարիներ շարունակ այս իրկանացվող գործողություններին
16:44 25/11/2025Եկեղեցին երբեք չի պառակտվում. Ասողիկ աբեղա Կարապետյան«Եկեղեցին երբեք չի պառակտվում»,- լրագրողներին ասաց Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի միաբան Ասողիկ աբեղա Կարապետյանը՝ պատասխանելով հարցին, արդյո՞ք եկեղեում պառակտվում կա։ Հայր Սուրբը նշեց, որ միշտ կուռ է...
16:19 25/11/2025Ես համամիտ չեմ, որ որևէ հոգևորական, այդ թվում Բագրատ Սրբազանը, մտնի քաղաքականության մեջ. Աբրահամ եպիսկոպոս Մկրտչյան«Հուսամ՝ նման լարում, ծայրահեղ վիճակ չի լինի, դա կլինի լավագույնը»,- Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում եպիսկոպոսաց ժողովից առաջ լրագրողների հետ զրույցում ասաց Վայոց Ձորի թեմի Առաջնորդ Տ.
15:57 25/11/2025Վարչապետը, ինչպես բոլոր հայերը, իրավունք ունեն ներկա լինել պատարագին, որևէ արտառոց բան չեմ տեսնում. Վայոց Ձորի թեմի առաջնորդՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում հրավիրվել է եպիսկոպոսաց ժողով։ Վայոց Ձորի թեմի առաջնորդ Տ. Աբրահամ եպիսկոպոս Մկրտչյանն ասաց, որ օրակարգը չի ստացել, հրավիրվել է ժողով հարցերը քննելու համար։ Սրբազանը նշեց,...
15:00 25/11/2025Այս պայքարում ինձ համար ամենացավոտը Եկեղեցու ներսում սնված և հասակ առած անձանց շփոթությունն է, Դուք նմանվել եք առաջին կրակված փամփուշտից փախչող վախկոտների. Հայր Մաղաքիա«Վերջին շրջանում Հայաստանում ներքին կյանքն ալեկոծված է, չարն իր սերմերն է դրել ոմանց սրտերում և պայքարի է մղում Հայ Առաքելական Սուրբ եկեղեցու դեմ՝ թիրախավորելով ամբողջ նվիրապետական համակարգը»,- նշում...
14:59 25/11/2025Ո՞վ է ի վերջո հրկիզել Նուբարաշենի աղբավայրըՇրջակա միջավայրի կամ մարդու կյանքի կամ առողջության համար վտանգ ներկայացնող քիմիական կամ կենսաբանական նյութը կամ թափոնը, կենսաբանական ազդանյութը, ազդակը կամ թունավոր նյութն օգտագործելու, պահպանելու, տեղափոխելու, ոչնչացնելու կամ դրանց հետ վարվելու անվտանգության այլ կանոնն իրավասու անձի կողմից խախտելը...պատժվում է ազատազրկմամբ` չորսից ութ տարի ժամկետով

15:00 27/10/2022No rain in sight for next few daysLight rainfall is expected in Syunik Province of Armenia and Artsakh on Thursday. Fog is also possible in some parts. No rain is in sight for the next few days, the Hydrometeorology and Monitoring...
13:28 27/10/2022Elon Musk visits Twitter HQ as deal loomsElon Musk has posted a video of himself walking into Twitter's headquarters carrying a sink, raising speculation about the fate of his planned takeover, BBC News reports.
12:59 27/10/2022No wounded Armenian soldiers in grave or critical conditions in hospitals – ministryThe Defense Ministry of Armenia has provided an update on the health condition of Armenian soldiers injured in the Azerbaijani attack in mid-September.
12:52 27/10/2022Reporter Gayane Paytyan dies at 48Famous Armenian reporter, TV host and lecturer Gayane Paytyan has passed away at the age of 48, her colleagues broke the news on social media on Thursday.
11:34 27/10/2022Biden gets updated Covid booster, urges Americans to follow suitU.S. President Joe Biden on Tuesday urged Americans to seek out updated COVID booster shots, as he received his own dose at a White House event, CBS News reported. Mr. Biden, who was joined by top...
17:00 26/10/2022Apple will switch to USB-C chargerApple Inc. will need to comply with a European Union law to switch the iPhone to a USB-C charger, marketing chief Greg Joswiak said on Tuesday. Joswiak said that the company will comply as it does...
14:15 26/10/2022Iranian hermit who didn't wash for half a century dies at 94A hermit dubbed by media as "the world's dirtiest man" has died at the age of 94, just months after having his first wash in decades, BBC News reports.
14:01 26/10/2022Surrogate mother gives birth to fallen soldier Avetik Karchikyan's brotherA surrogate mother has given birth to the brother of hero Armenian soldier Avetik Karchikyan, who was killed in the 2020 Artsakh war, doctor Anush Abrahamyan said.
12:30 26/10/2022Pope Francis calls for end to 'nuclear nightmare'Pope Francis joined other religious leaders Tuesday at Rome’s Colosseum to make a plea for peace and ending what they called the “nuclear nightmare” as fears intensify that Russia’s war against...
12:15 26/10/2022RT chief editor Margarita Simonyan banned from entering ArmeniaRT editor-in-chief Margarita Simonyan has been banned from entering Armenia, she said on Telegram on Wednesday.
15:15 25/10/2022WhatsApp back online after global outageWhatsApp, the messaging platform, was starting to come back online and the company said the issue has been fixed after users across the world reported problems earlier on Tuesday, the Guardian...
11:45 25/10/2022Tenders announced for North-South Road Corridor Tranche 4The Road Department Fund has announced a selection procedure for reconstruction of about 21km road from Agarak to Vardanidzor and construction of about 11km road from Vardanidzor to tunnel exit in...
17:00 24/10/2022Apple Watch saves 12-year-old girl's lifeThe Apple Watch has been credited with being a lifesaver a number of times. Apart from stopping an occasional bullet, the Apple Watch has, on countless occasions made people wary of an underlying...
16:58 24/10/2022Temperatures to rise in ArmeniaRains are expected in some parts of Armenia on Monday, the Hydrometeorology and Monitoring Center reports.
16:02 24/10/2022Armenian-Russian University head slams university merger plansThe head of the Armenian-Russian University criticized the planned merger of three universities in the Armenian capital as an “absolutely absurd” decision.
16:37 22/10/2022No rain in sight for next few daysRains will continue in some parts of Armenia on Saturday and overnight Sunday, the Hydrometeorology and Monitoring Center reports.
14:57 22/10/2022Russia reports 9,348 new Covid cases, 90 deathsRussia registered 9,348 new COVID-19 cases in the past 24 hours, taking the nationwide tally to 21,364,263, Xinhua reported on Saturday, citing the official monitoring and response center.
11:25 22/10/2022Small plane crashes into New Hampshire apartment blockA single-engine plane crashed into a barn next to a New Hampshire apartment building, killing everyone on board, Daily Mail reported.
11:05 21/10/2022Biden gets 'lost on stage' at Pittsburgh rallyPresident Joe Biden seemed to struggle getting off stage at a rally in Pittsburgh - just a month after a similar gaffe following a United Nations speech, Daily Mail reports.
16:56 20/10/2022Viva-MTS makes special offer for '+Social'Now “+Social” service can be activated for AMD 400 instead of AMD 800 before, Viva-MTS reports. Owing to “+Social” service, the most popular applications “Facebook”, “Messenger”, “Instagram”,...