15:35 26/11/2025Կաթողիկոսի անվան զեղչումը հակականոնական է և կարող է հանգեցնել հերձվածի. Եպիսկոպոսաց և թեմակալ առաջնորդների ժողովՆ․Ս․Օ․Տ․Տ․ Գարեգին Երկրորդ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի նախագահությամբ 2025 թ. նոյեմբերի 25-ին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում գումարվեց հայաստանյան եպիսկոպոսների և թեմակալ առաջնորդների ժողով։ Ժողովին...
15:17 26/11/2025Թ. Մոնտերոն, որ մեղադրվում էր հղիությունը կեղծելու և տիկնիկին հուղարկավորելու համար, արդարացվել էԹահիրա Էդիլկա Մոնտերոն, որ մեղադրվում էր իր հղիությունը կեղծելու և ներկված տիկնիկի համար կեղծ հուղարկավորություն կազմակերպելու համար, արդարացվել է։ Այս մասին գրում է Mirror պարբերականը։ Աղբյուրը...
11:30 26/11/2025Դիլիջանի հրդեհները մոտեցել են «Լեռնային Արմենիա» հյուրանոցինՆոյեմբերի 26-ի՝ ժամը 10։30-ի դրությամբ, Տավուշի մարզի Դիլիջան «Կազաչի» հատվածում բռնկված հրդեհը մեկուսացվել է, մյուս հատվածներում՝ Նավուր բնակավայրի մոտակայքում, Դիլիջանի ոլորաններին հարակից անտառում...
10:00 26/11/2025Կարեն Վարդանյանը երաժշտական 17 նոր գործիք է նվիրել Հայաստանի ազգային Ֆիլհարմոնիկ նվագախմբինՀայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը 100 տարեկան է: Հոբելյանական տարվա առթիվ բարերար Կարեն Վարդանյանը նվագախմբին նվիրել է գերմանական, շվեյցարական, ֆրանսիական, անգլիական հայտնի ընկերությունների...
09:58 26/11/2025Հաճախ կրկնվող խոզանների այրման դեպքերն ու դրանց հնարավոր բացասական հետևանքները սպառնալիքներ են ստեղծում շրջակա միջավայրի համար. ՆԳՆ հորդորըՎերջին շրջանում հաճախ կրկնվող խոզանների այրման դեպքերն ու դրանց հնարավոր բացասական հետևանքները լուրջ սպառնալիքներ են ստեղծում շրջակա միջավայրի համար։ Այս մասին նշում են ՆԳՆ-ից ու հորդորում խստորեն...
09:58 26/11/2025Երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն՝ Բաղրամյան պողոտայումՄայրաքաղաքում տրանսպորտային հոսքերի անցանելիությունն ավելացնելու նպատակով ս.թ. նոյեմբերի 26-ից կկատարվի երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն: Մասնավորապես՝ Բաղրամյան պողոտայում` Բաղրամյան պողոտա –...
09:24 26/11/2025Ի՞նչ է կատարվում Դիլիջանի անտառներում«Այն չափազանցված իրավիճակը, որ ներկայացվում, չկա»,-ուշ երեկոյան նման հայտարարություն է արել Դիլիջանի ՔՊ-ական համայնքապետ Դավիթ Սարգսյանը՝ անտառներում բռնկված հրդեհի մասին։ Համայնքապետարանը հայտնել է,...
09:05 26/11/2025Ճամբարակ-Թթուջուր հատվածում բռնկված հրդեհի օջախներից 2-ը մարվել ենՃամբարակ-Թթուջուր հատվածում բռնկված հրդեհի օջախներից 2-ը հրշեջ-փրկարարների օպերատիվ գործողությունների արդյունքում մարվել է, մյուս օջախներում հրդեհը մեկուսացվել է։ Այս մասին հայտնում է ՆԳՆ փրկարար...
08:59 26/11/2025Այսօր բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 26-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
22:45 25/11/2025Սպաներին բնակարան հատկացնելու ծրագիրն այլևս չի գործում. Սուրեն ՊապիկյանԶՈւ կրկին վերադառնալն է և հնարավորություն ունենալ օգտվել զինծառայողներին հիպոտեկային արտոնյալ ծրագրից
21:32 25/11/2025Այրվում են Դիլիջան ազգային պարկի անտառները. քննարկվում է նաև դիտավորությամբ հրկիզելու վարկածը. ԴանիելյանՀրդեհը բռնկվել և տարածվում է միանգամից 4 օջախով
20:17 25/11/2025Պատրաստված սպա, գաղափարական հրամանատար և հայրենիքի նվիրյալ․․․․ ԱբրահամյանԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է․ «Այսօր Արցախի հերոս Դավիթ Առուշանյանի երկնային ծնունդն է: Բազմաթիվ քաղաքացիներ, ովքեր գիտակցում են Դավիթի և Եռաբլուրի դերն ու նշանակությունը մեր...
18:25 25/11/2025«Ասելիք չունեմ»․ Եպիսկոպոսաց ժողովից դուրս եկող սրբազանները չեն պատասխանում լրագրողների հարցերինՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ընթանում է եպիսկոպոսաց ժողովը։ Արդեն երկու սրբազան դուր եկավ ժողովից, սակայն հրաժարվեցին պատասխանել լրագրողների հարցերին։ Առաջինը դուրս եկավ Արտակ Եպիսկոպոսը, որը լուռ...
17:34 25/11/2025Վարդենիսի շատ հասցեներում մեկ օր ջուր չի լինի«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ վթարի վերացման աշխատանքներով պայմանավորված, ս.թ.
17:11 25/11/2025Բացարձակ բարձիթողի, չկարգավորվող վիճակ է, որի զոհը բոլորս ենք. Քրիստինա ՎարդանյանՍտացվում է, որ մենք ինքներս ստեղծել ենք մի իրավիճակ, որ մնացել ենք պատանդ տարիներ շարունակ այս իրկանացվող գործողություններին
16:44 25/11/2025Եկեղեցին երբեք չի պառակտվում. Ասողիկ աբեղա Կարապետյան«Եկեղեցին երբեք չի պառակտվում»,- լրագրողներին ասաց Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի միաբան Ասողիկ աբեղա Կարապետյանը՝ պատասխանելով հարցին, արդյո՞ք եկեղեում պառակտվում կա։ Հայր Սուրբը նշեց, որ միշտ կուռ է...
16:19 25/11/2025Ես համամիտ չեմ, որ որևէ հոգևորական, այդ թվում Բագրատ Սրբազանը, մտնի քաղաքականության մեջ. Աբրահամ եպիսկոպոս Մկրտչյան«Հուսամ՝ նման լարում, ծայրահեղ վիճակ չի լինի, դա կլինի լավագույնը»,- Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում եպիսկոպոսաց ժողովից առաջ լրագրողների հետ զրույցում ասաց Վայոց Ձորի թեմի Առաջնորդ Տ.
15:57 25/11/2025Վարչապետը, ինչպես բոլոր հայերը, իրավունք ունեն ներկա լինել պատարագին, որևէ արտառոց բան չեմ տեսնում. Վայոց Ձորի թեմի առաջնորդՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում հրավիրվել է եպիսկոպոսաց ժողով։ Վայոց Ձորի թեմի առաջնորդ Տ. Աբրահամ եպիսկոպոս Մկրտչյանն ասաց, որ օրակարգը չի ստացել, հրավիրվել է ժողով հարցերը քննելու համար։ Սրբազանը նշեց,...
15:00 25/11/2025Այս պայքարում ինձ համար ամենացավոտը Եկեղեցու ներսում սնված և հասակ առած անձանց շփոթությունն է, Դուք նմանվել եք առաջին կրակված փամփուշտից փախչող վախկոտների. Հայր Մաղաքիա«Վերջին շրջանում Հայաստանում ներքին կյանքն ալեկոծված է, չարն իր սերմերն է դրել ոմանց սրտերում և պայքարի է մղում Հայ Առաքելական Սուրբ եկեղեցու դեմ՝ թիրախավորելով ամբողջ նվիրապետական համակարգը»,- նշում...
14:59 25/11/2025Ո՞վ է ի վերջո հրկիզել Նուբարաշենի աղբավայրըՇրջակա միջավայրի կամ մարդու կյանքի կամ առողջության համար վտանգ ներկայացնող քիմիական կամ կենսաբանական նյութը կամ թափոնը, կենսաբանական ազդանյութը, ազդակը կամ թունավոր նյութն օգտագործելու, պահպանելու, տեղափոխելու, ոչնչացնելու կամ դրանց հետ վարվելու անվտանգության այլ կանոնն իրավասու անձի կողմից խախտելը...պատժվում է ազատազրկմամբ` չորսից ութ տարի ժամկետով

18:11 25/09/2024«Единственная королева вашего дома навечно останется облаченной в черное»: Берта год назад потеряла отца, братьев и мужа при взрыве в АрцахеСегодня исполнился год со дня взрыва на топливном складе недалеко от трассы Степанакерт-Аскеран. Все еще неизвестной остается судьба 22 человек. «Прошел год после жестокого взрыва в Арцахе – год,...
17:43 25/09/2024В Армении похолодает на 3-5 градусовВ Ереване днем 25 сентября, 26-30 сентября прогнозируется погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении. Погода без...
17:14 25/09/2024Теннисистка Элина Аванесян вышла во второй круг турнира в ПекинеТеннисистка Элина Аванесян, представляющая Армению, в первом круге турнира в Пекине обыграла американку Эмину Бектас со счетом 6:2, 7:5.
14:19 25/09/2024Кристина Орбакайте отказалась выходить на сцену в Дубае с Авраамом РуссоПевица Кристина Орбакайте отказалась выступать с артистом Авраамом Руссо, который после начала войны в Украине остался жить в Москве.
14:11 25/09/2024Широкомасштабная модернизация в сети Team Telecom ArmeniaTeam Telecom Armenia объявляет о проведении самой масштабной в истории компании модернизации сетевой инфраструктуры и программного обеспечения.
12:55 25/09/2024В Ереване – одни из самых высоких в СНГ цен на аренду жильяМосква заняла первое место в рейтинге городов России, где цены на съемное жилье за год поднялись больше всего.
12:01 25/09/2024Ураган «Хелен» надвигается на Кубу: туристов предупредили об опасности25-26 сентября в западных провинциях острова Куба ожидаются проливные дожди и сильные грозы с возможными подтоплениями, передает МИР 24.
17:58 24/09/2024В воинском пантеоне «Ераблур» состоялась церемония освящения фундамента мемориала «Зов Арцаха»В воинском пантеоне «Ераблур» в Ереване 24 сентября состоялась церемония освящения фундамента мемориала «Зов Арцаха».
17:49 24/09/2024Мерил Стрип: Сегодня в Афганистане у кошки больше прав, чем у женщиныПоложение женщин в Афганистане не сравнимо ни с чем. Нигде в мире нет таких ограничений, какие талибы наложили на жительниц страны. Об этом на мероприятии высокого уровня по Афганистану в...
17:43 24/09/2024Папайя в США скукожилась и поменяла вкус из-за засухиЗасуха в США стала причиной изменения вкуса популярного у населения фрукта – папайи, она стала горчить, передает МИР 24.
17:38 24/09/2024Кристина Варданян: Год назад мэр Еревана и премьер били тревогу о качестве воздуха, что изменилось?Во время последнего совещания в мэрии Еревана мэр армянской столицы Тигран Авинян заявил: «Проблема заключается в том, что два государственных органа – мэрия и ГНКО «Центр гидрометеорологии и...
17:05 24/09/2024В Ереване столкнулись «Гелики» из свадебного кортежаСегодня, 24 сентября, в Ереване произошла цепная авария с участием автомобилей марки «Mercedes G 500».
16:49 24/09/2024Архиепископ Баграт Галстанян: Со 2 октября мы вступим в новую фазу борьбы, которую я назвал периодом победы и света«Со 2 октября мы вступим в новую фазу борьбы, которую я назвал периодом победы и света. Периодом достигнутой победой света и достигнутой светом победы, который станет предвестником нашей упорной,...
16:17 24/09/2024«Яндекс.Такси» в Грузии оштрафовали за «передачу персональных данных» в РоссиюВ Грузии оштрафовали партнера «Яндекс.Такси» – Ridetech Georgia за передачу данных в Россию, сообщила служба по защите персональных данных (PDPS) Грузии в Facebook.
16:10 24/09/2024Ураган «Джон» достиг Мексики: власти эвакуировали 3 тыс. человекУраган «Джон» ударил по южным прибрежным районам Мексики, куда принес сильные ливни и ветер, сообщает Интерфакс со ссылкой на Associated Press.
16:05 24/09/2024Караульные кинологические расчеты ЮВО в Армении провели тренировки со служебными собакамиКараульные кинологические расчеты Южного военного округа (ЮВО) в Армении провели занятия со служебными собаками на специальном учебно-тренировочном комплексе Гюмрийского гарнизона.
15:16 24/09/2024Анна Акопян по приглашению Елены Зеленской побывала на саммитеНикол Пашинян вместе с супругой Анной Акопян 22-27 сентября с рабочим визитом отбыл в Соединенные Штаты Америки.
14:58 24/09/2024Синоптики рассказали, когда в Армении прекратятся дождиВ Ереване днем 24 сентября возможны кратковременные дожди и грозы, во время грозы – усиление ветра, с порывами до 15-18 м/с.
14:50 24/09/2024Число жертв бомбардировок Израиля на юге Ливана достигло 558, включая 50 детейЧисло погибших в результате израильских авиаударов по поселениям на юге и востоке Ливана в понедельник возросло до 558, включая 50 детей, заявил журналистам министр здравоохранения при временном...
12:12 24/09/2024Ночью на проспекте Комитаса в Ереване загорелись 3 автомобиляСигнал о возгорании машин на улице Врацакан в Ереване поступил 24 сентября в 00:53 в Национальный центр управления в кризисных ситуациях.