18:09 19/11/2025Վրաստանում գործազրկության մակարդակը 13.3 տոկոս էՎրաստանի ազգային վիճակագրական ծառայության (Geostat) տվյալներով՝ 2025 թվականի երրորդ եռամսյակում Վրաստանում գործազրկության մակարդակը նախորդ տարվա համապատասխան ժամանակահատվածի համեմատ նվազել է 0.5...
16:28 19/11/2025Լինդա, ես այլևս չեմ կարողանում քայլել, ոտքերս շատ են ցավում. Բաքվի բանտում գտնվող Վիգեն Էուլջեքյանը խնդրել է կնոջն օգնել իրեն«Ազատությունն» է զրուցել լիբանանահայ Վիգեն Էուլջեքյանի կնոջ հետ
15:53 19/11/2025«Ամո՜թ, ամո՜թ». Վեդու ավագանին դրական եզրակացություն տվեց Կարմիր սարում բաց հանքի բացմանըհարված է հասցվում ՀՀ գյուղատնտեսական ապրանքներին՝ Թուրքիայի հետ սահմանի բացման ֆոնին
15:32 19/11/2025Գարեգին Երկրորդը հորդորել է քահանաներին հոգևոր կոչման բարձր գիտակցությամբ իրենց ծառայությունը բերել ազգի զավակներին, նրանց համախմբված պահել Եկեղեցու կամարների ներքոԱյսօր Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը հանդիպել է Գուգարաց թեմի հոգևոր սպասավորների հետ՝ ուղեկցությամբ թեմակալ առաջնորդ Գերաշնորհ Տ․ Հովնան եպիսկոպոս...
14:17 19/11/2025Հաստատվել է նույնականացման քարտի նոր արտաքին տեսքն ու անվտանգային բաղադրիչները.ՆԳՆՆերքին գործերի նախարարությունը մասնավոր գործընկերոջ հետ համատեղ գործադրում է առավելագույն ջանք խոստացված ժամկետում՝ 2026 թվականի երկրորդ կիսամյակում, կենսաչափական փաստաթղթերի արտադրությունը սկսելու համար
14:03 19/11/2025Ի՞նչ տեսակետ ունի եկեղեցին արհեստական բանականության վերաբերյալ«Հայոց եկեղեցին դեռևս պաշտոնական կարծիք չի արտահայտնել արհեստական բանականության վերաբերյալ»,- ասում է Զաքարիա Ծայրագույն վարդապետ Բաղումյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ի՞նչ տեսակետ ունի եկեղեցին...
13:21 19/11/2025Սիգ ձկնատեսակի դրույքաչափը 3 անգամ ավելացել է, արդյո՞ք դա կբերի շուկայական գնի բարձրացման«Սիգի բնօգտագործման վճարների դրույքաչափերը բարձրացել են։ Նպատակն է՝ ռեսուրսների արժևորումը»,- ասուլիսում ասաց շրջակա միջավայրի նախարարության Ռազմավարական քաղաքականության վարչության պետ Լուսինե...
12:28 19/11/2025Լոռիում, Տավուշում և Սյունիքում ջերմաստիճանը կբարձրանաՆոյեմբերի 19-24-ը Երևանում նոյեմբերի 19-ի ցերեկը, 20-24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում նոյեմբերի 19-ի ցերեկը, 20-24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, լուսադեմին...
11:10 19/11/2025Օտարալեզու ֆիլմերը Հայաստանի բոլոր կինոթատրոններում մեծ էկրանին կցուցադրվեն հայերեն ենթագրերով«Կինեմատոգրաֆիայի մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն՝ օտարալեզու ֆիլմերը Հայաստանի բոլոր կինոթատրոններում մեծ էկրանին կցուցադրվեն հայերեն ենթագրերով` ապահովելով ավելի լայն լսարանի ներգրավվածություն և...
10:53 19/11/2025Գավառում գյուղմթերքով բարձված «Ford Transit»-ը կողաշրջվել էԱյսօր ավտովթար է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում: Ժամը 09:00-ի սահմաններում Սևան-Մարտունի-Գետափ ավտոճանապարհի 37 կմ հատվածում, դեռևս անհայտ հանգամանքներում, Գեղարքունիքի մարզի բնակիչ 45-ամյա Կամո...
08:47 19/11/2025Նոյեմբերի 19-ին բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 19-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
22:12 18/11/2025Բախվել են «Nissan Rogue»-ը և «Opel Zafira»-ն, վերջինը այնուհետև վրաերթի է ենթարկել հետիոտնինՎրաերթի ենթարկվածը օպերատիվորեն ժամանած շտապօգնության բժիշկների կողմից նախ տեղում առաջին բուժօգնություն է ստացել, ապա տեղափոխվել է «Հերացի թիվ 1» համալսարանական հիվանդանոց
21:32 18/11/2025Հարավային Կորեայի սրճարաններից մեկում թութակին բռնել են սուրճ գողանալիսԵթե տերը չհայտնվի, թութակը կհանձնվի Էկոլոգիայի ազգային ինստիտուտի մասնագիտացված կենդանիների խնամքի կենտրոնին
20:53 18/11/2025Որքան փորձում եմ մտնել ու տեղավորվել օրվա տրամաբանության մեջ, չի ստացվում. Սենոր ՀասրաթյանԱրցախի Հանրապետության Պաշտպանության բանակի պահեստազորի գնդապետ Սենոր Հասրաթյանը գրում է․ «ԱՆՀԱՍՑԵ ՈՒՂԵՐՁ Որքան փորձում եմ մտնել ու տեղավորվել օրվա տրամաբանության մեջ, չի ստացվում...
20:43 18/11/2025«Շերեմետևո» օդանավակայանում ժամանակավոր սահմանափակումները հանվել են«Ռոսավիացիա»-ն հայտնել է, որ «Շերեմետևո» օդանավակայանում ժամանակավոր սահմանափակումները հանվել են: Այս մասին գրում է INTERFAX-ը՝ հղում անելով «Ռոսավիացիայի» մամուլի քարտուղար Արտյոմ Կորենյակոն։ Ավելի...
16:59 18/11/2025ՀԷՑ-ի լիցենզիայի զրկմամբ՝ վերջինիս ֆինանսական և դրամական հոսքերի կայունությունը չի խաթարվել. ՀԾԿՀՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է. «Հաշվի առնելով «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ-ի հետագա գործունեության կայունությանն առնչվող՝...
16:51 18/11/2025Ինչու են հայկական լրատվական կայքերը օգտվում Cloudflare-ից«Ժամանակին, քանի որ մեր լրատվական կայքերն անընդհատ հարձակումների էին ենթարկվում, մտցվել են DDoS պաշտպանություն ապահովող ծառայության տակ՝ Cloudflare»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց տեղեկատվական...
16:21 18/11/2025Cloudflare-ի խնդիրների պատճառով աշխարհում խափանված է շատ կայքերի աշխատանքը. Ընկերությունում հետաքննում են առաջացած խնդիրըCloudflare-ի անջատումների հետևանքով աշխարհի տարբեր հատվածներում խափանումներով են գործում կայքերը, սոցիալական ցանցերը։ Հայտնի Independent պարբերականը գրում է, որ խնդրի պատճառով չեն գործում նաև X-ը՝...
15:48 18/11/2025Ինչո՞ւ խափանվեց հայկական լրավական կայքերի աշխատանքըԻնչո՞ւ խափանվեց հայկական լրավական կայքերի աշխատանքը Հայական լրատվական կայքերի աշխատանքը քիչ առաջ մի քանի րոպեով խափանվել էր։ Մասնագետների փոխանցմամբ, նախնական տվյալներով խնդիրը պայմանավորված է...
15:22 18/11/2025Սյունիքում նոյեմբերի 23-ի ցերեկը կգրանցվի +23 աստիճան տաքությունԵրևանում նոյեմբերի 18-ի ցերեկը, 19-23-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում նոյեմբերի 18-ի ցերեկը, 19-23-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, լուսադեմին Արարատյան դաշտում սպասվում է...

12:06 07/09/2024В Ереване сегодня вечером прогнозируются кратковременные дожди и грозыВ Ереване 7 и 10 сентября в вечерние часы и ночью 8 сентября прогнозируются кратковременные дожди и грозы, во время ожидается усиление ветра с порывами до 17-20 м/с.
11:54 07/09/2024Праздники Армянской церкви: 7 сентября в календареСегодня, 7 сентября, Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти 318 Патриархов Первого Вселенского Собора в Никее, напоминает Qahana.am.
17:41 06/09/2024Принц Гарри назвал условие возвращения в королевскую семьюМладший сын Карла III принц Гарри согласится помогать семье только после того, как перед ним извинится его брат Уильям, передает МИР 24.
17:18 06/09/2024Гагик Суренян – о начавшихся в Армении дождях: «Это еще не наступление осени»«С завтрашнего дня в Армении вновь потеплеет, это еще не наступление осени», – так отреагировал на недовольство пользователей армянского сегмента соцсетей в связи с начавшимися сегодня осадками...
17:03 06/09/2024Огромные крокодилы захватили город в Индии из-за разлива рекиВ Индии огромные крокодилы захватили город Вадодара в штате Гуджарат из-за разлива реки Вишвамитри. Об этом пишет Лента.Ру со ссылкой на The Hindu. Проливные дожди в регионе в конце августа привели к...
16:04 06/09/2024Учреждение под угрозой: акция сотрудников Института химии в ЕреванеСотрудники Научно-технологического центра органической и фармацевтической химии НАН Армении вышли сегодня на акцию, требуя прекратить незаконное строительство.
15:22 06/09/20246 сентября – День рыжихОдной из дат, предлагаемых в интернет-пространстве для празднования Дня рыжих, является 6 сентября. Связано это с тем, что до сих пор существуют расхождения во взглядах на то, когда его отмечать....
15:14 06/09/2024На территории Армении прогнозируются кратковременные дожди и грозыВ Ереване 6 сентября после полудня, 7 и 10 сентября в вечерние часы и ночью 8 сентября прогнозируются кратковременные дожди и грозы, во время ожидается усиление ветра с порывами до 17-20 м/с.
13:59 06/09/2024Европейские климатологи объявили лето 2024 года самым жарким в историиУже в июне Европа столкнулась с экстремальными погодными условиями и опасными для здоровья людей периодами жары, причем некоторые группы населения подвергаются большему риску, чем другие, пишет...
12:27 06/09/2024Север Италии затопило: несколько рек вышли из береговСевер Италии затопило. Из-за сильных ливней несколько рек вышли из берегов. На дороги сошли оползни, сообщает «МИР 24». Недалеко от Турина под напором воды рухнули два моста. Жители местных поселений...
12:05 06/09/2024Дети французского актера Алена Делона получили завещание отцаДети скончавшегося в августе французского актера Алена Делона получили завещание отца. Об этом сообщает газета Figaro. Завещание было отправлено заказным письмом из Швейцарии старшему сыну Антони,...
12:02 06/09/2024Telegram обновил политику после задержания Дурова: появилась функция жалоб на сообщения в частных чатахМессенджер Telegram обновил политику. Нововведения позволят пользователям сообщать модераторам о "незаконном контенте" в частных группах, указано в разделе часто задаваемых вопросов (FAQ) на сайте...
16:26 05/09/2024Пожар произошел на тяговой подстанции ЮКЖДЗАО «Электрические сети Армении» (ЭСА) сообщают: «Сегодня, в 14:06, из-за пожара на тяговой подстанции 110 кВ, принадлежащей ЗАО «Южно-кавказская железная дорога», была отключена воздушная линия 110...
15:19 05/09/2024Летчики армейской авиации военной базы ЮВО в Армении выполнили учебно-тренировочные полетыЭкипажи многоцелевых истребителей МиГ-29 оперативно-тактической авиации военной базы Южного военного округа (ЮВО) в Республике Армения приняли участие в учебно-тренировочных полетах, в рамках которых...
15:13 05/09/2024Сотрудница зоопарка в Китае спасла белого голубя из клюва пеликанаГолубь в китайском зоопарке будет теперь отмечать второй день рождения. Ведь его спасли, буквально вытащив из клюва пеликана, сообщает «МИР 24». Птица случайно залетела к нему в вольер, а пеликан...
15:06 05/09/2024Гонконг: из-за приближения супертайфуна «Яги» отменено около 40 авиарейсовПо меньшей мере 38 авиарейсов отменены в Гонконге из-за приближения супертайфуна «Яги», передает «МИР 24».
11:20 05/09/2024Нигер: старинную мечеть из глины и соломы смыло дождемНа востоке Нигера в результате проливных дождей разрушилась одна из самых старых в стране мечетей, построенная из смеси глины и соломы, передает МИР 24.
11:06 05/09/2024Армянская церковь 5 сентября отмечает День памяти Св. Иоанна Крестителя и Иова ПраведногоСегодня, 5 сентября, Армянская церковь отмечает День памяти Св. Иоанна Крестителя и Иова Праведного, пишет Qahana.am. Иоанн Креститель, Предтеча или «посланец» Христа, образует связующее звено между...