12:07 17/11/2025Պարզվեց՝ հազարից ավել համախոհներ ունեցանք, և դա պարտավորեցնում է շարունակել պայքարը՝ հանուն հային հայ պահող արժեքների. Խաչիկ Մանուկյան«Այսուհետ ավելի շատ սեր ու նվիրում պիտի փոխանցեմ ձեզ և առավել ամուր կանգնեմ ձեր կողքին։
10:24 17/11/2025Նախորդ շաբաթ տոմսային համակարգի վավերացումները նվազելե են 23. 816-ով. Սարգիս ՄանուկյանԸնդամեը եղել է 2 մլն 776778. Վավերացում
10:13 17/11/2025Հայաստանի տարածք են ներթափանցում տաք օդային հոսանքներ. ՍուրենյանՎերջին երկու օրերին Հայաստանը գտնվում էր Միջերկրական ծովից ներթափանցած ցիկլոնի ազդեցության գոտում, ինչի արդյունքում առանձին հատվածներում դիտվել են կարճատև անձրևներ։ «Հիդրոօդերևութաբանության և...
10:08 17/11/2025Ողբերգական վթարի զոհի կտրվшծ nտքերը պարեկները հայտնաբերել են տարբեր հատվածներումԴեպքի վայրում հավաքված մի քանի քաղաքացիներ նշում էին, որ վրաերթի ենթարկվածն աշխատում էր վրաերթի հարևանությամբ գործող «Ֆուդ կորտ» սննդի կետում
09:00 17/11/2025Նոյեմբերի 17-ի հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 17-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
21:39 16/11/2025Աբովյան քաղաքի տներից մեկում հայտնաբերվել է 5 ամսական տղայի մարմինԱրտաքին զննությամբ՝ դիակի վրա բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել
14:08 16/11/2025Վալոդյա Գրիգորյանն այսօր կդառնար 42 տարեկանՔո ծննդյան օրը Դու նաև ստեղծեցիր ընտանիք, և այսօր քո 42-րդ ամյակի հետ լրացավ նաև մեր ընտանիքի 23-րդ տարին։
13:28 16/11/2025Ինչ եղանակ է սպասվում առաջիկա օրերինԵրևանում նոյեմբերի 16-ի ցերեկը, 17-ի գիշերը և առավոտյան սպասվում է կարճատև անձրև։ Նոյեմբերի 17-ի ցերեկը, 18-21-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում նոյեմբերի 16-ի ցերեկը, 17-ի...
09:35 16/11/2025Գարեգին Երկրորդ. Ընտրությունը կատարեցինք աղոթքով՝ հայցելով, որ արդար ընթացք ունենաՎաղարշապատի 14/46 տեղամասում իր ընտրությունը կատարեց Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդը, Արշակ Սրբազանը, նաև այլ հոգևորականները։ Քվերակությունից հետո Գարեգին Երկրորդն ասաց.
09:11 16/11/2025«Հայաքվե»-ն արձանագրել է բաց քվեարկության դեպք Վաղարշապատի 14/47 տեղամասում«Հայաքվե» դիտորդական առաքելությունը արձանագրել է բաց քվեարկության դեպք Վաղարշապատի 14/47 տեղամասում։ Մեկ այլ խախտում էլ է արձանագրել «Հայաքվեն».
22:28 15/11/2025Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունել է «Աղոթքի նախաճաշ» նախաձեռնության մասնակիցներինՆոյեմբերի 15-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ընդունեց «Աղոթքի նախաճաշ» նախաձեռնության առիթով Հայաստան ժամանած օտարերկրյա մի...
22:18 15/11/2025Առաջիկայում կորոշեմ՝ իրավական որ ձևաչափով հանդես կգամ. ոչինչ, իհարկե, անպատասխան չի մնալու. Սաթիկ ՍեյրանյանԺուռնալիստների միության նախագահ Սաթիկ Սեյրանյանն արձագանքել է այսօր ողջ օրվա ընթացքում իրեն ուղղված քննադատություններին, թիրախավորումներին, սպառնալիքներին։ Դրանք սկսեցին այն բանից հետո, երբ...
21:44 15/11/2025«Իմնեմնիմին» շարունակելու է մնալ եթերում․ ՄելիքյանԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը տեղեկացնում է, որ «Իմնեմնիմին» շարունակելու է մնալ եթերում։ «Լրատվամիջոցից ողջ տեխնիկան առգրավող ճղճիմ ռեժիմի համար վատ լուր ունենք.
21:30 15/11/2025Իտալիայի Ջենովա քաղաքում աղետ է տեղի ունեցելԱյսօր Իտալիայի Ջենովա քաղաքում աղետ է տեղի ունեցել։ Այս մասին իր էջում հայտնում է ՀՀ ՇՄՆ Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն ՊՈԱԿ-ի տնօրոն Լևոն Ազիզյանը։ Հորդառատ անձրևների պատճառով տեղական...
21:04 15/11/2025Խոշոր վթար Ոսկեվազի խաչմերուկում. կա 10 վիրավորԱյսօր՝ նոյեմբերի 15-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում։ Ժամը 19։15-ի սահմաններում Ոսկեվազ և Ագարակ գյուղերի խաչմերուկում բախվել են մարդատար ավտոբուսը, «Infiniti» մակնիշի և «Լադա»...
20:35 15/11/2025Մեր տարածաշրջանի համար օդի ջերմաստիճանը նոյեմբերի 17-24-ը կանխատեսվում է նորմայից բարձր 1-3 աստիճանՀՀ ՇՄՆ Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն ՊՈԱԿ-ի տնօրոն Լևոն Ազիզյանը գրում է․ «Մեր տարածաշրջանի համար օդի ջերմաստիճանը նոյեմբերի 17-24-ը կանխատեսվում է նորմայից բարձր 1-3 աստիճան, իսկ...
19:59 15/11/2025Ծեծկռտուք՝ Երևանում․ վարորդը ուղեվարձը չվճարելու պատճառով վեճի ժամանակ հարվածել է ուղևորինՀոկտեմբերի 23-ին, վիճաբանություն և ծեծկռտուք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 00։30-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նարարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Մաշտոցի...
19:49 15/11/2025Բերդավան գյուղում տուն է այրվումՆոյեմբերի 15-ին, ժամը 15։38-ին Տավուշի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Բերդավան գյուղի 35-րդ փողոցի վերջնամասում այրվում է տուն։ Այս մասին նշված է...
19:42 15/11/2025Վաղարշապատում ընտրախախտումներ չկա՞ն․ բա մեր տանը հավելյալ 9 հոգու ո՞ւմ եք հաշվառել․ Խաչիկյան«Մայր Հայաստան» կուսակցության Վաղարշապատ խոշորացված համայնքի ավագանու արտահերթ ընտրություններին, որպես ավագանու թեկնածու Հարություն Խաչիկյանը գրում է․ «Ընտրախախտումներ չկա՞ն․ բա մեր տանը հավելյալ 9...
19:26 15/11/2025Նոյեմբերի 15-ից ձմեռային անվադողերով երթևեկելը պարտադիր պահանջ է․ ՀիշեցումՀՀ ՆԳՆ ոստիկանությունից հիշեցնում են, որ նոյեմբերի 15-ից ձմեռային անվադողերով երթևեկելը պարտադիր պահանջ է։ «Այսօրվանից առանց համապատասխան ձմեռային անվադողերի տրանսպորտային միջոցների շահագործումը...

11:44 03/09/2024Праздники Армянской церкви: 3 сентября в календареСегодня, 3 сентября, Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти Свв. Пророков Иезекиила, Иезера и Захарии – отца Св. Иоанна Крестителя, напоминает qahana.am. Пророчество является одним из...
11:37 03/09/2024И снова третье сентября: как зародился Шуфутинов деньШуфутинов день — шуточный праздник, который придумали пользователи Сети. История праздника началась в 2011 году, когда была опубликована фотография американского рэпера Рика Росса со строкой из...
17:40 02/09/2024Чудотворное Евангелие XII в. вынесут на поклонение верующим в монастырь Св. ШогакатЧудотворное Евангелие Сангибарана XII века, хранящееся в Ереванском институте древних рукописей Матенадаран, по благословению Католикоса Всех Армян Гарегина II будет вынесено в День памяти Св.
17:28 02/09/2024На севере Франции в результате сильного пожара обрушилась колокольня церкви Непорочного зачатияИз-за пожара обрушилась колокольня церкви Непорочного зачатия в коммуне Сен-Омер на севере Франции.Об этом сообщает радиостанция France Bleu Nord.
15:36 02/09/2024Военнослужащие ПВО и РЭБ военной базы ЮВО в Республике Армения провели совместную тренировкуЛичный состав подразделений противовоздушной обороны (ПВО) и радиоэлектронной борьбы (РЭБ) военной базы Южного военного округа (ЮВО) в Республике Армения провели совместную тренировку на высокогорном...
14:21 02/09/2024Израиль готовится к общенациональной забастовкеИзраиль готовится к общенациональной забастовке. Причиной стало недовольство действиями правительства и провал переговоров о спасении заложников, сообщает The Guardian. Как передает МИР 24, свою...
14:17 02/09/2024Католикос Гарегин II: Арцах – это не прошлое, это историческая родинаЕго Святейшество Верховный Патриарх и Католикос Всех Армян Гарегин Второй направил послание по случаю Дня независимости Республики Арцахё В послании, текст которого приводит пресс-канцелярия...
13:06 02/09/2024Эксперты назвали места для отдыха, которые не уступают Турции. Среди них АрменияРоссийским путешественникам более выгодные альтернативы отдыху в Турции назвали специалисты «Яндекс Путешествий», пишет runews24.ru.
12:23 02/09/2024Климатологи: около 45% суши в мире составляют регионы с нехваткой влагиБельгийские ученые-климатологи из Гентского университета совместно с коллегами из Великобритании и Швейцарии выяснили, что почти половина поверхности суши на Земле сегодня классифицируются как...
12:14 02/09/2024День независимости Республики Арцах – с мечтой о возвращении домойСегодня День независимости Арцаха. Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике) 33 года. 2 сентября 1991 года совместная сессия Нагорно-Карабахского областного и Шаумяновского районного Советов...
11:59 02/09/2024На территории Армении сохраняется пожароопасная ситуацияВ предгорьях Ширака, Арагацотна, Котайка, Вайоц Дзора, в Араратской долине, в долинах Сюника в ближайшие дни ожидается крайне пожароопасная ситуация.
17:01 31/08/2024В преддверии 1 сентября в Минздраве Армении дали несколько рекомендаций по защите от вирусов«Необходимо следовать советам и рекомендациям врачей и сделать все прививки от тех заболеваний, которые можно предотвратить с помощью вакцинации», – отмечают из Минздрава РА.
16:19 31/08/2024ДТП на дороге Мартуни-Варденис: есть пострадавшиеНа место происшествия выехал один боевой расчет пожарно-спасательного отряда спасательного областного управления СС МВД.
14:56 31/08/2024Температура воздуха в Армении повыситсяЦентр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении сообщает, что 1-3 сентября температура воздуха постепенно повысится на 2-4 градуса.
14:04 31/08/2024На российской военной базе в Армении проведено плановое техническое обслуживание авиационной техникиК выполнению мероприятий технического обслуживания авиатехники привлечено более 200 военнослужащих инженерно-технической службы соединения.
13:52 31/08/2024Архиепископ Баграт Галстанян 1 сентября посетит школу КиранцаБаграт Галстян отбудет в школу Киранца рано утром – 06:30 от северного въезда в Ереван.
12:39 31/08/2024В армянском селе Цовагюх произошел обвал крыши: есть пострадавшиеСпасательная служба сообщает, что произошел обвал близ одного из домов в селе Цовагюх (около 20 кв.м.)
12:22 31/08/2024Руки Анджелины Джоли на новых фото испугали фанатовКак бы там ни было, ни пугающие вены, ни якобы излишняя худоба не мешают Анджелине Джоли блистать на фестивале ярче всех звезд.
12:15 31/08/2024Полиция представила последствия ливня в ЕреванеСпасатели отбуксировали 55 транспортных средств.
11:53 31/08/2024СМИ: 5 человек пострадали в результате нападения на больницу в Стамбуле«В результате вооруженного нападения, совершенного неизвестным лицом или лицами в отделении неотложной помощи больницы, пять человек получили ранения», — говорится в публикации.