12:07 17/11/2025Պարզվեց՝ հազարից ավել համախոհներ ունեցանք, և դա պարտավորեցնում է շարունակել պայքարը՝ հանուն հային հայ պահող արժեքների. Խաչիկ Մանուկյան«Այսուհետ ավելի շատ սեր ու նվիրում պիտի փոխանցեմ ձեզ և առավել ամուր կանգնեմ ձեր կողքին։
10:24 17/11/2025Նախորդ շաբաթ տոմսային համակարգի վավերացումները նվազելե են 23. 816-ով. Սարգիս ՄանուկյանԸնդամեը եղել է 2 մլն 776778. Վավերացում
10:13 17/11/2025Հայաստանի տարածք են ներթափանցում տաք օդային հոսանքներ. ՍուրենյանՎերջին երկու օրերին Հայաստանը գտնվում էր Միջերկրական ծովից ներթափանցած ցիկլոնի ազդեցության գոտում, ինչի արդյունքում առանձին հատվածներում դիտվել են կարճատև անձրևներ։ «Հիդրոօդերևութաբանության և...
10:08 17/11/2025Ողբերգական վթարի զոհի կտրվшծ nտքերը պարեկները հայտնաբերել են տարբեր հատվածներումԴեպքի վայրում հավաքված մի քանի քաղաքացիներ նշում էին, որ վրաերթի ենթարկվածն աշխատում էր վրաերթի հարևանությամբ գործող «Ֆուդ կորտ» սննդի կետում
09:00 17/11/2025Նոյեմբերի 17-ի հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 17-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
21:39 16/11/2025Աբովյան քաղաքի տներից մեկում հայտնաբերվել է 5 ամսական տղայի մարմինԱրտաքին զննությամբ՝ դիակի վրա բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել
14:08 16/11/2025Վալոդյա Գրիգորյանն այսօր կդառնար 42 տարեկանՔո ծննդյան օրը Դու նաև ստեղծեցիր ընտանիք, և այսօր քո 42-րդ ամյակի հետ լրացավ նաև մեր ընտանիքի 23-րդ տարին։
13:28 16/11/2025Ինչ եղանակ է սպասվում առաջիկա օրերինԵրևանում նոյեմբերի 16-ի ցերեկը, 17-ի գիշերը և առավոտյան սպասվում է կարճատև անձրև։ Նոյեմբերի 17-ի ցերեկը, 18-21-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում նոյեմբերի 16-ի ցերեկը, 17-ի...
09:35 16/11/2025Գարեգին Երկրորդ. Ընտրությունը կատարեցինք աղոթքով՝ հայցելով, որ արդար ընթացք ունենաՎաղարշապատի 14/46 տեղամասում իր ընտրությունը կատարեց Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդը, Արշակ Սրբազանը, նաև այլ հոգևորականները։ Քվերակությունից հետո Գարեգին Երկրորդն ասաց.
09:11 16/11/2025«Հայաքվե»-ն արձանագրել է բաց քվեարկության դեպք Վաղարշապատի 14/47 տեղամասում«Հայաքվե» դիտորդական առաքելությունը արձանագրել է բաց քվեարկության դեպք Վաղարշապատի 14/47 տեղամասում։ Մեկ այլ խախտում էլ է արձանագրել «Հայաքվեն».
22:28 15/11/2025Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունել է «Աղոթքի նախաճաշ» նախաձեռնության մասնակիցներինՆոյեմբերի 15-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ընդունեց «Աղոթքի նախաճաշ» նախաձեռնության առիթով Հայաստան ժամանած օտարերկրյա մի...
22:18 15/11/2025Առաջիկայում կորոշեմ՝ իրավական որ ձևաչափով հանդես կգամ. ոչինչ, իհարկե, անպատասխան չի մնալու. Սաթիկ ՍեյրանյանԺուռնալիստների միության նախագահ Սաթիկ Սեյրանյանն արձագանքել է այսօր ողջ օրվա ընթացքում իրեն ուղղված քննադատություններին, թիրախավորումներին, սպառնալիքներին։ Դրանք սկսեցին այն բանից հետո, երբ...
21:44 15/11/2025«Իմնեմնիմին» շարունակելու է մնալ եթերում․ ՄելիքյանԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը տեղեկացնում է, որ «Իմնեմնիմին» շարունակելու է մնալ եթերում։ «Լրատվամիջոցից ողջ տեխնիկան առգրավող ճղճիմ ռեժիմի համար վատ լուր ունենք.
21:30 15/11/2025Իտալիայի Ջենովա քաղաքում աղետ է տեղի ունեցելԱյսօր Իտալիայի Ջենովա քաղաքում աղետ է տեղի ունեցել։ Այս մասին իր էջում հայտնում է ՀՀ ՇՄՆ Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն ՊՈԱԿ-ի տնօրոն Լևոն Ազիզյանը։ Հորդառատ անձրևների պատճառով տեղական...
21:04 15/11/2025Խոշոր վթար Ոսկեվազի խաչմերուկում. կա 10 վիրավորԱյսօր՝ նոյեմբերի 15-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում։ Ժամը 19։15-ի սահմաններում Ոսկեվազ և Ագարակ գյուղերի խաչմերուկում բախվել են մարդատար ավտոբուսը, «Infiniti» մակնիշի և «Լադա»...
20:35 15/11/2025Մեր տարածաշրջանի համար օդի ջերմաստիճանը նոյեմբերի 17-24-ը կանխատեսվում է նորմայից բարձր 1-3 աստիճանՀՀ ՇՄՆ Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն ՊՈԱԿ-ի տնօրոն Լևոն Ազիզյանը գրում է․ «Մեր տարածաշրջանի համար օդի ջերմաստիճանը նոյեմբերի 17-24-ը կանխատեսվում է նորմայից բարձր 1-3 աստիճան, իսկ...
19:59 15/11/2025Ծեծկռտուք՝ Երևանում․ վարորդը ուղեվարձը չվճարելու պատճառով վեճի ժամանակ հարվածել է ուղևորինՀոկտեմբերի 23-ին, վիճաբանություն և ծեծկռտուք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 00։30-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նարարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Մաշտոցի...
19:49 15/11/2025Բերդավան գյուղում տուն է այրվումՆոյեմբերի 15-ին, ժամը 15։38-ին Տավուշի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Բերդավան գյուղի 35-րդ փողոցի վերջնամասում այրվում է տուն։ Այս մասին նշված է...
19:42 15/11/2025Վաղարշապատում ընտրախախտումներ չկա՞ն․ բա մեր տանը հավելյալ 9 հոգու ո՞ւմ եք հաշվառել․ Խաչիկյան«Մայր Հայաստան» կուսակցության Վաղարշապատ խոշորացված համայնքի ավագանու արտահերթ ընտրություններին, որպես ավագանու թեկնածու Հարություն Խաչիկյանը գրում է․ «Ընտրախախտումներ չկա՞ն․ բա մեր տանը հավելյալ 9...
19:26 15/11/2025Նոյեմբերի 15-ից ձմեռային անվադողերով երթևեկելը պարտադիր պահանջ է․ ՀիշեցումՀՀ ՆԳՆ ոստիկանությունից հիշեցնում են, որ նոյեմբերի 15-ից ձմեռային անվադողերով երթևեկելը պարտադիր պահանջ է։ «Այսօրվանից առանց համապատասխան ձմեռային անվադողերի տրանսպորտային միջոցների շահագործումը...

11:15 31/08/2022Rescuers catch 5 snakes in Armenia in two daysEmployees of Armenia’s Ministry of Emergency Situations found and caught 5 snakes in the country from August 29 to 31, the ministry said.
11:00 31/08/2022Mikhail Gorbachev to be buried next to wife at Moscow cemeteryMikhail Gorbachev, the first and the last Soviet president, will be buried at Moscow’s Novo-Dyevitchiye cemetery, next to his wife, a source familiar with the wishes of the former president’s loved...
16:30 30/08/2022ICRC: Families in Armenia wait for answers about the fate of their loved ones30 August marks the International Day of the Disappeared aimed at raising awareness of governments, communities, media and public about the plight of people who went missing as a result of armed...
14:45 30/08/2022Newly built house in Armenian border village instead of shelled ruinsThe Parsyans from the border village of Nerkin Karmiraghbyur, Tavush Province, have faced the problem of not being able to build a decent home for 30 years.
11:45 30/08/2022Young man stabbed to death at London carnivalA 21-year-old man has died after being stabbed at Notting Hill Carnival in London, BBC News reports.
11:15 30/08/2022Twitter down for millions of usersTwitter has gone down for millions of web-based users as the social media platform crashed, The Independent reports.
16:08 29/08/2022Armenian church in Turkey to be restored, turned into arts centerArmenian St. Sarkis Church in the Menemen district of Turkey’s Izmir Province will be restored and turned into an arts center, Ermenihaber reports. Aydin Pehlivan, the caretaker mayor Menemen, said...
15:15 29/08/2022Two Air France pilots suspended after cockpit fightFisticuffs in the cockpit, leaving a leaky engine running while cruising over Africa -- Air France pilots are under scrutiny after recent incidents that have prompted French investigators to call for...
13:58 29/08/2022Parents of fallen soldiers to demand Pashinyan's arrestThe parents of Armenian soldiers killed in the 2020 war in Artsakh have unveiled their plans to hold a protest outside the Prosecutor General's Office on Tuesday.
12:54 29/08/2022Armenia records 2,124 new Covid cases in one weekArmenia confirmed 2,124 new coronavirus infections over the past one week, bringing the national tally to 434,398 as of 11 a.m.
12:22 29/08/2022Armenia's crisis management center records 330 emergencies in one weekFrom August 22 to 28, the National Center for Crisis Management of Armenia’s Ministry of Emergency Situations recorded a total of 676 cases, of which 330 were emergent.
10:23 24/08/2022Harut Sassounian. No Respect for the Living or the Dead In Armenia; Case in point: Vahakn DadrianI write this column with great sorrow and dismay. Vahakn Dadrian, the preeminent expert on the Armenian Genocide, died in upstate New York on August 2, 2019, at the age of 93. Born in Istanbul,...
18:08 22/08/2022There is no place better than ArmeniaAll the songs, thoughts, plans for the future in and about the motherland: campers know – there is no better place than Armenia.
17:00 06/08/2022Rain, thunderstorms expected in parts of ArmeniaRain and thunderstorms are expected in some parts of Armenia from 6 to 8 August, the Hydrometeorology and Monitoring Center reports, adding hailstorms are also possible.
15:55 06/08/2022Mahindra Scorpio-N sets new sales recordThe Mahindra Scorpio-N proved to be quite a hit in its home market in India, as the first 25,000 units were sold out in less than a minute, causing the website to crash and leaving many prospective...
14:34 06/08/2022Twelve dead, 31 injured in Croatia bus crashTwelve people have been killed after a bus carrying Polish tourists veered off a road in Croatia on Saturday, BBC News reported.
13:15 06/08/2022French mayor wants Mont Blanc climbers to pay €15,000 rescue and funeral depositClimbers attempting to reach the summit of Mont Blanc from a popular path in France will have to pay a €15,000 (£12,640) deposit to cover costs in case they need to be rescued, or worse, die, the...
12:45 06/08/2022Kim Kardashian and Pete Davidson split after 9 months togetherKim Kardashian and Pete Davidson have reportedly gone their separate ways, Vogue says. According to People, the pair split up after nine months of dating. Kardashian and Davidson were first linked...
11:15 06/08/2022Armenian Church commemorates 200 pontiffs of Ecumenical Council of EphesusThe Armenian Apostolic Church commemorates 200 pontiffs participating in the Ecumenical Council of Ephesus on Saturday, August 6, Qahana.am reports.