19:26 15/11/2025Նոյեմբերի 15-ից ձմեռային անվադողերով երթևեկելը պարտադիր պահանջ է․ ՀիշեցումՀՀ ՆԳՆ ոստիկանությունից հիշեցնում են, որ նոյեմբերի 15-ից ձմեռային անվադողերով երթևեկելը պարտադիր պահանջ է։ «Այսօրվանից առանց համապատասխան ձմեռային անվադողերի տրանսպորտային միջոցների շահագործումը...
19:12 15/11/2025Կիևում հանրահավաք է տեղի ունեցել՝ ընդդեմ Զելենսկու և կոռուպցիոն համակարգիՈւկրաինական Strana.ua հրատարակության փոխանցմամբ՝ Կիևի կենտրոնում կոռուպցիոն սկանդալի պատճառով Զելենսկու դեմ հանրահավաք է տեղի ունեցել։ «Այսօր Կիևի Մայդանում տեղի է ունեցել կոռուպցիայի և Զելենսկու...
18:43 15/11/2025Երկրաշարժ Գառնի գյուղից 6 կմ հյուսիս-արևելքՆոյեմբերի 15-ին` տեղական ժամանակով ժամը 18:02-ին (Գրինվիչի ժամանակով` ժամը 14։02-ին) ՀՀ ՆԳՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության...
18:34 15/11/2025Պատմական բարեփոխում՝ հպարտ քաղաքացիների հաշվին․ Պողոսյան«Առողջության իրավունք» հասարակական կազմակերպության նախագահ Անուշ Պողոսյանը գրում է․ «Պատմական բարեփոխում՝ հպարտ քաղաքացիների հաշվին ՀՀ–ում այսօր 65 և ավելի տարեկան քաղաքացիների թիվը մոտ 395 000 է։...
18:03 15/11/2025«Համշեն» փառատոնը նպատակ ունի ցուցադրել համշենահայերի մշակութային ավանդույթներն ու կենցաղը․ Արա ԱբրահամյանՀամշենի մշակույթի և կենսակերպի յոթերորդ ամենամյա փառատոնը տեղի ունեցավ Օչամչիրի շրջանի Արակիչ գյուղում։ «Մենք հավատարիմ ենք մեր ավանդույթներին։ Ձեզ սպասում են պարեր ու երգեր, համեղ ազգային...
15:56 15/11/2025Մահացել է ֆիզիկամաթեմատիկական գիտություների թեկնածու Վարազդատ ՎարդազարյանըԿյանքից հեռացել է ՀՊՄՀ Մաթեմատիկայի և նրա դասավանդման մեթոդիկայի ամբիոն դոցենտ, ֆիզիկամաթեմատիկական գիտություների թեկնածու Վարազդատ Վարդազարյանը: Գույժը հայտնում են Հայկական պետական մանկավարժական...
15:37 15/11/2025Ջերմաստիճանը նոյեմբերի 17-19-ը կբարձրանաԵրևանում նոյեմբերի 15-ի ցերեկը, 16-ին, 17-ի գիշերը և առավոտյան սպասվում է կարճատև անձրև։ Նոյեմբերի 17-ի ցերեկը, 18-20-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում նոյեմբերի 15-ի ցերեկը, 16-ին,...
15:12 15/11/2025Սևանա լճի հարակից տարածքում՝ Գրողների միության հանգստյան տան մոտ, հայտնաբերվել է կնոջ մարմինԱյսօր՝ նոյեմբերի 15-ին, առեղծվածային ու ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում։ Ժամը 13:30-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր...
13:40 15/11/2025ՃՏՊ Րաֆֆու և Սեբաստիայի փողոցների խաչմերուկումՊարզվել է, որ բախվել են «Toyota» և «Nissan» մակնիշների ավտոմեքենաները
12:52 15/11/2025Շիրակի մարզում «Mercedes»-ը բախվել է ճանապարհի երթևեկելի հատվածում հայտնված ոչխարի հոտինԲախման հետևանքով ոչխարներից 8-ը տեղում սատկել են, որոնց մեջ եղել են նաև մայրացու ոչխարներ
12:21 15/11/2025Ռուս տղամարդը և ուկրաինացի կինը Թուրքիայի վտանգավոր ճանապարհին ընկել են ժայռից։Զույգը շտապօգնության մեքենայով տեղափոխվել է հիվանդանոց. զբոսաշրջիկները կոտրել են ձեռքերն ու ոտքերը
11:56 15/11/2025Ինչ ուտել սթրեսը թեթևացնելու համար. ՍննդաբանՄարդ կարող է կառավարել նյարդային լարվածությունն ու անհանգստությունը ոչ միայն զբոսանքների և մեդիտացիայի միջոցով, այլև սննդակարգը կարգավորելով: kp.ru-ի հաղորդմամբ, սննդաբան Լյուդմիլա Դենիսենկոն թվարկել...
10:23 15/11/2025Աստծո խոսքը չի շղթայվում. Արագածոտնի թեմԱրդեն մեկ ամիս է, ինչ Արագածոտնի թեմի Առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Մկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանը հանիրավի գտնվում է անազատության մեջ։
08:36 15/11/2025Հոգևորականի համար ավելի մեծ երջանկություն չկա, քան նվիրվել ազգի զավակների կրթության, դաստիարակության գործին. Գարեգին ԵրկրորդՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Հայրապետական այցով Հնդկաստանում էր։ Նորին Սրբությունը հանդիպումներ է ունեցել Կալկաթայի Սուրբ Նազարեթ եկեղեցու հոգաբարձուների, Հայոց Մարդասիրական...
23:00 14/11/2025Գյումրիում 2-ամյա տղան իր ծննդյան օրը իրենց տան 3-րդ հարկի պատուհանագոգից անզգուշաբար վայր է ընկելԵրեխային Գյումրու շտապօգնության ավտոմեքենայով Երևանի «Մուրացան» հիվանդանոց տեղափոխվելուց հետո, շտապօգնությունը Գյումրի հետ վերադառնալիս վթարվել է
21:31 14/11/2025Հաղթանակ կամրջի տակ՝ Հրազդան գետում, հայտնաբերվել է երիտասարդ տղայի մшրմինՓրկարարները Հրազդան գետից դուրս են բերել մոտ 20-25 տարեկան տղամարդու դի
20:51 14/11/2025Կարգազանց քահանաները նպաստում են սրբապղծությանը․ Սամվել դպիր ԳրիգորյանՍամվել դպիր Գրիգորյանը գրում է․ «ՍՐԲԱՊՂԾՈւԹՅՈւՆ Այս նկարում ձախից Վարդան Հունանյանն է (կարգալույծ նախկին քահանա տ.Տարոն), ով Թալինի Ս.Աստվածածին եկեղեցու խորանից Ս.Հաղորդություն է տալիս: Քանի որ մեր...
19:29 14/11/2025Պահանջում ենք իրավապահ մարմիններից՝ զերծ մնալ ընտրողական մոտեցումից․ հայտարարությունԼրագրողական կազմակերպությունների համատեղ հայտարարություն են ներկայացրել AntiFake.am կայքի նկատմամբ իրականացված գործողությունների առնչությամբ, որում ասվում է․ «Երեկ՝ նոյեմբերի 13-ին, ԱԱԾ...
18:08 14/11/2025Խոշոր ավտովթար՝ Երևանում. 5 վիրավորներից 2-ը երեխաներ ենԱյսօր՝ նոյեմբերի 14-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 17:00-ի սահմաններում «Dodge» մակնիշի ավտոմեքենան Բագրատունյաց պողոտայում բախվել է Երևանյան լճի հարևանությամբ գտնվող «Երեքնուկ»...
14:41 14/11/20252027-ի հունվարի 1-ից կարգելվի բոլոր տեսակի պոլիէթիլենային պարկերի և տոպրակների օտարումըԱրգելվում է նաև պլաստիկից կամ փրփրապլաստից պատրաստված մեկանգամյա օգտագործման տարաների և սպասքի առկայությունը կամ օտարումը

16:45 04/08/2022Artsakh church leader visits wounded soldiers in hospitalPrimate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church, Bishop Vrtanes Abrahamyan visited the wounded soldiers in the central hospital of Stepanakert on Thursday.
13:05 04/08/2022Temperatures set to drop in ArmeniaRain and thunderstorms are expected in some parts of Armenia from 4 to 8 August, the Hydrometeorology and Monitoring Center reports.
16:45 03/08/2022Rain, thunderstorms expected in parts of ArmeniaRain and thunderstorms are expected in some parts of Armenia from 3 to 8 August, the Hydrometeorology and Monitoring Center reports.
15:57 03/08/2022Canadian candy company seeks professional taste testerA Canadian candy company is offering a very sweet gig. Candy Funhouse, an online retailer of confectionery treats from chocolate bars to gummies and licorice, is hiring for a $78,000 a year ($100,000...
14:36 03/08/2022Magnitude 2.6 quake hits near Armenia's BavraThe Territorial Survey for Seismic Protection of Armenia’s Ministry of Emergency Situations recorded a magnitude 2.6 earthquake in the Armenia-Georgia border area on Wednesday afternoon.
11:30 03/08/2022At least 17 killed in road accident in southern EgyptA vehicle collision in southern Egypt has killed at least 17 people, and left four others injured, AP reported on Wednesday, citing local authorities.
17:00 02/08/2022Forbes recommends trips to Armenia's 'captivating natural wonders'Forbes has put Armenia's Khosrov Forest State Reserve and Dilijan National Park on its list of five captivating natural wonders to visit in the Caucasus.
16:45 02/08/2022Pope Francis to visit Kazakhstan in SeptemberPope Francis will visit Kazakhstan as planned in September to attend an interfaith conference in the Kazakh capital Nur-Sultan, the Vatican confirmed on Monday.
16:30 02/08/2022Rain, thunderstorms expected in ArmeniaRain and thunderstorms are expected in some parts of Armenia on 2-4 August to grip most of the regions on August 5-7, the Hydrometeorology and Monitoring Center reports.
14:55 02/08/20225 times startup founders might need to say noAn article of Stepan Aslanyan, CEO and co-founder of Hexact, has been published on Forbes. The full article is provided below. "Throughout my career as a serial entrepreneur, I have had many failed...
17:00 01/08/2022Temperatures set to drop in ArmeniaRain and thunderstorms are expected in some parts of Armenia on 1-4 August to grip most of the regions on August 5-6, the Hydrometeorology and Monitoring Center reports.
16:20 01/08/2022World Breastfeeding Week kicks offUNICEF Executive Director Catherine Russell and WHO Director-General Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus have released a joint statement on the occasion of World Breastfeeding Week marked on August 1-7....
15:35 01/08/2022Earth records its shortest day everPlanet Earth has recorded its shortest day since records began, Daily Mail reports. The 1.59 milliseconds shaved off the usual 24-hour spin on June 29 raises the prospect of a leap second having to...
14:36 01/08/2022Representatives of US Forest Service visit Caucasian Wildlife RefugeRepresentatives of the US Forest Service are in Armenia. They visited the protected areas of the Caucasian Wildlife Refuge (CWR) to learn about the work of the partner Foundation for the Preservation...
11:00 01/08/2022Japan reports spike in dolphin attacks on peopleA beach in the Japanese city of Fukui has seen an increase in dolphin attacks on people, Sputnik reported on Saturday, citing Japanese media.
16:45 30/07/2022Showers, thunderstorms possible in parts of YerevanRain and thunderstorms are expected in some parts of Armenia on July 30-31 and on August 1-4, the Hydrometeorology and Monitoring Center reports.
16:30 30/07/2022Elon Musk files countersuit against TwitterElon Musk countersued Twitter on Friday, intensifying the conflict between the Tesla CEO and the social networking company he agreed to buy, but the lawsuit is not yet available to the public, CNBC...
16:00 30/07/2022Armenian humanitarian mission delivers medical supplies to Aleppo hospitalsIn cooperation with the Consulate General of Armenia in Aleppo, the medical group of the Armenian humanitarian mission in Syria on Saturday delivered 3.5 tons of medical supplies to the medical...
14:45 30/07/2022Pope Francis says he’ll slow down or retirePope Francis acknowledged Saturday that he can no longer travel like he used to because of his strained knee ligaments, saying his weeklong Canadian pilgrimage was “a bit of a test” that showed he...
12:46 30/07/2022Spain records first monkeypox-related deathSpain reported its first monkeypox-related death on Friday, in what is thought to be Europe's first death from the disease and only the second outside of Africa in the current outbreak, Reuters said.