19:26 15/11/2025Նոյեմբերի 15-ից ձմեռային անվադողերով երթևեկելը պարտադիր պահանջ է․ ՀիշեցումՀՀ ՆԳՆ ոստիկանությունից հիշեցնում են, որ նոյեմբերի 15-ից ձմեռային անվադողերով երթևեկելը պարտադիր պահանջ է։ «Այսօրվանից առանց համապատասխան ձմեռային անվադողերի տրանսպորտային միջոցների շահագործումը...
19:12 15/11/2025Կիևում հանրահավաք է տեղի ունեցել՝ ընդդեմ Զելենսկու և կոռուպցիոն համակարգիՈւկրաինական Strana.ua հրատարակության փոխանցմամբ՝ Կիևի կենտրոնում կոռուպցիոն սկանդալի պատճառով Զելենսկու դեմ հանրահավաք է տեղի ունեցել։ «Այսօր Կիևի Մայդանում տեղի է ունեցել կոռուպցիայի և Զելենսկու...
18:43 15/11/2025Երկրաշարժ Գառնի գյուղից 6 կմ հյուսիս-արևելքՆոյեմբերի 15-ին` տեղական ժամանակով ժամը 18:02-ին (Գրինվիչի ժամանակով` ժամը 14։02-ին) ՀՀ ՆԳՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության...
18:34 15/11/2025Պատմական բարեփոխում՝ հպարտ քաղաքացիների հաշվին․ Պողոսյան«Առողջության իրավունք» հասարակական կազմակերպության նախագահ Անուշ Պողոսյանը գրում է․ «Պատմական բարեփոխում՝ հպարտ քաղաքացիների հաշվին ՀՀ–ում այսօր 65 և ավելի տարեկան քաղաքացիների թիվը մոտ 395 000 է։...
18:03 15/11/2025«Համշեն» փառատոնը նպատակ ունի ցուցադրել համշենահայերի մշակութային ավանդույթներն ու կենցաղը․ Արա ԱբրահամյանՀամշենի մշակույթի և կենսակերպի յոթերորդ ամենամյա փառատոնը տեղի ունեցավ Օչամչիրի շրջանի Արակիչ գյուղում։ «Մենք հավատարիմ ենք մեր ավանդույթներին։ Ձեզ սպասում են պարեր ու երգեր, համեղ ազգային...
15:56 15/11/2025Մահացել է ֆիզիկամաթեմատիկական գիտություների թեկնածու Վարազդատ ՎարդազարյանըԿյանքից հեռացել է ՀՊՄՀ Մաթեմատիկայի և նրա դասավանդման մեթոդիկայի ամբիոն դոցենտ, ֆիզիկամաթեմատիկական գիտություների թեկնածու Վարազդատ Վարդազարյանը: Գույժը հայտնում են Հայկական պետական մանկավարժական...
15:37 15/11/2025Ջերմաստիճանը նոյեմբերի 17-19-ը կբարձրանաԵրևանում նոյեմբերի 15-ի ցերեկը, 16-ին, 17-ի գիշերը և առավոտյան սպասվում է կարճատև անձրև։ Նոյեմբերի 17-ի ցերեկը, 18-20-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում նոյեմբերի 15-ի ցերեկը, 16-ին,...
15:12 15/11/2025Սևանա լճի հարակից տարածքում՝ Գրողների միության հանգստյան տան մոտ, հայտնաբերվել է կնոջ մարմինԱյսօր՝ նոյեմբերի 15-ին, առեղծվածային ու ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում։ Ժամը 13:30-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր...
13:40 15/11/2025ՃՏՊ Րաֆֆու և Սեբաստիայի փողոցների խաչմերուկումՊարզվել է, որ բախվել են «Toyota» և «Nissan» մակնիշների ավտոմեքենաները
12:52 15/11/2025Շիրակի մարզում «Mercedes»-ը բախվել է ճանապարհի երթևեկելի հատվածում հայտնված ոչխարի հոտինԲախման հետևանքով ոչխարներից 8-ը տեղում սատկել են, որոնց մեջ եղել են նաև մայրացու ոչխարներ
12:21 15/11/2025Ռուս տղամարդը և ուկրաինացի կինը Թուրքիայի վտանգավոր ճանապարհին ընկել են ժայռից։Զույգը շտապօգնության մեքենայով տեղափոխվել է հիվանդանոց. զբոսաշրջիկները կոտրել են ձեռքերն ու ոտքերը
11:56 15/11/2025Ինչ ուտել սթրեսը թեթևացնելու համար. ՍննդաբանՄարդ կարող է կառավարել նյարդային լարվածությունն ու անհանգստությունը ոչ միայն զբոսանքների և մեդիտացիայի միջոցով, այլև սննդակարգը կարգավորելով: kp.ru-ի հաղորդմամբ, սննդաբան Լյուդմիլա Դենիսենկոն թվարկել...
10:23 15/11/2025Աստծո խոսքը չի շղթայվում. Արագածոտնի թեմԱրդեն մեկ ամիս է, ինչ Արագածոտնի թեմի Առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Մկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանը հանիրավի գտնվում է անազատության մեջ։
08:36 15/11/2025Հոգևորականի համար ավելի մեծ երջանկություն չկա, քան նվիրվել ազգի զավակների կրթության, դաստիարակության գործին. Գարեգին ԵրկրորդՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Հայրապետական այցով Հնդկաստանում էր։ Նորին Սրբությունը հանդիպումներ է ունեցել Կալկաթայի Սուրբ Նազարեթ եկեղեցու հոգաբարձուների, Հայոց Մարդասիրական...
23:00 14/11/2025Գյումրիում 2-ամյա տղան իր ծննդյան օրը իրենց տան 3-րդ հարկի պատուհանագոգից անզգուշաբար վայր է ընկելԵրեխային Գյումրու շտապօգնության ավտոմեքենայով Երևանի «Մուրացան» հիվանդանոց տեղափոխվելուց հետո, շտապօգնությունը Գյումրի հետ վերադառնալիս վթարվել է
21:31 14/11/2025Հաղթանակ կամրջի տակ՝ Հրազդան գետում, հայտնաբերվել է երիտասարդ տղայի մшրմինՓրկարարները Հրազդան գետից դուրս են բերել մոտ 20-25 տարեկան տղամարդու դի
20:51 14/11/2025Կարգազանց քահանաները նպաստում են սրբապղծությանը․ Սամվել դպիր ԳրիգորյանՍամվել դպիր Գրիգորյանը գրում է․ «ՍՐԲԱՊՂԾՈւԹՅՈւՆ Այս նկարում ձախից Վարդան Հունանյանն է (կարգալույծ նախկին քահանա տ.Տարոն), ով Թալինի Ս.Աստվածածին եկեղեցու խորանից Ս.Հաղորդություն է տալիս: Քանի որ մեր...
19:29 14/11/2025Պահանջում ենք իրավապահ մարմիններից՝ զերծ մնալ ընտրողական մոտեցումից․ հայտարարությունԼրագրողական կազմակերպությունների համատեղ հայտարարություն են ներկայացրել AntiFake.am կայքի նկատմամբ իրականացված գործողությունների առնչությամբ, որում ասվում է․ «Երեկ՝ նոյեմբերի 13-ին, ԱԱԾ...
18:08 14/11/2025Խոշոր ավտովթար՝ Երևանում. 5 վիրավորներից 2-ը երեխաներ ենԱյսօր՝ նոյեմբերի 14-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 17:00-ի սահմաններում «Dodge» մակնիշի ավտոմեքենան Բագրատունյաց պողոտայում բախվել է Երևանյան լճի հարևանությամբ գտնվող «Երեքնուկ»...
14:41 14/11/20252027-ի հունվարի 1-ից կարգելվի բոլոր տեսակի պոլիէթիլենային պարկերի և տոպրակների օտարումըԱրգելվում է նաև պլաստիկից կամ փրփրապլաստից պատրաստված մեկանգամյա օգտագործման տարաների և սպասքի առկայությունը կամ օտարումը

11:41 31/08/2024«Вода по колено»: После дождя улицы Еревана непроходимыВода заполнила подземные переходы, магазины, движение автомобилей стало затруднено, и людям приходилось идти по колено в воде.
11:16 31/08/2024Армянская Апостольская Церковь отмечает День памяти Св. апостола ФомыСогласно церковному преданию, апостол Фома проповедовал Евангелие и основал христианские Церкви в Палестине, Месопотамии, Пирфии, Эфиопии и Индии.
16:52 30/08/2024Nature: Впервые измерено электрическое поле ЗемлиВ целом амбиполярное поле способствует тому, что ионосфера остается более плотной на больших высотах, чем она была бы без него.
16:09 30/08/2024На территории Армении ожидается крайне пожароопасная ситуация2-3 сентября температура воздуха постепенно повысится на 2-4 градуса.
14:51 30/08/2024Со 2 сентября в Армении стартует акция Полиции – «Осторожно, дети»Полиция МВД призывает к законопослушному поведению, соблюдению правил дорожного движения и общественного порядка.
14:39 30/08/2024Летчики армейской авиации военной базы ЮВО в Армении выполнили учебно-тренировочные полеты в высокогорной местностиЛетчики провели разведку горной местности, в том числе обнаружение и распознание подвижных, неподвижных наземных и воздушных объектов.
13:19 30/08/2024Микаел Минасян: И запомнился мне Бако Саакян именно в Степанакерте – во дворе дома, сидевшим на тахте и рассказывающим байкиСегодня Бако Саакяну исполнилось 64 года.
12:51 30/08/2024«Авиасейлс»: Ереван – в списке самых бюджетных направлений среди россиянТам рассказали, куда дешевле всего улететь из этих городов в начале осени.
12:21 30/08/2024Около 1000 армян считаются пропавшими без вести в результате войн в АрцахеСегодня день напомнить о важности применения МГП и МППЧ.
17:01 29/08/2024Температура воздуха в Армении повысится на 2-4 градуса2-3 сентября температура воздуха постепенно повысится на 2-4 градуса.
16:48 29/08/2024Г. Даниелян: Компания «Спайка» получила привилегированные условия, что вызвало недовольство около 800 водителейВ последнее время появились жалобы на экспорт фруктов и овощей. Хотя Минэкономики сообщает, что экспорт увеличился вдвое, экспорт некоторых культур по-прежнему затруднен.
16:29 29/08/2024В работе маркетплейса Wildberries произошел сбойОтмечается, что наибольшее количество сообщений о проблемах с сервисом (32 процента) пришло из Москвы, Московской области (11 процентов) и Санкт-Петербурга (шесть процентов).
14:24 29/08/2024Подразделения РХБ защиты военной базы ЮВО в Армении выполнили ряд задач в ходе проведения практических занятийВо время занятий были задействованы более 120 военнослужащих, машины РХБ разведки и другая специальная техника и вооружение.
13:59 29/08/2024В Армении местные грузоперевозчики вышли на акцию протестаВ грузоперевозках существует такое понятие как стоимость экспорта и импорта. В нашем случае экспорт стоит копейки, а импорт покрывает нашу стоимость.
13:34 29/08/2024Число жертв сильных дождей на юго-западе Индии возросло до 26К спасательным операциям привлечены военная авиация и подразделения береговой охраны.
13:22 29/08/202430 граждан были эвакуированы из одного из домов в ЕреванеНа место происшествия выехали два боевых расчета пожарно-спасательного отряда спасательного управления СС МВД.
12:46 29/08/2024В Ереване гражданин упал в овраг28 августа в 20:34 в Национальный центр кризисного управления поступило сообщение о том, что гражданин упал в овраг возле дач Мушаван в Ереване: необходима помощь спасателей.
12:13 29/08/2024В Арагацотнской области произошел пожар: сгорела крыша домаНа место происшествия выехали два боевых расчета пожарно-спасательного отряда спасательного областного управления СС МВД.
11:37 29/08/2024Музей ARARAT Ереванского коньячного завода успешно прошел сертификацию «Ответственного гостеприимства»Важно отметить, что в мировом масштабе подобного статуса были удостоены единичные музеи.