21:09 07/11/2025Ողբերգական ավտովթարի հետևանքով կա 1 զոհ, 1 վիրավորՎթարի մասին ոստիկանության Գավառի բաժնից տեղեկությունը փոխանցել են ՀՀ Քննչական կոմիտեի Գեղարքունիքի մարզային քննչական վարչություն
20:50 07/11/2025Գերագույն հոգևոր խորհուրդն ընդգծեց գերիների հարցի նկատմամբ շարունակական ուշադրության և համակարգված քայլերի անհրաժեշտությունըՆոյեմբերի 4-7-ը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի նախագահությամբ, տեղի ունեցավ Գերագույն հոգևոր խորհրդի ժողովը։ Այս մասին հայտնում...
20:10 07/11/2025Հակոբն էլ այն գաղափարական երիտասարդներից էր, ով կյանքը զոհաբերեց հանուն հայրենիքի պաշտպանության. ԱբրահամյանԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է․ «44-օրյա պատերազմից 5 տարի է անցել, սակայն վերքերը ոչ մի կերպ չեն սպիանում: Խորը հարցադրումները, որոնք կախված են օդում, պատասխաններ չեն ստանում: Պարտության...
18:52 07/11/2025Լուսացույցի փոփոխություն` Մաշտոցի պոողտա –Պարոնյան – Սուրբ Գրիգոր Լուսավորչի փողոցների խաչմերուկումԵրևանի քաղաքապետարանից հայտնում են․ «Մայրաքաղաքում երթևեկության անվտանգությունն ապահովելու նպատակով ս.թ.
17:55 07/11/2025Կասեցվել է «Աշտարակ միլկ»-ին պատկանող կաթի մթերման և կաթի պաղեցման ևս մեկ կետի արտադրական գործունեությունը. ՍԱՏՄՍննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի ղեկավարի որոշման համաձայն` կասեցվել է «Աշտարակ Միլկ» ՍՊԸ-ին պատկանող կաթնամթերքի արտադրամասի (մթերում և կաթի պաղեցում) արտադրական գործունեությունը (Լոռու...
16:49 07/11/2025Մահացել է Վահագն Ալեքսանյանի մայրըՄահացել է ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանի մայրը։ Այս մասին գրում է ArmLur.am-ը։ Վաղը՝ նոյեմբերի 8-ին տեղի կունենա հոգեհանգստի արարողությունը։
16:15 07/11/2025Հանգստյան օրերին սպասվում է աշնանային ջերմ ու արևոտ եղանակԱռաջիկա հանգստյան օրերին սպասվում է ջերմ ու առանց տեղումների եղանակ։ Երևան քաղաքում նոյեմբերի 7-ի ցերեկը, 8-12-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հանրապետության տարածքում նոյեմբերի 7-ի ցերեկը,...
16:03 07/11/2025Քեզ ըտենց մի պահի, ծախված շուն. Քարաբերդի ոսկու հանքավայրի շահագործման շուրջ հանրային լսումներում իրավիճակը լարվեցՔարաբերդի ոսկու հանքավայրում կա մոտ 1.5 տոննա ոսկի, մոտ 3 տոննա արծաթ։ «ԱՍՍԱԹ» ՍՊԸ-ն ցանկանում է երկարացնել հանքավայրի շահագործման լիցենզիան։ Քարակերտում հրավիրված հանրային լսումների ընթացքում...
15:04 07/11/2025Հովհաննավանքի տարածքում մշտապես ոստիկաններ կան, կարգալույծ քահանային աջակցող խումբը, մարդիկ դժգոհում են՝ մտնում են եկեղեցի, հետևներից գնում են. Տեր ՍարգիսՏեր Սարգիս քահանա Սարգսյանն արդեն մեկ շաբաթ է չի գնում Հովհաննավանք։ Այն քաղաքացիները, որոնք ցանկանում են, որ հենց Տեր Սարգիսը կատարի իրենց արարողությունը, ծեսը, տեղափոխում են այլ եկեղեցիներ։ «Այն...
14:37 07/11/2025Մոսկվայի բնակչության կազմում սլավոնների համամասնությունն նվազում էԾնելիության ամենաբարձր մակարդակները բնորոշ են Ուզբեկստանից, Ադրբեջանից և Հայաստանից ներգաղթյալների ընտանիքներին
14:03 07/11/2025Team-ի 5G-ն ամբողջությամբ հասանելի է նաև Գյումրիում և ՎանաձորումTeam Telecom Armenia-ի 5G ցանցը գործարկվել է Գյումրիում և Վանաձորում: Նորագույն սերնդի այս տեխնոլոգիայի շնորհիվ ևս երկու քաղաքների բնակիչներն էլ ավելի բարձր արագությամբ և հուսալիությամբ օգտվում են...
13:54 07/11/2025Այսօր պետք չէ կանգնել առյուծների առաջ՝ նահատակ դառնալու համար, բավական է կանգնել Ճշմարտության կողքին. Ռուբեն վարդապետ Զարգարյան««Հասարակական կարծիքը» դարձել է նոր տիպի ամբոխ՝ առանց դեմքերի, բայց նույնքան դաժան։ Մարդիկ դատում են առանց իմանալու, վիրավորում՝ առանց պատճառի, և խաչում՝ առանց խղճի»
12:57 07/11/2025Խարդախ գովազդներն ու Meta-ի ներքին գրագրություններից արված բացահայտումըՖեյսբուքում ամեն ակնթարթ հանդիպող խաբեբայական գովազդները փաստորեն Meta-ի թույլտվությամբ են, ավելին, դրանիցից ընկերությունը բավականին մեծ եկամուտներ ունի։ Reuters-ը, վկայակոչելով ընկերության ներքին...
10:12 07/11/2025Հրդեհից հետո KFC-ն հանդես է եկել հայտարարությամբԿոմիտասի պողոտայում գործող KFC-ում բռնկված հրդեհից հետո ընկերությունը հանդես է եկել հայտարարությամբ.
08:16 07/11/2025Այսօր բազմաթիվ հասցեներում հոսանքազրկումներ կլինեն«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 7-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
22:32 06/11/2025«Դեֆանս Հաուզինգ» թաղամասի մոտ բախվել է 6 տրանսպորտային միջոց, խցանումն էլ հասնում էր մոտ 3 կմ-իՎթարի հետևանքով երթևեկությունը կաթվածահար էր եղել և խցանումը հասնում էր մոտ 2.5-3 կիլոմետրի և միայն 1 ժամ 40 րոպե անց պարեկները ժամանեցին
21:10 06/11/2025KFC ռեստորանային ցանցը շարունակում է իր բնականոն աշխատանքը. Հայտարարություն «Երևան սիթի»-ի այսօրվա հրդեհից հետԿոմիտաս 60/2 հասցեում գտնվող մասնաճյուղը արտաքին հարդարման աշխատանքներն ավարտվելուց հետո մոտ օրերս կվերաբացվի
19:04 06/11/2025Իսրայելի բանակը հարվածներ է հասցրել «Հեզբոլլահ» շարժման ռազմական թիրախներինԻսրայելի բանակը հարվածներ է հասցրել «Հեզբոլլահ» շարժման ռազմական թիրախներին։ Իսրայելի պաշտպանության ուժերը մի շարք ավիահարվածներ են հասցրել Լիբանանի հարավում գտնվող «Հեզբոլլահ» շարժման...
17:50 06/11/2025Կարգալույծ է հռչակվել Տ․ Տարոն քահանա ՀունանյանըՆոյեմբերի 6-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի Հայրապետական տնօրինությամբ ստորև ներկայացված հիմնավորումներով կարգալույծ է հռչակվել Տավուշի թեմի հոգևոր...
17:25 06/11/2025Առաջիկա օրերին ջերմաստիճանը կշարունակի բարձրանալԵրևանում նոյեմբերի 6-ի ցերեկը, 7-11-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Վաղը ցերեկը Երևանում ջերմաստիճանը կհասնի +19-ի, իսկ հաջորդող օրերին՝ +20-ի։ Մարզերում նոյեմբերի 6-ի ցերեկը, 7-11-ին սպասվում...

14:53 12/07/2022Missing Armenian soldier's family welcomes baby boyThe family of Armenian soldier Pap Ayvazyan, who went missing during the 2020 war in Artsakh, has welcomed a baby boy.
12:15 12/07/2022SpaceX booster rocket bursts into flames during test firingA booster rocket developed by Elon Musk's SpaceX for its next-generation Starship spacecraft burst into flames during a ground-test firing on Monday in Texas, dealing a likely setback to Musk's aim...
11:36 12/07/2022Another quake hits Armenia-Georgia borderThe Territorial Survey for Seismic Protection of Armenia’s Ministry of Emergency Situations reported another earthquake in the Armenia-Georgia border area late on Monday evening.
11:00 12/07/2022Armenian Church commemorates prophet ZechariahThe Armenian Apostolic Church commemorates Zechariah the Prophet on Tuesday, July 12, Qahana.am reports.
16:34 11/07/2022Temperatures of up to 41C strike ArmeniaThe heatwave will persist in Armenia from 11 to 16 July, according to the Hydrometeorology and Monitoring Center forecast.
11:49 11/07/2022Third quake hits Armenia-Georgia border area in one dayThe Territorial Survey for Seismic Protection of Armenia’s Ministry of Emergency Situations reported a third earthquake in the Armenia-Georgia border area on Monday morning.
11:00 11/07/2022Two quakes hit Armenia-Georgia border areaTwo earthquakes struck the Armenia-Georgia border area on Monday morning, the Armenian Ministry of Emergency Situations said.
16:35 09/07/2022Heatwave to persist in ArmeniaThe heatwave spell will persist in Armenia in the next few days, according to the Hydrometeorology and Monitoring Center forecast.
15:15 09/07/2022Shinzo Abe's body returned to TokyoA motorcade carrying the body of former Japanese Prime Minister Shinzo Abe has arrived at his home in Tokyo, BBC News reports.
14:36 09/07/2022Activist sounds the alarm over oil-covered storks in ArmeniaEnvironmental activist Levon Galstyan has sounded the alarm over oil-covered white storks in an Armenian village.
13:09 09/07/2022Armenian opposition to hold next rally on July 15The Armenian opposition will hold its next rally in Yerevan on July 15, Aram Vardevanyan, an MP from the opposition Hayastan alliance, told a rally in central France Square on Friday evening.
12:45 09/07/2022Sopranos actor Tony Sirico dies at 79Actor Tony Sirico, best known for his role as a mafia henchman on the The Sopranos, has died aged 79, BBC News reports.
11:45 09/07/2022Opposition protesters march through central YerevanMembers and supporters of the opposition resistance movement held a march in Yerevan after rallying in central France Square on Friday evening.
11:31 09/07/2022Armenian Church honors Sts. King Tiridates, Queen Ashkhen and Princess KhosrovidukhtThe Armenian Apostolic Church commemorates Sts. King Tiridates, Queen Ashkhen and Princess Khosrovidukht on Saturday, Qahana.am reports. In 287 A.D. Tiridates (Trdat), from the royal house of...
15:58 08/07/202284 million children at risk of still dropping out of school by 2030, UNESCO saysAccording to a new UNESCO report, if they do not take additional measures, only 1 in 6 countries will meet Sustainable Development Goal 4 and achieve universal access to quality education by 2030.
14:45 08/07/2022Displaced Artsakh Armenians say Armenian government 'ignores' their concernsArmenians displaced from their homes in Artsakh’s Hadrut and Shushi during the 2020 war accused the Armenian government of “ignoring” their concerns for two years at a protest in Yerevan on Friday.
14:09 08/07/2022Kanye West sued for $416K by fashion rental serviceKanye West has reportedly been sued by a high-end fashion rental service over the rapper’s alleged failure to settle outstanding fees owed to the company, The Independent says.
12:40 08/07/2022Temperatures to hit 41C in ArmeniaTemperatures are set to increase further by 5-7C across Armenia from 8 to 13 July as warm air masses from the Arabian Peninsula are gripping the country.
11:52 08/07/2022Azerbaijan opens fire on Armenian military positionsThe Azerbaijani military opened fire on Armenian combat positions in the western section of the Armenian-Azerbaijani border near the village of Yelpin in Vayots Dzor Province on Thursday evening, the...