15:47 11/11/2025Նոյեմբերի 16-ին շրջանների զգալի մասում սպասվում են տեղումներԵրևանում նոյեմբերի 11-ի ցերեկը, 12-15-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Նոյեմբերի 16-ին սպասվում է անձրև։ Մարզերում նոյեմբերի 11-ի ցերեկը, 12-15-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Նոյեմբերի...
15:39 11/11/2025Հայտնի է Եգիպտոսում երրկու զոհի պատճառ դարձած ռուս զբոսաշրջիկների ավտոբուսի վթարի պատճառըՎարորդը և մեկ Ռուսաստանի քաղաքացի, զոհվել են, իսկ 27 այլ ռուսներ, այդ թվում՝ 10-ից 13 տարեկան երեք երեխա, վիրավորվել են
15:38 11/11/2025Ծաղկաձորի սկզբնամասում բախվել են մեքենաներԿոտայքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն նոյեմբերի 11-ին, ժամը 09։14-ին ահազանգ է ստացվել, որ Ծաղկաձոր քաղաքի սկզբնամասում տեղի է ունեցել ՃՏՊ։ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից...
12:49 11/11/2025Կապանում անցկացվեց Կուրկուտի փառատոնը․ նպատակը բարեգործական էրԿապանի համայնքապետարանը վեցերորդ տարին անընդմեջ իրականացրեց Հայաստանի ոչ նյութական մշակութային ժառանգության ցանկում ներառված կապանյան ավանդական ճաշատեսակի՝ Կուրկուտի փառատոնը։ Միջոցառումն ամեն տարի...
11:51 11/11/2025Ինչու են Ռուբեն Ռուբինյանն ու Գեղամ Նազարյանն առաջարկում հենց հունվարի 27-ը սահմանել Հայրենիքի պաշտպանության համար զnhվածների հիշատակի օրԱԺ փոխնախագահ, ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Ռուբեն Ռուբինյանն ու անկախ պատգամավոր Գեղամ Նազարյանն առաջարկում են լրացում կատարել «Հայաստանի Հանրապետության տոների և հիշատակի օրերի մասին» Հայաստանի...
10:15 11/11/2025Գագիկ Ծառուկյան. Մեր երկրին իսկապես մեծ արդարություն է պետք«Ուրախությամբ տեղեկացա, որ «Առաջարկ Հայաստանին» նախագծի շրջանակներում հայտարարված երիտասարդական մրցույթը մեծ հետաքրքրություն է առաջացրել։ Մրցույթի կարգախոսը՝ «Լավագույն լուծումներն առաջարկում են...
08:46 11/11/2025Նոյեմբերի 11-ին բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 11-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
21:29 10/11/2025Ողբերգական ելքով վրաերթ «Բալի» հյուրանոցային համալիր մոտ, բնակիչներն էլ սպառնում են դիմել կտրուկ միջոցներիՆշված հատվածում անընդհատ ավտովթարներ, վարերթեր, այդ թվում, ցավոք, ողբերգական դեպքեր են տեղի ունենում
18:21 10/11/2025Lուսանի ձագը Կենդանաբանական այգի տեղափոխվելուց մոտ մեկ ժամ անց անկել էՆոյեմբերի 9-ին Երևանի կենդանաբանական այգին ստացել է հաղորդագրություն այն մասին, որ Շիրակի մարզի Բագրավան գյուղում լուսանի ձագ է հայտնաբերվել և բռնվել տեղի բնակիչների կողմից։ Այս մասին նշված է Երևանի...
17:50 10/11/2025«Սուրբ Հովհաննես» մատուռի մոտակայքում քաղաքացին ընկել և վնասել է ոտքըԼոռու մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն նոյեմբերի 10-ին, ժամը 13։42-ին ահազանգ է ստացվել, որ Հարթագյուղ գյուղի «Սուրբ Հովհաննես» մատուռի մոտակայքում քաղաքացին ընկել և...
16:56 10/11/2025Նիկոլ Փաշինյան, ձեր «վերակենդանացրած» այս աղետաբեր ծրագիրը կոչնչացնի Ջերմուկի տնտեսական բոլոր ճյուղերը՝ անխտիր.ԲնապահպանԴե ինչ, ցավոք, Ամուլսարի հանքարդյունաբերական աղետաբեր ծրագրի «բարիքները» հասան նաև Կեչուտի ֆերմերներին
16:11 10/11/2025Տեսչական մարմինն արձագանքում է Ամուլսարից ստացված ահազանգինՏեսչական մարմնից նաև հայտնեցին, որ վարույթի արդյունքում ստացված արդյունքների մասին լրացուցիչ կտեղեկացնե
15:25 10/11/2025Դիլիջանում մեկ օր ջուր չի լինի«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ վթարի վերացման աշխատանքներով պայմանավորված, ս.թ.
13:32 10/11/2025Խոշոր վթար Արագածոտնում, կան վիրավորներԱյսօր՝ նոյեմբերի 10-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում։ Ժամը 09:50-ի սահմաններում Մարգարա - Վանաձոր - Տաշիր Մ3 ավտոճանապարհի 59 կմ հատվածում՝ Ափնա գյուղից դեպի Հարթավան գյուղ տանող...
13:29 10/11/2025Երևանի տոնի միջոցառումների համար քաղաքապետարանը բյուջեից ծախսել է մոտ 755 մլն դրամՄայրաքաղաքի տոնին տարբեր վարչական շրջաններում տեղի էին ունենում միջոցառումներ։ Երևանը նշում էր իր 2807-րդ տարեդարձը։ Ու քանի որ թիվը հոբելյանական չէ, Panorama.am-ը քաղաքապետարանի հետաքրքրվեց՝...
12:38 10/11/2025Ինչ եղանակ է սպասվում առաջիկա օրերինԵրևանում նոյեմբերի 10-ի ցերեկը, 11-15-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում նոյեմբերի 10-ի ցերեկը, 11-15-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին հարավարևմտյան՝ 2-5մ/վ: Օդի...
11:49 10/11/2025Իմ անունով WhatsApp հաշիվ է բացվել այլ հեռախոսահամարից. Երևանի փոխքաղաքապետ ՓամբուխչյանԵրևանի փոխքաղաքապետ Արմեն Փամբուխչյանը հայտնում է, որ իր անունով WhatsApp հաշիվ է բացվել այլ հեռախոսահամարից։ «Ուզում եմ տեղեկացնել, որ իմ անունով WhatsApp հաշիվ է բացվել այլ հեռախոսահամարից։...
11:48 10/11/2025Մետրոյում թոշակառուն 13-ամյա աղջկան հրել և գցել է ռելսերի վրա1961 թվականին ծնված կինը 13-ամյա աղջկան գծերի վրա է հրել չարամտորեն
11:47 10/11/20253 օրում՝ 40 ավտովթար․ 4 մարդ զոհվել է, 46-ը՝ վիրավորվելՈստիկանությունը հրապարակել է օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում նոյեմբերի 7-ից 10-ը։ Բացահայտվել է 253 հանցագործություն, որոնցից 10-ը՝ նախկինում կատարված: Մասնավորապես՝ 51 դեպք` տրանսպորտային...
11:37 10/11/2025«Միթ ֆուդ»-ի նրբահամ նրբերշիկը կարտադրվիՍննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի ղեկավարի որոշմամբ՝ վերացվել է «Միթ Ֆուդ» ՍՊԸ-ին պատկանող մսամթերքի արտադրամասի արտադրական գործունեության առանձին գործառույթի՝ «Նրբերշիկ նրբահամ»...

14:15 23/07/2022At least 17 killed in flash floods in southern IranFlash floods in Iran’s drought-stricken southern Fars province have killed at least 17 people, AP reported on Saturday, citing state television.
13:51 23/07/2022Virtual tour of Azerbaijani-occupied TigranakertArtsakh's State Service for the Protection of Historical Environment has posted a video about the city of Tigranakert currently occupied by Azerbaijan.
13:15 23/07/2022Armenian doctor reveals how to protect kids from heatwaveExtreme heat can have negative health effects not only on the elderly, but also on children, because it is not easy for them to endure the heatwave, too.
12:00 23/07/2022Azerbaijanis displaced khachkar installed on road to Berdzor – Monument WatchAzerbaijanis have displaced a khachkar (cross-stone) installed on the road to Berdzor (Lachin) in Nagorno-Karabakh (Artsakh), the Monument Watch said in a statement on July 11.
11:33 23/07/2022Rescuers caught 6 snakes in Armenia in two daysEmployees of Armenia’s Ministry of Emergency Situations found and caught six snakes in various parts of the country on July 21-23, the ministry said.
14:00 22/07/2022Why would those who slaughtered the elderly steal cattle and kidnap shepherds?Finally, the public armies are mixed up. After Thursday’s media reports and the denial of the Aragatsotn regional administration that "... the news is absolutely false. Not a single Turk has entered...
12:59 22/07/2022Local government denies reports of Armenian shepherds’ capture by TurksThe regional administration of Aragatsotn Province has denied reports on the capture of Armenian shepherds by Turkish servicemen in the village of Aragatsavan near the Armenia-Turkey border late on...
11:35 22/07/2022Armenian orphanage in Istanbul to be rebuilt in OctoberAn Armenian orphanage, publicly known as “Kamp Armen,” in Istanbul’s Tuzla district, which was demolished on April 8 to prepare for the construction of a new building, have been chosen to be rebuilt...
17:00 21/07/2022Garni Museum-Reserve offers free entry on VardavarGarni Historical and Cultural Museum-Reserve in Armenia’s Kotayk Province offers a free entry to visitors on the Transfiguration of Jesus Christ, commonly known as Vardavar, to be celebrated on...
16:15 21/07/2022Rain, thunderstorms expected in some parts of ArmeniaRain and thunderstorms are expected in some parts of Armenia from July 21 to 26, the Hydrometeorology and Monitoring Center reports.
11:02 21/07/2022Biden says he 'has' cancer due to oil industryPresident Biden said Wednesday that he has cancer, forcing the White House press office to quickly clarify that he was referring to skin cancer treatment that he had before taking office last year,...
17:00 20/07/2022No explosives found at Yerevan metro stationsEmergency workers have found no explosive devices after searching three stations of the Yerevan metro.
16:35 20/07/2022Temperatures set to drop in ArmeniaThe heatwave is persisting in Armenia on Wednesday with temperatures of up to 40C expected to hit some parts of the country, including the capital Yerevan.
14:06 20/07/2022Yerevan metro evacuated following bomb alertAll stations of the Yerevan metro were evacuated following a bomb warning on Wednesday, the Ministry of Emergency Situations reports.
13:36 20/07/2022Who are worst hit by price rises in ArmeniaNo effective mechanisms are in place to tackle rising inflation and dram appreciation in Armenia, according to Babken Pipoyan, head of the Informed and Protected Consumer NGO.
11:15 20/07/2022Twitter-Musk takeover dispute to go to trial in OctoberA US judge has ordered that Twitter's lawsuit against Elon Musk go to trial in October, a blow to the world's richest man who had asked for a delay, BBC News reports.
17:00 19/07/2022Prince Harry warns of 'global assault on freedom'Prince Harry has warned the United Nations general assembly of a "global assault on democracy and freedom", BBC News reports.
15:58 19/07/2022ARARAT supports official opening of Aivazovsky's 'Christ with His Disciples' paintingOn July 17, the official opening of Ivan Aivazovsky’s restored painting “Christ with His Disciples” (1887) took place at the Geological Museum and Art Gallery of Dilijan, by honoring marine painter’s...
16:36 18/07/2022Heatwave to subside in Armenia from Friday, says chief meteorologistThe heatwave in Armenia is expected to subside starting from Friday, July 22, chief meteorologist Gagik Surenyan told a news conference on Monday.
12:45 18/07/2022Armenia records 629 fresh Covid cases in one weekArmenia confirmed 629 new coronavirus infections over the past one week, bringing the national tally to 424,400 as of 11 a.m.