15:47 11/11/2025Նոյեմբերի 16-ին շրջանների զգալի մասում սպասվում են տեղումներԵրևանում նոյեմբերի 11-ի ցերեկը, 12-15-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Նոյեմբերի 16-ին սպասվում է անձրև։ Մարզերում նոյեմբերի 11-ի ցերեկը, 12-15-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Նոյեմբերի...
15:39 11/11/2025Հայտնի է Եգիպտոսում երրկու զոհի պատճառ դարձած ռուս զբոսաշրջիկների ավտոբուսի վթարի պատճառըՎարորդը և մեկ Ռուսաստանի քաղաքացի, զոհվել են, իսկ 27 այլ ռուսներ, այդ թվում՝ 10-ից 13 տարեկան երեք երեխա, վիրավորվել են
15:38 11/11/2025Ծաղկաձորի սկզբնամասում բախվել են մեքենաներԿոտայքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն նոյեմբերի 11-ին, ժամը 09։14-ին ահազանգ է ստացվել, որ Ծաղկաձոր քաղաքի սկզբնամասում տեղի է ունեցել ՃՏՊ։ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից...
12:49 11/11/2025Կապանում անցկացվեց Կուրկուտի փառատոնը․ նպատակը բարեգործական էրԿապանի համայնքապետարանը վեցերորդ տարին անընդմեջ իրականացրեց Հայաստանի ոչ նյութական մշակութային ժառանգության ցանկում ներառված կապանյան ավանդական ճաշատեսակի՝ Կուրկուտի փառատոնը։ Միջոցառումն ամեն տարի...
11:51 11/11/2025Ինչու են Ռուբեն Ռուբինյանն ու Գեղամ Նազարյանն առաջարկում հենց հունվարի 27-ը սահմանել Հայրենիքի պաշտպանության համար զnhվածների հիշատակի օրԱԺ փոխնախագահ, ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Ռուբեն Ռուբինյանն ու անկախ պատգամավոր Գեղամ Նազարյանն առաջարկում են լրացում կատարել «Հայաստանի Հանրապետության տոների և հիշատակի օրերի մասին» Հայաստանի...
10:15 11/11/2025Գագիկ Ծառուկյան. Մեր երկրին իսկապես մեծ արդարություն է պետք«Ուրախությամբ տեղեկացա, որ «Առաջարկ Հայաստանին» նախագծի շրջանակներում հայտարարված երիտասարդական մրցույթը մեծ հետաքրքրություն է առաջացրել։ Մրցույթի կարգախոսը՝ «Լավագույն լուծումներն առաջարկում են...
08:46 11/11/2025Նոյեմբերի 11-ին բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 11-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
21:29 10/11/2025Ողբերգական ելքով վրաերթ «Բալի» հյուրանոցային համալիր մոտ, բնակիչներն էլ սպառնում են դիմել կտրուկ միջոցներիՆշված հատվածում անընդհատ ավտովթարներ, վարերթեր, այդ թվում, ցավոք, ողբերգական դեպքեր են տեղի ունենում
18:21 10/11/2025Lուսանի ձագը Կենդանաբանական այգի տեղափոխվելուց մոտ մեկ ժամ անց անկել էՆոյեմբերի 9-ին Երևանի կենդանաբանական այգին ստացել է հաղորդագրություն այն մասին, որ Շիրակի մարզի Բագրավան գյուղում լուսանի ձագ է հայտնաբերվել և բռնվել տեղի բնակիչների կողմից։ Այս մասին նշված է Երևանի...
17:50 10/11/2025«Սուրբ Հովհաննես» մատուռի մոտակայքում քաղաքացին ընկել և վնասել է ոտքըԼոռու մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն նոյեմբերի 10-ին, ժամը 13։42-ին ահազանգ է ստացվել, որ Հարթագյուղ գյուղի «Սուրբ Հովհաննես» մատուռի մոտակայքում քաղաքացին ընկել և...
16:56 10/11/2025Նիկոլ Փաշինյան, ձեր «վերակենդանացրած» այս աղետաբեր ծրագիրը կոչնչացնի Ջերմուկի տնտեսական բոլոր ճյուղերը՝ անխտիր.ԲնապահպանԴե ինչ, ցավոք, Ամուլսարի հանքարդյունաբերական աղետաբեր ծրագրի «բարիքները» հասան նաև Կեչուտի ֆերմերներին
16:11 10/11/2025Տեսչական մարմինն արձագանքում է Ամուլսարից ստացված ահազանգինՏեսչական մարմնից նաև հայտնեցին, որ վարույթի արդյունքում ստացված արդյունքների մասին լրացուցիչ կտեղեկացնե
15:25 10/11/2025Դիլիջանում մեկ օր ջուր չի լինի«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ վթարի վերացման աշխատանքներով պայմանավորված, ս.թ.
13:32 10/11/2025Խոշոր վթար Արագածոտնում, կան վիրավորներԱյսօր՝ նոյեմբերի 10-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում։ Ժամը 09:50-ի սահմաններում Մարգարա - Վանաձոր - Տաշիր Մ3 ավտոճանապարհի 59 կմ հատվածում՝ Ափնա գյուղից դեպի Հարթավան գյուղ տանող...
13:29 10/11/2025Երևանի տոնի միջոցառումների համար քաղաքապետարանը բյուջեից ծախսել է մոտ 755 մլն դրամՄայրաքաղաքի տոնին տարբեր վարչական շրջաններում տեղի էին ունենում միջոցառումներ։ Երևանը նշում էր իր 2807-րդ տարեդարձը։ Ու քանի որ թիվը հոբելյանական չէ, Panorama.am-ը քաղաքապետարանի հետաքրքրվեց՝...
12:38 10/11/2025Ինչ եղանակ է սպասվում առաջիկա օրերինԵրևանում նոյեմբերի 10-ի ցերեկը, 11-15-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում նոյեմբերի 10-ի ցերեկը, 11-15-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին հարավարևմտյան՝ 2-5մ/վ: Օդի...
11:49 10/11/2025Իմ անունով WhatsApp հաշիվ է բացվել այլ հեռախոսահամարից. Երևանի փոխքաղաքապետ ՓամբուխչյանԵրևանի փոխքաղաքապետ Արմեն Փամբուխչյանը հայտնում է, որ իր անունով WhatsApp հաշիվ է բացվել այլ հեռախոսահամարից։ «Ուզում եմ տեղեկացնել, որ իմ անունով WhatsApp հաշիվ է բացվել այլ հեռախոսահամարից։...
11:48 10/11/2025Մետրոյում թոշակառուն 13-ամյա աղջկան հրել և գցել է ռելսերի վրա1961 թվականին ծնված կինը 13-ամյա աղջկան գծերի վրա է հրել չարամտորեն
11:47 10/11/20253 օրում՝ 40 ավտովթար․ 4 մարդ զոհվել է, 46-ը՝ վիրավորվելՈստիկանությունը հրապարակել է օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում նոյեմբերի 7-ից 10-ը։ Բացահայտվել է 253 հանցագործություն, որոնցից 10-ը՝ նախկինում կատարված: Մասնավորապես՝ 51 դեպք` տրանսպորտային...
11:37 10/11/2025«Միթ ֆուդ»-ի նրբահամ նրբերշիկը կարտադրվիՍննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի ղեկավարի որոշմամբ՝ վերացվել է «Միթ Ֆուդ» ՍՊԸ-ին պատկանող մսամթերքի արտադրամասի արտադրական գործունեության առանձին գործառույթի՝ «Նրբերշիկ նրբահամ»...

14:29 23/08/2024Предводитель Арцахской епархии ААЦ: Для армянина превыше всего – жить независимоЖизнь – это борьба, а смерть – это победа.
14:03 23/08/2024В оползне на Пхукете погибли восемь человек«Инцидент привел к гибели восьми человек: трех граждан Таиланда, трех граждан Мьянмы и двух граждан России», – говорится в публикации.
13:46 23/08/2024Дилижанский тоннель будет временно обесточенВ указанный период будут проводиться восстановительные работы.
13:00 23/08/2024Температура воздуха в Армении понизится на 3-5 градусов23-28 августа по вечерам ожидается усиление ветра со скоростью 14-18 м/с.
11:01 23/08/2024В Исландии началось извержение вулкана Сундхнукур, эвакуирован районВ Исландии началось извержение вулкана Сундхнукур у города Гриндавик. Объявлена эвакуация близлежащего района, сообщила телерадиокомпания RUV со ссылкой на представителя пожарной службы Гриндавика...
17:40 22/08/2024Вторая авария произошла во время ремонта канализационного коллектора в Разданском ущельеПоскольку канализация очень старая, состояние труб плохое, что и стало причиной аварии, во время ремонта труба снова была повреждена в 5 метрах от места аварии.
17:23 22/08/2024Жители села Варденут провели акцию протеста перед зданием правительства РАЖурналисты заметили, что министр экономики передает сельскохозяйственный сектор во имя развития туризма.
16:59 22/08/2024Погода в Армении на ближайшие дниВ вечерние часы в Армавире, в предгорьях Котайка и Арагацотна 23-27 августа ожидается усиление ветра со скоростью 14-18 м/с.
16:37 22/08/2024В мессенджере WhatsApp появится функция выбора темы чатовСпециалисты рассказали, что в мессенджере появится опция выбора темы чатов.
15:26 22/08/2024Кинологи военной базы ЮВО в Республике Армения продолжают подготовку к выполнению задач караульной службыПервые занятия проводились в дневное время. На последующих тренировках дрессировки усложнялись и проводились в сумерках, ночью и при различной погоде.
13:02 22/08/2024Илон Маск планирует вживить мозговые чипы миллионам людей в течение 10 летСообщалось, что в 2024 г. Neuralink намерена вживить импланты еще восьмерым пациентам в рамках клинических испытаний.
12:20 22/08/2024Загоревшийся мобильный телефон вызвал панику на рейсе JetBlueУточняется, что нештатная ситуация произошла 20 августа на борту лайнера, летевшего из Лос-Анджелеса в Бостон, США.
11:50 22/08/2024В Кизеле прогремел взрыв в жилом доме: есть пострадавшиеНа месте работают экстренные службы, пострадавшим оказывают помощь.
10:03 22/08/2024ДТП на дороге Ереван-Иджеван: есть пострадавшийДо прибытия на место спасателей, водитель автомобиля марки Ford был госпитализирован в медцентр.
17:07 21/08/2024На дороге Ерасх-Ереван столкнулись автомобили: есть пострадавшийНа место происшествия выехал один боевой расчет пожарно-спасательного отряда спасательного областного управления СС МВД.
17:00 21/08/2024Жара возвращается: температура воздуха в Армении достигнет +39 градусовТемпература воздуха в Араратской, Сюникской и Вайоцдзорской областях РА достигнет +39 градусов.
15:11 21/08/2024Сегодня день рождения католикоса Гарегина IIПресс-канцелярия Первопрестольного Святого Эчмиадзина тепло поздравляет его Святейшество Гарегина Второго по случаю дня рождения.
15:01 21/08/2024При крушении автобуса в Иране погибли 28 человекОтмечается, что наиболее вероятной причиной аварии мог стать отказ тормозов и невнимательность водителя.