17:50 06/11/2025Կարգալույծ է հռչակվել Տ․ Տարոն քահանա ՀունանյանըՆոյեմբերի 6-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի Հայրապետական տնօրինությամբ ստորև ներկայացված հիմնավորումներով կարգալույծ է հռչակվել Տավուշի թեմի հոգևոր...
17:25 06/11/2025Առաջիկա օրերին ջերմաստիճանը կշարունակի բարձրանալԵրևանում նոյեմբերի 6-ի ցերեկը, 7-11-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Վաղը ցերեկը Երևանում ջերմաստիճանը կհասնի +19-ի, իսկ հաջորդող օրերին՝ +20-ի։ Մարզերում նոյեմբերի 6-ի ցերեկը, 7-11-ին սպասվում...
15:27 06/11/2025Կառավարությունը ցանկանում է մեկ իրավական նորմով որոշել, թե ով է անհետ կարած, ով՝ ոչԱնհրաժեշտություն է առաջացել մշակել «Ռազմական գործողությունների հետևանքով ստեղծված պայմաններում և հանգամանքներում անհայտ կորած անձանց մասին» օրենքի նախագիծը և հարակից օրենքների նախագծերը
14:35 06/11/2025Կոմիտասի պողոտայի հրդեհի հետևանքով մեկ տուժած հոսպիտալացվել էԵրևան քաղաքի Կոմիտասի պողոտայի սննդի կետերից մեկում բռնկված բռնկված հրդեհի հետևանքով, ըստ նախնական տվյալների, մեկ տուժած հոսպիտալացվել է բժշկական կենտրոն։ Այս մասին հայտնում են փրկարար...
14:01 06/11/2025Հրդեհից հետո. ֆոտոռեպորտաժ դեպքի վայրիցԵրևան քաղաքի Կոմիտասի պողոտայի «Երևան սիթի» սուպերմարկետի տարածքում բռնկված հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 13։09-ին։ Նախնական տվյալներով, հրդեհը բռնկվել է KFC սննդի կետում, ապա տարածվել։ Սակայն գործարար...
13:31 06/11/2025Ի՞նչ է փորձում ցուցադրել Ցուցուլյանը՝ ըստ Էդգար ՂազարյանիՀասարակական-քաղաքական գործիչ Էդգար Ղազարյանը գրում է. «Կոմիտաս պողոտայի վրա «Yerevan City» սուպերմարկետի հրդեհի ժամանակ ՀՀ ներքին գործերի նախարարի տեղակալ, փրկարար ծառայության տնօրեն, գեներալի կոչում...
12:39 06/11/2025ՆԳՆ խոսնակ. Կոմիտասի պողոտայում հրդեհաշիջման աշխատանքներին մասնակցում է 14 մարտական հաշվարկԿոմիտասի պողոտայի առևտրի կենտրոններից մեկում տեղակայված սննդի կետում բռնկված հրդեհի շիջման աշխատանքներին այս պահին մասնակցում է 14 մարտական հաշվարկ։ Դեպքի վայրում գտնվող ՆԳՆ խոսնակը ԶԼՄ...
12:18 06/11/2025ՈՒՂԻՂ միացում՝ Կոմիտասի պողոտայի հրդեհիցԿոմիտասի պողոտայի առևտրի կենտրոններից մեկում բռնկված հրդեհի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից ևս վեց մարտական հաշվարկ և ԵՓՎ և ՓՈՒՎ հրդեհաշիջման և...
11:58 06/11/2025Հայտարարվել է հրդեհի բարդության «Թիվ 3 կանչ». Ի՞նչ է կատարվում Կոմիտասի պողոտայումՆոյեմբերի 6-ին, ժամը 11։08-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Կոմիտասի պողոտայի սննդի կետերից մեկում հրդեհ է բռնկվել։ Հրդեհի բարդության «1 ԲԻՍ» կանչով դեպքի...
11:41 06/11/2025Թումանյանի սննդի կետերից մեկում հրդեհ է բռնկվելՆոյեմբերի 6-ին, ժամը 10։58-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Թումանյան փողոցի սննդի կետերից մեկում հրդեհ է բռնկվել։ Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի...
11:38 06/11/2025Հրդեհվող առևտրի կենտրոն է մեկնել չորս մարտական հաշվարկՆոյեմբերի 6-ին, ժամը 11։08-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Կոմիտասի պողոտայի սննդի կետերից մեկում հրդեհ է բռնկվել։ Հրդեհի բարդության «1 ԲԻՍ» կանչով դեպքի...
10:33 06/11/2025Թռչնագրիպի պատճառով Գերմանիայում 150,000 հատ ընտանի թռչուն է մորթվելՄարդու կողմից թռչնագրիպով վարակվելու դեպքերը հավանական են, բայց եզակի
08:57 06/11/2025Նոյեմբերի 6-ի հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 6-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
21:46 05/11/2025Ֆրիտյոֆ Նանսենին նվիրված միջազգային գիտաժողովի մասնակիցներն այցելել են Մայր Աթոռ Սուրբ ԷջմիածինՆաթան Սրբազանը ցավով արձանագրեց, որ Ֆ․ Նանսենից հարյուր տարի անց պատմությունը կրկնվեց
19:55 05/11/2025Երևան-Արմավիր ավտոճանապարհին 4 մեքենաներ են բախվել. կա զոհ և վիրավորԱյսօր՝ նոյեմբերի 5-ին, ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Արմավիրի մարզում։ Այս մասին հայտնում է Shamshyan.com-ը։ Ժամը 18։30-ի սահմաններում Երևան-Արմավիր ավտոճանապարհին բախվել են 3 «Mercedes» մակնիշի...
19:42 05/11/2025«Ալլահ Ակբար»՝ Ֆրանսիայում վարորդը դիտավորյալ վրաերթի է ենթարկել հետիոտներինՍեն-Պիեռ-դ'Օլերոնում մի տղամարդ ձերբակալվել է՝ հետիոտներին և հեծանվորդներին վրաերթի ենթարկելու համար։ Ինչպես փոխանցում է euronews-ը՝ կան վիրավորներ։ Լա Ռոշելի դատախազի խոսքով՝ տղամարդը ձերբակալության...
17:06 05/11/2025Շարժը լիովին վերականգնվել է. Մետրոպոլիտեն«Մետրոպոլիտենն արդեն գործում է բնականոն ռեժիմով։ Շարժը լիովին վերականգնվել է»,-տեղեկացնում են Մետրոպոլիտենից։ Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ Գարեգին Նժդեհ կայարանից Սասունցի Դավիթ կայարան հասած գնացքը...
16:43 05/11/2025Ստավրոպոլից թռչող ինքնաթիռը արտակարգ վայրէջք է կատարել Շերեմետևո օդանավակայանումՄասնագետները հետաքննում են միջադեպի հանգամանքները
16:01 05/11/2025Վաղվանից ջերմաստիճանը կբարձրանաԵրևանում նոյեմբերի 5-ի ցերեկը, նոյեմբերի 6-10-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում նոյեմբերի 5-ի ցերեկը, նոյեմբերի 6-10-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին՝...

16:03 07/07/2022Temperatures to further rise in ArmeniaRain and thunderstorms are expected in some parts of Armenia from 7 to 9 July, the Hydrometeorology and Monitoring Center reports, adding hailstorms are also possible.
11:26 07/07/2022Armenian Church marks Feast of the Holy TranslatorsThe Armenian Apostolic Church on Thursday marks the Feast of the Holy Translators St. Sahak and St. Mesrop, Qahana.am reports. Catholicos St. Sahak Partev and Archimandrite St. Mesrop (Vardapet)...
15:58 06/07/2022Temperatures to reach 39C in ArmeniaNo precipitation is predicted in Armenia on 6 and 7 July as well as on July 10-11. Rain and thunderstorms are expected in some parts of the country on July 8-9, the Hydrometeorology and Monitoring...
15:15 06/07/2022Families of fallen soldiers again protest in YerevanDozens of parents and other relatives of Armenian soldiers killed in the 2020 Artsakh war on Wednesday again staged a protest outside the Prosecutor General's Office in Yerevan.
16:36 05/07/2022Temperatures to rise in ArmeniaNo precipitation is predicted in Armenia on 5, 6 and 7 July as well as on July 9-10. Rain and thunderstorms are expected in some parts of the country on July 8, the Hydrometeorology and Monitoring...
15:08 05/07/2022At least 6 killed in bus crash in northwestern TurkeyAt least six people, including one minor, were killed and 25 others wounded in a bus crash in northwestern Turkey on Tuesday, Xinhua reported, citing local media.
14:59 05/07/2022Armenian opposition holds march in support of ConstitutionMembers and supporters of the opposition resistance movement held a march in support of Armenia’s Constitution in Yerevan on 5 July marked as Constitution Day in the country.
13:03 05/07/2022Artsakh bans grain exportsArtsakh’s authorities have banned exports of wheat and barley, including the grain seeds. The decision came into force on July 1, Artsakhpress reported, citing the country’s Ministry of Agriculture....
11:52 05/07/2022Magnitude 2.4 quake hits near Ashotsk village in ArmeniaThe Territorial Survey for Seismic Protection of Armenia’s Ministry of Emergency Situations detected a magnitude 2.4 earthquake in Shirak Province of Armenia on Tuesday, shortly after midnight.
17:00 04/07/2022Pope Francis denies plans to resign soonPope Francis has dismissed reports that he plans to resign in the near future, saying he is on track to visit Canada this month and hopes to be able to go to Moscow and Kyiv as soon as possible after...
16:27 04/07/2022Temperatures set to rise in ArmeniaRain and thunderstorms are expected in Armenia’s Syunik Province and Artsakh on July 4 as well as in some parts of Armenia on July 8, the Hydrometeorology and Monitoring Center reports, adding...
13:31 04/07/2022Romanian woman killed in shark attack in EgyptRomania’s Foreign Ministry said Sunday that a tourist from the country was killed in a shark attack while vacationing in Egypt, making it the second shark attack death there in recent days, AP...
16:30 02/07/2022Elon Musk posts photo with Pope FrancisElon Musk has said that he met with Pope Francis at the Vatican this week. The world’s richest man posted a photo with the pope on Twitter on July 2. Four of Musk’s eight children were also pictured...
15:48 02/07/2022Artsakh Armenians now live on landscape littered with landmines, ANCA's Tereza Yerimyan warnsArmenian National Committee of America (ANCA) Government Affairs Director Tereza Yerimyan shared findings from her recent, three-person ANCA fact-finding mission to Artsakh in testimony submitted...
14:07 02/07/2022Armenian fallen soldier's parents welcome baby boyThe parents of Armenian soldier Arman Azatyan, who was killed defending Artsakh during the 2020 war, have welcomed a baby boy.
11:46 02/07/2022At least five killed as strong quakes hit southern IranA series of strong earthquakes rocked southern Iran on Saturday, killing at least five people and causing damage to dozens of buildings, AFP reported, citing state media.
11:34 02/07/2022'I'll be back': 50 Cent shares photo from YerevanAmerican rapper and songwriter 50 Cent gave a concert in Yerevan on Friday evening The concert was held as part of the artist’s Green Light Gang Tour.
17:00 01/07/2022Japan enters energy-saving period for first time in seven yearsJapanese households and businesses on Friday entered a three-month period to conserve electricity to prevent a power crunch amid a record-breaking heat wave, marking the first time in seven years...
16:55 01/07/2022Rain, thunderstorms and strong winds expected in ArmeniaRain and thunderstorms are expected in some parts of Armenia from July 1 to 4, the Hydrometeorology and Monitoring Center reports, adding hailstorms are also possible.
15:48 01/07/2022Ukrainian borshch inscribed on UNESCO's intangible cultural heritage listThe UN's cultural agency on Friday inscribed the culture of cooking borshch soup in Ukraine on its list of endangered cultural heritage, AFP reported.