17:50 06/11/2025Կարգալույծ է հռչակվել Տ․ Տարոն քահանա ՀունանյանըՆոյեմբերի 6-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի Հայրապետական տնօրինությամբ ստորև ներկայացված հիմնավորումներով կարգալույծ է հռչակվել Տավուշի թեմի հոգևոր...
17:25 06/11/2025Առաջիկա օրերին ջերմաստիճանը կշարունակի բարձրանալԵրևանում նոյեմբերի 6-ի ցերեկը, 7-11-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Վաղը ցերեկը Երևանում ջերմաստիճանը կհասնի +19-ի, իսկ հաջորդող օրերին՝ +20-ի։ Մարզերում նոյեմբերի 6-ի ցերեկը, 7-11-ին սպասվում...
15:27 06/11/2025Կառավարությունը ցանկանում է մեկ իրավական նորմով որոշել, թե ով է անհետ կարած, ով՝ ոչԱնհրաժեշտություն է առաջացել մշակել «Ռազմական գործողությունների հետևանքով ստեղծված պայմաններում և հանգամանքներում անհայտ կորած անձանց մասին» օրենքի նախագիծը և հարակից օրենքների նախագծերը
14:35 06/11/2025Կոմիտասի պողոտայի հրդեհի հետևանքով մեկ տուժած հոսպիտալացվել էԵրևան քաղաքի Կոմիտասի պողոտայի սննդի կետերից մեկում բռնկված բռնկված հրդեհի հետևանքով, ըստ նախնական տվյալների, մեկ տուժած հոսպիտալացվել է բժշկական կենտրոն։ Այս մասին հայտնում են փրկարար...
14:01 06/11/2025Հրդեհից հետո. ֆոտոռեպորտաժ դեպքի վայրիցԵրևան քաղաքի Կոմիտասի պողոտայի «Երևան սիթի» սուպերմարկետի տարածքում բռնկված հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 13։09-ին։ Նախնական տվյալներով, հրդեհը բռնկվել է KFC սննդի կետում, ապա տարածվել։ Սակայն գործարար...
13:31 06/11/2025Ի՞նչ է փորձում ցուցադրել Ցուցուլյանը՝ ըստ Էդգար ՂազարյանիՀասարակական-քաղաքական գործիչ Էդգար Ղազարյանը գրում է. «Կոմիտաս պողոտայի վրա «Yerevan City» սուպերմարկետի հրդեհի ժամանակ ՀՀ ներքին գործերի նախարարի տեղակալ, փրկարար ծառայության տնօրեն, գեներալի կոչում...
12:39 06/11/2025ՆԳՆ խոսնակ. Կոմիտասի պողոտայում հրդեհաշիջման աշխատանքներին մասնակցում է 14 մարտական հաշվարկԿոմիտասի պողոտայի առևտրի կենտրոններից մեկում տեղակայված սննդի կետում բռնկված հրդեհի շիջման աշխատանքներին այս պահին մասնակցում է 14 մարտական հաշվարկ։ Դեպքի վայրում գտնվող ՆԳՆ խոսնակը ԶԼՄ...
12:18 06/11/2025ՈՒՂԻՂ միացում՝ Կոմիտասի պողոտայի հրդեհիցԿոմիտասի պողոտայի առևտրի կենտրոններից մեկում բռնկված հրդեհի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից ևս վեց մարտական հաշվարկ և ԵՓՎ և ՓՈՒՎ հրդեհաշիջման և...
11:58 06/11/2025Հայտարարվել է հրդեհի բարդության «Թիվ 3 կանչ». Ի՞նչ է կատարվում Կոմիտասի պողոտայումՆոյեմբերի 6-ին, ժամը 11։08-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Կոմիտասի պողոտայի սննդի կետերից մեկում հրդեհ է բռնկվել։ Հրդեհի բարդության «1 ԲԻՍ» կանչով դեպքի...
11:41 06/11/2025Թումանյանի սննդի կետերից մեկում հրդեհ է բռնկվելՆոյեմբերի 6-ին, ժամը 10։58-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Թումանյան փողոցի սննդի կետերից մեկում հրդեհ է բռնկվել։ Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի...
11:38 06/11/2025Հրդեհվող առևտրի կենտրոն է մեկնել չորս մարտական հաշվարկՆոյեմբերի 6-ին, ժամը 11։08-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Կոմիտասի պողոտայի սննդի կետերից մեկում հրդեհ է բռնկվել։ Հրդեհի բարդության «1 ԲԻՍ» կանչով դեպքի...
10:33 06/11/2025Թռչնագրիպի պատճառով Գերմանիայում 150,000 հատ ընտանի թռչուն է մորթվելՄարդու կողմից թռչնագրիպով վարակվելու դեպքերը հավանական են, բայց եզակի
08:57 06/11/2025Նոյեմբերի 6-ի հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 6-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
21:46 05/11/2025Ֆրիտյոֆ Նանսենին նվիրված միջազգային գիտաժողովի մասնակիցներն այցելել են Մայր Աթոռ Սուրբ ԷջմիածինՆաթան Սրբազանը ցավով արձանագրեց, որ Ֆ․ Նանսենից հարյուր տարի անց պատմությունը կրկնվեց
19:55 05/11/2025Երևան-Արմավիր ավտոճանապարհին 4 մեքենաներ են բախվել. կա զոհ և վիրավորԱյսօր՝ նոյեմբերի 5-ին, ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Արմավիրի մարզում։ Այս մասին հայտնում է Shamshyan.com-ը։ Ժամը 18։30-ի սահմաններում Երևան-Արմավիր ավտոճանապարհին բախվել են 3 «Mercedes» մակնիշի...
19:42 05/11/2025«Ալլահ Ակբար»՝ Ֆրանսիայում վարորդը դիտավորյալ վրաերթի է ենթարկել հետիոտներինՍեն-Պիեռ-դ'Օլերոնում մի տղամարդ ձերբակալվել է՝ հետիոտներին և հեծանվորդներին վրաերթի ենթարկելու համար։ Ինչպես փոխանցում է euronews-ը՝ կան վիրավորներ։ Լա Ռոշելի դատախազի խոսքով՝ տղամարդը ձերբակալության...
17:06 05/11/2025Շարժը լիովին վերականգնվել է. Մետրոպոլիտեն«Մետրոպոլիտենն արդեն գործում է բնականոն ռեժիմով։ Շարժը լիովին վերականգնվել է»,-տեղեկացնում են Մետրոպոլիտենից։ Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ Գարեգին Նժդեհ կայարանից Սասունցի Դավիթ կայարան հասած գնացքը...
16:43 05/11/2025Ստավրոպոլից թռչող ինքնաթիռը արտակարգ վայրէջք է կատարել Շերեմետևո օդանավակայանումՄասնագետները հետաքննում են միջադեպի հանգամանքները
16:01 05/11/2025Վաղվանից ջերմաստիճանը կբարձրանաԵրևանում նոյեմբերի 5-ի ցերեկը, նոյեմբերի 6-10-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում նոյեմբերի 5-ի ցերեկը, նոյեմբերի 6-10-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին՝...

12:04 15/08/2024Министр экономики РА: Около 150 пострадавших от наводнения хозяйствующих субъектов получат компенсацию в 290 млн драмовПо его словам, по данному компоненту будет оказана помощь около 150 предпринимателям, общая сумма которой составит около 140 млн драмов.
11:16 15/08/2024Сегодня отмечается День археологаНесмотря на то, что история Дня археолога не связана с какими-либо событиями и открытиями, и сам праздник не является ни государственным, ни национальным, археологи России, Беларуси, Казахстана и...
17:06 14/08/2024Новые памятные монеты Армении вводятся в обращение15 августа 2024 года Центральный банк Республики Армения вводит в обращение серебряные памятные монеты “100-летие со дня рождения Шарля Азнавура” и “125-летие со дня рождения Ерванда Кочара”.
16:51 14/08/2024Очередное проявление азербайджанского цинизма: представлен «гимн» ЕреванаВ данном случае очевидно стремление «великого историка» Алиева завоевать высоты и обессмертить свое имя также в сфере музыковедения.
15:44 14/08/2024Винодельня в армянском селе Арени вошла в десятку лучших в ЕвропеО готовности ягоды к сбору узнают по уровню сахара. Для этого гроздь разрезают и отжимают сок.
15:05 14/08/2024Кайли Дженнер в платье с голыми плечами попала на обложку VogueПри этом она надела на него прозрачное коричневое платье длины мини с драпировкой.
14:19 14/08/2024После ДТП с участием кареты скорой помощи в Гюмри беременная пациентка родила«Жизням госпитализированных ничего не угрожает», – отметил он.
13:54 14/08/2024В результате землетрясения в Ераносе трещины образовались на стенах 82 зданийОн отметил, что уже сформирована комиссия, основные работы проводятся в общине Еранос.
13:01 14/08/2024Марк Цукерберг заказал статую своей жены в «римском стиле»Работа представляет собой зеленую фигуру Присциллы Чан в серебристой накидке, которая, развеваясь, застыла в форме крыльев.
12:46 14/08/2024Перевозящая беременную пациентку машина скорой помощи попала в ДТП в ГюмриПо факту ДТП в Следственном управлении по Ширакской области инициировано уголовное производство, где будет установлена личность потерпевших.
11:31 14/08/2024ДТП на дороге Драхтик-Чамбарак: пассажиры госпитализированыПассажиры автомобиля марки «Nissan» Г.У., С.А., Э.Х. были госпитализированы в медцентр, где их состояние здоровья оценили, как удовлетворительное.
11:21 14/08/2024В Москве горит ТЦ «РИО»: к ликвидации пожара привлечены 11 единиц техникиТорговый центр «РИО» горит на Большой Черемушкинской улице в Москве, предварительно, пострадавших нет, сообщили РИА Новости в пресс-службе МЧС России.
16:20 13/08/2024Рис и минеральная вода в бутылках исчезли с прилавков в Токио за пять днейВ разделе, где продают минеральную воду в коробках, необычно много свободного места и стоят только коробки с чаем и напитками.
15:50 13/08/2024Нубарашенская свалка горит, огонь распространяется по нескольким очагам: видеоЯдовитый дым от мусора распространяется по всему Еревану.
14:48 13/08/2024ДТП на дороге Армавир-Эчмиадзин: есть пострадавшиеНа место происшествия выехал один боевой расчет пожарно-спасательного отряда спасательного областного управления СС МВД.
13:29 13/08/2024Проливной дождь затопил улицы в БатумиСоответствующие службы мэрии города работали в интенсивном режиме всю ночь. На месте находился мэр Батуми Арчил Чиковани.
12:19 13/08/2024Эксперт напомнил о новом способе мошенничества в Армении: Необходимо предостеречь пожилых людейЭксперт по информационной безопасности Самвел Мартиросян вновь обратился к пользователям армянского сегмента соцсети Facebook, в частности, предупредив особенно пожилых, поскольку им могут поступать...
11:26 13/08/202413 августа – Международный день левшейПсихологи считают, что все эти люди-левши обладают сильным характером и мощным творческим потенциалом.
11:04 13/08/2024ДТП произошло на дороге Ереван-Севан: потерпевшие доставлены в больницуНа место выехала спасательная группа центра по осуществлению спасательных работ специального назначения СС МВД.