20:16 27/08/2025Հայտարարություն՝ «Կովերի պարտեզի» երկրորդ գործարքի անօրինականության մասին«Կովերի պարտեզի» երկրորդ գործարքի անօրինականության մասին Երուսաղեմի Հայ համայնքը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Երուսաղէմի Հայ համայնքը և Պատրիարքարանը կ՚առերեսուին ծանր վտանգի մը․...
19:39 27/08/2025Կրակոցներ Մինեապոլիսի եկեղեցում և դպրոցում, կան զոհերԿրակոցներ են եղել Մինեապոլիսի եկեղեցում և դպրոցում: Euronews-ի փոխանցմամբ՝ կան զոհեր։ Նախնական տվյալներով՝ կրակողը ինքնասպան է եղել։ Մինեապոլիսի կաթոլիկ դպրոցում տեղի ունեցած կրակոցների հետևանքով...
18:03 27/08/2025Team-ից գնի՛ր Xiaomi սմարթֆոն, ստացի՛ր նաև երկրորդըՄեկը լավ է, երկուսը՝ ավելի. նոր ուսումնական տարվան ընդառաջ Team Telecom Armenia-ն հանդես է գալիս աննախադեպ ակցիայով՝ Back to school ակցիայի շրջանակում գնելով այս տարվա մոդելային շարքի Xiaomi Redmi...
17:33 27/08/2025Հովհաննես Գաբրիելյանը պատրատվում է գինեսի ռեկորդ սահմանել՝ լողալով անցնել Սևանա լիճը ծայրից ծայր«Հովհաննես այս պահին լողում է, ամեն ինչ նորմալ է, տրամադրությունը շատ լավ է, զգացողությունը լավ է, եղանակն այնքան էլ լավ չէ, բայց Հովհաննեսը պլանավորած շարժվում է առաջ»։
17:29 27/08/2025Այս ի՞նչ խայտառակություն է, չէի հավատում աչքերիս. Անահիտ Թարխանյանը՝ Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիրի վերանորոգման մասին«Այս ի՞նչ խայտառակություն է, նման վերաբերմունք են ցուցաբերո՞ւմ, նայեք՝ քարերը ոնց են պոկել։ Չեն կարողացել պոկել, ջարդելով հանել են։ Չէի հավատում աչքերիս»,- Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիրից, որտեղ...
17:06 27/08/2025Ովքե՞ր են տրանսպորտում տուգանում քաղաքացիներին. Մեսրոպ ՄանուկյանԵրևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Մեսրոպ Մանուկյանին տեսանյութ է հրապարակել՝ նշելով, որ ներկայացնում է այն մարդկանց, ովքեր տրանսպորտում տուգանում են քաղաքացիներին՝ ուղեվարձը չվճարեու...
15:00 27/08/2025Ժաննա Անդրեասյանը՝ Հայոց gեղաuպանnւթյան հուշահամալիրում իրականացվող վերանորոգման աշխատանքների մասին«Ունեինք շատ վատ իրավիճակ թե թանգարանում, թե հուշահամալիրում»,- ասուլիսում ասաց ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը՝ անդրադառնալով Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիրի...
13:47 27/08/2025Քոբուլեթիում հայ երիտասարդ է խեղդվելՎրաստանի Քոբուլեթի քաղաքում հայ 24-ամյա երիտասարդ է ջրահեղձ եղել։ Սերգեյ Հակոբյանը Կոտայքի մարզի Գառնի գյուղից էր։ Տեղեկությունը NEWS.am–ի հետ զրույցում հաստատել է գյուղի վարչական ղեկավար Տիգրան...
12:58 27/08/2025Սեպտեմբերի 2-ին Եռաբլուրում կբացվի «Արցախի կանչը» հուշահամալիրըՍեպտեմբերի 2-ին, ժամը 10:00-ին «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն կբացվի «Արցախի կանչը» հուշահամալիրը։ Հուշակոթողը նվիրված է Արցախյան պատերազմներում նահատակված հերոսների, Արցախում հանգչող մեր...
10:05 27/08/2025Արգիշտիի փողոց – Մաշտոցի պողոտա խաչմերուկում կկատարվի լուսացույցների տեղափոխությունՕգոստոսի 29-ից Արգիշտիի փողոց – Մաշտոցի պողոտա խաչմերուկում կկատարվի լուսացույցների տեղափոխություն, որի արդյունքում կտեղափոխվի Արգիշտիի փողոցի կանգ գիծը և փողոցը հատող հետիոտների համար նախատեսված...
09:49 27/08/2025Առաջիկա օրերին տեղումներ չեն սպասվում, ջերմաստիճանը կբարձրանա. Սուրենյան«Չնայած օգոստոսը մոտենում է ավարտին, բայց ամառը չի նահանջում»,- ասաց «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը՝ ներկայացնելով առաջիկա օրերին սպասվող...
08:53 27/08/2025Այսօր Երևանի և մարզերի մի շարք հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ օգոստոսի 27-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:02 27/08/2025Երկրաշարժ ՌԴ-ում, ցնցումները զգացվել են ՀայաստանումՕգոստոսի 27-ին` տեղական ժամանակով ժամը 00:33-ին (Գրինվիչի ժամանակով` Օգոստոսի 26-ին ժամը 20։33-ին) ՀՀ ՆԳՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է...
19:29 26/08/2025Կյանքից հեռացել է անտառագետ Ռուբեն ՊետրոսյանըԽորը ցավով տեղեկացանք, որ կյանքից հեռացել է Էկոլուրի երկարամյա գործընկեր, հրաշալի մասնագետ, անտառագետ Ռուբեն Պետրոսյանը։ Այս մասին գրում է Էկոլուրը։ Իր կյանքի ընթացքում նա զբաղեցրել է կարևոր...
18:02 26/08/2025ՍԱՏՄ-ն հորդորով դիմել է տնտեսավարողներինՍննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմինը հորդորում է տնտեսավարողներին Հայաստանի Հանրապետությունից Ռուսաստանի Դաշնություն բուսասանիտարական հսկողության ենթակա բեռներ (թարմ պտուղ-բանջարեղեն, ծաղիկ,...
16:52 26/08/2025ARARAT թանգարանն արժանացել է Travelers’ Choice կոչմանըARARAT թանգարանն արժանացել է աշխարհի խոշորագույն զբոսաշրջային ուղեցույցների հարթակ համարվող Tripadvisor-ի նշանավոր Travelers’ Choice կոչմանը։ Travelers’ Choice անվանակարգը ձևավորվում է համապարփակ...
16:39 26/08/2025Պլաստիկից մաքրվել է Սևանա լճի 2 կմ երկարությամբ տարածք«Մաքուր ապագա Սևանա լճի համար» ծրագրի շրջանակում Ակբա բանկը Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) հետ համագործակցությամբ նպաստում է Հայաստանի ամենամեծ ջրային ռեսուրսի մաքրմանը պլաստիկից ու...
15:45 26/08/2025Օկուպացված Արցախում բռնկված հրդեհները շարունակվում ենԱդրբեջանի կողմից օկուպացված Արցախի Հանրապետությունում շարունակվում են հրդեհները։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ, երկրի արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը շարունակում է փորձել մարել...
14:47 26/08/2025Եhnվայի վկայի հետ ամուսնությունն ավարտվում է բաժանությամբ, ողբերգությամբ, կամ էլ տվյալ մարդը դառնում է այդ աղանդից. Հայր ԶաքարիաԱմուսնանա՞լ եհովայի վկայի հետ, թե՞ ոչ

15:31 11/03/2024«Веолиа джур»: Авария на снабжающем 2 района Еревана водопроводе сложнее, чем это представлялось ранееВоду из магистрального водопровода «Арзни 2 – Ереван», пролегающего через ущелье Кореи, получают ереванский административный район Арабкир и 25% административного района Кентрон (Центр) армянской...
14:12 11/03/2024СМИ: Автомобильный номер «000 OO 00» купил отец мэра Гориса Аруша АрушанянаВ Армении аукцион «золотых» автомобильных номеров, на котором с молотка ушли 7 лотов на общую сумму 156 млн.
11:44 11/03/2024DM: ведущие мировые СМИ отозвали фото Кейт Миддлтон из-за подозрений на ретушьВедущие мировые новостные агентства отозвали ранее опубликованную Кенсингтонским дворцом фотографию принцессы Уэльской Кейт Миддлтон в окружении трех ее детей из опасений, что оно отредактировано,...
11:40 11/03/2024Народная артистка России Моргунова умерла из-за оторвавшегося тромбаНародную артистку России, диктора Центрального телевидения СССР Светлану Моргунову знала вся страна, зрители ее очень любили.
16:43 09/03/2024Протестующие польские фермеры:«Готовьтесь! 20 марта Польша остановится!»Протестующие польские фермеры готовятся 20 марта парализовать страну, заявил журналистам один из лидеров протестов в Западно-Поморском воеводстве Станислав Варна.
16:09 09/03/2024Соревнования по перетягиванию самого длинного каната в мире прошли в УэльсеНа пляже в Уэльсе собрались 100 человек, чтобы принять участие в соревнованиях по перетягиванию самого длинного в мире каната.
15:28 09/03/2024В Ереванском зоопарке появился новый жительВскоре в Ереванском зоопарке появятся новые вольеры, аллеи и зеленые зоны. Как сообщает пресс-служба ереванской мэрии, вскоре у станции метро «Еритасардакан» будет перезапущена остановка доставляющих...
15:04 09/03/2024«Успейте все дела сегодня, завтра будет темно и холодно»: предупреждение синоптиков«Успейте закончить все свои дела сегодня, ибо завтра нас ждут холод и отсутствие солнца», – предупреждает заместитель директора Центра гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды...
14:06 09/03/2024Медики: Волны жары на 50-60% повышают риск преждевременных родовАвстралийские медики обнаружили, что эпизоды аномально жаркой погоды и волны жары повышают риск преждевременных родов примерно на 50-60%, что в особенности характерно для беременных, проживающих в...
12:45 09/03/2024За товарами в категории mass market россияне чаще всего отправляются в АрмениюРоссияне за последние два года стали чаще выезжать на шопинг за границу. В АТОР рассказали о самых популярных странах для шоп-туров среди туристов из РФ. С уходом из РФ международных брендов в...
12:28 09/03/2024Рекордное число альпинистов на Эвересте ожидают в 2024 годуВласти Непала ожидают рекордное число альпинистов, которые попытаются взойти на Эверест в предстоящем сезоне, сообщает ТАСС со ссылкой на директора департамента туризма страны Ракеша Гурунга.
11:55 09/03/2024Ровно 90 лет назад родился Юрий Алексеевич ГагаринИнтересные факты о Гагарине и его историческом полете в космос.
11:45 09/03/2024Абрамян: В теме обеспечения арцахцев жильем дискурс – не вокруг принципов, а вокруг начатого властями торгаСекретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян на своей странице в социальной сети Facebook пишет: «Тема обеспечения арцахцев жильем обсуждалась широко, однако основной...
11:19 09/03/2024Праздники Армянской церкви: 9 марта в календареСегодня, 9 марта, Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти свв. Сорока отроков, замученных в Севастии, напоминает Qahana.am. В 313 году святой Константин Великий издал указ, согласно...
11:15 09/03/2024Байден заявил о готовности подписать закон о запрете TikTok в СШАПрезидент США Джо Байден заявил, что подпишет законопроект, предполагающий запрет TikTok в стране, если документ будет одобрен Конгрессом.
17:17 08/03/2024В 23 года Шушаник отправилась на войну, лишилась обеих ног, но решила вновь стать матерьюВо время Первой Арцахской войны Шушаник было 23 года. Она вступила в ряды армянской армии в 1993 году, на войне лишилась обеих ног. Но Шушаник решила, что и без ног может стать матерью и жить...
17:04 08/03/2024Погода в Армении: 12-13 марта потеплеет на 5-6 градусовДнем 8 марта, 9 марта и 11 марта в отдельных районах Армении, а 10 марта преимущественно на всей территории республики прогнозируются осадки, в горных районах – в виде снега и мокрого снега.
16:33 08/03/2024В Индии запустят первое летающее таксиПервое в Индии воздушное такси e200 совершит дебютный полет через 7-8 месяцев, начав тем самым новую эру городской мобильности не только в Индии, но и по всему миру, заявил основатель компании ePlane...
16:23 08/03/2024Самый большой в мире натуральный ягодный торт приготовили в Сочи в честь 8 МартаСамый большой в мире ягодный торт весом 623 килограмма изготовили в Сочи в честь празднования Международного женского дня, кондитерское изделие зарегистрировали в реестре мировых и национальных...