07:58 29/08/2025Հոսանքազրկումներ Երևանում և մարզերում«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ օգոստոսի 29-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
22:16 28/08/2025Խոշոր ու ողբերգական ավտովթար՝ Արարատի մարզումՄինչ դեպքի վայրում աշխատում էր քննչական խումբը՝ հիվանդանոցից ահազանգ է ստացվում ոստիկանության Արտաշատի բաժին, որ վիրավորներից մեկը գիտակցության չգալով՝ մահացել է
21:16 28/08/2025OpenAI: ChatGPT-ն ոստիկանությանը կտեղեկացնի պոտենցիալ հանցագործների մասինՆաև ընդգծվեց, որ եթե ստուգման մասնագետները որոշեն, որ կա ուրիշներին լուրջ ֆիզիկական վնաս հասցնելու անմիջական սպառնալիք, նրանք կարող են գործը փոխանցել իրավապահ մարմիններին
20:10 28/08/2025Ջակարտայում բողոքի ցույցեր լուսաբանող լրագրողը վիրավորվել էՌԻԱ Նովոստիի թղթակից Ուլյանա Միրոշկինան, որը լուսաբանում էր Ջակարտայում տեղի ունեցած զանգվածային բողոքի ցույցերը, վիրավորվել է հինգշաբթի օրը տեղի ունեցած ցույցի ժամանակ ոստիկանության կողմից...
19:44 28/08/2025Երևանի «Կենդանիների խնամքի կենտրոն»-ում այս պահին շուրջ 100 շուն է պահվումԵրևանի «Կենդանիների խնամքի կենտրոն»-ում այս պահին շուրջ 100 շուն է պահվում։ Այս մասին հայտնել են Երևանի քաղաքապետարանից։ «Կենտրոնի նախաձեռնությամբ արդեն իսկ ավելի քան 310 շուն էլ խնամակալության է...
18:22 28/08/2025Այսօր ականավոր գիտնական Իոսիֆ Հակոբյանի ծննդյան օրն էԱյսօր ականավոր գիտնական Իոսիֆ Գրիգորիևիչ Հակոբյանը նշում է իր ծննդյան օրը։ Այս մասին նշված է Ռուսաստանի հայերի միության հաղորդագրությունում։ «Շնորհավորում ենք։ Մաղթում ենք ձեզ առողջություն և հետագա...
17:01 28/08/2025Հորդորում եմ Ավետ Բաբայանին ինձանից հրապարակային ներողություն խնդրել. Արթուր ՉախոյանՀուսով եմ՝ Ավետ Բաբայանը իր խոստումը կկատարի
16:14 28/08/2025Սեպտեմբերի 1-ից կգործի ժամանակավոր անաշխատունակության և մայրության նպաստների հաշվարկման, նշանակման և վճարման նոր համակարգՍեպտեմբերի 1-ից կգործի Ժամանակավոր անաշխատունակության և մայրության նպաստների հաշվարկման, նշանակման և վճարման նոր համակարգ․ հարթակը, որը ստեղծվել է ԱՍՀ նախարարության «Նորք» տեխնոլոգիաների կենտրոնի...
15:05 28/08/2025Պետական բյուջեից համայնքների սուբվենցիոն ծրագրերի ֆինանսավորման համար հատկացվեց 2.1 մլրդ դրամ«Հանրապետության ենթակառուցվածքների զարգացմանն ուղղված սուբվենցիոն ծրագրերը 2 մլրդ 117 մլն դրամով համաֆինանսավորեու վերաբերյալ որոշամն նախագիծն եմ ձեզ ներկայացնում»,-կառավարության նիստում հայտնեց ՏԿԵ...
13:48 28/08/2025Հովհաննեսի ինքնազգացողությունը լավ է, չնահանջող տեմպով շարժվում է ֆինիշ. Լող Սևանա լճում՝ Գինեսի ռեկորդ սահմանելու համարՄասնագիտությամբ տնտեսագետ Հովհաննես Գաբրիելյանը, ով երեկ ժամը 16․00-ից սկսել է լողը Սևանա լճում՝ Գինեսի ռեկորդ սահմանելու համար, արդեն հաղթահարել է ճանապարհի կեսից ավելին։ Հովհաննեսն առանց հատուկ...
12:37 28/08/2025Ջերմաստիճանը կբարձրանա 3-5 աստիճանովOգոստոսի 28-31-ին, սեպտեմբերի 1-2-ին ողջ հանրապետությունում, այդ թվում մայրաքաղաք Երևանում սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ։ Հայաստանի տարածքում օգոստոսի 28-ի ցերեկը, 29-31-ին, սեպտեմբերի...
12:11 28/08/2025Այսօր ՀՀ-ն գտնվում է բարակեցության ամենաբարձր կետում, 2017 թ-ի համեմատ բնակիչներին տրված վարկերն աճել են 173%-ով. ՓաշինյանՓաշինյանի ներկայացրած վիճակագրությամբ Ֆիզիկական անձանց հաշիվներն աճել են 125%-ով
11:38 28/08/2025Հայոց gեղաuպանnւթյան զոհերի հիշատակի օրն այցելուների հոսքին չխոչընդոտելու նպատակով՝ հուշահամալիրի մույթերը հերթով են հիմնանորոգվումՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանն այսօր այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր և թանգարան-ինստիտուտ, որտեղ ընթացքի մեջ է հիմնանորոգման աշխատանքների երկրորդ...
10:05 28/08/2025Մանրէաբանական շեղումներ՝ «ՍԻՍ-ԱԼՊ»-ի թթվասերում, պանրումՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Երևանի կենտրոնի տեսուչները ստուգում են իրականացրել «Սիս-Ալպ» ՍՊԸ-ին պատկանող կաթնամթերքի արտադրամասում (Սյունիքի մարզ, ք․ Սիսիան), որի ընթացքում կատարել...
09:00 28/08/2025Տավուշի թեմի պարզաբանումը՝ համացանցում տարածված տեսանյութի վերաբերյալ«Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի հովանու ներքո գտնվող բոլոր վանքերը՝ անկախ այցելուների կամ տուրիստական խմբերի մեծ հոսքից, մշտապես գտնվում են եկեղեցականների ուշադրության ու հոգածու վերաբերմունքի առանցքում»։
08:06 28/08/2025ՀԷՑ-ն՝ այսօրվա հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ օգոստոսի 28-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
22:01 27/08/2025Ամենակարևոր և կարևոր բաներ դատարանումՓաստաբան Վարազդատ Հարությունյանը գրում է. «Այսօր Դատարանն իր որոշմամբ միս ու արյուն տվեց «մարդու իրավունք» բառակապակցությանը: Սա, թերևս, ամենակարևորն էր այսօր: Բայց մի կարևոր բան էլ եղավ այսօր: Ի...
21:26 27/08/2025«Սպայկա»-ի ջերմոցների պահեստային տարածքում բռնկված հրդեհը մեկուսացվել էՕգոստոսի 27-ին, ժամը 17։49-ին Արարատի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Երևան-Երասխ ավտոճանապարհին գտնվող ջերմատան պահեստային...
20:27 27/08/2025Կարևոր է, որ աշխատանքների ընթացքը լինի առավելագույնս թափանցիկ․ Դավիթ ԱնանյանՊԵԿ նախկին ղեկավար Դավիթ Անանյանը գրում է․ «Այսօրվա իշխանությունների վարքագիծն ու հանրային վստահության ճգնաժամը այնպիսի իրավիճակ են ստեղծել, որ ցանկացած գործընթացի կամ ամենահասարակ նախաձեռնության կամ...

14:28 14/03/2024Британия: Кейт Миддлтон стала самым популярным членом королевской семьиЖена наследника британского престола принца Уильяма Кейт Миддлтон стала самым популярным членом королевской семьи.
14:25 14/03/2024Город в Японии закрывается из-за пристающих к гейшам туристовВласти вынуждены закрыть часть города Киото в Японии из-за туристов, которые пристают к местным гейшам, передает МИР 24.
13:21 14/03/2024В Луизиане крысы съели марихуану из полицейского склада вещдоковСклад вещественных доказательств в здании полицейского управления Нового Орлеана в штате Луизиана подвергся нашествию крыс, передает RT.
11:50 14/03/2024Армения – в топ-3 популярных у россиян стран для летнего отдыхаСервис для планирования путешествий OneTwoTrip составил рейтинг стран, где россияне хотят побывать летом 2024 года.
11:38 14/03/2024На полигоне Алагяз определили лучших разведчиков военной базы ЮВО в АрменииВоеннослужащие разведывательной роты военной базы Южного военного округа (ЮВО) в Армении выполнили комплекс задач в ходе состязания на высокогорных полигонах Алагяз и Камхуд.
16:49 13/03/2024Готовится к изданию книга Нарека Маляна на русском языке, вскоре будут опубликованы некоторые отрывкиКнига лидера движения «Вето», политзаключенного Нарека Маляна «Либеральная фашистская агентурная сеть и методика эффективной борьбы с ней» уже переводится на русский язык.
16:26 13/03/2024Число мобильных абонентов Team превысило 1 миллионПридерживаясь политики прозрачности и подотчетности, ОАО ''Телеком Армения'' (торговая марка: Team Telecom Армения) представляет технико-экономические и финансовые показатели мобильной и...
15:29 13/03/2024«Ахинея»: граждане – о пресс-конференции Никола Пашиняна12 марта в правительстве Республики Армения состоялась пресс-конференция Никола Пашиняна. Последний озвучил ряд заявлений, которые, мягко говоря, являются тревожными. Говоря о так называемых анклавах...
15:05 13/03/2024«Евровидение-2024»: представляющая Армению группа LADANIVA презентовала песню и клипГруппа «Ладанива» (LADANIVA), которая будет представлять Армению на международном песенном конкурсе «Евровидение-2024», презентовала песню Jako и клип.
13:02 13/03/2024Голливудский продюсер предлагал «отмывание» репутации Алиеву и ЭрдогануГолливудский продюсер Игорь Лопатенок предлагал автократам возможность обелить репутацию через интервью с Оливером Стоуном.
12:40 13/03/2024Шэрон Стоун рассказала, как продюсер требовал от нее заняться сексом с актером Уильямом БолдуиномАмериканская актриса Шэрон Стоун вспомнила о том, как продюсер Роберт Эванс требовал от нее переспать с актером Уильямом Болдуином ради «усиления химии» и успеха его фильма «Щепка» (1993), в котором...
11:46 13/03/2024На российской военной базе в Армении проведены тренировки с кинологическими расчетамиНа российской военной базе в Армении в рамках специального курса дрессировки служебных собак проведены тренировки с кинологическими расчетами.
13:54 12/03/2024В Армению пришла весна: потеплеет на 5-7 градусов.В Ереване днем12 марта, 13-14 марта, ночью 15 марта ожидается погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды Армении. В...
13:38 12/03/2024Виктор Мнацаканян: После этого шага мэрии Еревана ситуация с общественным транспортом лишь ухудшитсяПосле этого шага мэрии Еревана ситуация с общественным транспортом лишь ухудшится, заявил бывший руководитель административного района Кентрон Еревана Виктор Мнацаканян, касаясь инициативы мэрии по...
12:25 12/03/2024«Лаборатория Касперского»: В 2023 году количество атак на мобильные устройства в мире увеличилось на 52%Эксперты «Лаборатории Касперского» проанализировали ландшафт мобильных угроз 2023 года и пришли к выводу, что растущая распространенность угроз безопасности мобильных устройств сопровождается...
12:22 12/03/2024В Ереванской государственной консерватории проходит закрытая встречаВ Ереванской государственной консерватории имени Комитаса проходит закрытая встреча с участием преподавателей и студентов вуза.
17:35 11/03/2024Пипоян: Сколько помощников у директора автобусного парка? Их зарплаты тоже включены в себестоимость проезда в общественном транспорте?На предстоящем заседании Совета старейшин Еревана будет обсуждаться и, по всей вероятности, получит одобрение доработанный проект по внедрению единой билетной системы, вследствие чего существенно...
16:07 11/03/2024Момент схода лавины на сноубордиста в Хакасии попал на видеоЛавина сошла на сноубордиста в хакасском поселке Приисковый. Жизнь спортсмена удалось спасти благодаря быстрой реакции других райдеров. Об этом сообщило ГУ МЧС по республике Хакасия. «С середины...
16:00 11/03/2024Кейт Миддлтон извинилась за отретушированное фотоПринцесса Уэльская Кейт Миддлтон принесла извинения перед пользователями Интернета за отретушированное фото с детьми, передает МИР 24.
15:51 11/03/2024Весна в Армении вступает в свои права: потеплеет на 10-12 градусовДнем 11 марта, 12-15 марта на территории Армении ожидается погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды Армении. 16...