07:58 29/08/2025Հոսանքազրկումներ Երևանում և մարզերում«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ օգոստոսի 29-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
22:16 28/08/2025Խոշոր ու ողբերգական ավտովթար՝ Արարատի մարզումՄինչ դեպքի վայրում աշխատում էր քննչական խումբը՝ հիվանդանոցից ահազանգ է ստացվում ոստիկանության Արտաշատի բաժին, որ վիրավորներից մեկը գիտակցության չգալով՝ մահացել է
21:16 28/08/2025OpenAI: ChatGPT-ն ոստիկանությանը կտեղեկացնի պոտենցիալ հանցագործների մասինՆաև ընդգծվեց, որ եթե ստուգման մասնագետները որոշեն, որ կա ուրիշներին լուրջ ֆիզիկական վնաս հասցնելու անմիջական սպառնալիք, նրանք կարող են գործը փոխանցել իրավապահ մարմիններին
20:10 28/08/2025Ջակարտայում բողոքի ցույցեր լուսաբանող լրագրողը վիրավորվել էՌԻԱ Նովոստիի թղթակից Ուլյանա Միրոշկինան, որը լուսաբանում էր Ջակարտայում տեղի ունեցած զանգվածային բողոքի ցույցերը, վիրավորվել է հինգշաբթի օրը տեղի ունեցած ցույցի ժամանակ ոստիկանության կողմից...
19:44 28/08/2025Երևանի «Կենդանիների խնամքի կենտրոն»-ում այս պահին շուրջ 100 շուն է պահվումԵրևանի «Կենդանիների խնամքի կենտրոն»-ում այս պահին շուրջ 100 շուն է պահվում։ Այս մասին հայտնել են Երևանի քաղաքապետարանից։ «Կենտրոնի նախաձեռնությամբ արդեն իսկ ավելի քան 310 շուն էլ խնամակալության է...
18:22 28/08/2025Այսօր ականավոր գիտնական Իոսիֆ Հակոբյանի ծննդյան օրն էԱյսօր ականավոր գիտնական Իոսիֆ Գրիգորիևիչ Հակոբյանը նշում է իր ծննդյան օրը։ Այս մասին նշված է Ռուսաստանի հայերի միության հաղորդագրությունում։ «Շնորհավորում ենք։ Մաղթում ենք ձեզ առողջություն և հետագա...
17:01 28/08/2025Հորդորում եմ Ավետ Բաբայանին ինձանից հրապարակային ներողություն խնդրել. Արթուր ՉախոյանՀուսով եմ՝ Ավետ Բաբայանը իր խոստումը կկատարի
16:14 28/08/2025Սեպտեմբերի 1-ից կգործի ժամանակավոր անաշխատունակության և մայրության նպաստների հաշվարկման, նշանակման և վճարման նոր համակարգՍեպտեմբերի 1-ից կգործի Ժամանակավոր անաշխատունակության և մայրության նպաստների հաշվարկման, նշանակման և վճարման նոր համակարգ․ հարթակը, որը ստեղծվել է ԱՍՀ նախարարության «Նորք» տեխնոլոգիաների կենտրոնի...
15:05 28/08/2025Պետական բյուջեից համայնքների սուբվենցիոն ծրագրերի ֆինանսավորման համար հատկացվեց 2.1 մլրդ դրամ«Հանրապետության ենթակառուցվածքների զարգացմանն ուղղված սուբվենցիոն ծրագրերը 2 մլրդ 117 մլն դրամով համաֆինանսավորեու վերաբերյալ որոշամն նախագիծն եմ ձեզ ներկայացնում»,-կառավարության նիստում հայտնեց ՏԿԵ...
13:48 28/08/2025Հովհաննեսի ինքնազգացողությունը լավ է, չնահանջող տեմպով շարժվում է ֆինիշ. Լող Սևանա լճում՝ Գինեսի ռեկորդ սահմանելու համարՄասնագիտությամբ տնտեսագետ Հովհաննես Գաբրիելյանը, ով երեկ ժամը 16․00-ից սկսել է լողը Սևանա լճում՝ Գինեսի ռեկորդ սահմանելու համար, արդեն հաղթահարել է ճանապարհի կեսից ավելին։ Հովհաննեսն առանց հատուկ...
12:37 28/08/2025Ջերմաստիճանը կբարձրանա 3-5 աստիճանովOգոստոսի 28-31-ին, սեպտեմբերի 1-2-ին ողջ հանրապետությունում, այդ թվում մայրաքաղաք Երևանում սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ։ Հայաստանի տարածքում օգոստոսի 28-ի ցերեկը, 29-31-ին, սեպտեմբերի...
12:11 28/08/2025Այսօր ՀՀ-ն գտնվում է բարակեցության ամենաբարձր կետում, 2017 թ-ի համեմատ բնակիչներին տրված վարկերն աճել են 173%-ով. ՓաշինյանՓաշինյանի ներկայացրած վիճակագրությամբ Ֆիզիկական անձանց հաշիվներն աճել են 125%-ով
11:38 28/08/2025Հայոց gեղաuպանnւթյան զոհերի հիշատակի օրն այցելուների հոսքին չխոչընդոտելու նպատակով՝ հուշահամալիրի մույթերը հերթով են հիմնանորոգվումՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանն այսօր այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր և թանգարան-ինստիտուտ, որտեղ ընթացքի մեջ է հիմնանորոգման աշխատանքների երկրորդ...
10:05 28/08/2025Մանրէաբանական շեղումներ՝ «ՍԻՍ-ԱԼՊ»-ի թթվասերում, պանրումՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Երևանի կենտրոնի տեսուչները ստուգում են իրականացրել «Սիս-Ալպ» ՍՊԸ-ին պատկանող կաթնամթերքի արտադրամասում (Սյունիքի մարզ, ք․ Սիսիան), որի ընթացքում կատարել...
09:00 28/08/2025Տավուշի թեմի պարզաբանումը՝ համացանցում տարածված տեսանյութի վերաբերյալ«Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի հովանու ներքո գտնվող բոլոր վանքերը՝ անկախ այցելուների կամ տուրիստական խմբերի մեծ հոսքից, մշտապես գտնվում են եկեղեցականների ուշադրության ու հոգածու վերաբերմունքի առանցքում»։
08:06 28/08/2025ՀԷՑ-ն՝ այսօրվա հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ օգոստոսի 28-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
22:01 27/08/2025Ամենակարևոր և կարևոր բաներ դատարանումՓաստաբան Վարազդատ Հարությունյանը գրում է. «Այսօր Դատարանն իր որոշմամբ միս ու արյուն տվեց «մարդու իրավունք» բառակապակցությանը: Սա, թերևս, ամենակարևորն էր այսօր: Բայց մի կարևոր բան էլ եղավ այսօր: Ի...
21:26 27/08/2025«Սպայկա»-ի ջերմոցների պահեստային տարածքում բռնկված հրդեհը մեկուսացվել էՕգոստոսի 27-ին, ժամը 17։49-ին Արարատի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Երևան-Երասխ ավտոճանապարհին գտնվող ջերմատան պահեստային...
20:27 27/08/2025Կարևոր է, որ աշխատանքների ընթացքը լինի առավելագույնս թափանցիկ․ Դավիթ ԱնանյանՊԵԿ նախկին ղեկավար Դավիթ Անանյանը գրում է․ «Այսօրվա իշխանությունների վարքագիծն ու հանրային վստահության ճգնաժամը այնպիսի իրավիճակ են ստեղծել, որ ցանկացած գործընթացի կամ ամենահասարակ նախաձեռնության կամ...

11:17 21/10/2021Floods, landslides kill more than 150 in India and NepalMore than 150 people have died in several days of significant flooding and devastating landslides that have swept away roads and houses in India and Nepal, officials say, with dozens more missing, AL...
10:49 21/10/2021The Baku dictator is talking nonsense on our ancient land - Vardan Voskanyan"There is only one non-Iranian language in the South Caucasus which lacks any loanword from Persian (during the reign of the Sassanians) and Parthian (during the rule of Arshakuni Dynasty) languages,...
20:32 20/10/2021Alexei Navalny wins 2021 Sakharov PrizeThe European Parliament on Wednesday announced it awarded the European Union's top human rights prize to the imprisoned Russian opposition leader Alexei Navalny, Deutsche Welle reported.
20:16 20/10/2021Members of CoE delegation visited the Armenian Genocide Memorial ComplexOn October 18-19, the Head of the Group of Rapporteurs on Democracy of the CoE Committee of Ministers, Ambassador of Sweden to the Council of Europe Martin Ehnberg and the delegation led by him were...
19:39 20/10/2021A body of another killed in Artsakh war handed over to the Armenian side on October 20The Azerbaijani forces handed over on Wednesday a body of one killed servicemen in the recent Nagorno-Karabakh war to the Armenian side as a result of negotiations held in Shushi.
18:07 20/10/2021Armenia, a global player in microelectronics education436 participants from 13 countries competed in the 16th Annual International Microelectronics Olympiad: Argentina, Armenia, Belarus, Bosnia and Herzegovina, Brazil, Egypt, Peru, Russia, Serbia,...
17:17 20/10/2021Armenia return to Eurovision after two-year breakAfter two-year break Armenia will return to Eurovision song contest, 'Armenia in Eurovision' Instagram account reported.
16:43 20/10/2021167 precious metal deposits located in Armenian territories are occupied by AzerbaijanAs a result of the third Karabakh war Azerbaijan got control of 167 precious metal deposits located on Armenian territories, The number has been announced by Azerbaijani Minister of Emergency...
10:58 20/10/2021Facebook reportedly plans to change its name next weekFacebook is planning to change its name next week to reflect its emphasis on building the metaverse, The Verge reported on Tuesday, citing a source with direct knowledge of the matter.
10:42 20/10/20215 killed, 13 injured in tragic road accident on major Armenian highway5 people were killed and 13 others were injured in a tragic road accident on a major highway in Armenia early on Wednesday morning, the Ministry of Emergency Situations reported.
20:36 19/10/20215 more Armenian soldiers return from Azerbaijani captivityFive more Armenian servicemen have returned from the Azerbaijani captivity. A plane carrying the prisoners of war (POWs) landed at Yerevan’s Erebuni Airport late on Tuesday evening, Sputnik Armenia...
16:35 19/10/2021Kanye West officially changes his name to YeThe artist formerly known as Kanye West will now be officially known as simply Ye, BBC News reports.
15:14 19/10/2021Trump’s website defaced by Turkish hackerDonald Trump’s website was defaced by computer hackers, who replaced part of the site with a message in Turkish, The Independent reported.
12:34 19/10/2021Albert Hovhannisyan posthumously awarded with the highest title of Hero of ArtsakhAlbert Hovhannisyan, a junior sergeant of the Armenian Armed Forces who was martyred while defending the homeland during the third Karabakh war in 2020, has been posthumously awarded with the highest...
10:40 19/10/2021Mikayel and Karen Vardanyans have provided 300 million AMD to overcome the infertility in ArmeniaImmediately after the 44-day war, benefactors Mikayel and Karen Vardanyans initiated a charitable program of vital significance.
10:25 19/10/2021A body of one killed in Artsakh war handed over to the Armenian side on Oct 18The Azerbaijani side handed over on October 18 the body of one killed serviceman in the 44-day Nagorno-Karabakh war to the Armenian side after negotiations held in Shushi.
20:27 18/10/2021Norway to provide a significant amount of “Moderna” vaccine to ArmeniaNorway will provide a significant amount “Moderna” vaccine to Armenia via the "Team Europe" initiative, Ambassador of the Kingdom of Norway Helene Sand Andresen (residence in Tbilisi) stated in...