21:12 29/08/2025Չարենցավանի կամրջի տակ ընկած կնոջ մարմինը հայտնաբերվել է մի քանի կմ հեռավորության վրա՝ ՀԷԿ-ումՓրկարարները, ոստիկանները, քաղաքացիներն ու «Արգել ՀԷԿ»-ի աշխատակիցները մեծ դժվարությամբ այն դուրս են բերել
19:51 29/08/2025«Վեոլիա ջուր» ընկերության պարզաբանումը՝ Ձորաղբյուր գյուղի բնակիչների բողոքի հետ կապված«Վեոլիա ջուրը» պարզաբանում է տարածել Ձորաղբյուր գյուղի հետ կապված խնդրի առնչությամբ։ Հիշեցնենք՝ այսօր Ձորաղբյուրի բնակիչները բողոքի ակցիա էին արել՝ բողոքելով ջրամատակարարման վատ որակից։ «Ի պատասխան...
19:18 29/08/2025Ջրափրկարարները քաղաքացիներին և թիանավակը դուրս են բերել ափՕգոստոսի 29-ին, ժամը 17։45-ին Գեղարքունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Սևանա լճի լողափերից մեկում քաղաքացիները հեռացել են ափից և չեն...
19:07 29/08/2025Այգեշատ բնակավայրի կամրջի երթևեկությունը ժամանակավորապես կդադարեցվիԽոյ համայնքի Այգեշատ բնակավայրի կամրջի հիմնանորոգման աշխատանքներով պայմանավորված՝ օգոստոսի 30-ից ժամանակավորապես կդադարեցվի նշված կամրջով երթևեկությունը։ Այս մասին հայտնում են Ճանապարհային...
19:01 29/08/2025Թուրքիա մեկնող զբոսաշրջիկների թիվը կրճատվում էԹուրքիայում 2025-ի առաջին 7 ամսում գրանցվել է զբոսաշրջիկների թվի 2,1% անկում: Եթե տոկոսը վերածենք թվերի, ապա կստացվի, որ Թուրքիայում օտարերկրյա այցելուների թիվը պակասել է ավելի քան 200.000, մինչդեռ...
17:46 29/08/2025Կարմիր Կատար խառնարանային լճից կատարվող ապօրինի ջրառի վերաբերյալ տեսանյութի հիման վրա հարուցվել է վարչական վարույթԱյսօր, համացանցում տարածված Գեղամա Լեռնավահանի Աժդահակ լեռան Կարմիր Կատար խառնարանային լճից կատարվող ապօրինի ջրառի վերաբերյալ տեսանյութի հիման վրա Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնում...
16:39 29/08/2025Հոգեբան. Շատ դժար է երեխային նման բան պարտադրելը, պետք է մասնագետների որոշմամբ ընտրվի լավագույն տարբերակըՍեպտեմբերի 1-ից Երևանի դպրոցներում դասերը կսկսվեն ժամը 08.30-ի փոխարեն 08:15-ին։ Երեկվանից, երբ հայտնի դարձավ այս փոփոխոխության մասին, շատ ծնողներ, նաև ուսուցիչներ դժգոհություն են հայտնել,...
15:02 29/08/2025Երթևեկության կազմակերպման հերթական փոփոխություն ԵրևանումԵրթևեկելի գոտու ձախ կողմում կարգելվի մեքենաների կանգառը
14:03 29/08/2025Չախոյանը ճիշտ ա, դատարանում կպարտվենք, աշխարհով մեկ խայտառակ կլինենք. Չախոյանը մեջբերել է փոխքաղաքապետինՆույնիսկ Տիգրան Ավինյանն է ողջունել Սուրեն Գրիգորյանի որոշումը՝ արագ տուգանքը չեղարկելու որոշումը
13:54 29/08/2025Գոնե հետազոտություն, ուսումնասիրություն արվել է, թե էլի ինչ որ մեկի պահի տակ ծագած «հրաշալի րոպեական գաղափարն է». Մելոյան«Պառլամենտարիզմի զարգացման միջազգային կենտրոն» ՀԿ համահիմնադիր, սահմանադրագետ Գոհար Մելոյանը լուսանկար է հրապարակել ու անդրադարձել սեպտեմբերից 1-ից Երևանում դասերը ժամը 08։15-ին սկսելու որոշմանը․...
13:06 29/08/2025Արդեն Ցեղասպանության հավերժական կրակն ենք պաշտպանում սրանցից. Հայկ ԴեմոյանԱյսօր արդեն եկել Ծիծեռնակաբարդն են ավերում
12:48 29/08/2025Եկեղեցու համար սահմանափակումների մեջ լինելը մեծ պատիվ է բոլորիս համար. Կարապետյան«Սամվել Կարապետյանն իր համոզմունքներն արտահայտելու, նրանց հետևելու համար այս պահին սահմանափակումների մեջ է, բայց նաև դա մեզ համար հպարատություն է, որովհետև եկեղեցու համար սահմանափակումների մեջ լինելը...
12:32 29/08/2025Հայաստանում գյուղատնտեսության ոլորտը գտնվում է չափազանց խոցելի վիճակում. Մնացականյան«Հայաստանի ՀՆԱ-ի 15 տոկոսից ավելի արժեք ստեղծող գյուղատնտեսության ոլորտը գտնվում է չափազանց խոցելի վիճակում»,- «Մեր ձևով» ժողովրդական շարժման մեկնարկն ազդադարող միջոցառմանն ասաց ֆերմեր, գործարար...
11:52 29/08/2025Հաջորդ 50 տարվա համար ընդամենը պետք էր փոխվել 7-8 սալիկ. Դեմոյան«Մենք գործ ունենք հանցավոր անփութության հետ»,- Ծիծեռնակաբերդի հումահամալիրում լրագրղների հետ զրույցում ասաց Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտոuտի նախկին տնօրեն Հայկ Դեմոյանը՝ անդրադառնալով...
11:08 29/08/2025ՈւՂԻՂ. Դադարեցնել Ցեղասպանության հուշահամալիրում ոչ պատշաճ մակարդակով իրականացվող աշխատանքները. Հայկ ԴեմոյանՑեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի նախկին տնօրենը պահանջում է, որ ԿԳՄՍ նախարարությունը վերականգնի հուշահամալիրին հասցված վնասը
10:12 29/08/2025Սեպտեմբերի 1-ից սպասվող անկառավարելի վիճակի միակ պատասխանատուն ու մեղավորները նստած են Արգիշտի 1 հասցեում. Ավագանու անդամ«ՔՊ-ի ու Ավինյանի հերթական քայլը ընդդեմ երեխաների»
08:56 29/08/2025Այսօր Հայաստանում իրականում մեզնից զատ հալածվում է արդարությունը. Լիդյա Մանթաշյանը՝ ՔԿՀ-ից«Այս փորձությունից է՛լ ավելի կոփված դուրս կգանք»։

12:32 18/03/2024На Армению с юга надвигается мощный снежный циклонВ ряде районов Республики Армения ожидаются обильные снегопады, в отдельных местах – метель и низкая горизонтальная видимость, предупреждает Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства...
12:25 18/03/2024Гагик Суренян – жителям Армении: На ожидающиеся обильные осадки не жалуйтесь«На ожидающиеся обильные осадки не жалуйтесь, нам нужна вода», – пишет заместитель директора Центра гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении Гагик Суренян.
11:58 18/03/2024О ситуации на дорогах Армении – к этому часуВ понедельник, 18 марта, на территории Армении есть закрытые автодороги. Подробности о состоянии дорог в республике приводит Спасательная служба МВД Армении. Закрыты автодороги, ведущие от...
16:48 16/03/2024Торговцы крытого рынка на Комитаса: «Нас обрекают на голод»Около 100 торговцев рынка на проспекте Комитаса в Ереване до 15 апреля должны освободить территорию.
16:19 16/03/2024На автодороге Спитак-Ереван столкнулись автомобили: среди пострадавших – детиНа 16-м км автодороги Спитак-Ереван столкнулись автомобили марок Opel (водитель С.С., 1979 г.р.) и Hyundai (водитель Н.Т., 1978 г.р.).
13:40 16/03/2024Почему жители Малаги так не любят туристов?Миллионы отдыхающих ежегодно посещают Коста-де-Соль и Малагу, одно из самых популярных его направлений, но теперь местные жители говорят, что с них хватит, пишет Euronews Travel.
13:20 16/03/2024Названа причина, почему Кайли Дженнер и Тимоти Шаламе не появляются вместе на публикеЗвезда реалити-шоу, модель и бизнесвумен Кайли Дженнер и актер Тимоти Шаламе решили скрывать отношения и отказались от выхода на публику.
12:31 16/03/2024Армянская церковь отмечает День памяти о страшных муках и ввержении в ров Св. Григория ПросветителяСегодня, 16 марта, Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти о страшных муках и ввержении в ров Св.
12:00 16/03/2024Сегодня отмечается День цветных карандашейСегодня, 16 марта, отмечается День цветных карандашей, напоминает calend.ru. Дословно переводимое с тюркского как «чёрный камень», слово и сам пишущий инструмент, именуемый «карандашом», прочно вошли...
11:52 16/03/2024Мексиканцы в Международный день сна устроили массовую сиесту в центре МехикоОколо 200 человек отметили международный день сна в столице Мексики Мехико массовой сиестой - участники акции в 17.00 провели короткие занятия медитацией и дыханием, после чего ненадолго уснули под...
17:34 15/03/2024Барев дзез и Гамарджоба: в московском аэропорту Внуково появятся объявления на армянском и грузинском языкахВ московском аэропорту Внуково появятся объявления на грузинском и армянском языках. Об этом пишет Telegram-канал Shot. По информации источника, авиагавань оформила контракт на обновление...
16:17 15/03/2024В ответ на слухи о смерти Гранта Тохатяна Луиза Нерсисян опубликовала видео и фотоСегодня в социальных сетях и в некоторых группах распространились слухи якобы о смерти популярного актера, народного артиста Республики Армения Гранта Тохатяна.
16:09 15/03/2024«Шеник тебя никогда не забудет»: ушел из жизни брат Арцвика МинасянаСегодня в возрасте 55 лет скончался многолетний староста села Шеник Армавирской области Армении, брат депутата Национального Собрания от фракции «Армения» Арцвика Минасяна – Корюн Минасян.
15:59 15/03/2024Дед Мороз из Великого Устюга проголосовал на выборах президента РФНа выборах президента России проголосовал Дед Мороз. Он пришел на избирательный участок в Великом Устюге (Вологодская область), сообщает РИА Новости. Дед Мороз призвал граждан России выполнить свой...
14:30 15/03/2024Ангола: 50 человек умерли, выпив жидкость для проверки на колдовствоБолее 50 человек, обвиненных в колдовстве, умерли в Анголе после того, как их заставили выпить жидкость, которая, согласно местным верованиям, является тестом на общение с силами тьмы.
14:06 15/03/2024«Я убил человека. Но я – не убийца». В Марселе откроется бюст Согомона ТейлерянаВ Церкви Святого Духа в Праге сегодня, 15 марта, состоится мемориальное мероприятие, посвященное деятелю армянского национально-освободительного движения, мстителю Согомону Тейлеряну.
12:15 15/03/2024Жителей Армении ждет богатый на осадки периодПогода в Армении взяла курс на тепло: температура воздуха по всей стране днем 14 марта, 15 марта постепенно поднимется еще на 2-4 градуса.
17:12 14/03/2024В преддверии Пасхи роста цен на яйца в Армении не ожидаетсяПо инициативе Комиссии по защите конкуренции Армении состоялось обсуждение с крупными хозяйствующими субъектами, производящими яйца и мясо птицы.
17:02 14/03/2024В Афганистане жертвами непогоды стали 60 человек, 34 получили травмыЧисло жертв неблагоприятных погодных условий в Афганистане за последние 23 дня достигло 60. Также еще 34 человека пострадали, сообщает телеканал Tolo News. За это время было разрушено свыше 1600...
16:18 14/03/2024«Абсурд», «глупость», «идиотизм»: о переносе Консерватории в академгородокПротив объединения специализирующихся в области искусства вузов и переноса Ереванской государственной консерватории имени Комитаса в академгородок выступают студенты и профессорско-преподавательский...