10:40 14/08/2025Արջն արգելոցում հոշոտել է ութամյա տղային, որը ողջ չի մնացելՀայտնի է, որ սա վերջին երկու ամիսների ընթացքում երկրորդ նմանատիպ միջադեպն է
08:35 14/08/2025Վթար Արմավիր-Մրգաշատ ավտոճանապարհին. Կան հոսպիտալացվածներԱրմավիրի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն օգոստոսի 13-ին, ժամը 19։21-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Մեծամոր-Արմավիր ավտոճանապարհին՝ Մրգաշատ գյուղի մոտակայքում, տեղի է...
08:27 14/08/2025«Հրապարակ». Փաշինյանը որոշ հարցերի պատասխաններ չի գտնում, կամուկացի մեջ է` չգիտի ինչ անել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մի քանի շաբաթ է՝ Նիկոլ Փաշինյանը որևէ հայտարարություն չի արել Հայ առաքելական եկեղեցու դեմ։ Վերջին գրառումը Մայր Աթոռի «նորոգման օրակարգին» նվիրված նրա հակաքրիստոնեական...
08:25 14/08/2025Երևանի կենտրոնում հոսանքազրկումներ են այսօր նախատեսված«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ օգոստոսի 14-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
21:29 13/08/2025Նշանադրության մատանու քար փնտրող աղջիկը ադամանդ է գտել ազգային պարկումԵս երբեք իսկական ադամանդ չէի պահել ձեռքերումս և հաստատ չգիտեի, որ այն ադամանդ է
20:38 13/08/2025Ալիևն ու Փաշինյանը հայ ժողովրդի դեմ են խաղաղություն կնքում, ոչ թե հայ-ադրբեջանական ժողովրդի համար․ ԻշխանյանՀանրային գործիչ, ռեժիսոր Հովհաննես Իշխանյանը գրում է․ «Խաղաղության բանտարկյալ Բեհրուզ Մամադովն, ով հայ-ադրբեջանական խաղաղության քարոզ անելու համար 15 տարվա ազատազրկման է դատապարտվել, հարցնում է․ «Ես,...
18:58 13/08/2025Վրաստանում առանց աշխատավարձի մնացած ընտանիքների թիվը կազմում է մոտ 35%Վերջին տարիներին Վրաստանում զբաղվածության մակարդակը աճում է։ «Ալիք մեդիա»-ի փոխանցմամբ՝ աճում են տնտեսությունը, բնակչության մի մասի եկամուտները, դրամական փոխանցումները և միջին ամսական աշխատավարձը,...
18:43 13/08/2025Սիրիացի շատ օգտատերեր գրում են համացանցում տարածված մի տեսանյութի մասին, որը ցնցել է ՍիրիանArevelk.am-ը տեսանյութ է հրապարակել՝ կից գրելով․ «Տեսանյութ, որ ցնցեց Սիրիան Սիրիացի շատ օգտատերեր օրերս դառնությամբ գրում են համացանցում տարածված մի տեսանյութի մասին։ Հուլիսին, երբ զինյալները գրոհել...
18:17 13/08/2025Պարոնյան - Ձորափի փողոցների խաչմերուկում կտեղադրվի աջ լրացուցիչ սեկցիաԵրևանի քաղաքապետարանից հայտնում են, որ մայրաքաղաքում տրանսպորտային հոսքերի անցանելիությունն ավելացնելու նպատակով ս.թ.
17:50 13/08/2025ՏԺժում են բոլորը, Հայաստանը վարի են տալիս միասին. Ոսկան ՍարգսյանՏավուշցի լրագրող Ոսկան Սարգսյանը գրում է. «Գինու, օղու փառատոնները հորով-մորով արեցին, անցան գարեջրին, օգոստոսի 22-24-ը Երևանի Զաքյան փողոցում, 4-րդ անգամ կկայանա «Գարեջրի օրեր» եռօրյա փառատոնը։ 3...
17:18 13/08/2025Պետությունը դիտում է կողքից, մինչ օնլայն խաղատներն օր ու գիշեր գովազդում են իրենց թունավոր «բախտի» տոմսերը. Կամենդատյան«ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայությունը հրապարակել է մտահոգիչ տվյալներ' ինքնասպանությունների թվի աճի վերաբերյալ»,-ահազանգում է տնտեսագետ Հրայր Կամենդատյանը։ Նա մանրամասնում է.
16:24 13/08/2025Երևանի աղտոտ օդի պատկերըՀիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը հրապարակել է Երևանում մթնոլորտային օդի որակը օգոստոսի 6-12-ն ընկած հատվածում։ .
16:18 13/08/2025Փաշինյանը կարող է ժողովրդի համար միակ լավ գործն անի. ՔաղաքացիԵկել չեն եկել՝ ողջ ժողովրդին 7 տարի է խաբում են։ Ինչ խոսք է տվել՝ չի արել։ Խաբել են, է՜, խաբելով երկիր կպահե՞ն
16:15 13/08/2025Հանրապետության շատ շրջաններում բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակը պահպանվում էOգոստոսի 12-17-ին Արարատյան դաշտում, Վայոց ձորի, Արագածոտնի և Կոտայքի նախալեռներում և Երևանում առաջիկա 5 օրերին սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ։ Երևանում օգոստոսի 13-ին և 16-ին երեկոյան...
15:58 13/08/2025Խոշոր ավտովթար Սիլիկյան խճուղում. Կան վիրավորներԱյսօր՝ օգոստոսի 13-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 12:40-ի սահմաններում Սիլիկյան թաղամասի հին խճուղում բախվել են «Mitsubishi», «ՎԱԶ 2121» և բեռնատար «ԳԱԶել» մակնիշի ավտոմեքենաները:...
15:49 13/08/2025Զիկատարում քաղաքացին ընկել է ձորըՃգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն այսօր ժամը 10։30-ին ահազանգ է ստացվել, որ Տավուշի մարզի Կողբ գյուղի «Զիկատար» կոչվող տարածքում քաղաքացին ընկել է ձորը.
15:17 13/08/2025Ամբողջ Վանաձոր քաղաքը ուզում են հանքավայր դարձնել. Օլեգ ԴուլգարյանԱյդտեղ ցանկանում են ոսկու կորզման ֆաբրիկա կառուցեն, ինչը նշանակում է արտադրության մեջ ցիանիդի օգտագործում
12:26 13/08/2025Երեք տարեկան տղան ընկել է 12-րդ հարկի պատուհանից և ողջ մնացելԻրավիճակը ստանդարտ է. երեխան բարձրացել է պատուհանագոգին և հենվել մոծակներից պաշտպանող ցանցի վրա
11:57 13/08/2025Նուբարաշենի աղբավայրի հրդեհ. Օր 7-րդՏեագրությունը արված է օգոստոսի 13-ի առավոտյան 9։00-ին։ Մեգի ծավալը շատ քիչ է տարբերվում հրդեհի առաջին օրն արձանագրված արտանետումների ծավալներից

10:43 24/09/2021Armenia alliance announces torchlight procession to Yerablur on Sept. 26The opposition Armenia alliance has announced its plan to hold a torchlight procession to the Yerablur Military Pantheon in Yerevan on September 26 to pay tribute to the soldiers killed in last...
10:15 24/09/2021Apple opposes EU plans to make common charger port for all devicesThe European Commission has set out plans for a common charger port for all mobile phones, tablets and headphones, in the face of resistance from US tech giant Apple, the Guardian reports.
19:15 23/09/2021Armenia, EU successfully completed negotiations on association to the “Horizon Europe" research and innovation programmeArmenia and the European Union have successfully completed the negotiations on Armenia’s association to the “Horizon Europe - the Framework Programme for Research and Innovation” programme, the...
18:22 23/09/2021Viva-MTS: By the end of this year Goghtanik settlement will be fully illuminatedIn Goghtanik, the former reality of wandering in the dark in the evening has partially changed. Viva-MTS and the Foundation for the Preservation of Wildlife and Cultural Assets have finished the...
17:23 23/09/2021Peacekeepers marked Armenian Independence Day in KosovoThe Armenian contingent, carrying out peacekeeping mission in Kosovo, solemnly marked the the 30th anniversary of Independece Day celebrated on September 21.
16:36 23/09/2021Freedom House: Internet freedom in Armenia significantly declined as a result of restrictions on the free flow of informationInternet freedom in Armenia declined significantly as a result of restrictions on the free flow of information the government adopted during the armed conflict in Nagorno-Karabakh, The Freedom House...
19:58 22/09/2021Converse Bank: Best vacation destinations in autumn of 2021The premium VISA Signature card offers various benefits during your trips. Furthermore, this type of card issued by Converse Bank also provides additional opportunities. In particular, the bank's...
18:30 22/09/2021Armenia’s crisis management center records 311 emergencies in one weekThe National Center for Crisis Management of Armenia’s Ministry of Emergency Situations recorded a total of 604 cases from 13 to 19 September, of which 311 were emergent.
15:13 22/09/2021Nearly 100 Armenian pilgrims visit Amaras Monastery in ArtsakhThe servicemen of the Russian peacekeeping contingent in Artsakh (Nagorno-Karabakh) provided a safe visit to the Amaras Monastery to about 100 pilgrims who came from Armenia, the Russian Defense...
15:00 22/09/2021Red Wings to operate flights to Yerevan from Krasnodar, Rostov-on-Don and SamaraFrom beginning of October, Red Wings air carrier will start operating flights on the route of Rostov-on-Don -Yerevan-Rostov-on-Don, Krasnodar -Yerevan - Krasnodar, Samara-Yerevan-Samra.
13:20 22/09/2021Parliamentary hearings on community enlargement launched at the National AssemblyParliamentary hearing on the community enlargement have started at the National Assembly of Armenia on Wednesday.
20:25 21/09/2021Candlelight procession held in Yerevan in memory of fallen soldiersParents and other relatives of the Armenian servicemen, who died in last year’s war in Artsakh, on Tuesday held a candlelight procession to the Yerablur Military Pantheon in Yerevan to pay homage to...
19:41 21/09/2021Another fallen soldier’s body found in Artsakh search operations on Sept. 21Artsakh rescuers on Tuesday, September 21, found the body of another fallen Armenian soldier as a result of their search operations for the 2020 Artsakh war casualties.
14:53 21/09/2021Serzh Sargsyan paid tribute to heroes martyred for Homeland’s IndependenceOn the occasion of the 30th anniversary of Armenia’s Independence, early today a wreath was laid on behalf of RA Third President Serzh Sargsyan in Yerablur Military Pantheon at the memorial to...
14:06 21/09/2021Putin sends greetings on Armenia's Independence DayRussian President Vladimir Putin sent greetings to President of Armenia Armen Sarkissian and Prime Minister Nikol Pashinyan on the occasion of Armenia’s 30th independence anniversary.
13:51 21/09/2021Armenian Independence Day flash mob held in TokyoNumber of Armenian women living in Tokyo held a flash mob in Tokyo's historical-cultural district Asakusa.
13:17 21/09/2021Joe Biden: The United States will continue to advocate for the release of all Armenian detainees held in AzerbaijanU.S. President Joe Biden has sent a message to Prime Minister Nikol Pashinyan congratulating the Armenian people on the occasion of the 30th anniversary of Armenia’s Independence. "On behalf of the...
12:42 21/09/2021Robert Kocharyan: I hope the nation will find the strength to get rid of this leadership which caused national disaster"Today, marks the 30th anniversary of Armenia's Independence, yet we lack the happiness to celebrate this significant date," Armenia's second president Robert Kocharyan said in a message on the...