10:40 14/08/2025Արջն արգելոցում հոշոտել է ութամյա տղային, որը ողջ չի մնացելՀայտնի է, որ սա վերջին երկու ամիսների ընթացքում երկրորդ նմանատիպ միջադեպն է
08:35 14/08/2025Վթար Արմավիր-Մրգաշատ ավտոճանապարհին. Կան հոսպիտալացվածներԱրմավիրի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն օգոստոսի 13-ին, ժամը 19։21-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Մեծամոր-Արմավիր ավտոճանապարհին՝ Մրգաշատ գյուղի մոտակայքում, տեղի է...
08:27 14/08/2025«Հրապարակ». Փաշինյանը որոշ հարցերի պատասխաններ չի գտնում, կամուկացի մեջ է` չգիտի ինչ անել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մի քանի շաբաթ է՝ Նիկոլ Փաշինյանը որևէ հայտարարություն չի արել Հայ առաքելական եկեղեցու դեմ։ Վերջին գրառումը Մայր Աթոռի «նորոգման օրակարգին» նվիրված նրա հակաքրիստոնեական...
08:25 14/08/2025Երևանի կենտրոնում հոսանքազրկումներ են այսօր նախատեսված«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ օգոստոսի 14-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
21:29 13/08/2025Նշանադրության մատանու քար փնտրող աղջիկը ադամանդ է գտել ազգային պարկումԵս երբեք իսկական ադամանդ չէի պահել ձեռքերումս և հաստատ չգիտեի, որ այն ադամանդ է
20:38 13/08/2025Ալիևն ու Փաշինյանը հայ ժողովրդի դեմ են խաղաղություն կնքում, ոչ թե հայ-ադրբեջանական ժողովրդի համար․ ԻշխանյանՀանրային գործիչ, ռեժիսոր Հովհաննես Իշխանյանը գրում է․ «Խաղաղության բանտարկյալ Բեհրուզ Մամադովն, ով հայ-ադրբեջանական խաղաղության քարոզ անելու համար 15 տարվա ազատազրկման է դատապարտվել, հարցնում է․ «Ես,...
18:58 13/08/2025Վրաստանում առանց աշխատավարձի մնացած ընտանիքների թիվը կազմում է մոտ 35%Վերջին տարիներին Վրաստանում զբաղվածության մակարդակը աճում է։ «Ալիք մեդիա»-ի փոխանցմամբ՝ աճում են տնտեսությունը, բնակչության մի մասի եկամուտները, դրամական փոխանցումները և միջին ամսական աշխատավարձը,...
18:43 13/08/2025Սիրիացի շատ օգտատերեր գրում են համացանցում տարածված մի տեսանյութի մասին, որը ցնցել է ՍիրիանArevelk.am-ը տեսանյութ է հրապարակել՝ կից գրելով․ «Տեսանյութ, որ ցնցեց Սիրիան Սիրիացի շատ օգտատերեր օրերս դառնությամբ գրում են համացանցում տարածված մի տեսանյութի մասին։ Հուլիսին, երբ զինյալները գրոհել...
18:17 13/08/2025Պարոնյան - Ձորափի փողոցների խաչմերուկում կտեղադրվի աջ լրացուցիչ սեկցիաԵրևանի քաղաքապետարանից հայտնում են, որ մայրաքաղաքում տրանսպորտային հոսքերի անցանելիությունն ավելացնելու նպատակով ս.թ.
17:50 13/08/2025ՏԺժում են բոլորը, Հայաստանը վարի են տալիս միասին. Ոսկան ՍարգսյանՏավուշցի լրագրող Ոսկան Սարգսյանը գրում է. «Գինու, օղու փառատոնները հորով-մորով արեցին, անցան գարեջրին, օգոստոսի 22-24-ը Երևանի Զաքյան փողոցում, 4-րդ անգամ կկայանա «Գարեջրի օրեր» եռօրյա փառատոնը։ 3...
17:18 13/08/2025Պետությունը դիտում է կողքից, մինչ օնլայն խաղատներն օր ու գիշեր գովազդում են իրենց թունավոր «բախտի» տոմսերը. Կամենդատյան«ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայությունը հրապարակել է մտահոգիչ տվյալներ' ինքնասպանությունների թվի աճի վերաբերյալ»,-ահազանգում է տնտեսագետ Հրայր Կամենդատյանը։ Նա մանրամասնում է.
16:24 13/08/2025Երևանի աղտոտ օդի պատկերըՀիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը հրապարակել է Երևանում մթնոլորտային օդի որակը օգոստոսի 6-12-ն ընկած հատվածում։ .
16:18 13/08/2025Փաշինյանը կարող է ժողովրդի համար միակ լավ գործն անի. ՔաղաքացիԵկել չեն եկել՝ ողջ ժողովրդին 7 տարի է խաբում են։ Ինչ խոսք է տվել՝ չի արել։ Խաբել են, է՜, խաբելով երկիր կպահե՞ն
16:15 13/08/2025Հանրապետության շատ շրջաններում բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակը պահպանվում էOգոստոսի 12-17-ին Արարատյան դաշտում, Վայոց ձորի, Արագածոտնի և Կոտայքի նախալեռներում և Երևանում առաջիկա 5 օրերին սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ։ Երևանում օգոստոսի 13-ին և 16-ին երեկոյան...
15:58 13/08/2025Խոշոր ավտովթար Սիլիկյան խճուղում. Կան վիրավորներԱյսօր՝ օգոստոսի 13-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 12:40-ի սահմաններում Սիլիկյան թաղամասի հին խճուղում բախվել են «Mitsubishi», «ՎԱԶ 2121» և բեռնատար «ԳԱԶել» մակնիշի ավտոմեքենաները:...
15:49 13/08/2025Զիկատարում քաղաքացին ընկել է ձորըՃգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն այսօր ժամը 10։30-ին ահազանգ է ստացվել, որ Տավուշի մարզի Կողբ գյուղի «Զիկատար» կոչվող տարածքում քաղաքացին ընկել է ձորը.
15:17 13/08/2025Ամբողջ Վանաձոր քաղաքը ուզում են հանքավայր դարձնել. Օլեգ ԴուլգարյանԱյդտեղ ցանկանում են ոսկու կորզման ֆաբրիկա կառուցեն, ինչը նշանակում է արտադրության մեջ ցիանիդի օգտագործում
12:26 13/08/2025Երեք տարեկան տղան ընկել է 12-րդ հարկի պատուհանից և ողջ մնացելԻրավիճակը ստանդարտ է. երեխան բարձրացել է պատուհանագոգին և հենվել մոծակներից պաշտպանող ցանցի վրա
11:57 13/08/2025Նուբարաշենի աղբավայրի հրդեհ. Օր 7-րդՏեագրությունը արված է օգոստոսի 13-ի առավոտյան 9։00-ին։ Մեգի ծավալը շատ քիչ է տարբերվում հրդեհի առաջին օրն արձանագրված արտանետումների ծավալներից

15:54 14/02/2024Акция протеста в Джраовите: жители села перекрыли дорогуЖители села Джраовит Араратской области Армении сегодня перекрыли сельскую дорогу. В беседе с Aysor.am одна из жительниц Джраовита, Джемма Овсепян, рассказала, что после укрупнения общин...
15:22 14/02/2024Летевший из Грузии в Европу самолет вернулся обратно из-за сообщения о бомбе в салонеСамолет авиакомпании Wizz Air, летевший из Кутаиси в Барселону, вернулся в международный аэропорт Кутаиси вскоре после вылета из-за звонка о взрывном устройстве на борту, сообщили Sputnik Грузия в...
15:12 14/02/2024Сос Акопян о Керобяне: «Из жанра Ханс Кристиан Андерсен ушел в отставку»Адвокат Сос Акопян обратился к отставке Ваана Керобяна с должности министра экономики Армении, а также к его записи в соцсети, в которой он сообщил о своем решении покинуть этот пост.
13:51 14/02/2024Среди россиян вырос спрос на репетиторов по армянскому языкуС 2022 г. россияне стали чаще запрашивать услуги репетиторов по языкам стран СНГ, посчитали для «Ведомостей» сервисы по поиску специалистов YouDo и «Авито.услуги». Это две русскоязычные крупные...
13:22 14/02/2024Во Флоренции экоактивисты атаковали картину «Рождение Венеры» БоттичеллиНовую акцию провели двое экоактивистов организации "Последнее поколение" у картины Сандро Боттичелли "Рождение Венеры" во флорентийской галерее Уффици.
12:47 14/02/2024День святого Валентина: аналитики рассказали, что чаще всего дарят на День всех влюбленныхВлюбленные по всему миру отмечают сегодня День святого Валентина, напоминает РИА Новости. В России обычно любимым дарят цветы, украшения и шоколад, говорят аналитики «МТС Банка» и ресурса «Чек...
12:38 14/02/2024Военные медики ЮВО примут участие в тренировке в полевых условиях в АрменииНа высокогорном полигоне соединения Южного военного округа (ЮВО) в Армении военные медики развернут и подготовят к работе полевой госпиталь.
12:32 14/02/2024В Турции девятерых рабочих накрыл ядовитый оползеньСотни турецких спасателей ищут на поле, пропитанном цианидом, девятерых работников шахты, которые были поглощены оползнем, обрушившимся на их карьер во вторник, пишет МК.
11:47 14/02/2024Известно имя нового командующего объединенной группировкой войск Армении и РФУказом президента Армении Ваагна Хачатуряна, Артур Ероян назначен заместителем начальника Генерального штаба Вооруженных сил Республики Армения.
11:41 14/02/2024Камо Кочунц освобожден от должности первого заместителя начальника Генштаба ВС РАУказом президента Армении Ваагна Хачатуряна, Камо Кочунц освобожден от должности первого заместителя начальника Генерального штаба Вооруженных сил Республики Армения.
16:10 13/02/2024Скончался член Союза добровольцев «Еркрапа» Гор Асатрян12 февраля, по предварительным данным, внезапно скончался член Союза добровольцев «Еркрапа» (СДЕ) Гор Размикович Асатрян (1984 года рождения).
14:17 13/02/2024Минобороны Армении опубликовало имена погибших в Неркин Ханде в результате обстрела ВС АзербайджанаУтром 13 февраля в результате применения силы вооруженными силами Азербайджана в районе населенного пункта Неркин Ханд укрупненной общины Капан Сюникской области Республики Армения с армянской...
09:47 13/02/2024Стрельба со стороны ВС Азербайджана в направлении позиций началась еще в 3 часа ночи. Руководитель Неркин Ханда сообщает подробностиМинистерство обороны Армении сообщило, что 13 февраля, начиная с 05:30, подразделения ВС Азербайджана открыли огонь из стрелкового оружия по армянским позициям, расположенным в районе Неркин Ханда в...
17:35 12/02/2024Жители Вардениса прекратили акцию протеста, рассмотрят другие методыЖители Вардениса и соседних сел после встречи и разговора с губернатором Гегаркуникской области Армении Кареном Саркисяном сегодня снова перекрыли главную дорогу, ведущую в город.
16:29 12/02/2024Погода в Армении: температура воздуха 16-17 февраля постепенно понизится на 4-5 градусовДнем 12 февраля, 13 февраля и в ночь на 14 февраля на всей территории Армении ожидается погода без осадков.
15:33 12/02/2024Спецназ ЮВО в Армении продемонстрирует навыки экстремального вождения в высокогорьеВоеннослужащие подразделения специального назначения военной базы Южного военного округа (ЮВО) в Армении преодолеют трассу с естественными и искусственными препятствиями на учебных занятиях по...
15:24 12/02/2024В Москве таксист-армянин спас жизнь девушке, у которой во время поездки случился болевой шокВ Москве таксист-армянин подвозил девушку, в пути она пожаловалась на резкую боль. Он довёз её до поликлиники, где ей диагностировали камни в почках. Ашот Минасян рассказал Metro о самой сложной...
14:46 12/02/2024Очередные акты вандализма со стороны Азербайджана – в столице Республики Арцах СтепанакертеАзербайджанская государственная политика по присвоению и уничтожению армянского историко-культурного наследия в оккупированном Арцахе растет в геометрической прогрессии, бьет тревогу «Омбудсмен...
14:20 12/02/2024В Армении побиты температурные рекорды: дыхание весны ощущается даже в АшоцкеВ связи с проникновением на территорию Армении тропической воздушной массы в ряде областей республики фиксируются температурные рекорды.
12:42 12/02/2024Знаки Зодиака имеют значение: каждый пятый работодатель учитывает астрологию при наймеКаждый пятый работодатель не упускает из внимания астрологию при отборе кандидатов. Знаки Зодиака для них имеют значение, в фаворитах Львы, Девы и Стрельцы. Такими данными собственного исследования с...