08:36 12/08/2025Շահումյան գյուղում մեքենաներ են բախվել. Կա տուժածԱրարատի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն օգոստոսի 11-ին, ժամը 21։29-ին ահազանգ է ստացվել, որ Շահումյան գյուղի Կենտրոնական փողոցում տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կան տուժածներ․...
08:32 12/08/2025Ամուլսարնում չի լինելու հանքահանում. Իր ռեյտինգի ամենաբարձր ժամանակներում պոպուլիստ Նիկոլը չկարողացավ հասնել իր ուզածին և չեզոքացնել հանրային դիմադրությունըՀայկական բնապահպանական ճակատ կամավորական նախաձեռնության հիմնադիր Լևոն Գալստյանը գրում է. «2006թ-ից Ամուլսարում՝ Ջերմուկի կողքը, ոսկու հանք են փորձում բացել։ 19 տարի անց՝ արդեն երևի 7-րդ անգամ, կրկին...
08:07 12/08/2025Օգոստոսի 12-ի պլանային հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ օգոստոսի 12-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
23:02 11/08/2025Լարված իրավիճակ Վերին Լարսում․ հայկական բեռնատարներին չեն թուլատրում մուտք գործել ՌուսաստանՄեր կարծիքով սա վերևներից եկած հրաման է
22:28 11/08/2025Պայթյուն՝ Փենսիլվանիի գործարաններից մեկումՀաղորդում է, որ պայթյունից հետո մարդիկ կան փլատակների տակ
17:57 11/08/2025Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված շուրջ 100 երեխա այսօր մեկնել է Հունգարիա՝ մասնակցելու մեկշաբաթյա ամառային ճամբարիԼեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված շուրջ 100 երեխա այսօր մեկնել է Հունգարիայի Զանկա քաղաք՝ մասնակցելու մեկշաբաթյա ամառային ճամբարի ծրագրին։ այս մասին հայտնում են աշխատանքի և սոցիալական հարցերի...
16:56 11/08/2025Ի՞նչ է կատարվում Նուբարաշենի աղբավայրում. Հրդեհի 4-րդ օրը ՖՈՏՈՌԵՊՈՐՏԱԺՕգոստոսի 8-ի գիշերվանից Նուբարաշենի աղբավայրում բռնկված հրդեհի մարումից հետո շարունակվում են իրականացնել հակահրդեհային և կանխարգելիչ միջոցառումներ։ Panorama.am-ի լուսանկարիչն այսօր այցելել է...
16:52 11/08/2025Կորեան գրանցել է Խնամքի արձակուրդում գտնվող տղամարդկանց ռեկորդային ցուցանիշծննդաբերություն-տղամարդ
15:22 11/08/2025Զինծառայողը հանկարծամահ է եղելՕգոստոսի 11-ին հանկարծամահ է եղել ՊՆ N զորամասի զինծառայող Վահե Գրիգորի Զաքարյանը։ «Համալիր փորձաքննությունների և քննության արդյունքում կպարզվեն մահվան պատճառները: Պաշտպանության նախարարությունը...
15:10 11/08/2025Ինչպես է ազդել Նուբարաշենի աղբավայրի հրդեհը Երևանի մթնոլորտային օդի վրա. ՇՄՆԵրևան քաղաքի մթնոլորտային օդում 2025թ․ օգոստոսի 1-ին տասնօրյակի ընթացքում փոշու սահմանային թույլատրելի կոնցենտրացիան գերազանցվել է 1.01-2.1 անգամ
12:45 11/08/2025Թուրքիայում այսօր տեղի ունեցած ուժեղ երկրաշարժի հետևանքով կան վիրավորներ և զոհԵրկրաշարժի հետևանքով փլուզվել է 16 շենք, վիրավորվել է 29 մարդ
12:21 11/08/20253 տարի անց գտնվել է Սևանում խեղդված Իշխանի մարմինը3 տարի անց գտնվել է Իշխանի մարմինը։ «2022թ. մայիսի 6-ին Վարդենիկ գյուղից 2 մեզ շատ հարազատ մարդիկ` Ավետիք Սևոյանը և Իշխան Աբրոյանը խեղդվել էին Սևանա լճում։ Ավետիք Սևոյանի մարմինը երկար որոնումներից...
11:12 11/08/2025Պոզով-պոչով կոռուպցիոն կենդանին բարգավաճում ու ծաղկում է Արգիշտի 1 հասցեում.Գևորգ ՍտեփանյանԿոյուղատարերի մաքրման համար քաղաքի բյուջեից մսխվել է 62 մլն դրամ
10:45 11/08/2025Նուբարաշենի աղբավայրն արդեն 4-րդ օրն է ինչ այրվում էԱռողջության համար ծայրաստիճան վտանգավոր ծուխը քամին տարածում է Երևանի և հարակից բնակավայրերի վրա
08:43 11/08/2025Խոշոր հրդեհ Նորակերտ գյուղումՕգոստոսի 10-ին, ժամը 22։54-ին Արմավիրի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Նորակերտ գյուղի Այգեգործների փողոցում այրվում է տուն։ Դեպքի վայր են մեկնել...
08:23 11/08/2025Ջերմաստիճանը կշարունակի նվազելOգոստոսի 11-15-ին Արարատյան դաշտում, Վայոց ձորի, Արագածոտնի և Կոտայքի նախալեռներում, Սյունիքի հովիտներում և Երևանում առաջիկա 5 օրերին սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ։ Երևանում օգոստոսի...
07:56 11/08/2025Օգոստոսի 11-ի հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ օգոստոսի 11-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
21:56 10/08/2025Նուբարաշենի աղբավայրի հրդեհը քամուց թեժացել էՀրշեջ մեքենաների հաշվարկներ են աշխատում դեպքի վայրու՝ փոխարինելով միմյանց
19:01 10/08/2025Թուրքիայում ուղևորատար լաստանավը բախվել է հունական քանի նավերիԼաստանավը կարողացել է կանգ առնել նավահանգստում կայանված Հունաստանի դրոշի տակ գտնվող մի քանի նավերի
18:47 10/08/2025Երևանում 4 ավտոմեքենայի մասնակցությամբ ողբերգական ավտովթարի հետևանքով կա զոհ«Կանաչ» սուպերմարկետի դիմաց, բախվել են «Volvo», «Nissan Tiida», «Hyundai Tucson» և «Nissan» մակնիշի ավտոմեքենաները

17:12 18/09/2021Gevorg Petrosyan: Opposition seems to have forgotten about the street struggleFormer MP Gevorg Petrosyan, who is participating in the protest action against the Independence Day celebration, calls on citizens to join the protest to prevent 'ignorant authorities befouling the...
16:23 18/09/2021September 18 observed as World Water Monitoring DayToday, September 18, is World Water Monitoring Day (WWMD) which is observed to increase public awareness and involvement in water monitoring and protecting water resources around the world.
16:01 18/09/2021Police detain a citizen protesting against the planned 'colorful celebration' of Independence DayA protest action against the September 21 Independence Day celebration is underway near Moscow cinema in Yerevan.
15:06 18/09/2021Chinese version of TikTok limits use of app by those under 14Chinese short video app Douyin, the Chinese version of TikTok, said on Saturday that all of its authenticated users below the age of 14 will now access the app in a "youth mode", in its push to...
13:06 18/09/2021Viktor Ambartsumian House-Museum offers free entry on SaturdayOn Saturday, September 18, from 7pm, the Byurakan Astrophysical Observatory organizes “Astronomy Day in Armenia” public event on the occasion of prominent Armenian scientist Viktor Ambartsumian’s...
20:00 17/09/2021We are forced to cancel Robert Kocharyan's trip to Moscow - Armenia blocOpposition Armenia bloc has issued a statement about the planned trip of former President Robert Kocharyan to Moscow.
19:37 17/09/2021U.S. Representatives file eight amendments to hold Azerbaijan and Turkey accountableU.S. Representatives are leading the charge to block U.S. arms and aid to Azerbaijan, as part of a series of eight pro-Artsakh/Armenia amendments to the Fiscal Year 2022 National Defense...
17:51 17/09/2021Artur Vanetsyan transferred his cash bonus to Homeland Defender’s Rehabilitation CenterThe leader of "I have the Honour" bloc Artur Vanetsyan has transferred the cash bonus awarded on 30th anniversary of Armenia’s independence to the Homeland Defender’s Rehabilitation Center.
17:33 17/09/2021Knife attack kills two people In Netherlands - PoliceTwo people got killed and two others received injures during a knife attack in the Almelo municipality in the Netherlands on Friday, the local police said, according to Sputnik report.
17:08 17/09/2021Artsakh serviceman wounded by Azerbaijani fireOn September 17, at around 12:30, the Azerbaijani forces again violated the ceasefire regime in the western direction of the Artsakh Republic as a result of which Defense Army serviceman Vruyr Vardan...
15:05 17/09/2021Three Chinese astronauts return to Earth after 90-day mission to space stationA trio of Chinese astronauts returned to Earth on Friday after a 90-day stay aboard their nation's first space station in China's longest mission yet, CBS News reported.
14:22 17/09/2021‘BUSUU’ language learning app for Viva-MTS subscribersViva-MTS offers premium subscription to “BUSUU” app, specially designed for its subscribers. “BUSUU” is one of the largest language learning communities, which offers an opportunity to take up to 12...
12:17 17/09/2021Russian peacekeepers provide security during construction of dirt road to cell tower in ArtsakhRussian peacekeepers ensured the safety of work during the construction of a dirt road from the settlement of Janyatag (Chankatagh) to a cell tower in the Martakert district of Artsakh...
10:15 17/09/2021Prince Philip's will to be secret for 90 yearsThe Duke of Edinburgh's will is to remain secret for at least 90 years to protect the "dignity and standing" of the Queen, the High Court has ruled, BBC News reports.
20:19 16/09/2021More than 100 people injured or died of cluster munition attacks during the Nagorno-Karabakh warIn 2020, the largest number of casualties resulting from cluster munition attacks was recorded during the Nagorno-Karabakh war, according to the new report released on September 15 by Cluster...
19:57 16/09/2021Ralph Yirikian shared Viva-MTS management experience to Leadership School studentsViva-MTS General Manager Ralph Yirikian presented his knowledge and experience in the fields of business leadership and management to the students within the framework of a special training at the...
17:36 16/09/2021Another soldier’s body found in Artsakh search operations on Sept. 16Artsakh rescuers on Thursday, September 16, found the body of another fallen Armenian soldier as a result of their search operations for the 2020 Artsakh war casualties.
17:09 16/09/2021Defense Ministry denies concession of a height in SyunikThe press service at the Ministry of Defense denied reports disseminated by several Telegram channels about a concession of height on Armenian-Azerbaijani borderline.
16:29 16/09/2021A new residential district being built in Artsakh's Askeran regionA new residential district is being built in Hovsepavan community, Artsakh’s Askeran region to be provided to 92 Artsakh families displaced due to the 44-day war.
15:08 16/09/2021Emile Ghessen's film about the Nagorno-Karabakh war to be screened in FresnoA new documentary about the 44-day war in Artsakh (Nagorno Karabakh) will be soon screened in Fresno, Fox26news reports.