09:21 28/07/2025Երևանի հյուրանոցներից մեկում քաղաքացին արգելափակվել է վերելակի խցիկի տակՀուլիսի 28-ին, ժամը 04։02-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Հանրապետության փողոցում գտնվող հյուրանոցային համալիրներից մեկում վերելակի խցիկը իջել և հենվել է...
08:02 28/07/2025Հրդեհ՝ Զաքարիա Սարկավագի փողոցումՀուլիսի 28-ին, ժամը 04։02-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Երևան քաղաքի Զաքարիա Սարկավագի փողոցի 5-րդ նրբանցքում գտնվող շահագործվող շինությունում։ Դեպքի...
22:23 27/07/2025Վտանգաշատ, ավերիչ ու խավարամիտ ուժերը վխտում են մեր շուրջը, որոնք կարծեցյալ լույսի ներքո մեզ գլորում են դեպի մահաբեր խավարը. Եզրաս Սրբազան«Այսօր ամենքս գլխահակ ու մտահոգ, հայաթափված Արցախով, ավերված սրբություններով կանգնած ենք կործանարար ցնցումների ու արհավիրքների առջև»,- Քրիստոսի Պայծառակերպության տոնին իր քարոզում ասել է Ռուսաստանի և...
18:07 27/07/2025Երևան-Սևան ճանապարհին մեքենա է այրվելՀուլիսի 27-ին, ժամը 15:31-ին Կոտայքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Սևան ավտոճանապարհին այրվում է ավտոմեքենա: Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ...
17:25 27/07/2025Թող Տիրոջ արդար ձեռքը ծանրանա նրանց վրա, ովքեր մարտնչում են Եկեղեցու դեմ, հարվածում հայոց պետության հիմքերին ու փորձում ոչնչացնել հայոց ինքնությունը. Արշակ Սրբազան«Թող նրանց դաժան վախճանը դառնա նախազգուշացում սերունդներին, որպեսզի ոչ ոք այլևս չհանդգնի խավարի գործերով կործանել այն, ինչ Աստված ինքն է օրհնել»։
17:14 27/07/2025Ջրասուզակը Ազատի ջրամբարից դուրս է բերել ջրահեղձ եղած քաղաքացու մարմինըՀուլիսի 27-ին, ժամը 13:07-ին ՆԳՆ ՓԾ Կոտայքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ տղա երեխան ընկել է Ազատի ջրամբարը։ Դեպքի վայր են մեկնել Հատուկ...
16:42 27/07/2025Ազատի ջրամբարում որոնվում է ջրահեղձ եղած 16-ամյա տղայի մարմինըԱյսօր ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Արարատի մարզում։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 13։00-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայության 911 ճգնաժամային կառավարման ազգային...
16:33 27/07/2025Գարեգին Երկրորդ. Մեր օրերում տարբեր կեղծ գաղափարախոսություններով խաթարվում է մեր արժեհամակարգըՀուլիսի 27-ին` մեր Տեր Հիսուս Քրիստոսի Պայծառակերպության տոնին, Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում, նախագահությամբ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ.
13:40 27/07/2025Օրհնություն ՎեհափառիցՍուրբ Պատարագից հետո Վեհափառ Հայրապետը օրհնում է հավատավոր ժողովրդին Մայր Տաճարում։ Այնուհետև հոգևոր դասը թափորով դուրս է գալիս Մայր Տաճարից։
13:25 27/07/2025Կրկնակի վճարելով աղբահանության համար՝ քաղաքացին «շահել է»«Այս տարվա հունվարից ամսական վճարել եմ մոտ 800 դրամ` նախկին 400 դրամի փոխարեն, շահել եմ գարշահոտություն և աղբի կուտակում։ Որ ծառայության արժեքը բարձրացնում են, որակը կտրուկ վատանում է»,-գրում է...
10:16 27/07/2025Զգուշացում՝ հնարավոր մանկական ահաբեկչության մասինՀիշում եք տիկին գլխավոր դատախազի ելույթը աժ-ում, երբ որպես ահաբեկչության ատրիբուտ ներկայացնում էր հեղուկ ներկերը, որ կարող էին հանկարծ ու լցնել ավտոբուսների վրա։ Գիտեք՝ այսօր Վառդավառի տոնն է, որը...
01:03 27/07/2025Արեւելքի Ասորական Եկեղեցու հայտարարությունըԱրեւելքի Ասորական Եկեղեցու կաթողիկոսի գրասենյակը հայտարարությամբ է հանդես եկել՝ ի զորակցություն Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու եւ Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի: «Արեւելքի Ասորական Եկեղեցին...
23:17 26/07/2025Ավտոբուսներ են բախվել, կան վիրավոր ուղևորներԴեռեւս չպարզված հանգամանքներում 21:30-ի սահմաններում Բարեկամության մետրոյի մոտակայքում բախվել են թիվ 3 և թիվ 57 երթուղիները սպասարկող տրանսպորտային միջոցները։ Երևանի ավտոբուս ՓԲԸ-ից հայտնում են, որ...
21:53 26/07/2025ՃՏՊ Արագածավան-Գյումրի ավտոճանապարհին․ կան տուժածներԱրագածոտնի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն հուլիսի 26-ին, ժամը 10։20-ին ահազանգ է ստացվել, որ Գետափ-Թլիկ ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ։ Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ...
21:51 26/07/2025Խոշոր հրդեհ Գետազատ գյուղումԱրարատի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Գետազատ գյուղի Պողոսյան փողոցում այրվում է տան տանիք: Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական...
20:48 26/07/2025Խոսրովի անտառում այրվել է մոտ 3 հա տարածքԽոսրովի պետական արգելոցում այսօր բռնկված հրդեհի հետևանքով ժամը 18։10-ի դրությամբ այրվել է մոտ 3 հա խոտածածկ տարածք։ Այս մասին հայտնում են պետական մարմինները։ Հրշեջ-փրկարարները շարունակում են...
19:50 26/07/2025Մենք ենք պաշտպանն ու զինվորը Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու և ազգընտիր Վեհափառ Հայրապետի. Տեր Սամվել վարդապետ ՄխիթարյանՏեր Սամվել վարդապետ Մխիթարյանը գրում է. ««Եղիր խոհեմ, լռությամբ փակիր չարախոսների բերանները: Մի նեղացիր, երբ որևէ մեկը չարախոսի քեզ, դա չար ոգիների ներգործությունն է, որոնք ջանում են արգելքներ դնել...
19:44 26/07/2025Խոսրովի արգելոցում բռնկված հրդեհը մեկուսացվել էԽոսրովի արգելոցի տարածքում բռնկված հրդեհի մարման աշխատանքին ներգրավված են ՆԳՆ Փրկարար ծառայության և Ոստիկանության մեծաթիվ ուժեր, Խոսրովի անտառ պետական արգելոց ՊՈԱԿ-ի, Էկոպարեկային ծառայության,...
17:55 26/07/2025Հրդեհվող «Խոսրովի» անտառ է մեկնել 3 մարտական հաշվարկ և 7 օպերատիվ խումբՀուլիսի 26-ին, ժամը 14։20-ին «Խոսրովի անտառ» պետական արգելոցում հերթապահություն իրականացնող օպերատիվ խումբը թիվ 1 պահաբաժնում նկատել է խոտածածկույթի հրդեհ։ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից հայտնում են, որ...
17:20 26/07/2025Հայաստանում ոչ մի լավ գործ չի ներվում. Հրապարակախոս«Հայաստանում ոչ մի լավ գործ չի ներվում։ Զարմանքից քար կտրեցի, երբ իմացա ինձնից ծածուկ, քեզնից ծածուկ, իր իսկ անձը չկարևորելով` բարեպաշտությունից ծածուկ Հայաստանում որքան բարեգործություն է կատարել...

15:44 06/01/2024Внука Хрущева обнаружили мертвым в его квартире в МосквеВнук первого секретаря ЦК КПСС Никиты Хрущева скончался в Москве, сообщает источник «Известий». По имеющейся информации, друг мужчины вызвал сотрудников правоохранительных органов и медиков, так как...
15:35 06/01/2024Спасатели вызволили застрявший на обочине дороги Ереван-Мегри автобус6 января в 10:14 часов в центр кризисного управления Вайоцдзорского областного спасательного управления поступила информация о том, что автобус, следовавший по трассе Вайк-Сараван, выехал с проезжей...
15:15 06/01/2024СМИ: После скандала с «голой» вечеринкой блогер Анастасия Ивлеева решила покинуть РоссиюПосле скандала с «голой» вечеринкой блогер Анастасия Ивлеева решила покинуть Россию. Об этом пишет портал News.ru со ссылкой на Telegram-канал «Небожена». По данным СМИ, Ивлеева хочет переехать в...
14:50 06/01/2024Число жертв землетрясения в Японии выросло до 110 человекЧисло погибших от землетрясения в Японии выросло до 110, сообщает РИА Новости со ссылкой на агентство Киодо.
14:40 06/01/2024Рождественская ярмарка – в сопровождении шоу-программы Jazz for kids в Ереване6 января, в 19:30, с любовью приглашаем всех на рождественскую ярмарку, которая состоится в сквере Шаумяна, сообщает мэрия армянской столицы Еревана.
14:35 06/01/2024Союз Гардман-Ширван-Нахиджеван – о включении США Азербайджана в список мониторинга свободы вероисповеданияВсеармянский союз Гардман-Ширван-Нахиджеванский отреагировал на то, что США включили Азербайджан в Список мониторинга свободы вероисповедания.
14:07 06/01/2024Католикос всех армян Гарегин II: Никогда не станет для нас прошлым Арцах«Сегодня, в праздник Святого Рождества и Богоявления, наш армянский народ, хотя и скорбящий и опечаленный, но непоколебимый своей верою, несокрушимый волею и полный надежды, преклоняется перед...
13:58 06/01/2024Ален Симонян вчера отпраздновал свой день рожденияЗанимающий должность председателя Национального Собрания Армении Ален Симонян накануне с друзьями и близкими отметил свое 44-летие.
13:07 06/01/2024Премьер Грузии поздравил армянский народ с РождествомПремьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили поздравил армянский народ с Рождеством. Напомним, 6 января Армянская Апостольская Церковь отмечает праздник Богоявление и Рождества Иисуса Христа, в память...
12:59 06/01/2024Глава Арцахской епархии: Истощенный 9-месячной блокадой со стороны Азербайджана наш народ оказал героическое сопротивление и на поле бояВ своей проповеди во время Святой Литургии Сочельника в церкви Святой Гаяне 5 января глава Арцахской епархии Армянской Апостольской церкви, директор Секретариата по делам духовно-культурного наследия...
12:37 06/01/2024На автодороге Сисиан-Ишханасар в Армении перевернулись фуры6 января в 00:48 в Национальный центр кризисного управления СС МЧС по Сюникской области Армении поступило сообщение, что на трассе Сисиан-Ишханасар произошло ДТП: перевернулись два грузовика.
12:01 06/01/2024Актер Кристиан Оливер, две его дочери и пилот погибли в авиакатастрофе на КарибахВ результате авиакатастрофы, произошедшей в Карибском море, погиб актер Кристиан Оливер вместе с двумя дочерьми 10 и 12 лет, сообщают правоохранительные органы Сент-Винсента и Гренадины в социальной...
11:57 06/01/2024«Человек на пружинах»: Адриано Челентано исполнилось 86 летКомпозитор, певец, актер, режиссер, телеведущий и общественный деятель – кажется, таланты Адриано Челентано можно перечислять бесконечно.
11:50 06/01/2024Армянская Апостольская Церковь отмечает Богоявление и Святое Рождество6 января Армянская Апостольская Церковь отмечает праздник Богоявление и Рождества Иисуса Христа, в память событий Рождения и Крещения Иисуса Христа.
11:40 06/01/2024На Святой Литургии Сочельника в церкви Святой Гаяне присутствовал и президент Республики Арцах Самвел Шахраманян5 января, в день предпразднства Рождества Господа и Спасителя нашего Иисуса Христа в предводительстве Его Святейшества Гарегина Второго, Верховного Патриарха и Католикоса Всех Армян, в церкви Святой...
17:24 05/01/2024Дед Мороз угнал машинуВ Приангарье мужчина в костюме Деда Мороза угнал автомобиль, чтобы поздравить жителей Нижнеудинска с праздником.
16:10 05/01/2024Дочь больного деменцией Брюса Уиллиса поделилась трогательным фото с отцомСкаут Уиллис, дочь больного деменцией Брюса Уиллиса, поделилась фото с отцом. Как пишет РГ, она разместила пост в социальной сети состоящий из нескольких фотографий с памятными снимками 2023 года. На...
15:32 05/01/2024Зимнее ненастье испытывает на прочность жителей ряда стран ЕвропыРекордно низкие температуры и снегопады, проливные дожди и наводнения: зимняя непогода испытывает на прочность жителей ряда стран Европы.
15:15 05/01/2024На российской военной базе ЮВО в Армении проводятся мероприятия по предупреждению инфекционных заболеванийНа военной базе Южного военного округа (ЮВО) в Армении проводятся профилактические мероприятия по предупреждению распространения сезонных и инфекционных заболеваний.
15:00 05/01/2024Tesla отзовет более 1,6 млн электромобилей в КитаеАмериканская Tesla отзывает более 1,6 млн электромобилей в Китае из-за проблем с программным обеспечением (ПО), сообщает агентство AFP со ссылкой на заявление Государственного управления рыночного...