09:21 28/07/2025Երևանի հյուրանոցներից մեկում քաղաքացին արգելափակվել է վերելակի խցիկի տակՀուլիսի 28-ին, ժամը 04։02-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Հանրապետության փողոցում գտնվող հյուրանոցային համալիրներից մեկում վերելակի խցիկը իջել և հենվել է...
08:02 28/07/2025Հրդեհ՝ Զաքարիա Սարկավագի փողոցումՀուլիսի 28-ին, ժամը 04։02-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Երևան քաղաքի Զաքարիա Սարկավագի փողոցի 5-րդ նրբանցքում գտնվող շահագործվող շինությունում։ Դեպքի...
22:23 27/07/2025Վտանգաշատ, ավերիչ ու խավարամիտ ուժերը վխտում են մեր շուրջը, որոնք կարծեցյալ լույսի ներքո մեզ գլորում են դեպի մահաբեր խավարը. Եզրաս Սրբազան«Այսօր ամենքս գլխահակ ու մտահոգ, հայաթափված Արցախով, ավերված սրբություններով կանգնած ենք կործանարար ցնցումների ու արհավիրքների առջև»,- Քրիստոսի Պայծառակերպության տոնին իր քարոզում ասել է Ռուսաստանի և...
18:07 27/07/2025Երևան-Սևան ճանապարհին մեքենա է այրվելՀուլիսի 27-ին, ժամը 15:31-ին Կոտայքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Սևան ավտոճանապարհին այրվում է ավտոմեքենա: Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ...
17:25 27/07/2025Թող Տիրոջ արդար ձեռքը ծանրանա նրանց վրա, ովքեր մարտնչում են Եկեղեցու դեմ, հարվածում հայոց պետության հիմքերին ու փորձում ոչնչացնել հայոց ինքնությունը. Արշակ Սրբազան«Թող նրանց դաժան վախճանը դառնա նախազգուշացում սերունդներին, որպեսզի ոչ ոք այլևս չհանդգնի խավարի գործերով կործանել այն, ինչ Աստված ինքն է օրհնել»։
17:14 27/07/2025Ջրասուզակը Ազատի ջրամբարից դուրս է բերել ջրահեղձ եղած քաղաքացու մարմինըՀուլիսի 27-ին, ժամը 13:07-ին ՆԳՆ ՓԾ Կոտայքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ տղա երեխան ընկել է Ազատի ջրամբարը։ Դեպքի վայր են մեկնել Հատուկ...
16:42 27/07/2025Ազատի ջրամբարում որոնվում է ջրահեղձ եղած 16-ամյա տղայի մարմինըԱյսօր ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Արարատի մարզում։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 13։00-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայության 911 ճգնաժամային կառավարման ազգային...
16:33 27/07/2025Գարեգին Երկրորդ. Մեր օրերում տարբեր կեղծ գաղափարախոսություններով խաթարվում է մեր արժեհամակարգըՀուլիսի 27-ին` մեր Տեր Հիսուս Քրիստոսի Պայծառակերպության տոնին, Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում, նախագահությամբ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ.
13:40 27/07/2025Օրհնություն ՎեհափառիցՍուրբ Պատարագից հետո Վեհափառ Հայրապետը օրհնում է հավատավոր ժողովրդին Մայր Տաճարում։ Այնուհետև հոգևոր դասը թափորով դուրս է գալիս Մայր Տաճարից։
13:25 27/07/2025Կրկնակի վճարելով աղբահանության համար՝ քաղաքացին «շահել է»«Այս տարվա հունվարից ամսական վճարել եմ մոտ 800 դրամ` նախկին 400 դրամի փոխարեն, շահել եմ գարշահոտություն և աղբի կուտակում։ Որ ծառայության արժեքը բարձրացնում են, որակը կտրուկ վատանում է»,-գրում է...
10:16 27/07/2025Զգուշացում՝ հնարավոր մանկական ահաբեկչության մասինՀիշում եք տիկին գլխավոր դատախազի ելույթը աժ-ում, երբ որպես ահաբեկչության ատրիբուտ ներկայացնում էր հեղուկ ներկերը, որ կարող էին հանկարծ ու լցնել ավտոբուսների վրա։ Գիտեք՝ այսօր Վառդավառի տոնն է, որը...
01:03 27/07/2025Արեւելքի Ասորական Եկեղեցու հայտարարությունըԱրեւելքի Ասորական Եկեղեցու կաթողիկոսի գրասենյակը հայտարարությամբ է հանդես եկել՝ ի զորակցություն Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու եւ Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի: «Արեւելքի Ասորական Եկեղեցին...
23:17 26/07/2025Ավտոբուսներ են բախվել, կան վիրավոր ուղևորներԴեռեւս չպարզված հանգամանքներում 21:30-ի սահմաններում Բարեկամության մետրոյի մոտակայքում բախվել են թիվ 3 և թիվ 57 երթուղիները սպասարկող տրանսպորտային միջոցները։ Երևանի ավտոբուս ՓԲԸ-ից հայտնում են, որ...
21:53 26/07/2025ՃՏՊ Արագածավան-Գյումրի ավտոճանապարհին․ կան տուժածներԱրագածոտնի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն հուլիսի 26-ին, ժամը 10։20-ին ահազանգ է ստացվել, որ Գետափ-Թլիկ ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ։ Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ...
21:51 26/07/2025Խոշոր հրդեհ Գետազատ գյուղումԱրարատի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Գետազատ գյուղի Պողոսյան փողոցում այրվում է տան տանիք: Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական...
20:48 26/07/2025Խոսրովի անտառում այրվել է մոտ 3 հա տարածքԽոսրովի պետական արգելոցում այսօր բռնկված հրդեհի հետևանքով ժամը 18։10-ի դրությամբ այրվել է մոտ 3 հա խոտածածկ տարածք։ Այս մասին հայտնում են պետական մարմինները։ Հրշեջ-փրկարարները շարունակում են...
19:50 26/07/2025Մենք ենք պաշտպանն ու զինվորը Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու և ազգընտիր Վեհափառ Հայրապետի. Տեր Սամվել վարդապետ ՄխիթարյանՏեր Սամվել վարդապետ Մխիթարյանը գրում է. ««Եղիր խոհեմ, լռությամբ փակիր չարախոսների բերանները: Մի նեղացիր, երբ որևէ մեկը չարախոսի քեզ, դա չար ոգիների ներգործությունն է, որոնք ջանում են արգելքներ դնել...
19:44 26/07/2025Խոսրովի արգելոցում բռնկված հրդեհը մեկուսացվել էԽոսրովի արգելոցի տարածքում բռնկված հրդեհի մարման աշխատանքին ներգրավված են ՆԳՆ Փրկարար ծառայության և Ոստիկանության մեծաթիվ ուժեր, Խոսրովի անտառ պետական արգելոց ՊՈԱԿ-ի, Էկոպարեկային ծառայության,...
17:55 26/07/2025Հրդեհվող «Խոսրովի» անտառ է մեկնել 3 մարտական հաշվարկ և 7 օպերատիվ խումբՀուլիսի 26-ին, ժամը 14։20-ին «Խոսրովի անտառ» պետական արգելոցում հերթապահություն իրականացնող օպերատիվ խումբը թիվ 1 պահաբաժնում նկատել է խոտածածկույթի հրդեհ։ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից հայտնում են, որ...
17:20 26/07/2025Հայաստանում ոչ մի լավ գործ չի ներվում. Հրապարակախոս«Հայաստանում ոչ մի լավ գործ չի ներվում։ Զարմանքից քար կտրեցի, երբ իմացա ինձնից ծածուկ, քեզնից ծածուկ, իր իսկ անձը չկարևորելով` բարեպաշտությունից ծածուկ Հայաստանում որքան բարեգործություն է կատարել...

16:40 14/08/2021Karen Brutyan appointed Deputy Defense MinisterFirst Deputy Minister of Finance Karen Brutyan has been dismissed from his post and appointed Deputy Defense Minister of Armenia.
15:00 14/08/2021Blessing of Grapes to be celebrated this SundayEach year on the Sunday closest to the date of August 15, the Armenian Church celebrates the Feast of the Assumption of St.
14:00 14/08/2021High-level fire risk situation is expected in ArmeniaHigh-level fire risk situation is expected in the valley and foothill regions of Armenia and capital city Yerevan, Hydromet meteorological Service reported on Saturday.
13:35 14/08/2021Serzh Sargsyan got familiarized with the course of large-scale reconstruction works at Amaras MonasteryArmenia's second president Serzh Sargsyan, who serves as the Chairman of Board at "Luys" cultural, scientific, educational Foundation, visited Amaras Monastery in Artsakh in the beginning of the week.
13:01 14/08/2021CHW documents removal of sculptures in the park of the Shushi Museum of Fine Arts by AzerisCaucasus Heritage Watch (CHW) has shared satellite imagery showing that between April 10 and June 5, 51 sculptures in the park of the Shushi Museum of Fine Arts were removed, and the area is...
18:33 13/08/2021Issuance of Russian passports to Donbass residents does not violate international law - LavrovMoscow does not violate international law by issuing Russian passports to residents of the self-proclaimed Donetsk and Lugansk People’s Republics, Russian Foreign Minister Sergey Lavrov said on...
18:10 13/08/2021Zhirayr Poghosyan released from post of the Commander of the 1st Army CorpsArmenia's President Armen Sarkissian has signed a decree to dismiss Zhirayr Poghosyan as commander of the 1st Army Corps.
14:46 13/08/2021Russian peacekeepers donate about 40 liters of blood for patients in ArtsakhServicemen of the Russian peacekeeping contingent donated about 40 liters of blood for citizens who are being treated in hospitals and living near the demarcation line in remote areas of Artsakh...
13:47 13/08/2021Severe flooding and mudslides in northern Turkey leave at least 27 deadTurkish authorities said on Friday the death toll from the severe floods and mudslides that struck the north of the country has risen to 27.
12:34 13/08/2021Azerbaijan’s former ambassador barred from entering Russia for 50 yearsThe Russian Interior Ministry has barred former ambassador of Azerbaijan to Belarus, Moldova and Pakistan Isfandiyar Vahabzade from entering Russia for 50 years after statements about the Russian...
12:21 13/08/2021Artur Vanetsyan meets with participants of "The Power of Youth" eventOn the occasion of the International Youth Day, the Chairman of "Homeland" party, the leader of "I have Honour" opposition parliamentary faction at parliament Arthur Vanetsyan met on Thursday with...
11:32 13/08/2021Defense Minister introduces the new commander of the 2nd Army CorpsArmenia's Defense Minister Arshak Karapetyan introduced on Thursday Vahram Grigoryan, the new-appointed Commander of the 2nd Army Corps of the Armed Forces to the command staff and the subordinate...
11:11 13/08/20215.8-magnitude quake hits China's Qinghai provinceA 5.8-magnitude earthquake jolted Maduo County of Golog Tibetan Autonomous Prefecture in Qinghai Province, northwest China at 12:21 p.m.
19:00 12/08/2021Turkey's media watchdog fines broadcasters for wildfire coverageTurkey's Radio and Television Supreme Council (RTÜK) has fined Fox TV over a reporter's remarks referring to the wildfires as “nightmarish,” Duvar news agency reported.
18:44 12/08/2021Wind intensification expected in Armenia in the coming daysHigh-level fire risk situation is expected in the valley and foothill regions of Armenia and in Yerevan city, Hydromet meteorological Service reported on Thursday.
14:46 12/08/2021No bodies found during search operations in Artsakh's Mataghis-Talish directionArtsakh (Nagorno-Karabakh) search and rescue squads found no bodies during their operations in the Azerbaijani-occupied Mtaghis-Talish directions in Artsakh, the country's State Service of Emergency...
14:40 12/08/202118 passengers rescued after British boat sinks off GreeceA British tourist ship has sank off the coast of Greece. The passenger vessel has sunk off a Greek island, according to media reports. A rescue operation has been launched as the search for 17...
12:16 12/08/2021The Office of the Human Rights Defender opens regional office in KapanThe Office of the Human Rights Defender of Armenia has opened a regional office in southern Syunik province of Armenia which has turned into a border region.
11:28 12/08/2021Floods in Turkey's Black Sea region have claimed 4 lives, several missingHeavy rains triggered severe floods and mudslides in northern Turkey on Wednesday, killing at least four persons, leaving others missing or injured and sweeping away cars in raging torrents, The...