08:36 18/07/2025Հուլիսի 18-ի հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 18-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:22 18/07/2025Այսօր երկու ժամով Աբովյան փողոցի մի հատվածը փակ կլինիԵրևանի Շառլ Ազնավուրի հրապարակում՝ Մոսկվա կինոթատրոնի դիմաց, այսօր կբացվի մեծանուն արվեստագետ, շանսոնյե, Հայաստանի ազգային հերոս Շառլ Ազնավուրի արձանը։ Արձանի հեղինակը Դավիթ Մինասյանն է։ Արձանի...
21:09 17/07/2025Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունեց «ՀԲԸՄ Ֆոկուս» ծրագրի մասնակիցներինՀուլիսի 17-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ընդունեց «ՀԲԸՄ Ֆոկուս» ծրագրի մասնակիցներին՝ ուղեկցությամբ Հայկական Բարեգործական...
20:50 17/07/2025Վերին Լարսում արտակարգ դրություն է հայտարարվել, հերթում կա 2543 մեքենաՎերին Լարսի սահմանին Ռուսաստանն արտակարգ դրություն է հայտարարել։ Aliq.ge-ի փոխանցմամբ՝ մաքսային անցակետի պաշտոնական կայքում նշված է, որ ճանապարհը փակ է եղանակային պայմանների պատճառով, և որ այս պահին...
20:37 17/07/2025Ծով անարդարության ու կեղծիքի մեջ պետք է միշտ բա՛րձր հնչի ձայնը ճշմարտության․ Տեր Ասողիկ աբեղա ԿարապետյանՏեր Ասողիկ աբեղա Կարապետյանը գրում է․ «Այս էլ կասեմ և կլռեմ, քանի որ այս ծով անարդարության ու կեղծիքի մեջ պետք է միշտ բա՛րձր հնչի ձայնը ճշմարտության։ Հայոց Հայրապետն ունի առողջ հավատք, զորեղ հոգևոր...
19:15 17/07/2025Արցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհուրդը դատապարտում է Դատախազության կողմից Վարչական դատարան ներկայացված հայցըԱրցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհուրդը դատապարտում է ՀՀ գլխավոր դատախազության կողմից Վարչական դատարան ներկայացված հայցը՝ Երևանում Արցախի Հանրապետության ներկայացուցչության շենքի նկատմամբ...
18:12 17/07/2025Թուրքիայի բնակիչների 71 %-ը կողմ է, որ Թուրքիան միջուկային զենքի ստեղծի«Research Istanbul» հետազոտական ընկերությունը հուլիսի 1-ից 5-ն ընկած ժամանակահատվածում սոցհարցում է անցկացրել Թուրքիայի կողմից միջուկային զենք ստեղծելու անհրաժեշտության վերաբերյալ: Այս մասին գրում է...
17:55 17/07/2025«Վեոլիա Ջուր». Լիարժեքորեն գիտակցում ենք վստեղծված իրավիճակի լրջությունըՎերջին օրերին հանրապետությունում գրանցված աննախադեպ շոգը և ջրասպառման պիկը լուրջ ազդեցություն են ունեցել մայրաքաղաքի որոշ հատվածներում ջրամատակարարման վրա։ Մասնավորապես, խախտումներ են նկատվում Նոր...
17:04 17/07/2025Երևանում հուլիսի 17-22-ին երեկոյան ժամերին հնարավոր է կարճատև անձրևԱրարատյան դաշտում և Սյունիքի հովիտներում առաջիկա 5 օրերին սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ։ Երևանում հուլիսի 17-22-ին երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև...
15:59 17/07/2025Հուլիսի 19-ից Սարյան և Մոսկովյան փողոցներում երթևեկությունը կկազմակերպվի միակողմՀուլիսի 19-ից Սարյան և Մոսկովյան փողոցներում՝ Մաշտոցի պողոտա – Սարյան փողոց խաչմերուկից՝ ուղղությունը դեպի Բաղրամյան պողոտա – Մոսկովյան փողոց խաչմերուկ, երթևեկությունը կկազմակերպվի միակողմ:...
15:48 17/07/2025Վորոնեժում ԱԹՍ-ի հարվածից զոհված Արմեն Խաչատրյանը փորձել էր փրկել շանըՎորոնեժում ուկրաինական ԱԹՍ-ի հարվածից զոհվել է 65ամյա Արմեն Խաչատրյանը։ Ինչպես գրում է «Ռեգնիում»-ը, հարձակման պահին նա փորձել էր փրկել իր շանը, սակայն ինքն է ԱԹՍ-ի զոհ դարձել․ Խաչատրյանը կամավոր էր,...
15:18 17/07/2025Վթարային շենքերի բնակիչները հեռացան կառավարության դիմացից. Թաղապետարանից էին զանգել«Մարդ մտածում է պամպերսներ առնի, բաժանի կառավարությունում նստածներին, ասի՝ հագեք, իջեք, էս մարդիկ ձեզ ոչինչ չեն անելու»,-հայտարարեց «Մայր Հայաստան» դաշինքի անդամ Սոնա Աղեկյանը՝ բարկանալով, որ...
12:59 17/07/2025Նախնական տվյալներով՝ մազութի արտահոսքի հետևանքով Ողջի գետը չի աղտոտվելԵրեկ երեկոյան Կապան-Քաջարան ավտոճանապարհին ավտոպատահարի արդյունքում բեռնատարի կցորդի առանձնանալու և մասամբ Ողջի գետում հայտնվելու հետևանքով տեղի էր ունեցել մազութի արտահոսք։ Բնապահպանության և ընդերքի...
12:35 17/07/2025Առաստաղից բետոնը պոկվել, ընկել է պահածոյացվող կոմպոտի մեջ. Փլուզվող հանրակացարանների բնակիչները փակել են փողոցըՎարդաշենի 68 Ա և 66/1 հասցեներում գործող հանրակացարանների շենքերը փլուզման վտանգի ներքո են։ Դրանց բնակիչներն այսօր փակեցն կառավարության շենքի հարևանությամբ գտնվող Տիգրան Մեծ պողոտայի հատվածը։ Մինչ...
12:14 17/07/2025Բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակում ի՞նչ են անում Երևանում. Կանաչ ծառ են կտրումՕրեր շարունակ ՆԳՆ փրկարար ծառայություն զուշացնում է՝ Արարատյան դաշտում և Սյունիքի հովիտներում առաջիկա 5 օրերին սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ։ Այս իրավիճակում Երևանում շարունակում են...
12:03 17/07/2025Փլուզվող ԵրևանԵրևանի փոքր կենտրոնում՝ Ամիրյան-Սարյան խաչմերուկում մայթի հարևանությամբ փլուզում է տեղի ունեցել։ Բարեբախտաբար տուժածներ չկան։ Տարածքը սահմանազատվել է։ Հիշեցնենք, որ ավելի քան երեք տարի առաջ խոշոր...
11:38 17/07/2025Նոր մանրամասներ մի քանի տոննա մազութ տեղափոխող բեռնատարի վթարից. Կիրականացվի Ողջի գետի ջրի որակի նախնական գնահատումԿանխվել է մազութի հոսքը Ողջի գետ
11:34 17/07/2025Իրաքում հիպերմարկետում հրդեհի հետևանքով զոհվել է 50 մարդ, նրանց թվում երեխաներ կանԻրաքի արևելյան Քութ քաղաքում առևտրի կենտրոնում խոշոր հրդեհ է բռնկվել։ BBC-ի փոխանցմամբ, հրեդեհի հետևանքով տասնյակ մարդիկ են զոհվել։ Վասիթի շրջանի նահանգապետ Մոհամմեդ Ջամիլ Ալ-Մայահիի խոսքով՝ գիշերը...
11:07 17/07/2025111 միլիոն դրամ է վճարել Երևանի քաղաքապետարանը 10 չաշխատող էլեկտրոնային թեքահարթակների համար. Ահազանգ111 միլիոն դրամ է վճարել Երևանի քաղաքապետարանը 2023 թվականից տեղադրված 10 չաշխատող էլեկտրոնային թեքահարթակների համար։ Այս մասին ահազանգում է հասարակական ակտիվիստ Արթուր Չախոյանը։ «Ըստ պաշտոնական...
10:56 17/07/2025Երևանում տրոլեյբուսը վրաերթի է ենթարկել փչացած ավտոմեքենան նորոգող վարորդինԵրևանի Ռուբինյանց փողոցում երեկ վրաերթ է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 16։10-ի սահմաններում Երևանի բնակիչ 33-ամյա Արսեն Ս․-ն իր վարած տրոլեյբուսով վրաերթի է ենթարկել այդ պահին իր «ՎԱԶ 2106» մակնիշի...

16:29 14/07/2021Armenian defense ministry says it lost contact with two soldiersThe Armenian military lost contact on Wednesday with two of its servicemen on a military duty with a vehicle belonging to the Defense Ministry, the Ministry said in a statement.
12:35 14/07/202117 killed, 5 injured after hotel collapses in China's SuzhouSome seventeen people have died after a hotel collapse in the eastern Chinese city of Suzhou, BBC News reports.
12:25 14/07/2021Abu Dhabi adds Armenia to its 'green list'Armenia has been added to Abu Dhabi’s “green list” of destinations, the Armenian Embassy to the United Arab Emirates reported.
10:28 14/07/2021Artsakh ombudsman: Shots fired near ShushiShooting was reported near the town of Shushi late on Tuesday, Artsakh’s Human Rights Ombudsman Gegham Stepanyan said.
20:32 13/07/2021Driver saves 25 children as bus catches fire in ItalyA driver quickly evacuated 25 children from a bus shortly before it burst into flames near the town of Lecco in the Italian province of Sondrio on Tuesday, according to emergency services.
19:09 13/07/2021Death toll in Iraq COVID hospital fire rises to 92The death toll from a fire that tore through a coronavirus hospital in southern Iraq rose to 92, Reuters reported on Tuesday, citing health officials.
18:03 13/07/2021Procedure for getting Armenian visa by Israeli citizens has changedThe procedure for getting an Armenian visa by Israeli citizens has changed, the Armenian Embassy in Israel said in a statement on Monday.
15:28 13/07/2021Elon Musk ‘rather hates’ being Tesla bossElon Musk has revealed that he does not enjoy being the boss of Tesla, BBC News reports. "I rather hate it and I would much prefer to spend my time on design and engineering," he told a US court....
15:10 13/07/2021Pandemic year marked by spike in world hunger – UN reportThere was a dramatic worsening of world hunger in 2020, the United Nations said today – much of it likely related to the fallout of COVID-19.
13:59 13/07/2021France and Greece mandate vaccinations for staff in specific sectorsFrance and Greece have both announced plans to mandate coronavirus vaccinations for health-care workers as the more virulent delta variant gains ground across Europe, threatening nations that had...
13:53 13/07/2021Erdogan names dancing on a gate of Armenian church "provocation against unity and solidarity"Turkish president Recep Tayyip Erdogan has criticized the incident where a group of people climbed over the entrance gate of the Surp Takavor Armenian Church in İstanbul and danced on top of the gate...
13:05 13/07/2021Tigran Abrahamyan: Press releases from Russian peacekeeping contingent may confuse tourists visiting ArtsakhExpert in security issues, the head of "Henaket" analytical center Tigran Abrahamyan commented on Facebook the press statements regularly issued by Russian Defense Ministry about the activities of...
12:12 13/07/2021Helmet windchimes and bullet casing in the gift shop: Inside Azerbaijan's 'horrible' new war museum - The TelegraphReporters of British newspaper The Telegraph have visited the controversial Trophy Park in Baku dedicated to the recent Nagorno-Karabakh war and shared their impressions in a lengthy article.
11:19 13/07/2021Fire at Iraq Covid-19 hospital leaves dozens dead, more injuredAt least 54 people were killed and over 67 injured in a fire likely caused by an oxygen tank explosion at a coronavirus hospital in Iraq’s southern city of Nassiriya, health officials and police said...
10:47 13/07/2021Residents of Armenia will be exempt from the entry ban to SwedenAs of Monday, 12 July the entry ban to Sweden will be lifted entirely for all residents in Armenia due to the improved pandemic situation, the embassy of Sweden reported.
19:55 12/07/2021One serviceman dead, five others injured in a road accident involving a military vehicleFive contract servicemen suffered injuries, another one died as a result of a road accident on July 10.
18:35 12/07/2021No bodies found during search operations in Artsakh's Martuni region, Artsakh authorities sayArtsakh (Nagorno-Karabakh) search and rescue squads found no bodies during their operations in the Azerbaijani-occupied areas of Martuni region in Artsakh, the country's State Service of Emergency...
17:35 12/07/2021India lightning strikes kill at least 38 peopleLightning has killed at least 38 people across two Indian states over the past 24 hours, officials said on Monday, according to Al Jazeera report.
13:05 12/07/2021Russian peacekeepers escort over 100 pilgrims to Amaras and Gandzasar monasteriesThe pilgrims and local residents of Nagorno-Karabakh (Artsakh), accompanied by the military personnel of the Russian peacekeeping contingent, on Sunday visited the Christian monasteries of Amaras and...
19:33 10/07/2021Saudi prince let his children 'spit at maids' at Paris residenceAllegations a Saudi prince "let his children spit in his maids' faces" have emerged amid an investigation into claims he kept seven domestic staff like modern-day slaves at an apartment he owned...