08:36 18/07/2025Հուլիսի 18-ի հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 18-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:22 18/07/2025Այսօր երկու ժամով Աբովյան փողոցի մի հատվածը փակ կլինիԵրևանի Շառլ Ազնավուրի հրապարակում՝ Մոսկվա կինոթատրոնի դիմաց, այսօր կբացվի մեծանուն արվեստագետ, շանսոնյե, Հայաստանի ազգային հերոս Շառլ Ազնավուրի արձանը։ Արձանի հեղինակը Դավիթ Մինասյանն է։ Արձանի...
21:09 17/07/2025Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունեց «ՀԲԸՄ Ֆոկուս» ծրագրի մասնակիցներինՀուլիսի 17-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ընդունեց «ՀԲԸՄ Ֆոկուս» ծրագրի մասնակիցներին՝ ուղեկցությամբ Հայկական Բարեգործական...
20:50 17/07/2025Վերին Լարսում արտակարգ դրություն է հայտարարվել, հերթում կա 2543 մեքենաՎերին Լարսի սահմանին Ռուսաստանն արտակարգ դրություն է հայտարարել։ Aliq.ge-ի փոխանցմամբ՝ մաքսային անցակետի պաշտոնական կայքում նշված է, որ ճանապարհը փակ է եղանակային պայմանների պատճառով, և որ այս պահին...
20:37 17/07/2025Ծով անարդարության ու կեղծիքի մեջ պետք է միշտ բա՛րձր հնչի ձայնը ճշմարտության․ Տեր Ասողիկ աբեղա ԿարապետյանՏեր Ասողիկ աբեղա Կարապետյանը գրում է․ «Այս էլ կասեմ և կլռեմ, քանի որ այս ծով անարդարության ու կեղծիքի մեջ պետք է միշտ բա՛րձր հնչի ձայնը ճշմարտության։ Հայոց Հայրապետն ունի առողջ հավատք, զորեղ հոգևոր...
19:15 17/07/2025Արցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհուրդը դատապարտում է Դատախազության կողմից Վարչական դատարան ներկայացված հայցըԱրցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհուրդը դատապարտում է ՀՀ գլխավոր դատախազության կողմից Վարչական դատարան ներկայացված հայցը՝ Երևանում Արցախի Հանրապետության ներկայացուցչության շենքի նկատմամբ...
18:12 17/07/2025Թուրքիայի բնակիչների 71 %-ը կողմ է, որ Թուրքիան միջուկային զենքի ստեղծի«Research Istanbul» հետազոտական ընկերությունը հուլիսի 1-ից 5-ն ընկած ժամանակահատվածում սոցհարցում է անցկացրել Թուրքիայի կողմից միջուկային զենք ստեղծելու անհրաժեշտության վերաբերյալ: Այս մասին գրում է...
17:55 17/07/2025«Վեոլիա Ջուր». Լիարժեքորեն գիտակցում ենք վստեղծված իրավիճակի լրջությունըՎերջին օրերին հանրապետությունում գրանցված աննախադեպ շոգը և ջրասպառման պիկը լուրջ ազդեցություն են ունեցել մայրաքաղաքի որոշ հատվածներում ջրամատակարարման վրա։ Մասնավորապես, խախտումներ են նկատվում Նոր...
17:04 17/07/2025Երևանում հուլիսի 17-22-ին երեկոյան ժամերին հնարավոր է կարճատև անձրևԱրարատյան դաշտում և Սյունիքի հովիտներում առաջիկա 5 օրերին սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ։ Երևանում հուլիսի 17-22-ին երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև...
15:59 17/07/2025Հուլիսի 19-ից Սարյան և Մոսկովյան փողոցներում երթևեկությունը կկազմակերպվի միակողմՀուլիսի 19-ից Սարյան և Մոսկովյան փողոցներում՝ Մաշտոցի պողոտա – Սարյան փողոց խաչմերուկից՝ ուղղությունը դեպի Բաղրամյան պողոտա – Մոսկովյան փողոց խաչմերուկ, երթևեկությունը կկազմակերպվի միակողմ:...
15:48 17/07/2025Վորոնեժում ԱԹՍ-ի հարվածից զոհված Արմեն Խաչատրյանը փորձել էր փրկել շանըՎորոնեժում ուկրաինական ԱԹՍ-ի հարվածից զոհվել է 65ամյա Արմեն Խաչատրյանը։ Ինչպես գրում է «Ռեգնիում»-ը, հարձակման պահին նա փորձել էր փրկել իր շանը, սակայն ինքն է ԱԹՍ-ի զոհ դարձել․ Խաչատրյանը կամավոր էր,...
15:18 17/07/2025Վթարային շենքերի բնակիչները հեռացան կառավարության դիմացից. Թաղապետարանից էին զանգել«Մարդ մտածում է պամպերսներ առնի, բաժանի կառավարությունում նստածներին, ասի՝ հագեք, իջեք, էս մարդիկ ձեզ ոչինչ չեն անելու»,-հայտարարեց «Մայր Հայաստան» դաշինքի անդամ Սոնա Աղեկյանը՝ բարկանալով, որ...
12:59 17/07/2025Նախնական տվյալներով՝ մազութի արտահոսքի հետևանքով Ողջի գետը չի աղտոտվելԵրեկ երեկոյան Կապան-Քաջարան ավտոճանապարհին ավտոպատահարի արդյունքում բեռնատարի կցորդի առանձնանալու և մասամբ Ողջի գետում հայտնվելու հետևանքով տեղի էր ունեցել մազութի արտահոսք։ Բնապահպանության և ընդերքի...
12:35 17/07/2025Առաստաղից բետոնը պոկվել, ընկել է պահածոյացվող կոմպոտի մեջ. Փլուզվող հանրակացարանների բնակիչները փակել են փողոցըՎարդաշենի 68 Ա և 66/1 հասցեներում գործող հանրակացարանների շենքերը փլուզման վտանգի ներքո են։ Դրանց բնակիչներն այսօր փակեցն կառավարության շենքի հարևանությամբ գտնվող Տիգրան Մեծ պողոտայի հատվածը։ Մինչ...
12:14 17/07/2025Բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակում ի՞նչ են անում Երևանում. Կանաչ ծառ են կտրումՕրեր շարունակ ՆԳՆ փրկարար ծառայություն զուշացնում է՝ Արարատյան դաշտում և Սյունիքի հովիտներում առաջիկա 5 օրերին սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ։ Այս իրավիճակում Երևանում շարունակում են...
12:03 17/07/2025Փլուզվող ԵրևանԵրևանի փոքր կենտրոնում՝ Ամիրյան-Սարյան խաչմերուկում մայթի հարևանությամբ փլուզում է տեղի ունեցել։ Բարեբախտաբար տուժածներ չկան։ Տարածքը սահմանազատվել է։ Հիշեցնենք, որ ավելի քան երեք տարի առաջ խոշոր...
11:38 17/07/2025Նոր մանրամասներ մի քանի տոննա մազութ տեղափոխող բեռնատարի վթարից. Կիրականացվի Ողջի գետի ջրի որակի նախնական գնահատումԿանխվել է մազութի հոսքը Ողջի գետ
11:34 17/07/2025Իրաքում հիպերմարկետում հրդեհի հետևանքով զոհվել է 50 մարդ, նրանց թվում երեխաներ կանԻրաքի արևելյան Քութ քաղաքում առևտրի կենտրոնում խոշոր հրդեհ է բռնկվել։ BBC-ի փոխանցմամբ, հրեդեհի հետևանքով տասնյակ մարդիկ են զոհվել։ Վասիթի շրջանի նահանգապետ Մոհամմեդ Ջամիլ Ալ-Մայահիի խոսքով՝ գիշերը...
11:07 17/07/2025111 միլիոն դրամ է վճարել Երևանի քաղաքապետարանը 10 չաշխատող էլեկտրոնային թեքահարթակների համար. Ահազանգ111 միլիոն դրամ է վճարել Երևանի քաղաքապետարանը 2023 թվականից տեղադրված 10 չաշխատող էլեկտրոնային թեքահարթակների համար։ Այս մասին ահազանգում է հասարակական ակտիվիստ Արթուր Չախոյանը։ «Ըստ պաշտոնական...
10:56 17/07/2025Երևանում տրոլեյբուսը վրաերթի է ենթարկել փչացած ավտոմեքենան նորոգող վարորդինԵրևանի Ռուբինյանց փողոցում երեկ վրաերթ է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 16։10-ի սահմաններում Երևանի բնակիչ 33-ամյա Արսեն Ս․-ն իր վարած տրոլեյբուսով վրաերթի է ենթարկել այդ պահին իր «ՎԱԶ 2106» մակնիշի...

11:59 20/12/2023Олени и кошки развивают туризм в опустошенном землетрясением японском регионе ТохокуСильнейшее землетрясение и цунами 2011 года опустошили японский регион Тохоку, но национальный парк, в котором обитают кошки и олени, играет важную роль в восстановлении.
11:52 20/12/2023В МВД Армении подтвердили факт задержания рыбаков в Гегаркуникской областиВ министерстве внутренних дел Армении Panorama.am подтвердили факт задержания рыбаков в Гегаркуникской области республики.
11:28 20/12/2023Назван ТОП-5 направлений для соло-туризма в Новый годЭксперты Яндекс Путешествий назвали ТОП-5 направлений для одиночных поездок в январские каникулы 2024 года.
17:58 19/12/2023В Ереване проходит панихида по безвременно ушедшему из жизни певцу Ара МартиросянуПанихида по безвременно ушедшему из жизни певцу Ара Мартиросяну проходит в церкви Сурб Ованнес Мкртич (Святого Иоанна Крестителя) в ереванском районе Конд.
17:55 19/12/2023Авет Барсегян: Душа Ара Мартиросяна обрела покой, наша же будет выворачивается на изнанку всякий разПанихида по безвременно ушедшему из жизни певцу Ара Мартиросяну проходит в церкви Сурб Ованнес Мкртич (Святого Иоанна Крестителя) в ереванском районе Конд.
16:38 19/12/2023Через несколько часов зажгутся огни на главной новогодней елке АрменииОгни на главной новогодней елке Армении на Площади Республики в Ереване зажгутся сегодня, 19 декабря, в 19:30, сообщают из мэрии армянской столицы.
16:22 19/12/2023Летчики оперативно-тактической авиации ЮВО совершили полеты по маршрутам в районе высокогорья АрменииЛетчики многоцелевых истребителей МиГ-29 оперативно-тактической авиации соединения Южного военного округа (ЮВО) приняли участие в учебно-тренировочных полетах.
16:02 19/12/2023Идеальное место для новичков: россиянам рассказали, почему стоит выбрать Цахкадзор для горнолыжного отдыхаГорнолыжный сезон открылся в Сочи, Кемеровской области, на Урале, в Заполярье. Но есть и зарубежные варианты с прямыми рейсами, пишет РИА Новости. Так, среди зарубежных горнолыжных курортов издание...
15:22 19/12/2023В Париже скоро появится сад Шарля АзнавураПо случаю 100-летия со дня рождения всемирно известного французского шансонье армянского происхождения Шарля Азнавура в его честь будет переименован нынешний сад Ледуайен, расположенный в садах...
15:03 19/12/2023В Армении будут сниматься фильмы и сериалы для NETFLIX – депутатВ Армении будут сниматься фильмы и сериалы для NETFLIX. Подробности на своей странице в соцсети Facebook представил депутат Национального Собрания Армении от фракции «Гражданский договор» Сисак...
14:36 19/12/2023Сестра Селин Дион – о состоянии певицы: «Потеряла контроль над мышцами»Сестра Селин Дион, Клодетт, рассказала новые подробности о состоянии певицы: в конце прошлого года ей поставили диагноз «синдром мышечной скованности».
14:17 19/12/2023В Исландии после землетрясения проснулся вулканИзвержение вулкана началось на полуострове Рейкьянес на юге Исландии после землетрясения, сообщает РИА Новости со ссылкой на местное издание Iceland Monitor.
14:01 19/12/2023Азербайджанский пограничник внезапно умер в оккупированном Баку арцахском СанасареАзербайджанский пограничник внезапно умер, почувствовав недомогание, в оккупированном Баку арцахском Санасаре.
13:49 19/12/2023В мире количество атак мобильных зловредов значительно увеличилось – «Лаборатория Касперского»В третьем квартале 2023 года решения «Лаборатории Касперского» по всему миру предотвратили 8 346 169 атак с использованием вредоносного, рекламного или нежелательного мобильного программного...
13:46 19/12/2023Назван самый опасный подарок ребенку на Новый годПедиатр Ольга Татаркина назвала магнитный конструктор самым опасным подарком ребенку на Новый год. Ее слова приводят «Известия». «На первый взгляд конструктор из магнитных шариков — это полезная...
13:43 19/12/2023ЮНЕСКО: 2023 год стал особенно смертоносным для журналистов, работающих в зонах конфликтовСогласно данным ЮНЕСКО, 2023 год стал особенно смертоносным для журналистов, работающих в зонах конфликтов: число убийств журналистов почти удвоилось по сравнению с предыдущими тремя годами.
12:09 19/12/202318-летний Григор Манукян из города Талин в Армении установил новый рекорд ГиннессаВосемнадцатилетний Григор Манукян из города Талин Арагацотнской области Армении установил новый рекорд Гиннесса: он выполнил 44 подтягивания на перекладине между двумя движущимися грузовиками.
11:50 19/12/2023Число погибших при землетрясении на северо-западе Китая достигло 118Число погибших при землетрясении на северо-западе КНР возросло до 118, сообщило Центральное телевидение Китая.
11:44 19/12/2023В Петербурге мужчину убило сосулькойВ Петербурге скончался мужчина, которому утром 18 декабря упала на голову сосулька. Как сообщил источник РЕН ТВ, инцидент произошел в 5 утра у дома на проспекте Мечникова. «Очевидец обратился в...
17:01 18/12/2023Через несколько месяцев родится брат бессмертного героя 44-дневной войны Геворка ДжавахянаЧерез несколько месяцев родится брат бессмертного героя 44-дневной войны в Арцахе Геворка Джавахяна.